Denemarken niet beter dan dreumes Romario is voetbalprins tegen Frankrijk Verkerk krijgt draai om oren Sport Barcelona verslaat Feyenoord opnieuw Drie gewonden bij partijtje voetbal DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1992 Jeugdronde bij Swift/Casba leiden Ruim 450 jeugdwielrennertjes van 39 clubs zijn op zon dag 30 augustus te gast bij de Leidse wielervereniging Swift/Cas ba. Om 10.00 uur valt de eerste start voor een Landelijk Jeugd- toemooi met deelname uit alle hoeken van Nederland. Vooral het Zuiden is met clubs als Wilhelmina (Eindhoven), Fijnenburg (Tilburg), Hart van Brabant (Tilburg), Buitenlust (Helmond), De Kempen (Valkenswaard), De Ster (Geleen) en Heuvelland (Hoensbroek) goed vertegenwoordigd. De Bollenstreek en Swift proberen de eer van de regio hoog te houden. De jongste cate gorieën rijden een kleine ronde. De ouderen beklimmen ook De Bult. Het toernooi heeft met onder anderen Gert Jan Theunisse (1972-1973-1974) een fraaie erelijst. Haaswijk organiseert kwart-triahtlon oegstgeestDe buurtgroep Haaswijk organiseert zondag 30 au gustus voor de achtste maal een kwart-triahtlon in de Oegst- geester wijk. De start is om 13.00. Als de kwaliteit van het water in het Oegstgeester Kanaal dat toelaat, wordt er daar gezwom men. Zo niet dan wijkt de organisatie uit naar het zwembad Poelmeer. Het parkoers voor de onderdelen fietsen (42 kilome ter) en lopen (10 kilometer) is geheel verkeersvrij gemaakt en loopt ook door Haaswijk. Het geheel is derhalve compact en goed overzichtelijk. Prominententoernooi TOP sassenheim Vanavond gaat het TOP prominententoernooi van start. Door de rentree van de Sassenheimse korfbalclub in de hoofdklasse bestaat het deelnemersveld nu uit louter verenigin gen uit de hoogste afdeling. De thuisclub speelt vanaf 19.30 uur tegen Allen Weerbaar, terwijl tegelijkertijd regerend landskam pioen Rohda, de bokaalwinnaar van 1991, uitkomt tegen Fortu- na. Zaterdag speelt Fortuna tegen Allen Weerbaar (15.00 uur) en TOP tegen Rohda (aanvang 16.15 uur). Voorafgaand aan deze tweede en laatste toemooidag vindt vanaf 10.00 een groot jeugd- toernooi plaats op het terrein aan de Menneweg. De Leidse eersteklassers Fides Pacta en De Danaïden oefenen vanavond tegen elkaar. Plaats van handeling in het terrein van Fides Pacta aan de Zoeterwoudsesingel, aanvang 20.00 uur. Bayern: vier miljoen voor Matthaus münchen» FC Bayern moet voor de terugkeer van Lothar Matt haus diep in de geldbuidel tasten. Vier miljoen mark (4,5 mil joen gulden) bedraagt de transfer van de 31-jarige aanvoerder van het Duitse elftal van Inter Milan naar München. Dat is giste ren op een persconferentie bekend gemaakt. In de praktijk wordt dat bedrag minder, doordat de betrokken clubs het spelen van twee vriendschappelijke wedstrijden zijn overeengekomen, waarvan de opbrengst hoofdzakelijk de kassa van FC Bayern ten goede zal komen. Matthaus, die in 1988 voor rond zeven miljoen mark naar Italië vertrok, verklaarde dat hij hoofdzakelijk om 'persoonlijke redenen' terugkeert. Berger keert terug bij Ferrari maraneilo Ferrari, dat onlangs een vergeefse poging deed de onttroonde wereldkampioen Ayrton Senna in te lijven, heeft voor het volgende Formule 1-seizoen Gerhard Berger gecontrac teerd. De bijna 33-jarige Oostenrijker tekende een verbintenis voor twee jaar, met een optie voor nog een jaar. Berger neemt de plaats in van de Italiaan Ivan Capelli, die in zijn eerste jaar bij Ferrari voorlopig slechts drie punten verzamelde. De tweede wa gen van de roemruchte renstal zal, evenals dit seizoen, worden bestuurd door de Fransman Jean Alesi. De laatste overwinning van Ferrari bij de Formule 1 dateert van ruim twee jaar geleden. 