Dogger wil nog één keer World Tour in golfsport nog een probleem Van Kempen in Avondzesdaagse Sport Ingrid Kruit zorgt voor een surprise Kater voor Siemerink VRIJDAG 24 JUL11992 18 HERMAN JOUSTRA 4 (CHEF) TIM BROUWER DE K Klinsmann naar Monaco parus De Duitse voetbalinternational Jürgen Klinsmann heeft gisteren een contract voor drie jaar getekend bij AS Monaco. De 27-jarige Klinsmann kwam drie jaar uit voor Internazionale. Door de komst van Klinsmann kan de Liberiaan George Weah vertrekken naar Paris SG. Weah, ooit winnaar van de Gouden Bal in Afrika, tekende voor vier jaar. Juventus wil Wim Jonk Na Manchester United heeft ook het Italiaanse Ju ventus belangstelling getoond voor Ajacied Wim Jonk. De inte resse van de club uit Turijn ging in eerste instantie uit naar Den nis Bergkamp, maar omdat de aanvaller dit seizoen nog in Am sterdam wilde blijven kwam Wim Jonk in beeld. De 27-jarige Vo- lendammer tekende echter vorig jaar voor vier seizoenen bij. Dit hoeft voor de steenrijke Italianen geen beletsel te zijn. Naar ver luidt zou de vraagprijs voor de speler 15 miljoen gulden zijn. Hoewel Jonk het sportief en financieel naar zijn zin heeft bij Ajax staat hij niet onwelwillend tegenover een verhuizing naar Italië. Milan opent tegen Foggia milaan AC Milan speelt de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen thuis tegen Foggia. In de laatste wedstrijd van het afge lopen seizoen versloeg de kampioen deze club met 8-2 in Zuid- Italië. Lazio (Winter) en Genoa (Van 't Schip) starten met lastige uitwedstrijden bij respectievelijk Sampdoria en Fiorentina. Titel kandidaat Juventus begint het seizoen met een bezoek aan Cag- liari. AC Milan gaat op de tweede speeldag op bezoek bij promo vendus Pescara. De eerste topper van het seizoen staat op 27 september op het programma: Sampdoria-Milan. Op diezelfde dag staan Aron Winter en John van 't Schip tegenover elkaar bij Lazio-Genoa. Fan Norman verdient medaille noordwuk» Greg Norman, alias „the great white shark", werd gisteren op zijn eerste ronde over de Noordwijkse golfclub ver gezeld door enkele honderden fans. Velen getooid met kingsize zonnehoeden, een handelsmerk van de Australische wereldtop per. Een Nederlandse volger bracht Normans bijnaam in de praktijk en sjouwde zelfs achttien holes lang een mansgrote op- blaashaai met zich mee. „Die jongen verdient een medaille", lachte Norman die de ludieke actie best kon waarderen. „Zo lang hij niemand in de weg loopt, prachtig toch. In Amerika lo pen ook wel mensen met poppen, maar die zijn veel kleiner dan deze. Hij heeft mooi werk gedaan." Ushockeyclub Geleen in nood geleen Het bestuur van de ijshockeyclub Geleen heeft bij de rechtbank uitstel van betaling aangevraagd. Het college heeft de exploitatie over het afgelopen seizoen niet sluitend kunnen krij gen. De Financiële problemen bij Geleen zijn ontstaan door te genvallende sponsorinkomsten en naheffingen van de bedrijfs vereniging en de fiscus. Laatstgenoemde instanties gingen bij een controle in februari van dit jaar niet akkoord met het gehan teerde systeem van onkostenvergoedingen. De financiële positie van de Stichting Topijshockey Limburg bleek te zwak om met name de naheffingen op te vangen. De begroting voor het ko mende seizoen is in verband met de geconstateerde afwijkingen al drastisch bijgesteld. Een door de rechtbank aan te wijzen be windvoerder zal moeten vaststellen of ijshockey in Geleen op het huidige