Druiven zijn zuur voor FC Lisse Ter Leede geeft genadeklap in slotfase T Sport Herstel Rijnsburg bij Vitesse Delft Knappe zege Oegstgeest MAANDAG 21 SEPTEMBER 1992 A BROUWER DC KONING Invaller Mark Ens (links) kan tegen een ovennacht van Zwart Wit'28-verdedigers (Braaf, Schrammeyer en Rüter) weinig uitrichten. foto henk bouwman Bröring na afloop van af. Begrij pelijk, want Lisse was inderdaad de aanvallende én betere ploeg. Zwart Wit speelde verdedigend en deed er niet moeilijk over om op bepaalde momenten hardhandig in te grijpen. Brö ring had gehoopt op een kor daat optreden van scheidsrech ter Bogaert. De fluitist uit Sas van Gent wenste echter zijn kaarten zo veel mogelijk op zak te houden. Tot ergernis van Lis- se. En toen hij in blessuretijd twee keer de rode kaart toonde (Dino Kithaneu was tot twee maal toe het slachtoffer zie de rubriek Opvallend Aanwezig op deze pagina) was het volgens Radjin de Haan, de aanvalslei der van Lisse, op zijn 'zachtst gezegd rijkelijk laat'. De Haan: „Hij had veel eerder in moeten grijpen." De druiven waren zaterdag zuur voor FC Lisse. Vanaf het beginsignaal zocht de thuisclub tegen de door blessures geha vende tegenstander voortdu rend de aanval. Veel kansen le verde dit echter niet op. Dit kwam vooral door het sterke optreden van doelman Hielke Brugts, die veel voorzetten uit de lucht plukte. Voor rust kreeg Lisse slechts één grote kans op een doelpunt. De Haan ging al leen op Brugts af, maar voordat hij zijn hoek had uitgekozen werd hij teruggefloten door Bo gaert. Hij had een overtreding van Zwart Wit gezien. „Als je in zulke situaties de scheidsrechter tegen je krijgt dan wordt het heel moeilijk", zei Bröring. „Zo werd het schoppen van hen be loond en ons een zeker doel punt ontnomen." Het leed van Lisse, dat na rust Mark Ens als extra aanvaller in bracht, werd door eigen toedoen vergroot. Een fout van Paul Veenboer zette de Lissena- ren halverwege de tweede helft op achterstand. Na een wilde trap van Ed Molsbergen, de li bero van Zwart Wit, viel de bal tussen de Lisser achterhoede en doelman Veenboer. De Rotter damse invaller Patrick Thijssen pikte het leder op, maar had met twee verdedigers in zijn rug (John Vermeulen en Ralph Pol man) nog een lange weg te gaan. Tot zijn verbazing stond hij op dertig meter van het doel opeens oog-in-oog met Veen boer. Toen was het een koud kunstje voor Thijssen die met een gespalkte vinger speelde om de bal in het verlaten doel te schieten. Overigens was Lisse tien minuten eerder aan een achterstand ontsnapt nadat Ben Rüter een lob op de lat zag be landen. In de resterende twintig mi nuten kreeg Lisse via Robert Vermin, Ens en Bert van Duij- venbode nog kansen op de ge lijkmaker. Het ontbrak hen ech ter aan koelbloedigheid en han delingssnelheid om de Rotter damse muur te slechten. Toen het laatste fluitsignaal klonk haalden de Rotterdam mers het bloed onder de nagels van de getergde Bröring van daan door de overwinning uit bundig te vieren. Bröring: „Ik begrijp niet waarom ze blij zijn. Ze moeten zich schamen." FC Lisse - Zwart Wit'28 0-1 (CM)). 68 Th.