MSV lacht en huilt Bollenstreek pakt meteen uit Leidse korfbalclubs bungelen onderaan Grasshoppers is van complex af Sport TOP voluit naar winst Gemini/K bijt spits af met bekerzeges Arnouts beste driebander ^NDAC 28 SEPTEMBER 1992 21 PRFBALMEDE WERKER len loden last viel zaterdagmid- bg af van coach Theo Korpo- kal na de eerste overwinning jan TOP. Met 10-11 had de Sas- Enheimse hoofdklasser zojuist (an DVO gewonnen, gezien de and op de ranglijst een cru- iaal treffen. „Ik zeg niet dat we u niet zullen degraderen, maar ie hebben in elk geval de aan- uiting terug." Drie nederlagen, waarvan de latste tegen het eveneens als otentiële degradant aange- ïerkte Nic. (15-10), hadden het elfvertrouwen van TOP niet ge- nakt. „De afgelopen weken ebben we hard gewerkt aan de onditie", aldus Korporaal. „In e hoofdklasse wordt toch een :mpo hoger gespeeld dan wij orig jaar gewend waren. Ze k'eten nu dat ze een wedstrijd p dit niveau conditioneel aan- unnen". in voluit ging de Sassenheimse cht. Het aanvalsspel oogde reinig dynamisch, maar voor- lat de schutters zich in positie ladden gespeeld moest wel erg eel loopwerk worden verricht, lovendien maakte het voortdu rend voorverdedigen van DVO het innemen van de aangeefpo- jitie uiterst problematisch. Aan- jezien het terugverdedigen van rOP ook de DVO-aanvallers (oor grote problemen stelde en pok de spanning een duit in het takje deed, bleef de score laag. Ron van der Willik opende na rijf minuten de score en ook na vakwisseling (1-1) had TOP via Derco Langelaan het initiatief. De verdedigingswijze van TOP was niet gespeend van risico's (4-2), maar TOP bleef door tref fers van Langelaan en Tim van (ier Horst keurig in het spoor kan de door de voormalig top- fcpeler Erik Wolsink getrainde thuisploeg. De pal voor rust val lende rijfde goal van DVO was gezien de spelverhoudingen een tegenvaller. Halverwege de tweede helft Icwam TOP in een tijdsbestek van rijf minuten door goals van Ron van der Willik, Aad Wiege- link, Gerco Langelaan en op nieuw Wiegerink op 8-9. De treffers van Barbara Romsom en Stella Tiggelman (8-11) leken de strijd te hebben beslist, maar IDVO kwam in de slotminuten nog heel dichtbij. Niet genoeg echter om het Sassenheimse Ifeestje te bederven: 10-11. Beenbreuk voor steunpilaar Rcnate Sluys MSV heeft zaterdagavond de eerste overwinning behaald in de eredivisie. Canadians werd in eigen huis verslagen: 43-56. De jubel bij MSV over de allereerste twee punten werd enigszins overstemd door het verlies dat de ploeg leed. Renate Sluys brak al in de eerste helft haar been toen ze landde op een voet van een tegenstandster. Gerrie van Jaarsveld trok gisteren de kar voor Noorlander/Bollenstreek FOTO HENK BOUWMAN LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKÉR Als de eerste klap nog altijd een daalder waard is, zit Bollenstreek in deze competitie goed. Met de Hongaar Szygmund Mackay op de plaats van coach Jan Alma opende Bollenstreek tegen BHC uit Panningen met een 18-14 winst. Rust 11 -6. De entree van de ploeg in de Voorhoutse sporthal*oogde al veelbelovend. Naar Ame rikaans voorbeeld kwamen de speelsters zich een voor een onder muzikale begelei ding aan het publiek presenteren. BHC leek daardoor niet geïmponeerd en opende de score, 0-1. Daar was het voor de gasten uit Panningen ook mee gedaan. Nieuwkomer Irma Vemooy trok de stand voor Bollenstreek gelijk met een sprong- worp, 1-1, en daama kwam BHC niet meer in het stuk voor waar het de score betreft. In het doel bleek bij Bollenstreek de Schie- damse Geraldine van Dijk de twijfels over de opvolging van het duo Anita Seur/Diana van Dam voorlopig te kunnen wegpoetsen. Zij toonde