Eelman heeft geduld met Noordwijk Vitesse Delft zet Quick Boys aan het denken Fijnsburg telt geblesseerden Sport De Haan is waardevol voor Lisse o Katwijk schiet uit slof bij Rozenburg Leiden met beide benen op de grond EWIELERSHOP MANDAG 14 SEPTEMBER 1992 19 N JOUSTRA AD V Na de wedstrijd Noordwijk-Hóek (1-1) banjerde John Eelman door de kantine van het sportpark Duinwetering met onder zijn arm een bandopname van de zojuist ge speelde wedstrijd. De voetbalfilm van negentig minuten bevat weinig opwindends en zal de video Top Tien niet halen. Maar voor de Noordwijk-trainer was het een waar devol iets. NOORDWIJK ROB VAN DER ZANDEN Hein van Heek verrast met een breedtepassje ook zijn medespelers. foto henk bouwman Naa: Riny Blan- kesjor. Leejd: 19. Benp: Meao- schier. CluRijnsburgse Boy IJ ijnsb- k urgse Boys zit nt een kee- persobleem. Enk? weken ge- ledeviel Jan Blankespoor met een litblessure af en afgelopen zateag kreeg zijn broer Riny last n een oude blessure. Hij is mstens drie weken uitge scheld. De derde doelman Geröauw is ook niet helemaal fit. Fy Blankespoor zegt dat de huice situatie 'te gek is voor Zatéag viel je tegen Excelsior Maduis na 25 minuten gebles- seeriit. „Bijeerste uittrap merkte ik al dar iets knapte. Ik heb het nog probeerd, maar ik kon echtet verder. Het is een ou de bisure. Een gescheurd spies, dat twee jaar geleden bij Ac niet goed is behan deld Je brr Jan is ook geblesseerd. Hoeoet dat nou zaterdag? „Ik b er vertrouwen in dat Jan weeDeelt. Mocht het niet luk ken m fit te krijgen, dan keept Paai. Hij heeft het goed ge- daangen Excelsior. De reser- vekeer moeten we of uit het vierof uit de A-jeugd halen." Hoe mt het dat er bij jullie zo veel plesseerden zijn „Ik v.t het niet. Misschien ligt het a de spelers zelf. Dat ze niet seffen hoe zwaar hun bles;eis." Voor de spelers van Noordwijk is het geen prettig vooruitzicht, maar te vrezen valt dat ze de vervelende wedstrijd tegen Hoek nóg een keer voor hun kiezen krijgen. Op tv dit keer. Eelman kan met de bewegende beelden de spelersgroep im mers makkelijk duidelijk maken waar en waarom het spaak liep in het veld. Nou is de coach oud en wijs genoeg om niet op elke slak zout te leggen. Zeker niet in deze selectie waarin nieuwe jongens zitten die debuteren op het hoogste amateumiveau. Eelman heeft tot op zekere hoogte mededogen met zijn voetballers en vindt dat de bui tenwacht dat ook moet hebben. „Deze ploeg moet nog groei en. Van mij wordt verwacht dat ik binnen twee weken weer een topper klaarstoom met jongens die uit de derde en vierde klasse komen, maar zo werkt het niet. Over twee maanden zul je al een veel beter Noordwijk zien. Die gasten willen best en zijn leergierig. Zo'n videoband is dan een aardig hulpmiddel", al dus de oefenmeester uit Haar lem. Eelman had ook wel gezien dat het niet echt overhield te gen Hoek. „Maar voorlopig hebben we wel drie punten en dat is niet verkeerd voor een team dat nog zoekende is. Als je in het begin van het seizoen met lege handen staat, wordt het helemaal moeilijk." De Zeeuwse bezoekers waren met weinig offensieve gedach ten naar de Bollenstreek ge reisd. Na de zeperd in eigen huis tegen Rijnsburgse Boys gokte trainer Rinus Zegers op een gelijkspelletje. Dat kreeg hij, maar na afloop moest hij be amen dat er meer in had geze ten. „Want vooral aanvallend vond ik Rijnsburg bij ons veel