Dekker wil NK niet meer Sport «li Tennistop kiest voor Hillegom DINSDAG 7 JUL11992 Kantebeen met Hooman naar Spelen Amsterdam Tafeltennisster Mirjam Hooman-KIoppenburg wordt tijdens de Olympische Spelen in Barcelona bijgestaan door haar privé-trainer Frits Kantebeen. De coach is toegevoegd aan de tafeltennis-afvaardiging, die verder bestaat uit Bettine Vriesekoop, Paul Haldan, bondscoach Jan Vlieg en pr-man Wim van Haasteren. Kantebeen is in Barcelona geen officieel lid van de NTTB-delegatie. Hij heeft voor het evenement in de Cata laanse hoofdstad een deel-accreditatie gekregen. „Vriesekoop en I laldan zijn beiden akkoord gegaan met mijn begeleiding. Kan tebeen kan Hooman dan terzijde staan", aldus bondscoach Jan Vlieg. McEnroe en Stich breken record londen De Duitser Michael Stich tilde zijn Amerikaanse part ner John McEnroe gisteren van pure vreugde een eind van de grond. Na vijf uur en één minuut tennis, onderbroken door een welverdiende nachtrust, had het tweetal de dubbelspeltitel op Wimbledon veroverd ten koste van het als vierde geplaatste Amerikaanse duo Richey Reneberg en Jim Grabb. Met de setstanden 5-7 7-63-6 7-7 19-17 was het de langste dubbelspel finale uit de geschiedenis. De 83 games overtroffen het vorige record record royaal. Dat stond sinds 1968 met 70 games op naam van de Australiërs John Newcombe en Tony Roche. Jacco Eltingh en Mirjam Oremans verloren in de finale van het ge mengd dubbelspel van Wimbledon van het paar Cyril Suk/Laris- sa Savtsjenko (Tsj/Let) met 7-6 6-2. Ploeg Swift versterkt zich leiden De Leidse wielerploeg Swift/Casba is al druk bezig de ploeg voor het nieuwe seizoen te versterken. Warmonder Pascal Vergeer en Bennie Gosink (Coevorden) zijn de eerste renners die hebben toegezegd voor de Leidse formatie te rijden. De twee renners komen dit jaar nog uit voor de ploeg van Koga. Bennie Gosink verlaat de koploper uit de topcompetitie uit onvrede. Ploegleider Egbert Koersen liet hem links liggen in belangrijke wedstrijden, terwijl hij uitstekend in vorm was. Vlak voor de start van Olympia's Ronde van Nederland werd Gosink eveneens door een andere renner vervangen. Bennie Gosink won dit jaar al zeven wedstrijden waaronder de Franse klassieker Parijs-Lig- ny. De Leidse ploeg onderhandelt momenteel met nog een tweetal toprenners. Tom de Jong is in vorm meenselkiezegem De Veense wieleramateur Tom de Jong heeft in België de Omloop van Meenselkiezegem gewonnen. Op een heuvelachtig terrein was de renner uit Roelofarendsveen veel stérker dan een groot aantal Belgische thuisrijders. Na een jaar kwakkelen is De Jong weer helemaal terug op zijn oude niveau. Vier andere regiorenners zaten ook van voren. Jan Huigsloot (16), Rik van Wetten (23), Femand Warmerdam (24) en Hans Wubben (27) reden zich tussen de eerste 30 prijsrijders. Volleyballers tegen Cuba den haag Nederland is op de laatste dag in de halve finales van de World League volleybal vrij onverwacht naar de derde plaats geklommen. Dat betekent dat de ploeg van bondscoach Arie Se- linger op de eerste dag van de eindronde in Genua, op 4 sep tember, tegen Cuba uitkomt in plaats van tegen wereldkam pioen Italië. Tennistoppers zien niets in kampioenschap warmond rob v le list voor gratis lenzen: "Pap, die bril van jou kan écht niet meer" Dekker Tennis in Warmond wil niet langer de Neder landse kampioenschappen tennis op haar park hebben. Vrijwel alle nationale toppers laten de NK in september links liggen en het luxueuze tenniscentrum Dekker voelt er niets voor hoge kosten te maken voor een toernooi waar voornamelijk de tweede garnituur komt opdagen. Philip van der Kwast, directeur van het tennis- en partycen trum, is Dekker geschrokken van het uitgeklede deelnemers veld. Van der Kwast heeft bij de afspraken met de tennisbond altijd bedongen dat er een rede lijke bezetting zou zijn. Bij afha ken van de grootste pu bliekstrekkers behield Dekker