UDWS: slechts één helft een voldoende Yvonne van Dorp gekroond tot 'atletiekkoningin' van Den Haag Lugthart is niet onoverwinnelijk Sport Swift/Casba handhaaft zich tussen de toppers Quick Boys wint Piet Boot-bokaal MAANDAG 24 AUGUSTUS 1992 15 herman joustra ad van kaam (CHEF) tim brouwer de koning Net als de meeste andere clubs uit de regio werkt ook UDWS de komende twee weken een intensief program ma af. LD-Cup, KNVB-beker en 'gewone' oefenwedstrij den zorgen voor vijf duels in tien dagen, dus ruimte ge noeg voor trainer Ton Kamphues om zijn team optimaal geprepareerd aan de start van het nieuwe seizoen te brengen. Er is, zo bleek gisteren in de oefenpartij tegen v.v Utrecht, nog wel wat werk aan de winkel. leiden ad van kaam/herbert polane De basiscontouren staan er, dat werd vooral duidelijk in de eer ste helft toen UDWS de vierde klasser op eigen helft vastzette en op vrij eenvoudige wijze naar een 4-1 voorsprong uitliep. Vooral voorin liep het tussen Wim de Roo, Ronald lansen en Ronald Mink redelijk gesmeerd. Steef Roodakkers, de man die vorig jaar de helft van de doel- puntenproduktie voor zijn reke ning nam, maar vertrok naar RKAW, werd in die fase aller minst gemist. Het trio aanvallers verdeelde de treffers onderling keurig. Mink maakte er twee, de soms ongrijpbare De Roo scoorde één keer door de bal fraai langs de Utrecht-goalie te stiften en Jan sen onderscheidde zich niet al leen met een doelpunt, maar toonde bovendien een prima inzet. Daar kon zijn vervanger in de tweede helft, Richard van Pola- ne, een aardig voorbeeld aan nemen. Van Polane, die nog voor Sparta speelde en mis schien wel de meest getalen teerde UDWS'er is, bewoog zich bij voorkeur wandelend over de veel te lange grassprieten op de Boshuizerkade waarin de spe lers vaak tot over hun enkels wegzakten. Mede omdat ook een ander talent, Danny Ver- plancke, conditioneel ver terug viel, speelde UDWS na de pauze nog maar met negen man. Dat bleek, tegen een aardig voetballende vierdeklasser als Utrecht is, nog net te kunnen. Weliswaar stond UDWS vooral met de rug tegen de muur en incasseerde de ploeg nog twee tegentreffers, gewonnen werd er toch, zij het nipt: 4-3. Maar ook Kamphues, de opvolger van John Verschoor, realiseerde zich terdege dat je met een dergelijk slap gespeelde tweede helft in de derde klasse straks echt niet hoeft aan te komen. Dan ga je gegarandeerd de ballenbak in, om het eens populair uit te drukken. „Het is een kwestie van disci pline", weet ook de oud-voet baller van FC Amsterdam em Telstar. „Daar zal ik de komen de weken op blijven hameren. Veel op ze inpraten. Qua voet bal heb ik een leuke ploeg, maar qua mentaliteit kan er nog wel het een en ander verbeteren bij sommige spelers. Als dat lukt, dan heb ik er wel vertrouwen in. Dan kunnen we heus meeko men in de derde klasse." UDWS - v.v Utrecht 4-3 (4-1). 