gevaarlijker", aldus Zegers. De underdogpositie die Hoek zich voor aanvang toedichtte op Duinwetering was niet hele maal op zijn plaats. Waar Noordwijk een kwartet spelers naar het betaalde voetbal zag vertrekken, daar héalde Hoek juist de spelers uit de rijen der profs (vooral van VCV Zeeland). Met naar verluidt een be groting van 280.000 gulden is in Zeeland immers best wat te doen. Dat er afgelopen zaterdag niet één speler binnen de lijnen stond die ingezetene is van Hoek, is tekenend. De club uit het amper 3000 zielen tellende dorp heeft een enorm water hoofd, maar loopt er vrolijk mee in de wolken. Schaduwspits Het ontbrak bij de Noordwijkers vooral aan creativiteit. Doordat Albert Bosma als een scha duwspits kort achter de drie mansvoorhoede (Gerlof, Van Heek, Tegelaar) opereerde, moest Hoek overigens wel vanaf de eerste minuut achteruit. Maar het veldoverwicht van de thuisclub mondde niet uit in kansen. Van links en rechts wer den de ballen richting zestien metergebied gestuurd, maar zelden op maat. In trainersjar gon heet het dan dat 'de voor laatste bal' niet deugt. Pas in de 45ste minuut wist Noordwijk een kans te creëren. Na een afgeketst schot van Rick van Dijk, kreeg de hard werken de centrumspits Hein van Heek de bal voor de voeten. Hij be sloot tot een vreemd breedte passje dat ook zijn medespelers verraste. Het stond toen overi gens al 0-1, omdat Hoek tussen de bedrijven door een keer naar de overkant was gehold. De kleine Geert Jan de Smet ont snapte aan de dekking van Jef frey Stolk, schoot op de paal en zag Mark de Kunder de re bound verzilveren. Na rust kwam Noordwijk nog steeds zoekende, maar nu met iets meer drang ietwat gelukkig aan de gelijkmaker. Hein van Heek zette met het hoofd inval ler Adrian Carter vrij voor de keeper, maar de kleine Engels mem stond meters buitenspel. Daar waren vriend en vijand het over eens, maar niet scheids rechter Van den Herik. De tref fer werd goedgekeurd door de leidsman, die vorig seizoen uit het betaalde voetbal viel. Joop Tegelaar en 'Arie' Carter (laatst genoemde bracht wat meer agressie in de Noordwijkse ploeg) hielpen nog twee grote kansen om zeep en Hoek teis terde nog een keer de lat, maar de stand bleef gehandhaafd. De Noordwijk-selectie mag deze week nog een keer de film terugzien. Een slappe film, met veel B-acteurs. Noordwijk - Hoek 1-1 (0-1). 27. De Kunder 0-1. 75 Carter 1-1. Toeschouwers: 700. Scheids rechter: Van den Henk Geel Van de Guchte. Hemelsoet en Bosma (allen Hoek). Noordwijk: Van Heusden; Van Kins. Zethof, Van der Fits, Van Roon: Van Di|k. Stolk. Bosma (Van Duyn); Tegelaar. Van Heek, Gerlof (Carter). SF ROOS KERKT Vergeleken met de eigen gras mat van FC Lisse is het veld van Serooskerke een knollenveld. Dat bood de Lissenaren zater dag nog meer problemen dan de stugge tegenstander, die het met hard werken 90 minuten spannend hield. De gasten trok ken uiteindelijk met 2-1 aan het langste eind en staan nu zonder puntverlies hoog op de ranglijst in de eerste klasse A. Spits Radj- in de Haan bewees met een vroeg en een laat doelpunt zijn waarde voor Lisse. Mark Ens, die in de tweede helft Leon Hoep verving, liet twee kansen onbenut. Daardoor moest FC Lisse tot de 91ste minuut wach ten op zekerheid. Bert Riemens, topschutter van Serooskerke, bezorgde zijn bewaker Emiel Wajer een lastige eerste helft. Op slag van rust tekende hij