Sport ZWEDEN Bollegraf begint nieuw tennisleven Van der Loo op NK studenten veelzijdig Blind teleurgesteld in Michels ZATERDAG 30 ME11992 21 Gelijkenis q In de aflevering van de gelijkenis aan- Z J dacht voor de tweeling Karei en Peter van Schie, oud-spelers van Scylla. Morgen worden ze veertig Een mooie aanleiding, vin den ze, om op hun verjaardag de Leidse mara thon te lopen herman joustra e koning rob onderwater Turn wed strijden De Leidse gymnastiekvereniging Groen Wit organiseert vanmiddag promotiewedstnjden turnen voor jongens en heren. Plaats van han deling is de Vijf Meihal in Leiden, de aanvang is 14 30 uur. De belangstelling voor de wed strijden is groot. Inmiddels zijn bijna 90 in schrijvingen binnen. Bakken water voor marathonlopers leiden Als de warmte aanhoudt, gaan de marathonlopers in Lei den morgen barre tijden tegemoet. Om de lopers tegemoet te komen heeft de organisatie acht extra waterposten langs het parcours ingericht, en doet het tevens een oproep aan het pu bliek om met water voor de deelnemers klaar te staan. Voor de halve marathon meldden zich gisteren de ex-topsporters Gerrie Knetemann en Hein Vergeer in gezelschap van ex-quizmaster Fred Oster. Toplaag atletiekbaan deugt nog niet leiden De renovatie van de Leidse atletiekbaan lijkt een gebed zonder eind te worden. Ook nadat voor de tweede keer een nieuwe kunststof toplaag is aangebracht, vertoont de baan bob bels. Aannemer NBM heeft onmiddellijk contact opgenomen met de Duitse firma die het materiaal heeft aangebracht. Vol gende week analyseren de Duitsers de plekken die vooral s och tends opzwellen. Volgens directeur Sport en Rekreatie Jan Dui- vesteijn van de gemeente Leiden lopen de wedstrijden om de Gouden Spike op zaterdag 6 juni geen enkel gevaar. Kat kruist pad Van der Veer leiden De deelname van favoriet Theo van der Veer aan de tien kilometer die morgen aan de Leidse marathon is verbonden is gisteren in gevaar gekomen. Van der Veer kwam op zijn fiets na een botsing met een kat ten val. De AV Holland-atleet liep daar bij een gekneusde ribben op. Katwijker Jan-Dirk Hazeleger heeft zich gisteren alsnog ingeschreven voor de tien kilometer. Noordwijk raakt voorhoede kwijt noordwuk Naast Leonard van Utrecht van Noordwijk heeft nu ook zijn ploegmaat en spits Bram Marbus een contract getekend bij eerste divisieclub Excelsior. Noordwijk dreigt daarmee zijn gehele frontlinie kwijt te raken, want ook voor Patrick Scheurwa ter bestaat belangstelling bij betaalde clubs. UEFA geeft Joegoslavië groene licht newport/leksand Het lot van de Joegoslavische voetballers ligt in handen van de leden van de veiligheidsraad van de Verenigde Naties. De UEFA gaf gisteren in Wales de Joegoslaven onder voorbehoud het groene licht over deelneming aan de eindronde van de EK in Zweden. Het voorbehoud houdt in dat de veilig heidsraad geen resolutie aanneemt waarin niet alleen sprake is van economische en politieke sancties maar bovendien van een sportboycot van Joegoslavië. Dinsdag 02 juni 1992 NOORDWIJK - NEDERLANDS ELFTAL Jongeren t/m 12 jaar..... f 5,- Toegangskaarten, welke worden toegestuurd, kunt u bestellen door overmaking op bankrekeningnummer: 88.94.09.455 t.n.v. V.V Noordwijk. Giro Nutsspaarbank: 3946 Voorverkoop: Sig. mag. C. Barnhoorn, Piet Heinstr. 