SJC ergert zich aan 'negatief Lugdunum UDWS laat overwinning glippen Sport Eindelijk winst voor Roodenburg VVSB moet diep buigen Docos krijgt punt te weinig in duel met koploper VEP MAANDAG 28 SEPTEMBER 1992 LEIDEN ROB ONDERWATER Door de zege ligt UVS weer een puntje voor op het door trainer Gerard Désar uitgestippelde schema. Uitgangspunt dit sei zoen is een punt per wedstrijd. Niks meer, maar ook niks min der. Een reëel uitgangspunt, want de Leidse ploeg heeft in vergelijking met vorig jaar aan kwaliteit moeten inboeten. Spelers als Hans de Kruijs, Hans van Leeuwen en Marcel Tolsma moeten nu de Leidse kar trekken. Dat drietal staat nu niet bepaald te boek als spijker hard en loopsterk, maar Désar heeft geen ander materiaal tot zijn beschikking. „Dus moeten ze gewoon", wijst de trainer zijn oudere spelers op de verant woordelijkheden. Het gevestigde trio voldeed gisteren volledig aan de ver wachtingen van Désar. Vooral Hans de Kruijs sleurde dat het een aard had. De voormalige spits nam na een kwartier de eerste treffer voor zijn rekening en vertolkte in het verdere ver loop van het duel een spelbepa- lende rol. Vroeger had De Kruijs een broertje dood aan het loop werk. maar tegen Elinkwijk schuwde de 'herboren' voetbal ler niet krachtenvergende sprintjes te trekken. Dat De Kruijs in de 17de mi nuut na een bal op maat van de zeer nuttig spelende Richard de Graaf 1-0 scoorde, kwam UVS trouwens uitstekend uit. Tijdens de openingsminuten viel de thuisclub alleen maar in nega tieve zin op door onophoudelijk balverlies. Omdat bovendien de dekking grondig werd verwaar loosd, verschenen de Utrechters Beekink en Cornet in vogelvrije positie voor Mokveld. Gelukkig voor UVS struikelden de Elink- wijkers over hun eigen benen. De kansenmissende Utrech ters draaiden niet alleen zichzelf de nek om, ze waren indirect verantwoordelijk voor de ge daanteverwisseling van UVS na de treffer van De Kruijs. De domme fouten, die het spel van de openingsfase illustreerden, werden niet meer gemaakt. UVS ging 'vooruit' voetballen en bleek aardig wat in zijn mars te hebben. Een gemiste kans van de hard werkende spits De Kie vit was daarvan het eerste te ken, de wonderschone treffer Hans de Kruijs omspeelt de defensie van Elinkwijk. De UVS'er ontpopte zich tot man van de wedstrijd. van Marcel Tolsma (hij krulde een vrije trap ineens in de hoek) vormde daarvan in de 36ste mi nuut het onomstotelijke bewijs. Toen in de tweede helft de warrig leidende arbiter Klein UVS de helpende hand toestak, kon de wedstrijd niet meer ka pot voor UVS. De leidsman uit Heemstede verzuimde in de 48ste minuut een overtreding van André Devilee met een strafschop te bestraffen. Pal daarop noteerde de naar voren gestormde stopper Robbers de derde treffer voor UVS, na uit stekend voorbereidend werk van Hans van Leeuwen. De aanvoerder maakte na een uur plaats voor Gerry Jansen. Het seizoendebuut vormde voor de invaller een afsluiting van een periode van kwakkelen. Een pijnlijke enkel hield hem lange tijd uit de basis van de Leidse formatie. Tot opluchting van Désar heeft lansen zich weer bij de selectie van UVS ge voegd. „Ik heb een lekker ploeg- gie tot mijn beschikking, maar met Jansen erbij zijn we voorin een stuk gevaarlijker." En raakt UVS misschien voor op het schema. UVS - Elinkwijk 3-0 (2-0). 