Opel verstevigt marktpositie Vectra Weg en wiel Onschatbare klassiekers in Hilversum •0- OPEL •HetMotorhuifr< Nissan gaat autoproduktie in Europa sterk uitbreiden Zevende Koepelbeurs AUTOEHEEMSKERK OFF. DEALER LEIDENS^ROELOFARENDSVEEN Kwart nieuwe fietsen is ATB DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1992 8 Suzuki Intruder-club Suzuki-importeur Nimag roept eigenaren van een Intruder- motorfiets op zondag naar Heinenoord te komen, waar de eerste bijeenkomst van de net opgerichte Intruder Owners Club Holland wordt gehouden op het terrein van Nimag. bussum Volgende week vrijdag begint in de Hilversumse Expo-hallen de driedaagse Onschatbare Klassie- ter-beurs. Op deze ontmoe tingsplaats voor liefhebbers van klassieke auto's worden door zowel particulieren als bedrij ven gedateerde auto's te koop aangeboden. Er is momenteel een levendige handel in klassiekers. Veel men sen koesteren een verborgen liefde voor een model dat jaren geleden nog deel uitmaakte van het 'normale' straatbeeld. Steeds meer mensen gaan over tot de aanschaf van die auto. De OnschatbareKlassieker- beurs speelt in op deze ontwik keling. Er is een groot aanbod van gerestaureerde klassiekers maar ook van auto's die nog een stevige opknapbeurt nodig hebben. Daartoe is er ook een grote onderdelenmarkt op de beurs aanwezig. Verder vindt men er allerlei aanverwante ar tikelen als modelauto's, boeken, folders enz. Tijdens de beurs wordt het der de deel van het populaire boek werk De Onschatbare Klassieker gepresenteerd, waarin dit keer ruim 1.300 klassieke auto's ver meld staan. Het kost 19,50. De beurs is vrijdag 4 september geopend van 14 tot 22 uur, za terdag 5 en zondag 6 september van 10 tot 18 uur. De toegang bedraagt 12,50, kinderen tot 12 jaar mogen voor 7,50 naar binnen. Voor meer informatie: tel. 02159 - 45612. Twee emmertjes water halen... den haag gpo Wie elke week de auto wast, verbruikt heel wat water. Het kan ook zuiniger, ter wille vari, portemonnee en milieu. Een nieuwigheidje op dit gebied is het 'autowashandje', gemaakt van kunststof veloursvezels. Het daarin opgehoopte vuil kan ge makkelijk worden uitgespoeld. Voor een autowasbeurt zijn zp slechts twee emmers water no dig. De ene om het washandje in te 'dopen' en de andere orri het uit te spoelen. Het was handje kan ook gebruikt wor den om het auto-interieur even een schoonmaakbeurt te geven. In Halfordswinkels is het voor ongeveer een tientje te koop. BLIKVANGERS Cabriolet met verwijderbare achterruit De Rover 200 is sinds kort ook te koop als cabriolet. De 'open' Rover is leverbaar met een 1.4 (de 214) of een 1.6 liter motor (de 216). In laatgenoemde versie is elektrische bediening van de kap standaard, net als elektrische raam- en antennebediening, licht metalen wielen en sportstoelen. Om de stijfheid van de carrosse rie te waarborgen zijn extra verstevigingen in de bodemplaat aangebracht en is de wagen voorzien van een stevige rolbeugel. Beide uitvoeringen worden geleverd met stuurbekrachtiging, een in hoogte verstelbaar stuurwiel en een in twee delen neer- klapbare achterbank. De achterruit in de kap is apart te openen en zelfs te verwijderen. De 214 cabrio kost 46.950 en de 216 komt op 55.350. VW Passat Edition in vele uitvoeringen Onder de naam Edition introduceert Volkswagen in het nieuwe modeljaar een actiemodel in de Passat-serie. De wagen is lever baar als sedan en als stationwagon (Variant) en te koop in vele uitvoeringen. Men kan kiezen uit verschillende uitrustingsni veaus (die nauwelijks afwijken van die van de 'normale' Passat) en er zijn zes benzinemotoren en drie diesels voorhanden. De Edition moet het volgens Volkswagen vooral hebben van zijn gunstige prijsstelling. Die begint bij 39 mille voor de sedan en bijna 42 mille voor de Variant. De diesel-sedan is te koop vanaf 45.600 en de Variant met dieselmotor