Weer feest in aantocht Docos laat niet met zich sollen Diana Padt redt Leidse Hout Roer moet om bij Dekker Sport MAANDAG 1 JUN11992 15 REDACTIE HERMANJOUSTRA*ADV AN KAAM KMQ TIM BROUWER DE KON'NG ROfl ONDERWATER ROB VAN OER ZANDEN Quick Boys kan zaterdagtitel nauwelijks ontgaan Quick Boys heeft het lekkerste voor het laatst bewaard. Met horten en stoten incasseerde de Katwijkse ploeg de afdelingstitel, maar in het verlengstuk van de competitie draait de blauwwitte machine op volle toeren. Na de 2-0 winst tegen ACV kan Quick Boys prolongatie van de alge hele zaterdagtitel nauwelijks meer ontgaan. KATWUK ROB ONDERWATER De ploeg van Wim van Zwam mag van Kozakken Boys zelfs met 3-0 verliezen. Maar het on getwijfeld afgeladen Nieuw Zuid hoeft komende zaterdag niets te vrezen over de mentale instel ling van 'hun' helden. Aanvoer der Hans van der Plas beloofde de Katwijkse supporters een overwinning op de bezoekende Werkendammers. Niemand in Katwijkse kringen die dus nog twijfelt over de nakende titel. Zelfs voorzitter Arie Guyt viel uit zijn rol en mengde zich zater dag na afloop zelfverzekerd en met een vette glimlach in de polonaise. „Nu kan het niet meer misgaan," klonk het over tuigend uit de mond van Jaap van Duyn, een van de uitblin kers. De stukken vlogen er, on danks de verdiende Katwijkse zege, echter niet van af in de sfeervolle (5500 toeschouwers) duinpan. Dat was overigens niet de schuld van Quick Boys. Voor een leuke wedstrijd zijn er altijd twee voetballende ploegen no dig en de formatie uit Assen weigerde catagorisch zijn me dewerking aan verhoging van de amusementswaarde. ACV hield, zoals gebruikelijk, veel mensen achter de bal en loerde op de counter. Ook na de 1-0 van Hans van der Plas in de 34ste minuut volhardden de As senaren in hun voorzichtige speelwijze, die in de eerste helft zowaar een halve kans van de tegenvallende Johan Pitstra op leverde. Tegen Quick Boys is dat vragen om moeilijkheden. „We konden niet meer. De pijp was leeg," verschool aanvoerder Pe ter Kuntz zich naderhand ach ter excuses. Maar wellicht had ACV er beter aan gedaan in elk geval te proberen Quick Boys de duimschroeven aan te draaien. Nu lieten de Assenaren het ini tiatief aan de thuisclub, die al lengs beter in het spel kwam en na ruim een uur de bevrijdende 2-0 scoorde. Uit de corner mik te Frenk van der Kleij de bal op het kopgrage hoofd van Jaap van Duyn: 2-0. Schroothoop ACV was op dat moment rijp voor de schroothoop. Quick Boys, dat in de eerste helft nog een aantal zekerheden in het spel had gebouwd (ACV zou bij winst kampioen zijn geworden), gooide alle schroom van zich af en sneed onafgebroken door de wanhopige Asser defensie. Op vallend was dat de Katwijkse equipe evenals vorige week zonder vormgever Edwin Otte tot bevredigend spel kwam. Wim van Zwam koos ook dit maal voor drie spitsen en zal ongetwijfeld geen spijt hebben gehad van de taktische wijzi ging. Otte, nog gehinderd door een onwillige kuitspier, werd zaterdag vervangen door Fred Kanbier en die voetballer heeft kennelijk nog wat in petto. De Leidenaar is een groot deel van het seizoen uit vorm geweest en raakte aan het eind van de competitie geblesseerd. Kanbier is sinds vorige week hersteld van een ontsteking aan het botvlies en is gebrand op re vanche. Met Leen van der Plas en Frenk van der Kleij vormde Kanbier een beweeglijke, in de tweede helft ongrijpbare voor hoede, die na rust voor veel doelpunten had kunnen zorgen. Vooral Leen van der Plas had twee 'zekere' treffers op zijn schoen, maar de Katwijker vond, dat wel, een voortreffelij ke doelman De Jong op zijn weg. Jan Jeroen Schaap, invaller voor de geblesseerd uitgevallen Leen van der Plas, ondervond vijf minuten voor