Leidsch Dagblad VS dreigen met geweld Bosnië Volleybalteam verslaat wereldkampioen Italië DHL breidt fors uit in Hoofddorp Stage Tweede-Kamerlid op de kermis Tante Leen overleden UIT VOORRAAD LEVERBAAR, DE NIEUWE GOLF.# Andrélon mogelijk in handen Unilever HOELANG KUI WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1992 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR. 39921 LOSSE NUMMERS ƒ1,50 Petje af voor de Nederlandse springruiters, die gisteren de tweede gouden medaille voor Nederland binnenhaalden. Op de foto groet Jos Lansink de 15.000 toeschouwers in Barcelona. foto Rtr Barcelona den uit te reiken als beloning. Een opperhoofd dat kralen Het Nederlands mannen vol- uitdeelt, leybalteam is vanmiddag Böndscoach Hans Hom doorgedrongen tot de halve verklaarde dat het goud voor finales van het olympisch hem meer glans kreeg door toernooi in Barcelona. De alle problemen die er vooraf rond zijn équipe heersten. „Het was toch heel spannend hoe alles zou uit pakken", zei hij. „Maar na de eerste manche wist ik dat goud voor ons was weggelegd." Of de toppaarden nu voor de topruiters be houden blijven moet de toekomst leren. Madina Bikgirova, die als vierde eindigde in de olympi sche marathon, is vandaag wegens doping gediskwalifi ceerd. Biktagirova is een Wit- russin, die uitkomt voor het de gouden plak - nog GOS. In de urine van de 27- coach Arie Selinger ver sloeg na een zin derende strijd we reldkampioen Ita lië met 3-2: 15-9, 12-15, 8-15, 15-2 en 17-16 Oranje moest het na de tweede set stellen zonder Peter Blan- gé, die met een fik se enkelblessure uitviel. Even zorgde dat voor een terugval, maar vanaf de vierde set werd orde op zaken gesteld. Met 15-2 en 17-16 werd Italië aan de kant geschoven en blijft de olympische droom van Zwer- altijd tot de mogelijkheden behoren. De historische triomf van de Nederlandse springruiters is vannacht tot in de ldeine uur tjes gevierd in het 'Holland Huis' in Barcelona. Nooit eer der veroverde Oranje hip pisch goud en dat wilde men weten na de griezelig span nende ontknoping. Freek de Jonge flirtte met Jos Lansink, André Bolhuis discussieerde met Hans Hom en de verza melde belangrijke mensen en liefhebbers bralden het 'We are the Champions'. De équipe was bij de Ne derlanders even wereld- jarige atlete zijn sporen van norephedrine aangetroffen. Het is het tweede dopinggeval van de Spelen van Barcelona. Dinsdag werd de Chinese vol leybalster Wu Dan uitgesloten nadat bij controle het gebruik van een medicijn met strych nine was aangetoond. Robert de Wit is de olympi sche tienkamp vanochtend in Barcelona gestart met een 100 meter in 11,09 seconden. De beste tijd van het deelne mersveld werd gemaakt door de Oostenrijker Hemot Kel- lermayr: 10,49. Door zijn prestatie bezet De Wit met 841 punten de dertiende nieuws. Zij werd uitbundig plaats. gefêteerd door staatssecreta- Letitia Vriesde plaatste zich Gabor, die beloofde dat subsidie ook voor de paar- desport weggelegd is. NOC- voorzitter Wouter Huibregt- 'sen maakte zich vervolgens prettig belachelijk door het ruiterkwartet, van wie Bert Romp als enige geen medaille droeg, foto's van paardehoof- de halve finales van de 1500 meter. De Surinaamse atlete werd vijfde in haar serie met een tijd van 4.10,63 min. Pagina 11: Spelen op tv. Pagina 21, 22, 23: Olympi sche Spelen. Nieuw kantoor en meer personeel hoofddorp natasja boou - Expressbedrijf DHL wil de hoofdvestiging in Hoofddorp uitbreiden. Dat levert extra werkgelegenheid op voor 80 tot l3o mensen. Bij DHL Neder land werken nu 600 mensen, verspreid over vestigingen in Hoofddorp, Amsterdam, Schip hol, Rotterdam, Eindhoven, Breda en Utrecht. DHL baseert haar verwachtingen op een groei van de markt voor spoed- Motorverhuur Verhuur van de nieuwste types Suzuki v.a.