Nederlanders verder UEFA hakt vandaag knoop door Sport Indurain slaat z'n slag in de Giro VRIJDAG 29 ME11992 28 REDACTIE HERMAN JOUSTRA McEnroe verdient geen stuiver parus John McEnroe heeft aan zijn kortstondig optreden in Pa rijs niets overgehouden. Een drieletterwoord waarmee hij een fotograaf uitfoeterde tijdens zijn partij tegen Niklas Kulti, kwam de Amerikaan te staan op een boete van 7500 dollar. Gelijk aan het bedrag, dat hij als verliezer van de eerste ronde ontving. Daar zal McEnroe niet van wakker liggen. Wel van de schorsing die hem boven het hoofd hangt en die zijn afscheidstoernee in gevaar brengt. Het is namelijk alweer de tweede keer dat McEn roe tegen een stevige boete oploopt. Jos Lansink grijpt Grote Prijs hickstead» Jos Lansink is tijdens het befaamde internationale concours hippique van de Zuidengelse plaats Hickstead op He melvaartsdag tot grote hoogte gestegen. De 31 -jarige ruiter uit Weerselo toonde zich in het gezelschap van een hele rits concur renten de sterkste in de wedstrijd om de Grote Prijs met het paard Egano. Dat leverde mede-eigenaar en bondscoach Hans Hom het lieve sommetje van ruim 80.000 gulden op. TT-circuit dicht voor verkeer assen I let Asser TT-circuit gaat definitief dicht voor alle verkeer. B en W van Assen hebben hun goedkeuring gehecht aan dit plan. Met deze afsluiting die nog voor de komende TT, eind juni, moet ingaan, hoopt B en W dat er een einde is gekomen aan de stroom ongelukken en zware verkeersovertredingen van de laatste jaren. I let circuit was in de zomermaanden op zondag al gesloten. Dat bleek niet voldoende, want om toch te kurlHen ra cen' trokken de gelegenheidscoureurs er op werkdagen naar toe, om' eens fijn de gashandle open te gooien. Enige weken geleden vond een motorrijder zelfs de dood, toen hij tegen een auto klapte. Piet Paul verlaat rugbybond Amsterdam Piet Paul, met Theo Snijders de laatste vier jaar ver antwoordelijk voor het nationale rugby team, heeft zijn contract met de Nederlandse Rugby Bond (NRB) niet verlengd.' De Roosendaalse commando Paul heeft een aantrekkelijke aanbie ding gekregen van de rugbyclub Etten-Leur (REL) en deze geac cepteerd. I let is nog niet bekend wie Paul, die tevens de b-selec- tie trainde, zal opvolgen. Ook de twee fysiotherapeuten Develing en Mahier zullen hun contracten niet verlengen. Het bestuur van de bond zal tevens op zoek moeten naar een nieuwe coach voor Jong-Oranje. Erik Hengeveld vertrekt voor twee jaar naar de VS. Joegoslavië wel of niet naar EK in Zweden? florence/cardiff cpd Op papier trapt Joegoslavië over dertien dagen af tegen Enge land op het EK. Het is echter nog maar de vraag of de natio nale ploeg van het in staat van ontbinding verkerende land welkom is in Zweden. De UEFA zal daarover vanavond een be sluit nemen in een speciale ver gadering in het dorp Llantrisant bij Cardiff. „De aanwezigheid van een Joegoslavische ploeg in Zweden levert extra risico's op. We kun nen onze ogen niet sluiten voor wat er in Bosnië gebeurt. De Zweedse regering moet instaan voor de veiligheid van onze deelnemers, maar als zij die niet kan garanderen zullen