Rijnsburgse Boys lokt drie ex-profs De Groot verzwakt selectie van UVS BW Den Bosch keert terug in eredivisie Veel vraagtekens rond selectie Denemarken De Sleutels boert best in afdeling Sport Beslissing in Spanje valt op laatste dag MAANDAG 1 JUN11992 Noordwijk verwelkomt twaalf nieuwelingen LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Rijnsburgse Boys heeft zich da nig geroerd op de transfer markt. De ploeg van Arie Kurver verwelkomde drie ex-profs (on der wie Cees Baas van Haarlem) en vier spelers uit de Haagse en Leidse regio. Noordwijk dekte zich in voor het verlies van Cees Marbus en Leonard van Utrecht naar Lxcelsior. Liefst 12 spelers 'meldden' zich aan de Duinwe tering. Jeffrey Stolk van EDO en Arjan van Heusden van RCLzijn de opvallendste nieuwelingen. Quick Boys versterkte zich Marcel Steenvoorden (Blauw Wit) en Dennis van Bekkum van RCH. ARC zag vijf spelers ko men. Katwijk sloot 'slechts' Hans Zwaan in de armen. RCL kwam als grote verliezer van de overschrijvingsperiode uit de bus. LEIDEN MAARTEN WIGGERS VOETBALMEDEWERKER Ruud de Groot heeft zijn huidi ge werkgever UVS een slechte dienst bewezen. De trainer, vol gend seizoen werkzaam voor Wilhelmus, neemt twee 'Leide- club. En dat zijn niet de sten: John van der Zwan en Paul Osenga. Voorts vertrok Ruud Boot naar Rijnsburgse Boys. UVS kreeg er nauwelijks verster king bij. De kersverse kampioen van de derde klasse, Docos, ziet de steunpilaren Paul Pikaar en Luc Kok naar Roodenburg ver trekken. De Kooiclub noteerde het verlies van Arno Lancel naar UDWS. De nieuwbakken derde klasser verwelkomde Hanno van Breugel (RCL), maar moest het vertrek van spits Steef Roodakkers toestaan. Gekomen: René de Graat J Bay (Waddinxveen) Weg; Arian van der Laan (Sparta), Rofel Turken Ed Léren (Alphense Boys). Martin Steenvoorden: kleuren blijven hetzelfde, de strepen zijn alleen gedraaid. foto marcel israel an van Boksel (Zwammerdam). Oven(Foreholte), T Al (SVA) o (gestopt). Dick Weyman (ge- AMSTERDAM GPD Hij kreeg dus gelijk. „Ik heb de spelers steeds gezegd dat we in elk geval tweede moesten wor den in de groep. Dat is belang rijk gebleken". Bondscoach Ri chard Möller Nielsen zei gister avond desondanks niet meer verwacht te hebben dat Dene marken alsnog naar Zweden zou kunnen gaan. Möller Nielsen hield zijn ploeg in elk geval niet voor niets voor zo veel mogelijk punten te scoren in de kwalificatie, ook toen Joegoslavië onbereikbaar s geworden. „We hebben het '84 -egen takt het Olympische elftal. Toen werden we derde, twee doelpunten ach ter Noorwegen. De DDR won de groep, maar trok zich op het laatste moment terug. Toen ging Noorwegen dus. Dat ben ik nooit vergeten". Eerder dit jaar hoorde Möller Nielsen al dat Denemarken stand-hy moest blijven, voor het geval Joegoslavië zich terug zou (moeten) trekken. „In januari hebben we dat te horen gekre gen. Maar ik had het niet meer verwacht. We hopen het goed te doen. al vertrekken we natuur lijk niet als favoriet naar Zwe den. We zullen zien. Op het ogenblik weet ik nog niet eens precies wanneer we eigenlijk vertrekken". Woensdag staat een oefen wedstrijd tegen GOS op het pro gramma, in Kopenhagen. „Dat is meteen onze enige test. Voor die wedstrijd heb ik achttien spelers opgeroepen, maar het is niet zeker of ze allemaal mee naar het LK gaan". Jan Heintze gaat zeker niet mee. Möller Nielsen: „Jan is in december geopereerd en te vroeg begonnen. De laatste twee maanden heeft hij bij PSV op pillen gespeeld. Van de me dische staf van PSV heeft hij twee maanden verplichte rust voorgeschreven gekregen. Die kan dus niet mee". Misschien dat Ivan Nielsen wel mee kan. Keeper Peter Schmeichel maakte zich afgelo pen weekeinde sterk voor een rentree van de oud-stopper van Feyenoord en PSV. „Ivan heeft een schitterend seizoen ge speeld bij BI903 Kopenhagen. We moeten nu niet meer kijken naar de toekomst, maar in Zwe den het sterkste elftal van het moment opstellen. Dan moet je Nielsen