'TCanet vtut den CURSUSWIJZER DANSSCHOOL De eerst volgende is op maandag 7 September Bel: 071-161330 Schrijvende Lezers Koppig Herdenking Marekerk 'Kanel vtut den pinden Hoek Engelendaal/Buitenhoflaan, Leiderdorp, Telefoon 071-412255 Ineke Adverteren op de Lucette Bletz MAANDAG 31 AUGUSTUS 1992 g36 zijn als er vandaag of morgen geen ongelukken gebeuren. A. Venker-van Hemert, Stadzicht 30, Leiden. 'Leden Natuurmonumtenten krijgen 40% korting NS'. De kop boven een artikeltje in de krant van donderdag 20 augustus. Een voorbeeld van een krachti ge informatieve kop. Wat een aanbod. Je hoeft niet verder meer te lezen. Je zou er bijna lid van Natuurmonumenten om worden. Wanneer je wel verder leest krijg je een iets ander beeld van de gulheid van de NS: '...een maand lang reizen met 40% korting...'. Het aanbod wordt al door twaalf gedeeld. Maar als je de aanbieding zelf kent wordt het nog geringer. Gedurende 1 maand hoef ik, sinds mensen heugenis lid van Natuurmonu menten, niets te betalen om 40% korting te krijgen. Nee, dat is geen geintje. Normaal moetje bij de NS namelijk 108,- per jaar betalen om korting te kun nen krijgen! Niet lachen, dit is droevig. Ook uit andere voor beelden (spitsheffing, studen tenkaart) weten we immers dat de NS een geheel eigen socio- economische visie heeft. Verder geldt de korting alleen voor incourante NS-accommo- datie, de leegloop uren overdag, na de ochtendspits. Volgens een begeleidende brief is dat '...be ter voor natuur en milieu...'. De actie is duidelijk niet gericht op de traditionele natuurminnaar die er voor dag en dauw op uit trekt. Tenslotte is het lidmaatschap van Natuurmonumenten een gezinslidmaatschap en geldt het NS aanbod voor slechts twee personen. Foutje? Het prachtige aanbod blijkt (helaas!) een slecht geconstru eerde zeepbel die onder een kri tische blik al te snel uiteenspat. Moet dit nu een serieuze poging van de NS voorstellen om u en mij in de trein te krijgen? Wordt nou maar gewoon lid van Natuurmonumenten. Dat kost veel minder dan 40% kor ting en heeft veel meer milieu effect! Paul Uljé, Klepperman 16, Alphen aan den Rijn. Als dienstplichtig Indië-vete- raan heb ik in het Leidsch Dag blad van 17 augustus 'Een schaamteloze vertoning in Ja pan' aandachtig gelezen. Door de Stichting Herdenking 1945 wordt jaarlijks door de na bestaanden de slachtoffers her dacht die in deze voormalige kolonie om het leven zijn geko men door de Japanse bezetting, en werd er schande gesproken over de Japanse oorlogsmisda digers die door het Japanse volk op 17 augustus worden her dacht. Heeft de Stichting Herden king 1945 toen dr. L. de Jong ge wag maakte dat het Nederland se leger zich te buiten was ge gaan aan oorlogsmisdaden niet in het voorste gelid gestaan om dit naar de andere wereld te helpen of dit een sprookje was? Waar in luttele jaren tijd 500.000 (een half miljoen) men sen naar de eeuwige paddyvel- den werden geholpen, willen zij van de Japanse regering een fi nanciële genoegdoening voor het doorgestane leed? Hoeveel meer zouden de Nederlandse dienstplichtige soldaten recht hebben op zo'n financiële ge noegdoening van onze eigen re gering? Wij hadden geen enkele binding met dit land en ook net 5 jaar bezetting en hongersnood achter de rug. Tien eeuwen koloniale bezet ting en uitbuiting zijn door Her denking 1945 wel gauw verge ten, jammer dat de heer Boek- holt hier geen woord over heeft vuil gemaakt. PA.Th. v.d. Zalm, Tramsteeg 5, Noordwijk. In de krant van 22 augustus verscheen een artikel over L. van Gorkum, directeur van bouwbedrijf Burgy die veertig jaar aan deze zaak verbonden is. Naar aanleiding van het artikel 'De restaurateur van het oude Leiden' het volgende: De heer Leen van Gorkum, directeur van bouwfirma Burgy, somt op een gegeven moment een hele rij van panden en his torische gebouwen op waar zijn bedrijf bij betrokken zou zijn wat betreft de restauratie van deze panden. Daaronder noemt hij ook de tempel van Taffeh in het Rijksmuseum van Oudhe den. Dit laatste moet ik echter tegenspreken. Uit zijn woorden zou opge maakt kunnen worden als zou de firma Burgy deze tempel hebben herbouwd. Dit is beslist niet waar. Burgy was bij dit pro ject betrokken voor ondersteu nende werkzaamheden, zoals het metselen van