Succes van Swift smaakt naar meer Wielerploeg slaagt cum laude BRIGHT PC NOW OR NEVER! Carel de Bruyn kan het nog best Sport DONDERDAG 9 JUL11992 23 REDACTIE HERMAN JOUSTRA Mare Overmars naar Ajax amsterdam Mare Overmars voetbalt dit seizoen vrijwel zeker bij Ajax. Penningmeester Arie van Os van de Amsterdamse UEFA- Cupwinnaar bereikte gisteravond overeenstemming met het be stuur van Willem II over de vergoedingssom voor de 19-jarige aanvaller/middenvelder. Ajax gaat zo snel mogelijk met Over mars rond te tafel. Het is onwaarschijnlijk dat de transfer nog af springt op diens persoonlijke eisen. Overmars heeft al te kennen gegeven 'dolgraag' naar Ajax te willen verkassen. Over de hoogte van de transfersom die Ajax voor Overmars moet betalen, wil Van Os geen mededelingen doen. Baltus en Haan missen kwalificatie lausanneTon Baltus en Leon Haan zijn er gisteravond bij de Grand Prix-atletiekwedstrijden in Lausanne niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen. Baltus kwam in de B-loop an de 800 meter overigens heel dicht in de buurt van de limiet die op 1.45,90 was gesteld. Hij finishte in 1.46 precies. Haan deed met 1.46.07 nauwelijks voor hem onder. Het was hun laatste mogelijkheid tickets voor Barcelona te verwerven. Bij de topatleten op 800 meter leed de Amerikaan Johnny Gray, de snelste dit seizoen, een nederlaag tegen William Tanui. De Ke- nyaan liep 1.43,62, Gray 1.44,19. Het eerste hoogtepunt van de avond was de 400 meter horden. De Amerikaan Kevin Young liep een schitterende race tegen de Zambiaanse wereldkam pioen Samuel Matete en won in 47,97. Matete werd tweede in 48,18, net vóór Europees kampioen Kriss Akabussi uit Engeland: 48,30. Densimo mijdt Spelen na overval addis abeba 's Werelds snelste marathonloper komt niet aan de start bij de Olympische Spelen in Barcèlona. Belayneh Densimo, die in 1988 in Rotterdam zijn nooit meer overtroffen tijd^van 2.06.60 liet klokken, is in Ethiopië overvallen en afgeperst. „Den simo is daardoor zeer over zijn toeren geraakt", deelde zijn coach Wolde-Meskel gisteren mee. „Hij heeft lange tijd niet kunnen trainen. Densimo is niet fit voor de Olympische Spelen." Densimo werd thuis overvallen en later 25.000 dollar afgeperst. De politie stelt een onderzoek in en heeft de loper intussen be scherming gegeven. Arbitrage in zaak-Dorjee Rotterdam Trainer-coach Hans Dorjee, die in maart door Feye- noord op non-actief werd gesteld, nadat hij in de Krant op Zon dag scherpe kritiek had geuit op het bestuur en technisch direc teur Wim Jansen, heeft het conflict over de financiële afwikke ling van zijn contract aan de arbitrage-commissie van de KNVB voorgelegd. Feyenoord heeft het salaris van Dorjee normaal doorbetaald, maar weigert de Delftenaar de extra premies uit te keren die aan het winnen van de KNVB-beker en de kwalificatie voor Europees voetbal waren verbonden. Sterkste renners bijeen in stichting Er zijn grote veranderingen op til in de Leidse wieier- wereld. De vlucht die Swift/Casba in de landelijke top- competitie heeft genomen, groeit de Leidse wielervereni ging bijna boven het hopfd. In het belang van de club en de sponsor is tot de oprichting van een stichting beslo ten. Die komt volgend jaar met de sterkste renners van Swift en