Henk Janssen nog vol ambitie Schakers vallen ver terug S PO RT REDACTIE:HERMANJOUSTRAADV, De partij Golfer Kite wint eerste 'echte' titel DINSDAG 23 JUN11992 „0 U i_Ö O Als partij van de dag kon gisteren zonder meer de confrontatie tussen Martijn Zandvliet en Alexander van der Berg worden aangemerkt. Beide mannen vochten in B2 een uitermate spannende wedstrijd uit. Pas na een tie break in de beslissende set kon een winnaar worden aangewezen. Zandvliet schreef de eerste reeks op zijn naam (6-4). Drie match points, subliem spel van Van der Berg en een beslissende game later was de statui ge lijk. De score in de tie-break was 12-10. In de derde set kreeg Van der Berg zelfs volop kansen om als overwinnaar uit de strijd te komen. Bij 6-5 kon hij uitserveren, maar le verde de game in. Het aller laatste spel ging met 4-7 aan hem voorbij. „Dit was zonder meer mijn beste spel dat ik ooit heb la ten zien", reageerde Van der Berg na afloop. „Dat ik ver loor ligt dus geheel aan hem. De speler van Meerburg brengt de laatste dagen nogal wat tijd in het krachthonk door. „Ik verloor als eerste jaars B-speler nogal wat wed strijden, voornamelijk op kracht, dus zodoende." Op de prestatie van Zand vliet viel niets af te dingen. „Hè, hè, eindelijk", verzuchtte hij. „Eindelijk een rotuie door.Het zat hem inderdaad niet mee na twee verliespar- tijen in openingsrondes in voorgaande toernooien. Deze overwinning moet hem moed geven om zijn talent te laten zien in de rest van het toer- 'Mentaliteit meeste tennissers laat te wensen over' DUIVENTIL wijk aan Zee Vanavond wordt in Gouda de jaarlijkse wieler ronde gehouden. Morgenavond is Leiderdorp aan de beurt. In Leiderdorp zijn Ton van Duy- venbode (Noordwijk).Ton Griep (Bergschenhoek), Alex Jansen (Leiden) en plaatselijk favoriet Ruud Borst kansheb bers. Het parcours is bij de Laan van Ouderzorg Zoeterwoude is op vrijdag 7 augustus defini tief finishplaats van de elfde In ternationale Bloemenmarathon De KNVB heeft de indeling be kend gemaakt van de eerste di visie A van de landelijke zaal voetbalcompetitie. De klasse is ingevuld met teams uit Noord en Zuid-Holland en-Utrecht en bestaat uit: Brezan (Den Hel der), Ceverbo (Dordrecht), AV Jan III (Alkmaar), Martin Cen trum (Voorschoten), FVSnoekie (Den Haag), DHC '91, Nihol- t/JSB, Home Center, Scagha (Schagen), Gooiland (Hilver sum), Bax (Voorhout) De avondzwemvierdaagse in Voor schoten begint op woensdag 29 juni in zwembad Het Wedde Bij de Kringzwemkampioen- schappen behaalde Fleur Bak ker (LZ 1886) de meeste gouden medailles. Zij bleef Remco Sin- gerling (LZ 1886) en Wendy Timmermans (DeZijl/LGB) net voor De Leiden Road Runners Club houdt op zondag 28 juni voor de vijftiende maal een prestatieloop. Een dag eerder houdt De Bataven In Warmond een loop tijdens de Kaagweek Korfballer Barbro Heijman (De Danaïden) is geselecteerd voor het Rijndelfland-juniorenteam dat op 27 juni een oefenwed strijd speelt in Zeist Op zon dag 28 juni op renbaan Duin- digt de Grote Prijs Lage Landen. Morgen op Duindigt de woens dagmiddagmeeting die dit keer om 17.00 uur begint Wielren ner Adri van der Poel is vader geworden van een zoon (David) Donderdag 25 juni een be langrijke vergadering bij korf- balverenigingZuiderkwartier. Als punt 4 staat de fusie tussen Zuiderkwartier en Ons Eiland gepland De jeugdbowlingwed- strijden om de Rijnland Cup zijn gewonnen door Sassen- heim. Amsterdam en Haarlem eindigden als tweede en derde Klaas Vink (Wageningen) teken de voor twee jaar bij De Graaf schap Vrijdag 26 juni wordt in Warmond de Sportprijs van het Jaar uitgereikt. Kandidaten zijn: badmintonclub Steeds Vooruit, schaatsscheidsrechterVan Bla- del, Inke van Braak, Pascal van Westerop èn de broertjes Ver geer Volleybalvereniging NO VO vraagt met spoed een trai ner voor het vrouwenteam ATLETIEK BASKETBAL SCHAKEN s 1/2-1/2), China - R TENNIS WIELRENNEN Deursen/Rothbarth 0-6, 6-7. De Jong/Poots- ZEILEN h (VSt) 6-1 7-6 3-6 3-6 Erembodegem (België), professionals: 1 Bo- 4.01. 