tijd i de klasse van de ACV-goalie. Schulp kropen de angsthazen uit Assen uit hun schulp. Het leverde prompt twee kansen op voor Meertens en invaller De Vries, maar in voetbal is er een onge schreven wet dat je geluk kunt afdwingen. Doelman Tom van der Niet kroop tweemaal door het oog van de naald. Hij werd zelfs eenmaal terzijde gestaan door de paal. Kortom, Quick Boys kon zaterdag niet meer ka pot. Voor Jaap van Duyn beteken de de overwinning een dubbele revanche voor het debacle in Assen. Zijn blunder van twee weken geleden vormde mede de inleiding van de 2-1 neder laag in de eerste wedstrijd bij ACV. Van Duyn wilde en kreeg genoegdoening. Hij speelde een uitstekende wedstrijd en scoor de de tweede Katwijkse treffer. Hij stipte, nadat hij de feesten de, uit zijn voegen barstende kleedkamer was ontvlucht, tref fend aan waarom Quick Boys volledig is opgebloeid. „We werken gewoon voor el kaar", aldus de middenvelder, „in de competitie was dat niet altijd het geval. Toen hebben we elkaar soms laten zakken. Liepen er jongens tussen met sterallures. Dat is nu allemaal voorbij. We opereren nu als een geheel en dan zijn sterk." Absolute uitblinker evenwel in Quick Boys gelederen is Frenk van der Kleij. Van hem kan Quick Boys in de strijd om het algeheel amateurkampioen schap nog veel plezier beleven, Jaap van Duijn kopt uit een comer van Frenk van der Kleij de tweede treffer van Quick Boys achter ACV-doelman Anne de Jong. FOTO LOfK ZUYDffiDUtN want de razendsnelle aanvaller In zijn achterhoofd hoopt Van keurige Van der Kleij. ..Ik wil het verkeert in de vorm van zijn le- der Kleij op een 'beloning' van liefst naar een eredivisieclub, ven. „Zelfvertrouwen, daar het goede spel. De rossige spits graag zelfs. Maar de eerste divi- draait het bij mij om", legt de weet donders goed dat dit soort sie staat me niet aan. dan blijf ik 28-jarige inwoner van Zoeter- wedstrijden worden bezocht liever hier." meer uit. „Als ik dat heb. gaat door scouts. Die kunnen alvast Bon 2_q het lopen." rekening houden met een kies- pu* i o 65 ^ap Duyn 2-0 Scr*.asrech lucfttenbergtACV) Quick Bojrv Van <*r t. Ro». AanOrw* Haasnoot. Ha-n öa» Pias Jaap »an Duyn Dijkhj.jyn Van Our van om La*" »an oer Plas (Schaap). Kanfew ACV: De Jcr* R-san-.aso Sc no of OoaJe-o#. Gerard Kuntt. Itrchtenöerg. Ptsl'j Peter Kunt*. Desa.ng (De Vr.es>, Van Vu«t Maarten* Promotie tiaar derde klasse BODEGRAVEN GUS VAN OOSTEN Docos viert in Bodegraven de promotie naar de derde klasse. FOTO HENK BOUWMAN Docos-trainer Hennie de Klerk had vrijdag morgen per post een lijvig rapport van Stol wijk doen uitgaan naar zijn keurkorps. Ui teraard was de tegenstander, uit het dorpje onder de rook van Couda, in de promotie wedstrijd voor een plaatsje in de derde klas se voor de Leidenaars een onbeschreven blad. In Bodegraven kwam Docos niettemin beslagen ten ijs en won het verdiend met 1- 0. Het verblijf in de vierde klasse bleef voor Docos derhalve tot een seizoen beperkt. Woensdagavond had De Klerk Stolwijk bekeken tegen UNIO. In die wedstrijd be haalde Stolwijk het klasseperiodekam- pioenschap. De Docos-trainer proefde te vens het sfeertje waarin de ploeg zijn wed strijden speelt. „Ik had al een idee", zei De Klerk, „dat het een fysiek sterke ploeg zou zijn. Zo wordt er nou eenmaal in die streek gevoetbald. Maar ik heb in mijn analyse ook meegenomen hoe het publiek van hen zich gedroeg, opdat mijn elftal zich daarop zou kunnen instellen." De houding van de Stolwijk-aanhangers was op zijn zachtst gezegd aggressief en onsportief. Scheidsrechter Claassen zal zich gisteren meerdere malen hebben afge vraagd of hij nog plezier aan zijn hobby be leefde. Als er voor hem een moment was om te stoppen, dan was dat