'Ik voelde gelijk dat het mis was' Wind houdt boten bij Kaagweek aan de kant Sport B-spelers mijden toernooien in regio Fin op proef bij Ajax Operatie Ajax-spits John van Loen Nieuw Ajax-stadion 'vliegende schotel' r DINSDAG 14 JUL11992 1b N joustra AD van k Gerrit de Vries revalideert in ziekenhuis Het is de dag na de ongelukkige val in de Tour. Het rechterbeen hangt in een stellage boven het bed. Gerrit de Vries kijkt ver moeid, maar dat kan ook moei lijk anders. „Ik heb nog niet ge slapen, want dit ligt voor geen meter." De ongelukkige coureur ligt op de tweede etage van het Oosterschelde-ziekenhuis in Goes. Het (Buckler-) shirt boven de lakens, een pijnstiller binnen handbereik. Hij vertelt dat de breuk van het bekken in elk geval 'mooi' is en dat hij gelukkig niet geope reerd hoefde te worden. Dat scheelt in de revalidatietijd. „De verwachting is dat ik na vier we ken rust weer een beetje kan gaan fietsen." Maar dat is even bijzaak. Voorlopig overheerst de teleurstelling. Gerrit de Vries kan zich de val op de door de regen spekgladde kasseistrook nog precies herin neren. „Het is schandalig dat ze het Tour-peloton over zo'n kas seistrook sturen. Ik reed be hoorlijk voorin, zo rond de veer tigste plaats, denk ik. Ik wist niet dat ze kwamen, die kassei en. Maar dat gold bijna voor ie dereen. Het ging zo'n zestig per uur, en dan ineens zo'n smalle weg. Ze vielen als bosjes. Ik werd meegesleurd. Ik viel heel ongelukkig op m'n rechterkant. Ik voelde gelijk dat het mis was." Het flitste onmiddellijk door zijn hoofd dat de Tour voorbij was. „Ik kon niet lopen, m'n fiets was kapot en ik had pijn, verschrikkelijke pijn. Ik dacht: ze bekijken het maar. Het is over. Toen kwam Hilaire van der Schueren, de assistent van Raas. 'Je moet door, je moet rij den, rijden..." De Vries stond op, hij werd op de fiets gezet en, in een waas, ging hij inderdaad trappen. Het was nog bijna tien tien kilome ter naar de finish. „Hoe ik er ben gekomen? Ik weet het niet, ik kon maar met één been trap pen. Ik heb aan de ploegleiders wagen gehangen, de Tourdok ter heeft me een paar pijnstillers gegeven. Zo heb ik het uiteinde lijk gehaald." „Het was zinloos", zegt de 25- jarige Goesenaar, voor wie het laatste stuk een kwelling was. „Ik had me nooit moeten laten overhalen. Ik voelde dat er iets verkeerd zat, dat er mogelijk wat gebroken was. Maar dat is natuurlijk achteraf praten." Enkele uren na de val werden er foto's gemaakt in het Vrije Universiteits-ziekenhuis in Brussel. Omdat de eerste dia gnose ('mooie breuklijn') niet verontrustend was, mocht hij nog diezelfde (vrijdag) avond per ambulance vervoerd wor den naar naar Goes. „Hier ben ik door de scanner gegaan en hebben ze de breuk verder bekeken. Eigenlijk zijn het scheurtjes in het bekken, naar de heup toe. Maar ze noe men het een bekkenbreuk. Ik moet vier weken rusten. Ik hoop dat in begin september de com petitie kan hervatten. Dan kan ik nog enkele wedstrijden voor de wereldbeker meerijden." Het afscheid van de Tour (zijn derde) valt hem zwaar. De Vries, in de ploeg Raas de aan gewezen man om Rooks in het hooggebergte bij te staan, had een goede eerste week achter de rug. Ook al was er die misser in Bordeaux, toen hij - met ploeg maats Kokkelkoren en Segers - Gerrit de Vries in het ziekenhuis: „Het is schandalig dat ze het Tour-peloton over zo'n kasseistrook sturen." deeluitmaakte