zich een volwaardig eredivisie- keepster. De aanval van Bollenstreek, op papier verzwakt door het vertrek van Chris- ta Thorsen, Claudia de Jong en Nicole Don- ners liet zich danig gelden met Nicoleta Bo- riceanu en Gerrie van Jaarsveld als sterke opbouwspeelsters. De ruststand, 11 -6, werd via 6-2 en 10-4 be reikt. Even leek BHC na de hervatting ge vaarlijk te worden, 12-11 en 13-12. Een tus- sensprintje van Bollenstreek met Gerrie van Jaarsveld in de hoofdrol, maakte van BHC een geklopte ploeg, 18-12. Voor Bollen streek scoorden Gerrie van Jaarsveld 12, Nicoleta Boriceanu Irma Vemooy en In- grid Besseling 2. Olympia In de eerste divisie kon Olympia '72 het de buut in deze klasse niet met winst bekro nen. In Naaldwijk won kampioenspreten dent Westlandia met 20-13. Aan de winst viel weinig af te dingen, maar de royale marge was mede te wijten aan de rode kaart die centrale verdediger Elly van Leeu wen na circa tien minuten spelen in de tweede helft moest incasseren. De rust ging met een 9-6 voorsprong voor Westlandia. Het uitvallen enerzijds van Elly van Leeu wen en het sterke keeperswerk anderzijds van Anita Seur, zij stopte drie strafworpen, drukte zijn stempel op de wedstrijd waarin de Wassenaarse ploeg stellig niet werd weg gespeeld zoals de uitslag doet vermoeden. Topscorer bij Olympia '72 werd Conny van der Werf met rijf treffers. Verder lieten zich voor Olympia '72 gelden Nicole Don- ners, Marian Mens en Diana van Rooden 2 en Elly van Leeuwen en Angelique Schonk 1. Satumus In de veldhandbalcompetitie liep Satumus in de thuiswedstrijd tegen Atomium tegen de tweede forse nederlaag in de eerste klas se op. Atomium won met 20-31. Het spelen van trials als voorbereiding op de zaalhand balcompetitie lijkt de spelers wel in de be nen te blijven zitten. Dat was tegen Vires uit Gouda zo en dat was nu weer zo tegen Ato mium. Tegen het 'van-dik-hout-zaagt-men- planken-handbal' van de Rotterdamse ploeg was Satumus niet bestand. Met rust was de winst voor Atomium al zeker. 8-16. Voor Satumus scoorden Andre van Es en Nico Mooren 4, Hans Blansjaar en Winfred van Boheemen 3 en Dirk Klok en Marcel Nieuwenhuys2. LADEN CERRIT-J BASKETBALMEDEWERKER Sluys is ongeveer de belangrijk ste speelster bij MSV. Zij is de enige die kan bogen op een flin ke dosis ervaring die ze bij de nationale ploeg opdeed. Voorlo pig is ze een dikke twee maan den uitgeschakeld. En dat maakt het moeilijk voor de Noordwijkse vrouwen. Zonder Sluys lijkt de ploeg een gewillig slachtoffer voor de overige teams. Uitgezonderd Canadians dan en weuk in nog BI '60i de andere promovendus. Toen Sluys in de 15e minuut het veld verliet, stond MSV MttHtai Eunten voor. Mede door de in- reng van twaalf punten van diezelfde Sluys. Bij rust waren er nog negen over: 24-33. MSV kreeg het moeilijk in de tweede helft. In de 25e minuut was Canadians genaderd tot 33- 38. Anne Mieger (ze scoorde 24 punten) trok de ploeg uit het dal. Zij ging voorop in scoren en zorgde dat MSV weer wat ademruimte kreeg. Toen Ma rion Janson uitviel met rijf fou ten leek het toch weer mis te gaan. Door de laatste vijf minu ten een zoneverdediging te spe len, wist MSV toch de opponent voor te blijven. Canadians kwam niet meer tot een serieu ze eindsprint. Voor coach Rick Driessen was er ondanks de winst dus weinig reden tot lachen. „We moeten nu echt als team verder", vertel de hij. „Niemand kan zich nu meer verschuilen. We hebben nu niemand de echt de kn trekt Ik hoop maar dat Sluys zo nel mogrlfr weet hutmm De BV IJsse had ook te kam pen met een blessure van haar beste speelster. Esther van der Bosch ging in de tweede helft van de verloren wedstrijd tegen Den Helder (68-57) door haar enkel. Gevreesd wordt voor een gescheurde enkelband waar door ze een tijdje niet inzetbaar is. De uitslag was in ieder geval opvallend. Vorig jaar nog was het verschil een stuk groter. Za terdagavond mocht Lisse in i >en i Mda constateren dn hel gat niet meer zo groot is en dat er niet meer zomaar van een verliespartij uit hoeft te worden gegaan als er tegen Den Helder gespeeld wordt. Sterker nog. Lisse had zeker winstkansen. Met name in de eerste helft werd de wedstrijd uit handen gegeven. Tot de zes de minuut hield de ploeg het bij: 15-13. Omdat Den Helder wat zorgvuldiger met de kansen omging liep het uit. Lisse kwam vooral onaer de borden iets te kort, wat ook in het rebound- overwicht van Den Helder tot uiting kwam. De thuisploeg pakte er maar liefst 51, tegenover Lisse 24. Bij rust had Den Helder een gaatje geslagen: 43-28. lisse liet het vervolgens zelf liggen. De eerste zes minuten van de tweede helft werd er niet gescoord, waardoor Den Helder nog eens tien punten uitliep Pas teven het eind kwam Lisse dichterbij. Door middel van een agressieve zone werd het 60-52 Verder kwam de ploeg nteL Vin dei Bosch kwam ondanks haar blessure nog tot 15 punten. Joke van der I leuvel scoorde er 13. l.uba/ BS Lelden speelde een har slechte wedstrijd tegen Weert 2. De gehele wedstnjd stond de ploeg achter tot slak voor tijd. De ploeg van coach Tiemen Winkel kwam. tot een schotpercentage van 36 pro cent. Twee minuten voor lijd leek het erop dat Leiden toch nog ging winnen. De ploeg kwam vier punten voor en hield dal VOl tot vlak voor het eind Met nog dertig seconden tc gaan was de voorsprong 53-55, maar twee vrije worpen voor Weert en daarop volgend bal verlies zorgde voor het verlies: 56-55. Een deprimerende ne derlaag die gemakkelijk te voor komen was geweest. De wedstrijd tussen de mannen van Flash en Lisse in de eerste divisie werd gestaakt wegens het kapotdunken van een bord. MSV had bij haar debuut in de eerste Idase van het rayon west een makkie aan Punch. De Noordwijkse mannen zegevier den met 99-47. Kampioenskan rilri.i.it Blit/ M.irttr ook uiIMr kend. Rowic werd in Dordrecht op een nederlaag getractecrd 63-67 Grasshoppers leed een nederlaag. Uit tegen Shooters gingen de Katwijkse met 69-59 onderuit. VOORSCHOTEN Gemini/K heeft alvast een voorschol op de volleybalcompctitie genomen. De mannen plaatsten zich zaterdag ten koste van Riva Rijswijk voor de eerste ronde van de beker Dc vrouwen uit Voor schoten, kersverse tweedcdivisioniM. drongen vu In t ZundflffM ZUVO atfl ai tot dé Modi ronde De mannen van Gemini troffen in Riva een mede-derdedivisionist Afgezien van de eerste set vocht Gemini, waarvoor Lauko van der Steen en Nico Klein nog niet spelgerechtigd waren, meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander (13 15,15-8, 15-0. 15-13) Ook de vrouwen leverden de eerste set in. maar hadden vervolgens geen moeite meer met districtsklasser Zuvo De Danaïden toont twee gezichten LEIDEN KLAAS BOSMAN KORFBALMEDEWERKER I De Leidse eersteklassers kenden een bitter weekeinde. Zowel De Danaïden (13-10 Sporting West), Fides Pacta (11-9 RODA) als Pernix (12-8 ONDO) verloor en bungelen nu onderaan de ranglijst. De Algemene haalde een punt (9-9) tegen ZKV. Tegen Sporting West toonde De Danaïden tw ee gezichten. In het eerste bedrijf liet het zich op alle fronten aftroeven. Tot aan 3-2 (Richard Dikken en Eric Kromhout) was het spel nog draaglijk, vanaf dat moment leek het team in te dutten en schrok wakker toen coach I Schreuder in de pauze (9-3) in niet mis te verstane bewoordin gen aangaf wat er aan schortte. Zijn team pikte dat goed op. want Kromhout en Ingrid Slin