Een rustig weekendje bij de politie 29 klachten over geluidsoverlast Leiden DINSDAG 2 JUN11992 15 Vrijdagavond Vrijdagavond 23.00 uur. Een journalist van deze krant belt de wachtcommandant van de Leidse politie voor het laatste nieuws: „Geen ernstige zaken vanavond. Alleen veel klachten over geluidsoverlast. Dat mensen toch niet wat meer rekening met elkaar houden begrijp ik niet." Agenten van de Leidse politie moesten dit weekend bijna 170 keer in actie komen. Buiten het aantal klachten over geluidsoverlast een gewoon weekend voor de Leidse poli tie. Zonder gewelddadige uitspattingen maar met gebrui kelijke ingrediënten als aanrijdingen, diefstal, vandalis me, vechtpartijen etc. Maandagochtend 9.30. Zoals elke week brengt politie- voorlichter Dick Graveland de plaatselijke journalisten op de hoogte van het belangrijkste nieuws uit het weekend. De ernstigste zaken, vervat in zo'n tien berichten, zullen de krant halen. Van de andere 160 incidenten zal de lezer verstoken blijven. Hierbij volgt (eenmalig) het volledige politierapport van het afgelopen weekend. Een verslag van een doorsnee weekend: het rapport van de Leidse politie van vrijdag avond zeven uur tot maandagochtend zeven uur. n 21.05 Overlast dronken man op de Formozastraat. De man blijkt een bekende van de poli tie. Rust hersteld en wijkagent ingeschakeld. 21.35 Ruzie in snackbar aan de Herenstraat. Ruziemakers ver trokken als politie arriveert. 22.36 Overlast jongeren in por tiek Vierlinglaan. Jongeren ver trokken bij komst politie. N 22.59 Melding: dronken man ligt op straat. Niet meer aange troffen. 23.05 Man weigert rekening van 150 gulden voor blikjes bier te betalen bij benzinestation Le vendaal. Ruzie gesust. 23.21 Valkensteeg, geluidsover last uit café, deur gesloten. 23.47 Op A4 uitgekeken naar dronken automobilist die zou zijn doorgereden na een onge val te hebben veroorzaakt. Niet meer aangetroffen, 23.55 Politie gebeld met mede deling 'vrouw dreigt uit raam te springen'. De vrouw in kwestie blijkt dat helemaal niet van plan. Vermoedelijk een grap. (Verder 3 aanrijdingen zonder letsel en 2 valse inbraakalarmen en 1 diefstal van een brommer) Vrijdagnacht 00.10 Jongeren dreigen auto's om te gooien in Gandhistraat. Zijn al vertrokken bij aankomst politie. 00.12 Verhuurder meldt een ka mer te hebben leegstaan en vreest voor krakers. 00.24 Rijkspolitie houdt auto mobilist aan op Damlaan. Be stuurder, 21 jaar, blijkt niet ver zekerd en heeft geen rijbewijs. Proces verbaal opgemaakt. 01.03 Bewoners van voormalige Elisabeth-ziekenhuis komen thuis en zien vernielde voor deur. Vermoedelijk heeft een mede-bewoner schade aange richt bij verhuizing. 01.13 Van een bedrijf aan de Bielzenstraat blijkt een ruit in geslagen. Een van de daders is gewond geraakt en het bloed spoor leidt naar een woning in de wijk waar het bloed op de deurknop zit. De dader is niet aanwezig maar enige tijd later lcomt de vader met zijn zoon .(met een groot verband) op het politiebureau. De zoon zegt te veel te hebben gedronken en door de ruit te zijn gevallen bij het plassen. 01.14 Agressieve hond in Anna van Burenhof. Beest niet aange troffen. 01.22 Buren zien flikkering ach ter de ramen van flat Mary Zel- denrustweg en vermoeden brand. Bewoners liggen rustig te slapen, geen teken van brand. 01.51 In de Plesmantunnel ma ken drie mannen 'rare' gebaren naar voorbij rijdende auto's. Wanneer twee auto's stoppen ontstaat een vechtpartij. Wan neer de politie apiveert blijkt het drietal het hazepad te heb ben gekozen. 01.54 Een wandelaar op de Nieuwe Beestenmarkt gaat plots op de motorkap van een auto zitten. De bestuurder, die niets meer ziet, rijdt vervolgens een overstekende man (44) aan. 'Deze moet met verwondingen naar het AZL worden gebracht. De 'passagier' is ijlings vertrok ken. 01.59 Aan de Meerdonk zorgt een schreeuwende man op een balkon voor de nodige overlast. Agenten weten de man naar binnen te praten. -02.09 Man zou over rijksweg A4 lopen. Niemand gevonden. 02.30 Melding geluidsoverlast café De Bontekoe aan Hoog landse Kerkchoorsteeg. Agenten treffen alleen een 'hevig ver liefd' stel aan op het terras dat weinig lawaai maakt. 