begint bij 48.420. Waardebepaling occasion via computer Autobedrijven die zijn aangesloten bij de Bovag, kunnen voort aan gebruik maken van een nieuw computerprogramma om de waarde van een gebruikte auto vast te stellen. Het programma is gebaseerd op de bekende ANWB/Bovag-koerslijst, die elke twee maanden verschijnt met actuele richtprijzen voor de laatste ze ven bouwjaren van vrijwel alle auto-typen die in Nederland zijn verkocht. Het PC-programma biedt ook de mogelijkheid mede- waardebepalende factoren als kilometerstand, leeftijd, eventuele schade, onderhoudstoestand en accessoires mee te laten wegen. Zo kan de waarde van iedere individueel te taxeren auto worden vastgesteld. Vondellaan 80, 2332 AH LEIDEN. W' telefoon 071 351800 WEGWERKZAAMHEDEN Overzicht van werkzaamheden waarbij vertraging kan optreden, samengesteld door ANWB, politie en Rijkswaterstaat. Wijzigingen te beluisteren via ANWB-infonummer: 06 - 9622 (50 ct/min). Nissan gaat de komende jaren de export uit Japan verminde ren en de produktie in Europa sterk opvoeren. De autofabrikant wil in het Brit se Sunderland, waar nu het suc cesvolle model Primera wordt gemaakt en straks ook de nieu we Micra, de produktiecapaci- teit verdubbelen tot 250.000 au to's per jaar. Naast de produktie in Engeland heeft Nissan fabrieken in Grie kenland, Spanje en Portugal, landen die moderne industrieën en werkgelegenheid goed kun nen gebruiken. Ook in Spanje wordt de produk- tiecapaciteit verdubbeld. Dat Engeland als locatie voor Eu ropese produktie een goede keus is, mag blijken uit de komst van concurrent Toyota. Die produceert op 200 kilome ter afstand van de Nissan-fa briek de Carina en zal over eni ge tijd jaarlijks ook enkele hon derdduizenden auto's van Eu ropese snit bouwen. „De eenheid van industriële en economische strategie is in Eu ropa nog lang geen feit. Dat is zorgwekkend voor de auto-in dustrie die nog steeds geen ge meenschappelijke aanpak heeft voor de Japanse of niet-Europe- se competitie", zei Fiat-baas Agnelli lang geleden al. Het enorme produktiepoten- tieel van Nissan en straks ook Toyota geeft aan welke kant het opgaat. Per jaar 250.000 auto's bouwen tegen een relatief lage Europese kostprijs zorgt ervoor dat de Japanse fabrikanten winstgevend blijven. Dat geld wordt onder meer ge bruikt om nieuwe produktie- technieken in Japan uit te pro beren. Zo heeft Nissan recent in Kyushu voor 1,5 miljard gulden 's werelds meest geautomati seerde produktielijn opgezet. De assemblage in die fabriek is nu voor 90 procent geautomati seerd. Hierdoor is de gemiddel de produktiviteit met 30 pro cent gestegen. overveen Meer dan 250 tafels vol met modelauto's, splinternieuw of heel erg oud, spotgoedkoop of bijna onbetaalbaar, staan zondag 13 september opgesteld in de koepel van het Nationaal Automo bielmuseum te Raamsdonksveer. Verder zijn er diverse presentaties te zien van onder meer houten en blikken modelauto's en is er een mini-racebaan. Voor de zevende keer organiseert het museum sa men met het blad Modelauto deze Koepelbeurs, inmiddels een van de belangrijkste ruilbeurzen voor liefhebbers van modelauto's. De beurs is geopend van 10 tot 17 uur. Toegang vier gulden, kinderen tot 13 jaar twee gulden. Met Opel gaat het goed in ons land. De Kadett-opvol- ger Astra heeft zich op on dubbelzinnige wijze ver bovenaan de verkooprang lijst genesteld en de Vectra is momenteel in gevecht met de Volkswagen Golf om de tweede plek. sliedrecht Opel gooit in modeljaar '93, dat nu zo'n beetje begint, nieuwe wapens in de strijd. De Vectra is uiterlijk subtiel verfraaid met een nieuwe grille met merkem- bleem, elegant vormgegeven bumpers en nieuwe bescherm- strips aan de zijkant. Verder zijn de koplampen en de achter- lichtblokken aangepast. Maar ook onderhuids is een aantal aanpassingen te melden. Zo is de veiligheid verhoogd middels