48-50 Noordwijk leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker Hanno van der Loo en Peter Verkade toonden zich ook op de tweede dag van de Nederlandse studentenkampioenschappen in Leiden kundig op een hand vol nummers. Verkade bleek gisteren de sterkste van het tweetal dat zich voorbereid op de Nederlandse meerkamp kampioenschappen.'Vooral zijn 7,11 bij het verspringen (goed voor een tweede plaats) maakte indruk. Over de twee dagen genomen is de lijst van Hanno van der Loo echter het meest imposant: 56,50 met de speer, 4,50 met de polsstok, 1,90 hoog en 6,71 ver zijn prestaties die over ander halve week in Bergen op Zoom op de meerkampkampioen schappen niet zullen misstaan. De beste klassering op de twee de dag was een zesde plaats bij het hoogspringen. In de halve finales van de 110 meter horden sneuvelde de student bewe gingswetenschappen met 16,25. Wel bleef hij Bob Dongelmans van AAV'36 nog voor 16,45). Voor Peter Verkade beteken de zijn verspringserie (viermaal boven de zeven meter) een re vanche op een slechte eerste dag bij het kampioenschap. De winst op dit onderdeel ging echter naar de voormalig Ne derlands kampioen Ydp van Oostende, die Verkade in zijn laatste poging voorbij streefde beslissingswedstrijd om promotie naar 3e klasse KNVB zondag 31 mei om 17.00 uur DOCOS - STOLWIJK Terrein v.v. Bodegraven Sportpark Zuid a ld Groene Zoom advertentie aangeboden door H. VAN DER POEL VERZEKERINGEN B V. Zoeterwoude (7,17). Na het verspringen bleek een aanvangshoogte van 1,95 bij het hoogspringen voor Ver kade te hoog gegrepen. Bij het discuswerpen hield hij Van der Loo met een verschil van 22 centimeter af van de finale (38,06 om 37,84). De sterkste Alphense vrouw was Trudy van Deuren met de derde plaats op de 400 meter (61,85). Mariëlle Stokdijk sprong 5,12 meter ver. Uit de Leidse re gio deed Leonie Wijn goede za ken. De Leidse studente won de 400 meter horden (63,38) en werd vierde op de kwart afstand (15,36). AV Holland-atleet Remy Eng- wegen verbeterde zich voor de tweede keer in één week met de slingerkogel. Na een zware val tijdens het inwerpen, groeide hij in de wedstrijd. Gesteund door onder meer broer Ludy (ongetraind 33,38) slingerde hij 49,88. Bij de vrouwen leverde Monique Schoenmaker van AV '47 een opvallende prestatie met de vier-kilo slingerkogel (40.02). De trots van de organisatie, Mark van Bel van De Bataven, leverde een knappe prestatie op dc 800 meter. De verwachte taktische race bleef uit, waar door de student bedrijfskunde dapper vechtend voor een per soonlijk record (de tweede in één week) van 1.55.07 uit kon komen, goed voor een zesde plaats. Het tennisleven van Ma- non Btfllegraf hangt niet van succes aan elkaar. De potige Ermelose heeft nog maar zelden een aanspre kende partij gewonnen en gaat al zeven jaar lang kleurloos en anoniem door het circuit. In een paar da gen kan er echter veel ver anderen. Voor het eerst in haar loopbaan bereikte ze gisteren de laatste zestien van een Grand Slam- toemooi. Bij de Open Franse won ze in de derde ronde van Manuela Maleeva-Fragnière, de oudste van de drie Bulgaarse zusjes en nog altijd de nummer tien van de wereldranglijst. De overwinning in twee sets (7-5, 6-2) baarde opzien. Maar meer nog was het spel van Bollegraf reden voor verba zing. Met zeer aanvallend en avontuurlijk spel dwong ze de Bulgaarse naar achteren. Nou heeft Maleeva al vele potjes van achter de baseline gewonnen, gisteren kreeg ze geen vat op de scherpe ballen van haar tegen stander. Risico's Steeds was het Bollegraf die voor de punten ging en risico's nam. De aanval werd beloond en terecht, want het oeverloze 'geprik' verziekt al genoeg vrou- weflpartijen en verdient het om te worden afgestraft. In de eerste set nam Bollegraf al snel afstand (4-1), om daama toch nog de voorsprong prijs te geven. In de slotfase van de openingsset hield ze de zenu wen in bedwang. Hoewel alle