17 De Kruifs 1-0 36 Tolsma 2-0 49 Robbers 3-0 Scheidsrechter Klein Toeschou wers 800 Geel Van Heenk (Ebnkwijk) UVS Mokveld. Devilee. Robbers. Van Dam, Tolsma. De Graaf. GalledDe Krui|s, Van Leeuwen (Jansen), De Kie vit, Van Tol (Van der Heiden) Ook Foreholte succesvol In de tweede klasse boekten Roodenburg en Foreholte de eerste overwinning. Respectie velijk Gouda en Westlandia werden op eigen veld met 0-1 verslagen. Goud»-Roodenburg 0-1 (0-0) 65 Rob Pret 0-1 Scheid rechter van Rq Toe schouwers 800 Gele kaan Kooi (Gouda) Eindelijk de volle winst voor Roodenburg. Het gaf trainer Eel co Fielemon een tevreden gevoel. Maar de winst was niet het belangrijkste voor de Leidse oefenmeestcr. Hij was namelijk tevreden over het feit dat Roodenburg tegen het gepro moveerde Gouda de hele wed strijd had gedomineerd. „Vorige week was het 25 minuten, nu het hele duel. De winst is daar bij mooi meegenomen." Dat dit niet in de cijfers tot uitdrukking kwam, lag in het niet verzilve ren van de geboden kansen. Flr waren zelfs momenten dat Eel- co Fielemon in principe de doelpunten al telde, maar op het laatste moment verdween de baJ niet in het doel. Dat ge beurde overigens wel 25 minu ten voor het einde, toen Rob Pret van elf meter mocht aan leggen. Patrick Kamperveen kon alleen door middel van de noodrem afgestopt worden door keeper Koot van Gouda, die daarvoor de gele kaart kreeg. Het bleef hierbij, maar volgens Fielemon is nu het moment aangebroken, waarop de vruch ten van de inzet kunnen wor den geplukt. De eerste drie wedstrijden moesten de spelers elkaar nog leren kennen Dat lijkt nu voorbij. Wel weet hij dal het treffen van volgende weck. tegen Oliveo. een m<ieili|k.r dobber kan worden. <x»hohe 0-1 (0-1) 12 Ugtvoel 0-1 Scheelsrechter Poort Toeschouwers 700 Ge*e kaarten Hol felsen. Verhart De Voorhouten ontpoppen zich steeds meer als counterploeg. Met slechts twee spitsen, nieuwkomer Marcel Luynen- burg en Puck \an der probeert Foreholte de tegen stander de punten afhandig te maken. Gisteren lukte dat goed Al na 12 minuten was de eind stand bereikt dank zij een mooi opgezette aanval, waarbij Stan Uljee Puck van der Voort in de diepte aanspeelde Deze zette vanaf de achterlijn goed voor. Door een mooi overstapje van Marcel Luynenburg had de jon ge Oscar Ijgtvoet de hoek voor net uitkiezen. Hij faalde niet. zodat Westlandia een achter stand moest wegwerken. Daar na was het voor de gastheren pompen of verzuipen liet w erd net laatste, mede door de slor digheid van de de Naaldwijksc spitsen. Foreholte kreeg zelfs nog meer kansen, zoals in het laatste kwartier voor invaller |an Piet van Kesteren. Aan het slechte veld van de Voorhouters is inmiddels door de gemeente zoveel gedaan, dat elftalleider Hans van de Berg verwacht dat Foreholte komen de zondag een thuiswedstrijd kan spelen. Roem is vergankelijk. UVS en Elinkwijk weten er alles van. Ooit vertoefden beide clubs in de absolute top van het zondagamateurvoetbal en werden massa's toeschou wers op vermakelijk en technisch voetbal getrakteerd. Waar UVS in ademnood raakte en een treedje lager moest, hield de Utrechtse club de race lange tijd vol. Tot vorig seizoen. Na de afdelingstitel in 1991 duikelde Elink wijk in een keer door naar de eerste klasse. De toppers van toen stonden gisteren in de Kikkerpolder weer eens tegenover elkaar. De confrontatie leerde dat de Leidse 'J ploeg meer toekomst heeft dan Elinkwijk. De Stichtse formatie werd opvallend gemakkelijk weggetikt door de i jonge blauwwitten: 3-0. Duel Feyenoord