Team Witteman tevreden met subtop Toernooileidingen nemen de wijk naar tennishallen Sport Honkbalteam Adegeest snakt naar seizoeneinde Joke Kleijweg boekt vooruitgang in tien mijlen van Heerlen Basketballers Leiden winnen van Denen Noodweer teistert jeugdwielrenners op de Bult MAANDAG 31 AUGUSTUS 1992 16 Renner Varkevisser tweede in Tholen leiden Mark Varkevisser (Rijnsburg) greep in de Ronde van Tholen net naast de zege. Samen met vluchter Eric de Crom koos hij al snel het hazepad. Pas na 100 kilometer zag Varkevis ser zijn maten na de finish weer terug. Even eerder was hij ge klopt door zijn Brabantse medevluchter. Etienne Vergeer uit Warmond werd negende. De Leidse junior André Möhlmann kwam aan de start in een zware koers in de omgeving van Luik. Tot tien kilometer voor de eindstreep zat Möhlmann er in de kopgroep uitstekend bij. Maar een valpartij gooide roet in het eten en een ereplaats ging verloren. Petra de Bruin oogst in herfst carrière huizen Petra de Bruin, aan haar laatste wielerseizoen bezig, blijft prijzen behalen. Na een derde plaats in de klassieker Veen- endaal-Veenendaal, kwam De Bruin nu op een vijfde plaats in een criterium in Huizen. Parkoersrecord voor Van der Veer leersum Theo van der Veer liep gisteren één van zijn weinige halve marathons en sloot deze meteen winnend af. In de heu velachtige bossen rond Leersum vestigde de AV Holland-atleet parkoersrecord van 1.09,31. Bij de vrouwen vochten de veteranes Lenie van der Plas (NSL) en Suze Groen in 't Woud (De Bataven) hun eerste gevecht uit van het nog prille wegseizoen. Van der Plas won in 1.28,45, waarmee ze van alle vrouwen tweede werd. Groen in 't Woud bracht 1.30,52 op de klokken. Tien jeugdatleten naar WK Amsterdam De KNAU vaardigt tien atleten af naar de wereld kampioenschappen voor junioren, die van 16 tot 20 september in Seoul worden gehouden. De delegatie werd aangewezen na afloop van de vijfdistrictenwedstrijd in Amsterdam. Het zijn Anouk van Diessen, Bianca Hoeben (beiden zeven kamp), Robin Korving (110 meter horden), Niels Kruller (ver springen), Laurens Looye (polshoog), Sven Ootjers (hoogsprin gen), Jacqueline Poelman (100 en 200 meter), Christian Tam- minga (polshoog), Remco van Veldhuizen en Ferry Zijl (beiden tienkamp). leiden jan daan van oosten honkbalmedewerker De honkbalvereniging Adegeest heeft zich na de domper van vorige week tegen Blue Birds niet kunnen herstellen. In Heemstede trok RCH zaterdag aan het langste eind: 6-5. In een gelijk opgaande wed strijd gaven de geringe honksla- gen en twee fouten van Ade geest de doorslag. Met Ray mond Kok als vervanger voor Richard Spraakman op de heu vel, zaten de Voorschotenaren steeds goed in de wedstrijd. Na een 3-1 stand in de tweede in ning kwam RCH in de derde in ning terug tot 3-3. Coach Rob Stok verving daarop pitcher Kok door Van Soest. In de vierde inning wist Ade geest nog één keer op voor sprong te komen: 5-4. RCH maakte in de vijfde inning gelijk en trok in de zevende de wed strijd naar zich toe: 5-6. Ade geest kwam in de resterende in nings niet meer tot scoren, en keerde ook dit weekeinde met lege handen naar huis. Volgende week speelt Ade geest zijn laatste competitie wedstrijd van het seizoen 1992 tegen Laakkwartier, dat nog kampioenskansen in de over gangsklasse van district West heeft. De grote favoriet is echter het Haarlemse Sparks 2 dat met nog één resterende wedstrijd een voorsprong van twee pun ten op Laakkwartier heeft. Het duel Rooswijk-Keytown Hitters in de hoofdklasse van district West werd dit weekein de afgelast. Het Leidse Keytown degradeert overigens naar de overgangsklasse. amsterdam w1lmar kortleever De regionale top in de wegatletiek is de openingswedstrijd van het wintercir- cuit zonder kleerscheuren doorgeko men. De