Van Weerde: werk wijkt voor Spelen er Van Paridon op halve kracht verder Sport VRIJDAG 12 JUN11992 24 ROB ONDERWATER ROB VAN DER ZANDEN T rilogie Swift-renner Timmermans axel Vital Timmermans heeft in Axel de zegereeks van Swift- Casba voortgezet. Niet alleen werd hij uitgeroepen tot strijdlus- tigste renner, ook de leidersprijs en de eindzege kwamen in zijn bezit. In de eindsprint klopte hij zijn Zeeuwse provinciegenoten Francois Franse en Patrick van Passel. Peter Mol werd op zes se conden vierde. Wendy Boon versterkt Grasshoppers katwijk Wendy Boon versterkt volgend jaar de selectie van de Katwijkse basketbalvereniging VDZ/Grasshoppers, die in de ere divisie speelt. De 20-iarige ex-jeugdinternational kwam vorig jaar uit voor voormalig landskampioen Den Helder. Indeling volleybalcompetitie '92/'93 alphen aan den run Het district Zuid-Holland van de volleybal- bond heeft de indeling bekend gemaakt van de eerste klassen voor het seizoen '92/'93. De indeling ziet er als yolgt uit: Vrouwen IA: Agon, Tonegido- /Voorburg 5, Punch, WW, Skania, Oikos/S 2, Metal Bouwkon- sort/Radius 2, Delta 4, Zovoc 2, VELO, Raaphorst Noten/VSTS en RW. Vrouwen IB: NOVO, Delta3, Mov'over, Inter Amicos, Oikos/S, Spanning 220, VS Haag, Fortuna/Nivoc '72, Riva/Rijs- wijk 4, WV, Rentokil/ZVH 3 en Thor. Mannen IA: Agon, Gemini/Kangeroes 2, Rentokil/ZVH 4, Mo v'over, Inter Amicos 2, Leython 2, Spanning 220, DOS 2, GSC, Ri- va/Rijkswijk 2, Tonegido/Voorburg 2 en NOVO 2; Mannen 1B: Orion, Metal Bouwkonsort/Radius 3, VOY, Delta 2, VELO, Kalin- ko, SKC, Ariston, Fortuna/Nivoc '72, Graficon/Donar, Netwerk en Jodan Boys. Augustinus en Falke benoemd in BCK Amersfoort Het bestuur van de Nederlandse Schaatsbond heeft de Begeleidingscommissie Kernploegen (BCK) uitgebreid met twee man. Harry Falke uit Haarlem en Jan Augustinus uit 's-Gra- venzande werden gisteren officieel benoemd in het college, dat ondermeer de teams voor de internationale titeltoemooien se lecteert. Voorzitter Dirk van Zanten, en de leden Ard Schenk en Simon Smit blijven op hun post. Één van de eerste opdrachten van de vernieuwde BCK is het voordragen van een nieuwe bondscoach voor de vrouwen-kernploeg. Twentse marathon vernieuwd enschede Met een nieuw parkoers, een nieuwe naam (Twente Marathon) en verdubbeling van het voor de lopers beschikbare budget (nu zo'n twee ton) probeert de marathon in Enschede op zondag 21 juni langzaam maar zeker weer faam te verwerven. De Twentse Marathon is weliswaar nog een kleintje in vergelij king met Rotterdam, maar met de Zuidafrikaan Willie Mtolo en de Brit Mike Gratton als publiekstrekkers hoopt inrichter Wim Verhoom de aanzet te hebben gegeven tot nieuwe roem van de oudste marathon in Nederland. Mtolo heeft 2.08.15 achter zijn naam staan, terwijl Gratton, vier jaar geleden winnaar in Lon den, ooit eens 2.09.07 liep. Prorokov (GOS), de winnaar van 'Ten opzichte van mijn collega's kan ik het bijna niet maken mij niet te kwalificeren voor Barcelona' De collega's van Antoine van Weerde zien reikhalzend uit naar het einde van het olympisch jaar. Na Barcelona draait de Leidse zwemmer volgens schema weer nacht diensten. Nu lukt hem dat niet, want hij ligt iedere och tend rond vijf uur in het Vijf Meibad. Die trainingsarbeid heeft niets met zijn werk te maken, maar alles met zijn sportieve einddoel. Dat is het olympische bassin in Bar celona of, in het ongunstigste geval, het Sportfondsenbad in Amersfoort. leiden tim brouwer de koning naar LZ. Ik zwom louter recrea tief, want voor wedstrijden inte resseerde ik mij toen nog niet. De Europese jeugdkampioen schappen gingen op die manier aan mijn neus voorbij, maar verder ben ik er niet