gisteren wel. Niet dat hij slecht floot, integendeel, hij scoorde een voldoende. Maar de beledigin gen die hem door zowel spelers als publiek naar het hoofd werden geslingerd waren van dien aard dat een normaal mens zou denken dat de beschaving definitief voorbij was. Als klap op de vuurpijl werd Claassen na zijn laatste fluitsignaal door Stolwijkse jongens en meisjes, niet ouder dan tien jaar, de vreselijkste ziektes toegewenst. Gelukkig was daar nog Diederick van der Veen Meerstadt, Leidens keurige afdelings voorzitter, die zijn beschermende arm om hem heensloeg. Claassen haalde de kleed kamer zonder kleerscheuren, gaf geen kik, maar moest opgelucht geweest zijn dat de nachtmerrie voorbij was. De nachtmerrie heette Stolwijk. Het was een wonder dat Docos zich nau welijks liet intimideren door Stolwijk. Alleen spits Boudy Fijnakker moest na rust door zijn medespelers even kalmerend worden toegesproken. Voor het overige gedroegen de Morsbewoners zich voorbeeldig. Match- winner Johan de Bidder (29). hij scoorde vlak voor rust na een doorkopbal van Den nis Stuifzand het enige doelpunt van de wedstrijd, bleef er vrij nuchter onder. „Dit wisten we. er was ook geen spanning bij ons. Die jongens spelen boerenkoolvoetbal, zitten er bovenop en blijven gaan. We had den afgesproken het niet in individuele ac ties te zoeken, maar dat we juist de één tweetjes zouden proberen te maken en het veld breed zouden houden. Dat is in de eer ste helft goed gelukt, na rust vielen we door conditiegebrek terug. Zelf kreeg ik last van kramp." De Klerk, die stopt als trainer, keek tevre den terug op het seizoen van Docos. De Leidenaars begonnen zwak. stonden in ok tober zelfs even derde van onder, maar kwamen na de winterstop met een serie van veertien wedstrijden zonder verlies sterk terug. ..Het grote pluspunt is dat we door te knokken de voorsprong goed verde digd hebben. Dat is er dit seizoen echt bij gekomen. Voor de winterstop hebben we tegen fysiek sterkere tegenstanders veel punten weggegeven", aldus De Klerk. „We nebben toen een moeilijke periode gehad, er was veel kritiek, maar we bicwen in ons zelf geloven. Dat is de grote winst geweest dit seizoen." Docos moest, nadat het voor rust een veldoverwicbt had gehad, in het laatste half uur van de wedstrijd alle zeilen bijzetten om Stolwijk van de gelijkmaker af te hou den. Ook toen de laatste man van Stolwijk, lan de Vrij, na een overtreding op Hans van Marwijk uit het veld werd gestuurd. Vooral lan Noorlander. de gevaarlijke aanvaller van Stolwijk, verscheen meerdere malen ge vaarlijk voor hei doel van Stefan van Har- teveld. Vlak voor het eindsignaal kopte in valler Gé de Blok rakelings langs. Daar kon Docos na rust slechts één kans tegenover stellen. Stuifzand had aan alle onzekerheid vroegtijdig een eind kunnen maken. Hij kreeg vrij baan. maar stuitte op de ver voor zijn doel spelende keeper Hans Scheer. Doe o* - Stolwijk 1-0 (l-O) 43 0» R'flK» 1-0 SciW"3v«W«r m 900 WMrvri-jw.nB»- V»- O» k.'ogl (SloNrjkl UitVylng V", (SloNrj». I 0WI«C. Kok. V»n Pi»«nf« Hcni* van ERIK VAN DOP/ARENDO SCHREURS De Leidse Flout komt volgend jaar opnieuw uit in de derde klasse. Die status hing gisteren aan een zijden draadje, maar via een miraculeuze ontsnap ping werd degradatie afgewend. Uit de derde klasse degradeer den Dekker 2, De Munnik 1 en Nieuw Vennep wel. De Boek horst, Hillegom 2 en 3 werden kampioen in de vierde klasse. DERDE KLASSE Diana Padt was de grote ster van Leidse Hout. Via haar winstpartijen in zowel de single, het vrouwendubbel en mixed- dubbel kropen de Leidenaars door het oog van de naald en bleven zodoende behouden voor de derde klasse. Op een gegeven moment was de Leidse Hout zelfs maar vier slagen ver