-85,- p.d. mcl. btw Bel voor info: 071 - 351818 ftilMultiRent VoniklIllnlO.llidin Homo-hoofdstad 3 De Amsterdamse VW adverteert ervoor in Amerika: Amsterdam is dé homo-hoofdstad van Eu ropa. Stakingen Zuid-Afrika 5 De stakingen in Zuid- Afrika zijn volgens het ANC een succes gewor den. De regering geeft echter geen krimp. Boxershortkampioen A K Udeltuiten streden I 3 in Noordwijk om de j titel boxershortman zon der geroep of uitbundige Chippendale-toestanden. Recreatiebungalows Piet Boot-bokaal A Q He*- HaaëS Histo- I Z7 risch Museum wijdt een expositie aan buiten plaatsen. Een aantal daar van ligt in deze regio. Voetbalwedstrijden U om de Piet Boot bokaal van vereniging De Sleutels groeien uit tot een regionaal toernooi. Nog geen abonnee nri 071 - 161400 DEL! 071 - 161353 VN-resolutie moet Servië op de knieën dwingen HET WOORD IS AAN De Verenigde Staten wer ken met hun bondgenoten aan een VN-resolutie die het mogelijk moet maken militair geweld te gebrui ken om de aanvoer van hulpgoederen naar Bosnië te verzekeren. Dit heeft een functionaris van het minis terie van buitenlandse za ken in Washington gisteren verklaard. WASHINGTON-BRUSSEL AP-Rtr-Ind President Bush heeft de inzet van de Amerikaanse luchtmacht en marine niet uitgesloten, maar ondanks de voorbereiding van de resolutie lijkt daadwer kelijk militair optreden nog ver weg. „De hoop is dat aanvaar ding van de resolutie het onno dig maakt om ook geweld te ge bruiken", zei onderminister Thomas Niles (buitenlandse za ken). „Er zijn genoeg redenen te geloven dat economische en politieke sancties het beoogde effect zullen hebben. Servië staat op instorten." De Nederlandse minister Van den Broek (buitenlandse zaken) zei vorige week tijdens een be zoek aan Slovenië dat hij mili taire actie in Bosnië niet uitsluit, Per vliegtuig zijn gisteren 39 weeskinderen uit het voormalige Joegoslavië overgebracht naar het Duitse Magdeburg. De bus waarin ze de geteisterde stad Sarajevo verlieten, werd door sluipschutters onder vuur ge nomen. Daarbij kwamen twee kinderen om. Op de foto vijf van de vluchtelingetjes aan boord van een Anton- ov 23 vlak voor het vertrek van het vliegveld bij de Kroatische stad Split. foto ap met name om humanitaire ope- taire opties doorgenomen. De brengen naar het gebied ter on- raties zeker te stellen. Ook el- Westeuropese Unie (WEU) staat dersteuning van de VN-vredes- ders in Europa werden de mili- klaar om grondtroepen over te operaties, zei een woordvoerder santpoort» Het leven van een kermisexploi tant is hard. Daarover kan J. Franssen, Twee de-Kamerlid voor de WD ieder jaar weer een beetje meepraten als hij een paar dagen op de kermis werkt. Deze week stond hij twee dagen in Santpoort achter de 'grijpkasten'. „Kermis is vermaak voor iedereen, het beant woordt aan de verlangens van de mensen. En hier zie je meteen hoe het zit met het beste dingspatroon. Als het economisch slecht gaat, houdt het publiek het geld in de zak." foto united photos de boer gerald van daalen vracht door de lucht van 20 tot 30 procent per jaar. DHL begon onlangs met de bouw van een nieuw kantoor in Hoofddorp. Als eerste introdu ceerde het bedrijf in 1969 de air express service. Het heeft daar om volgens general manager Van Schaik een natuurlijke voorsprong op andere organisa ties. Voor de toekomst denkt DHL aan vervoer van poststukken per eigen trein. De streefdatum september van dit jaar voor een vaste verbinding van Brussel naar Parijs wordt echter niet ge haald, omdat de onderhande lingen met de Franse spoorweg maatschappij SNCF nog niet zijn afgerond. SNCF berekent volgens DHL een te hoge prijs voor het gebruik van de sporen in Frankrijk. behaalde met het liedje Hand in Hand de tweede plaats. Andere bekende liedjes van haar zijn Oh Johnny, Oude Amstelstad en Rode Rozen, Orkestleider Harry de Groot schreef een groot aantal stukken voor haar. archieffoto anp Tot f>aar vijfenzestig ste trad Tante Leen haar eigen café aan de Amsterdam. De Tante Leen. Tante Leen, de be roemde volkszan geres uit de Am sterdamse Jordaan, is vannacht in een ziekenhuis overle den. Ze is 80 jaar geworden. Helena Kok-Pol- 'der, zoals Tante Leen officieel heet te, begon haar car rière bij een talentenwedstrijd op die in 1955 in de Jordaan werd Nieuwendijk gehouden onder de titel Stem- laatste jaren was ze nog inci- men gezocht. De bekende zan- denteel te zien in onder meer ger Johnny Jordaan, die in 1989 theater Carré. Haar tachtigste is overleden, werd bij de door verjaardag vierde de zangeres in platenmaatschappij Bovema het verpleegtehuis De Poort in uitgeschreven wedstrijd tot win- Amsterdam-West waar zij de af- naar uitgeroepen. Tante