gerland zorgden voor 9-5 en er waren riante mogelijkheden op meer (onder meer twee gemiste strafworpen). „Dat knakte toch de moraal. Het blijkt dat we mentaal nog niet volwassen zijn. Toch had- i den we de tegenstanders de tweede helft in de tang en dat belooft veel positiefs voor de toekomst," sprak Schreuder. Vla 10-8 (Kromhout) en 11-9 (Heiko Locher) werd de eindstand door Barbro Heijman (2x) op 13-10 bepaald. In dezelfde eerste klasse haal de De Algemene het eerste competitiepunt. Eindelijk stond er weer een collectief in het veld en daarvan werd ZKV de dupe. De blauwkragen lieten de nal goed rondgaan, lori Sjardijn en Alfred l,ambooij scoorden 2-0, Wilma Sinteur en Ramond Ter- wiel (voor Remco Molloy; één duel geschorst) brachten de ruststand op 4-1. Na de hervat ting kwam ZKV gevaarlijk dicht bij (4-3). Treffers van Miranda van der Lely (2x) en Diana Hop penbrouwer zorgden voor 7-5. Met nog rijf minuten te spelen stond De Algemene op 8-9. Good-old' Jori Sjardijn gaf haar team waar het minstens recht op had: 9-9. Ook voor Fides Pacta had er meer ingezeten tegen RODA. De Westzaanse ploeg bracht vooral het dameskwartet in stel ling: het ontregelen van deze aanvallen lukte redelijk: lange tijd volgde Fides op één punt. Wendy van Hooven (2x) en Re- né van der Vooren (3x) lieten een 6-5 theestand noteren. Tien minuten voor het slotakkoord leidde Fides met twee punten (Karin van der Blom 2x). Nervo siteit sloop in de Leidse verdedi ging. De RODA-aanval kon niet meer worden opgesloten en daar profiteerde de thuisploeg van. Een tegenvaller volgens coach Tims, die vooral teleurge steld was over het Leidse verde digen. Met de scores van Henk van der Waals en Jan Willem Meyer leek er een puntendeling te komen, maar RODA doel puntte naar 11-9. De defensie van Pernbc liet eveneens veel ruimte aan ON DO. Terwijl de wedstrijd gedu rende het grootste deel van de partij werd gedomineerd, moes ten de oranje-kragen met lede ogen toezien dat ONDO een voudig de leiding nam. Bij 3-3 (Jeroen Wayenberg 2x en Erick Lepelaar) versaagde Pernix drie minuten: 6-3. Helene Zuur mond en Marco van der Lucht bekroonden het betere veldspel (6-5 rust), maar in plaats van een terecht evenwicht werd het in zes minuten 10-5. Veel kan sen werden om zeep geholpen en aan de achterstand kon slechts door invaller Raymond Boerman en Lian Tieleman wat worden gedaan. ONDO had echter de zege aJ veilig gesteld: 12 8. Het treffen tussen koplopers Fiks en Vriendenschaar bleef een thriller tot op de laatste se conde. Na een matig eerste kwartier zorgden Jaap Rietdijk (2x) en Hendrik Hooijmeier voor een 6-4 ruststand. Deze marge bleef lange tijd intact mede door de rijf treffers van Theo Vreeken (10-8). Fiks kreeg steeds minder vat op het krach tige spel en lengte-overwicht van Vriendenschaar. Vijf minu ten voor tijd scoorde Tanja Hui zing de elfde Fikstreffer. Dom balverlies aan de Oegstgeester kant leidde een debacle in. In de laatste minuut bij 11-10 zeil de een wanhoopspoging van de bezoekers in de korf en moest Fiks onverwacht de punten de len: 11-11. KZ Leiden kreeg de derde ze perd op rij te verwerken. Tegen Oosterkwartier was de ploeg van Henny Piket opnieuw geen schim van het team wat zo'n voortvarende seizoenouverture kende. In de eerste helft waren er slechts twee opgelegde kan sen te tellen naast de afzwaai ende schoten. Martin Verhorik scoorde kort voor de pauze 1 - 4) vanaf de strafworpstip. Wel hard werkend, maar met weinig overleg en schotvaardigheid werd naar het einde gesnakt. Kitty de Wit en Ronald Siera ga ven nog enig gezicht aan deze blamage: 4-11. Velocitas was tegen Luctor gretig en speelde een gedegen