zich het recht voor om terug te treden als mede-organisator. Gisterochtend werd een delega tie van de Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond (KNLTB) op de hoogte gebracht van het standpunt. De tennis bond moet nu naarstig op zoek naar een andere accommoda tie, want de NK gaan in elk ge val door. De bond hoopt deze week nog een andere locatie te vinden. Vorig jaar vonden de NK voor het eerst in Warmond plaats. Beide partijen waren zeer tevre den over het evenement dat veel bezoekers trok en een aan trekkelijke winnaar kreeg in Ri chard Krajicek. Dekker kreeg een optie op de NK voor de ko mende drie jaar. SCOREBORD Gisteren zou die komst worden getekend, maar Dekker trok zich terug. Volgens Krajicek Dekker vindt het deelnemers veld te beperkt om er serieus werk van te maken. Toppers als Richard Krajicek, Jan Siemerink, Paul Haarhuis, Michiel Scha pers en Jacco Eltingh besloten onlangs om niet deel te nemen. Alleen Mark Koevermans was bereid aan te treden. Bij de lieten Brenda Schultz, Manon Bollegraf en Nicole Muns-Jager- man weten niet naar Warmond te komen. „Een tweederangstoemooi is voor ons niet interessant," al dus Van der Kwast. „We vinden het spijtig, want we hebben vo rig jaar ons best gedaan en we beleefden een leuk toernooi. Ook nu waren de voorbereidin gen al in een vergevorderd sta dium, al hield ik natuurlijk nog steeds een slag om de arm. Maar de tribunes waren besteld, het promo-dorp al ontworpen en met veel sponsors had ik reeds een overeenkomst. Die zijn er natuurlijk ook niet blij US Open De NK - normaliter afgewerkt in juli - stonden gepland voor 14 tot en met 20 september. Niet bepaald een gelukkige week, vallend na de US Open en kort voor de Davis Cup-wedstrijd van Nederland tegen Uruguay (in Den Haag). Omdat de inter land in Houtrust Sport op een snelle baan wordt gespeeld, zouden de NK op gravel voor de nationale top een slechte voor bereiding zijn. Maar los van dit gegeven is het voor de Nederlandse vedet ten ook financieel niet erg inte ressant om hun opwachting te maken. Alleen hun eergevoel zou hen nog naar de NK kun nen lokken. Paul Haarhuis zei het vorig jaar na zijn verloren fi nale tegen Krajicek nog: „Als ik bij een Grand Prix een eerste ronde verlies heb ik net zo veel geld verdiend als een finalist op de NK". Volgens Anette Gomez, manager toptennis van de KNLTB, gaat de NK ondanks al les zeker door. „We moeten nu snel op zoek naar een ander park, het is niet anders. De Ne derlandse toppers zijn allang niet meer te binden door de tennisbond, dat wisten we in feite al. Wij kunnen financieel niet bieden wat buitenlandse toernooien betalen. De Davis Cup-wedstrijd is ook een reden voor de afzeggingen. Bovendien willen de meesten zich half sep tember voorbereiden op de hardcourt-toernooien die in het najaar op de internationale ka lender staan." Het niveau op het toernooi van Dekker laat te wensen over. De Warmondse club maakt het wel gezelliger dan in voorgaande ja ren. Met andere woorden: trai ner Carel de Bruyn staat in het mannenenkel BI als eerst ge plaatst en dat toont meteen aan dat de Leidse mannentop voor Hillegom heeft gekozen. Hoofd van de Dekker-evene mentencommissie Mia Giesbers zegt dat de sfeer nu eens voorop staat. „We worden al jaren gek het gezeur dat er op Dekker geen sfeer zou hangen. Die is er wel degelijk. Hiervoor heeft een aantal mensen een week vrij ge nomen. We regelen iedere dag wat waaronder een paar avon den live-muziek." Jack Manuputty kwam in het mannenenkel Cl tot winst door Menno Seriier met 6-1 6-2 te elimineren. Verder won Mare Rasenberg met 6-0 6-2 van Eric- Paul van Weeren die het Fores- nog in de benen had. Hillegom heeft het geluk dat de BI-top zich naar het bollen- dorp heeft verplaatst. Unicum- mer Marco Visser gaat door met winnen. Hij speelt goed, haalt regelmatig halve finales maar de eerste klapper moet nog val len. Gisteren zette