5. De Ruiter 0-1, 8. Wim de Roo 1-1,20. Mink 2-1,30. Jansen 3-1, 44. Mink 4-1, 70. Haasjes 4-2,82. Schreier 4-3. UDWS: Sinteur, Dros, Ben de Roo, Stik- kelorum, (Alberga), Harteveld, Verplanc- ke, Wim de Roo, Jansen (Van Polane), Mink. rvuuruwijK - /vru i-i u-ij. Noordwijk heeft de oefencam pagne voortgezet met een nutti ge partij tegen hoofdklasser AFC. De ploeg van trainer John Eelman liet zaterdag op eigen veld zien dat het langzaam maar zeker klaar is voor het gro- Nieuwkomer Hein van Heek haalt uit Zonder succes. Zijn ploeg Noordwijk kwam echter goed voor de dag in te werk over twee weken. Hoe wel het elftal niet in de sterkste bezetting kon aantreden (ab sent waren Timo Gerlof, René van Staveren en Kees Smit) toonde Noordwijk dat de basis breed genoeg is om dit pro bleemloos te kunnen opvangen. Nog belangrijker was het dat de zaterdagclub onder deze om standigheden AFC als een hecht opererend team tegemoet wist te treden. Het begin was voor AFC en de Amsterdammers kwamen toen ook op voor sprong. Daarna volgde een ster ke periode van Noordwijk en Joost Vink schoot zijn ploeg langszij. Na rust bracht Patrick van der Vlist de Noordwijkers op een 2-1 voosprong. AFC liet de oefenpartij tegen AFC. foto henk bouwman zich echter in de slotfase niet onbetuigd en kwam vlak voor het einde alsnog op gelijke hoogte: 2-2. Alphense Boys - ARC 2-0. Frank Bakker 1-0, Stanley Macnack 2-0. Gestaakt na 45 minuten wegens noodweer. Foreholte - HBS 0-1 (0-0) Groeneweg - Meerburg 1-6(1-0). Michel Stuyt 11. 1-2 en 1-3, Martin van Zaanen 1-4, Bennie Kottenhagen 1-5, Michel Stuyt 1-6. Kickers'69 - NSV'46 0-2 (0-1). Toernooi DHC:VELO-Lugdunum 1-0(0- 0). Lugdunum eindigt als tweede. Piet Boot-bokaal, nederlaagserie: De Sleutels - Lugdunum 4-3 (3-2). Ronald Hendrikse 1-0, Marco van de Broeck 1- 1, Kees van Tongeren 1-2, Ronald Hen drikse 2-2, Afrim van Es 3-2, Harm de Vos 3-3, Leo Compeer 4-3. Bijzonder heid: Quick Boys wint toernooi, Rooden- burg wordt tweede. Lugdunum derde. Vier keer goud voor Leidse atlete den haag wilmar kortleever Yvonne van Dorp was dit week einde met vier overwinningen de koningin van de open Haag se atletiekkampioenschappen. De atlete van AV Holland was de snelste op de 100, de 200 èn de 400 meter en leverde een na tionale topprestaties bij het ver springen. Yvonne van Dorp heeft dit jaar haar draai weer gevonden. Na een aantal jaren met (veel) blessureleed gaat het in 1992 weer goed met de de Leidse 400-meterloopster. Naast haar hoofdnummer, waarop ze bij het afgelopen NK weer zilver haalde, richt van Dorp zich dit jaar meer en meer op het ver springen. Op dit nummer lijkt het een kwestie van tijd en ge luk voordat de beste Nederland se jaarprestatie van 6 meter 18 sneuvelt. In Den Haag kwam de 26-ja- rige atlete zaterdag met zware tegenwind tot 5,98, waarmee ze de verzamelde concurrentie ruim voorbleef. Voor de dag om was bleek Van Dorp ooic de snelste op de 100 en de 400 me ter. Met 12,32 en 55,11 toonde ze zich als altijd de allround- sprintster. Eén dag later voltooi de ze het kwartet met de winst op de 200 meter. 24,78 bleek met storm tegen ruim onder de gehoopte 25 seconden. Van De Bataven was Joost la Lau dit weekeinde weer de meest succesvolle atleet aan de Laan van Poot in Den Haag. Op de 1500 meter gaf La Lau de lei ding pas na anderhalve ronde even over aan opponent Delle- man. Het zorgde er alleen maar voor dat het tempo terugviel. Tweehonderd meter voor de fi nish toonde La Lau vervolgens zijn suprematie met een waar lijk verwoestende eindsprint. Met ruim drie seconden voor sprong op Delleman finishte hij in een knappe 3.49,29. La Lau's clubgenoten onder vonden gisteren veel hinder van de wind. Desondanks bleven Michel Versteegen (1.57,50) en