Sport Bommen schudden Tour wakker rtffïffi Onno Guinau maakt indruk VERZORG(ST)ER Coureur Middeldorp zit vast in Frankrijk Bolten heeft buit snel binnen ZATERDAG 4 JULI 1992 f mherman joustra sbad v e koning &rob onderwater gbrob v Ten Kate loopt limiet op 10 km mis helmond a Op Seoul volgt voor Marti ten Kate in Barcelona geen tweede olympisch optreden. Gisteravond deed de Twent op de eerste dag van de nationale titelstrijd in Helmond een vergeefse poging de olympische eis van 28 minuten en 7 seconden te ha len. Ten Kate werd zelfs niet eens kampioen. Die eer was voor John Vermeule, die in 28.51,90 zegevierde voor Bert van Vlaan deren, over ruim een maand deelnemer aan de olympische ma rathon. Ten Kate finishte na 29.24,09 als derde. Marjan Freriks prolongeerde bij de vrouwen de titel op de tien kilometer. Hazeleger klopt Van der Veer weer hoorn a Jan Dirk Hazeleger en Theo van der Veer zijn in Hoorn op herhaling gegaan. Net als tijdens de tien kilometer van Lei den heersten de Katwijker eh de Leiderdorper gisteren in het 9750 meter lange Hoornse Rondje. Hazeleger won na zes plaat selijke ronden in 29.16. Van der Veer werd tweede op 18 secon den vai Wageningen volgt voorbeeld Zeeland WAGeningen Wageningen verdwijnt definitief uit het betaalde voetbal. De Stichting Wageningen '92 heeft, net als eerder deze week VCVZeeland, van het bestuur betaald voetbal van de KN VB geen licentie gekregen voor het komende seizoen. Volgens de KNVB-reglementen had de aanvraag voor een licentie al per 31 januari moeten worden gedaan. Toen was er nog geen sprake van de nieuwe stichting. L'Ami koopt zich vrij van Heracles almelo Doelman Carlo l'Ami heeft zich vrijgekocht bij de SC Heracles '74. Beide partijen konden niet tot overeenstemming komen over een nieuw contract. L'Ami, in een grijs verleden doelman van Blauw Zwart uit Wassenaar, kwam een half jaar voor de Almelose eerste-di visieclub uit. Daarvoor stond hij bij SW/Dordrecht'90 onder de lat. 'Regen-scenario' op Wimbledon londen k> Door de gestaag neërdruppelende regen kregen de toe schouwers in plaats van de twee halve-finalepartijen van het mannentoemobi op Wimbledon een alternatief programma voorgeschoteld. Ordebewakers gaven blijk van hun zangkwali teiten en het scheidsrechterskorps liep de polonaise. Als er mor gen weer getennist wordt, zendt de NOS de eerste wedstrijd van de halve Finales al om 12.30 uur uit. Rampstadion Bastia in de aanbieding parus Het stadion van Bastia op Corsica, waar vijftien toe schouwers het leven lieten, staat te koop. De vraagprijs is 1 mil joen frank, ruim 300.000 gulden. In mei raakten 1200 voetbalkij kers gewond toen een n oodtribune instortte. Krabbe gooit handdoek in de ring hamburg f. anp/sip De Duitse sprintster Katrin Krabbe, die afgelopen weekein de in Londen werd vrijgespro ken van malversatie bij de do pingcontrole, doet niet mee aan de Olympische Spelen van Bar celona. Ook Grit Breuer en Silke Möller zien af van een start in de Catalaanse hoofdstad. De drie atletes, die zondag door de arbitragecommissie van de LAAF werden vrijgesproken van dopingfraude tijdens een trainingskamp in Stellenbosch (Zuid-Afrika), hebben een brief geschreven aan Willi Daume, de voorzitter van het Duitse olym pische comité. Krabbe heeft de laatste weken weinig kunnen trainen en haar gedachten nau welijks bij de atletiek gehad. Breuer, de Europese kampioene 400 meter, ondervindt last van een spierblessure. Jos Hermens, de manager van Krabbe, zei gisteren dat de tweevoudige wereldkampioene van Tokyo de afgelopen vijf maanden te zeer onder de ver dachtmakingen heeft geleden om fatsoenlijk te kunnen trai nen. „Volgens mij doet ze niet mee in Barcelona", zei Her mens, al voordat hij van de brief had