S VL Vveel publiek en geen pak slaag Luca Cadalora is nu al 'klaar' Scorebord UVS nog niet op scherp Greg Albertijn: sambadanser op het zand van het Brabantse Mill MAANDAG 3 AUGUSTUS 1992 N JOUSTRA AD V ROB ONDERWATER ROB VAN DER ZANDEN Vervaat technische man honkbalbond santpoort Ex-international Thijs Vervaat zal Frans van Aaien opvolgen als bestuurslid technische zaken van de KNBSB. De vroegere honkballer neemt met ingang van 1 september de werkzaamheden van Van Aaien waar. De 32-jarige Vervaat speelde tussen 1981 en 1986 46 interlands. In 1988 besloot hij bij Haarlem Nicols zijn loopbaan. Het is de bedoeling dat Vervaat volgend jaar wordt gekozen tot bestuurslid. Eykelenborg winnaar Draversderby wassenaar Tien jaar na zijn overwinning met Vancouver Cede schaarde Gerard van Eykelenborg zich dankzij Gipsy Westland bij het selecte gezelschap pikeurs dat de Nederlandse Dravers derby twee keer gewonnen heeft. De trainer en pikeur uit Wate ringen verkeerde lang in moeilijke positie aan de railing, maar greep zijn kans, toen de concurrentie na de laatste bocht in moeilijkheden kwam en er een opening ontstond voor een ve nijnige eindsprint. De lang leidende Greatest Secret met Frans Gorter had daarte gen geen verweer. Derde werd George Scotch met Hans Ruij- grok. Favoriet Go for One, gereden door Mariska Huel, startte langzaam en werd nu slechts vierde. Gipsy Westland verdiende met de overwinning op Duindigt voor haar eigenaar 100.000 gulden. Schmitt dicht bij crosstitel tibro» De Amerikaan Donny Schmitt is dicht bij zijn tweede we reldtitel motocross. In 1990 veroverde hij het kampioenschap in de 125 cc-klasse, sinds gisteren lijkt hem het kampioenschap in de kwartliterklasse niet meer te kunnen ontglippen. Schmitt werd in Tibro winnaar van de Zweedse Grand Prix. Daardoor vergrootte hij zijn voorsprong op teamgenoot Puzar tot 87 punten. Er staan nog twee wedstrijden, Finland en Japan, op het programma. Louter pech of blessures kunnen hem van de wereldtitel afhouden. Nicoll verkleint achterstand namen Tijdens de Grote Prijs België 500 cc in Namen slaagde Nicoll zijn achterstand op Jobé te verkleinen tot 27 punten, doordat de Belg in de eerste manche uitviel. De derde kandidaat voor de titel, Liles, is vrijwel zeker kansloos omdat hij twee man ches miste door valpartijen. Tweede plaats Ria Willemse struen Ria Willemse is bij langebaanwedstrijden in Strijen als tweede geëindigd op de twee ldlometer schoolslag. De zwemster van De Zijl/LGB moest 2,1 seconden toegeven op winnares De Booy. Willemse liet een tijd van 32.08,4 noteren. Louwerse ein digde op de derde plaats in 32.09,2. Langeberg twintigste in 24 uursrace francorchamps. Tom Langeberg is bij de 24 uursrace van Franc- orchamps op de twintigtse plaats geëindigd. De Nissan-coureur eindigde in deze wedstrijd voor toerwagens met zijn teammaten Raymond Coronel en Roeland Reinders op 77 ronden van het winnende trio Martin/Soper/Danner. De winnaars legden in hun BMW 513 ronden af. Het team Van de Poele/Winckelhock- /Heger finishte als tweede. - Italiaan pakt wereldtitel in 250 cc donington anp Luca Cadalora heeft zich twee wedstrijden voor het einde van het seizoen verzekerd van de wereldtitel in de 250cc-klasse. De Italiaanse Honda-coureur prolongeerde gisteren zijn kam pioenschap met de vierde plaats in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het verschil van 45 punten in het klasse ment kan door de concurrentie niet meer worden overbrugd in de laatste races van Brazilië en Zuid-Afrika. Op het circuit van Donington Park, omzoomd door ruim 80.000 toeschouwers, domi neerden de Italianen de wed strijd bij de kwartliters. Cadalo ra moest louter landgenoten la ten voorgaan. Aprilia-rijder Chi li won, teamgenoot Reggiani werd tweede, Romboni (Honda) derde. Patrick