beste regionale prestatie in de Heerlense Telematicaloop werd giste ren door Joke Kleijweg geboekt. De Leidse aüete eindigde als elfde en reali seerde na tien Engelse mijlen een tijd van 59,02. Kleijweg toonde zich na de Heerlen- se wedstrijd redelijk tevreden. Vooral in vergelijking met enkele weken gele den verging het de Bataafse uitstekend. „Ik kon nu een beter ritme draaien dan in Wolphaartsdijk. Bovendien heb ik nu veel minder last van vermoeid heid", aldus Kleijweg. Regina van Duyn verging het als tweede Leidse atlete minder goed. Na een aantal baanwed- strijden lijkt de inhoud nog te ontbre ken. Na een goed begin viel Van Duyn in de slotfase terug om na ruim zestien kilometer te finishen in 1.04,15. Bij de mannen blijkt het wintercir- cuit vele goede buitenlanders aan te trekken. Een topklassering zat er daar om voor Jan-Dirk Hazeleger niet in. Hij werd 38ste in 52.40. Huub Pragt liep in Heerlen zijn eerste wedstrijd na een blessure. Een klassering rond de vijftig ste plaats in 53,06 stemt de Bataaf daarom tot tevredenheid. Over ander halve maand hoopt hij weer geheel fit te zijn. Jo Ferket was de derde Bataaf die in het ijzersterke veld voorin ein digde. Het oudste lid van het Bataven- marathonteam kwam tot een tijd van 54,04. In één van de laatste stuiptrekkingen van het individuele baanseizoen zorg de Joost la Lau vrijdagavond voor een verrassing. De jonge Bataaf won de 2000 meter voor zijn clubgenoot Han Kulker. Ruim achter Herman Hofstee (5.13,15) liep La Lau (5.15,56) in de laatste honderden meters ruim een se conde weg van Kulker. Yvonne van Dorp behaalde de tweede plaats op zo wel de 100 als de 200 meter in 12,15 en 24,59. Bij het verspringen werd de reeks van ongeslagen wedstrijden doorbroken. Met 5,77 werd Van Dorp op dit nummer slechts derde. Bij de jaarlijkse vijf-districten ont moeting in Amsterdam waren gisteren Marijn van der Ploeg en Paul van der Lely uit de regio het meest succesvol. Voor hun district West II sleepten ze op de 3000 meter steeple en bij het pols- stokspringen een derde en een vierde plaats uit het vuur. Van der Ploeg nam revanche voor zijn mindere klassering bij het NK en bevestigde zijn nationale klasse met een tijd van 10.18,75. De polsstokspringers mochten hun wed strijd vanwege de sterke wind in de hal afwerken. Van der Lely (AV Holland) evenaarde met 4,20 zijn eigen indoor- clubrecord. Bij de meisjes ondervond Bianca Vermond tweemaal de nadelen van wind tegen. Desondanks kwam de atle te van AV Holland tot 27,36 en 58,50 op de 200 en de 400 meter. Bataafse Sas- kia Engels won haar serie op de 800 meter. Casper van der Burgh wint Oegstgeester kwart-triathlon Om half één, een half uur voor de start van de achtste Oegstgeester kwart- triathlon (1 km zwemmen, 42,4 km fietsen en 10 km lopen) ligt het zwembad Poelmeer er nog trooste loos en verlaten bij. De aanhoudende regen en de gure wind hebben de 39 wedstrijddeelnemers en de 170 recreanten de kleine kantine en de hal van het overdekte bad ingejaagd. Het triathlonteam Witte man/De Molen bespreekt de gevaren van het natte fietsparkoers door Haas- wijk. De gebroeders Witte man, voormalige selectie spelers van UDO, richten zich op een plaats in de subtop en een tijd binnen de twee uur en tien minu ten. oegstgeest jan daan van oosten medewerker Vlak voor één uur verzamelen zich bij het buitenbad uiteinde lijk de westrijddeelnemers en kan het spektakel beginnen. Leidenaar Casper van der Burgh en Leo Oudshoorn bepalen het zwemonderdeel totdat Ouds- hoom zich vergist in het aantal gezwommen banen. De Hage naar wordt door de baancomm- missaris het bad weer in ge stuurd en ziet zijn race letterlijk in het water vallen. Bij de vrou wen neemt Gonnie van Wens- veen het heft in handen. De gebroeders Witteman klaar