van een tien man sterke kopgroep en een ander (Harmeling) met de winst ging strijken. „Ja, na afloop was er veel kri tiek, terecht ook wel. We heb ben tactisch slecht gereden die dag. Onbegrijpelijk. Het begon al op honderd kilometer van de finish. Komt assistent-ploeglei der Van der Schueren opeens naast me rijden. Demarreren, roept hij. Ik heb het gedaan. Maar het sloeg nergens op na tuurlijk. De laatste vijftien kilo- Ook de derde dag van de Kaagweek werd gekenmerkt door een overvloedige wind. De reddingsboten hadden hun handen vol om de omgeslagen deelnemers uit het koude water te vissen. warmond arendo schreurs Alle beschikbare boten hielpen mee om de nood te ledigen en zij brachten menig Splash-zeiler die het omslaan beu was, veilig naar de haven. Één pampus kon van de ondergang gered worden nadat hij omgeslagen was en dreigde te zinken. Bij de jeugd- boten bleven veel deelnemers aan de kant en werd de wed strijd van de optimisten uitge steld. De Regenbogen waren na de individuele wedstrijd tot de slotsom gekomen dat er te veel kans op schade bestond en daarom werd de teamwedstrijd een dag uitgesteld. Er zullen vandaag dus twee wedstrijden in de Holland-Friesland race worden gevaren. De wedstrijd van zondag leverde de protest commissie voor de teamwed strijden zeven protesten op die pas halverwege de dag werden behandeld. Dit leverde voor de Friezen twaalf strafpunten op en voor de Hollanders zes. Hier door werden de Friezen op een dusdanig grotere achterstand gezet (81.8 voor Friesland en 51.8 voor Holland) dat zij al kansloos lijken. Volgens Cees Nater is de grote achterstand van de Friezen een gevolg van het niet meer meezeilen van een aantal sterke zeilers. „Het Hollandse team vaart al een aantal jaren met dezelfde ploeg. De tactiek is dan beter op elkaar afgestemd. Ik hoef met Martin Heineke bijvoorbeeld voorhout/noordwu kerhout Voor de B-spelers is er deze week weinig te doen in de regio Leiden. Enige 'gelukkigen' mochten zich prijzen met een uitnodiging voor de invitatie- toernooien bij SW in Voorhout en de Boekhorst in Noordwij- kerhout. Het deelnemersveld bij SW in de Cl-categorie van een meer dan gemiddeld niveau. Zo is Patrick Wijffelman een van de namen op de lijsten. De win naar van twee C-toernooien (De Munnik en Forescate) is terecht als eerste gerangschikt. Sohail Moussavi volgt hem op de voet. De OLTC'er heeft dan nog wel geen toernooi op zijn naam ge schreven maar maakte toch ze ker indruk. Marco Cats en Niels van Elderen (respectievelijk winnaars van het C2- en Cl- toemooi van Dekker vorige week) zijn hun naaste belagers. Bij de plaatsing in de vrou wen Cl-categorie mogen vraag tekens worden gezet. Lisa Colson wordt geacht het toer nooi te winnen, terwijl Carlijn Buys haar verwachte opponente in de finale moet worden. Ge zien het spel dat Buys de laatste weken heeft laten zien, lijkt zij echter de meeste kans Ie ma ken. Daartoe moet ze wel eerst in de halve finale met Lisette Faas afrekenen. Tammera Can ter Visscher ligt als papieren nummer vier op de loer. Bij de Boekhorst lijkt Sander Geerlings niets in de weg te staan om het C-toernooi te win nen. Hij staat als favoriet geno teerd en ziet als zijn voornaam ste belager Erwin Langelaan. Geerlings was al goed op dreef op eigen bodem. Tegenstander Heeneman werd in de eerste ronde opzij gezet: 6-2 6-3. Bij de vrouwen