Zelfs troostprijs is KNS niet vergund Eijs neemt skiftitel over van Van Ettekoven Sport Adegeest soepel langs Onze Gezellen Schalkers stuwt Swift omhoog Kulker moet nog even geduld hebben MAANDAG 1 JUN11992 16 A (CHEF) tim brouwer oe koning rob onderwater RVV grijpt ruim naast districtsbeker runsburgRW is er niet in geslaagd de disctrictsbeker te be machtigen. De Rijnsburgse volleyballers verloren zaterdag ook de tweede finale tegen ZVH 3. De ploeg uit Zevenhuiizen zege vierde met 3-1 (16-14,11-15,15-11,15-5). Beide teams ontliepen elkaar weinig, maar ZVH serveerde beter en maakte in de eerste set minder passfouten. Bokser De Boer promoveert na zege leiden Peter de Boer promoveert naar de C-kJasse. De midden gewicht van Boksvereniging Leiden won zaterdag in Vlissingen van Vermeulen uit Lindhoven. Zwaargewicht Albert Onderwater verloor in de C-kJasse op punten (59-58) van Kamperveen uit Hoogvliet. Peter Mink moest, nadat hij tweemaal acht seconden was uitgeteld, reglementair opgeven tegen Bosschenaar Andra- de. Twee plaats voor go-speler Guo leipen Bij het 21ste Amsterdamse Go-toernooi in Amstelveen is Juan Guo uit Leiderdorp gisteren als tweede geëindigd. Guo van de Leidse Go-Club moest, na een nederlaag tegen de Tsjech Da- nek, Gruangji Shen uit Frankfurt laten voorgaan. De Rus Viktor Bogdanov eindigde als derde, maar neemt met dit resultaat wel de leiding ui het Fujitsu Grand prix d'Europe-klassement voor Guo. Njord- vierde op studenten WK poznan Bij het wereldkampioenschap roeien voor studenten in Poznan heeft Nederland in het weekeinde drie gouden medailles gewonnen: dubbeltwee, vier met stuurman en de skif. Voorts won Nederland nog drie keer zilver lichte ongestuurde vier, dubbel vier en acht. De ongestuurde twee van Njord met Boeder en Scholten werd vierde. Leidse roeiers naar het buitenland leiden j De coachraad Jong Oranje heeft de volgende Leidse roeiers voorgedragen voor uitzending naar de internationale wedstrijden over twee weken in Duisburg: Sjoerd Kruijff in een dubbelvier met roeiers van Gouda, Tubantia en I let Spaarne; Ar- ne Wentholt in een dubbelvier met roeiers van Willem in en i Iet Spaarne: Victor Vissers, Aegir Brands en Imre Zevenhuizen in de gestuurde vier met Michiel Verbeek (Alphen). Titel Rijndelfland naar SEV Een troostprijs in de vorm van deelname aan de nationa le titelstrijd voor afdelingskampioenen in Tilburg zat er voor KNS niet meer in. In de slotfase van het duel om de titel van Rijndelfland moest de Oegstgeester club SEV de ze eer laten: 5-8. Mogelijkheden tot een sportieve revan che zijn KNS nu niet meer gegeven, want het speelde za terdagmiddag de allerlaatste competitiewedstrijd. Op 1 juli houdt de bijna 44-jarige club op te bestaan. Oegstgeest rijp voor degradatie leiden» ron hoogendam tafeltennismedewerker Het Oegstgeester Pecos kwam zaterdag bij JCV van een koude kermis thuis. In de vierde ronde van de degradatiepoule rekende de Vughtse ploeg genadeloos af met het uitgebluste team van Joly Sojinu: 9:1. Na deze afstraf fing zijn de Oegstgeestenaren zo goed als kansloos voor hand having. Immers, met nog twee ronden te gaan (koploper Bar- tok thuis en Odion uit) is de marge met de veilige zesde plaats acht punten. Het degra datiespook bedreigt ook Odion, dat met 8-2 verloor van Bartok. „Het is in feite over en uit", merkte Oegstgeest-speler Friso Reitsma op. „JCV is voor ons al tijd een lastige tegenstander. Ze zijn gewoon op alle fronten iets beter." Zowel in de reguliere competitie als in de thuisbeurt van de degradatiestrijd trok Oegstgeest met 