voor de gelijkmaker (1-1), nadat René Ras een vrije trap had ver oorzaakt. Als vervanger van Wa jer maakte oud-Telstarspeler Bert van Duijvenbode na de pauze zijn competitie-debuut voor de Lisser zaterdagama teurs. Tegen de boomlange Zeeuwen moest FC Lisse vervol gens alles uit de kast halen. Door de druk van de gasten, die die na rust met vier spitsen speelden, voetbalde Seroosker ke met de rug tegen de muur. Herhaalde overtredingen van Marco Dieleman tegen Robert Vermin leverden de verdediger van Serooskerke een gele kaart op. Met lange halen en een ver tragingstactiek leek de thuisclub de finish met een remise te ha len. Een halve volley van De Haan via de binnenkant van de paal maakte echter aan alle Zeeuwse illusies een einde. Hekkesluiter Rozenburg moest zaterdag op eigen terrein lijd zaam toezien hoe Katwijk in zijn eerste competitiewedstrijd in de eerste klasse A uit zijn slof schoot. De Katwijkers bogen een achterstand van 1-0 om in een ruime zege (4-1). Maar wat betreft het aantal gespeelde wedstrijden ligt Katwijk nog steeds een straatlengte achter. Aanvragen om duels midweeks in te halen, vonden tot nu toe geen genade in de ogen van de competitieleider. Hoewel de gasten gretig be gonnen, verliep de eerste helft niet best voor de kustbewoners. Balverlies van Kees Krayenoord verleidde Carlo van Zeist tot een grove ingreep jegens Jojan van Dokken in het eigen straJfschop- gebied, wat Rozenburg een pe nalty opleverde. Ricardo Bos benutte die: 1-0. Vervolgens verloor Katwijk Marco de Ridder, die met een zware knieblessure moest wor den afgevoerd. Invaller Arie van Beele scoorde als pleister op de wonde de gelijkmaker, op een belangrijk ogenblik, vlak voor het rustsignaal (1-1). Halverwege de tweede helft besliste het elftal van Arie la gendijk de wedstrijd. Nadat eerst Edwin Verhoogt in kansrij ke positie nog had gemist, pas seerde Krayenoord op aangeven van Hans Zwaan doelman Perry Hoogstad in korte tijd tweemaal (1-3). Ook bij het vierde Kat- wijkse doelpunt, dat Pim Lange- veld voor zijn rekening nam. was Zwaan betrokken. Marco van der Plas haalde het einde van de wedstrijd niet. Dennis Jan Mieras verving de aan zijn enkel geblesseerde Kat wijk-spits tien minuten voor tijd. Bij Rozenburg, dat door blessureleed bijna een half elftal miste, werd Roderik van Xcwn bergen al na vijf minuten ge- tracteerd op een gele kaart. LEIDEN* RON HOOGENDAM VOETBALMEDEWERKER Leiden leed op eigen veld een gevoelige nederlaag (2-5)tegen Jodan Boys, RCL ging ten onder tegen het fysiek sterke Monster. Ter Leede speelde gelijk bij Spi rit (1-1), maar verloor Jeroen Désar die uit het veld werd ge stuurd. Lelden Jodan Boy» 2-5 (1-1) 25 Blok 0-135. De la Rte 1-1, 55 Blok 1-2. 65. Keu» 1-3, 71. Blok 1-4, 85 Klinkenberg (pen) 2-4, 87 Blok Leiden staat na de afstraffing te gen Jodan Boys weer met beide benen op de grond. Het Leidse publiek kreeg in de eerste helft het aantrekkelijkste voetbal te zien. Een in de 25ste minuut opgelopen achterstand werd tien minuten voor rust door Marco de la Rie ongedaan ge maakt Na de pauze was de koek op voor de ploeg van Peter Ciere. Tien minuten na de pau ze keek Leiden tegen een 1-3 achterstand aan. Na een gemis te kans van Rob Bink kwamen de gevaarlijk counterende be zoekers op 1 -4. Een benutte pe nalty van Raymond Klinkenberg betekende 2-4. Het uitgebluste Leiden ging uiteindelijk