|**n 0-1 Scheidsrechte! Bogaert Toeschouwers 1500 Geel Ras (FC L.sse), Braaf en Molsber gen (Zwart Wit'28). Rood 2* K.thanea <2* geel FC Lisse: Veenboer Vermeulen. Hoep. Polman. Waier. Ras (Van Dui|venbode>. Van der Zwet (Ens). De Keizer. Visser, De Haan. Vermin. Rijnsburgse Boys heeft zich na de ontluisterende nederlaag tegen Excelsior Maassluis (0-4) goed hersteld tegen Vitesse Delft. Trainer Arie Kurver kon weer beschikken over zijn voorhoedespelers en won ook zijn tweede uitwedstrijd. Na de winst in Hoek (0-2) werd zaterdag Vitesse Delft geklopt: 1-2. lan Blankespoor, Piet Jan maat, Ron de Jager. Leon Vonk, Ron Carii en Man de Louw waren na blessureleed weer van de partij. Wim Hooy- mans (ziek) en Jaco van Delft (teen) waren de afwezigen, evenals oproepkracht Huug Aandewiel. Fred Bodaan, die vorige week nog in eigen doel schoot, meldde zich te laat bij de spelersbus en moest op de reservebank plaatsnemen. Een kwartier voor tijd viel hij in voor Marcel de Jager. In de eerste helft was Rijns burgse Boys de iets betere ploeg. Al na zeven minuten trof Ron de Jager de paal. Het overwicht van de gasten werd pas vijf minuten voor rust be loond met een doelpunt. Peter van Duyn zag zijn schot, na een solo vanaf de middenlijn, door doelman Hans Schot worden gekeerd. De terug springende bal werd echter door Janmaat hoog in de tou wen geschoten (0-1). Na rust bracht Rijnsburgse Boys zichzelf onnodig in de problemen. Van het aanval lende spel van de eerste helft was niets meer over. De Delf tenaren zetten keeper Jan Blankespoor, die redde op een inzet van Paul Riemens, onder druk. In de zestigste minuut scoorde Ron Vermeulen voor Vitesse Delft de verdiende ge lijkmaker 1 - 1 Toch trok Rijnsburgse Bons nog aan het langste eind. Dit was te danken aan een slotof- fensief dat negen minuten voor tijd zijn vruchten afwierp. Een vrije trap van laatste man Hennie Koet stuiterde via de muur voor de voeten van Ron de Jager 1 -2. Menno Vaartjes, de van Fevenoord afkomstige speler, voorkwam vlak voor tijd nog een Delftse gelijkma ker. Hij haalde een kopbal van Bert van der Helm van de doellijn. Opvallend was de rentree van Toon Houtekamcr. die tien jaren geleden enkele sei zoenen in de Rijnsburgse hoofdmacht acteerde. Houte kamer, die normaliter in het tweede van Rijnsburgse Box's speelt, is na uitstapjes naar Noordwijk en UVS weer terug op het oude nesL Hij verving halverwege de tweede helft Leon Vonk. Naam: Dino Kit- hanea Leeftijd: 23 jaar Q H Beroep: MDS- scholier fr, M Club: Zwart LU LU Wit'28 retijd van de wed strijd FC Lisse- Zwart Wit'28 kreeg Dino Kitha- nea zaterdag twee keer een rode kaart van scheidsrechter Bogaert. De eer ste maal betrof het zijn tweede ffkt kaart. Yuor rust MM dl rechtsbuiten van Zwart Wit'28 al met een gele kaart bestraft. Hij werd het slachtoffer van een enkele overtredingen die in kort tijdsbestek elkaar opvolgden. Toen Kithanea zijn eerste over treding beging was de maat voor Bogaert vol. In blessuretijd was de Zeeuwse scheidsrechter van mening dat de Rotterdam mer van Surinaamse afkomst te veel tijd uittrok om een inworp te nemen (weer geel, dus rood). V ervolgens zou Kithaneu de man in het zwart met het woord 'koekebakker' hebben beledigd. Daarop kreeg Kithanea weder om een rode kaart. Twee rode kaarten voor dezelfde speler in een wedstrijd mag uit zonderlijk worden genoemd. Hoe heeft het zo ver kunnen ko men? „Ik heb niets gedaan en ik ben dus onschuldig. Ik heb een goe de wedstrijd gespeeld, me posi tief opgesteld en voel me uitein delijk gepakt door de scheids rechter. Hij heeft tk h op hoen naaien door de tegenstander en door het publiek. Misschien speelt mijn huidskleur ook een rol Toch is het een beetje vreemd dat een speler die twee rode kaarten k rijgt beweert dat hij niets heeft gedaan „Mijn eerste gele kaart was een optelsom. De scheidsrechter wilde een voorbeeld stellen, daar werd ik het slachtoffer van- Bij die inworp stond ik op het punt om in te gooien. nadat de nal van de andere kant van het