Kulker loopt weer met de besten Gooische pakt LOHC in: 1-0 Sport Tafeltennisclub Oegstgeest zet koers richting eredivisie Badmintonners Lisse schuiven Heemskerk simpel aan de kant Zwemmers LZ en Zijl in de prijzen MAANDAG 28 SEPTEMBER 1992 N JOUSTRA AO VAN KAAM (CHEF TIM BROUWER DE KON INC De deelnemers van de Katwijkse halve marathon vormen een slinger door de duinen. foto henk bouwman Han Kulker lijkt aan de laatste fase van het enigszins te leurstellende olympische seizoen toch nog een succesvol einde te breien. Na zijn uitstekende 29.58 op de tien kilo meter vorige week, behaalde de Leidenaar in Den Bosch de tweede plaats in een sterk bezette stratenmijl. Kulker bleef met zijn 4.04,40 minder dan anderhalve seconde achter bij de winnende Belg Corstjens. LEIDEN WILMAR KORTIEEVER Vier atleten van De Bataven hadden zaterdag in het Zwitser se Baden-Wettingen een groot aandeel in de overwinning die de Nederlandse ploegen be haalden in de jaarlijkse NKS-in- Ierland. Bij de vrouwen vielen Saskia Engels en Astrid van Vel den op met een tweede en een vierde plaats op de 800 en de 1500 meter. Engels evenaarde daarbij met 2.15,54 haar per soonlijk record tot op de hon- derste seconde. Van Velden ver beterde haar toptijd tot 4.51,78. Joost la Lau en Michel Ver- steegen werden op de 800 en de 1500 meter derde in respectie velijk 1.51.88 en 3.56,98. Ver steegen maakte daarnaast ook deel uil van de 4x400 meter die in 3.19,28 werd afgplegd. In de Katwijkse hive mara thon van de AV Rijnsoever dachten De Bataven onderling om de winst te kunnen strijden. Met vier van de eerste vijf plaat sen maakte de Leidse club dan ook een goede indruk in de loodzware wedstrijd door de duinen en over het strand. De eerste plaats ging echter wel aan de roodhemden voorbij. Nadat |o Ferket de wedstrijd had opengebroken bleek dat llion-atleet Oostenwijk de sterk ste was. Aan de Finish bleek hij met 1.13,59 nog ver van de Ba taaf te zijn weggelopen. Ferket kon in 1.15,20 wel ge makkelijk clubgenoten Rob van der Luyt (1.15.53), Ben Kerkvliet (1.16,56) en Dirk van Beelen (1.17,23) van zich afhouden. Van dit drietal liep Kerkvliet een geslaagde test voor de mara thon van Eindhoven over twee weken. Ook zijn clubgenoten Gé van Veen en Paul Bamhoom hopen daar te vlammen. Van Veen werd in de Waddinxveen- sc Coenekooploop over tien ki lometer zevende bij de vetera nen I. Clubgenoot Jan Kortekaas eindigde in het seniorenklasse ment als 21ste in een tijd van 32,51. Bamhoom trainde in de Amsterdamse marathon. Na 25 kilometer verkoos hij vanwege de hitte uit te stappen in een 28ste positie. De twee regionale toppers in de wegatletiek trokken dit weekeinde naar Maastricht vóór de plaatselijke Stadsloop. Voor Huub Pragt en Joke Kleyweg fungeerde deze sterkbezette wedstrijd als voorbereiding op de Bredase Singelloop volgende week. Voor beiden verliep de test redelijk voorspoedig. Kley weg, pas kort hersteld van een griepje, klasseerde zich als vijf de in 1.23,37. „Het was een kwestie van overleven en dat is gelukt." meldde de vermoeide Bataafse. „Ik kan de afstand weer aan en dat is een stap in de goede richting. Misschien dat ik de komende tijd de trai- ningsomvang weer iets kan op- Pragt hield zich in het inter nationale veld uitstekend staan de met een achttiende plaats. De tijd van 1.11,26 was teleur stellend, maar de Bataaf ver klaarde blij te zijn taktisch de goede keuzes te hebben ge maakt: „lk ben steeds met de juiste mensen meegegaan en kon de tempoversnellingen goed volgen. Door de hitte had ik vrij veel verval, maar de meeste andere lopers zaten ook ruim boven hun beste tijden." LEIDEN RON HOOGENDAM MEDEWERKER