Routine Roomburg geeft de doorslag Hazeleger snel in Rotterdamse tien kilometer Goed debuut badmintonners Lisse Sport Scylla kansloos bi De Blaeuwe Weret Verweer Saturnus povr MAANDAG 14 SEPTEMBER 1992 REDACTIE HERMAN JOUSTRA AD V Eén treffer voor Leidse hockeyers genoeg tegen Foresccite LEIDEN STEFAN FAAS De hockeyers van Roomburg wonnen gistermiddag hun uitwedstrijd tegen het in de eerste klasse debuterende Forescate met 0-1Voor het merendeel van de regionale ploegen was de eerste dag in de hockeycompetitie een succes. Leidenaars op Tempo '34 alleen nog maar groter. Frans Otten en Marc van Pappelendam troffen ook nog een keer doel: 3-0. Noordwijk begon de compe titie sterk door Hilversum met 3-2 te verslaan. Hoewel Hilver sum technisch beter was. trok ken de kustbewoners aan het langste eind. De Noordwijkers rustten riant met een 3-0 voor sprong. F.rno Lokhorst scoorde tweemaal en Thomas Aten ver zilverde een strafbal. Aan het eind van de tweede helft kwam Hilversum nog sterk terug met twee tegendoelpunten. De Noordwijkers lieten verdedi gend verder geen steken vallen. Alecto had succes met zijn eerste optreden in Rotterdam, waar het zijn derde-klasseduel met Aeolus won: 1 -2. Door goed keeperswerk van Remco van den Berg en een uitstekend draaiende verdediging werden de Rotterdamse aanvallen te niet gedaan. Aanvankelijk kwam Alecto op een 1-0 achter stand, maar die werd in de tweede helft omgezet in een 1 -2 voorsprong door Alexander Ha gen en Hanko Arnold. Het duel tussen Catwijck en Berkel en Rodenrijs in de vierde klasse bleef doelpuntloos. Thuisploeg Catwijck had in de eerste helft goede kansen, maar de afronding liet te wensen over. In het tweede deel werd er een harder spelletje gespeeld, doelpunten bleven echter uit. Hisalis behaalde op eigen veld een overwinning op Mag nus uit Schagen: 2-1. Het sterk aanvallende Hisalis ging met HOCKEYMEDEWERKCR De wedstrijd in de overgangs klasse A tussen thuisploeg Push en LOHC van Cees Koppelaar had een voornamelijk tam ka rakter. Toch kwam er voor de Bredanaren in de eerste helft 1- 0 op het scorebord. In het twee de deel verzuimden beide ploe gen te scoren uit enkele straf- comers. In een wat boeiender tweede helft voerde Push de score verder op naar 3-0. Na twintig minuten doorbrak Rutgcr van Schaik van Room burg de ban in het eerste-klas- seduel met Forescate met een goal uit een strafcorner. Het zou de enige treffer blijven. In het streekduel speelde thuisploeg Forescate aanvankelijk tech nisch goed, maar werd gaande weg overmeesterd door het fy siek sterkere en meer ervaren Roomburg. De Leidenaars speelden als collectief een ster ke wedstrijd. De vleugel verdedi gers Michel Langezaal en Joost van Dijk waren uitblinkers bij Roomburg. De Leidse Studs behaalden in hun eerste competitiewedstrijd de volle winst tegen Tempo '34. Op het begin van de tweede klassewedstrijd na, waarin Tem po '34 twee strafcomers onbe nut liet, werden de Rotterdamse gasten door de Leidse Studs met de rug tegen de muur ge zet. Na ongeveer vijfentwintig minuten spelen bracht Diederik van Rappard de thuisploeg op voorsprong: 1-0. In de tweede helft werd het overwicht van de een 2-0 voorsprong de rust in. De Lissese doelpunten kwamen van de stick van Maarten Zeg- boer en Martijn Schaveren, die een strafbal benutte. In het tweede deel zakte de ploeg van Frank Boer iets terug en incas seerde nog een tegendoelpunt. Vrouwen De eerste competitiewedstrijd van Alecto tegen Breda was rommelig. Tijdens de over gangsklasse-ontmoeting waren de nog onwennig spelende Lei- derdorpsen eigenlijk constant sterker, wat zich onder andere uitte in het feit dat Alecto meer strafcomers verdiende. De ver nieuwde strafcorner liep echter nog