wijderd van de afgrond. In de mixed-dubbel die zou beslissen over handhaving of degradatie kwam namelijk een 6-4, 5-2 achterstand op de borden. Unicum 2 won gisteren met 5-3 van Soestdijk 2, maar dit was te weinig om koploper Heerhugowaard te achterhalen. „Waarschijnlijk hadden we toch wat last van de druk", dacht Onno van Paridon, „dat was te zien aan het spel van Jacqueline Paauw, ze speelde te gehaast." Unicum 3 won, na de neder laag met 5-3 in de inhaalpartij tegen Pancras afgelopen don derdag, met 6-2 van Bilthoven. Unicum was al kansloos voor het kampioenschap. Beide ver- liespunten werden genoteerd in de mixed-dubbels. Met het 8-0 verlies toonde Dekker 2 eens te meer dat zij een niveau lager thuishoren. Een puntengemiddelde van één per wedstrijd leverde een laatste plaats op. Ook Zee en Duin 2 kwam met de hakken over de sloot. Een ge lijkspel bij Leimonias via winst van de mannensingles, het vrouwendubbel en één van de mixen was daarvoor voldoende. De Munnik 1 was niet in staat degradatie te ontlopen. Kam pioen MLTV'90 had in Leider dorp namelijk niet veel zin om cadeautjes weg te geven en ging vrolijk op weg naar een grote overwinning. Bij een stand van 5-0 ontstond er halverwege de mannendubbel echter een con flict, waarna MLTV'90 weigerde verder te spelen zodat de eind stand nog draaglijk, maar on voldoende, aanzien kreeg: 5-3. Ondanks de teleurstelling blijft coach Dick Hulsebosch geloven in zijn team: „Dit team hoort in de derde klasse." Totaal onverwacht duikelde ook Nieuw-Vennep naar een la ger niveau. Door de zware 7-1 nederlaag in Zeist tegen Shot 2, werden de bezoekers op de ranglijst voorbij gestreefd door de directe tegenstander. VIERDE KLASSE Meer dan een plaats in de top van het klassement zat er dit seizoen niet in voor Merenwijk 2. Gisteren werd wel met 5-3 van Hoofddorp 1 gewonnen. Hetzelfde verhaal gaat op voor Oegstgeest, dat niet verder kwam dan een eervolle tweede plaats na een 5-3 overwinning tegen Merlenhove 4. Hillegom 3 had tegen de nummer drie Unicum 4 aan vijf punten genoeg om zich kam pioen te kunnen noemen. Na de enkelspelen waren daarvan al vier binnen. Toen vervolgens ook nog de vrouwen- en man nendubbel werden gewonnen was het pleit beslecht. De mixed-dubbels werden dan ook niet meer gespeeld, maar onder de beide ploegen verdeeld. Zo werd ook de eer van Unicum nog gered (7-1). Ook Hillegom 2 behaalde in de thuiswedstrijd tegen Be Quick uit Gouda het kampioen schap. Daarvoor waren nog vier punten nodig. Toen bleek dat de tegenstander één man te 'kort kwam was er nog één partij die gewonnen moest worden. In de eerste mannen-single was dit gelijk het geval. Verder werden nog de tweede vrouwen-enkel en de vrouwen-dubbel gewon nen. De afsluitende mixed-dub bels werden gedeeld zodat de eindstand op 6-2 werd bepaald. Lisse behaalde volgens Den nis Versteeg 'een historische overwinning'. Na drie nederla gen met 8-0 en drie met 7-1 was de 5-3 overwinning inderdaad wel verrassend. Dennis Ver steeg: „We hebben nu laten zien dat de ruime nederlagen een geflatteerd beeld gaven." Tegenstander Zoeterwoude vergezelt Lisse naar de vijfde klasse. Boekhorst 1 was voor aan vang van de wedstrijd al zeker van het kampioenschap. Tegen de nummer twee Schiebroek 2 werd een klinkende overwin ning (8-0) geboekt, hetgeen hun overmacht in deze poule illu streert. Alle partijen werden 'gladjes' in twee sets gewonnen. Coach Gert-Jan Minnee: „We hopen volgend jaar met dezelf de samenstelling in de derde klasse uit te komen. Behoud is dan volgens mij zeker. Sassenheim kwam in de uit wedstrijd tegen het derde van Castricum. dat mede degrada tie-kandidaat was. niet verder dan een 4-4 gelijkspel. Een 6-2 overwinning was voor Sassen