wc maat regelen nemen", meende Lenn- art Johansson, de voorzitter van de Europese voetbalunie gister avond. De UEFA bepaalde in ja nuari al dat Denemarken de plaats van Joegoslavië zal over nemen. De Deense ploeg is in staat van paraatheid gebracht en speelt woensdag een oefen wedstrijd tegen het GOS. ,,ln de afgelopen dagen zijn de UEFA en het Zweedse orga nisatiecomité gewaarschuwd door actiegroepen dat het toer nooi wordt ontregeld wanneer Joegoslavië toch meedoet. Er is zelfs gedreigd met bomaansla gen. Daarbij komt dat Joegosla vië het stadje Ystad heeft geko zen voor het trainingskamp. Juist daar leeft een Kroatische minderheid en komen wekelijks honderden vluchtelingen uit Slovenië en Bosnië aan. De situ atie is ernstig, daarom komen we vandaag bijeen", legt Jo hansson uit. Er bestaan niet alleen politie ke twijfel over het nut van de deelname van Joegoslavië. In de afgelopen maanden is de selec tie onder politieke druk behoor lijk gedevalueerd. Belangrijke spelers als Prosinecki, Boban, Jami (Kroatië), Hadzibegic, Ba- zdarevic (Bosnië), Pancev (Ma cedonië) en Katanec (Slovenië) weigeren voor Joegoslavië uit te komen, terwijl in het afgelopen weekeinde bondscoach Osim aangeslagen door de terreur in zijn woonplaats Sarajewo zijn functie neerlegde. „Het heeft helemaal geen zin om over voetbal na te denken, als mijn stad met de grond wordt gelijk gemaakt", huilde de oud-speler van Zwolsche Boys bij zijn af scheid. Gisteren arriveerde het res tant, dat de Joegoslavische vlag in Zweden wil verdedigen, in Stockholm. De ploeg bestaat uit 18 man, waarvan zes Serviërs, zes Montengrijnen, twee Bos- niërs, twee Macedoniërs en twee Slovenen. Woensdagavond verloor de ploeg een oefenwed strijd bij de Italiaanse club Fio- rentina met 2-1. „De UEFA heeft ons de toegang niet verbo den. We weten eigenlijk van niets, maar ik kan de bezwaren begrijpen. Mijn spelers zijn ech ter geen Servische soldaten, maar sportmensen", zo rea geerde de nieuwe coach Milja- nic gelaten vlak voor vertrek uit Italië. Aanvoerder Savicevic, die woensdag een contract bij AC Milan ondertekende, vindt dat Joegoslavië op het EK toch van de partij moet zijn: „We hebben ons voor dit toernooi geplaatst. Het team is inderdaad verzwakt, maar iedereen is uit vrije wil op gestapt en niet onder druk van het Servische leger. De nationa le ploeg is onafhankelijk." Frankrijk Net als Rinus Michels gebruikte de Franse bondscoach Michel Platini woensdag het oefenduel van zijn team tegen Zwitserland om het het grootste gedeelte van zijn selectie voor de eind ronde van het Europees kam pioenschap te testen. De aange paste formatie verloor met 1-2, waarbij een voorsprong werd weggegeven. De Zwitser Bonvin scoorde in beide helften een keer. Voor Frankrijk had Divert de score in de eerste helft ge opend. Platini experimenteerde in Lausanne, voor een deel nood gedwongen. De Franse bonds coach kon geen beroep doen op de geblesseerde spits Jean-Pier- re Papin en verdediger Amoros. De voorhoede Divert en Can tona maakte niet al te veel indruk. Cantona, tegenwoordig actief voor de Engelse kam pioen Leeds, werd