slechter van geworden. Techniek kun je het best op jeugdige leeftijd aanleren, maar die heb ik later zo goed en zo kwaad als het ging onder de knie gekregen. Daarop is nu niets meer aan te merken." Misschien wel als gevolg van zijn relatief late kennismaking met topsport, schikt Van Weer de zich gemakkelijk in de ijze ren discipline van vroeg op staan, vroeg naar bed en over dag keihard trainen. Tot nu toe verloopt alles ook precies vol gens het schema dat hij een jaar geleden samen met zijn trainer Marinus Doderer heeft opge steld. In november kwam hij in de voorlopige olympische selec tie. Na de winterkampioen schappen in februari schaarde Van Weerde zich opnieuw on der de kandidaten voor Barcelo- „Ten opzichte van mijn colle ga's kan ik het bijna niet maken mij niet te kwalificeren voor de Olympische Spelen", zegt Van Weerde aan de vooravond van de olympische selectiewedstrij den in Amersfoort. „Dank zij hun medewerking heb ik mij dit jaar helemaal kunnen richten op wat het hoogtepunt uit mijn zwemcarrière kan worden. Bo vendien ben ik er helemaal klaar voor. Excuses voor een mislukking heb ik niet. Daar houd ik trouwens toch niet Toch wil de 23-jarige school slagzwemmer van LZ 1886 niet beweren, dat hij zich fluitend voor de Spelen kwalificeert. „Ten eerste moet ik zowel op de 100 als op de 200 meter het Ne derlandse record verbeteren. Ten tweede kunnen Ron Dekker en Michael van Rijn ook aan de olympische limiet voldoen. Maar er worden slechts twee Nederlanders per afstand afge vaardigd. Bovendien doet de or ganisatie nu plotseling moeilijk over de grootte van de afvaardi gingen, waardoor André Bolhuis yan het Nederlands Olympisch Comité met zijn rug tegen de muur staat. Toch kan ik mij niet voorstellen dat als ik aan de li miet voldoe, ik niet naar Bar celona mag." Laatbloeier Zijn optimisme baseert Van Weerde hoofdzakelijk op de vooruitgang die hij juist in de olympische aanloop boekt. „Ei genlijk ben ik een laatbloeier. Pas op mijn elfde ging ik voor het eerst met een vriendje mee Via onder meer een trainings kamp in Zuid-Frankrijk („Heer lijk, dat sporten met alleen maar gelijkgestemden") is Van Weerde op het allerlaatste keer punt aangekomen. Lukt het morgen en overmorgen in Amersfoort niet, dan is het over en sluiten. Voor dit jaar en mis schien wel voor altijd. „Maar mijn opzet voor dit jaar is nu al geslaagd. In 1990 werd ik voor het eerst Nederlands kampioen bij de senioren. Daarna wilde ik de sprong wagen naar interna tionale successen." „Mocht ik mij plaatsen voor Barcelona, dan behoor ik op Tweemaal Antoine van Weerde, aan de vooravond van de beslissende olympische selectiewedstrijden: „Excuses v mijn discipline tot pakweg de twintig besten van de wereld. Medaillekansen heb ik niet. Daarvoor moet ik een tijd van 2.10 op de 200 meter schoolslag zwemmen. Maar af§ ik mijn persoonlijk record van 2.22,6 eerst aanscherp tot de limiettijd (2.15,5) knabbel ik daar tijdens de Spelen nog wel wat van af. Dat kan alleen al door de entou rage, die in Barpelona ongetwij feld meer tot de verbeelding spreekt dan in Amersfoort." Niet het winnen, maar het deelnemen aan de Olympische Spelen vindt Van Weerde al een passende beloning voor de in spanningen die hij zich getroost om zijn jongensdroom te reali seren. „Het afgelopen jaar was de lol eraf, ik moest constant buffelen: zwemmen, hardlopen en fitness. Ik beschouw het maar als een investering, die misschien een olympisch start bewijs oplevert." „Aan mijn vriendin, inmid dels mijn vrouw, heb ik veel steun. Wij zien elkaar weliswaar weinig, want ik draai momen teel alleen dagdiensten en zij werkt in de horeca. Als zij 's nachts in bed duikt, duik