eventuele aanwinsten uit in de topcompetitie. a brouwer de koning Volgens Pieter Evelein, voorzit ter van de vereniging, is de op te richten stichting een logisch uitvloeisel van de bestaande si tuatie. „In feite heeft de sponsor nu al een grote vinger in de pap", aldus Evelein. „Het is lo gisch dat hij deze stap zet om nog meer aandacht voor zijn produkt te krijgen. Hij betaalt er tenslotte voor. Wat dat betreft worden wij er als vereniging volgend jaar bepaald niet slech ter van. In het ongunstigste ge val komt de naam 'Swift' niet meer voor in de stichtingsploeg, die in de topcompetitie uit komt. Als clubman vind ik dat jammer, maar je moet ook reëel zijn." Evelein verwacht totaal geen problemen met de achterban. „Ik denk dat iedereen begrijpt dat ook Swift van de nieuwe constructie kan profiteren. De sterkste renners van de huidige selectie komen in aanmerking voor een plaatsje in de ploeg die uitkomt in de topcompetitie. Ik denk dat dat er een stuk of tien, elf of twaalf zijn. Daarnaast is er ruimte voor nieuwe renners, die lid van hun huidige vereniging kunnen blijven, maar in de top competitie voor de nieuwe stichting uitkomen. Dat de samenwerking tussen de club en sponsor Casba op deze positieve manier uit de hand is gelopen, wijt Evelein aan het succes van de formule. „We zijn voorzichtig begonnen, maar toch nog overvallen door de vruchten die de samenwerking al spoedig afwierp. Voor we het wisten promoveerden we naar de topcompetitie. Daarin staan we nu al op de vierde plaats. Eerlijk gezegd snap ik daar nog steeds niets van. De goede orga nisatie en de uitstekende sfeer verklaren volgens mij niet al les." Het stichtingsbestuur is na een periode van aftasten inmid dels druk doende met de voor bereidende werkzaamheden. De namen van vier van de vijf bestuursleden zijn bekend. Piet Beverwijk, lid van de directie van de sponsor, Wim de Blaey, Wim van Duivenbode en Swift- besturslid Cees Varkevisser re gelen de administratieve kant van de zaak, zoals inschrijving bij de Kamer van Koophandel. Daarnaast heeft de samenstel ling van de nieuwe ploeg priori teit, zodat de stichtingsploeg volgend jaar in de topcompeti tie nog hogere ogen kan gooien dan de ploeg dit jaar al doet. Van Duivenbode, die van Pas cal Vergeer en Bennie Gosink al het jawoord kreeg, heeft behal ve de twee Koga-renners. ook Patrick Rasch en Martin Kras op zijn verlanglijstje staan. De ver eniging hoeft er volgens de 47- jarige Leidse wielerconsul niet bang voor te zijn dat de eigen renners opstappen. „Talentvolle renners uit de regio als Martin Schalkers, Fernand Warmer dam en Mark Varkevisser ko men, naast de renners die met succes in zware etappekoersen uitkwamen, in aanmerking voor een plaats in de stichtingsploeg. Jonge veelbelovende renners kunnen heel goed terecht in de verenigingsploeg, die in de pro motiecompetitie uitkomt. Weliswaar is promotie regle mentair niet toegestaan, maar voor jonge renners kan de pro motiecompetitie een mooi op stapje betekenen naar de top competitie. Bovendien reiken wij, indien nodig, de helpende hand bij de begeleiding van de ploeg in de promotiecompetitie. Daarbij moet je denken aan ploegleiding, mecanicien, soig- Voor Swift geldt die toezeg- Pieter Evelein: „Ik denk dat