in de tweede helft vervangen door Cocard. In totaal wisselde Platini zes spe lers. Eentje minder dan Michels bij Oranje deed tegen Oosten rijk. Zwitserland profiteerde van de vele veranderingen, die het Franse spel niet ten goede kwa men. Divert bracht Frankrijk na twintig minuten nog wel op voorsprong. De spits werd als laatste aan de selectie toege voegd. Acht minuten later maakte Bonvin gelijk. Achttien minuten voor het einde, toen Platini bijna zijn hele team al had omgegooid, besliste dezelf de speler het duel. „Ik kan niet tevreden zijn met de uitslag", was het commen taar van Platini. „Toch heeft de ze test interessante gegevens opgeleverd. Tegen Nederland kijken we volgende week weer verder." Zweden Zweden lijkt nog niet helemaal klaar voor de eindronde in ei gen land, die op 10 juni begint. De ploeg van Tommy Svensson won woensdag weliswaar de vriendschappelijke interland wedstrijd tegen Hongarije met 2-1, maar defensief zoekt het team nog nog naar de juiste op stelling. Zweden opent de eindronde met het duel tegen Frankrijk. De ploeg kende woensdag avond in Stockholm twee goede periodes: aan het begin van de eerste en tweede helft. Midden velder Schwarz, spelend in de Portugese competitie bij Benfi- ca. scoorde echter pas in het laatste kwartier van de eerste helft twee keer, toen Zweden onder druk stond. Na de rust verkleinde invaller Marton de marge tot één treffer. „We hadden het duel aan het begin van de tweede helft defi nitief moeten beslissen", meen de Svensson. „De concentratie werd echter minder, hetgeen vele slappe passes tot gevolg had. Dit was een goede les voor ons." In defensief opzicht maakten de jonge verdedigers Patrik An- dersson en Joachim Bjorklund een zenuwachtige indruk. Voor in gaf Tomas Brolin aan bij de Italiaanse bekerwinnaar Parma duidelijk sterker te zijn gewor den. Hij stelde Schwarz na goed een half uur in de gelegenheid de score te openen. Ook de tweede treffer van de midden velder werd negen minuten la ter door Brolin ingeleid. „Enkele periodes functioneerde het team naar behoren", was de mening van Svensson. Bij Hongarije maakte Feye- noorder Kiprich het hele duel vol. Boycot van Het Melkhuisje afgeblazen Alle Nederlanders die de eerste schifting van Roland Gar ros overleefden, hebben ook in de tweede ronde het hoofd koel gehouden. Manon Bollegraf, Brenda Schultz, Michiel Schapers en Richard Krajicek stoomden door naar de laatste 32. de geplaatst). Brenda Schultz produceerde gisteren weer eens mannelijke mokerslagen.-Amy Frazier werd er stil van. De Amerikaanse toch nummer zestien van de wereld kreeg in de eerste set maar één game. In de tweede hervond ze zich (3-6), maar het Hollandse service-kanon won opvallend simpel de beslissende reeks: 6-1.3 6,6 2 Eergisteren sneuvelden Paul Haarhuis en Mark Koevermans al. Haarhuis stond op dinsdag al op de rand van de afgrond toen zijn partij legen Michael Chang werd afgebroken vanwege de duisternis. De Amerikaan ging een dag later gewoon op dezelf de voet verder en maakte de derde set, die was gestaakt bij 3- 1, uit met 6-3. De score van de eerste twee was 6-4 en 6-3. Mark