niet op televisie ■OTTBtPAM C«> De Europa Cup-wedstrijd tuvsen Fcymoord en het Is raëlische Ha poel Prtach Tik va wordt woensdag niet rechtstreek* op televisie uit gezonden. De NOS ontkent met klem dat Is overwogen om het duel. dat om 16 00 uur Nederlandse tijd begint, live op het scherm te bren gen ..Er zijn verschillende rede nen waarom we deze wed- stnid alleen in samenvatting zullen uitzenden. Middags om 14 00 uur speelt Ajas ÉMÉi M IbOH n.i É00O WH Feyenoords wedstrijd begint FC Groningen. Die clubs ma ken vanzelfsprekend be zwaar tegen een Itve-ultzrn- ding. De mensen hoeven ook met te hopen dat lateT alsnog bekend wordt dat het duH middags op televisie komt. want dat i* echt uiigrsloten." Derdeklasser W5B incasseerde gisteren een duidelijke 7-2 ne derlaag bij NSV. terwi|l Blauw Zwart wederom een pHjkaxi behaalde. Tegen GSV werd net 1-1. NSV-WSB 7-2 (2-1) 5 Arjan van Koert 1-0. 10 Valkema 1-1, 20 Van der Star 2-1 53 Arjan van Koert 31 56 Peul Warmerdem 3-2. 63 Ka» 4-2 72 Arjan van Koert 5-2 80 Ven der Star 6-2. 65 Van der Star 7-2 Scheidsrechter Te Paa Toeechou*er* 1200 Rode kaart Dan Elzen (WS8) Het ontbreken van vijf basisspe lers brak WSB niet op. Wel de terechte uitsluiting van in- valkceper lan Willem van Elzen in de vijfde minuut van de tweede helft. Binnen drie minu ten was de marge tot 3-1 ver groot. Terug kwamen de man nen win MM I "kke van der Reijd wel, maar al gauw- was de pijp leeg. Helemaal toen Theo Aanhanc door een hamstring blessure naar de kant werd ge haald. terwijl de twee wissels al waren gebruikt. In de eerste helft miste Sander Warmerdam bij een 2-1 stand een strafschop. fAn* (Blauw Zwart i Klaas Dekker mag zich na giste ren de meester In het missen van kansen noemen. Tweemaal •illi'in voor «Ir keeper n n.t niM voor open doel een schot „over Duinrell heen". Na zijn wissel liep alles heter, hoewel alleen de op de horden Ajax verwacht geen schadepost door middagwedstrijd Olympia komt vijf minuten voor tijd langszij LEIDEN JAN DAAN VAN OOSTEN VOETBALMEDEWERKER UDWS en Olympia hadden gis teren beide een overwinning nodig. De ploeg van Ton Kamphues moest na de 3-0 ne derlaag tegen koploper VEP het één en ander recht zetten om in het goede spoor te blijven. Olympia uit Gouda zat na een slechte competitiestart enig zins verlegen om de punten in de derde klasse. De elftallen deelden aan de Boshuizerkade de buit (1-1) en kwamen in fei te geen stap verder. Een kwartier lang was er geen enkele scoringskans te bespeuren, totdat UDWS het initiatief naar zich toe trok. Na een vrije trap van Arno Lancel nam Wim de Roo de bal met een halve omhaal prachtig op de slof. Keeper Peter Boele van Olympia liet zich echter niet door het eerste het beste schot verschalken. Het eerste wapen feit van UDWS werd al snel ge volgd door een kopbal van Ro bert de Roo, maar daarna was het gedaan met het offensief van de Leidenaars. Olympia maakte maar mondjesmaat gebruik van ver zwakking bj UDWS. Op twee afstandschoten van Bert van Niekerk en Frank Groenland na, werd het doel van de uitste kend keepende Ron Sinteur in de eerste helft nauwelijks be stookt: 0-0. In de tweede helft lag het ini tiatief bij Olympia. De gasten werden daarbij in eerste in stantie geholpen door een veel te korte pass van Ben de Roo. De daarop volgende mislukte lob van loerie Benjamens bracht Sinteur echter geen mo ment in de problemen. Na tien minuten in de tweede helft had Van