Fleur Bakker mikt op finaleplaatsen Sport Zege van zaterdagclub in Lisses onderonsje Nagelkerken houdt 'Leidse' eer hoog DINSDAG 4 AUGUSTUS 1992 12 HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (CHEF) Eerste overwinning voor Van der Sloot alphen aan den run Sandra van der Sloot heeft op het circuit van Zandvoort haar eerste overwinning geboekt in de strijd om de Citroen AX Cup. De 17-jarige Alphense autocoureur had een derde trainingstijd gerealiseerd. Op het einde van de race sloeg zij haar slag. Van der Sloot stijgt nu in het algemeen klassement naar een vierde plaats, ondanks dat zij recentelijk in België niet mocht starten vanwege haar leeftijd. Lankhaar blijft bij Racing Mechelen alphen aan den runJoop Lankhaar blijft toch nog een jaar bij de Belgische tweedeldasser Racing Mechelen voetballen. De 25-ja- rige oud-speler van ARC en FC Den Haag was zelf vrijwel rond met Sint Truiden. maar de transfer ketste af doordat Racing Mechelen en Sint Truiden het niet met elkaar eens konden wor den over de hoogte van de transfersom. Daarop besloot de een malige international bij de tweede ploeg van Mechelen bij te te kenen. Lankhaar, die aan het einde van komend seizoen voet balbelg wordt - hij speelt dan vijf jaar bij Racing -. heeft in zijn contract laten opnemen dat hij voor 2,5 ton weg mag. FC Twente wil meer voor Numan enschedeFC Twente neemt geen genoegen met een afkoopsom van 2,8 miljoen gulden voor Arthur Numan en verlangt van PSV bovenop dat bedrag nog eens een transfersom van 1,9 miljoen. De arbitragecommissie van de KNVB stelde vorige week de af koopsom vast op 2,8 miljoen gulden. In het vonnis, zo meent de club, wordt echter met geen woord gerept over een transfersom. „Daarom hebben we PSV laten weten dat we nog eens 1,9 mil- joen gulden aan transfergeld willen ontvangen." Tulip stopt sponsoring wielerploeg den bosch Tulip Computers stopt na.dit seizoen de sponsoring van de professionele wielerploeg. Ook het plan als co-sponsor op te treden is definitief van de baan. Dit heeft manager Ludo Voeten gisteren bekend gemaakt. Bij de onder een Belgische li centie rijdende formatie staan onder anderen de Nederlanders Adri van der Poel, diens broer Jacq en Peter Pieters onder con tract. DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54,2300 AB Leiden. Wielrenner André Möhlmann rijgt momenteel de successen aaneen. Gisteren ein digde de junior van Swift/Casba als tweede in de Dfaai van de Kaai in Roosendaal. Een dag eerder bemachtigde de Leide- naar de derde plaats in een bergcriterium in Nijmegen Het tennisdistrict Leiden vaar digt deze en volgende week 25 spelers af naar de Nederlandse kampioenschappen voor de jeugd. Tot 13 augustus worden de wedstrijden in Emmen (tot en met 16 jaar) en Assen (de jeugdige categorieën) gespeeld In het kader van 200 jaar Zil veren Zweep houdt het drafcen trum Nootdorp op woensdag 16 september een open dag. Noot dorp wil hiermee tevens bewij zen dat kleine banen bestaans recht hebben De directie Sport en Recreatie houdt op maandag 10 en donderdag 13 met veel sport. De algehele 1< ding is in handen van oud-voet- balinternational Wim Rijsber- gen. Plaats van handeling: voet balterrein van Roodenburg in Leiden. Voor informatie: bel Aad van der Luit (071-315601) De voetbalregels voor veteranen worden soepeler. De 35-jarigen en ouderen worden voortaan op één lijn gesteld met vrouwen en jeugdige voetballers tot 16 jaar. Dit houdt in: kleinere ballen, kleinere doelen, meer wissel spelers en de duur van de wed strijd mag bekort worden. Het is aan de afdelingen van de KNVB om deze regels wel of niet toe te passen Veronica gaat in het nieuwe seizoen de landelijke zaalvoetbalcompetitie volgen Op zaterdag 8 en zondag 9 au gustus houden de Landelijke Rij vereniging St. Hubertusen Ponyclub Poele Way een groot Concours Hippique in Usse De Triathlonbond gaat binnen kort