beschermbalken in de deuren en automatische gordel- spanners, hebben de topmodel len standaard ABS en kan er een grote airbag gemonteerd wor den. Verder is de botsbestendig- heid vergroot door een verste vigde middenstijl. Het interieur is iets luxer aangekleed. De Vectra-serie wordt voorts uitgebreid met nieuwe topmo dellen: de GT, met 2.0i of 2.0i 16-klepper, de Turbo 4x4 en de Vectra V6. Met laatstgenoemde versie maakt Opel een einde aan de geruchtenstroom rond een zes cilinder Vectra die op stapel zou staan. Het nieuwe motorblok is klaar en zal voorjaar 1993 wor den geïntroduceerd. De zes cilinders meten samen 2.5 liter inhoud. De construc teurs hebben vooral gestreefd naar een compacte machine, met het oog op inbouw in klei nere wagens en om reden van gewichtsbesparing. De eerste schetsen voor de nieuwe V6 werden volgens Opel vier jaar geleden al op papier gezet. Met de ontwikkeling moest van de grond af worden begonnen. Opel had immers tot dusver geen zespitter met de ci- linderrijen in V-vorm. In grotere modellen als Monza en Senator werd altijd gebruik gemaakt van een lange zescilinder met alle cilinders achter elkaar op een rij (lijnmotor). De compacte bouw van de V6 is bereikt door een krappe hoek te kiezen van 54 graden tussen beide cilinderrijen. Dat is nog niet zo gering als Volkswagen met zijn 2.8 liter V6 met een hoek van slechts vijftien graden. Opel is er niettemin in geslaagd om de machine klein van stuk te houden, wat voor een deel valt toe te schrijven aan de smalle cilinderkoppen, terwijl die toch vier kleppen per cilin der herbergen. Dat is deels be reikt door de uitlaatkleppen on der een andere hoek te zetten dan de inlaatkleppen. De V6 van Opel is ook 'overvier- kant'. Dat wil zeggen dat de bo ring van de cilinders groter is dan de slag, die de zuiger maakt. De machine is daardoor laag. Opel stelt, dat ook veel aandacht is besteed aan een zo kort mogelijke opwarmtijd van het blok. Daarvoor is onder meer een olie/water warmte wisselaar gebouwd tussen de twee cilinderrijen. Het snel be reiken van de juiste werktempe- ratuur komt het milieu ten goe de. De verbranding in een kou de motor is namelijk moeilijker schoon te krijgen. De V6 met 24 kleppen levert op papier zeer acceptabele presta ties. Bij 6.000 toeren per minuut is er 170 pk (125 kW) in huis. Niettemin claimt Opel dat de machine de zuinigste in zijn klasse is. De produktie van V6 zal ter hand worden genomen in een nieuwe fabriek in El- lesmere Port in Engeland. De nieuwe Vectra komt eind september en Opel verwacht de basisprijzen rond het huidige niveau te kunnen houden. Amsterdam - Amersfoort (A 1) Tussen Diemen en Muiden, in beide richtingen, avond/nacht. Eindhoven richting Den Bosch (A 2) Ter hoogte van Liempde, dag/nacht. Rotterdam richting Breda (A 16) Ter hoogte van het Terbregseplein, alleen overdag. Hoek van Holland - Gouda (A 20) Ter hoogte van het Terbregseplein, richting Gouda, alleen overdag. T.h.v. het Klein polderplein, in beide richtingen, avond/nacht. Utrecht - Breda (A 27) Ter hoogte van Werkendam, in beide richtingen, dag/nacht. Zwolle - Amersfoort (A 28) T.h.v. de IJsselbrug bij Zwolle, in beide richtingen, dag/nacht. Tussen Wezep en 't Harde, in beide richtingen, dag/nacht. Arnhem - Nijmegen (A 52) Ter hoogte van Arnhem, in beide richtingen, dag/nacht. Lammenschansweg 128 Alkemadelaan 1 Tel. 071-310811 Tel. 01713-12866 De historie van het Italiaanse merk Alfa Romeo wordt gekenmerkt door een behoorlijk aantal prototypes, dat nooit het produktiestadium heeft bereikt. Zo ook deze 750 Competizione, 690 kilo licht en voorzien van een 1.5 liter viercilinder die met 145 pk goed was voor een topsnelheid van 220 kilometer per uur. Alfa bouwde in 1955 twee exemplaren van deze circuit-auto, maar zag geen heil in verdere produktie. FOTO ALFA ROMEO Samenwerking Toyota en GM in