02.43 Verkeersongeval met schade Oude Vest 02.55 Geluidsoverlast van brommers en motoren in Dief- steeg. Niemand aangetroffen. 03.11 Een klant wil in de Marij- kestraat zijn taxi niet betalen. Na bemiddeling door de politie is er alsnog betaald. 03.17 Deuren van een bedrijf aan het Diamantplein staan open. Politie sluit de deuren. 03.28 Dronken man is op de Vondellaan in elkaar gezakt. Wanneer de ambulance de man naar het ziekenhuis brengt, voelt deze weinig voor een be handeling. Vanuit het zieken huis zet hij zijn wandeling voort. 03.52 Melding: studentenruzie op Rapenburg maar niemand werd aangetroffen. 04.56 Een zwerver weigert het station te verlaten. Agenten zoe ken een ander slaapplaats voor hem. Later op de nacht krijgt de zwerver nog een keer bezoek ster wil niet meewerken en van de politie wanneer hij een moet mee naar het politiebu- passerende taxi met fietsbellen reau. bekogelt. 13.40 Illegale vreemdeling aan gehouden op Nieuwe Beesten- Verder: tien diefstallen van markt. Man (24) wordt op 6 juni geld, auto of fiets, een aanrijding op vliegtuig naar huis gezet. met een gewonde en een bekras- 14.03 Tweetal steelt noodhamer te auto). uit een treinstel. Zij verklaren al een koper te hebben. 14.12 Man doet aan de Mors singel zijn behoeften. Niet meer aangetroffen. 15.42 Vrouw (21) doet aangifte van verkrachting door ex- vriend. Agenten houden de man Zaterdag 08.40 Agenten assisteren op de Roomburgerweg waar een vrouw ernstige psychische pro blemen heeft. De vrouw wordt aan de RIAGG overgedragen. 10.27 Auto weggesleept. 12.10 Brand in bestelbus aan Voorschoterweggeblust. 12.24 Brandend tosti-ijzer in Holiday Inn geblust. 13.13 Twee'man breken aan Granaathof fietssloten open. Zij bleken hun sleuteltje kwijt te zijn. 13.31 Fles ontploft in super markt Stevensbloem. 69-jarige vrouw naar ziekenhuis ge bracht. 13.00 Onverzekerde brommer van de weg gehaald, de berijd- De politie moest het afgelopen weekend 29 keer In actie ko men omdat er werd geklaagd over geluidsoverlast. Acht maal kwam de herrie vanuit een café, zestien maal moest worden ingegrepen bij tuinfeestjes, barbecues, studentenpartijen etc. etc. Deuren en ramen moesten op last van de politie worden gesloten en in alle gevallen werd de volumeknop van de mu ziekinstallatie naar links gedraaid. Alle particuliere feestvierders kregen te horen dat wanneer er nieuwe klachten over overlast zouden volgen, de geluidsin stallatie in beslag zou worden genomen. Zover is het echter nergens gekomen. Afwisseling Voor de meesten is de gang naar de Leidse kantonrechter vervelend. Het kóst een hoop tijd en je staat ook nog eens te kijk voor een volle zaal. Maar het kan ook een leuk uitje zijn, een welkome afwisseling tijdens saaie dagen. Gisterochtend meldde zich een Hagenaar bij rechter Kamp die ongetwijfeld in de laatste cate gorie valt. De man had vorig jaar in Oegstgeest een wagen bestuurd terwijl hij zijn gordel niet droeg, 35 piek boete kostte 'm dat. Gewoon betalen en niet zeuren, zou je denken. Maar bij de Hagenaar lag dat wat anders. Het waarom werd duidelijk toen rechter Kamp de persona lia van de gedaagde doornam. Na een adres in de Hofstad te hebben opgelezen, wilde de edelachtbare weten of de ge daagde daar nog steeds woont. Dat was niet meer het geval. „Ik zit in het huis van bewaring". Een schrik ging door de zaal. Word je nou al opgesloten als je je veiligheidsgordel niet draagt? Geen wonder dat er een cellen tekort bestaat. Maar het zit an ders, zo zou later blijken. Eén mazzeltje had de Hagenaar. De rechter twijfelde er geen mo ment aan dat de Hagenaar de accept giro met een schikkings- NAGERECHT voorstel nooit had gezien. Die was naar zijn huisadres ge stuurd. En daar zit hij sinds juni vorig jaar niet meer. Daarom veroordeelde Kamp de man tot een boete van 35 gulden, bij niet betalen te vervangen door een dag hechtenis. Oei, dat was een probleem voor de gedaagde. „Ik heb geen in komsten, kan niet betalen." Maar Kamp vertrouwde er op dat ooit betere tijden aanbreken voor de verdachte. „En