VIDEO.CAMERA. Wielerbroeken en kleurige surfkledij AKAI Sport De partij Schakers zakken verder BIJ DE AKAI VS-F 300 VIDEORECORDER IUU EEN FUJI COMPACTCAMERA KADO! DONDERDAG 25 JUN11992 De Akai videorecorder is een recorder met tal van kwaliteiten die eigenlijk in de duurste recorders thuishoren. Met een prachtig kado erbij: een Fuji compactcamera, om alle leuke momenten vast te leggen als uw nieuwe VS-F 300 zijn werk doet. En wat voor werk. De Akai VS-F 300 is uitgerust met het Intelligent HQ-systeem: voor een beter kijk-resultaat. Standaard met o.a. DX-3 koppen voor een perfect stilstaand beeld en een perfect regelbare slow-motion. Shuttle knop voor regelbare beeldweergave in voor- en achterwaartse richting, quick response systeem, dubbele digitale tracking controle, 45 voorkeurzenders, 8 programma's 365 dagen, afstandbediening, etc., etc., waarvoor u slechts f 799,- betaalt en met nog eens extra een compactcamera kado! Snel naar de Akai dealer of bel voor meer informatie 010-424 65 55. Zend uw kopie aankoopbon en garantiebewijs i aar: Akai, Postbus 5, 3000 AA Rotterdam en u ontvangt binnen 1 week de camera thuis. Aktieperiode: 25 juni t/m 25 juli 1992. Dat op Wimbledon een tennisser in overwegend witte kleding dient te verschijnen is bekend. Maar ook op de Leidse districtskampioenschappen gelden voorschriften voor het tenue waarmee men de baan opstapt. Het ver schil is alleen dat de regels minder streng zijn en dat er op grote schaal de hand mee wordt gelicht. Zo zie je ze bijna niet meer: tennissers in witte kledij. Felgekleurde sportkleding geniet nu de voorkeur, al is dat vaak in strijd met de regels. foto loek zuyderduin LEIDEN ROB VAN DER ZANDEN Een blik over het park van Uni cum leert dat met het elitaire karakter van het tennis ook de onberispelijke witte kleding ra zendsnel afbrokkelt. Een kleine greep uit de 'foute' spullen die over het gravel dansen: Ber muda's (strikt verboden), afge knipte joggingbroeken (fout), fluorescerende atletiekbroekjes met een split (zware overtre ding) en boxershorts. Laatstge noemde kledingstuk ziet men ook wel eens onder de verder correcte tennisbroek vandaan wapperen, iets wat absoluut not done is, maar waar de regle menten niet tegenop kunnen. Het is een bonte mengeling die het hedendaagse tennis van Het maakt niet uit op welk niveau er een wedstrijd ge speeld wordt. Meestal gaat al le aandacht uit naar de B- partijen die niet altijd het aanzien waard zijn. De min dere goden op het laagste competitieniveau leveren echter ook vaak thrillers af, die door niet zo veel mensen worden gezien. In D2 bijvoor beeld, waar twee spelers giste ren op de districtskampioen schappen een alleraardigst staaltje gaven van wat we een zenuwslopende partij kunnen In de hoofdrollen waren gisteren in de openingspartij van de dag de lokale favoriet Marijn Kuiper van Unicum en KLTV-er Teun Kuypers te aanschouwen. De eerste der tien jaar, laatsgenoemde ze ventien lentes jong. Buiten het feit dat beide bijna dezelfde naam dragen was het verloop van de con frontatie interessant. Met als inzet een plaats in de kwartfi nale en een stapje verder op weg naar de felbegeerde titel. Kuiper, een jongere broer van B2-speler Roeland, voel de zich in de eerste set prima op eigen bodem. De strijd ging wel gelijk op, maar hij was wel degene die het over wicht had. Met 6-4 sleepte hij die set dan ook binnen. In middels was opponent Kuy pers jazeker, degene met de surfkledingook in zijn spel gekomen. Hij ontfutselde zijn jongere tegenspeler de tweede (6-3) en leek rechtstreeks door te lopen naar winst in de der de. Kuiper liet dit niet over zijn kant gaan en kwam stukje bij beetje dichterbij. De kansen op de overwinning gingen over en weer met als sluitstuk de altijd lastige tie break. Kuypers bleek uitein delijk de gelukkigste. De oud ste van de twee matadoren zag zijn 3-1 voorsprong in de beslissende nog wel ongedaan gemaakt worden door de Unicummer maar de fel uit gedoste KLTV-pr kreeg zijn te genstander er toch met 7-5 onder en ontving zo aan het net de felicitaties. enige kleur probeert te verzien, maar in werkelijkheid zijn de dragers van voornoemde kle dingstukken strafbaar. Want al zijn de 'districts' sportief en qua traditie geen schim van Wim bledon, er gelden ook in Neder land regeltjes voor gepaste ten- niskleding. Twintig jaar geleden moest een speler tijdens officiële wed strijden in een uniform wit tenue verschijnen. Daarna is in de regels het 'uniforme wit' ver vangen door 'overwegend wit'. Tot vorig jaar was het verplicht om tijdens officiële wedstrijden een shirt met kraag te dragen. Dit jaar wordt ook voor het eerst het T-shirt met ronde hals toe gestaan (al zullen velen al jaren in slonzige shirtjes zonder boordje hebben gespeeld). Het is duidelijk: het tennis glijdt in een ras tempo af als het gaat om het inkeurige en strakke ui terlijk van de spelers. Anno 1992 staat in de regle menten letterlijk dat er bij offi ciële toernooien en andere wedstrijden onder auspiciën van de KNLTB sprake moet zijn van 'algemeen aanvaardbare tenniskleding'. Dat laatste is een rekkelijk begrip en wie bij de districtswedstrijden aan de Haarlemmertrekvaart gaat kij ken zal daarvan het levende be wijs zien. Normvervaging Maar al heeft de normvervaging zijn intrede gedaan en al is goed niet meer van slecht te onder scheiden, er bestaan nog wel degelijk 'uitwassen' waar tegen wordt opgetreden. Bondsgede- legeerde Ton Grimbergen moet in Leiden toezien op het nale ven van de spel- en kledingre- gels. Als hij een wapperende strandbroek of een korte jeans signaleert op het park depo neert hij een klacht bij de wed strijdleiding die verder actie moet ondernemen. „Maar het wordt steeds moeilijker", aldus Grimbergen, die in een tijd werd geboren (1932) waarin de tennissers witter dan wit waren. „Officieel moet er sprake zijn van kleren die in de winkel als tenniskleding worden verkocht. Bermuda's mogen dus niet. Maar er is natuurlijk een hoop wat er op lijkt. Verder ontwer pen mensen soms zelf tennis kleding. Ik zie nogal wat door de vingers, want de grens is moe- lijk te trekken. In mijn tijd speelde het probleem niet. Maar tennis is natuurlijk al lang geen elitaire sport meer, het is een volkssport geworden en de kleding is daarmee ook veran derd. Dat betreur ik trouwens helemaal niet, al moet het ten- nistenue acceptabel blijven. Ik ben geen strenge man, maar als het te bizar wordt, moet ik in grijpen," aldus Grimbergen wiens zoon Frans overigens ook niet doorgaat als de meest on berispelijke speler waar het gaat om het correcte tenue. Maar dat terzijde. Vrouwen Opvallend is dat vooral de man nen er slonzig bij kunnen lopen. De vrouwen zien er doorgaans keurig uit en verlagen zich niet tot randmateriaal dat met ten nis niets van doen heeft. Keuri ge rokjes en nette shirts. Kleren maken de man misschien, maar niet in de tennissport. Daar spant het vrouwelijke geslacht ae kroon. De mannen lijken op Unicum soms bezig aan een moordende concurrentiestrijd om de titel 'de slechtst geÉJede speler in Leiden'. Volgens