Afscheid Lammers en Van Leeuwen Piet Boot-bokaal telt nu echt mee itaÉL Marco Visser mag nu al naar huis Sport WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1992 20 ROB ONDERWATER ROB VAN VVSB blijft Leiden de baas noordwukerhout» WSB heeft gisteravond in een vriendschap pelijk duel Leiden teruggewezen met 4-3. De zondagclub stond bij de rust nog met 1-2 achter. De Leidenaars, die pas maandag de training oppakten en nog zes basisspelers misten, boden lan ge tijd goed partij. In de slotfase scoorde WSB echter de win nende treffer. De Noordwijkerhoutse goals kwamen op naam van Marco Zandvliet, Paul Warmerdam (2) en Robèr Marijnen. De Leidse treffers werden gescoord door Johan Teske, Peter Zaalbergen Peter Bekkering (penalty). Oefenprogramma voor vanavond: Katwijk - ADO, Blauw Zwart - UVS, Quick Boys - Vitesse, Rijnsburgse Boys - UDWS, FC Lisse (za) - Flora Tallinn, ARC - Feyenoord. Zevende Concours Hippique Lisse lisse De landelijke rijvereniging St. Hubertus en ponyclub Poe- Ic-Way organiseren het komende weekeinde het zevende Con cours Hippique Lisse. Zaterdag 8 augustus vanaf 9.15 uur komen de pony's aan bod. Een dag later zijn vanaf 9.00 uiir de paarden aan de beurt. In totaal komen meer dan 800 deelnemers aan de start. Plaats van handeling is het weiland van de familie Heems kerk in Lisse, tegenover de manege. Camerounees meldt zich bij Den Haag den haao FC Den Haag is in elk geval voorlopig een voetballer uit Cameroun rijker. Hij meldde zich onlangs op de bonnefooi bij de poorten van het Zuiderpark. Zijn naam: Neba Ndi. Zijn leeftijd: ongeveer 22 jaar. Dat is alles wat men tot nu toe van hem weet bij FC Den Haag. „Ik weet niet waar hij heeft gevoet bald en ik weet niet wat hij kan. Tot nu toe heeft hij alleen mee gedaan aan een looptraining. We bekijken het gewoon even", al dus trainer Nol de Ruiter. Ndi traint voorlopig mee met het tweede team van de eerste-divisionist, onder Mark Wotte. Geen akkoord over Numan eindhoven PSV heeft de arbitrage-commissie ingeschakeld om definitief uitsluitsel te krijgen over de transfersom van Arthur Numan. FC Twente, dat 1,9 miljoen gulden meereist dan de al ontvangen 2,8 miljoen, heeft zich inmiddels tot de commissie van bindend adviseurs gewend. Maandag staat de kwestie bij de arbitrage-commissie op de rol. Opnieuw. Vorige week deed het onafhankelijke orgaan uitspraak over de transfer, nadat PSV en FC Twente het niet eens hadden kunnen worden over een trans fersom. De arbitragecommissie sprak zich uit over een vergoe ding van 2,8 miljoen gulden. FC Twente meent recht te hebben op bijna twee miljoen meer. Dit heeft de club PSV schriftelijk medegedeeld. PSV heeft inmiddels laten weten geen gulden ex tra te willen betalen. herman joustra Dick Barnhoorn weet het zeker, het toernooi om de In Memo- riam Piet Boot-bokaal wordt in middels alom gewaardeerd. Het is niet meer zo maar een voet- baltoemooitje, maar eentje met een positieve uitstraling. De voorzitter van De Sleutels merk te dat onlangs tot zijn verbazing in Portugal, waar hij met vakan tie was: „Loop ik op het strand, kom ik een paar Leidenaars te gen: hé juh, wie doen er dit jaar mee met jullie toernooi? Dan denk ik toch: kijk, het leeft bij de mensen." En ook steeds meer bij de voetbalclubs uit de regio. Wat dat betreft kan het tiende toer nooi om de bokaal nu al niet meer stuk voor de heren organi