streng optreden tegen het fenomeen stayeren. Haast iede re yvedstrijd wordt ontsierd om dat de deelnemers niet vol doende afstand van elkaar hou den Tot vrijdag staat het com plex van FC Lisse centraal voor het Jeugdvoetbalkamp van de KNVB afdeling Leiden. Bekende trainers als Ruud de Groot (Wil helmus), Ruud Bröring (FC Lis- se) en Jan Zoetemelk (Rooden burg) bezoeken het voetbalfes tijn Op dinsdag 11 augustus in Katwijk de jaarlijkse trimmers- wielerkoers op de Boulevard Wielerrondjes om de kerk deze week in De Lier (5 augustus), Nootdorp (6 augustus) en Pijn- acker (8 augustus) De Bloe- menmarathon, een internatio nale etappewedstrijd voor rols toelatleten (wheelers) doet vrij dag en zaterdag de regio aan. Vrijdagmiddag om 13.00 uur is de Bultrit bij Swift/Casba. Om half 18.30 uur is er een criteri um in Zoeterwoude (Schenkel- weg). De slotdag (zaterdag 8 au gustus) voert van Rijnsburg, via Valkenburg, het centrum van Leiden (Breestraat 12.00 uur), Voorhout naar Noordwijk aan Zee. Daar wordt om 14.15 uur een afsluitend criterium gehou den Er wordt weer volop geoe fend bij de regio-voetbalclubs. Vanavond: WSB-UVS, Quick Boys-RCL. Woensdag 5 augus tus: Katwijk - ADO, Blauw Zwart-UVS, Quick Boys-Vitesse, ARC-Feyenoord, Rijnsburgse* Boys-UDWS, FC Lisse-FC Flora. Donderdag 6 augustus: SEV- Oegstgeest, Alphense Boys-RCL, HVZ-LFC, Valken-Stompwijkse Boys, Zaterdag 8 augustus: ARC-Oegstgeest, RCL-Voor schoten, Katwijk-ADO'20, Noordwijk-Stormvogels, Quick Boys-Halsteren, Hazerswoudse Boys-Hoofddorp,Rijnsburgse Boys-AFC. Zondag 9 augustus: WSB-UVS, GSV-VCL, St. Mi- chielsgestel-Alphense Boys, Blauw Zwart-Foreholte, Stomp- wijkse Boys-Soccer Boys, RVC- SJZ, Meerburg-ASC, SVLV-FC Rijnland, T onegido-Rooden - burg Veel deelnemers uit de Leidse regio op de Friese wate ren tijdens de Sneekweek. Tot de kanshebbers bij de Regenbo gen behoren Cees Nater, Boris Bayer, Rob de Kraa en Bouw van Wijk Het zwemonderdeel van de kwarttriathlon van Alp hen aan den Rijn wordt op 29 augustus in schoner water afge werkt dan vorig jaar, toen enige deelnemers na afloop plotseling ziek werden SCOREBORD PRIJSVRAGEN SQUASH OEFENVOETAL TENNIS KOERSEN WIELRENNEN 1. Forever Randalls (Hulleman) 2.47.2 1.22,0. 2. Fanka Norton. 3. Feny Hollandia Niet gestart; Fatal Buitenzorg. Toto: winnenc 1.50 plaats 1.20 1,60 dubbel w.nnend 4-6 zorg (Kooyman jr.) 2.45,1 - 1.20.9. 2. Far Swagerman, 3. Fideel des Amis. Niet gestart SPORT OP TV 2000 20 30BRT2 Olyrop*»K*»na.l- LZ-z, wemster naar EJK F.r stonden gisteravond slechts twee oefenwedstrijden op het programma voor de heren re giovoetballers. FC Lisse zater dag klopte het 'kleine broertje' van de zondag (4-1), terwijl ARC MW '27 terugwees. FC Lisse (za) - FC Lisse (zo) 4-1 (1-0) De zaterdagvoetballers van FC Lisse werkten gisteravond een slechte eerste helft af tegen hun collega's van de zondag, maar kwamen desondanks op voorsprong door Robert Ver min. In de tweede helft van de ze wedstrijd voor de Haarlem Cup werd er zelfs gelijkgemaakt via Paul Pijpers. Daarna heerste de zaterdageersteklasser. Radjin de I laan, Jelle Visser en Leon I loep drukten het kwaliteitsver schil in doelpunten uit. ARC - MW '27 4-3(1-2) ARC boekte in een ingelaste oefenwedstrijd de Racing draaide gisteravond warm voor het duel van morgen (aanvang 19.30 uur) tegen Feyenoord een magere zege op vierdeklas ser MW '27 uit Maasland. Het was een rommelige wedstrijd, waarin de Alphense oefenmees- ter Aad Koren twintig spelers in zette. Ook René Lammers, die tegen Feyenoord zijn afscheid viert, was van de partij. De scheidende ARC'er scoorde een keer. Johan Boer (2x) en Martin van der Plas (strafschop) namen de andere treffers voor hun re kening. Voor vanavond staan de wed strijden WSB - UVS en Quick Boys - RCL op het programma. Mare Nagelkerken: derde op de plaatsingslijst in Nieuw-Vennep. Tenniskampioenschappen in Nieuw-Vennep