Doelpuntenregen op nat ASC-veld 'Dramatisch verzoek' Koeman Cursus oud-internationals werpt eerste vruchten af Sport Hockeyteam begint zonder Kooijman Nelson Piquet nooit meer in race-auto DINSDAG 2 JUN11992 De Bruin doet gooi naar Gouden Spike leiden Erik de Bruin komt weer naar de Leidse Hout. De vijf voudig winnaar van de Gouden Spike doet zaterdagmiddag een gooi naar de hoofdprijs tijdens de atletiekwedstrijden, die dit jaar vooral in het teken van de Olympische Spelen van Barcelo na staan. De discuswerper uit Hardinxveld voldeed al in een eer der stadium aan de olympische limiet. In Leiden willen de ver springers Emiel Mellaard en Frans Maas en de discuswerpster Jacqueline Goormachtigh het voorbeeld van De Bruin volgen. Ook de oud-winnaars Jeroen van der Meer (speerwerpen) en Es ter Goossens (400 meter horden) behoren zaterdag tot de 200 deelnemers aan de door AV Holland georganiseerde wedstrijd. Op de 800 meter nemen Stella Jongmans en Krista Aukema het tegen elkaar op. UVS - Alphense Boys gaat niet door leiden UVS is zijn oefenpartner kwijt. Alphense Boys kan van avond geen elftal op de been brengen dat de Leidse zondageer steklasser partij kan bieden in de aanloop naar het promotieduel van maandag 8 juni tegen AFC '34 of Blauw Wit. Vindt de Leidse voetbalploeg voor vanavond geen vervanger voor de Alphense hoofdklasser, dan zit er niets anders op dan een training in de Kikkerpolder. Loting WK voetbal in Las Vegas las vegas Las Vegas is volgend jaar december de plaats waar de loting voor de eindronde om de wereldtitel voetbal wordt ge houden. Een woordvoerder van de FIFA zei dat als datum een keus wordt gemaakt tussen 18 en 19 december. In het kader van de loting speelt wereldkampioen Duitsland tegen gastland Vere nigde Staten een vriendschappelijke wedstrijd op een van de twee dagen. Het WK voetbal wordt in 1994 in de VS gehouden. Voetbalofficial verdacht van doodslag bastia De voorzitter van de Franse voetbalbond, Jean Fournet Fayard, is beschuldigd van dood door schuld en toebrengen van zwaar lichamelijk letsel naar aanleiding van de voetbalramp in het Furiani-stadion in Bastia. Foumet Fayard is niet aangehou den. De voorzitter is de achtste persoon die in staat van beschul diging is gesteld. Tijdens de catastrofe bij het bekerduel Bastia- Olympique Marseille op 5 mei stortte vóór de wedstrijd een noodtribune in. Vijftien mensen kwamen om het leven. Dertien honderd raakten gewond. Enkele honderden worden nog steeds nog verpleegd in het ziekenhuis. Van Grinsven verkast naar MW Maastricht Jan van Grinsven stapt van BW Den Bosch over naar MW. De 32-jarige doelman bereikte gisteren met de Lim burgse club overeenstemming over een driejarig contract. Vétn Grinsven kon bij BW Den Bosch, waarmee hij zondag naar de eredivisie promoveerde, zijn contract voor vier jaar verlengen. Na die periode zou Van Grinsven worden opgenomen in de technische staf van de Brabantse club. De ervaren sluitpost koos echter voor MW, omdat hij op zijn huidige werkgever was uit gekeken. „Ik ben toe aan een nieuwe uitdaging", verklaarde de Transfervrije Van Grinsven, die twaalf jaar onder contract stond bij Den Bosch. Noordwijkse troika speelt afscheidsduel HAARLEM TIM BROUWER DE KONING Voor Leonard van Utrecht, Bram Marbus en Rob van Dijk betekent de wedstrijd tegen Oranje het einde van hun amateurtijd. Vanavond staan zij