7-3 aan het kortste eind. Tot vorige week kon Oegstgeest de rivalen Bar tok en JCV nog bijbenen. Maar na zaterdag mogen Reitsma c.s. de ogen rienten op het volgende seizoen, maar dan waarschijn lijk in de eerste divisie. Van de reeds vier gespeelde ronden moesten de punten veelal uit het tweede paar bij elkaar wor den gesprokkeld. Maar aange zien Ron Schipaanboord en Siem van der Valk tegen JCV geen voet aan de grond kregen, is degradatie logisch. In het duel met de Brabanders toonde aleen Herman van der Broek met winst op Kahn over enige veerkracht de beschikken. ruswuk bram van gent korfbalmedewerker Ondanks de nederlaag werden er na afloop bloemen uitgereikt. „Jullie hadden ze nog te goed", aldus KNS-voorzitter Ger Lagas, doelend op het behalen van het kampioenschap in de stan daardklasse B. „Jullie hebben ze verdiend ook, want het was ten slotte geen gemakkelijk sei zoen." Hij sprak daarna nog maals de wens uit dat iedereen zou blijven korfballen. „Liefst met zijn allen bij één vereni ging", benadrukte Lagas, die in de laatste maanden vergeefse pogingen heeft gedaan zijn club elders nog onder dak te bren gen. 30 jaar korfbal Aan aanvoerder Karin Bink wa ren zijn woorden niet meer be steed. „Er zullen ongetwijfeld mensen blijven spelen, maar zelf scheid ik ermee uit. Ik ben bijna letterlijk vanaf de wieg bij KNS terecht gekomen en heb er dus zo'n dertig jaar korfbal op zitten", aldus de dochter van Rob Ultzen, één van de Leidse Mulo-scholieren die in 1948 'Korfbal na Schooltijd' opricht te. Coach René Kooien heeft al wel een nieuwe plek gevonden. In augustus begint hij bij het Haagse GKV, dit seizoen één van de tegenstanders van KNS. „Een tropenjaar", oordeelde Kooien, zelf oud-speler van KNS, over de afgelopen periode. „Ik heb dit seizoen erg veel moeite gehad met de motivatie. De basis voor het kampioen schap is gelegd in de eerste veldhelft. Na de zaalcompetitie was de fut eruit. Je kon heel goed merken dat het in juni af gelopen zou zijn." Veel fouten Voor het duel tegen SEV om de afdelingstitel moest KNS, in de hoogtijdagen een gerenom meerde eersteklasser, zich nog eenmaal opladen. Carmen Zit man opende na vijf minuten de score, maar het vervolg liet te wensen over. „We maakten te veel fouten", analyseerde Kooien. „Daar heeft SEV goed van geprofiteerd. We kregen domme stippen tegen, de con centratie was even weg en prompt ging het fout. In het be gin van de tweede helft ging het allemaal stukken beter. Ik had zelfs het gevoel: 'nu gaat het ge beuren'." Broer Edwin Kooien stond met twee treffers aan de basis van KNS' wederopstanding na rust (1-3). Door treffers van Bink en Hendrik van Ruiten (5- 4) hield de Oegstgeester ploeg tot tien minuten voor tijd het initiatief. Tegen een slotoffen- sief van SEV, dat het lengtevoor deel bij de heren knap uitbuitte, bleek het echter niet meer op gewassen. Drie tegentreffers kreeg KNS te verduren, waar mee SEV alsnog de kaartjes voor het NK in Tilburg wegkaapte: 5- 8. „Er is nu niets meer", zei Kooien direct na het laatste fluitsignaal. Voor de laatste ge trouwen resteert nog de trieste opgave het clubgebouw op het sportpark De Voscuyl te slopen, een gebouwtje dat ooit met zo veel clubliefde werd opge bouwd. n daan van oosten honkbalmedewerker Adegeest blijft ook na dit weekeinde ongenaak baar. In Haarlem ging Onze Gezellen voor de bijl: 12-3. Keytown Hitters maakt een hopeloos sei zoen door. Ook Celeritas had geen moeite met de Leidenaars: 15-2. De ploeg van Adegeest draait als een geoliede machine. Zelfs een knieblessure van catcher Ter Haar