2. Engelbrecht SPORTPRIJSVRAGEN Wilt U iets melden? Bel 071 - 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. Een verzoek aan de re gionale voetbalclubs om hun oefenpro gramma naar ons toe te sturen Wilbert van der Klugt heeft de Rijnland Bokaal gewonnen. De Snookeraar bleef Kees Essadi en Walter Scheltens voor Een bij de voetbalvereniging Lugdunum afgesloten jeugdle denactie leverde 74 nieuwe le den op Lugdunum houdt op donderdag 9 juli de algemene ledenvergadering. Izak Klinkha mer en Wil Ligtvoet keren niet terug. De heren Kooien en Van Egmond zijn bestuurskandida- ten. De 'kikkers' gaan tevens praten over een lichtinstallatie Schaakvereniging Op Eigen Wieken (OEW) houdt vandaag de slotavond van dit seizoen. Er wordt gespeeld in het clubhuis aan het Valkenpad in Leiden Voetbalvereniging Foreholte (60 jaar) gaat actie voeren voor een jeugdhonk. Een grote sponsor loop staat voor 26 augustus ge pland De indeling van de vol leybalcompetitie 1992-1993. Tweede divisie B: Amsterdam, Bosta, Huizen, US, Alterro, Ly- curgus 2, Harderwijk, Delta Lloyd 2, Shot, Volkei en NOVO (Noordwijk). Tweede divisie C: EWC, Roosendaal, Ekspalvo, DAC (Alphen), Leython (Leider dorp), Krimpen, Rijnmond 2, Zovoc, Capelle 2, Tonegido, Olympus, BCS. Derde divisie E: Gemini/Kangeroes (Voorscho ten), SVC, HJPV, MVC, Skania, Radius 2, DOS, WIK, Riva, Scho- vocoma, Thor, VCS (Sassen- heim). Vrouwen, derde divisie E: DVC, SVC, RVC, Riva 2, Ley thon (Leiderdorp), Gemini- /Kangeroes (Voorschoten), Dosko, Zovoc, Kangeroes, To negido 4, Nivoc, Nokia 2 In de nacht van 3 en 4 juli is de Kat- wijkse Sporthal CleijnPuin het toneel van het Ton van Hirtum- /Blok'77 Midzomernachttoer- nooi Sportclub Enschede, BW Den Bosch en Woerden zijn toegevoegd aan het rijtje ama teurclubs dat aan het betaalde bekertoernooi mag deelnemen De Katwijkse basketbalclub Grasshoppers heeft in DVZ Ver zekeringen een nieuwe sponsor Zowel Swift/Casba als De Bol lenstreek neemt eind juli deel aan de Internationale Wieler- avondzesdaagse. Etappeplaat sen zijn Den Haag (driemaal), Zoetermeer, Alphen en Noord- De bankrekening had hij in de loop der jaren stevig opge schroefd. Ruim veertien miljoen gulden verdiende Tom JGte als golfer, zonder echter een Grand-Slam-toernooi te win nen. Daar is een einde aan ge komen. De 42-jarige Texaan won de Open kampioenschap pen van de Verenigde Staten met 285 slagen. Twee minder dan zijn landgenoot Sluman. De Schot Montgomerie verraste door als derde te eindigen met 288 slagen. Kite stond voorheen bekend als „the best player never to win a major". De spichtige Ameri kaan bleef tijdens de laatste ronde overeind, terwijl overige spelers veel hinder ondervon den van de wind vanuit zee die plotseling was opgestoken. Kite begon aan de finale met één slag achterstand op Morgan. Met drie onder par kwam de Amerikaan uit op 285. Met zijn overwinning in Pebble Beach werd Kite weer iets meer dan 400.000 gulden rijker. Op de slotdag waren de weers omstandigheden de belangrijk ste tegenstander van de deelne mers. De wind van zee beïn vloedde de laatste ronde zicht baar. In tegenstelling tot de eer ste drie ronden toen een derde deel van de 66 deelnemers par of zelfs onder par scoorden, luk te dat slechts vier spelers. Onder wie de winnaar, die drie jaar ge leden op Oak Hill al de