Mark van Bel (1.58,69) ruim on der de twee minuten. Spartaan Danny Paardekooper klasseerde zich dit keer met 1.57,82 tussen het Bataafse duo. Op de 400 meter was AV Hollander Nico Gijsman sneller dan ooit (51,68). David Bruinvels liep on danks de botsing met de achtste horde 58,13 op de ronde mèt de hordes. Bij de junioren B troefde Edwin Kortekaas van De Spar taan zijn clubgenoot Joost-Jan Izeboud tot viermaal toe af. Op de 110 meter horden bleek hij de snelste (16,40 om 16,92) en met de kogel, de discus en de speer (45,02) wierp hij verder. Op zijn specialiteit (de discus) werd Kortekaas echter met 46,50 meter slechts tweede. Toch veroverde hij nog éénmaal goud, want bij het hoogsprin gen bleef hij de (schaarse) te genstand met 1,85 wel voor. Casper Ong van AV Holland werd op de 110 meter horden tweede met 15,78. Bij de nationale C-spelen in Amsterdam was Ingrid van We- ly de enige atlete uit de regio die in de prijzen viel. Op het offi cieuze Nederlandse kampioen schap voor C-junioren verover de ze het brons op de 80 meter horden in een tijd van 12,4. Op de 300 meter horden en bij het verspringen miste ze net de me dailles. Een vierde en vijfde plaats met respectievelijk 48,3 en 5,07 tonen wel de brede kwaliteiten van de jonge atlete van De Spartaan. Op een rommelige meer kamp in Rotterdam behaalde Elsemieke Roksnoer de eerste plaats bij de meisjes B met een enigszins tegenvallend punten totaal van 3889. Ondanks de compleet falende organisatie - zo ontbrak er een jury en liep het tijdschema fors uit - reali seerde ze onder meer 16,1 op de 100 meter horden, 9,87 met de kogel en 2.37,5 op de 800 meter. Jongen B Jean Naipal (Bataven), die geblesseerd uitviel, sprong met de polsstok knap over 3,50. Joost la Lau superieur op 1500 meter Jeroen Boogtnans zorgt voor surprise leiden gerrit-jan van geen tennismedewerker Het is dan toch eindelijk ge beurd. Jan-Willem Lugthart is zijn ongeslagen status kwijt. De tennisser, die dit seizoen elk B- toemooi waaraan hij deelnam won, kreeg gisteren in de finale van de Leidse Hout klop. De als eerste geplaatste speler werd verslagen door de Drent Jeroen Boogmans. De winnaar kwam. niet uit de hoek waaruit iedereen die ver wachtte. Geen Mare Nagelker- ken, die na zijn gewonnen fina le in Nieuw-Vennep aankondig de dat Lugthart eens ging verlie zen, geen Marco Visser en geen Onno Guinau. Lugthart vond zijn Waterloo (4-6 7-6 2-6) te gen een tamelijk onbekende speler uit Drente die, ironisch genoeg, sedert dit jaar clubge noot van hem is. Bij Zee en Duin, dat Boogmans inhuurde om competitie te spelen. Afgewezen Boogmans kwam dit jaar naar Leiden om een opleiding tot fy siotherapeut te volgen. Hij meldde zich aan bij Unicum om naast zijn studie nog een balle tje op redelijk niveau te kunnen slaan, maar werd daar afgewe zen omdat de teams al vol za ten. Op zijn verdere rondreis kwam hij Zee en Duin tegen. De club uit Katwijk bood hem wel een kans en hoeft daarover niet rouwig te zijn. Veel toernooien speelde Boogmans niet dit seizoen. De twintigjarige Drent had het druk genoeg met studeren en greep alleen de Open Leidse aan om zijn krachten te meten met de rest. Daarin kon hij door een blessure niet naar behoren presteren. Opgekeken De Leidse Hout greep hij aan om zijn kunsten te vertonen. En hoe. Op