1986 tot 1989 al voor Ferrari. Gullit en Van 't Schip scoren miiaan» AC Milan heeft in de tweede ronde van de Italiaanse be ker met 4-0 gewonnen van tweede klasser Temana. Ruud Gullit scoorde eenmaal, de Joegoslaaf Savicevic twee treffers. Van Bas ten kreeg vrijaf en Papin speelde voor Frankrijk. Bij Genua, dat met 2-1 verloor van Ancona, scoorde John van 't Schip zijn eer ste goal in Italiaanse dienst. barcelona anp Feyenoord is er gisteravond niet in geslaagd Barcelona voor ei gen publiek vap de Trofeo Juan Camper af te houden. De Rot terdammers bezorgden de Eu ropa Cup-winnaar wel handen vol werk, maar kwamen aanval lend toch kracht te kort voor een verrassing. Barcelona, zonder Richard Witschge maar een uur lang met Ronald Koeman die het veld toen ruimde voor Alexan- co, zegevierde in de finale van het eigen toernooi, de traditio nele opening van het seizoen, met 2-0. Beguiristain opende de score na ruim een half uur op aangeven van Laudrup. De be slissing viel, hoewel het elftal van Cruijff ook na rust een licht veldoverwicht had, pas een mi- annerveenschekanaal gpp Drie gewonden, onder wie één met een zware hersenschud ding en één met een gekneusd strottehoofd. Dat is het resultaat van een vriendschappelijke voetbalwedstrijd in Annerveen- schekanaal tussen de plaatselij ke Hermes en PKC uit Gronin gen. Vlak voor ontaardde de wedstrijd massale vechtpartij tussen sup porters en spelers van beide clubs. Het tumult ontstond volgens secretaris Meijers van Hermes vlak voor het einde, toen on enigheid ontstond bij het ne men van een hoekschop. Een Europees kampioen verspeelt punt aan Letland Het Deense voetbalelftal is gisteravond slecht gestart in de kwalificatie voor de wereldtitelstrijd. In Riga werd het tegen dreumes Letland 0-0 in groep 3. De Denen waren 61 dagen eerder in Göteborg Europees kampioen gewor den, door Duitsland te verslaan. RIGA Reuter/DPA/AFP Tegen één van de nieuwste le den van de FIFA, pas bezig aan zijn zevende officiële interland, had Denemarken vrijwel door lopend een overwicht. De Letse doelman Korovajev toonde ech ter veel kwaliteit. Veel erger voor de Denen was dat achter eenvolgens Povlsen, Jensen, Christensen, Vilfort en Piechnik de fraaiste kansen misten. Excuses voor het zwakke op treden had de Europese kam pioen nauwelijks. De vorige week 55 jaar geworden bonds coach Möller-Nielsen kon in grote lijnen over zijn sterkste spelers beschikken. Vergeleken met het avontuur in juni te Zweden ontbraken twee spelers. Kent Nielsen had bedankt, Lar- sen, de tegen Nederland drie keer (waaronder uit een straf schop) scorende middenvelder was niet geselecteerd. Hij ruziet momenteel met zijn club Bröndby over de transfer naar Pisa. Verder was de voorbereiding op het eerste duel sinds Zwe den, waar Denemarken op het laatste moment het door een boycot getroffen Joegoslavië verving, welhaast beter dan voor het EK. Doelman Schmei- chel, die maandag nog compiti- tie-verplichtingen had met Manchester United, was per privéjet komen overvliegen. Ook de sterren Povlsen en Brian Laudrup, spelend in respectie velijk de Duitse en Italiaanse competitie, waren