Leidsch Dagblad A Overname Fokker bijna rond BEL: 'Resten Hitier zijn in 1970 vernietigd' Op weg naar Olympisch Barcelona Duif als VIP naar Engeland Alleen nog strijd om groene trui 3s^&s/s Britten smullen van verhalen over seksleven politici DINSDAG 21 JUL11992 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR. 39908 LOSSE NUMMERS ƒ1.50 Luchtballon /t Getuige van onge- I I luk luchtballon: „Ik zag de ballon boven de centrale zweven. Ik dacht: wat moet die daar?" Oegstgeest en Leiden decor voor tv-serie Leiden en Oegstgeest spelen een hoofdrol in een 13-delige tv-serie die de NCRV dit najaar uitzendt. De comedy-serie 'Zonder Ernst' wordt door Joop van den Ende geproduceerd en gaat over een jonge weduwe die met haar moeder en doch ter in één huis woont. Gisteren maakte het produk- tieteam van regisseur Berend Boudewijn opnamen in de Ho- gewoerd in Leiden. Bij de win kel in tweedehands spullen van Frans Lambers werden straatscenes gedraaid met Trudy Labij. In de serie speelt ook actrice Ellen Vogel een hoofdrol. De gevel van een huis aan het Wilhelminapark in Oegstgeest wordt gebruikt om de buitenkant van de wo ning van de hoofdrolspelers uit te beelden. Pagina Leiden: 'Niet wijzen, dat is onecht' Pitbull bijt kleuter dood Moderne kunst Krans verder 'En toen was er AA MartlJn Krans moet I Z licht' is de titel van I het hebben van een expositie van moderne hard werken, 't Bracht de kunst in stedelijk museum Leidse tennisser een ronde de Lakenhal in Leiden. verderop Roomburg. Geen krant ontvongen.' 071-161499 schiphol» Vanochtend zijn de eerste Nederlandse atleten vertrokken naar de de Olympische Spelen. Sporters en begeleiders stapten op het vliegtuig naar Barcelona. Overigens ging het niet alleen om mensen. Ook de paarden die aan de Olympische Spelen meedoen, vertrokken van daag per vliegtuig naar de Catalaanse hoofdstad. foto anp ruud hoff moskou peter pringle the independent Geruchten dat de stoffelijke res ten van Hitier ergens op Russi sche bodem begraven zouden liggen, zijn op niets gebaseerd. Dat meldt het Russische week blad Nieuwe Tijd. Kort nadat Hitler in april 1945 zelfmoord had gepleegd, von den Sovjet-troepen de resten van de dictator in zijn Berlijnse bunker, maar de KGB heeft de verkoolde botten in 1970 ver nietigd om te voorkomen dat ze relikwieën zouden worden voor neo-nazi's, aldus veteraan Lev Besymenski. Op basis van geruchten onder Sovjet-veteranen, opperde het Duitse tijdschrift Der Spiegel gisteren dat de stoffelijke over schotten van Hitier en zijn vrouw Eva Braun in de Moskou- se Lefortovo-gevangenis wor den bewaard. Besymenski zegt echter dat de KGB hem heeft verteld dat de botten op 'spe ciaal bevel' zijn opgeruimd. „De lichamen werden in to taal negen keer opgegraven voordat ze uiteindelijk werden vernietigd", aldus de 72-jarige Besymenski, die heeft onder zocht wat er met de lichamen is gebeurd nadat Hitiers helpers ze in een ondiep graf op het ter rein van de Rijkkanselarij in brand hadden gestoken. Besymenski, die als kapitein van het Rode Leger Berlijn bin nentrok, zei dat de lichamen vrijwel onmiddellijk nadat ze waren begraven weer werden opgegraven, om vervolgens weer in hetzelfde graf te worden gelegd toen in Berlijn geruchten de ronde deden dat Hitier nog in leven was. Toen bleek dat deze geruch ten niet klopten, werden de li chamen alsnog verwijderd en elders herbegraven. Na nog en kele verplaatsingen en twee lijk schouwingen belandden de botten tenslotte in