Australië Toyota en General Motors gaan in Australië samen auto's ont wikkelen en bouwen. De geza- melijke organisatie die hiervoor (in 1988 al) in het leven is ge roepen heet United Australian Automotive Industries (UAAI). Alle aandelen van zowel Toyota Australië als GM/Holden zijn inmiddels in de UAAI onderge bracht en beide partners gelden als gelijkwaardig binnen deze 'joint venture'. Toyota en GM kunnen nu volop gebruik maken van eikaars technologischeontwikkelingen hetgeen moet resulteren in la gere produktiekosten en een hoger kwaliteitsniveau. De bestaande interne structuur van beide producenten blijft ge handhaafd, en ook de produk tie- en verkoopactiviteiten ver anderen praktisch niet. UAAI gaat beginnen met de produktie van drie model-series voor de binnenlandse (Australi sche) markt: Toyota Lexcen- /Holden Commodore, Toyota Camry/Holden Apollo en Toyo ta Corolla/Holden Nova. Deze auto's worden via de eigen verkoopkanalen van beide part ners verkocht. BLIK IN HET VERLEDEN FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaaij tuig. Daarvoor had de KLM een fïetsdoos ter beschikking, die echter veel ergernis opwekte. De doos moest namelijk met veel tape worden dichtgeplakt. En wie neemt er nu een rol plakband mee als hij incheckt? Dus werd er steeds plakband geleend van de KLM, die vervol gens naar de rollen kon fluiten. De nieuwe doos sluit zonder ta pe. De fiets kan er bovendien worden ingereden en hoeft niet meer, zoals bij de oude, in de doos worden getild. De nieuwe verpakking is, evenals de oude, niet gratis maar kost 25 gulden en wordt daardoor wel eigen dom van de passagier. Het formaat van de nieuwe doos is 175 centimeter lang, 85,5 cm hoog en 21,5 cm dik. Het stuur van de fiets moet dwars worden gezet en de trap pers dienen te worden verwij derd. De dozen zijn verkrijgbaar bij de vrachtbalie in Hal-Noord. De fiets gaat mee op basis van overbagage. Dat betekent dat per kilo overgewicht één pro cent van het eerste klasse tarief moet worden betaald. Wie zijn fiets mee wil nemen, dient dit reeds bij de boeking mee te de len. De doos kan niet mee in de kleinere vliegtuigen van de klas se van de F28 en F50. Overigens zit de fietser die in een ver land gaat fietsen altijd met het probleem waar de fïets doos moet blijven gedurende de tocht. Luchthavens nemen geen spullen in bewaring en het meenemen van een dik pak kar ton is ondoenlijk. an alle nieuw ge- kochte fietsen in ons land is ruim een kwart (27%) van het type ATB. Twee derde van dat segment bestaat uit de goedkoopste ver sie, de stads-ATB. Een derde wordt gevormd door de veel duurdere, echte ATB. De helft van alle nieuw gekoch te fietsen zijn de bekende klas sieke modellen en sportfietsen. Negen procent valt onder het segment supersport, semirace- en racefietsen. Daarnaast zijn er nog kleine categorieën zoals de crossfiets*(3%), jeugdfiets (7%) en kleuterfiets (2%). Dit zijn verkoopcijfers van de RAI over de eerste helft van dit jaar. Totaal zijn er tot en met ju ni 950.000 fietsen verkocht. De verwachting is dat over heel 1992 meer fietsen worden ver De stads-ATB is een goedkope versie van de echte All Terrain Bike. kocht dan vorig jaar. Toen kwa men er 1,33 miljoen nieuwe fietsen op straat. Het zijn niet eens de goedkoop ste fietsen die hun weg vinden naar de consument. De gemid delde aanschafprijs bedraagt 804 gulden. Dertig procent van de nieuwe fietsen kost meer dan 1.000 gulden. Nieuwe fietsdozen Er komt een nieuwe fietsdoos voor luchtreizigers. De KLM vervangt binnenkort de oude doos, die door velen als onprak tisch werd ervaren. Daarnaast is de doos voortaan alleen voor passagiers verkrijgbaar die met de KLM vliegen of met maat schappijen waarvoor de KLM het grondwerk verricht. Een toenemend aantal mensen neemt de fiets mee in het vlieg

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 8