werd zonder problemen opgevangen. Pit cher Spraakman nam plaats achter de thuisplaat en zag Rik van Soest zijn taak op de heuvel over nemen. Van Soest hield de Haarlemmers moeite loos in bedwang. De slagpartij van Adegeest daar entegen ging zeer voortvarend van start, en nam via onder andere Spraakman en Van Soest een 6- 0 voorsprong in de eerste inning. Na 8-0 in de tweede inning liep Adegeest verder uit naar 11-0 via een homerun van Daan Lobel in zesde inning. In zevende inning voorkwam Onze Gezellen een vroegtijdig einde van de wedstrijd door driemaal te scoren. Adegeest scoorde daarna nog eenmaal en bracht de eindstand op 12-3. Keytown Hitters is dit seizoen duidelijk te hoog ingedeeld. In Den Haag beperkten de Leidenaren weliswaar hun veldfouten tot vier, maar de pit chers Faassen en Swalef stonden wel veertien honkslagen en acht vrije lopen toe. Vooral in de vierde inning scoorde Celeritas er op los en bracht de stand op 9-1. Daarna liepen de Hage naars gestaag uit naar de 15-2 eindstand in de ze vende inning. amsterdam harm gijsman roeimedewerker Skiffeuzr Irene Eijs liet er geen enkele twijfel over bestaan. Op imponerende wijze veroverde ze het afgelopen weekeinde tij dens de nationale kampioen- hapen de titel in de vrou- wenskif. Haar toch al zekere uit zending naarBarcelona als startende reserve' gaf ze daar mee extra glans. In totaal waren er dit weekeinde op de Bosbaan zeven titels voor Leidse roeiers te vieren: twee voor de junioren van Die Lcythe, drie voor de lichte roeiers van Njord en nog één voor Eijs in een combina tie-acht. Tijdens de internationale wedstrijden in San Dicgo, Keu len en Essen had Eijs al goed gepresteerd. Deze prestaties waren voor het Nederlandse roeipublick moeilijk op hun waarde te schatten. Ten eerste omdat de zwaarte van het veld per wedstrijd verschilde. Ten tweede omdat Eijs meestal de enige Nederlandse deelneem- sier in de skif was, zodat verge lijking met erkende Nederland se toppers niet mogelijk was. Die vergelijking was dit week einde wel mogelijk en Eijs was er op gebrand hem aan te gaan: ,.l)it was mijn laatste kans om Van Ettekoven en Vermulst in de skif te verslaan. Vanaf nu roeien ze alleen nog in de dub belvier." F.ijs toonde in de race geen enkele angst en verliet het startponton als ware het een sprintwedstrijd. Eijs achteraf: „Ik ben bewust heel hard weg gegaan. Na 1000 meter had ik dan ook vier bootlengtes voor sprong. Toen kwam het erop aan deze vast te houden. Hoe wel ik halverwege al behoorlijk moe was, hield ik een riante voorsprong over." Eijs had op de meet nog een voorsprong van vijf seconden op titelnoud stei in i ttekoven en seven se- conden op Vermulst. Ronald Florijn moest het deze kampioenschappen zonder ti tels stellen. De dubbelvier start te niet bij gebrek aan tegen stand en aan een boot. die voor reparatie in Duitsland was. In Irene Eijs: „Dit was mijn laatste kans om Van Ettekoven en Vermulst in de skif te verslaan. de dubbcltwec met Arisz zweepte hij Rienks en Zwolle in een sterke race op naar een nieuw baanrecord en naar de ti tel. In de skif. verrassend ge wonnen door Florijns ploegge noot Maasdijk, voer Florijn één van de meest ongeïnspireerde finales uit zijn carrière'. Met het hoofd in de schoot werd hij vierde, achter Aardewijn en Gö- bel, die het hoofd ook al voortij dig liet hangen. In de acht ten slotte moest hij het in de 'scul- lersacht', naar een idee van Ni co Rienks voor de WK van 1993, afleggen tegen Neerlands beste boordroeiers van dit moment. De junioren van Die Leythe beheersten in hun categorie