kiezen", aldus Schmei- chd. Nielsen zelf heeft zo zijn be denkingen. „Ik zit niet op een selectie te wachten", zei de 35- jarige Deen gisteravond vanuit Kopenhagen. „Ik zou het zelfs een verkeerde beslissing vinden als ik word geselecteerd. Ze moeten een jonge speler ne men. En ik weet sowieso niet of ik het zou doen. Misschien wei ger ik wel gewoon". De routinier is het zelfs niet eens met de beslissing Joegosla vië uit te sluiten van het EK. „Aan de ene kant is het wel mooi dat Denemarken alsnog gaat, aan de andere kant vind ik het verkeerd. Joegoslavië hoort te spelen en niet Denemarken. Zij hebben de groep gewonnen, Denemarken niet". Er is nog een andere reden waarom Nielsen niet staat te springen telefoon te krijgen van bondscoach Möller Nielsen. „Ik begrijp niet zo goed wat er alle maal gebeurt rondom de ploeg. Michael Laudrup wil niet onder Möller Nielsen spelen, Jan Möl- by wordt niet geselecteerd. Dat is raar. Ik denk dat het aan de coach ligt, dus dat zou voor mij ook een probleem zijn". LEIDEN RON HOOGENDAM In de Leidse zaterdagafdeling heeft Sleutels heeft het beste ge boerd. ASC deed het op zondag ook niet slecht komers. Het Nederlands volleybalteam heeft gisteren in Calgary de tweede wedstrijd tegen Canada de World League in vier sets gewonnen. De setstanden waren 12-15, 15-10, 15-12 en 15-11. De ontmoeting duurde twee uur en twintig minuten. Zaterdag zegevierde Nederland in een vijfsetter. MADRID ANP/RTR In de Spaanse competitie valt de beslissing over de landstitel op de laatste speeldag. Real Madrid en Barcelona, de twee kampi oenskandidaten, maakten gisteravond tijdens de voorlaatste ronde geen fout. Koploper Real versloeg op eigen veld subtopper Valencia met 2-1. Barcelona kleineerde met tien man Espanol voor eigen publiek, 0-4. Met een voorsprong van één punt gaat Real de finale in. De ploeg van Leo Beenhakker brengt zondag een bezoek aan Tene- rife, dat vrij is van degradatiezorgen. Barcelona ontvangt het ook al uitgerangeerde Athletic Bilbao. De club van Johan Cruijff heeft dank zij de royale zege op Espanol, die volgde op de klapper te gen Valladolid (6-0). een net iets beter doelsaldo dan Real (48 te gen 47) afgedwongen. Een gelijkspel is, bij winst van Barcelona, voor Real nu fataal. Koeman nam bij Barcelona afscheid voor dit seizoen met de openingstreffer in de dertigste minuut uit een twijfelachtige strafschop. Na de rust voerde Barcelona bij vlagen een show op. Espanol, dat in tegenstelling tot Valladolid bij het begin van het duel geen erehaag voor Barcelona vormde, had vrijwel niets in te brengen. Beguiristain. Eusebio en Ferrer gaven de onbedreigde overwinning meer reliëf. Valencia maakte het Real Madrid in eigen stadion uiterst las tig. De ploeg van Beenhakker had het taaie verzet van de bezoe kers in vroegtijdig stadium kunnen breken, maar vele kansen werden onbenut gelaten. Met een prachtige actie opende Michel in de 43ste minuut de score. Topscorer Hierro verdubbelde de voorsprong kort na de rust tot 2-0. Valencia gaf echter niet op. Uit een strafschop bracht Roberto in de 68ste minuut de stand op: 2-1. FC Antwerp won voor eigen publiek de tweede wedstrijd met 1-0. nadat het eerste duel in 1-1 was geëindigd. Internatio nal Eric Viscaal heeft nu geen verplichtingen meer bij zijn club. die dit seizoen kwalificatie voor Europees voetbal miste. De oud speler van PSV meldt zich weer in het trainingskamp van Oranje en zal de groep tot na het EK niet meer verlaten. FC Antwerp treedt op 7 juni in Brugge in de finale tegen KV Mechelen aan, dat Standard Luik op eigen veld met 0-2 verraste. In de Griekse voetbalcompetitie is AEK Athene gisteren voor de negende keer landskampioen geworden. De ploeg van de Joegoslavische trainer Dusko Bajevic verzekerde zich van de titel met een overwinning van 2-0 in de thuiswedstrijd tegen stadge noot Apollon. Competitieleider Jan Huijbregts kan BW Den Bosch in zijn ad ministratie bijschrijven als ze ventiende