De Sleutels: een heel hecht team Freek van der Capellen heeft er weer eens zin in Cindy Vincent vermaakt publiek Sport Adegeest maakt nog steeds kans op de titel Joke Kleyweg is aan de beterende hand MAANDAG 17 AUGUSTUS 1992 15 Softbalsters laten titel aan Italië bussum Het abonnement van Nederland op de Europese soft- baltitel is verlopen. Italië maakte gisteren in Bussum een einde aan de hegemonie van de Oranje-softbalsters. Op de kortste ma nier. Door in de finale de eerste twee wedstrijden te winnen (5-4 en 2-0). Voor de Italiaansen was het de tweede titel. Eerder wa ren ze in 1986 (Antwerpen) te sterk voor Nederland, dat zes keer de hoofdprijs greep. In Bussum schoot Nederland in het week einde vooral in aanvallend opzicht te kort. Gisteren kwam de ploeg niet verder dan twee honkslagen. Froberg coach bij honkballers Quick Amersfoort Bill Froberg is de komende twee jaar coach van de Amersfoortse honkbalhoofdklasser Smit Dorlas Quick. Froberg is de opvolger van Richard Simon, die na een jaar terugkeert naar Aruba. De Amerikaan Froberg is sinds 1981 werkzaam in Nederland. Momenteel leidt hij de overgangsklasser Gambro Twins in Oosterhout. Medio jaren tachtig was hij twee jaar coach bij Haarlem Nicols. In 1989 werd hij uitgeroepen tot coach van het jaar. Raymakers zet zegetocht voort mondorf-les-bainsBij de Olympische Spelen werden ze opgevat als gevleugelde en relativerende uitdrukkingen: „Een balkje is zo gevallen" en „Volgende week is er weer een concours". Het laatste was zeker het geval voor Piet Raymakers, op de Real Club de Polo in Barcelona deel uitmakend van de gouden Nederland se ploeg en ook goed genoeg voor individueel zilver. De belang rijkste werknemer van superfokker Leon Melchior zette gisteren, een week na de Spelen, zijn zegetocht voort in Mondorf-les- Bains met het winnen van de Grote Prijs van Luxemburg. Hij reed met Rinnetou Z naar de hoofdprijs. In de Nederlandse ge kleurde barrage bleef hij Franke Sloothaak, die al twaalf jaar een Duits paspoort bezit, en Limburger Emile Hendrix voor. Record ultra-triatlon lensahn De Duitse Astrid Benöhr heeft aan haar eerste drievou dige triathlon in Lehsahn (Sleeswijk-Holstein) een wereldrecord overgehouden. Ze volbracht de 11,4 km zwemmen, 540 km fiet sen en 126,6 km lopen in 39 uur, 51 minuten en 5 seconden. De „triple-triatlete" uit Hanau was bijna zeven uur eerder klaar dan de Amerikaanse Angelika Castaneda, die tot nu toe met 46 112 uur als beste vrouw op dit ultra-evenement te boek stond. Aardewijn laat roeigoud glippen Montreal Pepijn Aardewijn heeft een formidabel seizoen beslo ten met een zilveren medaille op de wereldtitelstrijd voor lichte roeiers in Montreal. Bijna werd het eerste skiff-optreden van de 22-jarige Amsterdammer bekroond met goud. Twintig meter voor de finish ging de Deen Jens Ernst hem met een spectaculai re eindsprint nog voorbij. De andere twee Nederlandse fina- leploegen bleven buiten de medailles. Skiffeuze Ellen Meliesie werd vierde. De mannen dubbeltwee met Jan van Bekkum en Daan Boddeke liet zich in de finale naar het achterveld dringen (zesde). Roodenburg heeft het lastig De Sleutels - Roodenburg 1-3 Roodenburg heeft het afgelopen zaterdag een tijdje knap benauwd gehad aan De Vliet. De Sleutels, dat