de insiders ge niet D-speler Teun Kuypers in die strijd een grote voorsprong met een combinatie die louter bestaat uit surfkleding. Maar hij is beslist geen uitzondering en kent genoeg navolgers. Freek van der Capellen bij voorbeeld. De B-topper verscheen deze week niet alleen in een zwarte, wapperende joggingbroek tot ver over de knieën, maar droeg daaronder ook nog eens zwarte schoenen. Wat nou wit. De zelfbevlekking lijkt niet te stoppen, al zijn er nog plaatsen waar de oude regels in acht worden genomen. TC Oud Was senaar heeft nooit afbreuk ge daan aan wetten die zeiden dat een tennisser in het wit moet spelen. Alle modegrillen zijn aan de veertig jaar oude club voorbijgegaan, in tegenstelling tot de meeste collega-verenigin gen. Mevrouw Rottenberg, be stuurslid van Oud-Wassenaar, krijgt pijn in haar ogen als ze al het spul voorbij ziet trekken op andere parken. „Surfbroeken, wielerbroeken, voetbalbroeken. Het heeft allemaal niets meer met tennis te makqn. Daarom verplichten wij onze leden om in het wit te spelen. Dat is mis schien ouderwets, maar schept duidelijkheid", aldus Rotten berg. „Maar ik moet u wel be kennen dat ik dolgraag een keer in een zalmroze rokje zou willen spelen." De Nederlandse schakers zijn op de slotdag van de Olympiade in Manila nog verder afgezakt. Door een nederlaag tegen China (1,5-2,5) kwam de mannenploeg op de uiterst teleurstellende 22ste plaats. Timman, Piket en Van Wely kwamen niet verder dan remise. Van der Sterren moest het punt aan Ye laten. De vrouwen konden het niet bolwerken tegen Kirgizië. Alleen De Greef schreef een punt bij. Er restte slechts de zeventiende plek. Voor de internationale schaakhegemonie heeft de opslitsing van de Sovjetunie geen gevolgen gehad. Bij de mannen gingen alle medailles naar het GOS. Rusland werd onbedreigd eerste met 39 punten. In de laatste ronde was ook Engeland, voor aan vang nog favoriet, geen bedreiging: 2-2. „Veel experts voorspel den de Engelsen en Amerikanen bij de medaillewinnaars. Ze on derschatten de kracht van de verschillende GOS-republieken. Rusland speelde erg goed, maar ook Armenië en Oezbekistan hebben zich met succes in de jacht op eremetaal gemengd", zei de Russische aanvoerder Joeri Razoevajev. De Verenigde Staten versloegen Duitsland weliswaar met 2,5- 1,5, maar kwamen een half punt te kort om het brons met de Ar- menen te kunnen delen. Engeland reikte door de puntendeling met de toernooiwinnaar tot de zevende plaats, naast Georgië en Oekraïne. Bij de vrouwen ging de titel naar Georgië. De voormalige we reldkampioenes Tsjiboerdanidze en Gaprindasjvili deelden in hun slotduel het punt met hun Tsjechoslowaakse opponentes. Joseljani versloeg Repkova in 42 zetten. China verspeelde het zil ver door met 1-2 van Kazachstan te verliezen. Oekraine greep alsnog de tweede plaats door winst (2-1) op Bulgarije. SCOREBORD VOETBAL ATLETIEK BASKETBAL SCHAKEN Manila (Fil) OLYMPIADE N derland 2 1/2-1 1/2, (J. 1/2, Xu - Piket 1/2 - 1/2, R ren 1-0, ün- Van Wely 1/2 Antillen - Malaysia 1 1/2 Rusland 2-2. Armeme - L Oezbekistan 1-3, Duitslanc 11/2-2 1/2. Tsiecboslow, - 2 1/2, Bosme Herzegowm 1/2, Oekraïne - India 2 1/2 touwen 3-1, Roemenie - Ho WATERPOLO WIELRENNEN SNOOKER KAMPIOENSCHAP VAN WARMOND Eindstand: Marcel Tulen 165. Remco van Dort- mond 160, Milco Schermer 140. Job Bavelaar 133, Walter Scheltens 121 SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS KOERSEN Wit raakt uit de mode in het tennis SPORT OP TV

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 27