niveau nog haalbaar is. Mouland houdt van Holland noordwuk Eens in de vier jaar laat Mark Mouland zien waarom hij nog tot de top van het gilde der profgolfers mag worden gere kend. De nu 31 -jarige Welshman kiest voor zijn bovenmodale uitschieters liefst een Nederlandse baan uit. In 1988 won hij, in Hilversum, het Dutch Open. Gisteren had hij, in Noordwijk, een veelbelovende start. Met 68 slagen was hij een van de vier leiders van het eerste uur. Aan de zijde van Bernhard Langer, Greg Nor man en de Engelse nieuwkomer Roger Winchester. Paul Dogger zet zich nog een keer schrap v i internationale doorbraak. FOTO LOEK ZUYDERDUIN LEIDEN. GERRJT-J Voor Ingrid Kruit was het giste ren een mooie dag op de Open Leidse Tenniskampioenschap pen. De Merenwijkse boekte de opvallendste overwining van de dag door de in B als eerste ge plaatste Hanneke Vleeschouwer vroegtijdig uit het toernooi te tikken: 7-61-6 6-2. Op papier maakte Kruit na tuurlijk geen enkele kans tegen de nummer 79 van Nederland. Vleeschouwer, die pas in de derde ronde van het kwalifica tietoernooi Claudia Reimering in de tiebreak van de derde set voor moest laten gaan en daar door het hoofdtoernooi op een haar na miste, zou de partij te gen de Leidse B2-speelster op haar sloffen moeten winnen. Kruit dacht er echter heel an ders over. Met volle overgave stortte ze zich op de confrontatie. Vlees chouwer werd overrompeld door het Leidse geweld en kroop van het begin af aan in de verdediging. De tegenstandster van Kruit speelde geen hoog tempo waardoor Kruit zelf ge- maldcelijk om haar iets mindere backhand kon heenlopen en met de forehand de druk op de ketel kon houden. Zo kon ze ook in het spoot blijven. In de eerste set ging de strijd gelijk op en een tie-break moest de beslissing brengen. Kruit toonde zich daarin de sterkste. Vleeschouwer liet in de tweede reeks echter zien dat ze niet zomaar zo hoog op de na tionale ranglijst staat. Kruit moest die dan ook laten lopen (1-6). Val Gaandeweg kwam ze weer in de wedstrijd terug. De Merenwijk se nam brutaal een voorsprong. Vleeschouwer probeerde de strakke forehands van Kruit te neutraliseren door de ballen hoog de lucht in te gooien. Kruit liet zich echter niet intimideren. Haar geduld werd beloond. Vleeschouwer viel in haar eigen val en moest de Leidse na een lange strijd feliciteren: 6-2. „Dit ging wel goed", verklaar de Kruit, zich nauwelijks bewust van haar prestatie. „Is ze 79 van Nederland? Nou dan wordt het eens tijd dat ik me ook inschrijf voor een A-kwalificatietoer nooi", klonk het uit haar mond. „Ze was wel lastig met die hoge ballen, maar ik bleef rustig en liet me niet gek maken." Fred Dogger was zo'n 25 jaar geleden winnaar van de Open Leidse Tenniskampioenschappen. Een ouderwets strijkijzer in de kamer van Dogger senior herinnert nog aan die goeie ouwe tijd. Bij Roomburg waren ze destijds creatief in het bedenken van hoofdprijzen. Tegenwoordig worden er alleen nog enveloppen met inhoud uitgekeerd. leiden rob van der zandenvariant op de Agassi-cultus. Verdraaid, hij fs het. Het Amsterdamse bluffertje dat vijf jaren geleden bij grote toernooien op de baan stond te- Ivan Lendl en John McEn- leeft dus nog. Lendl en McEnroe waren toppers waar hij niet van won, maar die wel zeiden te zijn geschrokken van deze junior. Richard Krajicek - net zo oud en in die tijd ook 'n talent - werd wel geregeld Een kwart eeuw na Fred Dogger ziet het tennis er allemaal heel anders