is er weinig animo, waardoor dit onderdeel dan ook in een poule wordt ver speeld. Nicole van Stein, winna res van Hillegom, is de grootste kanshebster op de titel. Opvallend is dat bij zowel de Boekhorst als bij SW de B-cate gorie (de meeste regiospelers spelen in Egmond aan zee) is gevuld met uitgenodigde spe lers. In Voorhout wordt er alleen door de mannen gedemon streerd hoe het tennisspel moet worden gespeeld, terwijl de Boekhorst ook de vrouwén een kans geeft. Beide wedstrijdlei dingen hebben voor dezelfde opzet gekozen. Er wordt ge speeld in twee poules van vier. De winnaars plaatsen zich voor de finale. Noorwegen. Sport Heute. 00-19.30 Sportnet: Tennis: Open Oos- 20 00-20.30 Sportnet: Motorsport: Pro 2CL 00-2 03cT E UR o" Dj ros port 'n i euws 20.00-21.00 TV 5: La Match de Vie: sp< 20.30-21.30 Sportnet: Autosport: Duits tourwagenkampioenschappen. 20.30-23.00 EURO: Tennis: Mercedes i vanuit Stuttgart. 21.30-00.30 Sportnet: Boksen: ProBo» 22.15-22.30 Ned 3: Studio sport journ 22.35-23.00 BRT 1: E 23.00-00.00 EURO: V Francr meter heb ik als een gek op kop gereden. Segers zou in de sprint het werk afmaken, maar de vol gende dag riep hij dat hij ner gens van wist." Zijn indrukken van de eerste week zijn niet bepaald vleiend voor de Nederlanders. „Ik denk niet dat iemand nog een rit gaat winnen. „Wat het klassement betreft is het afwachten met Erik Breukink. Hij reed ook een slechte eerste week in de Tour waarin hij uiteindelijk derde werd. Rooks? Ik weet het niet. Je weet het eigenlijk nooit met hem. Ik snap zijn manier van rijden niet. Zo veel kwaliteit en zo weinig laten zien." „De Tour zal hij van z'n leven niet meer winnen", zegt De Vries over zijn kopman. „Twee de of derde wordt hij ook niet. Dan zou je toch redeneren van: of ik nou tiende wordt of vijf tiende... ik ga aanvallen, ik heb hier niets te verliezen. Zoals Chiappucci. Die reed als een slak in het voorjaar. En kijk eens wat hij nu doet." slechts een blik te wisselen en we begrijpen precies wat er moet gebeuren",aldus de rege rend Nederlands kampioen. Dok in de individuele wedstrijd deed de Warmonder goede za ken door voor de derde keer op rij als eerste te finishen. Al vanaf de start voer Nater voor zijn naaste belagers Hofland en Bayer. Door de verkeerde boei te ronden viel hij twee plaatsen terug. Pas op het laatste kruis- rak wist Nater het onderonsje met Bayer en Hofland in zijn voordeel te beslechten. Hij leidt nu de ranglijst met negentien punten voorsprong. In de A-l wedstrijd wist Rob de Kraa zijn diskwalificatie van zondag enigzins ongedaan te maken door als eerste te fi nishen. Ook hij wist tijdverlies, opgedaan na een valse start, in het verloop van de wedstrijd ongedaan te maken, en bezet nu een zesde plaats. SPORT OP TV DIN16D30-17.00 Sportnet: Autosport: mon; 16.30-17.00 Did 3: Sport 3 extra: wielr nen (Tour de France). 17.00-18.00 Sportnet: Atletiek: Midnight 17.10-17.15 Did 2: Sport Amsterdam Hij heet Jari Litmanen en komt uit Finland. De international, van Myllekosken Palloilljat, is deze week op proef bij Ajax en vergezelt het team op trainingskamp. Gisteren hadden de Amsterdammers geen kind aan Nijmeegse Boys, een zondagderdeklasser: 2-10, na een ruststand van 2-3. De doelpunten makers van Ajax waren Davids (3), Wijnhard (2), Tuhuteru, Alflen, Petersen, Seedorf en Blind (allen 1). FOTO ANP DUIVENTIL Gerrit de Vries