satoren. Na jaren lang vergeefs te hebben gehengeld, slaagden ze er eindelijk in een heel grote vis binnen te halen: Quick Boys. Secretaris Ger Scheffer vertelt het met gepaste trots: „We wa ren al vijf, zes jaar bezig om Quick Boys in huis te halen. Quick Boys-2, dat was al gelukt, maar nu het eerste team nog. Een mooie bijkomstigheid is natuurlijk dat de club nu ook nog eens zaterdagkampioen en algeheel amateurkampioen is geworden." Een leuk toernooi met een sterke bezetting, dat is precies wat wijlen Piet Boot voor ogen stond toen hij ruim tien jaar ge leden zijn plannen op tafel leg de. Bamhoom staat dat nog helder voor de geest. „Ach ja, Piet was jarenlang donateur van de club. Hij verrichtte allerlei hand- en spandiensten. Alles deed-ie voor zijn vereniging. Komt hij bij me en zegt dat hij iets wil doen voor de club, als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Zegt hij: leuke tegen standers, een nederlagentoer- nooi... dat mot je doen! Hij wel zorgen voor een mooie prijs. Met als restrictie dat ze de prijs wel konden winnen, maar niet mochten houden. Nou ja, het organiseren van zoiets is na tuurlijk gemakkelijker gezegd dan gedaan. De eerste jaren wa ren dan ook moeilijk." „We probeerden het de eerste jaren met amateurteams Sparta, Excelsior en ADO. Maar het gekke was dat De Sleutels daarvan won. Dat klopte na tuurlijk niet." Later werd 'de hulp ingeroepen' van clubs als Lugdunum (dat dit jaar reeds voor de negende keer deel neemt), Roodenburg, Leiden, Noordwijk, Wilhelmus en Voor schoten. Scheffer: „Spijtig ge noeg is het ons nog niet gelukt UVS te strikken. Dat is toch een toonaangevende club in de re gio, die hoort er eigenlijk bij. Beide spelers tegen Feyenoord nog één keer in ARC-shirt René Lammers en Wilco van Leeuwen mogen vanavond nog één keer opdraven in het standaardteam van ARC. Beide spelers nemen officieel afscheid van de zaterdag eersteklasser in het oefenduel tegen eredivisieclub Feye noord. ALPHEN AAN DPt RUN A-selectie. Van SW/Dordrecht '90 kwamen Orlando Trustfull, Dean Gorré, Errol Refos en Lloyd Kameron de ploeg ver sterken. De belangstelling voor het laatste treffen van de Rotter dammers tegen een amateur club aan de vooravond van de confrontaties met Europa Cup winnaar FC Barcelona (zater dag) en landskampioen PSV (volgende week woensdag om de Super Cup) is groot. De Alp- hense Racing rekent op de komst van zo'n vierduizend Feyenoord komt onder lei ding van trainer Wim van Hanegem en technisch direc teur Wim Jansen met de voltal lige selectie naar het sportpark Zegersloot. Alleen John de Wolf zal op het appèl ontbreken. De robuuste verdediger van de Rot terdammers liep vorige week een knieblessure op. Komende vrijdag zal hij de training her vatten. Mike Obiku zal bij de twaalfvoudige landskampioen wel van de partij zijn. De 25-ja- rige jarige Nigeriaan, wiens werkvergunning naar verluidt binnenkort afkomt, past volgens Jansen goed bij Feyenoord. Hij moet de veelscorende spits wor den die Feyenoord zo graag wenst. Michael Edirin Obiku, overge nomen van het Cypriotische Anothorsis Famagusta, is een van de vijf nieuwelingen in de Jansen, die beseft dat de basis breder is geworden, streeft nu naar stabilisatie van de vorig seizoen herwonnen positie in de Nederlandse top. „We zullen met Feyenoord nu een ploeg voor de langere termijn moeten neerzetten," vindt de Rotter