uit. Sneller, dynami scher, vlotter en moderner. Kijk gen Ivan Lendl nou naar dat ventje op het cen- tre-court van Roomburg. Mo dieus staartje, een opvallend blauw petje met pasteltinten en een oorbel. Vanaf de baseline' staat hij zijn tegenstander murw te beuken, zo nu en dan een dropshot gevend. De Andre door 'Adoggi' geveegd. Agassi van de lage landen. Nietsvermoedende toeschou wers aan de Kanaalweg komen het Roomburg-park op en kij ken met gefronste wenkbrau wen naar het lefgozertje. Dat lijkt Paultje Dogger wel. Zoon van Fred, maar vooral bekend als het Nederlandse talent dat jaren geleden de wereld leek te gaan veroveren als de Hollandse Melkhuisje Maar in tegenstelling tot Kraji cek is Dogger in eigen land blij ven steken. Hij is de nummer 350 van de wereld - of daarom trent - en zelfs op de nationale ranglijst hoort hij niet bij de besten. Paul Dogger (21 inmid dels) speelt gewoon ergens in Leiden op een viersterrentoer- nooi. Zonder afbreuk te doen aan de status van de Open Leid se, maar Dogger had nu mini maal op Het Melkhuisje moeten staan. Praat Dogger niet over vroe ger. Hij kotst van het geleuter over zijn mislukte doorbraak en het verval. Iedereen weet het toch. Blessures, een verkeerde leefwijze, gebrek aan discipline enzovoorts, enzovoorts. „Ik leefde vroeger om ziek te worden", zegt Dogger, de jaren van ellende samenvattend. „Niet zo vreemd dus, al die blessures. Ik meende het uit gaansleven te kunnen combine ren met een profcarrière. Door bondscoach Stanley Franker ben ik destijds uit de nationale selectie gezet vanwege mijn leefwijze, terecht." Dogger was altijd al blessure- gevoelig. Niet alleen vanwege het uitgaan. Zijn optreden in Leiden is weer een onderdeel uit een zoveelste come back. „Ik heb negen maanden niet kunnen spelen vanwege twee liesbreuken. Steeds weer bij het nulpunt beginnen met kracht oefeningen en looptraining, dat is moeilijk. Nu heb ik er weer plezier in. Heus, ik ga er nog steeds voor. Die internationale doorbraak zie ik nog zitten. Nog een keer zet ik aan. Maar als ik nog eens geblesseerd raak is het over en sluiten." In de tweede ronde op Room burg - waar de nog niet duide lijk is of de finales op zaterdag of zondag, of mogelijk beide, worden gespeeld - rekende Dogger gisteren af met Hans Eric Zwaagstra in twee sets: 6-2, 7-6 (8-6). In de wedstrijd ging het er fel aan toe. Zwaagstra kreeg twee waarschuwingen (Dogger een) en de laatste le verde hem in de tiebreak een duur strafpunt op, hoewel de soms onoplettende umpire daar de ogen van hoofdscheidsrech- ter Luc van Wijk - langs de baan - voor nodig had. Na een mis lukte slag ontdeed Zwaagstra zich van zijn halssnoer en sloeg die de tribune in. Daarover volgde een discussie met een toeschouwer die dit terecht geen stijl vond. Dogger profi teerde handig van Zwaagstra's concentratieproblemen. Na de opwarmer van woensdag was het Melkhuisje er gisteren he lemaal klaar voor om een vervolg van het nationale tennissucces te beleven. Het beoogde festijn viel echter - ditmaal eens figuurlijk - in het water. De gastheren, Jan Siemerink en Jacco Eltingh, kamp ten nog met een kater van de vorige 'party'. Juist op het moment dat er aan de Bussumergrintweg iets van een jubelstemming viel te bespeuren, dompelden Fabrice Santoro en Karei Novacek de internationale kampioenschappen van Neder land in de rouw. Tegen respectievelijk Siemerink en Eltingh zorg den zij voor een anticlimax door allebei in precies dezelfde tijd (een uur en tien minuten) en met precies dezelfde cijfers (6-3,6-1) te ze gevieren. Mark Koevermans kan vandaag tegen Mikael Tillström misschien nog de vaderlandse eer op het Melkhuisje redden. SCOREBORD GOLF 0. gdc1: Froma/De Vnes-Krijgsman/Van L allen 68 slagen (4 o dez (Arg), Evans en 1. Langer (Dui). Mou- 0 en Winchester (Eng) par). 