veld naar mij toe was gebracht. Waarom zou ik tijdrekxen? Ver volgens kreeg ik rood wegens belediging, terwijl ik niets heb gr/egd I r is v.el iets gr/rgd. maar niet door mij.'' Heb je wel eens eerder een rode kaart gekregen? ..Vorig seizoen tegen DOVO. Toen liep ik door op de keeper. Ik heb die straf geaccepteerd, maar wat er tegen lisse is ge beurd klopt niet. Ik ben geen r of zoiets. Ik krijg als schopper o im httbutU pen. maar dat hoort er bij. Kijk. zolang niemand in de vernieling wordt geschopt zie ik overtre dingen als een onderdeel van het spel. Je geeft elkaar een hano en na afloop drink je sa- Wat verwacht je van de uil- spraak van de tuchtcommissie „Ik ga er van uit dat ik word vrijgesproken." FC Lisse wilde zaterdag graag geschiedenis schrij ven. Bij winst tegen Zwart Wit'28 uit Rotterdam zou de club van trainer Ruud Bröring voor het eerst in haar bestaan koploper worden van de eerste klas se zaterdag. Het pakte iets anders uit. Zwart Wit won op sportpark Ter Specke met 0-1 en beroofde daar mee Lisse van zijn ongesla gen status (4 uit 2) èn van zijn illusies. USSE GUS VAN OOSTEN Sinds de komst van Bröring, nu een jaar geleden, zijn de spor tieve ambities van de fusieclub Lisse in een stroomversnelling geraakt. Onder Wim Eilander mocht de ploeg twee seizoenen wennen aan het eersteklasser schap, onder Bröring moeten nu de gevestigde topclubs naar de kroon worden gestoken. Het zag er mooi uit In de openingswedstrijd werd topclub DOVO afgetroefd en vorige week werd het altijd lastige Serooskerke, dat vorig seizoen op eigen veld slechts één keer verloor, achteloos opzij gescho ven. Lisse weet intussen met de 'kleintjes' om te gaan, heette het na de 1-2 zege in Walche ren. Zwart Wit'28 kan niet als een kleintje worden omschreven. De Rotterdamse club heeft zijn sporen in het zaterdagvoetbal al lang verdiend. In 1971 en 1972 immers werd Zwart Wit'28 za terdagkampioen. In die Rotter damse 'bloeiperiode', en ook daarna, speelde Bröring in de spits bij Noordwijk en toen al had hij een hekel aan de speel wijze van Zwart Wit'28. Die stadsclubs hebben een andere mentaliteit, volgens Bröring. „Ze zijn slim en een beetje ge meen. Maar vooral een ramp voor het voetbal." Bröring wist vooraf al te ver tellen hoe de Rotterdammers zich in Lisse zouden gaan op stellen. Zijn elftal had hij er op voorbereid. „Ze delen veel schoppen uit", aldus Bröring. „Wij zijn in vergelijking met hen te lief. Door dit soort clubs wordt in Nederland het aanval lende voetbal om zeep gehol pen. Zeker als je niet op de steun van de scheidsrechter mag rekenen." De teleurstelling droop er bij LEIDEN» RON HOOGENDAM VOETBALMEDEWERKER In de derde klasse A kwam RCL thuis goed voor de dag met een 2-0 zege op Zwaluwen Vlaardin- gen. Ter Leede gaf Monster in de slotfase de genadeklap: 1-0. Leiden leek- in de uitbeurt bij promovendus SEV na een vroe ge 2-0 voorsprong op rozen te zitten, maar mocht achteraf blij zijn met het gelijke spel: 2-2. RCL - Zwaluwen 2-0 (1-0) 1 Grootendorst 1- 0. 87. Visser 2-0 Scheidsrechter: De Vries Toe schouwers. 