ondersteu- ningspunten enz. De bouw van de tempel is geheel voor reke ning van de eigen technische dienst van het museum, waar van ondergetekende ook deel uitmaakte als restaurateur. Henny van Winkel, oud-restaurator Rijksmuseum van Oudheden. De verkeerssituatie rond het winkelcentrum de Kopermo len in de Merenwijk is er niet veiliger op geworden nu auto's over een fietspad worden ge leid. Ongelukken zijn er nog niet gebeurd, maar de Meren- wijkbewoners houden hun hart vast Naar aanleiding van het interes sante artikel in het Leidsch Dag blad met als kop: 'Merenwijk bang voor ongelukken', waarin de nadruk wordt gelegd op het gevaar voor fietsers, wil ik het volgende eraan toevoegen. Het is n.l. ook levensgevaarlijk voor de voetgangers en wel speciaal voor moeders met kin deren en bejaarden uit de 'Zich ten' die geregeld boodschappen doen in de Kopermolen. Er is wel een markering voor de fiet sers maar niet voor de voetgan gers, zodat die genoodzaakt zijn om, vanwege fietsers, brom mers en auto's, in de bosjes te duiken. En nog even dit: de halte om de bus uit te stappen is ver plaatst naar Stadzicht en daar bevindt zich een kort tegelpad. Waarom dat niet doorgetrokken naar de stoep van Stadzicht? Want dit is een onhoudbare toestand. Kortom, het zou een wonder De Tempel van Taffeh: niet gerestaureerd door Burgy. FOTO WIM DIJKMAN De Marekerk; De ware kerk? Jouw pijnappel priemend in het zwerk, driehonderdvijftig jaar geleên, legden we jouw eerste steen! Architect van 's Gravensande, bleek een werktuig in Gods handen. En de bouwliên zeer bedreven, maakten dit bedehuis, hoogverheven. Jouw toren kunstig knap gemaakt, die over 't woelig Leiden waakt. De luidklok die met blijde klanken, ons oproept voor de nog onbezette banken. Al lijkt de kerkgang soms onzeker, vastigheid biedt Brood en Beker, van Gods Heilig Avondmaal, daarin spreken wij één taal! De Marekerk: De ware kerk? Wij mogen gaarne bij u schuilen, 's zomers koel en 's winters warm, bagage Gods onder de arm. Marekerk, pronkstuk van Leiden, 'n koepeldak op jouw acht zijden, geef ons beschutting voor altijd, tot eer van God, aan Hem gewijd! Een verontrust gemeentelid van de Marewijk, Henk van der Reijden, Eikenrode 15, Leiden. De hervormde gemeente overweegt uit geldnood de Marekerk af te stoten. Van verschillende kanten is geschokt gereageerd op dit plan. waar dansen stijlvol en gezellig is vrijdag 20.15-21.30 ut r: beginners zondag 19.30-20.45 ui dinsdag8 21.45-23.00 ui r beginners r: beginners Jongeren vrijdag 18.45-20.00 ui r: beginners vanaf 15 jaar zaterdag 18.00-19.15 uu r: beginners vanaf 15 jaar Ook vcrvolgkursussen zijn mogelijk. De lessen beginnen vanaf vrijdag 18 seplember 1992. Extra kursussen: rock and roll, lambada, mambo, boogie woogie, argentine tango etc. WAT KOST HET U? Alle klubs 250,— per persoon. WAT KRIJGT V ERVOOR? 30 lessen van VA uur waarin u leert: cha cha. rumba, jive, quickstep, wals en tango. 5 gratis dansavonden. HOE TE BETALEN? MEER WETEN? DANSSCHOOL Algemene Modevakschool start per 1 sept. a.s. haar naai en/of patroonteken lessen. Costumière/Coupeuse Ineke Haver Narcissenhof 25 Warmond 01711 - 12419 Cursussen ENGELS en FRANS in LEIDEN en ALPHEN A/D RIJN Eind september beginnen vi ir beginners- en cursussen voor tweedejaars. C AV0ND0PLEIDING! start Cursusplaats: Leiden BKB, PD sept. '92 Voor studiegids: Drs. H.S.J. BOS MBA Mid stand sept.'92 Briljantstraat 16,2332 HW Leiden Spo okt *92 Tel 071-314089 K&O Leiden Concerten seizoen '92/'93 i 120 concerten Koffieconcerten Internationale pianistenserie Vrijdagavond Kamermuziek Oude muziek in de Lakenhal Vocalistënserie Divertisementsserie Lokhorstserie Lunchconcerten (iedere donderdag 12.45 uur) Ook concerten in: Wassenaar Noordwijk Katwijk door o.a. Het Residentie Orkest met vele grote solisten Abonnements prijs 190, K&O 175,-// 160, K&O t/m 25 jr. slechts 100,- Nieuw Nieuw Nieuw Zeer grote kortingen op bijrta alle concert abonnementen voor K&O-inschrijvers t/m 25 jaar. Leidse Volks- universiteit-K&O Oude Vest 45, if Leiden Tel. 071 - 141141 ma. t/m vr. 9-17 uur. za. 9-12 uur. BALLETSCHOOL Klassiek ballet voor alle leeftijden v Jazzballet Kinder/essen vanaf 5 jaar tel (071)-133945

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20