niet gesmeerd: een vijftal bleef onbenut. Breda was aan vallend krachteloos. Uiteindelijk bezorgde Lydian Mentink Alec to met een velddoelpunt de vol le winst: 0-1. LOHC trad in Heemstede succesvol aan tegen Alliance. Ondanks de overmaat aan kan sen voor Leiden bleef de wed strijd tot tien minuten voor het einde onbeslist. Op dat moment schatte Ellen Palm een voorzet van Sophie van Hoytema op juiste waarde. De 0-1 winst is volgens coach Ruud Lutz voor namelijk het resultaat van het collectief. Thuisploeg Forescate begon haar ontmoeting met AMVJ zeer voorspoedig. De Voorschoten- sen zetten de Amsterdamse te genstander direct onder druk. Romee de Zwaan scoorde al in de eerste minuut. Hoewel het in hoog tempo spelende Forescate veel te vinden was op de helft van de tegenstander bleven ver dere doelpunten achterwege. De Voorschotense tweede-klas- ser moest genoegen nemen met een magere 1-0 winst. Het tweede-klasseduel van thuisploeg Roomburg met Be Fair bleef doelpuntloos. Aan vankelijk werd door beide teams matig en vrij slap ge speeld. Aan Roomburg was een aantal strafcomers niet besteed. Vooral in de tweede helft ging het Leidse tempo omhoog en kwamen de Hilversumse gasten onder druk wat resulteerde in drie strafcomers, maar geen treffers. Be Fair had eigenlijk maar één goede kans tegen de stugge Leidse verdediging, maar faalde voor open doel. De vrouwen van Leidse Studs wonnen slechts met 1-0 van Terriers. Nicolien Klarenbeek zorgde na een kwartier met een veldgoal voor de enige treffer. Er waren veel meer mogelijkheden voor de Leidse ploeg, maar vooral de strafcomers werden niet benut. Die werden door Leidse Studs als lange corner genomen, wat door de tegen stander als onreglementair werd ervaren. Coach Frans van Egmond van thuisploeg Noordwijk vierde met zijn ploeg een 7-0 overwin ning op het naar de derde klas se gepromoveerde Muiderberg. De ruststand was al 4-0. De pro- duktie, die uit louter velddoel- punten bestond, werd verzorgd door Angela de Lange, Renate van der Bent, Meike de Bruin, Mara van der Heiden en Frede- rique Lempers. Het naar de derde klasse ge promoveerde Catwijck leed een 0-2 nederlaag tegen het thuis- spelende Zandvoort. Catwijck hield in het eerste deel de stand nog heel verdienstelijk op 0-0, maar zwichtte na de rust toch voor het fysiek sterke en in een hoger tempo spelende Zand voort. Hisalis werd een lartier voor het eind op eigen vl ver schalkt door een doeltiende solo van een Magn-aan- valster: 2-3. Na een 0-2:hter- stand bij rust kwam dploeg van Teun Michels nog pd te rug naar 2-2. Peggy Wies en Kike de Rooij maakteiie te- gengoals. De Lissese plg, die nog wat onsamenhangd op trad, miste evenwel deit om alsnog langszij te komei Mark van Bekkum van Spotvogels verloor al zijn partijen. FOTO LOEK ZUYDERDUIN LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Met een 'achtste plaats was Jan- Dirk Hazeleger gistermiddag de beste atleet uit de Leidse regio in de Rotterdamse Konmarloop. In de slerkbezette wedstrijd over tien kilometer kwam de Katwijker tot een uitstekende tijd van 30,24. Hij had een voor sprong van dertig seconden op Leiderdorper Van der Veer. Hazeleger zelf noemde de wedstrijd voorzichtig een offi cieus nationaal kampioenschap over 10 kilometer. Achter top pers als Tonnie Dirks en Bert van Vlaanderen vormde zich een sterke tweede groep met Hazeleger. Op het bochtige par cours bleef dit tweede kwartet lang bij elkaar. Pas in de slotfase vloog de vlam echt in de pan. Hazeleger verloor in de sprint, maar bracht wel een mooie tijd op de klokken. Regina van Duyn verrichtte in de \Touwenwedstrijd veel solo- werk. In het sterke veld bij de vrouwen betekent een negende plaats in 35,50 dat de aanslui ting