3 50 Geel: N.ek Oosterlee (RCL). Van Ballegooyen. Aalse, Boekel(Zwaluwen) RCL kwam tegen het Vlaarding- se Zwaluwen sterk uit de start blokken. Edwin Grootendorst joeg na koud een minuut spelen het leder uit de rebound, na een spetter van Niek Oosterlee, te gen de touwen: 1-0. Gedurende de hele eerste helft had RCL de wedstrijd onder controle, sneed keer op keer door de defensie van Zwaluwen heen, maar wist ondanks goede kansen (Grootendorst en Marcel van der Blom) de marge niet te ver groten. Hierdoor bleef het de hele wedstrijd spannend. Na de pauze liet de Racing zich op ei gen helft onnodig vaak vastzet ten, waardoor de behendige spits Grootendorst min of meer op een eilandje kwam te staan. Maar tot grote opluchting van de steeds onrustiger wordende trainer Jan Kroese wisten de be zoekers op het kletsnatte veld geen raad met de geboden kan sen. Het thuisfront kon pas rond de 88ste minuut opgelucht adem halen. Het was Grooten dorst die uit een van de spaar zame counters een vrije trap forceerde. De door Oosterlee genomen vrije schop kwam uit eindelijk voor de voeten van de voor Marcel van der Blom inge vallen Remco Visser die het leer snoeihard In het doel schoof: 2- 0. Dat arbiter De Vries uiteinde lijk zeker zes minuten langer liet Ook Betis wil Maradona Real Betis Balompie heeft in het afgelopen weekeinde de onder handelingen tussen Napoli en Sevilla over een mogelijke transfer van Diego Maradona nog iets gecompliceerder ge maakt. De stadgenoot en grote rivaal van Sevilla, die op dit mo ment in de Spaanse tweede di visie speelt, heeft aangekondigd ruim twaalf miljoen gulden voor de Argentijn te willen neertel len. Vandaag zullen Napoli en Sevilla, met bestuurders van de voetbalbonden van Italië en Spanje, in Zürich proberen overeenstemming te bereiken over de transfer. Het kantoor van de FIFA is plaats van han deling. LEIDEN RUUD PATT1APON VOETBALMEDEWERKER De eerste zege van KRV in 4A is binnen. Koudekerk werd door de Katwijkers met 1 -3 verslagen. Oegstgeest verstevigde zijn po sitie in de top door nipte 0-1 ze ge op Hazerswoudse Boys. Ab benes kreeg op eigen veld een flinke nederlaag te slikken. Ka- gia was de scherprechter (1-8). Voorschoten won met 4-0 bij TAW. Koudekerk - KRV 1-3 (0-0). 50 Heemskerk 0-1. 65 Noleboom 0 2 82 Schei imgerhout 1- 2 85 Noteboom 1-3 Scheidsrechte*: Vrerkno- ven Toeschouwers 275 Gele kaarten Bakker (Koude»»'*) leen «ander pias (KRV) Het was een stevige maar faire pot voetbal. KRV dankt de zege voornamelijk aan een flinke portie werklust gepaard aan een grote dosis inzet. Voor Koude kerk was dat te veel. Na de ope ningstreffer van Martin Heems kerk voorkwam de Katwijkse doelman Patrick Bührs op schit terende wijze de gelijkmaker. Direct daarop sloeg Daan Note boom toe en hoewel Siebe Schellingerhout nog te- genscoorde was het al veel te laat. De afsluitende treffer van Noteboom deed daar niets aan af. TAW - Voorschoten 0-4 (0-2). 42 Verw»i| 0- 144 Hem de G'Mtl 0 2. 60 Ve*we.| 0-3 85 De Zwart 0-4 Scheidsrechter Sunoos Toe schouwers 175 Met nog enkele minuten voor rust leek TAW schadevrij de rust te halen. Toen gingen voor stopper René van Leeuwen en linksback Jeiry van der Zwaan in de fout „Ben je gelijkwaardig en dan gebeurt er dat", keek trainer Tom den Daas terug op de missers in zijn defensie. Hoewel de eindstand uiteinde lijk op 0-4 werd bepaald was Den Daas niet ontevreden over het vertoonde spel. Zijn collega aan de andere kant. Leo Holl, was ondanks de zege niet ge heel content. „Over de winst ben ik tevreden, over het voet bal een stuk minder. We heb ben een te korte period» ftOtd gevoetbald", was de kantteke ning van Holl. Abbenes - Kjgia 1-8 (0-4). 12 Tarnen» 0- 1, 25 Warmerdam 0-2 27 Trom pert 0-3. 30 Warmerdam 0-4, 60 Ron Kattenberg 0 5. 