een graf in Magdeburg. Hier werden ze in 1970 voor de laatste keer opge graven en vernietigd. De licha men werden pas zo laat vernie tigd, omdat Stalin altijd is blij ven geloven dat Hitler was ont snapt. HET WOORD IS AAN Emerson Wat wij in het leven soms nodig hebben, is iemand die ons er toe brengt te doen waartoe wij in staat zijn. VANDAAG Binnenland - Buitenland Cultuur Extra Familieberichten Feiten en meningen Info Programma's- Regio Sport HET WEER Verwachting van het KNMI voor woensdag: Perioden met zon Penoden met zon en vannacht in het oosten nog kans op een bui Minimumtemperatuur omstreeks 14 graden Middagtemperatuur ongeveer 22 graden Wind uit west tot zuidwest, afnemend tot zwak of matig, rond kracht 3 Minister komt DASA op groot aantal punten tegemoet Een zes jaar oude jongen uit Nijkerk is gisteren in de tuin_ van zijn oma in Amersfoort doodgebeten door een pitbull. De hond, eigendom van een in wonend familielid, beet het kind in zijn hoofd en weigerde los te laten. De vader heeft nog getracht het kind te bevrijden door met stokken te slaan, maar de pit bull liet pas los nadat een em mer water over hem heen was gegooid. In het ziekenhuis bleek het jongetje al overleden aan de verwondingen in hals en hoofd en aan bloedverlies. De hond, waarmee het jonge tje 's ochtends nog had ge speeld, is door de politie afge maakt. De politie verricht nog een nader onderzoek naar de toedracht. In Amersfoort geldt geen muilkorfgebod voor pit bulls, zoals dat in een aantal an dere Nederlandse gemeenten wel het geval is. Massale sterfte zeehondenbaby's pieterburen gpd In de Nederlandse en Duitse Waddenzee is een drama aan de gang. In korte tijd hebben zeehondenvorsers ruim veertig dode zeehondenbaby's gevon den. De stoffelijke overschotten liggen op de zandplaten voor de Eesmond en langs de kust. Volgens Lenie 't Hart van het zeehondencentrum in Pieterbu- ren tasten de deskundigen in het duister over de oorzaak. Vo rig jaar werden er slechts drie dode zeehondenbaby's gevon den. Inmiddels is een aantal ka davers naar het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Mil ieuhygiëne in Bilthoven ge bracht, waar sectie wordt ver richt door viroloog Osterhaus. 't Hart sluit niet uit dat een virus de oorzaak van de sterfte is. Vier jaar geleden richtte een virus ook een ware slachting aan on der de zeehonden. De overname van vliegtuigbouwer Fokker door het Duit se DASA wordt zo goed als zeker donderdag beklonken. Minister Andriessen (economische zaken) lijkt op een groot aantal punten gezwicht voor de eisen van Fokker en DASA. De minister wil vanwege het belang van de overname voor de toekomst van Fokker niet verantwoor delijk zijn voor het afketsen van de deal. Andriessen praat met de vakbonden en morgen met de leden van de vaste kamercommissie voor economische zaken, die van va kantie zijn teruggeroepen. den haag bill meyer Het overleg tussen Fokker, DA SA en de overheid wordt don derdag voortgezet. In een sum-» miere verklaring die werd uitge geven na afloop van het overleg zeggen de drie partijen dat ze gisteren constructief met elkaar hebben gesproken. De voltallige raad van bestuur van Fokker, onder leiding van topman Ne- derkoorn, sprak de hele dag met minister Andriessen en de DA- SA-top. In een verklaring zei Andriessen vervolgens dat hij positief gestemd is over de overname. Hij verwacht het overleg donderdag succesvol af te ronden. Inhoudelijk wilden de minis ter noch de vertegenwoordigers van