In de ereklasse tafeltennis vie len ook in de derde ronde enke le mokerslagen te noteren. Het Leidse Scylla moest ook tegen promovendus Kluis een 9-1 ne derlaag wegslikken. Het Oegst geester Pecos had op eigen tafel aan JCV een heerlijke kluif: 18-0 Terwijl Scylla in Limburg een behoorlijk pak slaag kreeg te verwerken, vernam het Leidse team eveneens de tikken die de andere zwakke broeders kregen uitgedeeld. Naast Scylla bivak keren TT A'dam (10-0 verlies te gen Sloun), en Roskam (10-0 verlies tegen Harkstede) diep in de kelder var de eredivisie. Wel licht zal Odion of Kluis zich bij eerder genoemde ploegen scha ren. Al met al was de wedstrijd tegen Kluis een goede les voor de pupillen van Gerard Bakker. Lars Wittebrood redde de eer. Oegstgeest dendert voort richting de eredivisie. Thuis te gen het Vughtse ICV waren Rob Turk, Herman van der Broek. Friso Reitsma en joungster Ted van den Berg meedogenloos. Immers, van de 18 partijen (vo rig seizoen slechts 10) gunden de Oegstgeestenaren hun am per strijdlustige opponenten (op Kardinaals na) slechts 4 ge wonnen games. In no-time stond het scorebord op 18-0 en heeft de ploeg na drie duels een voorsprong van maar liefst 17 punten op 'rivaal'Trias. De mannen van Rijnsoever vochten een gelijke strijd uit (5- 5) met het Schiedamse Koren beurs, een taaie opponent. De zich op het Katwijkse nest aar dig thuis voelende loost Men- tink (ex-Docos) kreeg met drie zeges alle lof toegezwaaid. Jo- han van Meurs sloeg de andere twee punten bij elkaar. De zich in zweet trainende Marco Cec- chi moest echter een nul achter zijn naam zetten. Niettemin staat het viermansteam reeds acht punten achter De Sala manders (met ex-Pecos speler Van der Valk), dat regelrecht op hei kampioenschap afstevent. De mannen van Docos spelen te wisselvallig om in de derde divisie een rol van betekenis te spelen. In eigen zaal werd met 7-3 verloren van het lastige Rhe- nus. Michel van der Kooy (2x) en Armin Ramic (lx) konden nog bijbenen, maar Edward Hulst niet. De vrouwen van Pecos draai en goed mee in de eerste divi sie. Thuis tegen Rhenen kwa men ze een remise overeen5- 5). Het team onder leiding van Jouke Sjaardema neemt nog immer de voorlaatste plaats in omdat de overige duels even eens in 5-5 eindigde. Iris Sjaar dema en Mariska de Haas won nen twee potjes en Miranda Karsdorp eenmaal. LEIDEN ARENDO SCHREURS MEDEWERKER De laatste wedstrijd voor de competitie-stop van een maand bracht de badmintonners van Lisse een overwinning. In de derde klasse speelde Merenwiek 1 gelijk en verloren het tweede en derde met 6-2. Dynamo Sassem speelde even eens gelijk, terwijl Veglo op een 5-3 overwinning kan terugkijken. In de vierde klasse verloren Vlietwijk 2 en Lisse 2 en won Leiden met 7-1. Tweede klasse Lisse won van Heemskerk met 7-1. Alleen Bert de Geus zorgde voor een verliespartij. On danks lange rallies en goed spel van zijn kant, lukte het hem niet om zijn partij succesvol af te ronden. In de derde set ging hij met 15-12 ten onder. Angela Conijn kende in haar single een slechte start. In de eerste set werd zij door de snelle returns van haar tegenstandster wegge vaagd, maar in de volgende sets herstelde zij zich goed en won met 11 -5 en 11 -7. Derde klasse Merenwiek speelde tegen Martinus uit Am stelveen gelijk. Volgens Danny Plug hadden zij gewoon moeten winnen: „Het team waartegen we vorige week speelden was een stuk sterker dan Martinus." Kansen kregen Merenwiek ge noeg. In de mannendubbel gaven Bert van Eijk en Rob Burgerjon in de eerste set een 14-10 voorsprong prijs. Een 18-15 verlies was het ge volg. De tweede set wisten zij nog te winnen de derde naar