Koevermans haakte ook in de eerste ronde af. Woensdag stuntte de Rotterdammer nog wel in de eerste set tegen Aaron Krickstein (6-3). Daarna was het over en sluiten: 3-6, 1 -6,3-6. Manon Bollegraf overleefde drie matchpoints in de tweede ronde tegen Petra Thorcn-. De Finse moest alsnog buigen in de spannende derde set, 6-2, 4-6, 7-5. De Nederlandse zal boven zichzelf uit moeten stijgen om Richard Krajicek speelde ook in zijn tweede partij op Roland Garros bij vlagen indrukwek kend tennis. Hoewel de taaie vechtersbaas Magnus Gustafs- son hem tot lange rallies dwong, gaf de Hagenaar geen krimp. In vier sets (6-3, 6-4, 4-6, 6-1) trok hij de wedstrijd naar zich toe. Krajicek had tegen de num mer 35 van de wereldranglijst minder problemen dan vooraf werd verwacht. „Ik voel me goed. Het is prettig dat ik ook kan winnen zonder alleen op mijn service te leunen. Tennis is meer dan alleen maar de op slag", aldus de als twaalfde ge plaatste Nederlander, die zater dag tegen de winnaar van het duel Nargiso-Perez uitkomt, laatstgenoemde speelt mee in het Davis Cup-team van Urugu ay dal in september tegen Ne derland tennist. Michiel Schapers rekende af met de Canadees Chris Prid- ham in vier sets: 7-6 (8-6), 5-7, 6-2, 3-6, 6-3. De 32-jarige routi nier is aan een opmerkelijke se rie bezig, die naar verwachting in de derde ronde wordt afge broken tegen de Tsjechische linkshander Petr Korda zeven- ook de derde partij te Ze ontmoet nu Manuela Malee- va-Fragniere, de als achtste ge plaatste Bulgaarse. Melkhuisje Een boycot van Het Melkhuisje door een aantal Nederlandse tennissers is gisteren afgebla zen. Mark Koevermans en Paul Haarhuis meldden woensdag op Roland Garros nog dat de meeste Hollandse spelers het graveltoernooi doelbewust wil den negeren. Die boycot-actie werd gisteren afgeblazen. Volgens Haarhuis en Koever mans wordt in Hilversum, waar het evenement op 20 juli begint, financieel te weinig gedaan voor de vaderlandse tennissers. Ter wijl zij toch. net als de buiten landse vedetten, voor een goede kaartverkoop zorgen. Haarhuis woensdag na zijn verliespartij tegen Chang: „Toernooidirec teur Van Eysden moet maar eens leren dat hij blij moet zijn dat wij komen. Ik denk niet dat ik naar Hilversum ga." Koever mans sprak later op de dag de zelfdewoorden. De twee spelers wekten de in druk dat hun collega's er ook zo over dachten. Daarom zou de mogelijkheid van een totale boycot bestaan. In werkelijk heid waren Michiel Schapers en Richard Krajicek al van plan om eind juli op snelle banen te gaan spelen. De baas van Het Melkhuisje, Piet van Eysden, was gisteren in Parijs om te onderhandelen met enkele buitenlandse toppers als Carlos Costa en Thomas Mus ter, waarmee hij overigens nog niet tot zaken kwam. De toer nooidirecteur moest onver wacht alle energie steken in het vastleggen van enkele landge noten. Hij stond daarbij sterk in de schoenen, omdat Haarhuis en Siemerink reeds bij de spe lersvakbond (ATP) hun voor keur hadden uitgesproken voor Hilversum. De ATP kan de spe lers daaraan houden. Voorlopig ziet het er naar uit dat Haarhuis en Koevermans (Siemerink is