de eerste wedstrijd van de tiende editie om de Piet Boot-bokaal met 0-8 had verloren van Quick Boys, ging er meteen vanaf het eerste fluitsignaal stevig tegenaan. Binnen de kortste keren prikte de uitblinkende Martin de Jong de bal achter doelman Fabian Schouten: 1-0. Hans Zwaan heeft het even te kwaad. De voetballer v Bijna kwam de zaterdagclub zelfs op een 2-0 voorsprong, maar Ronald Labordus schoot de bal slordig naast een volko men leeg doel. Marcel van de Burg, die dit seizoen als spelver deler moet optreden, zorgde voor de rust voor evenwicht. Van buiten het strafschopge bied knalde de goaltjesdief via de onderkant van de lat schitte rend raak: 1 -1 Ook de hervatting presenteer de De Sleutels zich net als in de eerste helft tegen Quick Boys als een hecht team. Luc Kok bezorgde Roodenburg welis waar met twee schitterende treffers de overwinning (1-3), maar de thuisclub had ook nog het nodige te bieden, zij het dat de ploeg af en toe te fel speelde. Spits Leo Compeer stond echter niet op scherp. Tot twee maal toe wist hij oog in oog met Schouten niet te scoren. FC Lisse (za) - Haarlem 2 5- 1. Doelpunten FC Lisse: Mark Ens (2x), Robert Vermin, Bert van Duivenbode, Radjin de Haan. Katwijk 2 - Oegstgeest 2-4. Doelpunten Katwijk 2: Albert de Haas (2x). Doelpunten Oegst geest: Jan-Willem Pott Hofstede (3x), Ronald van Delft. Quick Boys - ADO'20 1-3. Doelpunt Quick Boys: Edwin Otte. Noordwijk - WSB 3-3. Doel punten Noordwijk: Albert Bos- ma (2x), Joop Tegelaar. Doel punten WSB: Jaco van Wielin gen, Robèr Marijnen, Theo Aan- hane. Lugdunum (za) - FC Dordrecht 2-3. Doelpunten Lugdunum: Barry van Eyk (2x). Ter Leede - Amstelveen 1-1. Doelpunt Ter Leede: Gert van Beelen. RCL - Leiden 3-0. Doelpun ten RCL: Ronald van der Maat, Marcel van der Blom, Edwin Grootendorst. Katwijk - Stormvogels 3-3. Doelpunten Katwijk: Pim Lan- geveld, Marco van der Plas, Hans Zwaan. Rijnsburgse Boys - 's-Gra- venzande 5-4. Doelpunten Rijnsburgse Boys: Ron de Jager (4x), Leon Vonk. Velo - UVS 0-2. Doelpunten UVS: Marcel Tolsma (2x). Foreholte - SVLV 2-2. Doel punten Foreholte: Stan Uljee, Ton Arroyo. SVLV: Björn Canter Visscher, Peter van Veen. Leidsche Boys - Lugdunum 2 3-3. Doelpunten Leidsche Boys: e.d, Peter Kooien, Richard Kooien (pen). Doelpunten Lugdunum: Arno van Noordt, Peter Knor, Jan van der Reijden (pen). UDWS - CTO 3-1. Doelpun ten UDWS: Ronald Jansen (2x), Paul Harteveld. Docos - Blauw Zwart 1-1. Doelpunt Docos: Dennis Stuif zand. Doelpunt Blauw Zwart: Edward van der Ploeg. FC Lisse (zo) - ROAC 1-1. Doelpunt FC Lisse: Erwin Hoog- endoorn. DIOS - SJZ 2-2. Doelpunten SJZ: Rob Retel, Gaby Knoet. Gouda - Meerburg 6-2. Doel punten Meerburg: Michiel Stuit (2x). VCL - Eendracht 1-0. Doel punt VCL: Marvin James. VNA - De Gezellen 4-3. Doel punten VNA: Robert Goodway (3x), Yachva Farhane. WSB - Hoofddorp 5-4. Doel punten WSB: Jaco van Wierin gen 2x, Theo Aanhane, Jan van der Berg, Theo Nulkes. HONKBALMEDEWERKER Adegeest blijft ook na dit week einde volop in de race voor het kampioenschap. Onze Gezellen 2 werd in Voorschoten met dui delijke cijfers aan de kant ge schoven: 15-5. Keytown Hitters verloor met even duidelijke cij fers van Celeritas: 12-2. Tijdens de eerste innings leek Onze Gezellen de kampioensas