70 Warmerdam 0-6, 75 Warmerdam 0 7. Van de Spek 1-7, 80 lan Kaak 1-8 ScheKhrtchter: Van der Berg Toeschouwers 250 Gele kaarten: Van der Spek. Honcoop (Abbenes) Ondanks dat het een streekder- by was. viel het met de hardheid wel mee. De grote nederlaag van Abbenes kan in elk geval niet worden toegeschreven aan een gebrek aan fysiek kracht van de spelers. Met de van een blessure herstelde Rob van der Berg weer in het doel bleek het in de defensie van Abbenes da nig te rammelen. Kagia profi teerde meedogenloos maar de winnende trainer Theo Godyla weigerde te veel waarde aan de zege te hechten. „Qua veldver- houding is de grote zege niet helemaal terecht." He/mwoudte Boys OegUgeed 0-1 (0-1). 25 OooTtrs 0 1 Scherdsrschtrr. Sterrentxr-g Toeschouwers 175 Gele kMrterv Abmi 'X var* G'-ener- (Oegstgtesi). Heemskerk (Hucv woudseBoys) Oegstgeest dat nog steeds zon der mannen aLs Mario Klaaijsen en Ronald Pillmeijer opereert, werd door de thuisclub ver te ruggedrongen. Maar dat was door de Oegstgeester trainer Wim Visser ingecalculeerd. „Ja, inderdaad. We hebben Hazers woudse Boys niet op de counter tam spden", taKm Vim „We hebben ze gewoon bewust laten aanvallen.' Waar de Boys dus moeite mee hadden. Een meesterzet van Wim Visser tij dens een partijtje schaakvoet bal? „Dit keer wel. tenslotte hebben we gewonnen", stelde de trainer een feit vast. Een uit stekende doelman Frits Bleichrodt voorkwam overigens cta tal vm \i««s<-r ui duqgen viel. Coen Wamau. Edwin Fran sen en Ron van der Post keken de sluitpost recht in de ogen Wtm rloren de directe con frontatie. Aan de ander kant slaagde Man Willem Kotterman erin de bal op nog geen meter afstand van een leeg doel tegen l« l i! Ie koppen. Eric Grosman. fel op de huid gezeten door Westlandse verdedigers, haalt vernietigend uit In de laatste minuten bezorgde hij Ter Leede de zege. foto henk bouwman doorspelen mocht de pret niet drukken, wel de gele prent van Oosterlee. Het was zijn derde, dus wacht hem een schorsing. SEV - Leiden 2-2 (2-1) 7 Klinkenberg 0-1 18. Bink 0-2. 34 Bruggeman 1-2. 65 Van den Bos 2-2 Toeschouwers 100 Geel: Hi|man (Leiden), Bruggeman Hedenk, Van der Lubbe Leiden speelde slechts de eerste 25 minuten goed voetbal en daarna liepen de pupillen van Peter Ciere achter de feiten aan. In dat eerste half uurtje schoot Raymond Klinkenberg zijn ploeg op een 0-1 voorsprong. Mede door het zwalcke verdedi gen van de gastheer kon Rob Bink op identieke wijze de stand naar 0-2 tillen. En Leiden kreeg kansen op een nog grote re voorsprong, maar fraaie schoten van Kerkhof en Bink door de Iveidschendamse goalie onschadelijk werden gemaakt. Tien minuten voor rust werd het weifelende optreden van Leiden keeper Peter Selier hard afgestraft: 1-2. Omdat Leiden na rust het spel volledig overliet aan de gastheer was de gelijk maker na tien minuten een lo gisch gevolg. Verder liet Leiden het niet komen. Ter Leede - Monster 1-0 (0-0) 88 Klinken berg 10 Toeschouwers: 500 Scheidsrechter: Vink Geel: Vertxee en Zuiderduin (beiden Ter Leede), Zeeman en Jansen (Monster) Ter Leede boekte tegen Monster een belangrijke overwinning, die voornamelijk te danken was aan het voortreffelijke keepers werk van Arco Korpelshoek. Beide ploegen waren creatief in het scheppen van kansen. De meest uitgespeelde waren ech ter voor Monster, dat echter een beetje geluk ontbeerde. Uitein delijk was het goaltjesdief Eric Grosman, met A-junior Martijn Zuiderduin en Erwin Kroy aan de basis, die de winnende tref fer achter de eveneens solide Monster keeper Varenkamp schoot: 0-1. De Sassenheimse formatie blaast in elk geval een toontje mee in de derde klasse. Spijtig is echter wel het blessu releed voor trainer Willem van Harskamp, die nu ook al spits Peter Scheltes in de ziekenboeg zag verdwijnen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19