Je weet maar nooit wanneer je onverwacht bezoek krijgt. maandag 21 september 1992 14 Hij is onverbiddelijk. Eenmaal gemonteerd in 'n portier van een nieuwe Golf komt bijna niets er meer doorheen. De 114 centimeter vrijwel massief staal maakt de kans op binnendringen verschrikkelijk klein. En daar zijn we bij Volkswagen heel blij mee. Je weet immers nooit wanneer je van opzij wordt aangereden. Deze sidebar, zoals hij heet, is één van de vernieuwingen die de binnenruimte van de Golf nog veiliger maken. Bij Volkswagen gaan we ervan uit dat het gevaar overal loert. Leuk is anders, maar het helpt ons wel de veiligheid voortdurend te verbeteren. Zo hebben we bijvoorbeeld een nieuwe stuurkolom ontworpen die maar liefst 17 cen timeter kan inschuiven. Zo hebben we een veiliger plaatsje voor de brandstoftank gevonden: goed verscholen tussen de wielen. En zo hebben we een nieuwe kooiconstructie bedacht die vanuit elke richting de klap kan opvangen. Zelfs voor de kleine ongelukjes zijn we beducht. Ook bij een "aanrijdinkje" word je als inzittende flink heen en weer geslingerd. De nieuwe Golf heeft daarom zowel vóór als achter driepunts gordels die iedereen stevig op z'n plaats houden. En voor de zekerheid zijn het dashboard, het stuurwiel en het frame van de zittingen gemaakt van veerkrachtige materialen die niet kunnen versplinteren. Want je weet maar nooit. Eén ding weet je wel als je in de nieuwe Golf rijdt. Dat is dat je beschikt over een auto, die ruimschoots voldoet aan de Amerikaanse veiligheidseisen, de strengste die er zijn. Voor minder doen we het gewoon niet. want je weet maar nooit De Golf van Volkswagen. Wie anders? Er is al een Golf vanaf f 29 990.- Prijs is een vanaf-prijs inclusief BTW. exclusief kosten rijklaar maken Wijzigingen voorbehouden Importeur Pon s Automobielhandel BV Postbus 72.3800 HD Amersfoort Telefoon 033 - 94 9944

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 14