van den Goorbergh was op de elfde plaats de beste Nederlander. Het was de hoog ste klassering voor de privé-rij- der in zijn vierde seizoen. Zijn broer Jürgen moest na tien mi nuten de strijd staken wegens een valpartij. Wilco Zeelenberg was op dat moment al uitge schakeld door een kapotte ver snellingsbak aan zijn Suzuki. In de 125cc-klasse waren de Italianen eveneens oppermach tig. Gresini won, op ruim drie seconden gevolgd door rivaal Gramigni. De Japanner Ueda eindigde op dik zeven seconden als derde. Gramigni nam in het klassement de eerste plaats over van de tot gisteren superieure Duitser Waldmann, die niet ho ger reikte dan de zevende posi tie. Gresini heeft in de rang schikking twee punten minder dan zijn landgenoot en twee meer dan Waldmann. Voor de Nederlanders was opnieuw slechts een bijrol weg gelegd. Arie Molenaar haalde als nummer twintig op zijn Aprilia de finish. Voor Hans Spaan was de race al na twee minuten voorbij. De 33-jarige Castricummer kwam met zijn motor ten val doordat zijn ach terwiel brak. Ook Loek Bodelier stuiterde in de eerste ronde van zijn machine. Het duo raakte niet gewond. Egbert Streuer en zijn Britse bakkenist Brown kwamen in de zijspan-klasse niet verder dan de negende plaats, op ruim twee minuten van het winnen de koppel Biland/Waltisperg uit Zwitserland. In het klassement neemt Streuer met 37 punten de vijfde positie in, 55 punten achter het leidende tweetal Webster/Simmons uit Enge land. 500cc In de 500cc-klasse stond Wayne Gardner opnieuw in het brand punt van de belangstelling. Vrij dag kondigde de Australiër zijn afscheid aan, amper twee dagen later zegevierde hij in grootse stijl. Gardner versloeg wereld kampioen Wayne Rainey in een adembenemend gevecht. De Amerikaanse Yamaha-coureur eindigde binnen een seconde De motor van Luca Cadalora is terecht voorzien van het nummer 1De Italiaan werd gisteren, twee r, kampioen in de 250 cc. van de routinier, die zijn acht tiende Grand Prix-zege verover de. Op ruim vijf seconden kwam de Spanjaard Juan Garriga als derde binnen. Viervoudig we reldkampioen Eddie Lawson, die in de training de beste start positie had bemachtigd, moest genoegen nemen met de vierde plaats. De Nederlander Gerard Doorakkers eindigde op twee ronden als vijftiende. Rainey verkleinde in het klas sement zijn achterstand op koploper Michael Doohan, die zijn vierde race op rij miste we gens een gebroken been, tot 22 punten. De Australische pech vogel hoopt in de laatste twee races zijn leidende positie te kunnen verdedigen. Bij internationale wegwed strijden op het stratencircuit van Schleiz (Duitsland) won Henri Sala de race in de 125cc- klasse. De coureur uit Westen dorp vertrok vanuit de beste startpositie slecht, maar had na vijf ronden al zijn voorgangers gepasseerd. Sala stond zijn lei dende positie niet meer af. Hans Koopman uit Heino ein digde op de achtste plaats. De race bij de kwartliters werd gewonnen door de Duitser Benni Metzger, tot groot en thousiasme van de ruim 50.000 toeschouwers. Roy Steenge uit Westerbork bleef steken op de achttiende plaats. John Boer man uit Geesteren moest met een gebroken ketting voortijdig afhaken. Greg Albertijn danste de Samba tijdens de Braziliaanse Grand Prix motocross. Op het zandcircuit De Kuilen in het Brabantse Mill bleef de carnavalsnacht echter uit. De Zuidafrikaan bleef nog één puntje van de wereldtitel verwii- derd, maar de 19-jarige acrobaat op de motorfiets won wel de voorlaatste Gro te Prijs om het wereldkampioenschap, waardoor hij 59 punten yoorsprong heeft op Strijbos en 60 op Tragter. Hij is sinds gisteren nagenoeg on grijpbaar voor ain directe concurren ten Strijbos en Tngter. De Nederlan ders hadden voor de 'Braziliaanse' kampioensrace theoretisch nog kansen de Zuidafrikaan met een Luxemburgse