'Noorlander misbruikt monopolie' Supermarathon: 600 kilometer op tien wieltjes Regio Leiden Sjelter en Leiderdorp weer rijp voor overleg Ingang Duinrell krijgt 'keerius' voor bussen DINSDAG 18 AUGUSTUS 1992 Ruilbeurs bij SJZ zoeterwoude De jeugdcommissie van de Zoeterwoudse voet balvereniging SJZ organiseert morgenavond een ruilbeurs van voetbalspullen. Van 19.00 tot 20.00 uur kunnen in het clubge bouw op het sportpark Haasbroek onder meer gebruikte voet balschoenen, shirts en broeken worden geruild. De artikelen kunnen ook worden gekocht. De doelstelling van de beurs is de jeugdige spelers voor een zacht prijsje 'in het nieuw' te steken. Natuurwandeling in Warmond warmonp Het parkbos 't Huys te Warmont is komende zondag weer het decor voor een wandeling onder leiding van natuurgid- sen. Deelnemers moeten zich verzamelen bij het toegangshek aan de Herenweg 139 in Warmond. De wandeling begint om 14.00 uur en duurt anderhalf tot twee uur. De toegangsprijs voor het park bedraagt een gulden. De wandeling wordt georgani seerd door het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN). Bosgroep goed voor 480 hectare bos wassenaar Bij de gisteravond opgerichte Bosgroep Zuid-Hol land hebben zich vijftien leden aangemeld, samen goed voor 480 hectare bos in ae provincie. Deleden zijn vrijwel allemaal particuliere boseigenaren. De Bosgroep verwacht dat zich later ook gemeenten, de provincie en stichtingen aansluiten. In totaal is er in Zuid-Holland 6000 hectare bos te vinden. De Bosgroep gaat de belangen van de aangesloten leden behartigen en wil ge zamenlijk onder meer het onderhoud aan de bossen aanpakken. Zoeterwoudse raadsleden voelen zich door aannemer voor het blok gezet Het contract met Noorlander, dat het aannemingsbedrijf het recht geeft alle huizen in de wijk Bloemenweide te bouwen, hangt de Zoeterwoudse gemeenteraadsleden als een molensteen om de nek. Bij de jaarlijkse onder handelingen over de nieuwe plannen voelen de politieke partijen zich steeds weer voor het blok gezet. „Noorlan der maakt voortdurend misbruik van zijn monopoliepo sitie", zo verwoordde I. Spreij-Sanders (WD) gisteravond het algemene ongenoegen. zoeterwoupejan de vriesweert Noorlander weer dat hij voor de vastgestelde prijs niet Met het aannemingsbedrijf is de door de gemeente gewenste dit keer moeizaam onderhan- huizen kan bouwen. En elk jaar deld over de bouw van 10 socia- weer moet de gemeente toege- le huurwoningen en 25 premie- ven", stelde CDA-fractievoorzit- koopwoningen. „Elk jaar be- ter J. Berkouwer vast. In 1991 leidden meningsverschillen over de plannen er zelfs toe dat de bouw van tien sociale huur woningen niet doorging. Ook dit jaar zaten de gemeen te Zoeterwoude en Noorlander niet op één lijn. Voor het door de rijksoverheid vastgestelde bedrag wilde de bouwer huizen neerzetten met een plat dak en een houten schuur. Het ge meentebestuur gaf echter de voorkeur aan woningen met een flinke zolder, een schuin dak en een stenen schuur. Die wensen konden pas worden in gewilligd toen Zoeterwoude be reid bleek de grondprijs voor de huizen te verlagen. Woordvoerder A.M. de Goede van de kopersvereniging Bloe menweide maakte verder dui delijk dat de premie-koopwo ningen ook op andere onderde len flink aan kwaliteit hebben ingeboet. Zo worden de huizen 30 centimeter minder breed dan de woningen die eerder zijn neergezet, ontbreekt de vaste trap naar de zolder en zijn ook de tuinmuurtjes 'wegbezui- nigd'. Naar zijn berekeningen gaan de nieuwe premie-wonin gen ook nog eens 8000 gulden meerkosten. Wethouder R. Hogenelst be aamde de opmerkingen van De Goede, maar wees er wel op dat Kandidaten gevraagd voor sportprijs Voorschoten voorschoten Individuele sporters, teams en zelfs complete clubs die in het seizoen 1991/1992 opmerkelijke prestaties hebben geleverd, kunnen worden voorgedragen voor de Voorschotense sport prijs 1992. De sluitingstermijn voor de kandidaten is 15 sep tember, waarna op 5 november in het Mexx-gebouw aan de Leidseweg de uitslag bekend wordt gemaakt. Er zijn in totaal acht prijzen te verdelen. De beoordeling van de geno mineerden, die afkomstig