Navratilova blijft gretig Sport Van Weeren weert zich dapper op eigen tennispark Positie van voorzitter Real wankel WOENSDAG 1 JUL11992 21 Olympisch ticket voor Van Hameren zürich Wielrenner Dirk-Jan van Hameren heeft zich op de Oerlikon-baan in Zürich verzekerd van uitzending naar Barcelo na. De nationale kampioen op de kilometer van 1991 reed gis teravond in de Zwitserse stad de 1000 meter in 1 minuut 04,52 seconden. Het NOC had als limiet 1.06,68 gesteld. René Vink. de tweede Nederlandse deelnemer, bleef met een tijd van 1.08,00 ver van de NOC-eis verwijderd. Snelle tien kilometer van Ondieki Helsinki Lisa Ondieki liep gisteren bij de Grand Prix wedstrijd in Helsinki met 3111,72 de snelste tien kilometer van het seizoen bij de vrouwen. Toch komt de Australische in Barcelona uitslui tend op de marathon uit. „Ik wil de gouden medaille winnen", aldus de atlete die vier jaar geleden in Seoul achter de Portugese Rosa Mota als Lisa Martin het zilver op het langste loopnummer veroverde. Plas van Alessio di Basco deugt niet berlün De Italiaanse wielerprof Alessio di Basco is betrapt op doping. In de urinestaal van de 28-jarige Italiaan, die onlangs de eerste etappe in de Ronde van Zwitserland won, zijn verboden middelen aangetroffen. De contra-expertise moet nog worden uitgevoerd. Omdat Di Basco nog nooit betrapt is op doping krijgt de Italiaan bij een positieve contra-expertise slechts een geringe boete. Hij wordt ook geschrapt als winnaar van de etap pe. Wangedrag kost Guy Forget geld londen De Fransman Guy Forget heeft op Wimbledon een boete van 500 dollar (ongeveer 900 gulden) gekregen voor zijn wangedrag tijdens de partij in de vierde ronde tegen de Brit Jere my Bates. Forget smeet enkele keren uit frustratie zijn racket met veel geweld tegen het 'heilige' gras op het centre court. Jorginho een voorbeeldige voetballer hamburg De Braziliaanse voetballer Jorginho (27) van Bayem München is door de wereldvoetbalbond (FIFA) onderscheiden met de Fairplay-prijs. Jorginho krijgt de onderscheidingen 45.000 gulden voor zijn voorbeeldige optreden zowel op als bui ten het voetbalveld. Vorig jaar ging de prijs naar de Brit Gary Li- neker. De Fairplay-prijs voor een instituut, waarde 90.000 gul den, gaat naar de Spaanse voetbalbond. Zwemster doet 'olympische striptease' welungton De Nieuwzeelandse zwemster Toni Jeffs heeft een striptease georganiseerd, waarvan ze de opbrengst gebruikt om uitzending naar de Olympische Spelen mogelijk te maken. Acht vrouwen gaan vandaag in de hoofdstad Wellington uit de kleren, met het doel 2500 Nieuwzeelandse dollars te verzamelen. Geïn teresseerden moeten vijftien dollar entree betalen. Jeffs vertelde gisteren dat sommige mensen haar het geld voor een kaartje zonder tegenprestatie hebben gegeven. „Toch wil ik iedereen aanmoedigen gewoon te komen. De show is helemaal niet vies, maar louter ontspanning." Bayern investeert na vertrek Laudrup munchen Brian Laudrup speelt volgend seizoen in de Italiaanse competitie voor Fiorentina. Manager Uli Hoeness van Bayem München verklaarde gisteren dat de transfer rond is. De Duitse topclub, die afgelopen jaar zeer teleurstellend presteerde, ont vangt ongeveer elf miljoen gulden voor de Deense international. De Duitsers investeerden direct een gedeelte van de inkomsten. Bayem bereikte overeenstemming met Borussia Dortmund over de afkoopsom voor verdediger Thomas Helmer, die nog een contract tot juni 1994 had bij de nummer twee van de Bundesli- ga. De international wisselt van club voor een bedrag dat tussen de zes en acht miljoen gulden ligt.