licentie en een Belgische woonplaats te bedreigen. Het bleek in de praktijk ook slechts op theorie te berusten. Op eigen grondgebied, het zand, speelde Albertijn, die een beetje Ne derlands bloed in zijn aderen heeft, met de specialisten. De ploegmakker van Strijbos had vooraf al voorspeld niet ongelukkig te zijn dat Brazilië zich als organisator had teruggetrokken. „Vorig jaar kreeg ik geen visum. Dit jaar zou alles goed komen, maar drie weken geleden waren mijn papieren nog steeds niet in orde. Aan de andere kant had ik ook een beetje schrik met Tragter en Strijbos zo dicht in de buurt. Het is hun terrein." Achteraf bleek de vrees van Albertijn niet gegrond. De Zuidafrikaan bouwde zijn voorsprong uit op zijn rivalen Tragter en Strijbos, die beiden niet slecht reden maar te kort kwamen op de koploper. Albertijn drukte na afloop Remy van Rees de hand. De Zuidhollander beves tigde zijn reputatie als de pechvogel van het seizoen tot zijn spijt opnieuw. In de eerste manche verloor hij op vierhonderd meter van de finish de eerste plaats door een fout, zoals die vaak in de wielersport gemaakt wordt: hij keek onder zijn arm door en raakte de macht over het stuur kwijt. Tijdens de laatste serie verspeelde hij de leidende positie door een lekke band. Strijbos en Tragter hadden tot dat moment amechtig het spoor van de aanstaande wereldkampioen kun nen volgen. „Ik kon niet aanvallen", zei Strijbos, de wereldkampioen 125 cc uit 1986. „Ik was na twee manches op. In de laatste omloop ging het iels beter. leiden Voor UVS kwam het eerste oe fenduel duidelijk nog te vroeg. In Leiderdorp verloren de Lei- denaars met liefst 5-1 van RCL Rijnsburgse Boys bleek redelijk te hebben overzomerd. Het be zoekende Sparta 2 werd op 1-1 gehouden. Rijnsburgse Boys - Sparta 2 1-1 De Rijnsburgers werkten zater dag een prima eerste helft af te gen de Rotterdammers. Vooral het combineren ging de ploeg van Arie Kurver goed af. De on berekenbare Martin de Louw bekroonde het goede spel met een leep stiftballetje: 1-0. Na de hervatting liep het wat minder vlot bij de Rijnsburgers, die donderdag pas hun eerste trai ning afwerkten. Zodoende kon Sparta via een rommelgoal langszij komen. RCL -UVS 5-1 UVS stond afgelopen zaterdag nog niet op scherp. Vooral in de tweede helft maakte de blauw- witten een aantal forse verdedi- gingsfouten. Voor rust kwam UVS nog gelijk door een goal van Dick van der Heyden, nadat zaterdagderdeklasser RCL de score had geopend via Armin Nieuwenhuizen. Remco Visser (2x), Paul van der Blom en op nieuw Nieuwenhuizen zorgden uiteindelijk voor een duidelijke uitslag. Overigens ontbrak bij UVS nog een aantal basisspelers, onder wie Marijn Mokveld, Rob Dorlas en Marcel Tolsma. Arthur van Orssagen viel al vrij snel uit met een knieblessure. Alphense Boys - WSE 4-0 De kersverse hoofdklasser uit Alphen opende de serie oefen wedstrijden meteen met een forse winst tegen de zondagder deklasser uit Woerden. Al na ze ven minuten leidde de thuis ploeg met 2-0 door doelpunten van Koos van Zoest en René de Jong. Alphense Boys had daarna volop kansen om tol een mon sterscore te komen, maar was te speels in de afwerking. Na rust maakten Pieter van Zoest en Sander Beuk het kwartet goals vol. EDO - FC Lisse (za) 2-2 De Lissen aren maakten een goede indruk in hun eerste wedstrijd om de Haarlem Cup. Toch waren het de counterende Haarlemmers die kort na rust twee keer succes hadden en keeper Kees Horstman, vervan ger van Paul Veenboer (op va kantie) passeerden, lelie Visser, uit een penalty nadat Mark Ens onderuit was gehaald, en René Ras herstelden echter het even wicht. FC Llsse (zo) - Flora Tallinn 0-4 De zondagvoetballers van FC Lisse hadden minder succes in hun openingswedstrijd om de Haarlem Cup. Flora Tallinn uit Letland was duidelijk een