voorlopig voor het laatst op het vertrouwde Noordwijk-veld. Tegen spe lers van het Nederlands elftal kunnen zij alvast wennen aan professionele tegen stand, waarmee zij met hun nieuwe verenigingen Excel sior en Feyenoord vaker te maken krijgen. Trainer John Eelman zal zijn troika missen. Hoewel de 'eeuwige' trainer van Noord- wijk talenten als Van Utrecht, Marbus en Van Dijk liever ziet komen dan gaan, toont hij begrip voor hun overstap. De Haarlemmer had alleen Marbus nog graag een sei zoen onder zijn hoede geno men. Eelman: „Bram, die zich in de jeugd conditioneel nog niet zo had ontwikkeld, verbetert zich de laatste vier maanden bijna per wedstrijd. Wacht hij nog een jaar met zijn overstap naar een be taalde club, dan loopt de he le wereld achter hem aan. Ik denk dat hij in dat geval fi nancieel ook beter af is." Van Utrecht, die net als Marbus zijn geluk bij Excel sior gaat beproeven, krijgt van zijn trainer alle ruimte. Eelman: „Wat wil je, als je 23 bent moet je zo'n kans ge woon grijpen. Leonard is een ambitieuze, in mijn ogen soms zelfs iets te ijverige voetballer. Als hij minder hooi op zijn vork neemt, wordt hij misschien wel een wereldvoetballer. De derde die vanavond af scheid neemt is doelman Rob van Dijk. Hii gaat naar Feyenoord. „Rob had bij Noordwijk alleen in het eer ste jaar wat aanpassings moeilijkheden", aldus bei- man. „Sindsdien voldoet hij naar volle tevredenheid. Ik vind hem qua persoonlijk heid in het hele zestien-me- tergebied zelfs imponerend." Oranje is gewaarschuwd. Het Nederlandse mannenhoc keyteam moet het morgen in de eerste wedstrijd van het vijflan- dentoernooi in Amstelveen te gen olympisch kampioen Groot-Brittannië doen zonder Hendrik Jan Kooijman. De ver dediger van Bloemendaal, van beroep orthopedisch chirurg, verblijft enkele dagen in het buitenland om een voordracht te houden. Hij keert vrijdagmid dag terug, juist op tijd voor de tweede wedstrijd tegen Spanje. Bondscoach Hans Jorritsma hoopt in het weekeinde, als Ne derland achtereenvolgens speelt tegen Duitsland (zondag) en Pakistan (maandag) weer over de bi|na van gescheurde enkel banden herstelde Bastiaan Poortenaar te beschikken. „Ik doe pas een beroep op hem als het medische team hem volle dig inzetbaar heeft verklaard. Met Poortenaar wil ik in ver band met de Olympische Spe len geen enkel risico lopen", al dus Jorritsma, die ook voorzich tigheid wil betrachten met aan v.iilrr I .U II V,m den Hi.nert. dn- eveneens nog maar net van een enkelblessure genezen is. Jorritsma is van plan zo veel mogelijk tussen de wedstrijden door met de selectie van acht tien spelers door te trainen „We zitten nog midden in de fy sieke opbouw Dan is dat broodnodig", zei hij. Bij de vrouwen bestaat het deelnemersveld van het toer nooi, dat een begroting heeft van ruim zeven ton en voor het laatst de naam van de afzwaai ende hoofdsponsor BMW draagt, naast Nederland uit Spanje. Groot-Brittannië. Zuid- Korea en Duitsland Oranje be gint morgen tegen de Zuidko- reanen. Bondscoach Roelant (Xtmans zal vermoedelijk Li- sanne lejeune. die het rcvolida- tieproces na een knie operatie begin febnian vrijwel heeft af gerond. één helft inzetten Nelson Piquet heeft in Indiana polis bekendgemaakt, dat hij een punt achter zijn loopbaan als autocoureur zet. „Het is voorbij", zei de Braziliaan giste ren kort voordat hij het zieken huis in