ik het zwembad in. Maar als wij elkaar ontmoeten, moedigt zij me aan om door te zetten. Terwijl ze weet dat als ik mij kwalificeer, ik aanstaande woensdag al ver trokken ben. Zij moet mij wel vaker missen. Vlak voor wij trouwden was ik doodleuk op trainingsstage. Toen zat zij met de zenuwen voor onze bruiloft thuis, terwijl ik mijn agressie jn het zwembad kwijt kon." Prachtig Zo staat alles en iedereen in de omgeving van Van Weerde nog even in het teken van zijn olym pische droom. Veel langer hoeft dat wat hem betreft niet te du ren. „Op mijn werk bij Unisys (een computerbedrijf in Sassen- heim, red.) merken ze dat ik ge prikkeld ben. Dat is vlak voor een belangrijke wedstrijd vaak een goed teken. Mijn collega's zouden het prachtig vinden als ik het zou redden. En ik ook, dan hebben zij niet voor niets extra nachtdiensten voor mij „Na Barcelona, of misschien al na Amersfoort, verandert die situatie. Dan kan ik mij niet lan ger meer onttrekken aan mijn verplichtingen thuis en op mijn werk. Maar hoe die olympische selectiewedstrijden ook aflopen, ik durf nu al te zeggen: het is het waard geweest." SPORT OP TV VRIJDAG 15 00 17.00 EURO: Tennis: Queens-toernooi in Londen. 15 20-19 40 BBC 2 Tennis: Queens-toernooi in Londen. 15.30-16 45 Sportnet: Golf. vanuit Dublin. 15 55-16.00 Did 3: Sport AMuell. 16.45-17.00 Sportnet: Golf Re port. 17 00-18.00 Sportnet: Argentijns voetbal. 17 00 19.00 EURO: EK Voetbal: Nederland-Schotland. 17 00-19.10 Ned 3: EK Voetbal: Nederland-Schotland 17 00-19 20 Did 1: EK Voetbal: Nederland-Schotland. I 7.10-17.15 Did 2: Sport Heute. 17 10-19.00 BRT 2: EK Voetbal 18.30 19.30 Sportnet: Powers- ports international: magazine. 19.00-20.00 EURO: Autosport:* training, GP formule I van Canada. 19 25 19.50 Ned 3: EK Voetbal 1992: nabeschouwing van Neder land-Schotland. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.30-20.00 Sportnet Tengo: 20.00-20.30 Sportnet: World 20.00 22.10 Ned 3 EK V 20.05-22.30 Did 1: EK Voetbal: Duitsland GOS 20 10-22.00 BRT 2 EK Voetbal: 21 30-22.30 Sportnet 22 30-22.55 BRT 1: Sport. 22.30-00.30 Sportnet: Boksen .r 23.00-23.33 Ned 3: EK-Journaal. 23.00-00.00 EURO: EK Voetbal: terugblik op de wedstrijden van 2 3° 2 5*$ 3.50 Did 1Sportschau. 23 33-00.20 Ned 3 Tenn.stoer- 5i Rosmalen. OOlO 01 30 Sportnet! 03 00-06.00 Sportnet: NBA Bas- 07.00-08.00 Sportnet: Wielren- 09.00-09.30 Sportnet: Hooate punten Spaans voetbal van afgelo- {kToO-IO OÓ EURO: InternMiocMl motorsport. 09.30-10.00 Sportnet: Tengo: l'o oÓ-ïoïo SpStMTruckr,- ïo^O 11.30 EURO EK vo«txl: N«je,iand Schotland. Smit verslikt zich in slappe service SCOREBORD merdam-Robben 3-6 6-4 6-3, E. Langelaan- TENNISMEDEWERKER Dat een blessure van een tegen stander verlammend kan wer ken, je eigen spel beïnvloedt en je ten slotte tot wanhoop drijft bewees Marco Smit gistermid dag op het Open kampioen schap van de Bollenstreek. De Alphenaar lukte in zijn wed strijd tegen Onno van Paridon op het eind niets meer, waar door hij roemloos via de achter deur het toernooi verliet. Van Paridon had al bij aan vang van ziin eerste partij in het mannenenkel B in Lisse last van een verrekte buikspier. „Een chronisch blessure", zou hij achteraf verklaren. .Alleen als ik die spier goed gemasseerd heb en warm heb kunnen houden kan ik pijnvrij spelen. Nu had ik er gedurende de hele wedstrijd last van en kon ik me niet uit strekken en dus niet voluit ser- Het was in de eerste drie ga mes al te merken dat het bij Van Paridon niet goed zat. Hij speel de slapjes en keek in een mum van tijd tegen een 3-0 achter stand aan. Smit leek zich ner gens aan te storen en liet de Unicummer alle hoeken van de baan zien. Een simpele over