het matig bezette boordroeiveld. Victor Vissers en Aegir Brands roeiden gisteren stijlvol en vrij wel onbedreigd naar de titel in de ongestuurde twee. Een dag eerder wonnen ze met Imre Ze venhuizen en Michiel Verbeek (Alphen) en stuurman Moor Minne de gestuurde vier door hun enige tegenstander op ruim een lengte te houden. Later op die dag gaven ze de overwin ning in de ongestuurde vier weg door in het begin van de race seconden te verknoeien. In de scullnummers bevestig de Sjoerd Kruijff zijn plaats tus sen de zes beste junioren met de Vierde plaats in de skif en de derde plaats in de dubbeltwce met loost Kolkman (Tubantia). Door een ruime nederlaag in de dubbelvier aan het eind van de tweede wedstrijddag bleef Kruijff onverwacht zonder na- Turners Excelsior geven nog steeds de toon aan Excelsior heeft nog steeds de sterkste Leiden. In de Vijf Meihal was Marcel Didden afgelopen zaterdag een klasse apart inn klasse 1. Zijn club genoten André Hoogervorst en Ron Didden ein digden als tweede en derde na de vloer- brug- en rekoefeningen. Koen van Leeuwen, Jerom van Vuren, Delfos en Dennis Noordermeer, eveneens van Excelsior, werden regiokampioen in hun ca- tegbrie. Hoewel wielerploeg Swift/Cas- ba in de topcompetitie nog geen podiumplaats heeft ver worven, is de ploeg na de Ron de van Limburg doorgedrongen tot de toptien van de Neder landse wielerploegen. Collectief boekte de blauwe equipe voor uitgang door gisteren in de zwa re Ronde van Limburg liefst 35 punten te behalen. Slechts de nationale selectie, Volendam, Litouwen, Giant en de ploeg van het GOS waren beter dan de Leidse wielrenners. Martien Schalkers (20ste), Femand Warmerdam (27ste) en Niels van Straalen (37ste) reden in de internationale koers een goede wedstrijd. Al in de begin fase nestelde Schalkers zich in de eerste rij van het peloton. De Voorhouter had zijn zinnen ge zet op een goede uitslag en reed moeiteloos met de besten mee. Op de Schweiberg was Schal kers dan ook één van de vluch ters die een lichte afscheiding forceerden. Ook Mare Faas kon net aanpikken. Op weg naar de Vijlnerberg sloten ook Niels van Straalen en Koudekerker Fer- nand Warmerdam bij de vluch ters aan. Voor de Gulperberg ontstond er een nieuwe kopgroep van 19 renners. Weer zat Schalkers er bij. Maar de grootste verrassing was Warmerdam. De jonge tweedejaars-amateur reed knap mee met de koplopers die maxi mum tot twee minuten voor sprong kwamen. Bij de overige Swift/Casba-rijders was de pijp leeg. Roy Bogaert, Laurens Kos ter en Faas haalden het einde niet. Op de Slingerberg kreeg Schalkers krampverschijnselen en kon hij niet meer reageren op de demarrages in de kop groep. Ook Warmerdam kreeg het steeds moeilijker. In de fina le moest het Swift-tweetal de rest laten gaan, maar waren de uiteindelijke prestaties ruim voldoende om bij de toptien te komen. De Leidse club staat nog slechts twee punten achter op Pijnenburg dat momenteel de zevende plaats bezet. Mark Rasch verkeert teel in topvorm. Nadat de ren ner uit Uitgeest donderdag win nend had toegeslagen in de klassieke Omloop van Scheem- da, was hij zaterdag met een vijfde plaats de beste Nederlan der in de Ronde van Midden Zeeland. Eerstejaars amateur Mark Varkevisser won de Ronde van Badhoevedorp. In de eind sprint was hij duidelijk sterker dan Ron Vroom en Ton Zwirs. Gerrit Kleinveld werd vijfde in de Ronde van Hoorn en zijn clubgenote Eugenie van der Linden werd in haar categorie NZ&PC oppermachtig bij B/C-wedstrijden leiden Nora bakkerslag met 0.33,7 en zijn winnende tijd op de 50 zwemmedewerker