Niekerk de openingstreffer voor Olympia op de pantoffel. De geblokte spits miste jam merlijk voor een gapende doel- mond. Kort daarna werd een reeds gepasseerde Sinteur ge red door de binnenkant van de paal en enkele graspollen op de doellijn. De Leidse doelman maakte later ook nog een inzet van nota bene ploeggenoot Ed Stikkelorum met een fraaie redding onschadelijk. Terwijl een Gouds doelpunt in de lucht hing, opende UDWS de score. De doorgebro ken Ronald lansen stuitte in het strafschopgebied op doel man Boele. Tot groot ongenoe gen van aanvoerder Benschop en trainer Swanenburg van ■Olympia wees scheidsrechter Van den Enden resoluut naar de stip. lansen verzilverde zelf de strafschop: 1 -0. Met nog een kwartier te spe len besloot Swanenburg van Olympia te gokken op een ge lijkspel door aanvaller Richard Bezem in te brengen voor laatste man De Ruiter. De wis sel bleek een prima zet. Vijf mi nuten voor tijd werd de inge dutte verdediging van UDWS simpel uitgespeeld door een ouderwetse aanval via Groen land over links, afgerond door een mooie zweefkopbal van in valler Bezem: 1-1. Het wakker geschrokken UDWS probeerde, via onder meer een schot van Arno Lan cel, nog wanhopig de winst binnen te halen. Beide ploegen kregen, helaas voor de Leide naars. wat ze verdienden: Een 1-1 gelijkspel. UDWS-Otympia 1-1(0-0). 75 Ro nald Jansen (1-0), 85 Richard Bezem (1-1) Gele kaart: Frik van Weide (UDWS), Peter Boele (Olympia) Scheidsrechter: Van den Enden Toe schouwers 113. UDWS: Simeur Dros. Ben de Roo Stikketooim Van Breughel. Van der Weyden Lancei Robert de Roo, Lam- boo (58 Van Polanen). Jansen, Wm de Roo Ajax verwacht niet dat de thuis wedstrijd tegen Austria Salz burg. woensdagmiddag in Am sterdam. een al te grote finan ciële tegenvaller zal opleveren. Het duel begint om 14.00 uur, wegens hei ontbraken van licht masten in het Olympisch sta dion. Volgens penningsmeester Van Os komen er tussen de LBDfN LAAS UUHCH VOETBALMEDEWERKER Vanwege het Haring en Witte brood-toernooi op het eigen terrein moest Docos uitwijken naar het veld van w Leiden. Daar kwam koploper VEP op bezoek. Achteraf mochten de gasten blij zijn dat ze nog een punt konden meenemen 3-3. Docos had VEP goed bestu- 10.000 en 15.000 toeschouwers af op het matinee. „Wanneer het duel in de avond zou wor den afgewerkt, waren er dat waarschijnlijk niet veel meer ge weest. Vergeet niet dat we de uitwedstrijd al met 3-0 hebben gewonnen." Het bestuur van de Amster damse club heeft besloten jon geren voor de Europese wed- deerd en zodoende werden de belangrijke mannen voor de voeten gelopen. Het was de ver dienste van de Leidenaars dat de koploper niet aan voetballen iMfcWMI (Mi Docos in hel begin een aantal kansen onbe nut liet. kon VEP toch op voor sprong komen De gelijkmaker van Dennis Stuifzand op slag van rust gaf de Docovspelers muni I I' hoog et hu-r in enke strijd forse koning te geven, als ze in groepsverband komen Ajax kan tegen Austria Salz burg weer M Mi OW I lM Petersen. De Deen. die dit sei zoen wegens blessures nog niet in actie kwam. maakte zaterdag tegen Roda IC als invaller zijn rentree. Groenendijk en Hansen zijn nog geblesseerd. Willems oriënteen zich in Schotland (Hearts) bij een nieuwe lui» Ie minuten tijd op gelukkige wijze de stand om tot 2-3 in zijn voordeel. Met wederom een doelpunt van Dennis Stuifzand kreeg de ploeg van trainer Hans Tisseur nog een punt. Echter wel een punt te weinig. Doe©*-VEP 3-3 (1-1) 20 Var» A 0-1 45 Cor van dar Krogi 1-1, 60 Shj*zand 2-1 75 S»"4*ar 2-2. 