Indianapolis verliet, waar hij 7 mei na een crash tij dens de training voor de 500 mijlsrace zwaar gewond was l „Ik heb een fantas carrière gehad. Ik ga voortaan van het leven genieten en proberen weer normaal te lOMB Piquet werd drie keer wereld kampioen in de formule 1. Hij MondOD hrt punt m hdlWBO lis zijn debuut te maken. Bij de crash in de training liep de in Monaco wonende Zuidamcri- kaan ernstige been- en voet- wonden op. Hij onderging ver scheidene operatics om met na me een verbrijzelde enkel te redden. „In twintig jaar op de autocircuits is dit mijn cmgr zware ongeluk aldus Piquet „Ik heb dus niets te klagen Al mijn vrienden zijn bij mr en ik voel me met de dag beter." Piquet zal nooit meer In ren race auto plaatsnemen Dat had hij enkele dagen na hrt ongrluk in hrt ziekenhuis al aan zijn vriend en landgenoot Emerson I ittipakli toevertrouwd JUÊk voor een foto krijgen ze mij cr niet mnr Id", aldus Piquet „Dat was", gaf voorzitter Fred Kuijers pal voor de aftrap van het jubileumduel volmondig toe, „wel even stressen." Op dat moment lachte iedereen alweer zijn tanden bloot. Het water op de grasmat was goeddeels ver dwenen, generaal Michels had zelfs complimenten uitgedeeld voor de kwaliteit van het speel veld en de vedetten liepen zich warm. Dat het even later doel punten ging regenen, mocht de pret niet drukken. Liefst zestien keer schoot Oranje raak. Het ar me ASC, versterkt met zes voet ballers van UDO en Oegstgeest, vervulde gisteravond voor 6500 liefhebbers de rol van speelbal. Het Nederlands elftal gunde de 100-jarige zelfs geen enkel pre sentje. Ondanks de afstraffing keken de ASC-spelers, de zes gasten van UDO en Oegstgeest incluis, met veel plezier terug op de confrontatie met de selectie van Rinus Michels. Vooraf waren ze erg nerveus en was de spanning in de kleedkamer duidelijk voel baar. Trainer John Manuputty zag tijdens de bespreking louter bleke bekkies voor zich uitsta ren. Dat was begrijpelijk. De meesten zijn gewend voor niet meer dan, pakweg, 200 toe schouwers te spelen en als er dan ineens 6500 langs de lijn staan en de tegenstander heet Oranje, gaat het bloed sneller stromen. Arie Haan, Jan Peters en Willem van Hanegem hebben uit han den van bondsvoorzitter Jo van Marie hqt diploma trainer- /coach ontvangen. Ze voltooi den gisteren gedrieën de spe ciaal door de KNVB in het leven geroepen stoomcursus voor oud-internationals. Haan (trainer Standard Luik), Van Hanegem (aanstaand assis tent bij Feyenoord) en Peters kunnen zich na het geslaagde voorafje nu aanmelden voor de hoogste opleiding, die leidt tot het examen trainer/coach be taald voetbal. Ondanks de geringe animo van de zijde van de ex-spelers was Van Marle vrolijk gestemd. „Haan. Van Hanegem en Peters hebben een hoog cijfer voor ei gen vaardigheid gekregen", grapte hij tijdens de bondsver gadering. Het was één van de schaarse hoogtepunten tijdens de binnen het uur beëindigde bijeen komst. Nadat een herig onweer boven de Zeister bossen was losgebarsten, was alle spanning verdwenen en gingen de afge vaardigden snel akkoord met de hen voorgelegde begroting voor 1992/1993. Dat was maar goed ook, want de falende geluidsin stallatie in het matig bezochte sportrestaurant leerde dat de aangekondigde vernieuwingen in het eind april geredde sport centrum geen overbodige luxe zijn. De begroting sloot met een tekort van 848.000 