met 2-5 ten onder. RCL maakte in de derde klasse kennis met Monster, vorig sei zoen met een negende plaats bepaald geen hoogvlieger. De ploeg van Jan Kroese speelde weliswaar goed combinatie voetbal. maar op het 'langelia- len snel thuis' voetbal van de Westlanders hadden de Leider dorpers geen antwoord: 3-1 ver lies. Peter van der Maarel schoot de thuisclub rond de 20ste minuut naar era i o voor sprong. Gelegenheidsspits Mar cel van der Blom tekende uit een corner voor de gelijkmaker: 1-1. Op slag van rust nam Mon ster een 2-1 voorsprong, die na rust met man en macht werd verdedigd. Uit een prima vrije trap scoorde René van Delft 3-1 voor Monster. Spwtt Ter Lm* 1-1 (1-1) 10 Van Geroer 1-0,30 Faberl-1 Rood: Jeroen Désa» Ter Leede kreeg in zijn eerste uitwedstrijd tegen Spirit niet echt een voet aan ae grond, maar sleepte er wel een gelijk spel uit: 1-1. Spirit kwam al vroeg in de wedstrijd op een 1 -0 voorsprong. Een kwartier voor rust maakte Mario Fabcr. na een voorzet van Ronald Vonk. de gelijkmaker 1 -1In een rom melige tweede helft kreeg Ter Leede via Faber en Grosman oog pnd* kansen. Alleen ct de achterste linie van Quick Boys whet nog niet lukken. Net als vorige ?ek moest de door doelman Tom vj der Niet geleide Katwijkse achterhede zaterdag twee doelpunten en eenstrafschop toestaan. Vitesse Delft hl er op Nieuw Zuid niet ge noeg ai om lijstaanvoerder Quick Boys V2 de eerste klasse A te bedrei gen (4-). Maar de tegendoelpunten zetten ainer Hans van der Zee voor de zovéste keer in het prille seizoen aan hetenken. De e6te ingreep van de Diemenaar bleek ng niet afdoende. Het publieke lijk verijzen van doelman Marco Ruwaai naar de reserves deed wel veel Kavijks stof opwaaien. Van der Niet, d 'op basis van zijn uitstraling en ervang' de voorkeur van zijn trai ner geDOt, keepte goed, maar moest toch twe keer de trieste gang naar het net nuen. Daarnaast dook hij vlak voor tijd nog een strafschop van Ron Vermeulen uit de rechterbenedenhoek. „Maar dat hadden we van tevoren ook zo afgesproken", aldus Van der Zee, die la Jan Reker bijhoudt welke hoek strafschopnemers plegen te kiezen. Nu zou een minieme nederlaag ook te veel eer zijn geweest voor de gasten. Weliswaar lieten de door trainer Peter van Velzen gewaarschuwde Delftena ren zich niet zo gemakkelijk naar de slachtbank leiden als vorig seizoen, toen zij op Nieuw Zuid met 9-2 klop kregen. Maar twee vroege treffers van de thuisclub (Fred Kanbier en Gert Aandewiel) fristen het geheugen van de vaste Quick Boys-fans aangenaam op. Vitesse wilde echter onder geen be ding opnieuw met een pak slaag huis waarts keren en vocht voor wat het waard was. Met een schitterende volley van grote afstand bracht Gerard Grons- veld de spanning op slag van rust op papier althans terug: 2-1. Al in het begin van de tweede helft liep Quick Boys via een model-aanval uit naar 3-1. De bedrijvige Kanbier be diende Martin Steenvoorden op maat. De balvaardige langharige spits miste bij hoge uitzondering de bal, maar ook met dit onbedoelde 'overstapje' had hij succes, want Frenk van der tóeij stond klaaf om de aanval af te ronden. Het pleitte niet voor de blauwwitten, dat zij verzuimden de score op te voe ren. Kansen kregen met name Edwin Otte en Jaap van Duyn, maar zij slaag den er niet in de lange doelman Hans Schot te passeren. In de slotfase deed de aanvoerder van Vitesse zichzelf