moe ten zijn uit Voorschoten, is in handen van de Werkgroep Sportprijs Voorschoten. De le den van deze werkgroep wor den geadviseerd door 'onpartij dige sportdeskundigen'. De ver schillende categorieën bestaan behalve uit sportprijzen ook uit aanmoedigingsprijzen, een ver- enigingsprijs en een recreatie- sportprijs. De Voorschotense sportprijs ging vorig jaar naar de zaalvoet balvereniging Martin Centrum, met op de tweede plaats ge wichthefster Yvonne van der Stoep, gevolgd door biljarter Rob Scholtes op plaats drie. Aanmoedigingsprijzen gingen naar het Al-team van de sport vereniging Voorschoten, water- poloër Niels Zuidweg en Chan- tal Arbouw die aan Dance Twirl doet. De recreatieprijs werd ge wonnen door het Avanti Toer- team en atletiekvereniging Randstad Sport kreeg de vereni- gingsprijs. Voordrachten voor de sport prijs 1992 kunnen schriftelijk worden ingediend bij Rob Knij- nenburg, Suze Groenewegerf 25,2253 RZ Voorschoten. oegstgeest» Oegstgeester bedrijf plaatst 'megaboards' langs snelwegen drukke snelwegen in Nederland te plaatsen. Gekozen is voor plaatsen langs de rijksweg A20 (Hoek van Holland-Gouda), de A4 (Den Haag-Amsterdam) bij het Ring vaartviaduct, de A9 (Haarlem- Alkmaar) bij de Velsertunnel en de Al6 (Antwerpen-Rotterdam) bij Breda. Volgens het reklamebureau is met verschillende overheden overeenstemming bereikt over het plaatsen van de borden. Langs een aantal snelwegen moeten voor het eind van het jaar reclameborden komen te staan met een afmeting van twaalf bij vier meter. Dat is aan zienlijk groter dan de normale billboards die een afmeting van 3.32 bij 2.36 meter hebben. Het bedrijf Hillenaar Outdoor Ad vertising in Oegstgeest is met adverteerders in onderhande ling om in totaal zeven zoge noemde voorschoten De verbouwing van de Voor schotense Gevers Deijnootschool is gister morgen feestelijk afgerond. Daarna namen de leerlingen en de docenten het gebouw sym bolisch in gebruik door de schooldeur met snoepsleutels te 'openen'. De overige buiten- activiteiten, op en rond de glijbaan die aan het gebouw was bevestigd, werden verstoord door een zware regenbui, waarna de leerlin gen en hun ouders de feestelijkheden binnen moesten voortzetten. Komend seizoen heeft de Gevers Deijnootschool volgens adjunct-di recteur Harrie Timmerman 130 leerlingen. Om de opening te vieren was een taart be steld met een oppervlak van één vierkante meter, zodat alle leerlingen en de aanwezige ouders een puntje konden krijgen. „Het was een echte rommelochtend", zo lichtte Tim merman toe, „maar 's middags hebben we wel echt les gegeven." De renovatie van de lokalen en de aanbouw van een speellokaal en een gemeenschappelijke ruimte hebben ruim zes maanden in beslag genomen. Om streeks 1 november wordt de school officieel geopend. FOTO» JAN HOLVAST Warmondse skeelers in drie dagen naar Parijs warmond dirk koppes Op skeelers in drie dagen naar Parijs. De Warmonders Cees Vink en Marja en Hans Schip per gaan proberen deze super- marathon in 62 uur te volbren gen. „We zijn de eersten die zo'n lange afstand achter elkaar op skeelers afleggen", beweert Vink, met zijn 49 jaar de oudste van het drietal. De Warmonders vertrekken morgenochtend om zes uur uit hun woonplaats met als eindbestemming het park van Eurodisney. „We lopen al een tijdje met het plan rond. Al jaren spreken we er over. Ik dacht: nu of nooit, anders begin je er nooit meer aan", vertelt garagehouder Cees Vink. „Iedereen verklaart ons voor gek. Maar we zijn alledrie ontzettend goed getraind. We rijden al jaren met z'n drieën." Hans, 21, zit te blokken op zijn tentamens. Vanochtend moest de HEAO-student nog aan de bak. De voorbereidingen voor de ze driedaagse 'marathon op wieltjes' luisteren nauw. De va der van broer en zus Hans en Marja heeft zijn vakantie ervoor opgeofferd. Hij heeft al 1000 ki lometer afgelegd en het par cours uitgezet. Vader Schipper zorgt ook voor de verzorging onderweg. Hij ligt al nachten wakker van ae zenuwen. Ook Vjnk begint nerveus te worden. „Het blijft iets aparts. De route zit in mijn geheugen gebrand. Na 150 kilometer verwacht ik de problemen. We rijden alle drie vaak toertochten van 100 kilo meter, maar dit is wel even iets anders." Ondanks de goede planning, zal h *t Warmondse drietal voor mKÊÊÊÈÊÊÊÊÈHÊlÊBlÊÊÊÊHËm De Warmondse skeelers tijdens een trainingsrondje door het dorp, van lin verrassingen komen te staan, men. Maar in België weet je niet denkt Vink. „In Nederland gaat wat je te wachten staat. Ie mag het allemaal nog wel. Tot Ant- daar wel op de weg rijden, maar werpen voorzie ik geen probic- ja. met die kasseien... Dat is de bouwkosten de afgi ren zijn gestegen. Het onder handelingsresultaat noemde hij het 'maximaal haalbare'. 