piraties van Adegeest nog te kunnen temperen. Via een homerun met een man op de honken namen de Haarlem mers een 0-2 voorsprong. Ade geest kwam echter gelijk terug door homerun en een honkslag van Hofstee: 3-2. De gasten wis ten nog even met 3-3 op gelijke hoogte te komen, maar daarna liet Adegeest zien de sterkste ploeg te hebben. Ook een slui merende blessure bij pitcher Spraakman kon de Voorschote naren niet tegenhouden. Van Soest nam plaats op de heuvel en Spraakman werd catcher. Het ritme in de ploeg van coach Stok stokte geen mo ment, en liep, met behulp van homeruns van Hofstee en Ri chard Spraakman, gestaag uit via 6-4 in de derde inning naar 11-4 in de vijfde. Bij een 11-5 stand in de achtste inning be sloot Hofstee dat het wel weer genoeg geweest was. Via een grandslam-homerun maakte hij een voortijdig eind aan de wet! strijd, en bezorgde Onze Gezel len een knock-out. In Den Haag gaf Keytown Hitters, in de vierde inning, de wedstrijd tegen Celeritas uil handen. Bij een 3-2 achter stand, na scores van Boekhout en Leilhu voor de Hitten, na men de Hagenaren het heft in handen. Al snel liep Celeritas uit naar 7-2 in de vijfde inning. Als afmakende pitcher kon loppe van der Reijden geen mon sterscore voorkomen: 12-2. Marathonloopster loke Kleyweg van De Bataven kiest dit keer de voorzichtige weg om na haar blessureleed terug te keren in de wegwedstrijden. In een wed strijd over vijftien kilometer in Wolphaartsdijk eindigde de l^idse atlete zaterdag als zesde in 56,51. Kleyweg bereidt zich voor op het verbeterde Pickwick-circuit dat zondag 30 augustus in Heerlen weer van start gaat. „Als je terug komt na zon bles sure loop je de wedstrijden meer tegen jezelf dan tegen de anderen" aldus Kleyweg. „Je bent blii als je finish haalt en de volgende dag zonder pijn kunt lopen." Wat de blessures betreft lijkt Kleyweg echter op het goede spoor. Hoewel het prominenste lid van het Bataven-marathon team nog steeds niet volledig kan trainen, nemen de klachten af. „Ik blijf voorlopig hoogstens éénmaal per dag trainen en richt me op de halve mara thons. Er is nu (na de Olympi sche Spelen) ook geen haast meer bij." In de hitte van Wolphaarts dijk kwamen ook Lenie van der Plas van de NSL en Suze Groen in 't Woud (Bataven) goed voor de dag. Van der Plas (60,02) en (kom m i Woud (60,20) wer den respectievelijk tweede en vierde bij de veteranes en ble ven daarmee in het totaalklas sement van de vrouwen bij de eerste twaalf. De leiderdorps*- Bataaf Gé van Veen was met 51,40 de beste mannelijke atleet uit de regio. Marcel Prins blijft toch bij LFC Marcel Prins is teruggekomen op zijn besluit om LFC te verlaten De voetballer vroeg aan het eind van het vorige seizoen overschrij ving aan naar Roodenburg. De aanvaller liet zijn overschrijving echter annuleren. LEIDEN «WALTHER JACOBS TENNISMEDEWERKER Merenwijker Freek van der Ca pellen heeft gisteren na vier jaar afwezigheid op de Leidse ten nisbanen, weer een toernooize ge gepakt. Met bij vlagen per fect tennis werd opponent Jeroen Vink van de baan ge veegd. Van de laatste mag ge zegd worden dat hij al meer dan goed gepresteerd heeft door de finale te behalen. „De laatste dagen ging ik steeds twijfelend de baan op of ik zou gaan winnen of verliezen. Niet dat dit nou