blijft de Tour de komende weken volgen, maar hij wil de gedwongen rustperiode ook gebruiken om na te denken over zijn toe komst. „Ik heb met Jan Raas af gesproken dat ik zo lang moge lijk wacht met bij een andere ploeg te tekenen. Misschien komt het nog goed met een sponsor. Maar ik ga nu wel een beetje rondkijken. Ik heb aanbiedin gen van een Nederlandse - en een buitenlandse ploeg." amsterdam - anp Ajax mist in de voorbereiding op het zoen spits John van Loen. De rossige Utrechter heeft last van zijn rechterenkel en moet onder het mes. Van Loen wordt morgen in het VU-zieken huis in Amsterdam geopereerd. De lange aanval ler is waarschijnlijk vier tot vijf weken uitgescha keld. SCOREBORD 12.00-14.00 Sportnet World Snooker cl 12.00-14.00 EURO: Tennis: Federation Cup vanuit Frankfurt. 13.00-16.30 Did 3: Sport 3 extra, tenni: BARCELONA - Het organisatie comité van de Olympische Spe len heeft nog twee miljoen kaartjes te koop. Uitverkocht zijn tot nu toe alleen de ope nings- en sluitingsceremonie alsmede alle basketbal- en handbalwedstrijden en alle wedstrijden in zwemmen, judo en rythmische sportgymnastiek. VOETBAL ïela, Isasi, Aguilera) 38,53.110 rr 1 Schwarthoff (Dui) 13.16, 400 n e (Zam) 48,32, hoogspringen: (0-2). Doelpuntenmakers Lunteren: en Dorrestein, FC Twente Nijhuis, P Nijmeegse Boys (3e klasse zondag) - Ajax 2-10 '2-3). Doelpuntenmakers Ajax Davids (3), Wijnhard (2), Tuhuteru, Alflen, Petersen, See- 1. Moya (Cub) 60,68 m (2-3). Doelpuntenmakers Ajax Davids (3), ""jnhard (2), Tuhute ^g[ rf en Blind (allen 1 Taxandria (3e klasse zondag) - PSV 1-9 (0- Doelpuntenmakers PSV: Thorningen (4). Po scu (2), Linskens, Vanenburg en Kalusha (al 1). SySoM"junSïo^S8Ne°o 2-0? Gaucho3-0. Tweede wedstrijd: 19 |Uli SPORTPRIJSVRAGEN naarst 34,50, vijfde: 5,00. CIJFERSPEL 28: Eerst WIELRENNEN ATLETIEK TENNIS - Pafts, vijfde etappe: 1 4," j Galbois (Fra), 6 Eriksen Ned) 0 48, 31 Van der Mee enhout (Ned) 5 55. 61. D< (ras (Ned) 24.15, 71 Van E jemeen klassement 1 Aude .uttenberger 2 42, 3 Gaib emann 3 57, 5. Piatek 4 C Dui). 7 Poeis 4 19, 53 Var WUt U iet* melden? Bel 071- 161414 (WIm van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. De reserves van Quick Boys (Neder lands kampioen) zijn voor de eerste ronde van de KNVB-beker West 2 aan Rijns- burgse Boys gekoppeld. speel- datum 5 en 6 september An dere aardige wedstrijden zijn: Stompwijkse Boys-DHC, VCL- Ter Leede, Nieuwkoop-ARC en de derby LFC-Lugdunum Het verdere programma: Meerburg- UVS, Voorschoten-RKAW, Nieuwkoop-ARC, Randstad Sport-Tonegido.Abbenes- Roodenburg, Floreant-Alphense Boys, DOSR-Foreholte, Kagia- Docos, ROAC-FC Lisse (za), Delft-Blauw Zwart, FC Lisse (zo)-UDWS, Hazerswoudse Boys-Oliveo, SJZ-SJC, Koude- kerk-DSO, TAW-Olympia, Oegstgeest-Leiden.Alkmania- RCL, KRV-Scheveningen (zo), SVLV-DSVP, MMO-SEV, Teylin- gen-LENS en REMO-WSB Clubs als Noordwijk, Katwijk en het eerste elftal van Quick Boys zijn vrij omdat zij uitkomen in de betaalde bekertoernooi Profclub Telstar wil nog een keer om de onderhandelingsta fel met Bert van Duijvenbode. De ex-Stormvogels-speler heeft overschrijving gevraagd naar zaterdageersteklasser FC Lisse Het Leidse Lakenfeesten-Go- toemooi is gewonnen door de Chinees Zhao Pei uit het Duitse Siegen en Groninger Gilles van Eeden. De beste Leidenaar Filip van der Stappen De wieler ploeg van Swift/Casba staat met nog drie