5. Stewart (VSt), n Eng) 69. 8. Fernan- Eng) 70. Sco- n 72, Vogel 7 e allen 75. E -Schmidt 6-3 6-1, Oudshoorn-Rijnaarts 6-1 4-6 6-4. mdc2: Frens/Radder-Bronsgeest/Hentzen 6-4 6-3. vdc2: Breuls/Van de Geest-Guyt/Schmidt 7-6 noordwuk gus van oosten Robbie van Erven Dorens, di recteur van Reved International en organisator van het Heine- ken Dutch Open, geniet deze dagen van het sterke veld gol fers dat in de duinen ten noor den van Noordwijk zijn ronden maakt. Hij is ook trots op zijn evenement dat inmiddels is uit gegroeid tot het één na grootste van de PGA-European Tour. Al leen het Britse Open werkt met een groter budget. Een kleine tegenvaller is dat Amerikaanse toppers als Fred Couples en Paul Azinger niet van de partij zijn. Couples was er vorig jaar nog wel, maar werd dit jaar niet door de Amerikaan se PGA vrijgegeven. Hij had ge hoopt op deelname aan het Schotse, het Britse en het Ne derlandse Open. Dat feest ging niet door. Zijn Europese trip werd vorig week helemaal een drama toen Couples op Muir- field tijdens het Brits Open (één van de vier Grand Slam-toer- nooien) de schifting niet over leefde. Er zijn twee redenen waarom niet alle wereldtoppers in Noordwijk aanwezig zijn. Som mige spelers eisen te hoge start- gelden. De tweede reden is puur van organisatorische aard. Er zijn vijf tours: de Europese, de Amerikaanse, de Australia/As ian, de Zuid-Amerikaanse en de in Zuid-Afrika gehouden Suns hine Tour. De spelers in de ver schillende toernooireeksen kun nen niet zomaar ergens anders gaan spelen. Zij moeten hun ranking in de gaten houden. Om de toppers bij elkaar te krij gen, buiten de Grand Slam- World Tour van de grond r ten komen. Van Erven Dorens heeft wel oren naar dat, overi gens niet nieuwe, idee. „Als die er komt zal ik er verdomd snel bij zijn. Dan doe ik mee", zegt hij. Van Erven Dorens heeft wel zijn twijfels over het slagen van een dergelijke toernooireeks. Behalve de praktische proble men die de grote reisafstanden met zich meebrengen, ziet hij de verschillende golfbonden niet zou snel de handen ineen slaan. „De belangen zijn een voudigweg te groot", aldus Van Erven Dorens. „Ik zie de USPGA zijn topgolfers niet zo snel af staan. Bovendien spelen facto ren als chauvinisme en egoïsme een grote rol. Mark McCor- mack, een invloedrijke man in Amerika, wilde het proberen. Maar zelfs hij krijgt het niet voor elkaar." Het egoïsme van de PGA's ziet de 37-jarige Australiër Greg Norman, die gisteren de eerste dag in Noordwijk als leider af sloot, als het grote struikelblok. Norman, een type die sterk doet denken aan Crocodile Dundee uit de gelijknamige film: „Top pers als Faldo, Woosnam en ik willen dolgraag vaak tegen el kaar spelen. De wereldranglijst is op dit moment een joke. Ik ben al jaren een voorstander van een World Tour en die moet er gewoon komen. Ik ben zeer enthousiast over het idee, maar pessimistisch over de rea lisatie daarvan. Maar als een grote sponsor zijn schouders er onder zet dan moet het kunnen slagen. De spelers, pers, spon sors en het publiek worden er beter van." 