dan kunt u dat geld alsnog overma ken." Het wordt lang wachten voor justitie. De Hagenaar wist te melden voor acht jaar vast te zitten. Daar kun je heel wat keer je veiligheidsgordel niet voor dragen. „Ach", wist Kamp. „dan maakt een dagje extra hechtenis bij niet betalen ook niet zo veel uit". De Hagenaar kon hierna vertrekken, hij had zijn uitstapje weer gehad. Bier Stel. u ziet een etablissement in de binnenstad waar een groot uithangbord van Amstel Bier boven hangt. Wat denkt u? Juist, dat je binnen toch minstens een biertje kunt krijgen. Fout dus, althans volgens gemeente en politie. Agenten slingerden maart vorig jaar de uitbater van een jongerenhotel aan de Lange Scheistraat op de bon. Hij tapte bier voor zijn hotelgasten. En dat mocht-ie niet, ondanks die fraaie reclame boven de deur. Het was een vreemde geschie denis die gisteren voor het hek je van de kantonrechter uit de doeken werd gedaan. De ge daagde exploitant van het hotel begon in 1988 met het aanvra gen van vergunningen voor zijn nieuwe bedrijf. Hij kreeg er een hoop. maar net niet genoeg. Drank was taboe. Althans vol gens de directie ruimtelijk orde ning van de gemeente. Een ho- reca-zaak was in strijd met het bestemmingsplan dat op het pand rust. De afdeling bijzondere wetten van de politie had overigens geen bezwaren tegen een borrel in het café. Maar ja, als de ge meente dwars ligt moet je je als eigenaar schikken. En dat had de exploitant niet gedaan. Ir\ af wachting van het loskomen van een vergunning was hij maar vast gagn schenken. En dat le verde hem een 'prent' op, in maart vorig jaar. Een maand la ter kreeg hij overigens wel een drankvergunning. De man had een stapel papie ren meegenomen die moesten aantonen dat de gemeente wel erg traag was geweest bij de af- handling van zijn vergunning aanvraag. De gemeente geeft dit zelf ook toe, zo bleek uit een van de brieven. En zo was er na het uitdelen van de bon op nieuw contact geweest tussen de hotelbaas en de afdeling bij zonder wetten. Afgesproken werd dat hij maar weer eens een aanvraag zou doen. En toen kwam die vergunning dan ein delijk door de brievenbus glij den. De Ixndenaar probeerde de rechter er gisteren van te over tuigen dat hij alles had gedaan om alles netjes af te handelen.- De officier geloofde hem niet zo. Die vergunning is verstrekt op basis van de aanvraag van maart, nadat u die bon heeft ge kregen. Eerdere verzoeken had den daarmee niets te maken". Rechter Kamp vond dat de offi cier wel erg weinig begrip toon de. „U bent het slachtoffer ge worden van traagheid. Op zich was u fout, maar ik heb wel be grip. Schuldig zonder straf'. Daar ging de exploitant een biertje op drinken. In zijn eigen zaak. later op de dag in zijn woning 15.49 Op de Herenstraat staat vuilnis langs de weg. De eige naar kreeg al eerder een aanwij zing. Hij mag kiezen het vuilnis binnen te halen of de vuilniswa gen te betalen die het komt ver wijderen. De man kiest voor het eerste. 15.38 Wagen weggesleept. Verder, zeven aanrijdingen waarvan een met letsel, vijf dief stallen, een insluiping en een burenruzietje.) Zaterdagavond 19.32 Een dronken man wordt op de Uiterstegracht lastig ge vallen door een groep jongeren. Agenten helpen de man uit de buurt van de jongens. 20.06 Melding: vechtpartijtje bij spoorwegtunnel aan Lammen - schansweg. Niemand aange troffen. 20.19 Gevonden teckel wordt overgebracht naar dierenasiel waar de eigenaresse hem later op de avond ophaalt. 20.24 Melding: verdacht per soon, opvallend in wit gekleed, op de Roomburgerweg. Nie mand gevonden. 20.39 Een naakte man (33) ligt op een bankje bij het Museum van Volkenkunde aan de Steen- straat. Agenten nemen de man mee naar het bureau waar de GGD hem onderzoekt. Voorzien van kleding en brood vertrekt de man weer. 21.00 Enkele dronken mannen veroorzaken overlast op de Haarlemmerstraat in de pauze van de voetbalwedstrijd Neder land - Wales. Wanneer de twee de helft aanbreekt keert de rust 21.00 Agenten bemiddelen bij relatieproblemen. Vrouw en twee kinderen worden tijdelijk elders ondergebracht 21.04 Een eendendief in het Ka toenpark blijkt een gewone vis- 23.16 Bewoners van de Arends horst klagen over lekkage \.m de bovenburen. Agenten drin gen de woning binnen en ver- nelpen het ongerief. (Verder: een melding van een tmrdwenm man dn- kutr toch weer opduikt en tu>ee valse in braakalarmen.) Zaterdagnacht 00.59 Fout geparkeerde auto aan Zijlsingel verplaatst. 