wedstrijden voor de boeg nog steviger op de vierde plaats. De stand is nu: 1. Koga 588, 2. Giant 479,3. Volendam 430, 4. Swift/Casba 305, 5. Jonge Renner 269,6. PWZ Emmen 255,7. Europolis 248,8. Van Keulen 233,10. Westland Wil Vooruit De Leidse voetbalclub De Sleutels is een oefenmeester rijker. Noordwijkerhouter Hans Steekers behaalde brons bij het Nederlands kampioen schap ATB-mountain bike in Oss Zaterdag 18 juli wordt in Ook Stefan Pettersson ontbreekt bij aanvang van het trainingskamp in Doorwerth. De Zweed blijft met griep thuis. Naar verwachting meldt Pettersson zich later alsnog in het trainingskamp. Diego Maradona wil zich vrijkopen van Napoli. De Argentijn speelt morgen met Boca Juniors een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Braziliaan se club Cruzeiro. De Argentijn weigert terug te ke ren naar zijn oude club. Geen 6-7 6-4 6-1 VEC: Van der Geest-S Berge/De Ligt 6-2 6-2 MEB: Hertzman-Zandvliet 6-2 2-6 6-3, Mooy- man-Geerlings 7-5 6-1 VEB: Gerlmgs-Neyten 6 1 6 1 MEC: Geerli ■gAÉta n Noort/Van Bechtum 6- het Limburgse Stein het Euro pees kampioenschap triathlon gehouden De Bloemenmara- thon gaat op zaterdag 1 augus tus van start op het Vrijthof in Maastricht. Een week later keert het peloton via Zoeterwoude te rug in Noordwijk Wielrenster Eugenie van der Linden (Noordwijkerhout) klopte in Amersfoort Nederlands kam pioene bij de junioren dames Wendy Kramp in de sprint om de derde plaats In de Ronde van Maasland kwam Petra de Bruin (Langeraar) als achtste over de streep. Marion Borst uit Leiderdorp werd twaalfde. Haar broer Ruud eindigde bij de B- amateurs op de zeventiende plaats. Piet Kralt werd in dezelf de categorie zesde Twee leden van de bowlsclub Parabowls uit Leiderdorp zijn kampioen van Nederland geworden. De Gou den medailles gingen naar Net ty Smeets en Annie van Lange- veld Wielertrimmers die willen deelnemen aan het Open Kam pioenschap van Noordwijk op woensdag 29 juli kunnen zich per briefkaart melden bij Wim van Duivenbode, Smaragdlaan 140, 2332 JX Leiden Renbaan Duindigt (Wassenaar) begint morgenmiddag op 17.00 uur met de Loosduinen-prijs Ten nisvereniging De Boekhorst houdt van maandag 20 juli tot en met 25 juli een Open Jeugd- toemooi Luuk Balkestein is bij eredivisieclub Sparta Jan Nij- man opgevolgd als coördinator Bij een langebaan zwemwed strijd in Sluis won Ria Willemse (De Zijl/LGB) de drie kilometer. Haar clubgenoot Wandy Kater werd derde Leidenaar Fred Leemans werd bij de C-ama- teurs in de Ronde van Wouden berg zevende Autocoureur Os car Middeldorp uit Woubrugge start op 26 juli op Hockenheim (Duitsland). Alphenaar Patrick van Dissel komt pas in augustus op het circuit van Zandvoort in actie De Leidse korfbalclubs De Algemene en De Danaïden zijn bij elkaar ingedeeld in de eerste klasse E van de veldcom- petitie. Tegenstanders zijn: BEP, Kwiek, Samos, Sporting West, Swift en ZKV. Fides Pacta krijgt in de Eerste klasse F te maken met Achilles, Celeritas, De Cor- vers, Diamco, Roda, De Tovers en VEO« Dopingschandaal door hondevlees Met hormonen verrijkt hondevlees zou de oorzaak zijn van het do pingschandaal in de Olympische ploeg van Zuid- Korea. Volgens dopingonderzoekers in Seoul is de kans groot, dat de te hoge waarden in de urinestalen bij vier Zuidkoreaanse Olympiërs is veroorzaakt door een cocktail van kruidenpreparaten en honde vlees. In Korea wordt