titel leek te grijpen. Dat mislukte inder tijd. Het gevolg was dat de best verdienende golfer ter wereld achtervolgd bleef door hatelijke opmerkingen als „Miljonair zonder Grand-Slam-titel". HURTH De Duitse hockey- bondscoach Paul Lissek heeft gisteren als reserve-doelman voor de Olympische Spelen de pas 19-jarige Christopher Reitz naast de vaste keeper Michael Knauth aangewezen. Aanvaller Sven Meinhardt bleek boven dien voldoende hersteld van een voetbreuk die hij opliep tij dens het toernooi om ae Euro pacup in Amstefveen. Jan Timman beging gisteren een serie blunders en hielp Nederland nog verder in de puree. foto anp Met nog één ronde te spelen is Rusland bij de mannen al zeker van de eindoverwinning in de Schaakolympiade. De Russen speelden gisteren in de dertién de en voorlaatste ronde gelijk (2-2) tegen Israël en kunnen met een voorsprong van 4 1/2 punten op Armenië niet meer worden achterhaald. Nederland is bezig de Olym piade plichtmatig te beëindi gen. Na het uitstekende begin, waarbij de ploeg zelfs enige tijd op de tweede plaats bivakkeer de, viel Nederland ver terug. •Toen Jan Timman aan het eer ste bord steeds slechter ging spelen en blunders beging te gen Akopjan (Armenië), Gerver (Oezbekistan) en Rosenthalis (Litouwen) verdween de bezie ling aan de Nederlandse bor den. Daar kwam nog eens bij, dat enkele spelers last kregen van maag- en darmstoomissen. Tegen Estland werd het giste ren 2-2. Timman bleef tegen Ehlvest steken op remise nadat hij lange tijd het beste van het spel had gehad. Leiderdorper Jeroen Piket, die na vele ronden zwart eindelijk weer eens wit had, verloor prompt van Oil en de lang niet fitte Van der Wiel hield het op deling van het punt tegen Veingold. Louk van Wely redde het gelijkspel aan het vierde bord met een zege op Sepp. Met 29 1/2 punten is Ne derland inmiddels gezakt naar dé zeventiende positie. De schakers hadden één troost: dank zij Van der Wiel, die een geschikte Japanse zender had gevonden, kon in de nachtelijke uren de voetbalwedstrijd van Nederland tegen Denemarken op de beeldbuis in de hotelka mers worden gevolgd. Het congrescentrum van Ma nila, waar de schakers uit 112 landen hun partijen afwerken, werd gisteren enkele malen ge troffen door een blikseminslag. Tot drie keer toe viel het licht uit. Dat gebeurde uitgerekend in de tijdnoodfase, waardoor er chaotische taferelen ontston den. Henk Janssen, hier in actie tijdens zijn wedstrijd tegen Marcel van Rijn, wil gen kweek. Ambitieus Dat ook trainers erg ambitieus kunnen zijn blijkt uit de hou ding van de dertigjarige Jans sen. „Natuurlijk wil ik hogerop. Het zou geweldig zijn wanneer ik met een goede speler de we reld rond kan gaan. Dat is mijn ideaal. Alleen, er moet wel een jaarsalaris betaald kunnen wor den. Dat is het grootste pro bleem. Je moet investeren in je toekomst. Dat is precies hetzelf de als het geval Jan Siemerink. Frits Don (Siemerinks trainer, red.) zou misschien wel met hem mee kunnen of willen gaan, maar dat kost geld. Don gaat zijn tennisschool niet op geven, net zo min als ik. Er moet iets aantrekkelijks tegen overstaan." Voorlopig heeft Janssen nog geen talent gevonden waarop hij alle aandacht kan richten. In Jolanda Mens, de pupil van Gert-Jan Minnee, ziet hij zo ie mand die het gaat maken. „Ik zoü het niet vreemd vinden wanneer Minnee alles zou op geven voor haar. Ik zou het wel doen. Je neemt wel een risico, je geeft tenslotte alles op, maar dat doen de spelers zelf ook. Je moet in het circuit komen en je naam vestigen. Ik zou er niks Unicum hogerop helpen met ei- foto henk bouwman voor voelen om zomaar ie mands coach te worden. Je kan wel de internationale