van de partij. Bovendien maakte Jan Heintze zijn rentree op de plaats van de zwaar geblesseerde verdediger Andersen. De PSVer ontbrak tijdens het EK wegens een bles- Laudrup maakte halverwege de tweede helft aanspraak op de beslissende actie. Hij eiste van scheidsrechter Wieser een straf schop, na een onduidelijke valpartij in het strafschapge- bied. De Oostenrijker liet echter doorspelen. Letland, bezig aan zijn tweede kwalificatieduel eerder werd met 1 -2 van Litou wen verloren kreeg één mo gelijkheid. Popkov schoot een minuut voor rust op de paal. Janis Gilis, coach van Letland, noemde zijn ploeg de morele winnaar. „Dit is een fantastisch resultaat. Onze bedoeling was het publiek te laten zien dat we in staat zijn degelijk voetbal te spelen. Daarin zijn we ge slaagd." Volgens Möller-Nielsen had den de favorieten uit Denemar ken moeite gehad met het slechte veld in het Daugava-sta- dion. „Dat wil ik echter niet als excuus voor het zwakke spel op voeren", sprak hij. Brian Laudrup (rechts) probeert zich een verdediger v knap veel moeite met de tegenstander 0-0. parus gpp Het WK in de Verenigde Staten vindt pas over een kleine twee jaar plaats, maar sinds gisteravond is Brazilië (al weer) favoriet voor de wereldtitel. De ploeg van het land, dat al 22 jaar op een dergelijk succes wacht, demon streerde tegen Frankrijk een verheu gende progressie ten opzichte van de Italiaanse Mondiale. De gastheren werden voor 36.500 toeschouwers zo wel technisch als tactisch op hun plaats gezet. Frankrijk gaat na het mis lukte EK een moeilijke tijd tegemoet. Met de uitslag van 0-2 mochten de Fransen niet eens ontevreden zijn. Romario was een van de Braziliaan se voetbalprinsen, die in de voetbala rena van Parijs een heerlijk avondje beleefden. Op het laatste moment kreeg hij een kans, omdat Bebeto met een lichte griep in de Franse hoofd stad was aangekomen. De PSV'er, die sinds het WK in Italië, toen coach La- ZEironi hem negeerde, een haat-liefde verhouding heeft met de 'selecao', on derscheidde zich in de eerste helft met enkele fraaie individuele daden. In de achtste minuut stelde hij met buiten kant links doelman Martini op de proef. Twintig minuten later zette hij met spelbepaler Rai (een broer van Socrates) een fraaie aanval op, die door Careca werd gemist. Brazilië heerste toen al op alle fronten, terwijl de Haantjes als machteloze kippen naar de slachtbank werden geleid. Zelfs Europees voetballer van 1991, Jean-Pierre Papin, kon niets uitrich ten. Brazilië nam gelukkig de leiding, toen Rai vlak voor de pauze een voor zet van rechtsback Jorginho tegen de lat kopte. De bal belandde via de rug van doelman Martini in het doel. Meteen na rust sloeg de drievoudig wereldkampioen nog een keer toe. Een hogeschool-combinatie over ne gen schijven bracht de bal via Branco bij Jorginho. Uit de voorzet van de Bayem-speler kopte Luis Henrique (Monaco) van dichtbij raak, terwijl twee ploeggenoten ook vrij stonden voor het doel. Daarna beperkten sam- ba-ballers zich tot leuke staaltjes. Ro mario mocht na 65 minuten inrukken. De zege komt voor Brazilië als ge roepen, want trainer Carlos Alberto Parreira krijgt in de komende maan den weinig kans om zijn ploeg aan het werk te zien. Gisteren stelde hij spelers op, die uitkomen in vijf verschillende Europese competities. De enige uit Brazilië overgekomen basisspeler is Rai, die met Sao Paulo in december ten koste van