vernomen. Maar het uitein delijke besluit is aan haar en aan haar coach." Die beslissing werd gisteren openbaar gemaakt. Klaus Licht, voorzitter atletiek van SC Neu- brandenburg, bevestigde de brief aan Daume. De Norddeut- sche Rundfunk verspreidde in de ochtenduren al het bericht dat Krabbe van deelneming zou afzien. Ook hoofdsponsor Nike zou in de beslissing een rol heb ben gespeeld. Volgens het ra diostation zal de 28-jarige Möl ler definitief met atletiek stop pen. Namenlijst q Henri Manders 2 J neemt toch deel aan de 79ste Tour de France. Zijn naam staat te midden van de 197 andere wielrenners SCOREBORD PAARDESPORT 40.92.3 azpc 8 50.05 Katrin Krabbe verdwijnt voor even uit beeld. De Duitse atlete ziet af van deelname aan de Olympische Spelen. foto i,epa uitkomende Visser speelt onberekenbaar en kan Guinau nog een hoop problemen bezorgen. Guinau en Smit kwamen later op de avond nog samen op de baan in het mannendubbel B. De Buytenwegh-combinatie Mulder/Van de Wilt was net niet opgewassen tegen de Alphenaren: 6-3 7- 6. Het mannenenkel C heeft nog twee geplaatste spelers in de race. Fabian Ubels, die probleem loos Marcel Ooms (6-0 6-1) terugwees en de favo riet op papier Maarten Buys. De kleine Vener kreeg vijf setpoints tegen in de eerste set, maar Ton Bouwhuis benutte die niet. In de tweede reeks had Bouwhuis er acht nodig alvorens hij er een derde set uitsleepte. Even leek Bouwhuis die te gaan winnen (3-1 en 30-0), maar Buys knokte met een geleend racket - hij sloopte drie bespan ningen - terug om toch nog met 6-3 door te gaan naar de laatste vier. Daarin treft hij Ubels. In de onderste helft mogen de neven Marc en Paul Brand de rackets tegen elkaar kruisen. Onno Guinau en Marco Visser hebben zich giste ren geplaatst voor de halve finales van het man nenenkel B op de Open Alphense tenniskam pioenschappen. Met name Guinau deed dat zeer overtuigend door wedstrijdleider Marco Smit slechts één game te gunnen. Die game viel overigens vrij snel, want Smit kwam nog langszij bij 1-1. Daarna scoorde Guinau elf spellen op rij. „Ik heb nog nooit zon lekkere wedstrijd gespeeld", zei Guinau, als twee de geplaatst, na afloop. „Volgens mij heb ik wel geteld één fout gemaakt. En hij begon nog zo goed met passeerslagen. GeluJddg viel het mee." Smit wilde niets afdoen aan de zege van Guinau. „Hij speelde beresterk. Een terechte overwin ning." Guinau stuit nu op Marco Visser, die zijn voor malige OLTC-clubgenoot Philip Nagtegeller met tweemaal 6-4 terugwees. De thans voor Unicum In de buurt van hotel Maria Christina te San Sebastian, waar de directie van de Ronde van Frankrijk verblijft, zijn gistermiddag in een ondergrondse parkeergarage twee bommen ontploft. Door de explosie werden twee auto's vernield, waaronder een voertuig van het Franse TV-sta- tion Antenne 2, één wan de sponsors van de Tour. De aanslag werd gepleegd door twee mannen, van wie de oudste, 51 jaar, gewond raakte en twintig minuten na het incident werd gearresteerd. De andere dader is voort vluchtig. passeerd omdat met de ETA en de oppositiepartij HB (Herri Ba tasuna) vooraf wel overleg was De bomaanslag was het werk gepleegd. HB stelde eisen die van een Baskische splinterpartij werden ingewilligd. Zo mogen die zendtijd had geëist tijdens leden van de partij zaterdag tij de officiële presentatie van dens de proloog vreedzaam de- Tourploegen in het Anoeta-wie- monstreren. Op hun eis om affi- lerstadion. Zij voelde zich-ge- ches en wegwijzers de Baski- san sebastian R.K. v.v. Meerburg te Zoeterwoude-Rijndijk zoekt m.i.v. seizoen 1992-1993 een gediplomeerde Voor de selectiegroep. Sollicitaties te richten aan: de Voorzitter J.J. Silverentand, Vleugelnootlaan 14, 2382 EN ZOETERVZOUDE, tel. 071 - 894483 of