tennismedewerker De Open kampioenschappen van de Haar lemmermeer in Nieuw-Vennep zijn zo als elk jaar in trek bij de tennissers in de Leidse regio. Met name de betere spelers maken zich jaarlijks op voor de haast traditionele krachtmeting met het district Haarlem. Vandaar ook dat er wat onbekende namen op de lijsten voorkomen. Het Bl-toernooi bij de mannen is ongekend sterk. Een volle lijst van 32 spelers, waarvan er slechts twee de B2-status hebben, moet garant staan voor goed tennis. Robert de Koning van de Oudenbossche TC is een van de weinigen die niet uit Haar lem of Leiden komt. De Brabander staat wel als eerste geplaatst. Paul Kortleve wordt verwacht zijn tegenstander in de finale te worden. De Merle'nhovenaar won dit jaar al het toerqooi van Hillegom. Eerste Leide- naar is Mare Nagelkerken op de derde plaats. Onno Guinau, Marco Visser, Marcel van Rijn, Marc Fleischeuer en Rob Veldt completeren de lijst van favorieten. De mannenenkel B2 kent enkel Leidenaars als hoog genoteerden. Onno Wempe staat één, gevolgd door Ronald Klein, Martijn Zand vliet en Nieuw-Venneper Alexander Bosch. Janssen BI-categorie heeft in Petra Janssen, geen onbekende in het district Lei den, een Zandvoortse favoriete. Leidens sterkste B-speelster Petra Wessels volgt op de derde positie na Mariska van IJzerloo. Marieke Bethlehem lijkt minstens een halve fipaleplaats te moeten halen. Renée Crama, Liesbeth Hooghoudt, Lydia Jonkman en Henriëtte Hulsebosch zijn de belangrijkste outsiders. Jolanda Mens ontbreekt op het lijstje beschermde speelsters. Zij was eigen lijk te laat met inschrijven maar werd op het laatste moment toch op de lijst toegevoegd. De top-drie van de vrouwen in Cl geeft acte de présence in Nieuw-Vennep. Carlijn Buis zal als het goed gaat haar eerste con frontatie met Ruby Pennings aangaan. Dat zal dan in de finale moeten gebeuren. Buis boekte al vier overwinningen in vier toer nooien. Pennings staat eveneens op hon derd procent. Zij speelde echter pas twee toernooien. De nummers drie en vier, res pectievelijk Lisette Faas en Nicole van Stein, hebben een zege op hun naam staan dit jaar. Albert Robben mag in Cl zijn eigen toer nooi gaan winnen. Robben heeft op papier weinig tegenstand, omdat Patrick Wijffel- man en Sohail Moussavi zich niet inschre ven. Maarten Buys, dit jaar nog wéinig suc cesvol moet in de onderste helft van het schema de sterkste zijn en tot de finale rei ken. De Open Noordwijkse Tenniskampioen schappen op Casino hebben duidelijk te lij den onder Nieuw-Vennep. De B-lijst bij de mannen is matig bezet met thuisspelers Re né van der Wilk en Kees Heemskerk als reekshoofden. Ook doet er een aantal Duit sers mee van wie de sterkte moeilijk is in te schatten. Verrassingen zijn dus niet uitge sloten. Het vrouwenonderdeel gaat bij ge brek aan belangstelling niet door. Pe leeftijdgenoten van Fleur Bakker liggen nu te bakken in de zomerzon. Voor de 15-jarige Leidse zwemster van LX 1886 is luieren er niet bij. Zij verruilt het ene trai ningskamp voor het andere om volgende week in het En gelse Leeds optimaal voorbereid aan de start te verschij nen voor de Europese jeugdkampioenschappen. En heeft zij eens een uurtje vrij, dan neemt Bakker een duik in ...het zwembad. de koning Dat doet de eerste LZ-deel- neemster aan de EJK niet eens met tegenzin. Zwemmen is haar lust en haar leven. De Olympi sche Spelen in Atlanta zijn nu al in haar gedachten. Leeds is voor een zwemster van haar leeftijd een voorportaal van de grote Spelen, een mini OS. Dat wil niet zeggen dat Bak ker helemaal niets merkt van de olympische invloeden. Nie mand minder dan de Duitse Van Almsick, tweede op de 200 meter vrije slag in Barcelona, dingt op mee naar de hoofdprij zen in Leeds op de afstanden waarop de Leidse ook uitkomt. „Het gat tussen ons is nog heel groot", zegt Bakker. „Maar ik hoop dat ik de komende jaren dichter