Walther Jacobs in de eerste ronde na, trof hij vrijwel de hele Leidse B-top op zijn weg. Nagelkerken (8-5 in de pro-set), Marco Visser (6-4 6-7 6-2) en als klap op de vuurpijl de ongenaakbare Jan-Willem Lugthart. Er wordt zoals bekend een beetje opgekeken tegen Lugthart. Boogmans deed dat niet. De Drent wist wat zijn mo gelijkheden waren en Lugthart Jeroen Boogmans geconcentreerd in actie in zijn partij tegen Jan-Willem Lugthart foto henk bouwman natuurlijk ook. Die voorspelde aan het begin van de week dat hij hém zou tegenkomen in de finale en niemand anders. Dat hij zou gaan verliezen had hij natuurlijk niet gedacht. Maar vanaf het begin van de wedstrijd bleek al dat het bij Lugthart niet zo soepeitjes ging als anders. Boogmans brak al direct door zijn service heen en speelde in de rally's bijna vlekkeloos. Hij rende op elke bal en Lugthart kon maar niet zijn geliefde spel spelen. Boogmans dwong hem tot fouten, simpelweg omdat hij ze zelf niet maakte. Lugthart kon een 4-1 voorsprong nog wel nivelleren tot 4-3, rqaar hij kon toch niet voorkomen dat Boog mans de eerste set naar zich toetrok: 6-4. In de tweede reeks kende de aan zichzelf ergerende Lugthart steeds een break voor sprong. Toch verspeelde hij die weer. In de afsluitende tie-break toonde hij zich wel de meerdere en dwong zo na 7-3 een derde set af. Doorstomen Het publiek dat een sensatie voelde aankomen had zich in middels in groten getale rond het veld geschaard. Boogmans bleef, ook na een break in de openingsgame van de beslis sende set, in zijn kansen gelo ven. Hij stoomde in een keer door naar 4-1 en toen was Lugt hart echt geslagen. Nog een spel kon hij bemachtigen. Met een dubbele fout besloot hij de par tij. Sensatie Boogmans was zichtbaar erg blij met zijn eerste overwinning in het Leidse district. Dat hij voor een ongekende sensatie had gezorgd besefte hij niet echt. „Ik hoorde met verbazing de verhalen over Lugthart aan van de andere spelers. Het lijkt wel alsof hij een soort God is. Iemand, die niet te verslaan is", verklaarde Boogmans. „Ik wist dat als ik een goede dag had en hij een iets mindere, ik een goe de kans heb, net als de anderen. Maar die lijken zich wel bij zijn suprematie te hebben neerge- legd." Boogmans sloeg de spijker op zijn kop. Daarmee is hij niet al leen een verrijking voor het dis trict, maar ook een voorbeeld. De Leidse wielerformatie Swift- Casba heeft afgelopen zaterdag op de wielerbaan in Alkmaar weer 15 belangrijke punten ver zameld voor de topcompetitie. Het lijkt er steeds meer op dat de 'Blauwwitten' de landelijke competitie op een verrassende vierde plaats gaan beëindigen. Voor de aanvang van het wie- Ierseizoen werd aan een plekje bij de eerste tien gedacht. Maar het rijden van onder anderen Laurens Koster, Peter Mol, Mar tin Schalkers en Mark Rasch was zo constant dat Swift een sprong maakte naar de vierde plaats. Deze stek heeft de ploeg nu al meer dan twee maanden in het bezit. Op de Alkmaarse wielerbaan kwam Swift even in de proble men door diskwalificatie van Mark Varkevisser, maar bij de klassementwedstrijd en de rit in lijn kwamen de puntjes toch nog binnen. Mark Rasch kwam in de eerste rit wat geforceerd op een negende plaats. Bij de tweede start greep Rasch met behulp van Herman Bakker weer een goede achtste plaats. Met