hij daartoe misschien wel de eerste stap door een knappe 6-1 6-3 zege op Sjoerd van der Mark. Rogier Liefbroer speelde in zijn eerste partij tegen service kanon Willem Visser. In de eer ste set was het die service die Visser aan een 6-4 overwinning hielp. Maar hoe langer de partij vorderde hoe meer Liefbroer grip op de knallers van zijn op ponent kreeg. Dit resulteerde in een break die genoeg was om de tweede set te pakken. In de derde set handelde de Nieuw- vennepper met souplesse de partij af. Met 6-3 was Visser kansloos. Bij de mannen in B2 had Onno Wempe alleen in de eerste set problemen met C- speler Sander Geerlings: 6-4 6-2. Katwijkse Marijke Guyt moest bij een stevige wind aantreden tegen de Munnikse Claudia Witteman. Guyt begon voor spoedig door 6-2 4-0 voor te ko men. Guyt dacht al aan de winst waardoor haar concentratie iet wat verslapte. Hier maakte Wit teman dankbaar gebruik van. Door goed vastheids-spel kwam zij terug in haar ritme waardoor Guyt wat meer fouten begon te maken. Guyt maakte nog slechts één game zodat een der de set noodzakelijk werd. Daar in pakte zij de draad uit de eer ste set weer op en maakte het karwei met 6-4 af. In Cl werd de als eerst ge plaatste Alkemade-speler Maar ten Buis uitgeschakeld. Ruud Warmerdam was hiervoor ver antwoordelijk. Alleen in de eer ste set kon Buis imponeren. In de derde set kwam hij bij vlagen terug op zijn normale niveau maar dat mocht niet baten. Met 4-6 6-0 7-5 kon hij terug naar huis om zich daar voor te berei den op zijn eigen thuistoernooi volgende week. ZWEMMEN Mannen dubbelspel: J - Grabb/Reneberg (VSt/4) 1 53,30. 1500 vrij: l.Ong(VSt) 1 Tsierkasov (GOS) Steeb (Dui) 7- (osset (Zwi) - Santoro (Fra) 3-3 afg. Woidat 53.30, 1! Darzynkiewicz (VSt) 1 55,62. 100 s 1,26, 2. Buhain (V arnaugh (VSt) 2.C Brazilië 3.27,25, 2 2114. 7 Chang (VSO Vrouwen, 2 8 Stich (Du.) 1948, 9 Agass 1813. 10 Forget (I Gilbert 'VSt) 1342 16 I Een groep supporters Ahead Eagles gaat vandaag in Deventer huis-aan-huis collec teren om de transfer van voet baller Frank Berghuis te bekos tigen. Go Ahead Eagles wil de 25-jarige Volendammer graag inlijven, maar heeft niet genoeg geld. Volendam heeft de vraag prijs voor de linksbuiten laten zakken van één miljoen naar zes ton. Dat bedrag is volgens Go Ahead Eagles-voorzitter Gé Voortman niet voorhanden. Een oproep aan het bedrijfsleven in Deventer leverde tot nu toe niets op. Gratis zachte lenzen voor uzelf of voor een ander bij aanschaf van een nieuwe bril, pf 100,- korting Rinck geeft gratis zachte contactlenzen weg! Kwa- liteitslenzen* die normaal al gauw een paar honderd gulden kosten. Gratis bij elke bril, inclusief aanpas sing. Dus dit is dé gelegenheid eindelijk in vervulling te >or uzelf (naast uw bril) of een familielid, de buurvrouw of wie dan ook. Als niemand in uw omgeving die gratis lenzen wil, en uw eigen hoofd er ook niet naar staat, kunt u kiezen voor 100,- korting op uw nieuwe bril. 2e list voor gratis lenzen "Schat, ik heb zó'n leuk montuur voor je gezien M- DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. De Centrale Organi satie Voetbal Scheidsrechters (COVS) groep Leiden heeft af scheid genomen van trainer Wim Planjer. Planjer was ruim tien jaar in functie De Alphen- se fietscrosser Timothy Walt- mann is de enige regionale deelnemer aan het Europees kampioenschap in het Italiaan se Padua De KNZB maakte de indeling van het nieuwe water- polo-seizoen bekend. Hoofd klasse: AZ&PC, VZC, HZC De Robben, Langhout/AZC (Alp hen), LZ'86 (Leiden), Nereus, Polar Bears, PSV, Rotterdam, Het IJ, De Zijl/LGB (Leiden), ZPB. Eerste klasse: Ravijn, DWK, DZV/Koudijs, Branden burg, De Gouwe, De Ham, Kat wijk, Merwede, Vivax (Oegst- geest), Warande, ZCE. Eerste klasse (vrouwen): Alliance 2, Brandenburg 2, Donk 2, De Ham, Martine, Merwede, Njord, PSV, Rapido, De Vuursche, De Zijl/LGB (Leiden), Tweede klas se (vrouwen): Alkemade, DZV, De