twijfelachtig) naar Hilversum komen. De betrok ken partijen zwegen over de in houd van de overeenstemming en de eventuele financiële bo nus voor de Nederlanders. In principe betaalt Van Eysden geen startgeld aan spelers die niet in de top 30 staan. Van Eysden: „We waren er dus snel uit." Wel lijkt duidelijk dat bonds coach Stanley Franker een dui delijke stem in het geheel had. Met het oog op de voorberei ding op de Olympishe Spelen (een week na Het Melkhuisje spelen Haarhuis, Koevermans en Siemerink in Barcelona) achtte hij het belangrijk de Ne- derlandders op het Hilversumse gravel bijeen te heben. Franker: „De zaak is nu geregeld, Haar huis en Koevermans hadden dit niet naar buiten moeten bren gen." Jimmy Connors wordt een dagje ouder en heeft af en toe wat hulp nodig. Zoals hier v zijn partij tegen Stich. Het mocht overigens niet baten. Connors verloor in vier sets. scorebord voetbal buitenlands VRIENDSCHAPPELIJK isstoï. basketbal (75 J ichge, Gullit <87 f Kiert) en Roy <67 De Bo. Joegoslavië 2 1 (0-0) 60 J ManllafO 1 184 De Pergola 2 1 vers 1 500 Zwitserland Franknjli 2 1 (1-1). 20 Divert O- 1 78 Bonvin 1 1 72 Bonvin 2-1 Sctieids rix hier Wievr (Oos) Toeschouwers 210 Gele kaart Stor/a l/wi). Cason. (Era) Zweden Hongjri|e 2 1 (2-0). 31 Schwar. 0. 40 Schwar* 7 0. M Marton 2 1 Scheids re.hier N.itn(ita) Toeschouwers 8 lb9 Polen Ts)echoslowakl|c 1-0(1-0). 23. i 10 000 i 105-97 (Portland wint met 4-2 nnterence Chicago Bulis-Clevelar golf Go Ahead Eagles BW 3/ M.ios 10 Scheid' Overmats(GAE) 10 (1-0). Piqué en BRITISH MASTERS ng), MurravlEnglei 1 (fng), Ryström (Zwel, ius). Roe (Eng). Heggarl we) en M-iov* (Can) all. »ide(Ned)en Ballesteros! Gorri* (Spa) - Campores S 3. Stich (Dui'4) Connors (VSO 7-5 3 6 6 b 1 6 2. GrabP (VSO Fleunan (Fra) 2-6 6-2 mede ronde Krapcek (Ned/12) Gustatsson j 1, Prpic (Ita) 6 2 6-4 6-3. Ferreira <ZAt> Fromö (Aus) 6 3 7 5 6 4. Courier (VSl/1) Mui (Oos) 6-1 6 4 6-4. Medvedev (GOS) Cur (VSt) 6 4 4-6 6-1 6-3, Costa (Spa/9) Scha (Oos) 7 6 6-3 6-2. Ivanisevic <Kro»8) limt ge* (Aus) 6-2 6 2 6 4 Rodoiphe Gilbert (Fr, Rostagno (VSt) 4 6 7-6 6-3 6 3 Lars1 t. Jonsson (Zwe) Gome* (Ecu) i (VSO 3 6 6-1 6-3. (Can) Gomer (GBr) 7 6 6 Harvev-W'id (VSO 6-2 6-3. Strnac n (VSt) - Probst (Dud 6-3 6-0. Capnat Testud (Fra) 6-4 6 4. Dur.e (GBr) )ui/9) 6-1 7-5, Zvereva (GOS) - Appel el/16) 6-1 7-6, Wiesner (Oos) - Frank i 6-2. Sabatmi (Arg/3) - Cecchim (Ita wielrennen tennis 2 6-2. F e(Bel) 7 66 3 Jrul Lope* (Spa) 6 4 ilsteren RCH 2 2 (12) Van Dam 1 110 De F re i Zwaans 2 2 Scheidsrec ROLAND GARROS 1 6 5-7 7-6 6-06 3. I Chang (VS 1/5) Haarh Tweede ronde Boiiegral (Ned) Thoren (i 3 6 6 2 Saoche*V.rar'0 (Spa/41 Z*do G 4 Mary Joe Femaode* (VSt/6) Sta",vd l\ i» 1 h 4 t ndo (Jap) Piccolm, (Ita) 7-6 t Graf (Dui/2) Housset (Fra) 6-2 6-1. Mam Sansepoicro - Porto San Elpidio op 0 44. 3 De lasCuevas 0 4H 4 Chia 1 28. 5 Giovannetti 2 07 6 Oteg:-- 2 28. 