- Albertville 100 miljoen in de min parus De Franse eerste minister Pierre Beregovoy heeft be kendgemaakt dat de Olympische Winterspelen van Albertville een verlies hebben opgeleverd van 280 miljoen frank (bijna 100 miljoen gulden). De Franse overheid neemt daarvan driekwart voor haar rekening. Het resterende kwart komt op het conto van het departement Savoie. Dat gebeurde volgens een uitgegeven verklaring om de lokale bevolking niet al te zwaar te belasten. Krabbe start in Barcelona Het Duitse Olympische Comité heeft de atletes Katrin Krabbe, Grit Breuer en Silke Möller aan gewezen voor de Olympische Spelen in Barcelona. Het drietal werd afgelopen zondag in Lon den door de beroepscommissie van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) vrijge sproken van manipulatie bij een dopingcontrole. Duitsland is in Barcelona met 480 sporters vertegenwoordigd in 22 van de 25 olympische tak ken van sport. Het aantal deel nemers kan nog met twaalf bas ketballers worden uitgebreid als Duitsland zich tijdens het kwali ficatietoernooi, dat momenteel in Spanje wordt gehouden, plaatst. In dat geval is Duitsland in Barcelona alleen niet bij voetbal en honkbal vertegen woordigd. De eerste gezamenlijke olym- pische Duitse ploeg sinds de Spelen van 1964 in Tokyo telt 171 vrouwen en 309 mannen.In 1988 bij de Spelen in Seoul was de Bondsrepubliek met 416 sporters aanwezig, de DDR met 288. Lewis Carl Lewis doet tijdens de Olympische Spelen van Bar celona alleen mee aan het ver springen. De zesvoudig Olym pisch kampioen verklaarde dat hij afziet van mogelijke deelne ming aan de 4 x 100 meter esta fette. De wereldrecordhouder over honderd meter (9,86) wist zich tijdens de Amerikaanse se- Martina Navratilova is fan van popzanger Elton John. De 35-jarige tennisster voelt zich een beetje verwant met de rockster die al een aardige tijd meedraait in de muzieks- cene en onlangs met toupet aan een tournee met gitaar virtuoos Eric Clapton is begonnen. „Muziek is mijn ver binding met het leven", liet hij dit weekeinde na een se rie concerten in het Londense Wembley-stadion weten. „Voor mij is tennis dat", zei Navratilova gisteren nadat ze voor de veertiende keer in haar indrukwekkende carrière de halve finales van Wimbledon was binnengestapt. londen» eric de B gpd-verslaggever De van origine Tsjechische on dervondtijdens haar ontmoe ting met Katerina Maleeva al leen in de laatste set enige te genstand van de Bulgaarse: 6-3, 7-6 (7-2). Navratilova mag het morgen opnemen tegen de de als eerste geplaatste Monica Se les, die het Franse lachebekje Nathalie Tauziat van de baan blies: 6-1,6-3. Op Navratilova, langzamer hand de oma van het vrouwen- circuit, lijkt de tijd geen vat te kunnen laijgen. Reden voor de oudste deelneemster aan 'The Championships', vierde op de favorietenlijst, om voorlopig niet aan stoppen te denken. „Leeftijd is daarvoor niet bepa lend, eerder hoe je je geestelijk voelt. Sommigen zijn al op hun 25-ste opgebrand, maar ik ben 'still alive at 35'. Als ik het ge voel krijg dat ik die jonge mei