games erg close waren in de tweede, spraken de cijfers dui delijke taal: 6-2. Na de laatste klap sloeg de winnares van blijdschap een bal over de tri bunes het Bois de Boulogne in. „Het is ongelofelijk", aldus de Nederlandse, nog nazwetend. „Ik sla de ene winner na de an dere en er zitten zelfs aces bij. Dit is absoluut de mooiste over winning uit mijn leven." Slechts een keer eerder won ze van een top tien-speelster. Dat was Con- chita Martinez, een scalp die haar veel minder voldoening schonk dan deze. „Ik kreeg er een kick van. Het Manon Bollegraf bracht de Bulgaarse Manuela Maleeva met avontuurlijk leek wel of de duizenden men sen langs de baan allemaal Ne derlanders waren. Ze waardeer den mijn spel, geloof ik," aldus een dolgelukkige Bollegraf, door haar collega's 'Bolli' genoemd. Bollegraf heeft er in eigen land altijd een beetje bijgehan gen. De mannen slokken nu eenmaal veel aandacht op in het circuit en als er al over de vrouwen werd gesproken, dan ging het vooral over Brenda Schultz. Maar in Parijs is ze niet langer het vijfde wiel aan de wagen. Sterker. Bollegraf trekt de Ne derlandse kar en is nog de enige Hollandse vrouw in het enkel spel. Het scheelde niet veel of Ma- non Bollegraf had deze plotse linge wending in haar profleven niet meegemaakt. De zeven ja- duidelijk de magere jaren. „Met mijn coach Auke Dijkstra zat ik op dood spoor. Het had in een half jaar afgelopen kunnen zijn met me. Het had geen zin om zo door te gaan." Het dieptepunt bereikte ze vorig jaar op dezelfde hanen waar ze gisteren schitterde. Ze verloor in de eerste ronde op een genante manier van ene El- na Reinach (6-2, 6-0) en werd zelfs door haar coach toen aan de schandpaal genageld in de pers. Volgens Di|kstM MM het een schande hoe de Nederland se vrouwen en zijn pupil in het bijzonder op de baan stonden. „Alle grote toernooien afreizen, de eerste ronde verlie zen en toch mooi 60.000 gulden vangen", aldus Dijkstra. Bollegraf was overigens een jaar geleden niet minder ont daan. ..Ik besefte wat ik had ge daan. Na de wedstrijd heb ik mijn racket helemaal stuk gesla gen. Het hangt nu boven mijn bed, als een soort aandenken en ook aisles." Na Parijs 1991 besloot ze de zaken anders aan te pakken. Nu plukt ze al de vnjchten van haar nieuwe tennisleven. Er is nogal wat veranderd in haar aanpak. Ze verruilde Auke Dijkstra voor Ron Timmermans. Bij die coach heeft ze ook krachur.tim rs trr beschikking. „Ik zit nu drie keer per week m en fitnesscentrum. Krijg krachttraining van een ex- karatekampioen Ik weet niet wat ik meemaak. Vroeger train de ik vooral voor mezelf. Dan weet je wel hoe het gaat. als je moe bent stop je. Nu ga ik door, want iedereen gaat door. Het lijkt wel of ik bij de comman do's zit. Het gevolg van de trai ningen is dat ik perfect beweeg op de baan. Dat is wel eens an ders geweest. Misschien ben ik een beetje laat aan deze werk wijze begonnen, maar ik dacht altijd dat het wel goed ging zoals ik het deed Jot f'.iri|s vo rig jaar dan." Goed bewegen en een bere- conditic betekenen nog niet goed spelen, beseft ze. „Nee, maar Ron Timmermans heeft me veel bijgeleerd. Dat typische graveltennis met veel topspin zit er nu in. Ze hoeven niet \1ak over dat net. Daar hebben we keihard aan gewerkt. Mijn fou- t en percentage gaat met spron gen achteruit." Bollegraf (ranking 57) speelt in de volgende ronde tegen de als twaalfde geplaatste Francai- tt Nathalie I auzjat. Ze zal weer boven zichzelf uit moeten groeien In die parti| om te over leven. Dat lijlrt echter op dit moment geen enkel probleem voor de herrezen Bollegraf. Ivan Lendl uitgeschakeld De rentree van Ivan Lendl op Roland Garros is de Tsjecn slecht bevallen. De Braziliaan Jaime Oncins maakte in de tweede ronde al een einde aan de illusies van de 32-jari- Lendl deed de afgelopen twee jaar niet mee in Panjs. waar hi) in 84. '86 en '87 won. Ondanks zijn recente val uit de top tien en zijn ma gere resultaten dit iaar voel de hij zich nog kanshebber Na twee gewonnen sets h 3. 