Leen Alphen a/d Rijn Hoorn 174 01720-21521 Leiderdorp d. Valk Boumanweg 2 071 - 899212 Oegstgeest Geversstraat 30 071 - 173414 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Economie Familieberichten - RTV Show - Sport van de WEU gisteravond. In Londen sloot de Britse regering gisteren aanvallen op Servische artillerieposities uit. Maar de Britten denken wel aan een be perkte actie van NAVO-ge- vechtsvliegtuigen. Die zouden hulpkonvooien moeten be schermen. Inmiddels hebben de Vere nigde Naties besloten de hulp- vluchten naar de Bosnische hoofdstad Sarajevo drie dagen op te schorten in verband met de toegenomen aanvallen op de luchthaven. Generaal Lewis Mackenzie, die tot voor kort lei ding gaf aan de VN-manschap- pen op het vliegveld van Saraje vo, zei gisteren in New York dat de situatie steeds erger wordt. Het besluit tot opschorting van de vluchten werd genomen om dat het vliegveld gisteren tot drie maal toe wegens beschie tingen moest worden gesloten. |-| R De Bosnische hoofdstad was vanmorgen andermaal het to neel van zware artilleriebeschie tingen. Volgens waarnemers gaat het om de hevigste gevech ten van de afgelopen weken. Abraham Lincoln Tact is de bekwaamheid mensen te beschrijven zoals zij zichzelf VANDAAG VANDAAG OOK SMAAK PAGINA 9 Pagina 2: Lauwe reacties op kampen Bosnië, Pagina 5: VN eisen toegang tot kampen Bosnië. Verwachting van het KNMI tot morgenavond Wolkenvelden Wolkenvelden. Morgen in de loop van de dag perioden met zon Droog weer. Middagtemperatui 23 graden. Zuidwestelijke wind, afnemend tot matig of zwak, rond kracht 3 uit uiteenlopende richtin gen. BODEGRAVEN/ROTTERDAM CPD Andrélon Cosmetics, producent van haarverzorgingsprodukten, wordt waarschijnlijk overgeno men door Unilever. De gesprek ken zijn al in een vergevorderd stadium. Het vijftig jaar oude bedrijf in Bodegraven heeft 180 werknemers. Die zijn inmiddels ingelicht over de mogelijke overname. Andrélons leidende positie op de shampoo-markt sluit goed aan bij de activiteiten van Uni levers dochterbedrijf Elida Gibbs dat produkten op de markt brengt voor de persoon lijke verzorging (Timotei's en Pond's). Elida Gibbs is volgens Unilever ook de grootste op de markt van after-snaves en deo dorants voor mannen (Axe en Denim). De strategie van Unilever om zijn marktaandeel in de cosme tica sterk te vergroten, begon in 1986 met de overname van Cheeseborough-Pond's voor het astronomische bedrag van 6 miljard gulden. In 1989 volgde voor 3 miljard gulden de inlij ving van Elizabeth Arden en Fa- bergé van de Amerikaanse Riklis Family Corporation. Twee mil jard daarvan betrof alleen al de naamsbekendheid van de mer ken. Onlangs kocht Unilever in Argentinië voor 160 miljoen gulden een zeep- een wasmid- Flat in Leiden bij brand verwoest LEIDEN ROY KLOPPER Een uitslaande brand in een flatgebouw aan de Leidse Bos- huizerkade heeft vanochtend een woning geheel in as gelegd. Aangrenzende appartementen liepen aanzienlijke schade op. Er vielen geen gewonden. De Eerste Hulp Dienst moest alleen wat geschrokken, meest oudere mensen opvangen. De brand ontstond tussen tien en elf uur en woedde waar schijnlijk enige tijd voordat hij werd ontdekt. Een woning op de tweede verdieping brandde totaal uit. De bewoners waren niet thuis. Er werd onder meer een ladderwagen ingezet om het vuur te bestrijden. Nadere bijzonderheden kon de brand weer even voor het middaguur nog niet geven. Brandweerlie den die in de fiat zijn geweest, zeiden nog geen idee te hebben hoe het vuur is ontstaan. delenfabriek. De multinational beheerst nu 10 procent van de wereldmarkt in cosmetica met een jaaromzet van rond 8 tot 9 miljard gulden. Volgens voorzit ter F.A. Maljers van de raad van bestuur van Unilever gaat het om een van de sterkst groeien de markten. De omzet van het concern (momenteel 77,5 miljard gul den) bestaat voor 90 procent uit levensmiddelen, wasmiddelen en cosmetica. Het heeft een be gin gemaakt met het afstoten van bedrijven in de agrarische sector. Daarbij gaat het om pro ducenten van vee- en visvoe- ders, een zalmkwekerij en een maïsveredelingsbedrijf. Leidsch Dagblad itwoordnummer 10050 4 2300 VB Leiden L 8 712141 400053

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 1