Gft-inzameling jflats uitgesteld 'Ik vaar mee om te winnen' Ideeën-uitwisseling voor uitbreiding Gouden Leeuw Regio Leiden Warmond feest bij Burkina Faso-loop Oldtimers luisteren jubileumfeest op 19 VRIJDAG 12 JUNI 1992 Receptioniste politiebureau bedreigd i oegstgeest» De receptioniste van het politiebureau in Oegst-' I geest een 18-jarige Katwijkse is gistermiddag met een I vuurwapen bedreigd. Een 38-jarige Oegstgeestenaar kwam rond I 12.15 uur haar kantoortje binnen en richtte een gas-alarmpistool I op haar hoofd. De man vroeg aandacht voor zijn psychische I problemen waarmee hij 'nergens anders terecht kon'. De hulp I die hij kreeg kwam echter uit een andere hoek. Een agent die I toevalligerwijs het kantoorje kwam binnenlopen overmeesterde I de man, deed hem de handboeien om en bracht hem naar het I cellencomplex. Met zijn psychische toestand valt het volgens I een woordvoerder van de politie erg mee: de Oegstgeestenaar I wordt vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. Oude Dorp zit drie uur zonder water i leiderdorp Een groot deel van de Leiderdorpse Oranjewijk en I het Doeskwartier heeft gisteravond drie uur zonder water geze- I ten. De storing ontstond door onderhoudswerkzaamheden aan I de Frederik Hendriklaan, waardoor volgens het waterbedrijf de I druk op de waterleiding verminderde. Buurtbewoners draaiden I daardoor drie uur lang vergeefs aan de kraan. voorschoten wilfred simons Het Van der Valk-concern en de ge meente Voorschoten praten weer met elkaar. Momenteel worden 'ideeën' uitgewisseld over de uitbreiding van het motel-restaurant De Gouden Leeuw met 'ongeveer' 45 kamers r der moet de Van der Valk-vestiging aan de Veurseweg 168 een ondergrondse garage krijgen en een nieuwe entree. De Suzukigarage, die aan het motel restaurant is vastgebouwd, moet ver dwijnen, waardoor het vrijkomende terrein bij het restaurant kan worden getrokken. De bouwplannen komen op 15 juni aan de orde in een vergadering van de financiën van de gemeente. De omwonenden, die destijds veel moeite hadden met de uitbreidings plannen van het concern, zijn inmid dels van de 'ideeën' op de hoogte ge bracht. Voor de renovatie en de uitbreiding van de keuken van het restaurant heeft de gemeente al eerder een bouwver gunning afgegeven. Momenteel wordt aan deze uitbreiding gewerkt. Direc teur M van der Valk verwacht dat de bouw tegen het einde van het jaar is voltooid. Conflicten De directie van De Gouden Leeuw heeft sinds 1985 verschillende bouw plannen voor het motel op tafel gelegd. Een aantal malen werd zelfs daadwer kelijk met de bouw van onder meer de keuken begonnen, maar afspraken met de gemeente en met de omwonenden werden niet nageleefd. Na een serie hoog opgelopen conflicten verwees de gemeenteraad op 27 september 1990 daarom alle uitbreidings- en verbou wingsplannen naar de prullenmand. Sindsdien hebben het Van der valk- concern en B en W regelmatig overlegd over een mogelijke uitbreiding van het bedrijf. Het college stond daarbij steeds op het standpunt niet tegen uit breiding te zijn, 'mits één en ander plaatsvindt door middel van een be stemmingsplanherziening'. Directeur M. van der Valk benadrukt dat de voorgestelde bouwplannen slechts ideeën zijn: „Er valt eigenlijk weinig van te zeggen. Er zijn geen bouw tekeningen, niets is officieel en er zijn ook nog geen handtekeningen ge zet. Alles is afhankelijk van de herzie ning van het bestemmingsplan. Als die wijziging niet doorgaat, dan doen we niks." Ook het eventuele verdwijnen van de Suzuki-garage is volgens Van der Valk bepaald twijfelachtig: „De