iedereen begrijpt dat ook Swift we constructie kan profiteren." ging nog als extra garantie. Eve lein kan zich met een gerust hart wijden aan de basisactivi teiten van de vereniging. „Die moeten toch uitgaan van ons parcours op De Bult. Dat moet uiteindelijk de renners naar de club lokken. Daar moet een wielrenner leren sturen, schake len en demarreren. Maar in de foto loek zuyderduin huidige toestand is het parcours weinig aanlokkelijk. Zelf krijg ik altijd pijn in mijn rug als ik er rijd. Dus zal ik al mijn energie erin steken om daar wat aan te veranderen. Met een goed par cours leggen we namelijk ook een basis voor het geval we het nog eens zonder sponsor moe ten rooien." a brouwer de koning Volley halsters winnen opnieuw BEST» ANP Voor het eerst in de geschiede nis heeft de nationale vrouwen- volleybalploeg met 3-0 gewon nen van de Russinnen, die te genwoordig uitkomen onder de naam Gemenebest van Onaf hankelijke Staten. Het gebeurde gisteren in Best, in het derde duel van een oefenserie. Ook daarin is de stand 3-0. Met een glimlach keek bonds coach Peter Murphy naar de uitstekende show van zijn team, dat op de Olympische Spelen opent tegen Brazilië. Murphy eiste genoegdoening voor dins dag, toen de ploeg veel te slap was begonnen. „De warming up sloeg toen helemaal nergens op. Ik bekeek het, maar greep niet in. Gisteren hebben we bespro ken wat aan de hand was. Dat gebrek aan respect, dat lamlen dige, gemakzuchtige, kon abso luut niet. De Russinnen zijn na tuurlijk niet de eerste de besten." Dat blijkt al uit de cijfers. Sinds 1949 ontmoetten de teams elkaar 37 keer. Nederland won slechts acht keer - waarvan dus de laatste driemaal - maar nog nooit op een belangrijk toernooi en soms tegen een niet complete Russische ploeg. Mo menteel zijn alle Oosteuropese vedetten aanwezig. Ze zijn Olympisch-, wereld- en Euro pees kampioen. WOLVEGA Theo van der Veer is gisteren derde geworden in een stratenloop over tien ki lometer in YVolvega. De Leider dorper liep de race in 30 minu ten en 45 seconden. Hfcrman Hofstee won in 29.54. De Belg Geert de Ruddere werd tweede in 30.15. Bright 286 AT/16 MHz processor. Geheugen 1 MB RAM, uit te breiden tot 32 MB. Snelle 40 MB harde schijf. iM- 1.777.- Bright 386 SX/20 MHz processor. Geheugen 2 MB RAM, uit te breiden tot 32 MB. Zeer snelle 80 MB harde schijf. AAA A99*- 2.777.- Bright 386 DX/40 MHz processor. Geheugen 2 MB RAM. uit te breiden tot 64 MB Zeer snelle 80 MB harde schijf. AAA 5M- 3.777.- Voor alledrie de aanbiedingen geldt super VGA monochroonv_______ monitor, MS DOS 50 en Geoworks Ensemble Nederlands, 3.5 en 5.25 HD-diskdrive, muis, 72 Hi 12 maanden garantie en telefonische hulplijn. w^mo"«o,S00- V&D, UW WARENHUIS SCOREBORD VOETBAL ATLETIEK GRAND PRIX Mannen, 100 m (+0,5 mis rugwind): 1 Adeni- ken (Nig) 10.06. 200 m (windstil): 1 Johnson (VSt) 20.10. 800 m: 1 Tanui (Ken) 1.43,62. B-loop: 1 Douglas (Noo) 1.45.62. 2 Baltus (Ned) 1 46.00. 3 Haan (Ned) 1.46.07. 1500 m: 1 Morceli (Alg) 3 34,16. Kulker opgege ven. 5000 meter: 1. Ondieki (Ken) 13 03.58. 400 m horden: 1 Young (VSt) 47.97. 4*400 m: 1 Zwitserland 3 07.26. 