de twee vliegtuigbouwers op de besprekingen ingaan. Wel bevestigde Andriessen dat het bestaande akkoord tussen DA SA en Fokker, het inmiddels be ruchte 'OperationalAgreement', niet van tafel is. Dat betekent dat de overheid op een aantal punten bakzeil heeft moeten halen. De regering wilde aanzienlij ke wijzigingen aangebracht zien in de overeenkomst. Er zaten volgens Den Haag onvoldoende garanties in voor het behoud van de Nederlandse vliegtuigin dustrie. De overheid eiste daar om, voor een periode van acht jaar, een lid in de raad van com missarissen. Die vertegenwoor diger van de overheid zou bo vendien vetorecht moeten heb ben. DASA en Fokker willen echter dat de Nederlandse over heid zich over drie jaar terug trekt uit de nieuwe onderne ming. De twee bedrijven benadruk ten gisteren dat de fusie volgens zakelijke principes tot stand moet komen. Daarom willen zij zich niet voor eeuwig op allerlei garanties vastleggen. De vrij heid van handelen wordt door die garanties te beperkt, menen ze. Samenwerking moet wat op leveren, zo trachtten zij An driessen van hun gelijk te over tuigen. De minister lijkt voor die ar gumenten gezwicht, hoewel hij na de gesprekken iedere inhou delijke uitspraak vermeed. Of en op welke punten Fokker en DASA op hun beurt aan zijn wensen tegemoet komen, wilde de bewindsman evenmin zeg gen. „Er staat nog een aantal punten op de agenda." De mi nister zei zo terughoudend te zijn, omdat hij wil voorkomen dat er opnieuw via de media wordt onderhandeld. Dat Andriessen geen 'nee' heeft durven zeggen tegen de harde eisen van DASA, wordt gestaafd door het feit dat hij morgen met de vaste kamer commissie voor economische zaken wil overleggen. De leden daarvan zijn teruggeroepen van hun vakantieadressen. Vandaag spreekt Andriessen met de vak bonden, die tegen het huidige akkoord zijn. Andriessen wil zich van voldoende politieke steun verzekeren alvorens hij al dan niet zijn handtekening on der een contract zet. schiphol» De duif Invincible Spirit is vanmorgen als een heuse VIP overgevlogen naar Londen. Trans- avia nam het dier mee in de busi- ness-class en gaf hem een specia le maaltijd: een mix van maïs en zaden, mineraalwater en een bak je rauwe sla. De duif is door Jan Hermans uit Waarie verkocht aan een Britse fokker voor het record bedrag van 350.000 gulden. De nieuwe eigenaar stuurde zijn Rolls Royce naar vliegveld Gatwick om de duif op te halen. Invincible Spi rit zal niet meer vliegen, maar al leen nog worden gebruikt als fok- dier. foto united photos de boer nils van houts Indurain nadert magische grens st.etienne dick heuvelman De Tour is in grote lijnen be slist. Het geel behoort toe aan Miguel Indurain. de bolletjes trui is voor Claudio Chiappucci, en het ploegenklassement voor Carrera. De enige strijd bui- Ook gisteren was het weer lijden in de Tour, want opnieuw werden alle tijdschema's aan flarden gere den. Voor het prachtige landschap waar de karavaan soms doorheen trekt, zoals hier een veld zonne bloemen bij St. Etienne, hebben de renners dan ook geen aan dacht. foto reuter ten de dagprijzen die nog niet is beslist, is die om de groe ne trui van het puntenklasse ment. De etappe van gisteren stond dan ook volledig in het teken van het duel tussen de Frans man Laurent Jalabert en de Belg Johan Museeuw. Al meer dan twee weken strijden deze twee wielrenners om de punten. En gisteren was het opnieuw raak. Nadat de Italiaanse ritwinnaar Franco Chioccioli was gehul digd, mocht