de das om door zich onnodig ver buiten zijn strafschopgebied te wagen. Otte ontfutselde Schot de bal en verzond met zijn linkerbeen een lob naar het verlaten doel: 4-1. In de resterende vijf minuten speel de Quick Boys voor Sinterklaas. Eerst mocht Paul Riemens ongehinderd sco ren in de rebound op een inzet van Vermeulen, die Van der Niet onvol doende had gekeerd (4-2). Vervolgens maakte Leonard Pluimgraaff het nog erger door in zijn eigen strafschopge bied Harry Gamaat te hinderen. Scheidsrechter De Wit, goed leidend maar onvoldoende geassisteerd door zijn grensrechters, vond dat een straf schop waard. Van der Niet wist er beter raad mee dan de falende Vermeulen. De sluit post van Quick Boys groeit met de wedstrijd. Tegen Excelsior Maassluis stopte hij ook al een strafschop (van Edwin Berveling). Van der Niet: „Ik wist van Hans van der Zee in beide ge vallen in welke hoek de bal zou komen. Weliswaar bewoog ik tegen Vitesse wat vroeg, maar mijn opzet slaagde: Vermeulen schoot in de rechterhoek. Alleen over mijn optreden bij het twee de tegendoelpunt ben ik ontevreden. Verder sluipt er, als wij tegen dit soort tegenstanders vóór staan, gemakzucht in de ploeg. Dat kan ons nog eens de das omdoen." Of Van der Niet en zijn ploeggenoten tegen grotere druk be stand zijn, moet zaterdag in het beker duel tegen De Graafschap blijken. „Voor eigen publiek hebben we heb ben 50% kans", schatte Van der Zee. „De Graafschap is een vechtmachine. In Doetinchem had ik geen stuiver voor onze kansen gegeven." Over het luxe-keepersprobleem stapt hij met het grootste gemak heen. Van der Zee: „Een club als Quick Boys heeft nu een maal een goede reserve-keeper nodig. Dat Marco Ruwaard op dit ogenblik te leurgesteld is, kan ik begrijpen. Sterker nog, ik hoop zelfs dat hij teleurgesteld is. Maar ik heb slechts een voorlopige keuze gemaakt. Over twee weken kies ik pas definitief." Quick Boy» - Vittw Delft 4-2 (2-1) 4 Kant»?» l-O. 24 Aandemel 2-0. 42 Gronsvetd 2-1. 54 Van de» Ki*i 3-1. 86 Otte 4-1. 88 R.emen» 4-2; Scheidsrechter De Wit. Toeschouwer* 2000. Geel: Wittenberg en De O aal (bei den Vitesse) Quick Boy»: Van de» Niet. Pluimgraaf!. Hoog- ervorst. Aandewiel. Hans van de» Plas. Jaap van Duyn, Ot te, Floor van Duyn. Frenk van der Kleij, Steenvoorden, Kanbier (Leen van der Plas) Deicle tegen Excelsior Maassluis RUNSBC CUS VAN OOSTEN De mst brandende vraag die in RijDurg wordt gesteld is of Rijnstgse Boys zaterdag tegen VitessDelft een elftal op de been n brengen. Als het aan tal geisseerden deze week in hetzefe tempo als,de afgelo pen iek toeneemt, dan ziet het er or Kurver c.s. heel som ber uiZaterdag werd een be roep {laan op enkele spelers uit heweede en derde team. Het roltaat tegen Excelsior Maasss was er naar: 0-4. Nognooit had Excelsior Maasss één van de eerdere tien derlinge ontmoetingen tegen hsburgse Boys in winst kunneDmzetten. De zege van de plq van Eric Gudde, die aan zijichtste jaar bij de trico lores isegonnen, had dus een speciatintje. „Het is een rare gewaaDrding. Je gaat naar Rijnsbg met de wetenschap dat je ar nog nooit hebt ge- wonne En dan win je zó ge- makkeL Ik weet niet of ik wel blij m< zijn." De tegenstand die Rijüurgse Boys de gasten uit Mssluis zaterdag bood was eeaanfluiting voor voet bal op rsteklasse-niveau. Arie Kurver id met de elf fitte spe lers dieij nog tot zijn beschik king haeen