winning leek in het verschiet te liggen. Het liep allemaal anders. Van Paridon hervond zich na zijn eerste gamewinst en voelde dat hij in de rallies sterker was dan zijn opponent. Fore- en back hands waren namelijk geen probleem. Hij brak dan ook vrij snel terug, moest zijn service vervolgens toch weer inleveren en kwam met 5-3 achter. Voor Smit was er dus geen vuiltje aan de lucht. Van Paridon serveerde steeds zachter, waardoor de speler van TEAN alle kans kreeg om de ballen af te maken. Smit kreeg echter steeds meer problemen de ballen in te houden. Hij ver sloeg zich steeds vaker, ergerde zich een beetje aan de 'halve lamme' die tegenover hem stond en gaf de voorsprong par does uit handen. Dit natuurlijk tot volle tevredenheid van Van Paridon, wiens glimlach rond de lippen steeds breder werd. Opnieuw kon hij Smits service breken en hij slaagde er zelfs in de eerste set pakken: 7-5. Van slag Smit bleek totaal van slag en ging dubbele fouten slaan zodat ook zijn servicevoordeel ver dween als sneeuw voor de zon. Uit frustratie ging hij ook calls van Van Paridon wantrouwen, waardoor er zelfs nog een ietwat grimmige sfeer ontstond. Om dat de Unicummer zelfs ook nog af en toe onderhands ging serveren wilde bij Smit niets meer lukken. Het ontlokte bij Van Paridon opmerkingen als 'moet ik dan een been breken, voordat hij van me kan winnen?' Vrij mak kelijk won hij ook de tweede set (6-4) en daarmee ook de wed strijd. „Ik baal er wel verschrikkelijk van", sprak de winnaar na af loop. „De hele competitie heb ik lekker gespeeld en nu krijg ik weer last. En ik weet zeker dat ik Marcel Vink zijn tegenstan der in de kwartfinale had kunnen pakken deze week. Nu kan ik het wel vergeten." Van opgeven tijdens de wedstrijd wilde hij echter niet weten. „Nee, zeker niet. Als hij verder wil dan moet hij maar van me winnen. Dit wös gewoon een wanprestatie van hem." Guinau Onno Guinau kende in zijn eer ste wedstrijd geen problemen met Rotterdammer Regt. De kersverse Unicummer, nummer drie van de plaatsingslijst, t snel klaar: 6-1 6-4. lolanda Mens moest het in BI en B2 te gen respectievelijk Sandra en Nancy Faas opnemen. De Boek horst-speelster, die om onbe grijpelijke redenen nog steeds op de C-lijst vertoeft, nam giste ren alvast de eerste hindernis, namelijk Sandra. Met gedurfd spel kreeg ze de ex-Lissese op ae knieën: 6-3 6-4. Renée Crama was andermaal te sterk voor Judith Verhoeff. De Nieuw-Vennepse verloor nog niet eenmaal van de Katwijkse en bleef ook ditmaal aan de goede kant van de score. Ook een 4-5 achterstand in de twee de set met een service-break te gen kon haar niet verontrusten. Soeverein pakte ze drie games op rij en daarmee de zege: 6-4, 7-5. Yvonne van Hensbergen moest door een schouderbles sure noodgedwongen tijdens haar partij tegen Ruby Pennings opgeven. Na 0-6,2-3 was verder haar onmogelijk, waarmee het toernooi in B2 haar getipte finaliste verloor. Bij de Merenwijk is het rustig. In de avonduurtjes worden wat partijen afgewerkt en de organi satie hoeft zich niet druk te ma ken over tijdnood. In het ge mengd dubbel C2 is de finale zelfs al bekend. Corine Balder en Hamid Saidi, de twee van de lijst waren in twee sets klaar met het duo Van der Berg/Crispijn. Versteeg en Heemskerk, de favorieten, hoef den zelfs helemaal niet in actie te komen. He* koppel Verdoes- /Verdoes trok zich terug. MEBl: Van Paridon-Smit 7-5 6-4. VEB1: Cra- ma-verhoet 6-4 7-5, Mens-S Faas 6-3 6-4 VEB2: Zonderop-Van Santen 7-5 7-5. Pen- nmgs-Van Hensbergen 6-0 2-3 ret MDB: Vmk/V.nk-Langelaan/Versteeg 6-1 6-1. Visser- TAFELTENNIS EREDIVISIE: Bartok - Vught. Odion - Oegst-

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 24