met de Nederlandse top van de wegatletiek een feit is. Ook Joke Kleijweg en Huub Pragt liepen dit weekeinde een 10 kilometer. In de Goudse Sin gelloop verbeterde Kleyweg het baanrecord van Anne van Schuppen met een tijd van 34.32. Net als echtgenoot Huub Pragt, vijfde bij de mannen in 30.33, bleek Kleyweg content met deze prestatie. Kees van Klink eindigde als elfde in 3119. Van het Bataven-marathon team liep ook Gé van Veen zich in de prijzen. In de Amersfoort- se halve marathon hoefde hij van de veteranen I alleen Jan de Lange, winnaar van de Leidse marathon, voor te laten gaan. Van Veen realiseerde een tijd van 1.11,08. In de juniorencompetitie plaatsten zich dit jaar slechts twee ploegen uit de regio voor de finale. De jongens van De Spartaan behaalden in Arnhem de derde plaats in de tweede klasse. Man van de dag was Edwin Kortekaas, die naast 40,84 met de discus het clubre cord bij het hoogspringen ver beterde. Met 1,95 verbeterde hij het record met negen centime ter. Marijn van der Ploeg liep op de 3000 meter een uitstekende 9.02.85. De meisjes van AV Holland werden in Amsterdam negende. De beste prestaties waren voor Bianca Vermond, die op de 100 (13,11) èn op de 800 meter (2.19,21) derde werd. Technisch waren Judith van Amsterdam (kogel 10,30) en Margriet Loos (hoog 1,55) ook uitstekend op dreef. De kwaliteiten van De Spar taan bleken dit weekeinde ook weer in de veteranencompetitie. In de finale in Beverwijk liepen de vrouwen van Lisser club op acht punten (van de 3419) het landelijk kampioenschap mis. Wel waren de veteranes beter dan in voorrondes, onder meer door Marga Kortekaas die met de discus (29,90) en de kogel (9,38) uithaalde. Op de loop nummers waren de glansrollen voor Lenie van der Poel en Li- sette Kaptijn. Van der Poel was met haar 10.51,7 op de drie ki lometer een kwart minuut snel ler dan tot dusver dit seizoen. Kaptijn liep 2.26,6 op de 800 meter. Joost la Lau herhaalde zater dag zijn winst op de mijl in Heiloo. Met 4.06 was hij twee seconden langzamer dan vorig jaar, maar windkracht zeven bleek op alle nummers een spelbreker. Onverwacht heeft de man- nenploeg van De Bataven zich toch geplaatst voor de landelijke promotiefinale van de eerste districtsklasse, zondag in Em- meloord. Als één van de beste verliezers strijden de Bataven, naast de direct geplaatste vrou wen voor een plaats in de lan delijke eerste divisie. LEIDEN ARENDO SCHREURS MEDEWERKER In de tweede klasse, dit jaar het hoogste niveau waarin door clubs uit de regio wordt ge speeld, bracht de eerste wed strijd een gelijkspel voor Lisse en Vlietwijk. In de derde klasse behaalde Merenwiek 1 de volle winst. liet het tweede twee pun ten liggen en verloor het derde met 7-1. Verder moesten in de derby tussen Veglo en Wasse naar de Leidenaars het onder spit delven (5-3). In de vierde klasse waren er overwinningen voor Lisse en Leiden en een 8-0 nederlaag voor Vlietwijk 2. Lisse behaalde in de ope ningswedstrijd van het seizoen een waardevol gelijkspel tegen Flair. Als nieuweling in de klasse was dat meer dan we hadden durven hopen, aldus Angela Co- nijn. Dat daarnaast ook nog vaste waarde Erik Mesman op vakantie was, leek op voorhand een extra handicap. Het warep vooral de vrouwen die voor de produktie zorgden. Nadat beide mannen hun en kelspel hadden verloren, werd het eerste punt voor Lisse door Christine van Santen in haar enkelspel behaald. Zii won in drie sets van Eline de Lijster. Ook Angela Conijn won haar single en samen met Van San ten eveneens het dubbelspel. Tijdens de gemengddubbel van Marcel Lagerweij en Angela Co nijn hoorden zij in de tweede set dat de tweede gemengd-du- bel al verloren was gegaan zo dat op hen de taak lag om het punt nog