meter schoolslag was 0.37,4. Carola van Hunnik tikte twee keer als eerste aan, op de 50 meter rug slag in 0.36,4 en op de 50 meter schoolslag in 0.40,8. Ereplaatsen waren er ook voor Katwijk. Op de 50 meter schoolslag en de 50 meter vlinderslag troef de Joyce Overvliet haar opponenten af. Ook Karin Star won de 50 meter vlinderslag in haar leeftijds categorie. Pieter van Boxcel won de 50 meter rug slag in 0.41,2. Bij LZ 1886 lag het succes in de jongere leeftijdsgroepen. Mark Drenth won met overmacht de 50 meter vlinderslag in 0.47,4, club genoot Remco van den Hout in een hogere afde ling in 0.42,3. De rugslag werd een overwinning voor Ester Slats terwijl Ilona van der Boon zich niet liet verschalken op de 50 meter vrije slag, die zij aflegde in 0.35,6. In het Aquapulcobad in Dordrecht sleepten Ma- rielle Kraan en Natasja Sierag limieten voor de zomerkampioenschappen uit het water op de 200 meter schoolslag. Op de 200 meter vlinderslag deed Stephan van Iterson hetzelfde. Het seizoen is nog niet helemaal ten einde, maar de wat minder getalenteerde zwemmers sloten het zwemseizoen het afgelopen weekeinde af met de B/C-kampioenschappen van de kring. Het Noordwijkse NZ&PC was, evenals vorig jaar, op permachtig. Met dertien titels keerde het huis waarts. De regionale verenigingen weerden zich prima in het openluchtbad De Vliet. NZ&PC scoorde er rustig op los. Martijn Lindhout was niet te klop pen op de 50 meter afstanden bij de mannen. Op de 50 meter vlinderslag was Erwin van der Aart de snelste met 0.35,1 en won Elise Krijnen bij de vrouwen in 0.34,0. Op de 50 meter vrije slag was Danny Tameling iedereen te snel af. De Noord- wijkers pakten dertien eerste, vier tweede en vier derde plaatsen. Noorwijkerhout had ook een respectabel aantal zwemmers op het erepodium. Remco van der Mey boekte een overwinning op de 50 meter vrije FOTO» ARCHIEF tionale titel. Lichte roeier Elzard Schipper (Njord) haalde met zijn internationaal reeds suc cesvolle ploeg de titel in de dub belvier binnen. Aangevuld met onder anderen zijn clubgenoot Job Jansen bemachtigde hij te vens de titel in de lichte acht. Hun beider clubgenote Natasja Radosevic hield in de categorie lichtgewicht vrouwen tot 23 jaar haar enige tegenstander in de skif op ruime afstand en zorgde daarmee voor de zevende Leid se titel. De internationale wedstrijd in Kerkrade leverde Han Kulker niet de limiet op voor Barcelona waarop de Leidenaar deze maand jaagt. De Bataaf liep in de A-race op de 1500 kilometer 3.44,71 waarmee hij tweede werd achter de Duitser Stenzel. Kulker heeft nog ruim vier we ken om de olympische richttijd van 3.36,50 te halen. Clubge noot Joost la Lau kwam niet goed uit de verf met een tijd van 3.52. Michel Versteegen daaren tegen benaderde in de B-race zijn persoonlijk record met 3.54. A-juniore Saskia Engels blijft zich op de 800 meter verbeteren met een persoonlijk record van 2.15,54. B-juniore Elsemieke Rok- snoer klasseerde zich dit week einde bij de beste acht junioren uit Nederland op het gebied van de meerkamp. De atlete van De Bataven behaalde op de zeven kamp in Amsterdam een pun tentotaal van 4374. Hiermee bleef ze slechts 600 achter op winnares Mirjam de Jong uit Heerhugowaard. De sterkste prestaties leverde Roksnoer, na de eerste dag nog zesde, op de 200 meter (26,20 en tweede), de 800 meter (2.24,87) en de 100 meter horden. Marlies Koster realiseerde op dat onderdeel 15,02 in de series van de open Eindhovense kam pioenschappen. In de Finale kwam Koster ten val.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16