aan de secretaris J.M. Zandbergen, Rijnstraat 44, 2382 BH Zoeterwoude, tel. 071-410560. groningen v anp Autocoureurs kunnen normaal gesproken pas tot stoppen wor den gedwongen door een muur of finishvlag, maar momenteel ook door boze chauffeurs die in Frankrijk protesteren tegen de invoering van het puntensys teem op rijbewijzen. Het over kwam Oscar Middeldorp uit Woubrugge, die voor het Euro pees kampioenschap in de Opel-Lotüs-klasse op weg was naar het circuit van Magny- Cours. Op 150 kilometer van de bestemmingplaats stuitte zijn sponsortruc op een wegversper ring. Een poging de blokkade te omzeilen, werd beantwoord met een poging de Groningse vrachtwagen in brand te steken. Na 48 uur staat de combinatie nog steeds muurvast, reden waarom Middeldorp gisteren maar heeft besloten de wed strijd te vergeten. De Opel-Lotus-race, een bij nummer van de Grote Prijs van Frankrijk in de formule 1, gaat wel door hoewel ook andere teams onderweg zijn gestrand. Mocht de blokkade komend weekeinde niet worden opgehe ven, dan komt zelfs de volgende race, op 12 juli in Silverstone (Eng), in gevaar. sche taal af te drukken, werd ook ingegaan. Met een splinterpartij werd door zowel de lokale als de Tour-organisatie geen rekening gehouden. Tot gistermiddag had zich geen ernstig voorval voor gedaan. Herri Batasuna protesteerde bij de ingang van het perscentrum met spandoe ken waarop stond dat het Bas kenland Spanje noch Frankrijk is. De bomexplosie was het ant woord van de splinterpartij op de weigering van de burge meester van San Sebastian en de Tourdirectie om via de tele visie een politieke boodschap uit te dragen. „Het programma wordt niet aangepast. De voorstelling van de ploegen gaat gewoon door. Er komen geen wijzigingen. De veiligheid voor alle betrokkenen blijft gegarandeerd", liet de so cialistische burgemeester Odon Elorza weten. „Dit was geen ge organiseerde actie. Dat is wel zeker, het was een incident." De 79ste Tour lijkt er één met hindernissen te worden. De rondrit door Europa noopte de organisatie al tot veel nteer voorbereiding dan normaal. Door in San Sebastian te starten moesten veel meer bijkomstige maatregelen worden getroffen. De hotels waar ploegen en vol gers verblijven worden dag en nacht bewaakt. Bij het perscen trum staat 24 uur een busje met tien leden van de Guardia Civil. Wedstrijd-directeur Jean-Ma- rie Leblanc voorziet dat na het vertrek uit San Sebastian de problemen niet uit de wereld zijn. De oud-wielrenner ver wacht dat de opstandige Franse vrachtwagenchauffeurs de Ron de van Frankrijk volgende week aangrijpen om hun actie inter nationaal onder de aandacht te brengen. Leblanc denkt niet dat wan neer de Tourkaravaan op Frans grondgebied terugkeert, het conflict over het 'strafpunten- systeem' met de overheid is op gelost. Hij verwacht dat de 'Routiers' het Tourcircus de doorgang beletten. „Maandag in de rit naar Pau zal het wel meevallen, maar de volgende dag naar Bordeaux houden we rekening met hin dernissen", aldus Leblanc. in de wacht. In de halve finale ontmoet hij de winnaar van de partij tussen clubgenoten Tim Bavelaar en Edwin Leunissen. De Voorschotense banen-ver- zorger Eric-Paul van Weeren dartelde vrolijk verder in het Cl schema. Gisteren kwam Leidse Houter Micha Wijffelman net iets te laat op gang: 6-1 7-6 voor Van Weeren. Micha's broer Pa trick trad net als tijdens de dis trictskampioenschappen aan tegen Maarten Soels. Op Uni cum had Wijffelman het al heel moeilijk met het geprik van Soels, gisteren kwam hij weer niet op gang door dat spelletje. Nadat Wijffelman een achter stand in de tweede set had weg gewerkt won hij deze ook. De regen belette het om hun partij af te spelen, waardoor de beslis sende reeks vandaag gespeeld