dammer, die nog geen zeker heid heeft over de positie van Marian Damaschin. De Roe meen mag vertrekken, is in beeld bij het Belgische Lokeren, maar wacht op antwoord. De Belgen hebben namelijk ook nog andere spelers op de korrel genomen. Overigens heeft in middels NEC eveneens interes se in Damaschin getoond. Voor het overige herbergt de selectie van Feyenoord bekende namen als John Metgod, Arnold Scholten, Jozsèf Kiprich, Regi Blinker, Gaston Taument, Rob Witschge, Ruud Heus, Ed de Goeij, Peter Bósz en Henk Fra- ser. Laatstgenoemde vertolkt in de huidige voorbereiding een opmerkelijke rol door veel doel punten voor zijn rekening te ne- Het treffen tussen ARC en Feyenoord is op de rol gekomen omdat de Alphenaren een aan trekkelijk alternatief zochten voor het verdwijnen van hun ei gen 'Oosterman-toernooi'. Dat jaarlijks terugkerende, twee daagse evenement aan de voor avond van de competitie had zijn aantrekkingskracht in de ogen van het bestuur verloren. De publieke belangstelling liep de laatste jaren terug en boven dien stopte de sponsor. Reden n in Alphen blij is dat Feyenoord nu zijn opwach ting maakt. Bij ARC staan René Lammers en Wilco van Leeuwen voor hun laatste optreden. Eerstgenoem de was jarenlang een fanatieke middenvelder/verdediger in de selectie en Van Leeuwen bivak keerde meestal in de spits. Lam mers besloot aan het einde van vorig seizoen voorrang te geven aan zijn maatschappelijke carri ère, terwijl Van leeuwen halver wege de rit al was afgehaakt omdat hij steeds minder plezier in het beoefenen van zijn sport kon ontdekken. Bij de Racing komt een aantal nieuwe spelers aan bod. Ray mond Bey, Robin Leunissen (beiden Waddinxveen), Ed Laros (Alphense Boys), Martin van der Plas (Lusitano Futebal Club) en Derk Jan Roos (Feye noord) vonden een plaats in de selectie van trainer Aad Koren, die bovendien René de Graaf (Haz. Boys) en Hans Wouter Valk (Rohda '76) op het oude nest zag terugkeren. Hendrik Kiela mist het duel tegen Feye noord wegens valcantie. De afs- trap is vanavond om 19.30 uur. SPORT OP TV (halve finale heren). e 800 m heren) en hockey paardesportmagazin 15.55-16.00 Did 3: Sport aktuell. 16.00-16.30 Sportnet: Motorsport: 17.30-18.00 EURO: EUR0:sportnews. 17.30-18.00 Ned 3: Olympische Zo merspelen: samenvatting van de dag. 17.55-18.00 BRT 2: Olympische Spe- 20.45-21.30 EURO^Olympische Spe- 21.15-21.40 BRT 2: Olympisch jour- 21.30-22.00 Sportnet: Tennis Magazi- 21.30-23.15 EURO: Olympische Spe len: atletiek en worstelen. 18.00-19.00 EURO: Olympische Spe- 22.15-00.00 Sportnet: Amerikaans len: atletiek, halve finales 200 m dames honkbal: Oakland-Kansas City. 18.20-18.35 Ned 3: Olympische Zo merspelen: atletiek (1/2 finale 200 rr 18.30-19.30 Sportnet: Bowling. 18.55-21.55 Ned 3: Olympische Zo merspelen: honkbal (finale), worstelen (finales 52.68 en 100 kg). i. finale _n finale 800 m. heren). 19.00-19.30 TV 5: Montagne: samenvatting van de belangrijkste olym pische gebeurtenissen van vandaag. 