deze zogenaamde „Kae Soju" door veel sporters gebruikt als opbouwmiddel. In Korea is het vlees van katten en honden nog steeds een delicatesse, hoewel sinds de Olympische Spelen van 1988 in Seoul de consumptie van deze viervoeters, on der druk van de dierenbescherming, werd verboden. amsterdam. Chi (Kan) 3-35,44, 4il00> 1. Cuba (Simon. Da Bu^w-Van Daunan 7-6 6-2, Admiraal-Van fred van essen In augustus 1996 zal Ajax zijn eerste thuiswedstrijd spelen in het nieuwe stadion in Amster dam Zuid-Oost. Bij een uitver kocht huis zullen 50.000. toe schouwers de wedstrijd volgen vanaf hun zitplaatsen. Bij regen gaat het dak dicht. De financie ring is rond, maar door een ex tra aandelenuitgifte probeert het stadion bestuur de bankle ning te verkleinen. 'Het stadion waar het altijd mooi weer is', adverteert de stichting Stadion Amsterdam dezer dagen in de dagbladen. Het wordt het eerste geheel overdekte stadion van Neder land. De bouw begint in augus tus 1993. Stadion Amsterdam is voorlo pig de 'werknaam', maar de naam is te koop. Wie er genoeg voor over heeft - daarbii wordt al gauw aan ettelijke miljoenen gedacht - kan het bouwwerk naar zichzelf of zijn bedrijf laten noemen. „Dat is onderhandel baar", aldus J. Tilmans, direc teurvan het te bouwen stadion. Het stadion, dat iets wegheeft van een kolossale vliegende schotel, wordt op pilaren over de Burgemeester Stramanweg heengebouwd. Onder het speel veld en de tribunes kunnen 2600 bezoekers hun auto kwijt in een zogenoemd 'transferi um'. Op parkeerplaatsen op het naastgelegen bedrijventerrein zijn nog eens 5000 parkeer plaatsen. Het stadion komt te liggen op een steenworp van de A2 Amsterdam-Utrecht en vlak naast de spoorlijn Amsterdam- Utrecht en de metro. Eerdere aandelenuitgiften voor een nieuw Ajax-stadion op de plaats van het tegenwoordige Olympisch Stadion liepen stroef. Maar de belangstelling voor een aandeel in het nieuwe ontwerp op zijn definitieve plaats is volgens Tilmans 'veel en veel groter'. In reactie op de advertenties zijn de afgelopen anderhalve week 'honderden informatiepakketten aange vraagd. De directeur verwacht dat bestellingen - en geld - pas vanaf volgende maand zullen binnenstromen. Echt nodig is het geld niet. De financiering van het 202 miljoen kostende 'multifunctionele' sta dion is rond. Maar met een ex tra aandelenuitgifte van 25 mil joen probeert het stadionbe- stuur de - dure rentedragende - banklening van 55 miljoen te verlagen. De gemeente Amster dam heeft 60 miljoen toege zegd, het Rijk 12 miljoen, Ajax 20 miljoen en particuliere inves teerders samen 55 miljoen. Het goedkoopste aandelen- certificaat kost 2883,06 gulden. De certificaathouder krijgt voor elke wedstrijd, popconcert, boksgala of congres, vooraf be richt en kan een kaartje kopen voor zijn zitplaats, die in princi pe altijd is gereserveerd. Up een Ajax-seizoenkaart van 300 gul den geldt een korting van 60 gulden. Wie een vaste parkeer plaats onder het stadion wil re serveren, moet 8000 gulden in leggen en vcrplu lit M. 100 glll den betalen voor drie seizoenen een 'business seat'. Afzonderlij ke loges, 'skyboxen', zijn te be komen tegen een inleg van een Ideine drie ion phu 10 000 gul den exclusief btw voor een verplicht - abonnement op de thuiswedstrijden van Ajax voor drie jaar. In een 'skybox' gaan tienperionen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15