fantasie-opstelling gemaal De voorhoede be stond utwee verdedigers (Jaco van Delft en Hennie Koet) en een volslagen onbekende: Ron Louwerse. Hij opereerde zonder succes namens de geel-zwarten op de rechtervleugel. De halffit- te Ron Carli, die Louwerse een half uur voor het einde uit zijn lijden verloste, zorgde later met één afstandschot voor meer ge vaar dan de nieuweling in het gehele eerste uur had gedaan. Het blessureprobleem bij Rijnsburgse Boys begint chroni sche vormen aan te nemen. Huug Aandewiel, Jan Blanke spoor en Ron Carli tobben al minimaal een jaar met allerlei kwaaltjes. Enkele maanden ge leden nam ook An dries Wendt plaats in de ziekenboeg, de ver wachting is dat hij niet voor de feestdagen in actie zal komen. Dinsdagavond liep de voorhoe de van Rijnsburgse Boys in de LD-Cup wedstrijd tegen SJC (0- 3 verlies) averij op. Leon Vonk (enkel), Piet Janmaat (lies) en Mart de Louw (knieband) raak ten geblesseerd en waren niet bijtijds fit voor het duel tegen Excelsior Maassluis. De ver wachting is echter dat het drie tal volgende week weer kan spe len. In de voorbereidingsperio de raakte Kurver John Bader en Peter Korfmaker door blessures kwijt, Cees Baas ging terug naar Haarlem en Ruud Boot heeft nooit de weg naar Middelmors kunnen vinden. Om de proble- Excelsior-doelman Robert van de Broecke verwerkt een vrije trap van Huug Aandewiel op onorthodoxe wijze. Jaco van Delft komt een stap te laat om tot scoren te komen. foto henk bouwman men voor Rijnsburg nog groter te maken, verdween vorige week ook spits Ron de Jager tij delijk uit de selectie. De Scheve- ninger dient het komende jaar de landmacht. De problemen waren zaterdag zo nijpend dat Kurver een beroep moest doen op Huug Aandewiel. „Dat is een giller", zei Kurver, „die jongen heeft nog geen enkele keer ge traind." Aandewiel speelde za terdag als laatste man, en vooral dank zij hem hield het gehaven de Rijnsburgse Boys nog vrij lang stand. Toen hij zich na rust herhaaldelijk in de frontlinie liet zien, stortte de verdediging als een kaartenhuis in elkaar. Vroeg in de wedstrijd hield ook Riny Blankespoor het voor gezien. Hij verrichtte twee goede red dingen, voordat hij wegens een dijbeenblessure de strijd moest opgeven. Zijn vervanger was Gert Paauw, keeper van het der de. Het leek wel een klucht, want ook hij speelde de wed strijd op halve kracht uit. Rijns burgse Boys probeerde er niet temin wat van te maken. De ploeg werkte hard, maar kon aanvallend absoluut niets. Vlak voor rust maakte voorstopper Fred Bodaan de malaise bij de Rijnsburgers compleet door een vrije trap van Jaco van der Hoe ven met zijn scheenbeen achter Paauw te schieten (0-1). In de tweede helft stelde Ex celsior Maassluis de executie lang uit. Pas nadat Jaco van Delft voor een leeg doel huizen hoog over had geschoten, schrokken de gasten wakker. In het laatste kwartier rolden Brian Mo-Ajok, Faust van der Meer en Nico Bakker Rijnsburgse Boys op. Rijnsburgse Boy» - Excelsior Maassluis 0-4 (0- 1). 40 Bodaan <e d). 75 Mo-Ajofc 0-2. 76 Van der Meer 0-3. 90 Bakker 0-4 Scheidvechter Nulle. Toeschouwers: 800. Geel Koet (Ri|ns- burgse Boys). Van Duyl en Mo-Ajok (Excelsior Maasluis) Rijnsburgse Boys: Blankespoor (Paauw); De Jager, Aandewiel, Bodaan, Heems kerk, Vaartjes, Hooymans, Van Duyn; Louwerse (Carli), Koet, Van Delft.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19