bij kom. Nu zwem ik de 100 meter vrije slag net onder de minuut. Als ik er een secon de per jaar van af knabbel, denk ik dal Atlanta er wel inzit." Voorlopig heeft Bakker haar handen vol aan de eisen die haar als juniore worden gesteld. Op de Nederlandse kampioen schappen in Amersfoort moest zij pieken. Als favoriet gestart in baan vier verzekerde zij zich zo wel op de 100 als 200 meter vrije slag (2.08,15) van een start bewijs in de Engelse industrie stad. Daar komt zij bovendien uil op de 400 meter vrije slag en drie estafettes. Maar het echte werk moest na die geslaagde limietpoging nog beginnen. „Ik ben net terug van een trainingskamp in Maastricht en kan meteen mijn koffers weer pakken. Want we gaan gelijk door naar Engeland, hoewel de kampioenschappen pas over anderhalve week be ginnen. Dat betekent nog een week trainen, vooral op snel heid. Pas de laatste dagen gaan we het wat rustiger aan doen." Bakker wekt niet de indruk met al die trainingskampen, die een luier-vakantie onmogelijk maken, in haar maag te zitten. In het recente verleden leverde een buitenlandse zwemreis nog problemen op. „Van heimwee heb ik nu geen last meer. Ik bel nog maar een enkel keertje naar huis. Dat zal ook wel te maken hebben met de leuke ploeg die we nu hebben. Als er tijd over schiet, gaan we met zijn allen naar de bioscoop. Al mogen we het 's avonds niet al te laat ma ken. 's Ochtends om half zeven gaat de wekker alweer." Al die trainingsarbeid moet in Leeds resulteren in één of meer dere finaleplaatsen. Dat ver wacht Bakker zelf, dat hopen haar fanatiek meelevende ou ders, daarop rekent clubtrainer Marinus Doderer, die haar en clubgenoot Antoine van Weerde de afgelopen maanden vrijwel dagelijks naar het zwembad in Rijswijk begeleidde, voor extra trainingen. Ook bondscoach Hans Elzerman heeft zo zijn verwachtingen. „Op de indivi duele onderdelen ben ik dik te vreden als ik de finale haal", zegt Bakker. „Maar op de 4 x 100 meter vrije slag en de 4 x 100 meter wisselslag gaan we voor een medaille. Zo'n estafet te geeft mij trouwens een extra kick. Volgens mij zwem ik dan sneller dan anders." De stille en bescheiden LZ- troef beseft als geen ander dat zij met haar deelname aan de EJK nog maar aan het begin van een lange weg staat. „Normaal ges'proken kan een zwemmer in deze periode gas terug nemen. Dat zit er voor mij niet in. Dit jaar dan maar geen vakantie." Maar of het er de komende ja ren wel inzit? Bovendien gaat Bakker nog altijd naar school. In plaats van havo doet zij nu mavo, maar haar staat wel een examenjaar te wachten. Dat zal haar de no dige tijd kosten, maar voor exa menstress hoeft zij niet bang te zijn. Aan spanning is zij inmid dels door de vele zwemwedstrij den wel gewend geraakt. „Als ik op het stdrtblok sta, merk ik niet meer wat er om mij heen ge beurt. Ik ben dan alleen maar bezig met de wedstrijd." In de race kan Bakker niet meer dan haar best doen. Aan de kleine oneffenheden in haar techniek kan zij dan niets meer veranderen. „Dat moet in de training gebeuren. Zo moet ik proberen na de start meteen hoog op het water te liggen. Honderd keer hetzelfde doen, dan slijt de juiste techniek er op den duur wel in." Behalve talent, doorzettings vermogen en een fluwelen tech niek heeft Bakker nog één ding nodig. Zij hecht bijzonder aan nieuwe badpakken. Dan hoeft het nog niet eens, volgens de al lernieuwste zwemmode, een Fleur Bakker voelt zich thuis met water in haar buurt. Zwemmen is haar lust e wetsuit te zijn. En van een ge- Maar aan belangrijke wedstrij- tig tegensputteren, verheft stroomlijnde kale kop wil zij, in den deelnemen in een 'oud' dochterlief voor één keer haar tegenstelling tot collega-zwem- badpak, daarvoor voelt Bakker stem: „Jullie begrijpen dat nu mers, helemaal niets weten, niets. Als haar ouders voorzich- eenmaal niet."

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 12