Barcelona wereldkam pioen wil worden in Tokio en daarna naar Europa verhuist. Parreira heeft de beschikking over een door de wol ge verfde selectie. Hij maakte al twee WK's mee als bondscoach van Koe weit (1982) en van de Verenigde Arabi sche Emiraten (1990) en was conditie- trainer van Brazilië in 1970. De nieuwe Franse bondscoach Ge rard Houiller had zich een vrolijker de buut kunnen wensen, maar hij sprak na afloop van een bemoedigende wedstrijd. Over twee weken moet Frankrijk in Sofia tegen Bulgarije echt aan de bak, maar de kansloze thuisne derlaag (de tweede in de afgelopen tien jaar) kan hem nauwelijks gerust stellen. Roemenië Het Roemeense voetbalelftal blijft De Oosteuropeanen versloe gen woensdagavond in Boekarest in een oefenduel Mexico met 2-0. Eerder al wonnen de Roemenen twee WK- kwalificatieduels: 7-0 tegen de Faröer en 5-1 tegen Wales. Noorwegen, op 23 september in Os lo de eerste tegenstander van het Ne derlands elftal in WK-kwalificatiegroep 2, heeft gisteren in dezelfde stad 2-2 gespeeld tegen buurland Zweden. De Noren kwamen in de voorlaatste mi nuut gelijk door een doelpunt van Nil- Turidje lijkt redelijk in vorm voor de kwalificatieduels voor de wereldtitel strijd, waarin het in dezelfde groep speelt als Nederland. Het door de Duitser Piontek getrainde land won gisteren in Trabzon een oefenwed strijd tegen Bulgarije, 3-2. De Bulgaren, die hun kwalificatie reeks begonnen met een overwinning van 3-0 in en tegen Finland, begonnen het duel sterk. Door een doelpunt van Stoilov leidde het bij rust met 1-0. Bul garije hield de voorsprong tot halver wege de tweede helft vast. In de laatste fase zetten de Turken, gesteund door het fanatieke publiek, aan voor een stormloop. Het leidde binnen vijf minuten tot drie treffers via Hami en Hakan (2x). In de slotfase zorgde Stoilov met zijn tweede treffer voor de eindstand. Turkije opent de WK-kwalificatie over vier weken tegen Polen. De Oost- europenanen oefenden gisteravond eveneens. In Pietarsaari, 400 kilometer ten noorden van Helsinki, bleef het te gen Finland 0-0. Naast Nederland, Po len en Turkije komen in de betreffen de poule verder Engeland, San Marino en Noorwegen uit. Het Hongaarse elftal blijft matig presteren. Gisteren won het land, zon der de op het Barcelona-toernooi spe lende Feyenoorder Kiprich, op eigen veld te Nyireghaza voor 10.000 toe schouwers met slechts 2-1 van de Oekraïne. Op weg naar hun WK-kwalificatie- duel tegen Tsjechoslowakije hebben de Belgen een oefenwedstrijd tegen een selectie van buitenlanders uit de competitie met 3-2 gewonnen. In het door Henk Houwaart gecoachte alle gaartje waren de Nederlanders Rutjes, Verkuyl, Van Rooy, Krüzen, Bosman en Viscaal te zien. nuut voor tijd. Soler werd in stelling gebracht door Amor en versloeg Ed de Goeij voor de tweede maal. Op dat moment was Feye noord al een kwartier bezig aan een slotoffensief.De poging een verlenging af te dwingen mis lukte. Trainer Wim van Hane- gem kon geen beroep doen op de geblesseerde Blinker. Ook Kiprich bleef aan de kant. Obiku stond derhalve weer in de punt van de aanval, maar werd in de rust vervangen door Kooiman. Die kon met Trustfull, Taument en invaller Schreuder (voor Heus) aan zijn zijde de gelijk maker échter ook niet vinden. In de strijd om de derde plaats speelden Club Brugge en CSKA Sofia gelijk: 3-3. De Bul garen namen de strafschoppen het best: 5-4. supporter van PKC sloeg