den niet meer kan bijhouden, zal ik gaan overwegen om er een punt achter te zetten. Maar ik kan ze nog steeds aan." Na vratilova is vorige week aan haar twintigste Wimbledon- toernooi begonnen. In 1978 won ze er haar eerste titel en twee jaar terug brak ze het re cord van Helen Wills-Moody door voor de negende maal het belangrijkste Grandslam-evene- ment te winnen. Momenteel lijkt ze vastbesloten om de tien vol te maken. Nu de problemen met haar voormalige partner Judy Nelson uit de wereld zijn (de ex-levensgezellin dwong in een rechtszaak een huis en vier miljoen dollar af) en haar knie- en na twee operaties geen last meer veroorzaken, kan Navrati lova zich weer volledig op het tennis concentreren. „Mijn le ven is momenteel vrij simpel en daardoor ben ik ook gelukkiger. Ik tennis en doe daarnaast waarin ik zin heb. Het vrijgezel lenbestaan bevalt me prima." Ondanks haar opleving heeft de inwoonster van het Amerikaan se ski-oord Aspen wel een con cessie moeten doen. „Ik kan per jaar geen achttien toernooien meer afwerken. Verder doet miin lichaam precies wat ik wil", aldus Navratilova, die dit jaar met haar coach Craig Kar- don voor een andere aanloop naar Wimbledon koos. Actieve rust, zoals ze het zelf noemt, stond daarin centraal. „In plaats van constant mijn lichaam te trainen, neem ik nu de week einden vrii. Verder gelast ik om de vijf weken een korte rustpe riode in. Tegenwoordig heb ik daar geen moeite meer mee, vroeger voelde ik me nog wel eens schuldig als ik niets deed." Over haar halve-finalepartij te- Boris Becker denderde gisteren in de beslissende set (6-1) over Wayne Ferreira heen en voegde zich bij de laatste acht op Wimbledon. foto ap gen Seles maakt Navratilova nu toe hier laten zien dat ze Maar ik ben nergens bang voor. zich weinig zorgen. „Ik heb im- zich thuisvoelt op gras. Ik krijg Ik ga immers niet naar een mers niets te verliezen. Ik ben de gelegenheid om te testen bokswedstrijd. Mijn gezicht zal de'underdog'. Monica heeft tot hoe goed ze daadwerkelijk is. heel blijven." Openingsconcoursi 0-59.33. 3 Beer&aum (Dut) Racfman 0- Spnnglumpioenschjp I TENNIS Mannen, achtste finales: Beek* retra (ZAf) 3-é 6-3 6-4 6-7 6-: maandagavond wegens duister» VOORSCHOTEN tennismedewerker Dat allround sportman Eric- Paul van Weeren zich thuisvoelt bij tennisvereniging Forescate blijkt alleen al uit het feit dat hij daar groundsman is. Dat hij buiten zijn werk om ook nog menig uur op de baan door brengt, werd gisteren op zijn thuishaven bevestigd. De als eerste geplaatste Marco Smit sloeg hij met dikke cijfers uit het Cl-toernooi: 6-0,6-2. ging Leiden speelde, tennist in tussen alweer een jaar of vier. Dat hij dit spel onder andere vanwege zijn balgevoel snel heeft opgepikt, ondervond Smit meer dan hem lief was. In een hoog tempo joeg Van Weeren de ballen over de baan, waar door Smit fout op fout stapelde. Hoewel Van Weeren goed speelde, is het onbegrijpelijk dat zijn opponent als eerste was ge plaatst. Niet alleen Van Weeren, maar ook drie andere thuisspelers waren in Voorschoten in hun element: Gert-Jan Egberink, Maarten Soels en Olivier Kist. De eerst-genoemde moest het in het mannenenkel BI opne men tegen hardhitter Robbert- Paul Hartwijk. Irt de eerste set werd Hartwijk van de baan ge tikt (6-1 in twintig minuten). De tweede set