'De mens moet een keuze maken' Info Westerink voorzitter WIAANDAG 14 SEPTEMBER 1992 a DUKMAN MANUELAGROENEWEG APELDOORN ANP Ds. J. Westerink (53) uit Bun schoten-Spakenburg is vrij dag in Apeldoorn gekozen tot voorzitter van de synode van de Christelijke Gereformeer de Kerken. Van de 52 syno deleden stemden er 28 op Westerink, die in de vorige synode vice-voorzitter was. Ds. M.C. Tanis uit Sliedrecht, voorzitter van de vorige sy node, werd gekozen tot vice- voorzitter. Secretaris werd ds. P. den Butter (Drieber gen), tweede secretaris ds. J.C.L. Starreveld (Kampen). Starreveld, die ook zitting had in het vorige synodebe- stuur, las meteen na zijn ver kiezing een brief voor van de kerkeraad van Kampen, waarin de synode met klem werd gevraagd Starreveld niet te benoemen, in ver band met drukke werkzaam heden. Na overleg met de andere leden van het bestuur 'berustte' hij echter in zijn verkiezing. ONCVALLENDIENST Elkdag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 tot woensdag 13.0 uur (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 tot zaterdag 13.00 uur (Elisbeth Ziekenhuis). EH0 ziekenhuis Rijnoord elke dag geopend. BE2EKUREN DIAONESSENHUIS (te071—178178) dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Afdring intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinerafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verjEegkundige. Jonprenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. ST.'LISABETH ZIEKENHUIS (telD71-454545): volwassenen 14.00-14.45 uur en 18.30-19.30 uur. Klajeafd. 11.15-12 00 uur. 14.00-14 45 uur en 18.30-19.30 uur Kramafdelmg gynaecologie. 14 00-14.45 uur en 18.30-19.30 uur. alleen voovaders bovendien van 19.30-21.00 uur. Afdlinghartbewakmg: 14 00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg Spdblessures: maandag 19.30-20.30 uur. ACOEMISCH ZIEKENHUIS (tel071-269111alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18,0-19.30 uur. Avcdbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19 00 uur. 19.00-20.00 uur (Allen Partners/echtgenoten met kinderen. Voczwangeren: zaterdagen zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend v paners/echtgenoten en eigen kinderen. Kirlerafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bez moelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Vocandere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neurologie: 14 1^15.00 ui e<kundel4 15-15 00 uur en 18.30-19.C Kirlerkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uurbabyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de RIJOORD (telOl 720-63131): 14.30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur. Extra bez maumcare: 11.00-11.30 uur. Kramafdelmg: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdling. Overigen van 14.30-15.15 en van 18.30-19.30 uur. Kirlerafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg met hoofd afdling. Overigen van 14.30 -15.15 uur en 18.30 -19.30 uur. INFOPAGINA: Op deze pagina treft u aan: Maandag: geestelijk leven. Dinsdag: gids maatschappelijke instellingen. Woensdag: programma's lokale radio. Donderdag: geestelijk leven. Wijdag: Zaterdag: medische diensten. medische diensten. BDSCOPEN COLOFON GEESTELUK LEVEN ZIKENHUIZEN Dit pand aan de Voorstraat 55 en 57 is de enige overge bleven gave kapi teinswoning in Kat wijk. Vroeger woon den de kapiteins, al of niet in ruste, deur aan deur in deze straat Dit huis werd in 1852 gebouwd. Waar nu rechts de twee wat nieuwere geveltjes staan, was vroeger een uitbouw van het huis. Bij de verbreding van de Dwarsstraat is dat stukje extra ruimte weer neergehaald. Links, op nummer 59, staat het pand 'Aen- sien Doet Gedencke Anno 1718'. Nu is het een woonhuis, vroe ger vormde het een gedeelte van het Gasthuis. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om aan het lezerspu bliek te presenteren. ANN01892 Twee jongelieden waren per vélocipède uit Luik naar Aken gegaan, om die stad eens te bezien. Daar den weg niet kennende, hadden zij, om de stad te doorwandelen, een gids genomen, met wien zij om eene geld-quastie twist kregen. Zij scheidden van elkaar, en de Luikenaars zochten hun logement op. Hoe groot was hunnen ver wondering, toen zij 's morgens door de politie van hun bed werden gehaald. Dat was eene poets, die de gids hen speelde. Deze had, om zich te wreken, aan de politie verteld, dat de twee be zoekers Fransche officieren waren, die majesteits schennis gepleegd hadden, door op het portret van keizer Wilhelm te spuwen. Het heeft den Lui kenaars veel moeite gekost om uit de handen der politie te worden verlost. Een hunner heeft niette min een nacht achter de tralies moeten door brengen. - Zoo verhaalt het „Handelsbl. van Ant werpen." - Een jongmensch van 17 jaar te Riga heeft een broeder, die te Londen woont. De wensch kwam bij hem op om dien broeder eens op te zoeken, maar bij gebrek aan geld, ging hij aan boord van de stoomboot „Senior", verstopte zich-tussen de lading en kwam na een paar dagen aan 't dag licht. De kapitein nam hem maar mee en zette hem te Harlingen aan wal. Hier wist hij op de ko lenboot „Paradox" te sluipen en zich weder te verschuilen; maar door een gebrek aan de machi ne bleef die boot een paar dagen aan hoofd