gemeente wil graag dat de garage weggaat, maar van mij zult u niet horen aat we het daarmee eens zijn", antwoordt hij ont wijkend. Hij zegt met belangstelling uit te kijken naar de komende vergadering van raadscommissie, als de 'ideeën' van B en W en het concern worden be sproken. De gemeente wil als onderdeel van de plannen een stedebouwkundig bu reau vragen het geldende bestem mingsplan 'Buitengebied en Natuurge bieden' te herzien. De kosten van deze herziening moeten ten laste komen van het Van der Valkconcem en de ge meente is van plan dit ook contractu eel te laten vastleggen. is dus erg voorzichtig, maar volgens een gemeente-woord voerder zijn de scherpe kantjes er nu wel van af. „Als niets tegenzit, kan de eerste steen over één tot anderhalf jaar wel worden gelegd." Geconfronteerd met deze uitspraak zegt Van der Valk: „Nou... misschien duurt het nog wel wat langer." Vrouw gewond bij joggen zoeterwoude Een 40-jarige vrouw uit Zoeterwoude is gister avond gewond geraakt bij het joggen. Ze struikelde op de Am bachtsherenweg in Zoeterwoude-Dorp over een losliggende te gel en viel met haar gezicht op de trekhaak van een geparkeerde auto. De vrouw is met verwondingen aan het gezicht overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Diefstal uit woning in Oegstgeest oegstgeest Uit een woning aan de Piet Heinlaan in Oegstgeest is in de nacht van woensdag op donderdag voor een bedrag van enkele duizenden guldens aan geld en goederen ontvreemd. De daders zijn mogelijk met een valse sleutel het huis binnengeko men, want er zijn geen sporen van braak aangetroffen. De buit bestond uit onder meer een portemonnee met inhoud, drie bankpasjes, een veldkijker en een zilveren- en gouden pennen- set. Ook namen de daders twee biertjes mee. Broei in hooiberg zoeterwoude De brandweer van Zoeterwoude is gistermiddag uren bezig geweest om de brand in een hooiberg aan de Wei- poortseweg te blussen. De hooiberg was gaan broeien. De boer dacht aanvankelijk met enkele emmers water het vuur te kun nen blussen, maar moest al snel hulp inroepen. De brandweer lieden deden er van 11.00 tot 17.30 uur over om de smeulende hooiberg uit elkaar te halen. Langzaam rijden in Ouderzorg In de Leiderdorpse wijk Ouder zorg mag binnenkort niet meer harder dan 30 kilometer per uur worden gereden. Het deel van de wijk dat een zogenaamde 30 kilometer-zone wordt, is be grensd door de Van der Valk Boumanweg, Tollenaersingel, Laan van Ouderzorg en het beekje achter het Burchtpad, de Ridderhof en de Kasteelhof. Om het verkeer af te remmen worden verkeersdrempels en verhoogde wegvlakken ge maakt. Bovendien wordt op sommige plaatsen de weg vers mald en worden bomen op de weg geplant. Bewoners van de wijk kunnen op 11 juni in de Muzenhof een informatie- en inspraakavond bijwonen. Vanaf welke datum langzamer moet worden gereden in de wijk is nog niet precies bekend. Pas volgend voorjaar containers in hoogbouw Oegstgeest jJ sliet deze zomer maar pas volgend voorjaar kunnnen latbewoners in Oegtgeest hun groente- fruit- en tuinaf val (gft) gescheiden aanbieden. De gescheiden inzame- ng ing bij de ongeveer 2000 gezinnen in flats stuit volgens ^%et gemeentebestuur op nog te veel problemen. De in- estering in grote gft- verzamelcontainers zou relatief yeel geld kosten omdat flatsbewoners weinig gft-afval jouden hebben. maximaal drie verdiepen zou- :e den mensen maximaal 3,5 kilo afval kunnen inzamelen. Het college van burgemeester en wethouders is bang dat de investering voor de gft-inzame ling bij flats te hoog is gezien de lagere opbrengsten. Ook andere