binnen te halen. Via een spannende drie-setter lukte dit, mede dank zij het enthou siaste publiek dat de twee aan moedigde. Ook voor de spelers van Vliet- land was het voor de eerste wedstrijd onzeker of zij het ni veau zouden aankunnen. Op Patrick Kraan en Jeanette Lam me na is het team nieuw. Uit eindelijk bleek het mee te val len. Een gelijkspel rolde uit de beker. De vier punten kwamen tot stand via overwinningen in de beide mannenenkels, man- nendubbel en het gemengd dubbel van Patrick Kraan en Marjan Voogt. Jeanette Lamme sloeg in haar enkel bijna nog de balans naar de kant van riet land door, maar door pech (haar snaren braken, waardoor zij met een racket van een teamgenoot verder moest) ver loor zij in drie sets. In de derde klasse versloeg Wassenaar Veglo met 5-3. Over het geheel genomen waren bei de ploegen aan elkaar gewaagd. maar was het uiteindelijk in de gemengddubbel dat Wassenaar afstand nam. Merenwiek is met drie teams actief in de derde klasse. Het eerste behaalde te gen Flash uit Alkmaar de volle winst. Het krachtsverschil was zo groot dat Danny Plug het zelfs een beetje vervelend be gon te vinden. „Je hoefde niet meer te spelen, het ging haast vanzelf', aldus Plug. Er ging dan ook in geen enkele wedstrijd één set verloren. Merenwiek 2 deed het tegen het vorig jaar ge degradeerde SIO 3 wat minder. De 6-2 nederlaag stemde Ad van der Brand dan ook wat somber over het vervolg van de competitie.,,We zullen stevig ons best moeten doen om ons dit jaar te handhaven." De bei de winstpartijen kwamen op naam van Janet Peerdeman en het gemeng-dubbel Janet Peer- deman/Paul Roelandse. Meren wiek 3 deed het al niet beter. Tegen TYBB werd het 7-1. Het enige punt werd gemaakt door invaller Patrick van Oosterveld die pas 's morgens te horen kreeg dat hij moest invallen. In zijn single boog hij een 14-8 achterstand om tot een 15-12 overwinning. In de vierde klasse deed Lisse 2 goede zaken door met 7-1 van de reserves van TYBB te win nen. Slechts Lisette van Schie liet een steekje vallen tegen Van Bakel. Een extra goede prestatie leverde nieuwkomer Paul van der Hulst. De 17-jarige wist zijn single in een zwaarbevochten drie-setter te winnen met 15-8 in de derde set. Ook de dubbel van Van der Hulst en Van Schie leverde een prestatie door in de tweede set een 12-5 achterstand om te buigen tot een 15-12 winst. Vlietwijk 2 wist tegen Garuda Putih geen punt te be halen. Voor de vrouwen is het niveau volgens Judith Voogd vooralsnog te hoog.„We komen uit de overgangsklasse en daar spelen ze toch duidelijk minder sterk", aldus Voogd. Een tweede excuus was dat hij nog last had van zijn griepje waardoor hij zijn normale niveau niet haalde. In de derby tussen Spotvogels en Leiden was het Leiden dat de overwinning mee naar huis nam. Blessures bij de mannen en een wispelturige Van Bek kum die zijn dag niet had zorg de ervoor dat Spotvogels na de mannensingles nog op nul pun ten stond. Het waren bij Spot vogels de vrouwen die de kar met hun overtuigend aanvalspel trokken, zodat de schade met 5- 3 nog enigszins binnen de per ken bleef. LEIDEN RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Scylla werd door competitielei der Maaten in de eerste ronde van de eredivisie meteen ge koppeld aan De Blaeuwe We- relt. De Leidenaars werden door de landskampioen in korte tijd met 10-0 op hun nummer ge zet. De mannen van Peco- s/Oegstgeest gaven in en tegen Veldhoven blijk van hun kam pioensaspiraties (14-4). Dat De Blaeuwe Werelt in de verzwakte ereklasse heer en meester is zal niemand verba zen. De uitslag van het verplich te nummer stond vantevoren al vast, maar toch moest het Leid se Scylla er wel even een reisje naar Apeldoorn voor maken. Het is voor Jeroen