deelnemer aan het komende seizoen in de eredivi sie. i >e Brabantse ploeg mo< ht gisteren ervaren hoe de voetbal lerij soms toch nog gerechtig heid brengt. De zege van 3-0 op Go Ahead Eagles, dat woensdag met 1 -0 had gewonnen, tilde de nummer twee van de reguliere ranglijst met kampioen Gam- buur naar het hoogste plan. De Deventer ploeg, danig ontluis terd, strijdt op 3 en 8 juni met FC Den Haag om de laatste be schikbare plaats. Hans van der Pluym stond erbij en keek ernaar. De carnavaleske toestanden in het stokoude sta dion De Vliert, die even te vroeg begonnen, leken aan hem voor bij te gaan. Een beleefd handje, daarbij bleef het. geen zichtbare emoties. En dat terwijl Van der Pluym het prototype van de clubman is. Op 1 juli is hij 25 jaar in dienst van de club uit de Brabantse hoofdstad. Eerst als doelman, later als assistent-, nu als hoofdtrainer. „Het feest is voor de spelers", sprak hij nuchter, maar straalde van bin Nuchter was Van der Pluym al luttele minuten na het laatste fluitsignaal ook over de toe komst. „We hebben in iedere li nie versterking nodig." Maar manager Van der Laar houdt niet van al te grote financiële ri sico's. „Kan het niet. dan krij gen we het iii de eredivisie erg moeilijk aldus de trainer. Uitgerekend Jan van Grinsven Feest in Den Bosch. Oefenmeester Hans van der Pluim - een man voor wie dubtrouw nog bestaat - wordt omhelst na de 3-0 zege op Go Ahead Eagles. foto anp speelt in deze een cruciale rol. De rossige doelman wordt door kenners al jaren als eredivisie waardig beschouwd. Nu zijn club na twee jaar eerste divisie weer op het hoogste niveau te rug keert, dreigt een scheiding. Van Grinsven. door de suppor ters als eerste op de schouders gehesen, heeft vandaag een sol licitatie-gesprek bij MW. „Als ze op mijn eisen ingaan, ben ik weg", aldus Van Grins ven. „Hoeveel moeite het me ook zal kosten. Van der Pluym was mijn voorganger, hij heeft me ontdekt, begeleid, is een soort tweede vader voor me ge worden." Den Bosch deed de doelman een» aldus Van der Laar, uitstekend aanbod. „Maar", weet Van Grinsven. „als ik voor MW bedank, zou ik inc h een dief van rattn eigen portemonnee worden." En dat gunt niemand hem. ..Ik ben de eerste die hem met zijn eventu ele transfer naar MW zal felici teren", zei Van der Pluym. Go Ahead Eagles, dat behalve de periodewinst dit seizoen middelmatig presteerde, werd geheel verdiend van de lonken de promotie afgehouden. De ploeg moest al na zeven minu ten voorstopper Maaskant mis sen die de doorgebroken Der- ksen horizontaal trok en rood kreeg van arbiter Van der Ende. „Na de winterstop heeft geen scheidsrechter die regel meer gehanteerd", klaagde de verlie zende trainer Jan Versleijen na afloop, tegen beter weten in. „Tegen elf of tien man, dat had niet uitgemaakt. We hebben de beste wedstrijd van het seizoen gespeeldwees Van der Pluym op de perfecte timing. Feit was wel dat de snelle nu merieke minderheid Go Ahead Eagles verlamde. Na dertien mi nuten blunderde de anders zo klemvaste doelman Ensink bij een half mislukte kopstoot van Van der Looi: 1-0. De ploeg uit Deventer werd vervolgens volle dig overklast door Den Bosch dat kans op kans kreeg. Het eni ge, dat de zonder de geschorste spits Van Schijndel spelende thuisclub kon worden verweten, was het (te) lang uitblijven van de genadeklap. De lat, bij een vrije trap van Gösgens en een leep lobje van Brusselers, hield tweemaal de spanning tot en met de rust intact. De wil was volop aanwezig, het raffinement en dat kleine beetje geluk ont braken. Pas na de hervatting drukte Den Bosch het niet alleen aan staande klasseverschil in twee doelpunten uit. Nijhuis (na een gruwelijk misverstand) en Brus selers (na goed voorbereidende werk van Broeken) waren de makers. Het feest kon beginnen, waarbij de supporters nog even de wantoestanden van de be kerfinale 1992, tegen Feye- noord, trachtten te imiteren.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 14