gemeenten in Nederland stellen de gft-inzameling bij flats om die reden uit. Maar volgens de wet moet uiterlijk op 1 januari 1994 iedereen het afval geschei den kunnen aanbieden. Een nadeel vinden B en W ook dat gemeente-ambtenaren de verzamelcontainers bij flats zelf schoon moeten maken. Bij de eensgezinswoningen hoeft dit niet: hier houden de bewo ners de bakken schoon. De ex tra schoonmaakkosten voor de flat-containers bedragen onge veer 10.000 gulden per jaar. lewoners van eengezinshuizen lebben sinds vorig jaar een ïparte gft-container die eens in Je twee weken wordt geleegd. )eze Oegstgeestenaren hebben een kleine keukenemmer :odat ze het afval al in de keu- apart kunnen houden. In de lats zouden bewoners een 18- iter keukenemmer krijgen die te in gezamenlijke gft-contai- ïers kunnen legen. De gft-inza- neling bij eensgezinswoningen evert volgens de gemeente on- jeveer zes kilo afval per gezin >er week op. Maar flats zouden eel minder gft-afval opleveren: flats van méér dan drie ver- liepingen zouden gezinnen naar 1,3 kilo per per week ver sa melen. En in hoogbouw van De gemeente maakt bij de huisvuilinzameling onderscheid tussen flats mèt en zonder stort - kokers. In gewone flats brengen de bewoners het huisvuil zelf naar containers, waarvoor ze reinigingsrechten betalen. In de andere flats storten de bewo ners hun huisvuil via stortko- kers in de containers. De bewo ners betalen voor het legen van de containers servicekosten aan de verhuurder. Het kost de gemeente onge veer vier ton om verzamel-con- tainers te zetten bij de flats. Daarnaast betekent het extra werk als de kosten van de inza meling doorberekend moeten worden in bijvoorbeeld de ser vicekosten. Dit vergt ook over leg met de eigenaars/beheer ders van de flats. Bovendien verwacht het college van B en W dat bewoners die hun huisvuil in de koker storten, het om slachtig vinden om hun gft-af val zelf naar de verzamel-con- tainers te brengen. De gemeen te wil nog wat bedenktijd om al les nog eens op een rijtje te zet ten. De bewoners worden bin nenkort wel ingelicht over de reden van het uitstel. Inspraak over supermarkt voorschoten Omwonenden en belangstellen den krijgen dinsdagavond 16 ju ni de gelegenheid om hun me ning te geven over het bestem mingsplan Bloemenwijk in Voorschoten. Het gaat vooral om de gevolgen van de vesti gingvan supermarkt Hoogvliet. Verschillende deskundigen van de gemeeente en van een stedebouwkundig adviesbureau zullen de plannen toelichten. Ook is het bouwplan voor de supermarkt, de woningen erbo ven en de nieuwbouw van het pand aan de Veurseweg 20 te zien. De informatie- en in spraakavond begint om 20.15 uur in de Moeder (kxiskerk aan de Baron S. van der Oyelaan 18 in Voorschoten. Jongeren van Utopia organiseren ploegentijdrit zoeterwoude De Zoeterwoudse jongerenvere niging Utopia organiseert op zondag 28 juni weer een ploe gentijdrit voor wielrenliemeb- bers en -hebsters. Een ploeg die mee wil doen aan de rit, moet bestaan uit minimaal zeven personen: vijf deelnemers en twee medewerkers. Van de deelnemers moeten er minstens drie in Zoeterwoude wonen. Renners uit Stompwijk mogen ook een ploeg aanmelden. Daarbij gelden de/eltde vuur waarden als voor de Zoeter- wnurise ploegen (minimaal drie renners die in Stompwijk wo nen). Iedere ploeg moet ten minste twee medewerkers meebren gen. die zestien jaar of ouder zijn. Zij moeten zich op 28 juni om 9 00 uur melden in de Wes tender bij de Klaverhal in Zoe terwoude Als om 9 15 uur één van de medewerkers zich nog nu-l gemeld heeft, wordt de hele ploeg gediskwalificeerd. Wielrenners