heim noodzakelijk om degrada tie ontlopen. Na de singles stond er al een 2-2 stand op de borden. Toen ook de eerste enkel in drie sets werd Na tweede achtereenvolgende degradatie LEIDEN. ERIKV verloren was voor Sassenheim het doek gevallen. De Boekhorst 2 behaalde te gen de kampioen Dash'35 3 maar één punt waardoor de de gradatie niet meer viel te ontlo pen. De Munnik 2 speelde gisteren tegen NWTL uit Amsterdam dat al kampioen was. Ook voor De Munnik stond er niets meer op het spel. Het verlu s mei 6 had derhalve geen invloed meer. ARENDO SCHREURS De tennissers van Dekker zijn in twee jaar tijd vanuit de hoofd klasse naar de tweede klasse ge zakt. Het hele seizoen moest het team van Richard van Rooy het stellen zonder de sterke Roe meen Cosac, die tegen alle af spraken in geen enkele keer ac te de présence gaf. Gisteren bleef Dekker opnieuw geen te genslagen bespaard. Patrick Kieboom viel met een blessure uit. EERSTE KLASSE Topspinners 2 - Dekker Ten nis 7-1 Hoewel mede-degradatiekan didaat Victoria met dezelfde cij fers verloor is de laatste plaats voor Dekker. De eer werd gered door Wimpe Thomas die zijn single gemakkelijk met 6-0 en 6 2 won. De geblesseerde Patrick Kieboom werd vervangen door coach Richard van Rooy (C2). Een buikspierblessure noopte hem zijn enkelspel op te geven bij een 4-1 achterstand Door die blessure gingen ook de mannen-dubbel en de tweede mix automatisch verloren. Ver der gingen de vrouwensingles en de eerste mix naar Topspin ners. De plannen voor volgend jaar zijn nog niet bekend, maar zeker is dat Brigitte Pardoel er gens anders gaat spelen. „Wat de doelstelling wordt hangt voor een groot deel af van het be stuur. In ieder geval zal er iets moeten veranderen aan de be trokkenheid van en met de club", aldus Richard van Rooy. Alta 1 - Hillegom 1 3-5 Op het nippertje bleef Hille gom in de eerste klasse. Zelf won het van Alta. maar het re sultaat van naaste concurrent Popeye GS 3 was minstens zo belangrijk. Urenlang na afloop van de eigen wedstrijd bleef Hil legom daardoor in het ongewis se over de toekomst van het vlaggeschip. Uiteindelijk kon de 5-3 nederlaag van Popeye met gejuich worden begroet. In de beslissende wedstrijd bleken de spelers goed met de druk om te kunnen gaan. Marco van Trigt en Petra Wessels won nen namelijk hun enkelspelen en ook het mannendubbel werd gewonnen. De twee resterende punten kwamen uit de mixen. Bij deze laatste partijen mf>et worden aangetekend dat Alta niet erg gemotiveerd meer was. aangezien zij zich op dat mo ment al hadden verzekerd van prolongatie in deze klasse. TWEEDE KLASSE Merenwijk 1 - Zoetermeer 1 2 4 Merenwijk 1 is nog niet klaar met de competitie, want zowel twee weken geleden legen Half weg als gisteren tegen Zoeter- meei *atd do wodniid nam* lijk voor de mixed - dubbels afge broken. Met Pinksteren zullen deze partijen worden uitge speeld en dan zal Merenwijk in vorm moeten zijn Minstens drie van de vier mixen tegen de 1 de één 1 rangiest zullen namelijk n worden gewonnen om degrada tie te ontlopen. De winstpartij- en van de Merenwijk kwamen gisteren op naam van Natalie van der Voort en het vrouwen dubbel. Zee en Duin 1 - Dash'35 1 3- 5 Zee en Duin heeft zich deze competitie geen zorgen hoeven maken. Niet over degradatie en niet over promotie Telkens scoorde jan Willem I ugthart genoeg punten om uit de geva renzone te blijven, maar even zoveel keer lieten zijn team- maats steken vallen waardoor een kampioenschap eveneens tot de onmogelijkheden bleven behoren. Gisteren ging het ook op deze wijze, want de punten kwamen binnen via: jan Willem Lugthart. het mannendubbel en de mix van N. ii« »-• V..-.,. en Leon Damen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15