gulden, een bedrag dat op fifty-fifty-basis op het conto van de secties prot en amateurvoetbal komt. Van Mak hrtrrurdr hrt niet deelnemen van Joegoslavië aan de eindronde van het Europees kampioenschap voetbal, dat 10 juni in Zweden begint. Het door een burgeroorlog verscheurde land werd zondag van dccina me uitgesloten door een mede de spon betreffende boycot van de Verenigde Naties. „Ik heb er grote moeite mee dat een dergelijke consequentie moet worden getrokken'aldus Van Marie «Da UB Ian dt 11 FA. waarvan loegoslavie nog al tijd een volwaardig lid is. moe ten de resolutie van de VN uit voeren Dat is extra pijnlijk voor de spelers van Joegoslavië die ,-K ii op aan pwoM nIjl het F.K hadden geplaatst en nu al m ii mé m Zwatel wUa ven. Fx*n slechte zaak omdat zij als professionals nu inkomsten mislopen, terwijl ook hun marktwaarde wordt aangetast zei Van Marie, tevens penning meester van de Europese voet balunie. ASC-doelman Aschwin Schenk kijkt verslagen toe hoe Wim Kleft de voorsprong van het Nederlands elftal verder uitbouwt foto lof* Zuydirduin Voetballer wil kampioensduel Barcelona spelen OEGSTGEEST JAN MENNEGA gpd-verslaggever lohan Cruijff heeft gistermorgen opnieuw geprobeerd Ronald Koeman voor de laatste competitiewedstrijd van Barcelona bij de KNVB los te weken. Hij had daarover telefonisch contact met Rinus Michels, maar slaagde er niet in de bondscoach van Oranje van zijn eerdere standpunt af te krijgen. „Er zijn geen nieuwe gezichtspun ten uit het gesprek naar voren gekomen", liet Michels gisteravond na de 16-0 oefenzege van het Nederlands elftal tegen de amateurs van ASC weten. Michels zei 'begrip' te hebben voor de standpunten van Cruijff en het 'sneu' voor Koeman te vinden dat hij zondag in de mogelijke kampioenswedstrijd van Barcelona tegen Athletic de Bilbao niet van de partij is. „Maar", stelde hij eveneens vast, „wij hebben hier te maken met <le belangen van het Nederlands elftal. Er is nu even geen plaats voor sentimenten. Maar ik heb van lohan Cruijff begre pen dat Ronald Koeman nog een laatste dramatische verzoek tot mij wil richten. Ik hoor wel wat hij te vertellen heeft, maar ik zie geen opening." In de oefenpartij tegen de Ajax Sportman Combinatie (ASC) ont brak Koeman gisteravond op het appèl. In gezelschap van zijn vrouw en beide kinderen arriveerde hij gisteravond laat pas op Schiphol. Niet alleen de veelbesproken lange-afstandsschutter sloeg een beurt over. ook Ruud Gullit, Adrie van Tiggelen en Frank de Boer bleven aan de kant. De drie zijn licht geblesseerd Gullit heeft een pijnlijk scheenbeen. Van Tiggelen ondervindt hinder van een enkelkwetsuur en De Boer kreeg gistermiddag bij de training last van zijn lies. Michels deed tegen ASC, uitkomend in de eerste klasse van de af deling loeiden, een beroep op vijftien spelers. Bij afwezigheid van Ronald Koeman was Danny Blind evenals zaterdag in de interland tegen Wales opnieuw Tïbero. lohn van 't Schip fungeerde als rechts buiten, Peter Bosz deed dienst op de voor hem vreemde linksback- plaats en Stanley Menzo stond voor deze gelegenheid tussen de pa len. In de rust bleven Marco van Basten. Frank Rijkaard, Rob Wit- schge en Bryan R<>\ ac hier in de Hwdlremff Wim Kleft, Wim lonk, Aron Winter en Eric Viscaal waren hun vervangers. Het Nederlands elftal scoorde voor de pauze zeven keer en was na de rust negen keer succesvol. Viscaal