liggen en nu was onze maat wel genoodzaakt, door den honger gedreven, zich te vertoonen. De kapitein leverde hem over aan de politie en deze liet hem, voorzien van een geleibiljet, over de oostelijke grenzen zetten, zoodat van zijne Engelsche reis voorlopig niets komt. ANN01967 - Van drie middelbare scholen in het district Tus- tin (Califomië V.S.) zijn 500 meisjes naar huis ge stuurd omdat haar kleding niet behoorlijk werd gevonden. Op de eerste schooldag werden afge keurd: rokken met splitten opzij, middenrif-bloe zen, zonnekostuums van voren of van achtem laag uitgesneden en vele vormen van broeken. De directeuren hebben bekendgemaakt, dat de aan vaardbare roldengte even boven de knie is. - Leraren bij het middelbaar onderwijs krijgen vrije uren als vergoeding voor de extra werkzaam heden, die de invoering van de Mammoetwet met zich zal meebrengen. Een regeringsdelegatie heeft dit voorstel gedaan naar aanleiding van veel protesten uit onderwijskringen tegen de „taakver zwaring" op middelbare scholen. Het aantal vrije uren, dat aan scholen beschikbaar wordt gesteld ter compensatie van de extra werkzaamheden, zou daarbij afhankelijk zijn van het aantal klassen van de school. De lerarenorganisaties hebben op een vergadering met de regeringsdelegaties reeds laten weten, dat het voorgestelde aantal ten min ste verdubbeld dient te worden. Eind oktober zal de regering een beslissing over het tegenvoorstel nemen. Moker belicht toekomst van kerkelijk leven LEIDEN» De kerkelijke zender Moker be licht komende woensdag de toekomst van het protestants kerkelijk leven in de Leidse bin nenstad. De overdenking is van pastor H. van Breukelen uit Lei den. De uitzending begint om 16.30 uur. Er is zondag 20 sep tember een herhaling van 19.00 tot 19.30 uur. Moker is te beluis teren via ether-frequentie 105.7 FM en via de kabel op 88.1 FM. Jan Zijlstra oprichter van nieuwe Levensstroom Gemeente 'Stromen van levend water zullen vloeien...' Deze bijbel tekst uit Johannes 7 inspireerde de vroegere voorganger van de Pinkstergemeente Jan Zijlstra tot het oprichten van een nieuwe gemeente: De Levensstroom Gemeente. IB DERDORP» TINE VAN IREN-DOEVEN „Vanuit God ontstaat het leven, dat moet geopenbaard worden in dit leven. Die stromen van Levend Water, afkomstig vanuit God, werken vernieuwend op de mens". Jan Zijlstra ziet won deren gebeuren tijdens de zoge heten vemieuwingsbijeenkom- sten van de Levensstroom Ge meente: drugsverslaafden, alco holverslaafden worden bevrijd uit hun verslaving dank zij hun relatie met God. „De mens móet een keuze maken. Veel mensen denken pas aan God en aan een relatie met God als ze in de problemen komen. Je moet jezelf dagelijks voeden met geestelijk voedsel, met de bijbel, liederen en gebe den. We moeten leren onze 'geestelijke oren' meer op God af te stemmen. De mens is zo vervreemd van God dat hij niets meer hoort van God. Het Chris tendom is zo afgezakt", meent de voorganger. Jan Zijlstra is christelijk opge voed, maar pas in 1956 'gaf hij zijn leven aan de Heer'. „Een aantal jaren later kreeg ik een roeping om het evangelie te prediken. Ik ben toen negen maanden op een bijbelschool van de Pinkstergemeente ge vormd. Het levendige, de blijd schap in de Pinkstergemeente trok mij aan." Toch verliet hij op een gege ven moment de Pinksterge meente als voorganger. „De Pinkstergemeente blijft zich lie ver bezighouden met het evan gelisatiewerk. Zij wil zich niet vernieuwen. Bepaalde Pinkster gemeenten verstarren. Onze nieuwe gemeente wil graag de nadruk leggen op de gaven van de Heilige Geest en de bedie ningen. De bijbel spreekt ook over die bedieningen en gaven. Door de gave van de profetie kan God in het midden van de gemeente spreken. Hij kan din gen openbaren. Er worden mij tijdens de diensten vaak door de Heilige Geest dingen ingege ven." Behalve de eredienst 's mor gens van 10.00 - 12.00 uur, zijn er ook de avonddiensten, de zo geheten vemieuwingsdiensten. „Daar worden mensen ver nieuwd, ze worden hersteld van wonden en ontvangen gene zing. Ik weet nooit wat er pre cies gaat gebeuren zo'n avond. Ik vraag alleen aan God: wilt U deze avond werken, wilt U de mens aanraken die komen om U te ontmoeten. Ik heb er zelf eigenlijk niets mee te maken. Als ik iedereen kon genezen, dan zou ik dat doen. Ik vertel de mensen alleen maar dat ze een relatie met God moeten zoeken, dan komt er een levensstroom los." De diensten worden 's zon dags gehouden in de Aula van de Rembrandt Scholengemeen schap. „De aula is bijna hele maal vol. Het grootste deel van de bezoekers bestaat uit jonge ren. Zij houden van een bood schap die krachtig is en leeft. Zij Jan Zijlstra was vroeger voorganger bij de Pinkstergemeente. „De Pinkstergemeente blijft zich liever bezig houden met het evangelisatiewerk. Zij wil zich niet vernieuwen". foto jan holvast houden van duidelijkheid", al dus Jan Zijlstra. Hij meent dat de boodschap van de Bijbel nog sterk genoeg is om mensen aan te trekken, zoals dat eeuwen lang het geval is geweest. Zijl stra: „Mensen zeggen soms wel, ik geloof in de zegeningen van God, maar ze schuiven die ze geningen naar volgende week, maar God wil het ons nü ge-

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 8