wedstrijd. De drie scores van Jeroen van Driel en Paul Meer burg waren niet voldoende om een meer dan verdiende winst te halen. De Leiderdorpers blij ven kampen met de afronding, hoewel het als collectief goed opereert. De Terneuzense ploeg nam in de laatste minuut ver rassend de leiding. Invaller Ste ven de Ronde schoot zijn team na.tr I I I 1 De Kapellen moest ervaren dat Crescendo geen moeite heeft met de afronding van kan sen. Vol concentratie speelden KATWUK GHWT-J' BASKETBALMEDE WERKER In rijf seizoenen eredivisie had de DVZ/ GmÉopppn mi kans gezien het 'grote' voor burg te verslaan. In de eerste confrontatie van het zesde sei zoen was het dan eindelijk raak. De landskampioen van vorig jaar kreeg in sporthal leyn Duin een verdiende nederlaag te slikken 52-50 Het moest er ook eigenlijk wel van komen Waar Grasshoppers goede zaken had gedaan met het aantrekken van speelsters, heerste er bij Voorburg een leegloop. Inge ten Vaarwerk. |o- landa H ooiboom en Rebecca Groenhuis hielden het voor ge zien bij de landskampioen. Grasshoppers kwam niet sterk uit de startblokken Er werd nogal slordig met de schotkansen omgesprongen, terwijl Voorburg trefzeker was. Daardoor kende de thuisploeg voortdurend een achterstand van rond de vier punten Omdat er verdedigend nogal slecht ge- rebound werd. kreeg Voorburg steeds een herkansing. Positief punt was dat dc sterkste speel ster bij Voorburg. Annct Keur, volledig uit de wedstrijd gehou den werd In de eerste helft kwam dc beste speelster in dc Nederlandse competitie niet aan scoren loe. Na dc tweede helft was haar totaal slecht acht punten. Bij rust (25-28) was duidelijk dat Grasshoppers niet onder hoefde te doen voor de oppo nent Na drie minuten spelen stond de eerste voorsprong op hel bord (31-28). maar even zo snel weer werd die ongedaan gemaakt Tegen het eind v an dc wedstrijd kwamen de individu ele kwaliteiten van Grasshop pers- naar voren. Johnnie Tho mas bracht met een paar sterke acties de ploeg weer in de buurt, Marie losé Allers zorgde met een driepunter voor «Ie aansluiting (44-45) en Wendy Boon en Marianne Schuit be proefden de een tegen een situ - a ties met succes. De laatste vijf minuten zorg den voor een grote spanning Wisselend siond Grasdioppcrs een punt achter of voor Toen Annei Keur in dc 38ste minuut haar vierde en vijfde fout krreg. kon het nu l in. er lom g.i.m Door middel van twee vrije worpen kwam de thuisploeg 52- 50 voor Voorburg dcca met zijn laatste aanval niets zinnigs meer en zo werd de zege een feit. Voor Grasshoppers een te ken dat het zich kan meten in dc myd om .1. pl.n offplMlMl Scores Grasshoppers: Schuit 11Kuijt 9, Allers 7, Thomas 7. de groenhemden een lekkere pot. Drie doelpunten van Arno Kooloos en een viertal van Henk Alberts gaven de opponenten geen schijn van kans een be dreiging te vormen. De dubbele scores van Marlies Brouwer en Saskia Baak bepaalden mede de eindstand op 6-12. UmgCMT AMP Na een periode van verziekte verhoudingen zijn de biljartbond en de vereniging van de beste driebanders ojievns erg lief voor elkaar. Nog geen jaar geleden stuurde dc KNBB twee advrx aten naar het Turfsc hip in Breda, met de opdracht het niet erkende Masters toer nooi ir laten vrrbierien Gisteren na de huldiging van Master en nationaal kampioen lan Arnouts gaf diezelfde bond een oorkonde met bijhorende lofuiting aan de kemphanen van voorheen In die sfeer van lief zijn voor elkaar konden de driebanders zich helemaal uitleven in hun spel, waren enkele aardige vrnassingcn tc noteren en was |an Arnouts de verdiende winnaar van de nationale titel en tienduizend gulden.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21