'Niet alle spelers zijn even en thousiast als The Great White Shark, zoals Norman wordt ge- SCHAKEN 6-4 6-3. Van de Berg-Alt.ng S.eberg 6-1 6-3. Stand: 1. Sziva 2 1/2 punten, 2. Belle. Brui- ALPHEN AAN DEN RUN» De schaatsers Richard van Kempen en Christian Eminger behoren tot de favorieten van de Internationale Avondwieler- zesdaagse. Vanavond om 19.00 uur staan de marathonschaatser uit Nieuwveen en de Oosten rijkse allrounder te midden van wieleramateurs uit binnen- en buitenland in de A. v.d. Goes- straat in Den Haag aan de start. Zondag komt het peloton in Alphen aan den Rijn zelfs twee maal in actie. Van Kempen rijdt in de avondzesdaagse in de met Niels Boogaard versterkte formatie van Swift/Casba, die verder be staat uit Mare Faas, Femand Warmerdam, Niels van Stralen en Pascal Vergeer. Vijf andere coureurs van Swift/Casba, Her man Bakker, Edwin Hofstee, Leon Rekelhof, René van der Salm en Martijn Noordermeer i met de Alphenaar Pa trick van Wilgen de gelegen heidsformatie van Avanti. De Bollenstreek is met Rik van Wetten, André van Reek, Peter Reitsma, Robert Karremans, Ben van Stijn en Rob Janssen vertegenwoordigd. De grootste kanshebbers op de hoofdprijs, die woensdag in Noordwijk wordt uitgedeeld, komen waarschijnlijk uit het buitenland. Eminger leidt een ploeg die verder uit Zwitserse renners bestaat. Ook van Let land wordt veel verwacht. In Alphen beginnen de vijf tien ploegen zondag om 12.45 uur met een ploegentijdrit van vijf kilometer op het parcours van de wielervereniging Avanti aan de Stuyvesantlaan. Om 15.15 uur volgt een klassement scriterium over 80 kilometer. Tussen de bedrijven door rijden de B-amateurs en veteranen om 14.00 uur. Koesjelov (Rus) 1/2-1/2. Melkhuisje. 500.000 gulden Man- Bruinenberg 0-1. De (Ned) 6-3 6-1. Novacek (Tsj) - Eltingh (Ned) 6- rland - De Vries 1/2- 3 6-1. Dubbelspel kwartfinales: Haarhuis/Koevermans (Ned) - Goellner/Oosting (Dui/Ned) 6-1 6-3, Nijssen/Suk (Ned/Tsj) - Champion/Pioline (Fra) Toronto. 2.2 miljoen gulden. Mannen, derde ronde: Korda (Tsj/1) - Reneberg (VSt/15) 6-4 6-2, Agassi (VSt/2) - Rusedski (Can) 6-4 6-1. Lendl (VSt/3) - Youl (Aus) 6-1 belangrijkste uitslagen: I (Ned) 1/2-1/2. Hartoch (Ned) - Deegens 1-0. Stand aan kop: 1. Ivanov. W. Hendrik punten, 3. Koesielov. Cifuentes Parada TENNIS jr (Aus/10) - Kuhnen (Dui) 4-6 6-3 6-2. itzbühel, 600.000 gulden. Open Leidse Tenniskampioenschappen A-toernooi Mannen, tweede ronde: Kok - Koopman 6-2,6- Dankaart 6-3. 6-1. Dogger - Zwaagstra 6-2. 7- a (Arg) 6-3 2-6 7-5, - Taphoorn 6-1. 6-4.1 - Steenkamp 4-6, 6-3, 6-4. inSteenwijk 6-1,6-1. (Arg/7) - Azar (Arg) 6-0 7-5, Markus (Arg/9) - (Tsj) 6-1 6-3. Praag. 160.000 gulden. 5 6-4, Sviglerova (Tsj) - 7-5, Niemantsverdriet - Reimering 6-2.4-6, 7- 5. Van den Berg - Bartels 6-3,6-4. MEB: Van der Capellen-Van Marwijk 6-2 6-1. Wolfert-Lief broer 6-1 6-4. Guinau-Draulans 6- 3-6 6-3 6-4 VEB; 6-2. Leenen-Schoord.jk 6-4 6-1 MDB: Va. Marwi|k/Van Leeuwen-Van der Zee/Liefbroer 6 4 6-3. MEC1: Wijffelman-'t Lam 6-4 7-6. Bo verhof-Cats 6-2 6-2, Van Schie-Canter Vis Moussavi-Van Gaaien 6-2 7-5, Robben-Niezei Langrova (Tsj) 6-4 7-5, Zrubakova (Tsj) - Kuco- WIELRENNEN noemd sinds hij jaren geleden met een geweer een haai van zijn boot wegschoot. De Ameri kaan Payne Stewart bijvoor beeld. De titelverdediger van het Heineken Open zegt niet mee te zullen werken aan een World Tour. „Ik zal ten opzichte van de USPGA loyaal blijven. Een initiatief om tot een World Tour te