voor de start van het zwemonderdeel. Vierde van rechts Wilbert, tweede van rechts Dick en geheel rechts Jos. FOTO HENK BOUWMAN Van der Burgh begint als eer ste aan het fietsonderdeel, op enige achterstand gevolgd door, de winnaar van vorig jaar, Bert van der Plas en Klaas de Boer. Al snel rijdt een ontketende Casper van der Burgh zijn naas te concurrenten op respectabe le achterstand. Bert van der Plas heeft het duidelijk moeilijk tij dens het fietsen en moet Klaas de Boer laten gaan. Met meer dan twee minuten voorsprong op De Boer en vijf minuten op Van der Plas, begint Van der Burgh aan zijn zwakste onderdeel. Tijdens het lopen ziet de leider in de wedstrijd zijn achtervolgers gestaag inlo pen. Van der Plas heeft op de fiets duidelijk te veel moeten geven om zowel De Boer als Van der Burgh nog te kunnen bedreigen, en moet genoegen nemen met een derde plaats. Klaas de Boer weet het Casper van der Burgh in de slotfase nog knap benauwd te maken. Van der Burgh laat zich echter niet meer verrassen en eindigt uit eindelijk met dertig seconden voorsprong op De Boer in een tijd van 1.52.03. Gonnie van Wensveen eindigt bij de vrou wen overtuigend als eerste in 2.14.08, gevolgd door Gemma van Nijnanten en Monique Bruins. Wilbert en Dick Witteman strijden in een onderlinge sprint om de achttiende plaats, Jos Witteman finisht kort daarna op een 22ste plaats. De broers uit Oegstgeest stopten vier jaar ge leden abrupt met voetbal. UDO is nog steeds hun club. Wilbert schopte het via RCL nog tot de eredivisie. Hij mocht dertien jaar geleden bij FC Den Haag twintig minuten meespelen, in De Koel tegen VW. Jos Witteman: „Een combina tie van leeftijd en een gebrek aan motivatie was de reden om te stoppen met voetballen op niveau, daarbij waren we te fa natiek om lager te gaan spelen. Wij hebben vrijwel direkt het huidige Witteman/De Molen Triathlonteam opgericht, waar in de gezelligheid en de verbe tering van persoonlijke records tot onze eerste ambities horen." De prestaties van gisteren stemmen de broers tot tevre denheid, ze zijn alle drie rond de beoogde twee uur en tien minuten geëindigd. Regen spelbreker in Zoeterwoude en Sassenheim sassenheim/zoeterwoude-porp» gerrit-jan van geen/medewerker Het heeft de toernooien van de Zoeterwoudse tennisclub en de Sassenheimse tennisvereniging deze week niet meegezeten. De gehele toemooiweek werd ge teisterd door slecht weer en tot overmaat van ramp verregende de finaledag van beide toer nooien vrijwel helemaal. Zo doende konden de finales niet zoals gewild op het eigen park verspeeld worden, maar moest er uitgeweken worden naar de overdekte banen. ZTC had nog de minste last van de regen. Op de hard-court - banen kan na een bui vrijwel di rect weer getennist worden, zo dat een slechts gedeelte van de finales in de Leiderdorpse sporthal Tenn-Bowl werd afge werkt. STV week uit naar de Terwegen-accommodatie. Wat de wedstrijdleidingen niet konden voorkomen was dat elke eindstrijd in pro-sets moes ten worden afgewerkt. En dat is voor de tennisspelers niet fijn. Een snel opgelopen achterstand kan bij de partijtjes tot de acht games vrijwel niet meer worden Bij ZTC was er sprake van een niet-Leidse finale bij de man nen in B. Koen van Santen van het Zoetermeerse ALTV en Ar jen de Boer uit Den Haag be streden elkaar. De Boer toonde zich in de korte confrontatie op de belangrijke momenten de betere. De Hagenaar, als tweede geplaatst achter Van Santen, ze gevierde met 8-4. Bij de vrou wen in de hoogste categorie deed Cindy Vincent weer eens van zich spreken. De Noors- /Belgische, die komend seizoen voor Unicum uitkomt, pakte haar derde titel van het jaar. Opvallend was het dat ze deze op drie verschillende onder gronden deed. Haar eerste over winning was op het 'normale' gravel