Martinus ging. Meren wiek 2 verloor met 6-2 van Voorburg.,,Het pro bleem ligt bij ons voornamelijk in de singles", aldus Ad van der Brand. De punten werden be haald in de mannendubbel van Ad van der Brand en Peter Tengeler en de gemengd dubbel van Ad van der Brand en Saskia de Mos. Ook het derde van Merenwiek verloor met 6-2. Na de singles stond het al 4-0 voor Oosterduin, maar Merenwiek gaf de hoop niet op. Enige tijd zag het er zelfs naar uit dat ze langszij konden ko men. Beide dubbels werden gewonnen maar de mix moesten zij in drie sets aan Oosterduin la ten, waarna de tweede mix vervolgens een for maliteit was. Dynamo Sassem speelde gelijk tegen Wasse naar. Myrna van Reissen zorgde voor de groot ste produktie door al haar partijen te winnen. Het vierde punt werd behaald in de single van Bert Kemner in een zware driesetter. Veglo speelde tegen Drop Shot 5 beter dan vorige week. Dit resulteerde dan ook in een 5-3 over winning. „Het was een dubbeltje op zijn kant, voor het zelfde geld was er een andere uitslag op de borden gekomen", aldus Frits Eulderink. Vierde klasse Lisse 2 leed in Roelofarendsveen een 6-2 ne derlaag. De twee winstpartijen kwamen op naam van Paul van der Hulst, die een langduri ge driesetter uiteindelijk won, en Sandra Bon. Leiden speelde tegen Mijdrecht een sterke wed strijd en won met 7-1. Voor het eerst in drie jaar werd de vrouwendubbel gewonnen. Vlietwijk 2 verloor kansloos van Leyton 2 met 8-0. Hockeysters Alecto blijven koploper LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKIR De derde speeldag van de hockey compel it ie is uitstekend verlopen voor de mannenploe- gen van Roomburg (eerste klas se) en Leidse Studenten (tweede klasse), die beide aan de leiding bleven. Ook Robbert Kruidenier bleef met de vrouwenploeg van Alecto heel verdienstelijk aan kop in de overgangsklasse door 2 3 winst op SCHC. LOHC verloor in Bussum het duel tegen Gooische met 1-0. In een wedstrijd waarin de ploc gen om beurten het initiatief hadden scoorde Gooische laat in de eerste helft. Aan het eind van de wedstrijd liet leiden een prachtige kans voor open doel liggen Volgens trainer/coach Cees Koppelaar was een 0-0 stand een hetere uitslag ge weest, omdat beide ploegen niet voor elkaar onder deden. Roomburg won zijn uitwed strijd hij Zwart Wit: 12. Bas Ko ning tekende al in de eerste mi nuut voor de openingstreffer. Halverwege de eerste helft scoorde Oskar Snijders voor de leidse ploeg na een uitstekende afleidingsmanoeuvre van lohan Biekart. Forescate zegevierde bij de Kromhouten» met 0-4. Forescate ondervond gedurende de hele wedstrijd geen tegenstand van de opponent in I iel. Wel sprong Forescate slordig om met de kansen. Na drie minuten kwam de eerste goal van de stick van Frit Kruysmulder (0-1). Enige tijd later voerde Re/a Taberima de score op met een vcldgoaj (0-2). Tien minuten voor rust passeerde Gert |an Egberink de Tielse sluitpost: 0-3. Vlak na de pauze maakte Koen "Ramakers het laatste doelpunt, na een schitterende voorbereiding van Wouter Eikenhout. De leidse Studenten behaal den thuis hun derde competi tiezege door 2-0 winst op Oude Maas. Na vele gemiste kansen, kon Steven van Randwijck de Leidse Studs aan het eind van de eerste helft op een voor sprong brengen (1-0). In de tweede helft was er wederom een overmaat aan kansen waar van slechts één werd benut, een rebound van Bob |an Dietrich. Noordwijk liep in Amstelveen tegen Randwijck achter de fei ten aan en moest met 3-0 ver lies naar huis. In het eerste deel speelde Randwijck aggressiever. De Amstelveense ploeg scoorde tot drie keer toe uit louter per soonlijke fouten van de verdedi ging van