komen zal voor zowel de Amerikaanse als de Europese Tour de doodsteek zijn. En wie heeft belang bij een World Tour? Misschien de top-50, maar de rest van de golfers niet. Die wordt er slechter van." Stewart (34) denkt dat de World Tour de sponsors van de Europese en de Amerikaanse Tour weg zal trekken. Met het gevolg dat voor de brede sub- stejaars professional Stéphane Lovey, hij kwam gisteren drie boven par binnen, ziet een overkoepelende tour liever niet komen. „Uit sportief oogpunt is het een goed plan. Ik begrijp die topgolfers die dat graag willen ook wel. Maar voor beginnende spelers wordt het dan wel erg moeilijk. Er zullen ongetwijfeld veel toernooien wegvallen." Lovey hoeft zich geen zorgen te maken. Een in Noordwijk aanwezige vertegenwoordigster van de Europese spelersorgani satie zegt dat het met de plan nen niet zo'n vaart loopt. „De spelers praten er wel over, maar tot op heden is er nog niets aan gedaan." Knappe sprint van Van Dorp alphen aan den run»Tussen het AAV-trio Ate de Jong (8.40.2), Martien van der Hoorn Yvonne van Dorp heeft een 8.43,6 en Rob van Schooten avondwedstrijd in Alphen aan (8.47,2) hield Mark Koopman den Rijn opgeluisterd met een schap zich met 8.43,2 staande, scherpe sprint. De Leidse zege- De AAV'ers Freek Buikema vierde gisteravond op de 100 (8.51,5), Erik van Toren (8.53,9) meter in 12,0. Ook de 400 meter en Cor Brandwijk (Holland) do- schreef de atlete van AV Hol- ken ook onder de negen-minu- land op haar naam, maar haar tengrens. De 62-jarige Bataaf tijd (55,4) sprak in dit geval Wim Ravensbergen realiseerde minder tot de verbeelding. Bij met 9.59,1 een toptijd in zijn de mannen troefde Marcel de leeftijdsklasse. Op de techni- Bruin (Holland) op de 400 me- sche onderdelen onderscheidde ter Ruud van Maurik van de or- Roos Uittenbogaart (AAV) zich ganiserende vereniging AAV '36 bij de B-meisjes met een speer- net af: 50,6 om 50,7. De Bataven worp van 37.54 en een verte- Amo de Lincel (51,9) en Ron sprong van 4.75. Haar clubge- Goudsmit (52,0) volgden op ge- noot Marcel van der Tang stoot- paste afstand. Op de slotaf- te de kogel bij de B-jongens stand, de 3000 meter, trok een 12.24 weg. Jan Vermeer (AAV) andere Bataaf wel aan het lang- wierp in dezelfde categorie de ste eind. Casper Ravensbergen discus naar 41.34. Senior André won de snelste serie in 8.35.1. van Spronsen kwam tot 37.00. SPORT OP TV France, rechtstreeks verslag van de 19de etappe, een individuele tijdrit over 60 km 21.15-21.45 Did 2 Olympia-Auftakt. 21.30-22.00 Sportnet Autosport Silversto- 22 00-23 00 EURO Autosport. tra.ningGP 2.40-23.15 Did 2 Olympia-Studio: v 7.00-18.00 EURQJrans world sport, 7.15 Did 2 Sport hi 9 30 BBC 2 Cr,cke ierde test Engeland 7 30-18 00 Sportnet Zeilen 18 00-20.00 Sportnet Tennis Open Cana- 18.00-22.00 EURO Olympische Zomerspe- France, negentiende etappe. 23.20-23.50 TV 5 Journal du Tour de Fran- 23.25-23 50 Did 1 Sportschau: Olympi sche Spelen. 23.37-00.39 Ned 1 Open Nederlandse ten- 0.30 EURO WK mountainbiking. 1.00 Sportnet Golf: KLM Open Noordwijk, tweede dag. den tijdrit. Daarnaast aflevering van 19.30-20.00 BRT 1 Sportjournaal 19.30-23.45 BRT 2 Olympische Spelen 1992, met om 19.30 vooruitblik op onder- BOIC-voorzitter Jacques Rogge. 22.30 voet- 20.00-20.30 Sportnet World Sports Spe- 1.00 EURO Sportnieuws. 2.00-03.00 Sportnet Volleybal: worldlea- 04.00-05.00 Sportnet Paardesport.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18