van Forescate, de tweede op het kunstgras van Zuid-West en nu dus toonde zich op Mate- co de sterkste. Renée Crama uit Nieuw Vennep had weinig in te brengen tegen de all-rounden 8-3. Maaike Zonderop maakte er een lange strijd van tegen Tiny van Velzen. De Ripse maakte haar seizoen in een klap goed door haar eerste C-titel in de wacht te slepen. Tot 8-7 ging.de strijd gelijk op. Daarna maakte Zonderop het af: 9-7. Martijn Zandvliet was samen met tegenstander Michel Ver- meeren de enige op STV die zijn enkelspelfinale in een gewone wedstrijd mocht afwerken. De Boekhorster had in een pro-set evenwel ook zeker gewonnen. Opponent Vermeeren had in de eerste reeks totaal geen vat op de harde forehands van Zand vliet en stond al snel met 6-0 achter. Pas in de tweede kwam hij wat in de buurt. Zandvliet liet hem niet verder komen. Met r 6-4 bleef hij Vermeeren de baas. j Ingrid Kruit behaalde met over macht haar tweede toemooize- I ge in twee weken. Nancy Faas j kwam niet in de buurt van de Meren wijkse: 8-2. De C-categorie werd beheerst door Maarten Buijs. De Alkema- de-speler toonde zich nipt de betere van Danny Lesquiller. Bijna naamgenoot Carlijn Buis 1 deed wat ze het hele jaar al 1 doet: winnen. Voor de achtste 1 maal in succes was ze de sterk- j' ste. Lisette Faas, dit jaar al re- V gelmatig aan de overkant te vin- den in de finale, dolf ook giste- ren het onderspit: 8-1 59-58. De vrouwen van MSV, de nieuwe eredivisionist, oefende ook twee keer. Zaterdag werd in een slechte wedstrijd OSG uit Utrecht verslagen: 48-32. Giste ren bleven de Noordwijksen Malmö voor: 73-64. Daarmee deed de ploeg het dus beter dan Grasshoppers en zelfs ook beter dan landskampioen Voorburg dat met slechts vijf punten ver schil van Malmö won. Luba/Leiden oefende dit week einde twee keer in de aanloop naar de competitie. Zaterdag konden de basketballers tegen eredivisionist Rotterdam niet echt imponeren. In een wed strijd van vier keer twaalf minu ten moest de promotiedivisio nist het afleggen: 102-120. Gis teren herstelde de ploeg van de coach Tiemen Winkel zich. Tegen de Deense eredivi sionist Vaarlose nam Leiden in de laatste fase van de wedstrijd het heft in handen: 95-85. an DVZ- /Grasshoppers oefende tegen Malmö uit Zweden. De Katwijk- sen trokken zich niets aan van de reputatie van de Zweedsen en bleven de ploeg nipt voor: leiden Nog nooit hebben zo veel wielrenners de Leidse Bult beklommen als gisteren tij dens een groot nationaal jeugdtoemooi van Swift/Casba. Bijna 500 ieugdrenners (tot 14 jaar) van 42 clubs uit alle hoeken van het land kwamen in een vreselijk nobdweer aan de start. In totaal twaalf starts, met evenveel winnaars, stonden borg voor een succesvolle wielerdag. Om 10.00 uur gaf wethouder Hans de La Mar het eerste startschot. In de eer ste series deden zich op het gladde parkoers enkele valpartijen voor. Dat kwam omdat in de kleine ronde een lastige en gladde bocht zat. In overleg met de jury mochten toen ook de allerkleinsten het grote parcours (met Bult) gaan rijden. Daarna bleven de valpartijen verder uit. Een kleine 1000 toeschouwers zagen Joost van Leijen (Ede), Marie van Boven (Hel mond), Michael Klop (Dordrecht), Bert Hamers (Schijndel), Guido Mutsaerts (Schijndel), Hans Dekkers (Eindhoven), Dennis van der Hurk (Spijkenisse), Björn Hoeben (Valkens- waard), Raymond Barendse (Naaldwijk), Cor Wirken (Eindhoven), Ivo Keyzer (Geleen) en Michel van de Wekerom (Helmond) winnend de eindstreep passeren. De beste regionale prestaties kwamen van de Bollenstrekers Milou van Paridon (2e), Arie van Oyen (2e), Gerben van der Reep (3e) en de Swift/Casba-renners Robert Koole (7e), Vincent van der Kooy (6e) en Maarten Keijzer (10e). FOTO HENK BOUWMAN

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16