6-3), moest Lendl IBMO Oncins inbinden. Met 3-6. 2- 6 en 6-8 moest hij alsnog de overwinning aan zijn elf jaar jongere tegenstander laten Lendl. „Ik ben niet boos. wel ontzettend teleurgesteld Oncins een specialist op gravel is aan een sterk jaar bezig. Hij stond in januari aan de basis van de smadelij ke nederlaag die het Duitse Davis Cup-team in Brazilië leed. In de week voor de Open Franse won hij het graveltoernooi van Bologna. Brenda Schultz moest gis teren afhaken in het enkel spel op Roland Garros Dc 21-jangc Nederlandse ver kx>r in twee sets (3-6. 4-6) van Jana Novotna. Ondanks haar nederlaag in de derde ronde tegen de als tiende ge plaatste Tsjechische was Schultz vol vertrouwen na af loop. Ze richt haar vizier al weer op Wimbledon. Daar won ze ooit het juniorentoer- nooi. jaren geleden. „Ik moet nu maar eens een keer het senioren toernooi winnen", aldus Schultz. JEUGDTRAINER voor trainingen op maandag an woensdag, alsmede bege leiding op zaterdag. Uw schriftelijke sollicitaties richten aan: Secr. C. v. Dulvenboda, Klimop/oom 60, 2353 RK. Leiderdorp. Tel.: 071-891922. SCOREBORD tMie-OS-4 7-6. Co» Bondscoach Rinus Michels tijdens de persconferentie gisteren in Noordwijk. fotc noordwijk gpd Heel even wist Danny Blind zich met zijn hou ding geen raad. Moest hij uiting geven van zijn kwaadheid omdat bondscoach Rinus Michels in hem vooralsnog niet meer ziet dan de reserve- Koeman? Of deed hij er verstandiger aan zijn emoties te beteugelen door koel te reageren? De aanvoerder van Ajax, door verslaggevers op de hoogte gebracht van de plannen die Michels met hem heeft, koos voor een mix van beide. Blind: „Als hij mii niet als verdediger ziet, zou d^t bete kenen dat hij mij niet als basisspeler ziet. En daar ben ik zeer teleurgesteld over." De 30-jarige Zeeuw liet weten de gedachten gang van Michels ook niet te begrijpen. „Ik heb", legde Blind uit, „van de laatste twaalf interlands er tieneneenhalf aan de rechterkant in de verde diging gespeeld. Ik ga er dus vanuit dat ik ook aan die rechterkant kan spelen, anders zou Michels me niet zo vaak achter elkaar op die positie heb ben laten staan. Dat hij mij nu niet meer als ver dediger ziet, vind ik daarom maar een vreemde zaak. Het valt me koud op mijn dak. want toen ik met het Nederlands elftal in trainingskamp ging. deed ik dat met de intentie rechtsback te den." Die positie is volgens Michels evenwel beter bezet met Berry van Aerle. Met zijn clubgenoot Adrie van Tiggelen vormde de PSVcr woensdag tegen Oostenrijk al het tweetal mandekkers en vanavond tegen Wales zal dat niet anders zijn. Blind fungeert tegen dc Britten als libero van Oranje. Michels: ..Ik heb op dit moment twee kandidaten voor de libero-positie, Blind en Koeman." Opstelling tegert Wales: Van Breukelen; Blind; Van Aerle. Van Tiggelen; Rijkaard. Wouters. Berg kamp, Witschge; Gullit, Van Basten, Roy. BILJARTEN Cn»rtt (VSeSI Gom, (So*) 6 J b 60. tl <B*> Mwncfwi (0w) 11 I crat(VSi-J» 1 If'«l6 t> 2 b j. i.»- «K Uo»«l Utmi 6-7 6-J 6-1 utt E.K. VOETBAL ZWEDEN VLIEGREIZEN.; ƒ775.- Soctogrr "ar*»»*! fl(l j* egt- wnrtt Antes a» «m REIS8URO VANGERWEN 040- UMF6 040

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21