3 Nederland 3 11.33, Kogel: 1. Günthor (Zwi) 21,61 m. Kogelsl.ngeren: 1 Astapkovitsi (GOS) 82,34 m, Polshoog: 1. Bubka (Oek) 5,0, Hink-stap- 5:1 Votosjin 50,43', Mijl: 1 Bogats angen (Ned)'4 31,8 SCHAKEN SPORTPRIJSVRAGEN DUITSE MIDLOTTO Trekking A 8 - 22 - 28 - 39 - 40 - 48 Reserve getal 7 Trekking B 8 - 17 - 20 - 30 - 33 - 46. Reservegetal 49. Spiel 77: 7005491. (Onder TENNIS SPORT OP TV WIELRENNEN INTERNATIONALE teurs: 1. Nederland (Ten Ko Den Braber en Kil) 100 (48.413 km/u), 2. Belg.é 2 4 55,4 Saoedie-Arabie 22 TOPCOMPETITIE: 1 Koga KOERSEN dG., 3. f 1,10 1,20 k" lers, 2000 1 d (Van Toor) 2.39,3 - 1.19,7. 2. Flyer Genereux. Toto: winnend 1,90 plaats 2.00 5,10 6,00 koppel 67,10 trio 2542,30. "600m: 1 T 1.19.5, 2 F 16,80 Tweede koers, 2000 n Emge, 3. C "I 2600 m' 1 Ravel Ti ibleH 3. Gi- its 2,20 1.40 koppel 4,40 trio 46.60. Vierde koers, 2000 m 1 Comrade (Handelaar) 2,34.9 - 1.17,5, 2 Dave Victrix, 3 Coba Jorishof. Toto: winnend 6.80 plaats 3.00 4,30 koppel 21.60 trio 599,20 Vijfde koers, ren 2100 m 1 Heavy Metal (Cam) 2.13.6. 2 Break Even, 3. N.nnes Silvera. Niet gestart: Gatecrasher nend 1.50 plaats 1.20 1.3C 93.70 Zesde koers. 2000 rr 1,20 1.30 koppel 11,80 trio 81,30 Zevende koers, 2000 m 1. After Passport (Pools) 2.35,6 - 1 17.8. 2. Eventide, 3 Voltron. Toto: winnend 3,70 plaats 1,80 1,80 koppel 10,40 trio 40,90 dubbel winnend (7-9) 38,80. Achtste koers, 1800 m: 1. Ireland Boppe (Boeren) s 1.60 2,20 kop- 1 Daan S(Strooper) 2.35,8-"l 19.9. 2 Cervi- no Montana, 3. Duncan Crown. Niet gestart Eagle G Toto winnend 3,90 plaats 1.20 1,20 2,30 koppel 4.10 trio 136,40 Tiende koers. 1609 m 1 Fieke Uiterdijk (Langeweg) 2 03.7 De Nederlandse ploeg met Bart Voskamp, Pelle Kil, John den Braber en Jaap Kortenaar op weg naar de zege in de ploegentijdrit foto anp Piet Kuys is, naar buiten toe, al tijd de rust zelf. Een goedmoe dige Brabander, die zich niet shel uit zijn evenwicht laat brengen. De bondscoach van de Nederlandse amateurrenners mag dan vaak onderwerp van kritiek zijn in het wielerwereld- je, hij gaat rustig zijn eigen gang. Hij stippelde dit seizoen een vaste route uit richting Bar celona, en naarmate de Spelen dichterbij komen bewijst hij het gelijk van zijn keuze. Onlangs mondde de nationa le titelstrijd uit in een succesvol le demonstratie van zijn pupil len, gisteren slaagde de 100 km- ploeg overtuigend voor de olympische test. Na de knappe vijfde plaats op het WK in Stuttgart, diende het Oranje kwartet van het NOC nog slechts vormbehoud te tonen, hoe betrekkelijk dat begrip ook De enige mogelijkheid was de jaarlijkse internationale wed strijd in het Friese Kollum, die dit keer echter wegens weg werkzaamheden op het ver trouwde parcours was verhuisd naar het Groningse Leek. Van een echte wedstrijd was trou wens geen sprake, omdat van de acht aangekondigde landen er vier wegbleven, Duitsland met zijn C-garnituur kwam op dagen en de recreanten uit Saoedi Arabië voor spek en bo nen meededen. Het weerhield het op één plaats gewijzigde Nederlandse viertal (Pelle Kil voor de prof geworden Jans Koerts) er niet van met een tijd van 2.03.56 uur ruimschoots te voldoen aan de olympische 'eis' van 2.05. Oudgedienden Samen met 'oudgedienden' Bart Voskamp, John den Braber en Jaap ten Kortenaar kon Kil terugzien op een gecontroleer de race, die in warme, Spaanse weersomstandigheden werd verreden en die duidelijk maak