was interessanter. Baltovenaar Egberink ging wat meer foutjes maken in tegen stelling tot Hartwijk, die nog maar één op de vier ballen het hek in beukte. Uiteindelijk bleek de Voorschotenaar dë sterkste: 6-1,7-5. Soels deed gisteren ook goede zaken. Districts-wedstrijdleider Taco Stoppels was de zware in spanningen van de week tevo ren nog niet te boven en ging met 6-3 6-1 terug naar de kanti ne. Daar werd onder het genot van een biertje de wedstrijd nog eens doorgenomen. Soels: „Ik weet ook niet waarom, maar de toppers hebben keer op keer moeilijkheden met mijn tactiek. Vorige week won ik nog bijna van Patrick Wijffelman, maar die herstelde zich net op tijd." Kist won van Van Velzen met 6- 0,6-1. Eerstejaars B-speler Alexan der van 'den Berg van De Mun- nik bereikte ten koste van Dan ny Lesquillier de volgende ron de (6-2, 6-3). In Cl ging Rico Jong-A-Tai nadat hij in de eer ste ronde van de man met de beste forehand van Forescate, Bart Albers, had gewonnen, ten onder tegen Edwin Leunissen. Nadat hij de eerste set had ver loren gebruikte Leunissen zijn hoofd en won door vastheid de tweede en derde: 4-6,6-1,6-2. In de hogere categorieën kwamen weinig vrouwen in ac tie. In het enkel B2 overleefde de in het vrouwenenkel BI ge strande Arjette van Noort de kwartfinale. Zij stuurde llja van Santen (Merenwijk) met 6-3, 6- 2 naar huis. (Fra/14) 6-1 6-3. Navratilova (VSt/4) - Katerina Maleeva (Bul/12) 6 3 7-6, G»af(Oui/2) - Zvere- va (GOS) 6-3 6 1. afgebroken Sabatini (Arg/3) - Capriati (VSt/6) 6-1 3-6 5-3 n dubbelspel, derde ronde: Ji (Aus/2) - Kratzmann/Masur (Au 5 6-3, Grabb/Reneberg (VSt/4) roe/Stark (VSt) 7-6 6-3 3-6 7-6. Gemengd dubbelspel: tweede rc itrick McEn- i: Schapers- f-Smit 6-4 6-0 MDB: Dokter/Westra van Hol De Brum 6-4 0-3 opg De Brum Leumssen- den Berg 1-6 7-5 6-4 Jong-A-Tai 4-6 6-1 Soels-Stoppels 6 3 6 1 Real Madrid-voorzitter Ramon Mendoza, door de wol geverfd in het profvoetbal, kan er niet over uit. Dat Leo Beenhakker ontslag nam bij 'De Koninklijke' zonder uitbetaling van de 3,5 miljoen gulden waarop 'de Don' contractueel recht heeft, be grijpt Mendoza niet. „Soms loopt het allemaal een beetje vreemd in de sport", aldus de voorzitter. Dat het vertrek van Beenhak ker hem geen cent kost, is een meevaller die Mendoza op dit moment goed kan gebruiken. Na twee rampseizoenen, Real won geen enkele prijs, stelt de oppositie van de tot voor kort machtige Mendoza alles in het werk hem af te zetten. Tegen standers willen een buitenge wone ledenvergadering beleg gen die moet leiden tot de val van Mendoza. Beenhakker volgt die strijd van enige afstand. Als de top van Real medio volgende week de degens kruist, zit Beenhakker op uitnodiging van Veronica in de Tour de France. „Dan kan ik even alles van me afzetten", al dus de werkloze trainer. Het voorbije voetbalseizoen was het meest hektische uit zijn loopbaan als oefenmeester. In september van het vorig jaar, de competitie in Nederland was nog maar net begonnen, deed zijn vertrek van Ajax naar Real in Nederland veel stof opwaai en. Eenmaal in de Spaanse hoofdstad bleek dat de voetbal lers van Real niet op hem zaten te wachten. Vervolgens grepen de Madrilenen naast alle hoofd prijzen. „Dit rampseizoen is een club als Real onwaardig", sprak Mendoza en hij riep Beenhak ker op het matje. Wat er