en rensters kun nen zich ook individueel opge ven M voldornde .i.inmHdm gen zal de sportcommissie dan één of meer ploegen samenstel len. Inschrijven voor de rit kan nog tot 22 juni. Het inschrijfgeld voor een ploeg is 25 gulden, voor één persoon vijf gulden Formulieren kunnen worden af gehaald en ingeleverd bij Hen- nie van der Maat. Schenkrlweg 13. of Marianne van Teijlingen. Weipoortseweg 69b. De ambassadeur van Burkina Faso zelf geeft vanavond het startsein voor de tiende Burkina Faso-loop in Warmond. De stichting Ontwikkelingssamen werking Warmond werd tien jaar geleden opgericht en dat wordt dit weekeinde herdacht met sportieve en feestelijke acti viteiten. Behalve de prestatie loop is er ook een Afrikaanse zomermarkt. Ambassadeur Salifou Rigo- bert Kongo lost om 19.15 uur het startschot voor een estafet teloop van de schoolkinderen. De basisscholen hebben veel aandacht besteed aan het voor malige Opper Volta. Spaaracties voor het land en lessen hebben Burkina Faso bekend gemaakt onder de kinderen. Vanavond zetten zij zich in door in groep jes van zes vanaf de pomp een rondje Baan te lopen. Bij de pomp wordt het estafettestokje weer doorgegeven De ambassadeur geeft om 20.00 uur het startsein voor de prestatieloop van 5 en 11 kilo meter. Het parcours voert door de Dorpsstraat en de Endepoel. De deelnemers moeten uiterlijk om 21.15 uur de afstand heb ben gelopen. Het inschrijfgeld voor de prestatieloop is vijf gul den. De Afrikaanse muziekgroep Langji Susu Susu geeft vanaf 20.00 uur een optreden op het pleintje bij de pomp. Bij het Ou de Raadshuis is een terras ge maakt en de galerie Het Oude Raadhuis en De Pomp zijn ge opend. De mini-wereldwinkel staat ook op het pleintje met produkten uit de derde wereld. Stands met produkten uit Afrika en demonstraties van Afrikaanse kunst- en handenar beid zijn te zien op de Afnkaan- se zomermarkt. die morgen om 11.00 uur begint. Zandschilde- rijen. haarvlechten of het be schilderen van kalebassen zijn enkele van de ambachten die worden gedemonstreerd. Daar naast worden er potten gebak ken en beschilderd met Afri kaanse motieven en wordt ge demonstreerd hoe Afrikaanse kleding wordt gemaakt. wassenaar Een stoet van vele tientallen old timers trok gisteravond in het centrum van Wassenaar veel bekijks. De oude auto's, mo toren en bussen luisterden het jubileumfeest op van de vereniging 'Vrienden van Wasse naar', die zich al 25 jaar inzet voor de belan gen van het villadorp. De oldtimers reden in een lange stoet naar het raadhuis De Paauw, waar even na achten het eerste exemplaar van het jubileumboek 'Natuurlijk Wassenaar* werd aangeboden aan directeur P.A. Nouwen van de ANWB. Burgemeester P.H. Schoute van Wassenaar nam de overige 11.000 exem plaren, die de komende periode bij alle inwo ners in de bus zullen vallen, in ontvangst. Hij had ook nog een cadeautje voor de 'Vrienden van Wassenaar*. Aan de vereniging werd de Burgemeester Staab Wisselprijs uitgereikt. De prijs een gouden medaille is ingesteld in 1985 en wordt om de twee jaar toegekend aan een vereniging of Instelling die zich inzet voor de Wassenaarse gemeenschap. FOTO JAN HOLVAST Jongste schipper Westlander Zeildagen kent geen faalangst warmond dick van der plas Het virus waarmee Warmondcr Aad Juffermans elk jaar rond deze tijd wordt besmet, heeft een nieuw slachtoffer geëist. Zijn 19-jarige zoon Marcel neemt het komende weekeinde als jongste schipper deel aan de Westlander Zeildagen in het dorp. Al net zo bezeten van het evenement als zijn pa. probeert hij met zijn eigen schip 'De Jon ge Juffer' de prestaties