'Uitkleden' Het 'uitkleden' van de wonin- viel gisteravond slecht bij de raadscommis sie voor financiën en ruimtelijke ordening. Vooral het versmallen van de huizen van 5.40 meter tot 5.10 meter was voor enkele fracties, onder andere de WD, aanleiding om voorlopig nog niet akkoord te gaan met de plannen. De gemeenteraadsle den willen zich nog minimaal een week beraden voordat een defintief oordeel wordt geveld. De CDA'er J. van der Salm verweet Noorlander dat hij 'steeds meer uit de ruif wil ha len'. „De normen voor kwaliteit worden steeds verder omlaag gebracht", meende hij. Van der Salm hield dan ook onverkort vast aan huizen van 5.40 meter breed. „Dat is dan heel eenvou dig", zo reageerde de wethou der. „Dan wordt er niet ge bouwd." Bij Noorlander was vanmor gen niemand voor commentaar bereikbaar. astrid van den berg Sociaal-cultureel centrum Sjel ter en de gemeente Leiderdorp gaan weer samen om de tafel zitten. Vandaag hebben burge meester en wethouders de brief besproken, waarin het bestuur van Sjelter schrijft dat het de onderhandelingen wil herope nen over de bezuinigingen op het budget van het centrum. Vast staat dat de gemeente het bestuur 'op korte termijn' wil uitnodigen om te overleggen op welke manier de aangekondig de bezuinigingen kunnen wor den gerealiseerd. „Het overleg over de bezuini gingen raakte in juni in een pat stelling", vertelt Sjelter-woord voerder H. Edink. „Wij hebben in mei een rapport uitgebracht waarin we aangaven dat we on ze activiteiten willen uitbreiden en dus meer geld nodig hebben. Maar de gemeente had besloten dat we 30.000 gulden moeten bezuinigen. Ze vond bovendien dat de manier waarop die be zuiniging wordt waargemaakt onze eigen verantwoordelijk heid is. En op dat punt zijn de onderhandelingen blijven ste ken." Tijdens de zomervakantie is er enige correspondentie ge voerd tussen de twee partijen. „Er is nu weer wat ruimte voor overleg", licht Edink toe. „Nie mand is er bij gebaat als we met elkaar in de clinch blijven lig gen, de gemeente niet en wij niet." A. Roest, wethouder en voor zitter van de commissie welzijn, bevestigt de woorden van de medewerker van Sjelter. „We willen zo snel mogelijk weer met de stichting om de tafel gaan zitten. Ik hoop dat we deze maand nog een datum kunnen vinden om over de bezuinigin gen te praten. Dan kunnen we dat hoofdstuk eindelijk afron den." geen pretje met skeelers. We twee verder." hebben afgesproken dat we blij- Vink vreest i doorrijden naar Parijs. Als - één afvalt rijden de andere alleen voor valpartijen. „Dan ligt je hele been open. Verschrikkelijk. Vooral bij afdalingen ga je kei hard naar beneden. Laatst nog bij het kopje van Bloemendaal, de duinen af. )e kunt wel rem men met skeelers, maar je gaat vaak zo hard dat je niet over eind blijft. Bij de afdalingen moeten we dus heel voorzichtig zijn." Al vier jaar sport Vink op de tien wieltjes. Het berijden van de luxe rolschaatsen is een vak apart. „Dit kan niet iedereen. Vrienden van mij die fantastisch schaatsen, kunnen niet uit de voeten op skeelers. Hans, Marja en ik zijn er echt op ingesteld. Ik schaats en fiets al jaren, maar ik vind dit wel een erg mooie sport. Ik train gemiddeld tien uur per week. Allemaal na mijn werk." Vink doet mee aan de lande lijke wedstrijden, die vooral op de Veluwe worden gehouden. Hij komt uit bij de veteranen, Hans bij de B-rijders en Marja bij de dames. Er zijn wel drie keer per week wedstrijden, maar daar heeft Vink geen tijd voor. „De garage mag er nooit onder lijden. Hans