Koudstaal, Martin Groenewold, Lars Witte brood en Patrick van Meever- den te hopen dat ze van deze les iets hebben opgestoken. Oegstgeest heeft in Veldho ven zijn eerste visitekaartje af gegeven. De gelijknamige club wist tegen de Oegstgeestenaren slechts vier punten in de wacht te slepen in het 4-14 verloren duel. Ondanks een wat stroef begin met een aantal partijen in drie games, werd het krachts verschil na de pauze snel duide lijk. Rob Turk bleef in zijn eerste officiële wedstrijd voor Oegst geest ongeslagen, evenals Friso Reitsma. Herman van der Broek LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER De mannen van Saturnus, uit komend in de eerste klasse van de veldhandbalcompetitie, le den gisteren op eigen veld een gevoelige nederlaag: 18-23. Vires et Celeritas domineerde in de eerste helft en leek op een monsterzege af te stevenen. Nu is het een gegeven dat Saturnus tegen de Goudse ploeg door gaans niet goed speelt. Maar zo pover als het verweer gisteren was, is het zelden geweest. De defensie moest in de één-tegen- één situaties regelmatig het loodje leggen. Bij de rust was de wedstrijd eigenlijk al beslist: 6- 14. André van Es en Nico Mooren konden een afgang voorkomen omdat zij het vizier de hele wedstrijd op scherp hadden staan. Het eindresultaat mas keerde echter het krachtsver schil in deze wedstrijd. Saturnus won eenmaal, terwijl d van den Berg zijn optredeifsloot met twee verliesbeurt. Turk en Van der Broek zi in de dubbel kennelijk nog et aan elkaar gewend en slotcaf met verlies. De mannen van Rijoever waren thuis tegen h sterke DOV weliswaar met 6-'e min dere, maar echt teleitellend was het niet. Immers; ploeg uit Heerhugowaard isén van de titelkandidaten. Mtemin keken de Katwijkers rug op een redelijk optredei Marco Cecchi won van Straaof, Jo- han van Meurs overkhe Mare Heemskerk en Gertn van Duin stond op scherp (en Erik Heemskerk. Van Meuen Van Duin pakten het vierpunt in een sterk gespeeld dbel. De mannen van Docos lomen in hun eerste wedstrijd :-7 ver lies) tegen de Kroon iMalden matig uit de verf. De vrouwen van Qstgeest moesten naar Veldlven en kwamen na het 8-2 rlies tot de conclusie dat er noieel wat bijgeschaafd dient te/vorden. Vooral Miranda Karorp zal moeten wennen aan lt niveau in de eerste divisie. D/oor Iris Sjaardema ingevallen arin van der Heiden speelde j vlagen goed, maar kon evenaMariska de Haas maar één ovwinning achter haar naam schven. moet het nog stee< stellen zonder de gebroetrs Van Leeuwen. Scores Satuus: An dré van Es en Nico boren 6, Winfned van Boheenn 2 en Arnold Nieuwenhuis n Fedor Burgman 1. De vrouwen van HY '70 de den het tegen Spronghot aan zienlijk beter dan voge week tegen DSO. In Bandrecht werd het 7-7, rust 2- De uit slag en het eerste wistpuntje zouden tot tevredenhd moe ten stemmen, maar d; is aller minst het geval. Trairr/coach Paul 't Mannetje wildezel kwijt dat er weer een stijger.e lijn in de prestaties zit, maj dat de wedstrijd gewonnen Ld moe ten worden toen eenkwartier voor het einde een 7 voor sprong op het scorebd stond. Te vroeg werd er vanu gegaan dat de volle winst binen was. Scores HW '70: Ilona loekhui- zen 4, Anneke Gijsrm 2 en Bettina Lamboo 1. Jongensatletiekploeg PSV landskampioen DEN HAAG ANP De jongensploeg van PSV is gisteren in Amsterdam met 15.651 punten clubkampioen van Ncaerland geworden voor AAC (15.084) en Rotterdam Atletiek (14.8780. Bij de meisjes was ADA uit Arnhem de sterkste met 13.872 punten voor Rotterdam Atletiek (13.652) en Sparta (13.464). Rutger van Schaik haalt vernietigend uit na een strafcorner die Roomburg de 0-1 winst oplevert in het streekduel met Forescate. FOTO HENK B0VMAN

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20