precies is besproken tussen de voorma lige vrienden, zal wel altijd on duidelijk blijven. „Ik heb geen zin om op details in te gaan", zegt Beenhakker. „Het was de bedoeling dat ik volgend sei zoen weer technisch directeur zou zijn. Maar onze denkbeel den over de toekomst van Ma drid lagen nogal ver uiteen. Ik zou niet de invloed kunnen uit oefenen die ik graag zou willen. Omdat ik vind dat je in je werk toch een beetje aan je trekken moet komen, heb ik deze beslis sing genomen." Over zijn toe komst zegt Beenhakker nog niet te hebben nagedacht. „Op dit moment lijkt het me wel lekker om een jaartje niets te doen. Maar mezelf kennende, denk ik er over een maandje wel anders over. Dan gaat het toch weer kriebelen. Ik heb nog geen con tacten met andere clubs. Ik wacht het rustig af." WIELRENNEN SPORT OP TV 15 00 16 30EURO B» uw iTÜcT I'sOOSooflrvrT' lLooSoOEURO At ii 2 20 00 NedS- TWnis opWimb 0-20.00 BRT 1. Sport 30-20.30 Sportnet Peardetport v 30 Sportnet: The Ultunatel Het sportleven v Spelen. n Katrin Krabbe (rechts) en Grit Breuer heeft weer zin n lectiewedstrijden voor Barcelo- verspringduel. Als zesde op de door zijn mededeling sloot hij de opmerkelijke beslissing. Het na in New Orleans alleen te korte sprint was hij wel reserve de mogelijkheid tot meelopen blijkt dat Moes al m eerivroeg- plaatsen voor het olympische voor de estafette-ploeg, maar daanndusuit. tijdig stadium gevraagd heeft Niet naar Spelen vanwege heimwee... uitgekeken op de ploeg. Dat is vaker gebleken. Wat er verder bij komt is dat in zo'n trainings kamp alleen maar wordt ge zwommen, de sociale controle groot is en dat de spanning voor wedstrijden groot is. Ze voelt zich daarom ongelukldg in een trainingskamp en is niet in staat optimaal te presteren. En aan gezien je over topsport praat, over het leveren van een top prestatie op de Spelen, is er maar één conclusie mogelijk: wegblijven uit Barcelona". In het verleden zijn er vaker problemen met Linda Moes ge weest. Ze krijgt bovendien men tale begeleiding van sportpsy- choloog Hardy Menckehorst. Zei hem ienge. Zwemster Linda Moes gaat niet naar de Olympische Spelen. De Groningse is ban dat ze in Bar celona wordt geplaagd door heimwee. De afmelding voor de estafetteploeg roept vragen op. De 20-jarige schoolslagzwem ster heeft mentale problemen met langdurige trainingskam pen ver van huis, zo vertelt haar broer Wim Moes, tevens zwem- trainer van haar club SGG uit Groningen. Linda zelf was gisteren niet bereid commentaar te geven op zich in haar eentje te mogen voorbereiden. „Voor haar standpunt was aanvankelijk be grip". zegt Wim Moes. „want met Pasen had ze ook een trai ningskamp in Le Canet en dat was verre van ideaal geweest. Dat was alle partijen duidelijk. Er is toen bemiddeld en die ge sprekken verliepen aanvankelijk in een sfeer van vertrouwen. La ter is dat allemaal verstoord ge raakt. zodat optimaal presteren voor haar niet meer mogelijk was". Heimwee zou de reden van Linda Moes' afmelding zijn geweest. „Heimwee speelt een rol", zegt Wim. „maar er speelt veel meer. Als ze lange tijd met een ploeg op stap is, raakt ze 23 05-23 35 DW 1: Sport E*tr« tenmtop 23.15-23 30 Sportnet Golf Report 23 25-00 25 BBC 1 Ttnnn opWimtHt- 23 30-01 30 Sportr*t M*,o» Loagu* B«m-

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21