zou wel naar de A-competitie kunnen. Die jongen heeft zulke poten. Hij kan ontzettend goed sprinten. Maar de A-competitie valt bijna niet te combineren met zijn stu die. De topjongens skeeleren bijna full-time." Als alles goed gaat, treft ieder een elkaar zaterdag in Parijs: de ouders van Marja en Hans, Vinks vrouw en de drie super- lange-afstands-rolschaatsers. Gezamenlijk reist het gezel schap richting Eurodisney, 40 kilometer onder Parijs. Ook die laatste kilometers gaan op de skeelers. Attractiepark Duinrell legt bin nenkort naast de ingang een keerius voor bussen aan. Ad junct-directeur C. Schoenma kers verwacht hierover vandaag een akkoord te bereiken met vertegenwoordigers van de ge meente Wassenaar. De aanleg van de lus kost in beginsel ze ven ton. Duinrell is bereid om alle kosten op de eigen grond - volgens gemeentevoorlichter W. Issendonck 'het leeuwedeel' - zelf te betalen. Met de overeen komst is een einde gekomen aan zes jaar onderhandelen en De keerius is een oude wens van de gemeente Wassenaar. De.ingang van het pretpark ligt aan de Storm van 's-Gravesan- deweg. Jaarlijks bezoeken een miljoen dagrecreanten het pret park. Zij zorgen vooral in de zo mermaanden voor een grote ex tra verkeerdrukte op de toch al zwaar belaste weg. Met de keer ius moet het aantal verkeersbe wegingen afnemen. Vooral streekvervoerbussen van de NZH gaan de keerius ge bruiken. Nu stoppen zij nog bij de bestaande bushalte op de hoek van de Van Zuylen van Nijeveltstraat. Schoenmakers erkent dat dit geen ideale situa tie is: „De bezoekers moeten nu een stuk over de openbare weg lopen naar de ingang van Duin rell en dat geeft overlast voor het overige verkeer. Met de keerius kunnen de bezoekers direct bij» de ingang uitstap pen." De keerius is in principe niet bedoeld voor de toeristische bussen. Volgens Schoenmakers rijden zij direct door naar de grote parkeerplaats in het park. Issendonck echter zegt dat dit niet altijd het geval is: „De chauffeurs zijn gemakzuchtig en stoppen maar al te vaak bij de ingang, waar zij de mensen laten uitstappen. Soms staan er vijf of zes bussen tegelijk. Op de Storm van 's-Gravesandeweg geeft dat veel opstoppingen en andere verkeersproblemen", al dus Issendonck. Hij erkent ech ter dat de directie van Duinrell daar niet veel aan kan doen: „Het gaat vooral om de menta liteit van de Duinrell-bezoeker. Die laat vaak te v Speelgoedactie voor vluchtelingen bruiken. In Voorhout is al het een en ander binnengekomen zoals een kinderfietsje en een blokkendoos. Ook werden ons 25 strandballen geschonken." Vrijdag tussen 14.00 en 19.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 17.00 uur kan iedereen bruik baar speeldgoed inleveren in het clubgebouw van het Rode Kruis aan de Rhijngeesterstraat- weg in Oegstgeest. De leden van het Jeugd Rode Kruis zijn aan wezig om de spullen aan te pak ken. In Voorhout kan speelgoed eventueel worden ingeleverd bij de openbare basisschool De Boekhorst aan de Beukenrode of bij W. Hamel, Churchillaan oegstgeest/voorhout Het Rode Kruis afdeling Rijn land begint komend weekeinde met een speelgoedactie voor de vluchtelingenkinderen uit het voormalige Joegoslavië. Het be stuur van het Rode Kruis in Oegstgeest heeft een noodkreet ontvangen van de organisatie die de opvang van deze vluchte lingen regelt. Voorhouter W. Ham coördi neert de actie. Hij heeft reeds verschillende scholen benaderd. Volgens de Voorhouter is er be hoefte aan allerlei soorten speelgoed," zo wel voor grote als voor kleine kinderen. „Er is niets dus we kunnen alles ge- 18. Werknemer verijdelt inbraak Bij een handelsonderneming aan de Hoogewaard in Koude kerk aan den Rijn is vannacht een inbraak verijdeld. Een werknemer wilde rond mid dernacht het alarm inschake len, toen vanachter het ge bouw een man tevoorschijn kwam. Hij verontschuldigde zich, zei dat hij even had moe ten plassen en maakte zich uit de voeten. De werknemer ver trouwde de zaak niet en liep naar achteren, waar hij een hoeveelheid inbrekersgereed schap vond. Een zoekactie naar de dader leverde niets op.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 8