te dat het kwartet ten opzichte van voftg jaar dpidelijk aan in houd heeft gewonnen. „Want niemand van ons is vanmiddag echt voluit gegaan", legde Ten Kortenaar uit. „Zo kort voor Barcelo'na moet je je natuurlijk niet uit de naad fiet sen. Uitgangspunt was een tijd in de buurt van 2.02 uur. Daarin zijn we prima geslaagd. Als je bedenkt dat we ruim 100 kilo meter op onze tellers hebben staan, blijven we daar zelfs on der." „Zo is het precies", knikte Kuys. „Ik heb op de teller van mijn auto 102,5 kilometer staan. En die is betrouwbaar hoor. Na precies 100 kilometer klokte ik 2.01.10. Dat is op dit vrij bochti ge parcours en met deze soms venijnige wind een resultaat dat vertrouwen geeft voor de Spe len." Piet Kuys was vooral te spre ken over de eenheid in zijn ploeg. („De jongens waren vol komen aan elkaar gewaagd. Niemand stak er bovenuit, nie mand hoefde een beurt over te slaan. Dat is een goed teken. Het is ontzettend belangrijk dat je in deze discipline over een gelijkwaardig team beschikt. Al leen dan kun je er een optimaal resultaat uitslepen. Kil In eigen, Groningse omgeving trapte ook nieuwkomer Pelle Kil de laatste twijfels weg, al bena drukte Kuys nog eens dat hij reeds lang de vraagtekens ach ter de naam van de jonge noor deling had geschrapt. „Pelle heeft een ongelukkig seizoen achter de rug. Na een auto-on geluk in april moest hij veertien dagen rust houden en weer van onderaf beginnen. Om die re den heeft hij een aangepast programma gevolgd, maar ik had er alle vertrouwen in dat hij er op tijd zou staan. En dat stond-ie. Op het NK heeft hij verschrikkelijk hard gewerkt voor de ploeg en bewezen dat- ie klaar was voor de 100 kilome ter. Natuurlijk blijft het lullig voor reserve Jos Wolfkamp, dat hij Barcelona aan zijn neus voorbij ziet gaan. Maar hij wist hoe de vork in de steel zat, daar hadden we duidelijke afspraken over gemaakt. Alleen als Pelle vandaag 'door het ijs zou zak ken' zou ik alsnog voor los heb ben gekozen." Splinternieuw Kil slaagde echter met glans voor het olympische examen, waarin de Nederlandse cou reurs tevens het splinternieuwe materiaal konden uitproberen. Vorige week vrijdag kregen de krachtpatsers eindelijk de be schikking over de speciaal door Batavus ontwikkelde tijdritfiet- sen, gemaakt van Carbon. Een beetje laat, zeker in vergelijking met toplanden als Italië en Duitsland, die al jaren op derge lijke 'karretjes' rijden. Maar be ter laat dan nooit, zo redeneer den Piet Kuys en zijn mannen, die vooral het psychologische voordeel van het rijden op zo'n superfietsonderstreepten. „In die landen speelt geld geen rol aldus de bondscoach. „De KNWU heeft nu tien van die fietsen aangeschaft - vijf voor de mannen, vijf voor de vrouwen. Dan praat je wel over een bedrag van 200.000 gulden. Daar lachen ze om in Italië en Duitsland. Daar kunnen de ren ners zich een jaar lang optimaal voorbereiden op de Olympische Spelen. Met hoogtestages en al. Dat zou ik ook best willen, maar ik kreeg al in januari te horen dat daar geen geld voor was. Dat moet je dan accepteren. Anders raak je gefrustreerd en daar schiet je niks mee op." Barcelona „Wij moeten roeien met de rie men die we hebben en dat doen we zo goed mogelijk. Dat bete kent dat wij de komende weken gewoon