23.00-23.30 BRT 2: Olympisch jour naal. 23.05-23.35 Ned 3: Olympische Zo- 19.0Ó-20.3Ö BBC 2: Olympic grand- 23.45-00.15 EURO: EURO:sportnews. teiten, het Olympia-spel en studiogasten 01.00-02.00 Sportnet: Motorsi fSL De In Memoriam Piet Boot-bokaal is bij Ger Scheffer, Peter Boot en Dick Bamhoom (v.l.n.r) in goede handen. Maar ach, wie weet volgend jaar." Dan staat Peter Boot naar alle waarschijnlijkheid niet meer op het veld. De zoon van Piet maakte tot nu toe alle toernooi en als speler mee, net als overi gens Hans van Eijgen. Dit jaar mag hij in elk geval één wed strijd meespelen om de tien vol te maken. Boot, die de poster voor het toernooi ontwierp en drukte, is daar best trots op. „Het is toch het toernooi van mijn vader." Barnhoorn: „Zijn vader heb ben we beloofd het toernooi voort te zetten en dat is gelukt. Het toernooi is zelfs groter van opzet geworden. De eerste keer hadden we vier, vijf sponsors. De een gaf een zak sinaasappe len, de ander een bal. Nu zijn er toch aardig wat die ook hun FOTO LOEK ZUYDERDUIN knip flink open willen doen." Scheffer „En we hebben Quick Boys..." Programma: 11 augustus De Sleutels - Quick Boys, 15 augus tus De Sleutels - Roodenburg, 22 augustus De Sleutels - Lugdunum. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. i. 20.30-21.30 Sportnet: Autosport: in- ternationsCup. 20.30-22.00 BBC 1: Olympic Grand stand: atletiek (finale 400 m dames en 02.30-03.00 EURO: EURO.sportnews. SCOREBORD OEFENVOETBAL Vitesse - Sporting Gijon (Spa) 3-0 (0-0). Doel- Racing Genk (Bel) MW 3-0 (3^0). Doelpun- I: Goots, Busuttil, Claessens. Eagles - FC Zwolle 4-1 (2-1). Doelpunten 6-3 6-2. Rijsdorp-Schiphorst 6-1 6-3, Rijs- dorp-Rost 6-0 6-2. MDC2 30+: Lafeber/Tim- mer-Dahlhaus/Smit 7-5 4-6 7-5. Van Delft- /Wesseling-Feunekes/Logger 6-3 6-3. Heems- kerk/Kuyvenhoven-Vinkestein/Lagendijk 6-3 6- 1 GDC 30+: Janssen/Logger-Smit/Dahlhaus6- D: Goots, Busutti GA Eagles - FC Zi GA Eagles: Overmars, m (GA Eagles). »r (Unicum) 13.5. Fleischeuer (Me- I (1-2). Doelpunten (TEAN) 6 Regtop; TOP: De Waard. Marco Visser had het gisteren niet naar zijn zin. Hij moest het opnemen tegen de niet geplaatste Tholen. En verloor. ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN nieuw-vennep gerrit-jan van geen tennismedewerker In Marco Visser is het BI-toer nooi van de Open kampioen schappen van de Haarlemmer meer zijn eerste reekshoofd kwijtgeraakt. De als vijfde ge plaatste Unicummer was in een iange partij van bijna twee-en- een-half uur niet bestand tegen het service-volleygeweld van Constant Tholen: 6-7 6-4 3-6. Visser sprak na afloop schan de van de plaatsingslijst. „Het is belachelijk dat ik al de tweede ronde tegen hem moest spelen. Dit was minstens een kwartfi nalepartij. Dat hij niet geplaatst stond, snap ik echt niet", brieste Visser. Beide spelers kennen elkaar. Visser en Tholen hadden al eens de rackets gekruist in de finale van het badgastcntoemooi van Egmond aan Zee. Ook toen won Tholen. Visser was daarom ex tra gebrand om te winnen. Om dat Tholen niet minder van zins was, bereikte de partij een hoog De eerste set ging gelijk op. Tholen, een boom van om en nabij de twee meter, maakte goed gebruik van zijn lengte en was veelvuldig aan het net te vinden. Visser kon maar geen gaatje vinden om zijn tegen stander te passeren. Dat resul teerde vaak in drie of vier vol ley's van Tholen voordat hij het punt kon maken. Visser deed niet veel onder voor Tholen. Hij stormde na zijn opslag ook vaak richting de helft van zijn tegenstander en was daarbij succesvol. De lengte van de Heemstedenaar gaf toch de doorslag in de tie-break. In de tweede set lukte het Vis- ser om een gaatje te vinden in de opslagvan Tholen. Een break gaf de doorslag voor de winst in die reeks: 6-4. Tholen liet zich echter