Noordwijk. Alecto begon zijn uitwedstrijd tegen Gouda voorspoedig door een snelle openingstreffer van Winand i lacker. Halverwege de eerste helft nam Gouda het ini tiatief over. maar door goed keeperswerk van Joris Reiimerse bleef de ploeg overeind. Nog voor rust scoorde I lugo Kranen burg uit een strafhal 2-0 voor Alecto. De Leiderdorpers zege vierden uiteindelijk niet 4-0 door goals van Eric Kruis en Bart van der Salm. Catwijck was zowel conditio neel als technisch beter dan hun tegenstander De IJssel. Voor rust vielen voor de Katwij- kers slechts twee doelpunten (Martijn Houwaard en Wouter de Mol), maar na rust werd de Rasti'n weggespeeld. Voor de eindstand (6-0) waren voorts verantwoordelijk: Martijn I louwaard (3x) en Dirk Jan van Hisalis trad in Schoorl aan te gen Heerlijkheid. De Ussese ploeg kwam al spoedig voor met 0-1 door een doelpunt van Duncan Meeder en ging ook met die stand de rust in. In de tweede helft bleef de verdedi ging in gebreke en vielen er drie tegendoelpunten. Van de vele Roomburg-speelster Mathilde Alberts (links) komt te laat. De Groen-Geel verdediging bezweert tijdig het Leidse gevaar. foto henk bouwman verloren gegane kansen kon Ga- lid Arduin er één benutten (3-2) Vrouwen In Bilthoven was het de wed strijd van de i jarige Aledo- speelster Sylvia Karres. Na tien minuten stelde zij Tessa van Dijk in staat te scoren: 0 1Na twee tegentreffers van SCHC was het weer Karres die uit een rebound de assist verleende aan Mai Ijke lansen die gelijk maak te: 2-2. Halverwege de tweede helft excelleerde Karres met een solo naar de achterlijn van waar zij met een subtiel wipballetje voor Alecto de overwinning bin nenhaalde. In een matige uitwedstrijd versloeg LOHC Kameleon in Hilversum met 0 I Na vijftien minuten werd Kiki Smit match- winner voor Leiden door een listige lob over de keeper. Hoe wel de Oegstgeester hockeysters een overwicht hadden op hun opponent, wat onder andere bleek uit een overmaat aan strafcomerkansen. bleven ver dere doelpunten achterwege Roomburg verloor zijn thuis duel tegen Groen Geel met 1 -2. De eerste helft bleef ondanks wederzijdse kansen doelpunt loos. Het mislukte ingrijpen van de Roomburgse verdedigster In ge Oudkerk Pool resulteerde in een strafbal. die Groen Geel met succes nam (0-1). Halverwege de tweede helft scoorde de Haagse ploeg uit het veld en bracht de stand op 0-2. Room burg kreeg tien minuten voor tijd nog hoop toen Meike de Boer doelpuntte uit een re bound (1-2), maar kwam niet verder. Catwijck moest in Am sterdam genoegen nemen met een 3-0 nederlaag legen VVV. Voor de pauze kwamen de Kat- wijksen met 1 -0 achter door een benutte strafcomer van VW. Door het ontbreken van enkele schakelspeelsters was Catwijck niet in staat de kansen te benut- I^idse Studenten stuurde de kikkers met 2-0 naai huis. i len minuten na de pauze viel het eerste goal van Nicoline Klaarenbeek na een voorzet van Jet van Beuningen. Het tweede doelpunt was eveneens van Ni coline Klaarenbeek, die tien mi nuten «mm tfld een p.iss tai Marjan van Beuningen verzil verde. Noordwijk kwam na een snelle 10 achterstand gelijk door Mara van der Heiden in het duel in en tegen Haarlem. Nadat Haarlem in de tweede helft de marge weer had terug gebracht, was het Jacqueline de Groot die Noordwijk langszij bracht: 2-2. Marca van Nielen assisteerde de goed optredende keepster Dorien van Dijk een keer op de doellijn. In de slotfa se besliste Van der Heiden het duel in het voordeel van Noord wijk: 2-3. Na vijf minuten kwam thuis ploeg Hisalis in de ontmoeting tegen Uitgeest op voorsprong. Vanuit het veld scoorde Kike de Rooij voor Hisalis 1-0. Uitgeest maakte