77 2-3. 90 SMT/and 3-3 Sch»c*™cht»r Hoabcn Toeschou wer* 250 Gata Kaart Stonafcar NOORDWUK LARS ULRICH j VOETBALMEDEWERKER Lugdunum liet zich niet verlei den tot aanvallend voetbal in de streekderby tegen SJC. Omdat de Noordwijkers op eigen veld wel offensief te werk gingen, was de wedstrijd toch van een 1 hoge amusementswaarde. Lugdunum loerde op de coun ter en SJC nam het initiatief. Beide ploegen deelden de pun ten (2-2). De Noordwijkse trai ner Ben van Leeuwen had na derhand weinig waardering voor de spelopvatting van de Leidse ploeg. Van Leeuwen: „Ik had dit niet verwacht, die lange halen, j Lugdunum had geen zin om te voetballen, dat stelt mij teleur. Ik word hier gek van." Gek werd ook Ferry Nijhuis, maar dan van de aantijgingen van zijn Noord wijkse collega: „Laat hem het spel maar maken. We zetten de poort niet open, zoals Blauw Zwart deed. Die ploeg ging hier met 6-1 de boot in." Er was nog een reden waarom Nijhuis zijn ploeg negatiever dan anders liet spelen. De lijst van geblesseerde spelers groeit gestaag: de gekwetsten Ron van der Weijden, Fred van der Kaay, Albert Siera en Marcel Prins kregen gisteren gezelschap van Marco van der Broek en Barry van Eijk. Bovendien moest Ri chard Onstenk de wedstrijd te gen SJC voorbij laten gaan om dat hij wacht moest lopen als dienstplichtig militair. Van Leeuwen doelde in zijn tirade vooral op de tweede helft, toen Lugdunum achterin de rij en gesloten hield en met coun ters voor gevaar bij het doel van doelman Ted van der Meer zorgde. In het eerste deel van het duel mocht geen van beide ploegen aanspraak maken op de volle winst. Want zowel Lugdunum als SJC wist weinig kansen te scheppen. Dat de stand bij rust gelijk was, was dan ook terecht. Uitblinker Harm de Vos bezorgde de Kik kers een voorsprong, die twee minuten stand hield. Ed Hubert rondde een voorzet van John Peschier af en bracht SJC langs zij. De tweede 45 minuten waren anders. SJC kwam fris uit de startblokken en hield de Leide naars knap onder druk. Maar de gasten zorgden voor het meeste gevaar. Daar was vooral Harm de Vos verantwoordelijk voor, want hij was voor Allen Kaest- ner af en toe niet te houden. Zo ook in de 63-ste minuut. De Vos werd binnen de lijnen neerge haald. De scheidsrechter kon niets anders doen dan de bal op de stjp leggen. Cees van Tonge ren faalde niet, zodat de Noord wijkers voor de tweede keer een achterstand moesten wegwer ken. Lang hoefden de suppor ters van SJC daarop niet te wachten. Arie Koeman, ingeval len voor de geblesseerd geraak te Richard Smit, bracht de bal zonder tegenstander in de buurt in de doelmond. Bij de tweede paal sprong Mike Steenbergen het hoogst en bracht de stand met een kopbal op 2-2. SJC-Lugdunum 2-2 (1-1). 30 De Vos 0-132 Hubert 1 -163 Cees van Tong eren 1-2, 70 Steenbergen 2-2. Scheidsrechter De Wotff Toeschou wers 750 SJC: Van der Meer; Peschier, Kaest- ner, Van Rooyen, Van Kesteren. Haze- noot, Smit (Koeman), Hubert; Steenber gen, Martens, Van der Zalm (Groene- woud) Lugdunum: Uzendoom; Van As, Cees van Tongeren, De Rooy. Peter van Tongeren. Verver. Brussee. Den Hol lander, Redel. De Vos. Van Berkel Mike Steenbergen heeft ruggesteun van Flans van As nodig om de baJ in de richting van het Leidse doel te koppen. foto tof* zuydfkhjin

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17