wordt. Bij de vrouwen in B2 won An- nemarije van Overschot van Yvonne Schoordijk. De veel sterkere Noordwijkerhoutse had gisteren weinig moeite met de vastheid van Schoordijk, die slechts twee games per set scoorde. Schoordijks clubgeno te Ingrid Kruit deed het beter. In haar partij tegen Chantai van der Remoortere sloeg zij door de vastheid van de Dekker speelster heen en bereikte zij met 6-2 7-5 de halve finale. Eric Bolten bleef de bui uitein delijk voor. Op zijn sloffen plaatste hij zich op een re genachtige tennisdag bij Fores- cate voor de halve finales in B2. Opponent Aad-Willem Westra van Holthe had nog nooit van Bolten gehoord. De Unicummer die in het district Leiden bekend staat om zijn tactische spel, krijgt van beken de tegenstanders meestal meer tegenstand omdat zij hem kun nen bespelen. Westra van Hol ten probeerde wel van alles: aanvallen, verdedigen, oplopen. Maar Bolten had overal een passend antwoord op, wat zich veelvuldig uitte in een lob of dropshot. De Unicummer won met 6-3 6-3. In zijn halve finale treft Bolten vandaag Dekker speler Talbert Boef, tegen wie hij het waarschijnlijk een stuk moeilijker krijgt. Unicummer Robbert-Paul Hartwijk drong in B2 eveneens tot de laatste vier door. Tegen stander Wouter van Tongeren kwam snelheid te kort om het beuk-spel van Hartwijk bij te houden (6-3 6-2). In Cl keek Van Tongeren tegen een grote achterstand (6-1 4-1) tegen Marco Selier aan. Toen leek hij alsnog het licht te zien, want de altijd zo mopperende Meren- wijker hield zowaar voor enige tijd zijn racket in zijn hand en zijn mond gésloten. Het resul taat loog er niet om. De tweede set won hij verder zonder game- verlies en ook de derde set sleepte Van Tongeren met 6-4 TOUR OP TV De Bask Miguel Indurain begint zaterdag met de gele trui om de schouders als laatste aan de proloog van 79ste Ronde van Frankrijk. Voor eigen publiek. In San Sebastian strijden 198 coureurs om de eerste dagprijs in een tijd ritje over acht kilometer. De fiaish-lijn is getrokken op de Plaza Republica de Argentina. De specialisten in het korte, explosieve werk tegen het horloge kunnen zich optimaal uitleven. Het hoogteverschil in het parcours langs de baai van San Sebastian bedraagt zegge en schrijve vijf meter. Het enige dat temporiserend werkt, zijn vier haakse bochten en een hairpin. NED 3 OLD 3 ■MOlOZa H'flTiil "*0rdiza HKlTiïl SPANJE EURO Zondag 5 juli: eerste etappe. San Sebastian - San Sebas tian, 194,5 km. Start 11.35 uur, finish circa 16.45 uur De Tour gaat echt op weg. Doorgaans wordt in het begin van de ronde weinig geklommen. In Baskenland ligt dat iets anders. Van meet af aan gaat het op en neer, zij het niet in extreme mate. Het venijn zit hem na 150.5 kilometer, wan neer de Alto de Jaizkibel opdoemt. Een alom gevreesde scherprechter, hoewel slechts 460 meter hoog. Deson danks achtte de Tourdirectie deze klim goed genoeg voor een plaatsje in de tweede categorie. Van de vierde catego rie zijn de Alto de Oho (na 19 km.) en de Alto de Gurutze (166.5 km.). Onderweg zijn er drie tussenspnnts. De eerste grensoverschrijdende ht, met drie tussensprints en liefst vijf hellingen in de uitlopers van de Pyreneeën. De Marie Blanque - top op 1035 meter - staat bekend als'een gemene kuitenbijter. Daarna is het nog 45 kilometer naar de streep in Pau, al weer voor de 49ste keer pleisterplaats in de Tour. Voor de kandidaat-klimkoningen zijn er ook punten te behalen op de Alto Aritxulegi (3e categorie, na 28,5 km.), de Alto de Agina (3e categorie, na 37 km), de Col d'lspeguy (2e categorie, na 97,5 km) en de Col d'Os- quich (3e categorie, na 144 km). Ideaal terrein voor een verrassingsaan val. 09.00-10.00 15.00-17.00

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21