de voorsprong een kwartier later ongedaan (1-1). Nog voor de rust scoorde Eve line Vink voor de Lisser vrou wen een tweede treffer. In de slotfase breidde zij de stand ver- da Uit naar 3-1. NIEUWERKERK AAN DEN USSEL VAN ONZE ZWEMMEDEWERKERS Leidse en regionale jeugdzwem- mers gingen fel van start in de eerste Speedo-ronde door ze ventien ereplaatsen voor zich op te eisen. Tijdens A-klasse wedstrijden in het Polderbad in Nieuwerkerk aan de IJssel en in het veel te warme zwembad Wasbeek domineerden zwem mers van LZ 1886. Een vier kamp van LZ 1886 vereniging in het Leidse Vijf-Meibad resul teerde in een gedeelde eerste plaats met ZVZ. In de acht Speedo-ontmoe- tingen strijden zwemmers en zwemsters van 1981 en jonger, behalve om de ereplaatsen in de kring ook om een plaats bij de beste zestien van het land. De Zijl/LGB behaalde met zé ven zwemmers vijf ereplaatsen. In de eerste ontmoeting excel leerde vooral Sven Meyers (Zijl- /LGB). die met 1.30.7 op de 100m schoolslag eerste werd. terwijl 1.20.8 goed was voor een tweede plaats op de 100m rug- slag. Beide tijden zijn landelijke toptijden bij de jongens 1981. Joyce Overvliet (Katwijk) won de 100m vrije slag bij de meisjes 1982 in 1.17.9 met grote voor sprong. Jurgen Apperloo (Sas- senheim) vlinderde bij de jon gens 1982 met 1.45.4 naar een eerste plaats'. Maar liefst 22 jonge zwem mers van LZ 1886 namen deel aan de eerste van de acht voor ronden op diverse zwemdisci- plines. Acht ereplaatsen waren het resultaat. Op de 100 meter vrije slag was Mich iel Schrama al zijn opponenten de baas in 1.23,2. Bij de jongens (1983 en jonger) op de 100 meter school slag werd het ereschavot geheel bevolkt door LZ-zwemmers. Michael van Schaik, Louis van Schaarenburg en Jolger Klein tikte in deze volgorde aan voor de prijzen. De A-klasse wedstrijden van de kring Gouwe Rijnstreek werd de 400 meter wisselslag zater dag gewonnen door Natasja Sierag en Remco Singeling. De 5.19,2 van Sierag was tevens voldoende voor een NWK-li- miet, terwijl de tijd van Singe ling, 5.04,8 een inschrijftijd be tekende. Na hen tikte Linda Weyermans en Stephan van Iterson, eveneens belden van LZ, voor de tweede plaats aan. Ook de tijd van Van Iterson, 5.17,6, was goed voor deelname aan de NWK. Gisteren werd onder sub-tro pische omstandigheden de tweede A-klassewedstrijd van het weekeinde, afgewerkt in zwembad De Wasbeek in Sas- senheim. Bij de mannen werd de vlinderslag afgewerkt. In de verschillende leeftijdsgroepen zegevierden Michael van Schaik en Remco Singeling van LZ en Milan Verhoop van De Zijl. De rugslagafstanden stond voor de \Touwen op het programma. Natasja Sierag en Bianca Hoeks, beiden van LZ. en Joyce Over vliet van Katwijk waren de win naars in hun categorie. In Amersfoort vond de eerste ontmoeting plaats in de natio nale seniorenmeerkamp. In de ze wedstrijd eindigde de Zijl /LGB als vierde. De wedstrijd begon met winst voor de man nen van de Zijl/LGB op de 4x200m wisselslag in 8.48.8.. Jo- rien Kleywegt zwom de 1500m vrije slag in 18.30.0 en op de 800m een tussentijd van 9.46.3, een inschrijflimlet voor de win terkampioenschappen Vili Adam werd tweede op de 50m vlinderslag mannen. Met 26.1 had hij ook zijn eerste li miet binnen. Robin Sprinkhui- zen won de 200m rugslag man nen in 2.10.0, na geopend te hebben met 1.07.5. Ook de vrije slag mannen werd door hem gewonnen in 1.56.2. Wandy Ka ter zwom na een matige 1500 meter vrije slag een uitstekende serie tijden. Met 2.25.9 en 1.09.0 werd zij tweede op de 200m en 100m vlinderslag vrouwen. De 100m wisselslag was met 1.09.6 goed voor een derde plaats.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20