daarbij een 20-jarige toeschouwer uit Rolde met de comervlag tegen het hoofd. Het slachtoffer liep hierdoor een zware hersen schudding op, de vlag brak. Ook de scheidsrechter, tevens de voorzitter van Hermes, moest naar het ziekenhuis, na dat een speler van PKC hem een harde klap tegen het strotte hoofd had gegeven. Een speler van Hermes liep diverse beten op van een supporter van PKC. Hij kon na doktersbehandeling weer naar huis. Op het moment dat de gea larmeerde politie arriveerde, waren spelers en supporters van PKC vertrokken. De politie heeft de zaak in onderzoek. Koblenz Olympisch kampioene hoogspringen Heike Henkei was een van de weinige hoogvliegers In Koblenz. De atletiekmeeting ontbeerde veel van de toppers van dit seizoen. Desondanks was het publiek enthousiast foto ep Carlijn Buis in Sassenheim niet te stoppen sassenheim gerrft-jan van geen tennismedewerker In het open toernooi van de Sassenheimse tennisvereniging hielden de mannen en vrouwen in B zich rustig. Loek Verhees stuurde Edwin de Vries na een verloren eerste set (1-6) toch uiteindelijk naar huis. De Kat- wijker van Zee en Duin herstel de zich al had hij in de beslis sende set een uiterste krachtsin spanning nodig om de Hille- gommer van het lijf te houden. De tweede set controleerde hij (6-2), maar bleef in de derde set de hete adem van De Vries voe len: 7-5. Slagveld Car(ijn Buis lijkt zich bij de vrouwen in C door niemand te laten stoppen. De Voorhoutse in Unicumse dienst laat altijd een compleet slagveld over na een gespeelde partij. Gisteren moest Inge Colson geloven aan de dadendrang van Buis. Op weg naar haar achtste enkel spel-titel van dit jaar gunde ze Colson slechts één game: 6-0,6- 1. Lisette Faas, opvallend ge noeg als eerste geplaatst in de zelfde categorie, deed het wat rustiger aan. De gevreesde Mar- loesch ten Berge van de Leidse Hout bleef lang in het spoor van de Unicumse, maar moest zich uiteindelijk met 7-6, 6-4 gewon nen geven. De mannen in C namen gis teren afscheid van hun reeks- hoofd. Albert Robben, die in het begin van het seizoen nog zo goed op dreef was, lijkt een beetje de touch te hebben verlo ren. Patrick van Hal profiteerde van de mindere periode van de Nieuwvenneper en liet hem in de derde set kansloos. Lissenaar Van Hal, greep na een verloren eerste set (2-6) en een nipt ge wonnen tweede (7-6) zijn kans en speelde Robben in de beslis sende set zoek: 6-1. Zoeterwoude Mickel Verkerk kreeg bij ZTC in Zoeterwoude-Dorp een gevoeli ge nederlaag te slikken bij de mannen in B. De Alphenaar, die dit seizoen nog niet veel van zich liet horen, kreeg een draai om de oren van de lager inge schatte Robbert Rijnsburger. Die mag dan in C goed preste ren, maar dat hij net Verkerk moeilijk zou kunnen maken had niemand verwacht. De Hoogmadenaar zegevierde clean in twee sets: 6-2, 6-3. Koen van Santen, als nummer één getipt, behaalde een regel matige overwinning op Rico Fasel. In de eerste set kwam de Roomburger er in het geheel niet aan te pas (6-0). Pas in de tweede reeks ging hij wat terug doen. Het verontrustte de Zoe- termeerder totaal niet en hij won dan ook met 6-4. Quinten van Vliet maakte duidelijk dat de top in C nog ver boven de top in D staat tegen Hans van Velzen. De districts kampioen in C gunde de favo riet bij de D-mannen een beetje tegenspel, maar liet het niet ver der komen; 6-3,6-2.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19