01.18 Een dronken man staat onverwacht bij zijn familie voor de deur. Hij had bovendien nog een boete openstaan. Politie neemt man mee naar bureau. 02.25 Een perronopzichter van de NS en twee bewakers krijgen ruzie met twee mannen op het station. De mannen delen enke le klappen uit en slaan vervol gens op de vlucht. Agenten we ten het tweetal in de buurt van de Morsweg op te pakken. 02.59 Open garagedeur op Ma- redijk gesloten. 03.19 Zeven mannen aange houden die bij de Schelpenkade fietsen in het water gooien. De zeven komen uit de omgeving van Eindhoven. Op hun boot vindt de politie nog eens twee gestolen fietsen. 03.44 Bemiddeld bij relatiepro blemen in de Merenwijk. 03.51 Jongeman zegt bij een shoarmazaak aan de Steen straat geen wisselgeld te hebben gekregen. In aanwezigheid van agenten wordt het wisselgeld alsnog uitbetaald. 04.59 Man roept om hulp vanuit een woning. Op weg naar het ziekenhuis overlijdt hij aan een maagbloeding. Verder acht diefstallen, een be kraste auto en een vals inbraak- alarm) Zondag 07.22 Steiger van woning aan Zandstraat staat op instorten nadat onbekenden enkele pin nen hebben verwijderd. Bewo ners maken de zaak zelf in orde. 10.38 Bemiddeling bij echtelijke rUlie in Stevenshof. 12.30 Man (78) met spoed van woning Vijf Meiplein naar AZL gebracht. 13.49 Assistentie verleend aan ambulance op weg naar AZL 17.16 Run ■eneuvdd md Vin Riebeeckhof door spetende km deren. 17.00 Ruzie aan de Haven. Een vrouw weigert haar gegevens no de eyipeidj op ie peven na aanrijding met een auto. De vrouw moet door het publiek worden ontzet als de ander gaat slaan. Onder bet me pen \.m haar naam en adres gaat zij er vandoor. Vrouw zal later wor den gehoord. 17.33 Drietal probeert auto en motoi ie Meten een I tode VèM en lange Mare. Alle drie betrapt en meegnomen voor verhoor. (Verder twee aanrijdingen zon derletsel) Zondagavond 20.25 Man met hartklachten naar AZL gebracht 20.33 Melding van geluidsovcr last aan Herenstraat. Niet vast gesteld. 20.56 Grofvuil op stoep van He renstraat. laten liggen omdat niet duidelijk was van wie het afkomstig was. 21.00 Melding van diefstal van trottoirbanden maar niemand aangetroffen. 21.10 Jongeren zwemmen in het inmiddels gesloten zwem bad De Zijl aan de Paramaribo straat. Agenten sturen de jon gens weg 21.42 Melding: iemand be dreigd aan Milanenhorst. Nie mand gevonden 21.46 Huiselijke twist aan Me dusastraat. Als agenten arrive ren is de ruzie al bijgelegd. 21.45 Jongens vechten om bromfiets aan Agaatlaan. Agen ten scheiden het tweetal. 22.39 Vrouw zegt gevolgd te worden door een man. Agenten vragen terug te bellen wanneer zij de man weer ziet. Verder geen melding 23.50 Vader komt aan politic bureau met mededeling dat zijn dochter nog niet thuis is geko- men Mmoodi tevwn aten op. Afloop onbekend. Zondagnacht 00.20 Buren horen gestommel in woning aan de Vaartkade. Gestommel bleek afkomstig van de bewoner. 01.50 Wandelaars horen hulp geroep van vrouw in Haarlem merstraat Niemand gevonden. 01.53 Belletje trekken van jon geren aan Post straat. Nie- nmd vonda 02.32 Zes mannen maken her rie op brug aan Utrechtse laag- pad. Agenten manen het zestal lot kalmte 03.30 150 studenten maken herrie op het terrein win de Stichting Leidse Studenten Hute*M&ng MO Di»elengr.i« hl De (lire. leur \an de stii htmg wordt uit zijn bed gehaald en die stuurt een deel van de stu denten weg waarna de rust weerkeert. 06.26 Politie bemiddelt bij ruzie tussen passagier en conducteur over plaatsbewijs. (Tenslotte kreeg de politie nog melding van veertien diefstallen, twee aanrijdingen, luee valse inbraakalarmen en een vader die zijn dochter ervan verdacht zijn auto zonder te iragen te hebben meegenomen.)

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15