toernooi en afstruinen en een beetje babbelen in de hoop dat ie mand met je in zee wil, maar dat lijkt me niets. Pas als ik echt iemand opgeleid heb wil ik er mee door. Dan zou ik me hele maal kunnen geven." Ondanks al zijn ambities wil het natuurlijk niet zeggen dat Unicum een tussenstap is naar hogerop. De club aan de Haar lemmertrekvaart hogerop bren gen is voorlopig zijn enige mis sie. En dat zal hem waarschijn lijk lukken. SCOREBORD Voor Henk Janssen bestaat het wedstrijdtennis tegen woordig alleen maar uit het spelen van de districtskam pioenschappen. De hoofdtrainer van Unicum houdt zich slechts bezig met het opleiden van de talentvolle jeugd van Leidens meest prestigieuze club, maar wil af en toe nog wel eens de echte strijd proeven. Gisteren haalde hij gemakkelijk de volgende ronde in BI ten koste van gene ratiegenoot Marcel van Rijn: 6-16-1. LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN TENNISMEDEWERKER „Toch wel leuk om weer eens tegen Marcel te spelen", vond Janssen. „De laatste keer was zes jaar geleden op Zee en Duin en toen ging ik eraf. Vandaag was het geen probleem." Van Rijn was inderdaad een tikje te zwak. Janssen, nog steeds gezegend met een dosis techniek en degelijkheid, had geen kind aan zijn voormalige collega en kan in de loop van het toernooi misschien nog wel eens voor verrassingen gaan zorgen. Toppers Janssen startte indertijd samen met Van Rijn, Gert-Jan Minnee en Frank Vahle de Terweege Tennisopleiding. Een instituut dat nog steeds de toppers in het district aflevert. Van Rijn was de eerste die eruit stapte Vahle en Minnee volgden later en zich met het trainen van de dis- trictsjeugd bezig ging houden. Eenmaal verzadigd, zegde hij de trainerswereld vaarwel en ging het zakenleven in. Janssen is nog lang niet opge brand. Sinds twee jaar runt hij de trainingen bij Unicum en hij wil steeds meer. „Ik vervul een andere functie dan de meeste trainers bij een club. Waar an deren de hele groep onder hun hoede hebben, heb ik de top laag van de club. Dat betekent dat ik intensief met het talent aan het werk ben, de spelers die het hoogste niveau gaan halen." Tot op heden heeft zijn werk wijze niet aan zijn verwachtin gen voldaan. Het eerste, tweede en derde team zijn na de degra datie van vorig jaar niet terug gekeerd op het niveau waarop vooraf was gehoopt. „Dat ligt vooral aan de mentali teit van de meeste spelers. Ze komen wel trouw twee keer trainen in de week, maar zelf doen ze er niks aan. Het is voor al een kwestie van zelfwerk zaamheid wil je hogerop ko men", aldus Janssen. Hij hekelt dan ook, zonder namen te noemen, de mentali teit van de spelers in de hoogste teams die niet het niveau heb ben gehaald waardoor een van de teams kampioen kon wor den. Het tweede team bijvoor beeld liep promotie mis op twee punten. „Iedereen wil maar naar Unicum komen omdat daar zoveel trainingsfaciliteiten zijn. Er wordt veel geld in ge pompt, maar werken: ho maar." Extra aandacht Daarom pleit Janssen ook voor het aanmoedigen van talenten die er wèl wat voor over heb ben. Die moeten extra aandacht krijgen. En die geeft hij dan ook. Pupillen die er voor werken, mogen meer training krijgen. „Binnen twee jaar wil ik Uni cum weer laten meetellen. Dat moet van onderaf komen. Het eerste team, daar heeft de club niets mee te maken. Dat wordt gefinancierd van buitenaf. De onderliggende groep moet de aansluiting krijgen en ik geloof dat die eraan komt. Van de der tig spelers en speelsters die ik nu onder mijn hoede heb, gaan er minimaal twintig naar de B- lijst en een stuk of drie-vier wel licht naar de A-lijst."

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18