van 'Den Joppige Juffer' van senior al twee keer winnaar van de race naar de kroon steken. Aad en Marcel lufTermans zijn nog de enige Warmonders in het deelnemersveld, dat op een enkele streekgenoot na voornamelijk wordt beheerst door zeilers uit de Haagse regio en het Westland. Uur ligt ook de oorsprong van het type schip waarmee de races worden afge werkt. De 'Westlander' werd in dit gebied in de periode van net na de eeuwwisseling tot na de Tweede Wereldoorlog vooral gebruikt voor het vervoer van groenten. Het betrekkelijk smal le vaartuig was bij uitstek ge schikt voor het gebruik in de smalle vaarten van het tuin bouwgebied, waar het door middel van jagen, bomen, we gen en roeien kon worden voortbewogen. En natuurlijk kon je er met gunstige wind ook mee zeilen. De wedstrijden met deze karakteristieke vrachtvaar ders te herkennen aan hun steven met de 'ingevallen wan gen' worden voor de achtste keer door de Stichting Zeilvaart Warmond georganiseerd. De Westlander Zeildagen zijn van middag om 16.00 uur geopend met een onderlinge wedstrijd tussen de deelnemende schip pers op 't loppe voor het eiland Koudenhoom in Warmond. De feitelijke race tussen de West landers wordt afgewerkt op za terdag en zondag. De schepen starten morgen om 12.30 uur vanaf of nabij de aanlegsteiger op het eiland Koudenhoom en zondag gebeurt dat om 12.00 uur. s Middags volgt dan om 15.30 uur de pnjsuitreiking in het scoutinggebouw De 42-ja- nge Aad Jufterman* geldt in het kleine wereldje van Westlander- -bezitters als een oude rot. De jachtwerfeigenaar won de eerste iwm rtiiiics vu de li a an 'iffri ook de jaren daarna steeds vooraan mee in het klassement Maar winnen lukte niet meer. 1 la /filers leren VQOial VM el kaar en komen steeds uitge kiender aan de start", zo ver klaart hij de toegenomen con currentie. Behalve een goede zeilvaardigheid en wedstrijdin- tk in uoauii h 11 voonl da ma nier van optuigen van de boot belangrijk om een kans te ma ken op ae eindoverwinning. De 'oude' lufTermans dicht zichzelf overigens dit jaar wei nig kansen toe „Door de enor me drukte op het bedn|f heb ik nog geen meter gezeildvertelt h11 l>«- dne wedstn|ridagen ko men voor de ondernemer dan ook hoogst ongelegen, maar het is niet in z'n hoofd opgekomen om af te /eggen. „Het is dat vi rus hè", luiat zijn paramedische verklaring. „Gewoon efTe drie dagen gek doen hoort helemaal bij de symptomen." Twee dagen voor de start ligt de boot van lufTermans nog wat haveloos op blokken in een loods. De voorbereiding is er bij ingeM holen „Straks haal ik er wel even een kwastje over", zegt hij. Zoon Man I n« rmt de /a ken voor zijn eerste race aan- me rkrli|k mISUM ZQO Dt Jonge Juffer' ligt pal naast 'Den luppige lutfer van pa te glim men onder een nieuwe verflaag en met welhaast tedere gebaren brengt hij met een maatje de al even netjes geverfde /waarden en de roerstok aan. Marcel lufTermans heeft 'De Jonge Juffer' II meter lang en 230 meter breed nu twen* jaar. maar deed de afgelopen periode tijdens de Westlander Zeildagen alleen als beman ningslid mee. „Het zeilen is mc met de paplepel ingegoten", zegt hij. Respect voor senior is er in de/e eerste zelfstandige ra ce als schipper in elk grvid n»et bij. Het feit dat zijn bemanning bestaat uit drie andere, vrijwel even jonge knapen, beschouwt hij niet als een handicap „Ik vaar mee om te winnenklinkt het vol zelfvertrouwen tipper Marcel Juffermans legt de laatste hand aan zijn Westlander. „Het zeilen is me met de paplepel ingegoten. FOTO HILLCO KUIPERS

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17