Jalabert het groen in ontvangst te nemen. De Fransman werd vierde, terwijl de Belgische kampioen Mu seeuw kostbare punten verloor op een berg van de tweede cate gorie, vlak voor de finish in Saint-Etienne. De Spaanse ON- CE-ploeg zorgde voor zo'n strak tempo, dat Museeuw uit de wielen werd gereden en daar door buiten de punten Viel. Jalabert pakte er 18 en nam daarmee 10 punten voorsprong op de nummer twee in het pun tenklassement. Andermaal werd gisteren in hoog tempo gereden. Chioccioli finishte een half uur eerder dan het snelste tijdschema. Het ge middelde van Miguel Indurain (39 kilometer en 726 meter per uur) nadert de magische 40-ki- lometergrens. Zie verder de sportpagina's. londen «ceesv CONCERT IN DE KUIP OP 28 JULI Kosten van de kaarten:TRIBUNE ƒ47.50 VELD ƒ55.00 Kaarten kunt u in Oegstgeest afhalen, maar u kunt z bij alle filialen bestellen. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met Ellie Guijt Telefoon: 071-176141 Kamsteeg correspondent „Europeanen hebben seks in bed, Engel sen hebben kruiken in bed", zo vatte de Hongaarse auteur George Mikes ooit het liefdesleven van de Brit samen. Hij kreeg prompt een brief van een wel ingevoerde Engelse dame. die schreef: „U loopt echt een beetje achter. De dingen zijn ook hier veranderd. We hebben nu betere technieken. Tegenwoordig gebruiken we elektrische dekens". De volkswijsheid wil dat de Engelsen niet in seks zijn geïnteresseerd. De wer kelijkheid is echter wel ietsje anders. Mi nister van oorlog John Profumo deelde in 1963 het bed met Christine Keeler. De liberale leider Jeremy Thorpe had gevari eerde homoseksuele contacten. Voorzit-, trice van Spaanse afkomst. Hoe dat bed ter Cecil Parkinson van de Conservatie- eruit zag, toonde de zusterkrant Daily ven was zo'n geestdriftig voorstander Mirror gisteren op de voorpagina. Op de van het gezin als hoeksteen van de sa- foto was een bed te zien waarin Antonia menleving, dat hij twee stichtte een met zijn vrouw en een met zijn secretaresse. Paddy Ashdown, de huidige liberale leider, biechtte afgelopen mei op dat ook hij zijn se cretaresse enige onei genlijke werkzaam he- den had opgedragen. En nu dus weer David Mellor, minister toegespeeld 1 van cultuur op de Britse eilanden. Mei- mier geregeld een prostituée bezocht?", lor, zo onthulde het zondagsblad People, werd ooit gevraagd aan Guy Mortier, had het bed gedeeld met een mooie ac- hoofdredacteur van het Belgische week- Spaanse actrice woelt tussen de wijnflessen met David Mellor de Sancha danig had liggen woelen, en ge tuige de halflege wijn flessen en wijnglazen niet in haar eentje. De vraag is: moeten kranten over buiten echtelijke escapades van politici rapporte ren. „Wat zou u doen als u informatie werd bleek dat de pre- blad Humo. Mortier antwoordde: „Ik zou het niet publiceren. Dat kun je de prosti tuée toch niet aandoen". Grofweg is dat de redactionele richtlijn op het oude continent. In Nederland moet een schuinsmarcherende politicus wel heel erg te keer gaan, wil hij de ko lommen halen. Dat lukte burgemeester Smallenbroekvan Smallingerland en zijn Hoogeveense collega Fabcr. Na een ui termate plezierig verlopen bespreking in Kampen trokken zij hun bordeelsluipers aan en togen naar Zwolle, 'de enige we reldstad tussen Kampen en Reykjavik'. Pagina 4: Britse minister kan wraak ne men voor onthullingen. I Deze bon in een envelop, zonder postzegel, sturen neer Le»dsch Dagblad Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 1