Gouwe 2, HPC, LZ' 66, Nau- tiles, Polar Bears 2, De Schelde, UZSC, Watervlo, IJsselduikers, ZPB 2 Morgenmiddag wordt in Leek de ploegentijdrit van de topcompetitie wielrennen Ver reden. Swift/Casba gaat met Martin Schalkers, Mark Rasch, Peter Mol, Vital Timmermans, Niels van Stralen en Laurens Koster naar het hoge noorden Al op 13 juli komt de Ajax-selec- tie bijeen voor de jaarlijkse persdag. Feyenoord doet het zelfde maar dan pas op 31 juli. Voorschotenaar Bram Wasse naar is opnieuw looptrainer bij Feyenoord. Hij oefent die func tie ook uit bij hockeyclub HGC en de wielerformatie Buckler Klaas Duivenvoorden uit Noordwijkerhout is met een viertal wielrenners uit Volen dam naar de Ronde van Canada De Limburgse gemeente Val kenburg heeft voor de Tour de France (11-12 juli) een speciale Infolijn (04406-18227) Marcel Lindenaar (spits FC Utrecht 2) gaat het nieuwe voetbalseizoen voor amateurclub Kozakken Boys spelen. Michel Vierklau (FC Zwolle) heeft een 'aanbie ding' van Spakenburg nast zich neergelegd. Als hij naar de ama teurs terugkeert wordt het Elinkwijk Op zondag 12 juli wordt de Eerste Leidse Laken- wandeltocht gelopen over de af standen 5-10-15- 20 km. De start is tussen 9.00 en 14.30 uur bij de Drie Octoberhal aan de Smaragdlaan. De eindstempel- post sluit om 16.00 uur De Di rectie Sport en Recreatie houdt een cursus zeilen (12 meter boot) op het IJsselmeer. Mis schien is er op 10 en 12 juli nog plaats. Snel bellen naar Aad van der Luit (071-315601) De vrouwen van voetbalverèning Ter Leede zijn voor het nieuwe seizoen ingedeeld met HBSS, Rijsoord, Agia, DSVP, HZW, Kloetinge, SC Erica, Muiden, Stedeco en Velocitas De wie- lerverening De Bollenstreek was met twee rennertjes succesvol op de Nederlandse kampioen schappen. De 11 -jarige Arie van Oijen behaalde een zilveren medaille en Gerben van der Reep werd bij de 12-jarige keu rig zesde De laatste week van juli en de eerste week van au gustus wordt door de KNVB af deling Leiden benut voor de jaarlijkse Jeugdvoetbalkampen in Lisse. Dit jaar met medewer king van de trainers John Eel- man (Noordwijk), Arie Kurver (Rijnsburgse Boys), Dyo Breton van Groll (RCL), Dirk van Duin (Quick Boys), Piet van Duin (Katwijk), Aad Koren (ARC), Ar jen van de Werff (Quick Boys), Ruud de Groot (Wilhelmus), Ruud Bröring (FC Lisse), Jan Zoetemelk (Roodenburg) en Frank van Dam (Ter Leede). Ook de speelsters Marion van der Ploeg en Laura Voorham (Nederlands elftal) brengen een bezoek aan het Voetbalkamp springruiters wordt op 17, 18 en 19 juli gehouden in het Haagse Westbroekpark Ernst Verbeek van Sportschool Aad van der Luit behaalde in Den Bosch de tweede dan taekwon do. Verbeek's leerlingen deden het ook goed. Nino Paulino werd superkampioen door twee eerste plaatsen. Er werden tweede plaatsen behaald door Yvette de Vries, Marc van Put ten, Johnny Aarts en Jochem Kattenburg De regionale hockeyclubs kennen ook hun nieuwe tegenstanders. Leiden krijgt in de overgangsklasse te genstanders als Breda, EHV, Forward, Geel Zwart, Gooische, Groningen, Laren, MOP, PUSH, Ring Pass en Victoria. De eerste klasse bestaat uit: AMHC, As- vion, Cartouche, DSHC, Ever green, Forescate (Voorschoten), Kieviten (Wassenaar), Krom- houters, Roomburg (Leiden), Wageningen, Warande en Zwart Wit. 3e list voor gratis lenzen: "Zeg oma, kunt u de ondertitels nog wel lezen?" SPORT OP TV Den Haag. A Diepenbrockhol 38.0 Theresiastraat 87.070-3837182 Leiden. Breeslraat 121 Zoetermeer, Dorpsstraat 1 13. 0703553743. Lorenlrplein 85 71 125036. Rijswijk. In de Bogaard J 17 (naa D Promenade 25.079-511545. 3000kampioenschap^ France. 23.30-01.30 Sportnet: match Engeland- 0130-02 00 Sportnet: Eurosport me t-, Wielrennei Duitsland. France. 10.00-11 30 Sportnet: E Olympisch toernooi, kwar 11.00-13.00 EURO: streeks verslag van de 4e etappe: ploegen- 15 00-15.30 Sportnet: Eurobics.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 14