achttien renners, onder wie Warmonder Etienne Vergeer (elfde), reed hij het peloton op meer dan één ronde. In het algemeen klassement is Koga onaantastbaar. Giant en Volendam staan tweede en der de. Europolis heeft 39 punten achterstand op Swift/Casba en staat vijfde. Criteriums Femand Warmerdam (Koude kerk) is goed in vorm uit de Ronde van Tsjecho-Slowakije gekomen. In Heerhugowaard was hij de absolute uitblinker, maar werd slechts negende. Met Rob Compas en Erik Dek ker maakte hij de beslissende slag. Daarna schoot hij zijn clubgenoot Niels van Stralen (derde) uitstekend te hulp. Anita Krtise gaat ook steeds beter rijden. In Nieuw Lekker- land greep zij met een tweede plaats net naast de zege. Een dag later werd de 24-jarige ren- ster uit Lisse zevende in Goor. Petra de Bruin (Langeraar) werd daar derde. Leon Rekelhof (Ter Aar) be haalde achter winnaar Niels Boogaard een tweede plaats in Hoofddorp. Richard van Kem pen eiste een vijfde plaats voor zich op. André Möhlmann werd 21ste in de driedaagse van Steenbergen. De junior van Swift/Casba eindigde met zijn maten als 17de in de ploegen tijdrit en legde verder beslag op een 30ste (individuele tijdrit), een 23ste en 24ste plaats. Ingrid Kruit oogst eindelijk in sterk seizoen Ingrid Kruit behaalde op de Leidse Hout haar eerste over winning in een BI-toernooi. De Merenwijkse, die aan een sterk tennisseizoen bezig is, bekroon de dat gisteren met een twee- setszege in de finale tegen Lies- beth Hooghoudt. Hooghoudt, ook al boven verwachting pres terend dit jaar, kon haar goede vorm niet helemaal tot het eind aan toe vasthouden. Nadat Kruit de eerste set na een verbe ten strijd (10-8 in de tie-break) naar zich had toegetrokken, werd de tweede wat makkelijker binnengehaald. Hooghoudt vocht nog wel van 5-2 terug naar 5-4, maar verder liet Kruit het niet komen. Op haar eigen service maakte ze het uit. Patrick Wijfrelman toonde op zijn eigen park aan de sterkste C-speler te zijn. Ook Marco Cats kon hem niet verschalken. Cats mocht nog wel even aan een derde set ruiken, maar verspeel de drie setpoints en kon in de tie-break van de tweede set een 4-0 voorsprong niet verzilveren. Wijffelman vocht terug en pakte met 8-6 de winst: 6-3 7-6. Ook gisteren (voor de vierde maal) ontmoetten de Unicum speelsters Carliin Buis en Lisette Faas elkaar in de finale vrouwen Cl. Buis bleek ook dit keer het struikelblok voor Faas: 6-2,6-1. leiden De tiende editie van de Piet Boot-bokaal zit er op. Voor zitter Dick Bamhoom van De Sleutels (links) overhandigt hier, onder toeziend oog van Peter Boot, het kleinood aan de verte genwoordiger van winnaar Quick Boys, Arnold Bauw. De Katwijk- se voetbalploeg deed voor het eerst mee aan deze nederlaagse rie, waarin De Sleutels aantrad tegen Roodenburg, Lugdunum en Quick Boys. Het bestuur van de Katwijkse club heeft reeds toegezegd ook volgend jaar te willen meedoen. Er werden za terdag na afloop van De Sleutels - Lugdunum (4-3) nog meer prij zen uitgereikt. Ron de Bruin werd uitgeroepen tot meest constante speler van De Sleutels. Een eer volle vermelding was er wat dat betreft voor Edwin Hansen. Kees van Tongeren van Lugdunum kreeg de prijs voor de beste voet baller van de de overige drie clubs. foto henk bouwman

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15