was met vier treffers top scorer. Van Basten en Van 't Schip doelpuntten drie keer, Kieft en Dennis Bergkamp troffen twee keer de roos, Wim Jonk en lan Wou ters deden dat beiden één keer. lohn Blankenstein. op het EK in Zweden eveneens van de partij bij Denemarken-Engeland, floot de wedstrijd. Oranje was op visite bij het Oegstgeester ASC, waar sectievoorzit ter Martin van Rooijen in het zevende elftal nog regelmatig tegen een balletje trapt, vanwege het honderdjarige bestaan van de club. „En als je bij een honderd|arige te gast bent. ben je verplicht een aardig cadeautje achter te laten", jpimlachte Michels, wijzend op de 16-0 overwinning. Opstelling Nederland: Menzo; Blind. Van Aerie. Bosz. Rijkaard (46.Jonk). Wouters, Bergkamp. Witschge (46. Winter); Van t Schip, Van Basten (46. Kleft), Roy (46.Viscaal). De gezichten aan de De Kempenaerstraat stonden gistermiddag, rond half zes, op onweer. De hemel sluizen stonden wijd open. Het neergutsende water transformeerde de voor 40.000 gulden speciaal op geknapte grasmat in een ommezien in een moeras. Met het bezoek van Oranje voor de deur kon ASC die tegenvaller net niet heb ben. oegstgeest rob onderwater Des te begrijpelijker was het dat er aan ASC-zijde het nodige mis ging. Van de ploeg van Ma nuputty kon toch al niet te veel worden verwacht, want de meesten, de drie van Oegstgeest uitgezonderd, acteren in de af deling. Toch had ASC zich zo serieus mogelijk op de confron tatie met Oranje voorbereid. In de afgelopen maand werkte Manuputty met zijn team vier oefenwedstrijden (UDO (2x), Oegstgeest en UVS) af en riep de ploeg voor een aantal trai ningen bij elkaar. Diep in zijn hart wist de oefenmeester ech ter dat er niet veel eer was te behalen, zeker niet tegen het Oranje in EK-vorm. Aan doelman Frits Bleichrodt lag het in elk geval niet. In de eerste helft ranselde hij de nodi ge Oranje-knallen uit zijn doel, niettemin kreeg de keeper er ze ven om zijn oren. Na 45 minu ten was Bleichrodt doodop: „Het ging allemaal zo verschrik kelijk snel, je wist op een gege ven moment niet meer waar je kijken moest." Ondanks de, voor hem. on dankbare uitputtingsslag baalde Bleichrodt als een stekker dat hij plaats moest maken voor Aschwin Schenk, een poort wachter van Iets mindere kwali teit. „Ik had er graag bij willen blijven", treurde Bleichrodt, „want zoiets als dit maak je nooit meer mee. Zo'n wedstrijd ♦n zo'n ambiance is toch een sch itierende ervaring. Als 'beloning' voor de zestien klapper kregen de meesten het shirtje van de directe tegenstan der van Oranje. Al moest daar wel een sprintje voor worden getrokken Henk-Jan Versteeg moest Wim Kieft in de kleedka mer herinneren aan een in hel veld gemaakte afspraak.'Ver na afloop liep de verdediger van Oegstgeest gelukkig te wezen in het shirt van zijn directe tegen stander. De dag kon niet meer stuk. En de maandag was toch al zo mooi begonnen voor de ASC-selectie. Op uitnodiging van sponsor Nooriander moch ten de voetballers zich, evenals hrt Nederlands elflal. de hele dag voorbereiden in hotel Huis Ier Duin Nel als de verwende profs kregen de amateurs rond net middaguur een bordje met zalm voorgeschoteld. Voor de meesten was het een droom. Zestien tegentreffers konden daaraan naderhand niets meer veranderen. j Het ASC-veld in Oegstgeest bood gisteren

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21