maatje te groot en drukte dat kwaliteitsverschil uit in vier tref fers. OEFENVOETBAL Het is een pleistertje op de wonde dat Albertijn mijn ploegmakker is, maar ik had op meer gehoopt. Het zat er even wel niet in." Drie weken geleden klopten de har ten van de supporters van Tragter en Strijbos plotseling sneller. Ze kregen een tikkeltje hoop toen bekend werd dat Brazilië wegens financiële proble- geen kans zag de voorlaatste bedenktijd het verzoek van de FIM (in ternationale motorsportbond) de Grote Prijs van Brazilië te organiseren hono reerde. Het is altijd even afwach ten wat er gebeurt als je als klein amateurclubje een heuse eredivisieclub uitno digt voor een vriendschap pelijk partijtje voetbal. Komt er publiek op af? Treedt de opponent op volle oorlogsterkte aan? Houden 'onze' jongens zich redelijk staande of worden ze vlak voor de competitie onmiddellijk opgezadeld met een enorm minderwaardigheidscom plex? voorschoten herman joustra SVLV kon gistermiddag na af loop van het potje tegen RKC (0-4) opgelucht adem halen en de balans opmaken: behoorlijk wat publiek en beslist geen af straffing tegen een redelijk complete Waalwijkse ploeg. Gelukkig maar voor SVLV, want denk maar niet dat de profs tegenwoordig nog gratis komen voetballen. Het heeft heel wat voeten in de aarde, willen de heren broodvoetbal lers hun kunsten nog vertonen. Dank zij de nodige kruiwagens - kennissen, collega's en vrienden - was het in elk geval gelukt de Waalwijkers naar Voorschoten te halen. Met de inbreng van de sponsors kon SVLV zich niet echt een buil meer vallen. En omdat ook nog eens bijna vijf honderd betalende toeschou wers de poorten passeerden (vijf gulden entree, óók voor le den), konden de bestuurders voordat er ook maar een bal was getrapt al breeduit lachen. De spelers van SVLV konden het na afloop. Met een 'nulletje of tien' hadden de meeste voet ballers van de zondagvierde klasser stilletjes al rekening ge houden. Ga maar na, redelijk op oorlogssterkte waren de Waal wijkers naar Voorschoten geko men. Alleen Marco van Hoog- dalem, Jos Luhukay, André Hoekstra en Harry Decheiver kwamen niet in de opstelling schrik vrij. Patrick Peelen van RKC (liggend op de grond) heeft zich in zijn eigen schijnbewegingen verslikt. Jelle Raap en Dick van der Walle staan FOTO LOEK ZUYDERDUIN Doelman Rob Hannaart komt met de hun doelman bij. voor. Ze waren licht gebles seerd. Maar met spelers als de ervaren Marcel Brands, Ray Ri chardson, Herman Teeuwen, Nico Jalink en Leon Hutte stond er naar amateurbegrippen toch een 'beresterk' elftal op papier. Bovendien had SVL er pas een weekje training op zitten, hoewel een deel van de selectie tijdens de vakantie de conditie nog een beetje op peil had pro beren te houden. Maar of dat genoeg was om op te boksen te gen een al aardig getraind en ingespeeld elftal? De Voorschotenaren moeten zich gaandeweg het duel regel matig achter de oren hebben gekrabd. Weliswaar gingen de Waalwijkers niet tot het uiterste, maar iets meer niveau had SVLV toch wel verwacht van de eredivisionisten. Alleen Nico Ja- link, Marcel Brands, Jurgen Streppel en Patrick Peelen kwa men tot scoren. Met een beetje mazzel had Niels Karremans dat ook voor de thuisclub een keer of twee gedaan, maar hij strandde in het zicht van de ha ven. Vlak voor tijd schreeuwde Karremans het uit van de pijn, op de grond liggend, wanhopig op zoek naar behulpzame teamgenoten. Hij had last van kramp. Dat was illustratief voor. de instelling van SVLV. Brands stond er bij en keek er hoofd schuddend naar. Hoe kon ie mand nu kramp hebben na zo'n tam wedstrijdje? En dat was illustratief voor de instelling van RKC. svlv - rkc 0-4 (0-2). 7 Jalink 0-120. B-ands 0-2, 52. Streppel 0-3,67 Peelen 0-4. Scheids-

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19