alleen van mij afhangt maar ik wist niet of ik wel zin had in een volgende ronde." Dat was de gedachte van Van der Capellen tijdens zijn partij tegen Ronald Lam mens in de eerste ronde. Van der Capellen won die partij net aan in de derde set. Daar zal hij achteraf gezien geen spijt van gehad hebben. In de volgende drie ronden verloor de Merenwijker slechts tien ga mes. In de kwartfinale was het Bert Bruin die er aan moest ge loven. Bruin speelt de laatste tijd niet slecht, maar wist tegén de Benjamin van de Van der Capellens niets te beginnen: 6-2 6-3. In de halve finale moest Van der Capellen tegen de als eerst geplaatste Marcel van Rijn spe len. Ook Van Rijn beleeft tot nu toe een voorspoedig seizoen, maar kon niets beginnen met het enfant terrible van de Leidse tennisbanen. Hij veroverde slechts twee games. In de finale ten slotte was Jeroen Vink de klos. Met 6-1 6-2 werd ook hij simpel geklopt. Van der Capellen speelde heel sterk. Iedere bal die hij sloeg be landde enkele centimeters van de lijn. Met vooral de scherpe slice-backhands konden zijn te genstanders niets beginnen. „Voor mij is de overwinning op Van Rijn de meest aanspreken de. Ik sloeg echt negentig pro cent van mijn eerste services in waardoor Marcel slecht kon re tourneren." Dat recept gevolgd door do delijke volleys zorgde voor sim pele zeges. Door deze overwin ning heeft Van der Capellen nog de mogelijkheid zich voor de Masters te plaatsen. „Ik heb die drang niet meer. Als ik tennis dan doe ik dat omdat ik er zin in heb maar niet om de Masters te halen. Bovendien speel ik nog maar één of twee toernooien wat waarschijnlijk te weinig zal zijn." Het zou voor het Leidse ten nis niet slecht zijn wanneer hij terug zou keren aan de top. Van der .Capellen blijft een contro versieel persoon over wie ieder een zijn zegje klaar heeft. Hij mag qua niveau zeker niet on derschat worden. Wanneer hij er zin in heeft, zou hij moeite loos aan kunnen sluiten bij de top. Maar dat is het nou net. „Het is echt wel zo dat ik nog steeds plezier beleef aan het tennis, en ben ook blij met m'n toernooizege. Maar mijn moti vatie is nu anders. Ik voel abso luut niet de behoefte om me nog te bewijzen ten op zichte van andere jongens ook al zeg gen die dat ik er niets meer van zou kunnen." Van der Capellen zwierf de laatste jaren over de hele wereld rond. Hij heeft in die jaren meer geleerd en beleefd dan ooit. „Natuurlijk breng je jezelf in discrediet door zoiets te onder nemen. Ik kan me heel goed voorstellen dat mensen die hard werken of studeren het afkeu ren, omdat het niet direct met carrière maken van doen heeft. Het is voor mij een onvoorstel baar belangrijke tijd geweest waarin ik harder gewerkt heb dan menigeen die nu beweert dat ik niets gedaan zou hebben. Ik vind het gewoon balen dat mensen oordelen over anderen zonder ook maar iets van die persoon of over diens leven af te weten." Voorlopig heeft Van der Ca pellen het risico genomen en draagt de lasten daarvan ook. Hij werkt nu als tekenaar in op dracht van een reclamebureau en hoopt in de toekomst ooit voor zich zelf te beginnen. Wat tennis betreft is hij kort: „Ik speel onder andere ZTC nog en zal zeker de Masters spelen als ik me daarvoor plaats. Mis schien dat ik er volgend seizoen