in Nederland blijven om de puntjes op de i te zetten. En dat betekent óók dat Italië en Duitsland in Barcelona een klasse apart zullen zijn en wij tot de acht, negen landen beho ren die aanspraak kunnen ma ken op een bronzen plak. Maar dan moeten ze zondag 26 juli wel alle vier een superdag heb ben." warmond/hillegom walther jacobs tennismede werker Carel de Bruyn toonde zich gis teren nogal gepikeerd over de mening van sommigen dat het open tennistoernooi bij Dekker geen sterke bezetting zou heb ben in vergelijking met Hille- gom. De zwakte zou wel duide lijk zijn door het feit dat hij bij Dekker als eerste geplaatst staat, zo werd gesuggereerd. „Organiseer maar een wedstrijd tussen mij en de winnaar van Hillegom, dan zullen we nog wel eens zien welk toernooi on derbezet is", aldus De Bruyn die normaliter niet bekend staat om zijn grote mond. Een feit is dat De Bruyn giste ren op zijn eigen park macht toonde door Zoeterwoudenaar Gert-jan Anker met 6-1 6-1 uit het toernooi te knikkeren. Mare Rasenberg gaat rustig door met winnen. Gisteren was in het mannenenkel B Ronald Lammens de klos. Rasenberg haalde met 6-1 6-2 flink uit, en wordt daarmee een belangrijke tegenkandidaat voor TaJbert Boef in de strijd om de C-titel. Boef kwam via opponent Brand een ronde verder en daarmee een stap dichter bij de cd-spe- ler. Boef die zich voorgenomen had dit jaar geen C-toernooien te spelen (dit zou geen nut heb ben voor de ontwikkeling van zijn spel) heeft zich door deze hoofdprijs toch laten verleiden in te schrijven. Brand sputterde knap tegen maar dat mocht niet baten: 6-4 7-5. Hillegom Kleintjes worden groot. Dit sim pele feit ondervond Merlehove- speler Constant Thoolen giste ren meer dan hem lief was. Jeroen Vink was de schuldige. Hij maakte van de winter met nog wat andere 'kleintjes' een reusachtige ontwikkeling door en dat komt nu naar buiten. Waar op de districts al een dub bel finale aan de zijde van Bar tel Swart behaald werd, was het gisteren in de single ook raak. Met 7-6 6-1 werd de als derde geplaatste Thoolen gedesillusio neerd naar huis gestuurd. De Alphense kolos Onno Guinau ging gisteren weer eens goed tekeer. Door het warme weer was de toch al niet snelle Guinau in de eerste set niet vooruit te branden. Rogier Lief broer profiteerde hiervan door de eerste set met 6-1 naar zich toe te trekken. Toen herrees de Alphenaar en stond nog slechts twee games af. Perry Paauw zorgde net als Vink ook bijna voor een stunt. Paauw die langzamerhand een beetje op toeren begint te ra ken, trad aan tegen een andere Merlehove-speler Paul Kortleve. Kortleve die door de winnaar van de vorige editie Marco van Trigt als eindoverwinnaar wordt getipt, heeft het tot nu toe nog niet makkelijk. Waar hij in zijn vorige partij in de derde set een tie-break nodig had om Uni- cummer Marco Visser van zich af te schudden, pakte hij giste ren wederom met veel moeite de winst. Met 4-6 6-4 7-5, bleef hij Rijnsburger Paauw net voor. Bij de vrouwen in B had Cin dy Berkhout de grootste moeite tegen Sandra Faas. Berkhout, die het hele seizoen aJ naar haar vorm zoekt, lijkt nog te onzeker voor grote prestaties. Desalniet temin ging Faas er met 3-6 7-5 6-4 aan.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23