niet van zijn stuk brengen. Al in de derde game van de beslissende set brak hij de opslag van de Leidenaar. Visser kwam de klap niet meer te boven. Hij probeer de van alles om zijn opponent aan het net te verschalken, maar die was er met zijn lange armen steeds bij. De tweede break betekende gelijk het ein de van de wedstrijd. Visser kon twee matchpoints nog wel weg werken, maar was bij de derde te laat bij een stopvolley van Tholen. Hij probeerde nog wel een lob, maar die viel net buiten de lijnen: 3-6. Visser baalde als een stekker, maar moest zich niet lang daarna alweer voorbe reiden op zijn dubbel met Onno Guinau. Tegen het thuisduo Koen Frese/Remco Outshoorn had hij opnieuw drie sets nodig. Dit keer won hij wel, zij het nipt: 7-6 4-6 7-6. Van Rijn Marcel van Rijn moest erg diep gaan om zijn eerste ronde te overleven. De als zesde gerang schikte thuisspeler kreeg een taaie Rene van der Vlugt tegen over zich. Van Rijn zegevierde pas in de tie-break van de derde set. nadat hij de eerste met 6-2 won en de tweede met 7-6 ver loor. Mare Fleischeuer trof al leen in de eerste set wat tegen stand van Van den Akker. De Merenwijker liet er na 7-5 in de eerste set geen twijfel over be staan dat alleen hij recht had op de zege: 6-2. 2-1 (1-0). Doelpunt RodaJC: F Petra Janssen hoefde zich niet echt druk te maken in haar ope ningspartij tegen Nancy Faas. De Zandvoortse favoriete voor de eindzege leverde slechts drie games in: 6-0 6-3. Zusje Sandra Faas was wel succesvol. In B2 TENN15 liet ze er geen twijfel over be- staan dat haar clubgenote van Hillegom, Lisa Colson, nog niet echt aan het grotere werk toe is. De Cl-speelster ging kansloos ten onder tegen Faas: 6-2 6-1 Renée Crama van de organi serende vereniging was mild voor opponente Rutgers. Cra ma, de nummer vijf van de plaatsingslijst, was wel snel klaar: 6-2 6-3. Marieke Bethle hem had opnieuw weinig pro blemen met Hester Stehouwer. Bethlehem boekte haar derde zege van dit jaar op Stehouwer: Gr.ekspoor/DeWit-8i 6-2 6-2. Berghuis. Houten <3« 2). Doelpunten FC Utrecht: Smolarek 3, Bijl 2. Babberich (hoofdklasse zondag) '90 1-5 (1-3). r '90: Slagboom 2. 1). Doelpunten- n (3e klasse zondag) - FC Utrecht 2-6 (0- jelpunten Jerry Simons. Lesquiller (Merenwijk). M. d (Boskoop) 10. Vrouwen 8:1. Bethlehem Hooghoudt (0LTC) 7. 6. Guyt V (TEAN). Van der Voort (Merenwijk) 4. C: 1 gom) 12. 5. Brouwer (TEAN) 9. 6 Bavela, (Merenwijk). Colson (Hillegom), Aachen (Duitse Obertiga) - Roda JC i. Boers (Artesia). Derks (i WIELRENNEN Dijk 6-4 6-2, Wempe-De Pijper 6-2 7 5 MDB: Crama-Rutgers 6-3 6-2. Bethlehem-Stehouwer 6-2 6-2. Janssen-S Faas 6-0 6-3. VEB2: S Faas-Colson 6-2 6-1 MEC1: M van der Bere- Schenk 6-1 6-2. Van Bommel-L 7-5. Langelaan-X Ronde van Burgos Vierde etappe Miranda de Ebro-Pres Padernes: mans (Ned), 5^'Raab (Dui). Algemeen klasse ment: 1. Farfan (Col) 18.31.58, 2. Alcala (Mex) 0.08, 3. Zülle (Zwi) 0.11. 4. Echave (Spa) 0.22, 5. Mauleon (Spa). Tiel Prof ronde: 1 Chiappucci (Ita) 100 km in [57.2. Harmeiing (Nijverdal). 3. Woltman Vos (Geffen). 7 ut). 8. Post (Bre- e 6-4 4-6 (Giessenburg) Vesselmg-Beugelsdijk 6-2 6-4. Baaien 7-6 6-2. S*d.-Melissen da). 9. McKay f burg). Willebroek(Bei) 3 54.00. 2 Ferd. D.erickx (Bel), 3 Eve (Bel). 4 Tom Desmet (Bel). 5. Godimu: Mare Dierickx (Bel). 9 Beelen (Bel). 10 I I.U.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20