weer eens helemaal voor ga, maar dat zien we dan wel LEIDEN WALTHER JACOBS TENNISMEDEWERKER De Unicumse Cindy Vincent heeft gisteren haar tweede toer nooizege van het seizoen be haald. De vrouwenfinale van het tennistoernooi Zuid West was van een zeer hoog kaliber en werd door een groot publiek bekeken. Vincent eiste in drie sets ten koste van Irma van See- ters de winst voor zich op. De Belgische zelf vond na af loop dat zij niet echt spranke lend gespeeld had. Maar het publiek had daarover een ande re mening. Zij konden de ten nisster die service-volley speel de en stopvolleys sloeg wel waarderen. Van Seeters was overigens ook dicht bij de toer nooiwinst. In de derde set bij een 2-1 stand in het voordeel van de Merenwijkse maakte de scheidsrechter een aantal discu tabele beslissingen die in het nadeel van haar uitvielen. Van Seeters: „Als op zo'n mo ment de scheidsrechter mij in het voordeel stelt, wordt het 3-1 in plaats van 2-2 waardoor het mijn eigen service op komst een heel ander verhaal wordt." Desalniettemin kon Van Seeters het wel billijken dat Vincent de winst pakte. „Het is leuk dat er nu eens een speelster is die an ders speelt dan het eeuwige ge- beuk vanaf de base-line," zo sprak zij vlak na haar partij. Bij de mannen in B2 ging de finale tussen Eric Bolten en Louk Verhees. De eerste set ging met 6-2 vlot naar Katwijker Ver hees. „Bolten is net langzaam- werkend vergif," aldus bonds- gedelegeerde Grimbergen die nog alle vertrouwen had in de Unicummer. Terecht zo bleek een uur la ter. De tweede set werd na een paar lange deuce-games met 6- 0 in het voordeel van Bolten be slist. In de derde reeks had Bol ten mazzel. Na een 4-3 voor sprong, kwam hij 5-4 achter met de service van Verhees op komst. „Toen sloeg ik echt drie totale missers," aldus Verhees. Bolten krabbelde terug en be ging geen slordigheden meer waardoor de derde met 7-5 in zijn handen terecht kwam. Bij de mannen in Cl was het we derom stoomlocomotief Taco Stoppels die de winst pakte. Stoppels is gedurende het sei zoen langzamerhand opge warmd en helemaal terug aan de C-top. Na Rijnsburg bond hij deze week ook ZuidWest aan zijn zegekar. Zowel in de halve finale als in de finale had hij drie sets nodig om respectievelijk Marco Cats en Maarten Buys te verslaan. Zodoende maakt ook Stoppels nog een kans op een Masters- Cindy Vincent was na afloop niet echt te spreken over haar finale. Het publiek dacht daar duidelijk anders over. foto henk bouwman plaats. Bij de vrouwen in Cl ging de titel zoals gewoonlijk naar Carlijn Buis. Bijna even traditioneel deed zij dit door Li- sette Faas te verslaan. Voor de vijfde maal kwamen zij dit jaar tegen elkaar uit en voor de vijf de maal pakte Buis de zege. „Maar tijdens de Masters ga ik winnen. Dat is voor ons het be langrijkste toernooi dus daar moet het maar gebeuren," al dus Faas. Merenwijk Bij de jeugd was Jurgen Bolten de grote winnaar deze week. Waar hij zaterdag de finale op de Unicumse Onderlinge al van Rutger de Wolf won, pakte hij zondag de zege op de Meren wijk ten koste van Boekhorster Tjeerd Star. Bij de meisjes tot en met veertien ging de zege naar Laura Zirkzee die met 6-2 7-6 van Anne Karine Wilbrink won. AM STEL

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15