10 Emonds 2 4 Colombiaan Vargas op doping betrapt De Colombiaanse klimmer Oscar de Jesus Vargas heeft bij de dopingcontrole na de twintigste etappe van de Ronde van Spanje positief gereageerd. Dat maakte de Spaanse Wielerfederatie gis teren in Madrid bekend. De bond heeft het dossier van Vargas beschikbaar gesteld aan de Colombiaanse federa tie voor een eventuele con tra-expertise. Bij de controle na de rit. die een zege opleverde voor Vargas, werd een ruime hoe veelheid cafeïne aangetrof fen. Als ook de contra-exper tise een positief resultaat op levert wordt Vargas gedeklas- seerd (de Zwitser Toni Ro- minger wordt dan winnaar). Verder krijgt hij een forse boete, tien minuten tijdstraf in het algemeen klassement, vijftig punten aftrek in de FTCP-stand en een schorsing van drie maanden. sport op tv 19.05-19.54 Ned 3: Studio Sport: t 19 30-20.00 BRT 1 Sport 20 00-21 00 Super Pnme sport. 20 30-21 30 Sportnet Go auto-en moto» 21 30-22 00 Sportnet NBA Basketbal 21 30-22 00 EURO Sportnieuws 21 30-22 00 BRT 2 Sport 22 00-22.30 Sportnet World Sports Spe- 5-23 15 Did 2 Sport E 22 55 23 00 Super Supersports news 23 25-23 50 Did 1 Sportschau 23 30 00 30 EURO K.ckboksen 1200-1230 Sportnet. World sports spe- 12 30-14 00 Sportnet. NBA Basketbal Conterence finales. 13.12-17 55 Ned 3: Tennis: Roland Gar- 13.30-16 05 BBC 1 Grandstand EKVoet bal (Portret van Duitsland), golt (British 14 00-15 00 Sportnet Argentijns voetbal 14 00-15 50 Super Pnme sport 15 00-16 00 Sportnet. Powersports inter- 15.50-16.00 Super Supersports news. 16.00-16 30 Super: World sports special 16.00-18.30 Sportnet: Forte snooker lea gue 1992: play-otts 17 52-19 58 Did 1: Sport Extra voetbal (Du.tsland-Turk.ie). 18 00-18 40 BBC 2: Golf British masters 18 30 19 00 Sportnet Autosport vanuit Si I verst one 18 30-19 00 Ned 1 America's Cup 4-dei ZATERDAG 7 00-07 07 30-08 00 Sportnet 1 08 00-09 00 Sportnet Auto 09 00-10 00 Sportnet Auto 0r' «0 i 0 00 EURO Interna 10 00-11 00 EURO Aufosp 10 00-12 00 Sportnet Nhl Sta' ev cup fmale 1992 11 00-17 45 Did 2 Sport E« (Roland Garros) 11 00-19.30 EURO Saturd. leCarlc jrFl-vi 19 50-21 50 RTL 4 Match voetbal Neder- 20 25-21 08 Ned 1 Ki|kopsport sportqui* 20 30-23 00 EURO Golf British masters 20 30 00 00 Sportnet Forte snooker lea gue 1992. play offs 22 10-22 30 BBC 1 Sport 22 15 22 45 Ned 3 Studio spon 22 15-23 35 Did 2 Das aktueiie Sport Studio 22 60-23 05 BRT 1 Sport Van der Velde gelijk met Ballesteros WOBURN ANP Chris van der Velde heeft zijn debuut bij het Britse Masters redelijk doorstaan. De Ne derlandse golfer ging in de eerste ronde op Wobum rond in 72 slagen. Precies het baangemiddelde. Van der Velde zal vandaag zijn beste golf moeten laten zien om in het weekeinde de finaleronden te kunnen spe len. De Britse Masters is een van de sterkst bezette toer nooien van het seizoen. Van der Velde staat voor het eerst in een Europees toernooi met twee miljoen gulden prijzengeld. Dat baangemid delde zou weieens de door slag kunnen geven voor de scheiding van de 65 besten met de rest. Gisteren bleven 50 spelers onder het baange middelde. Dat gold niet voor titelver dediger Seve Ballesteros. De immens populaire Spanjaard is dit jaar uit zijn normale doen. Zijn stokken zijn geen toverstaven meer. Britse ex perts voorspellen reeds een voortijdig eind van zijn loop baan na een reeks desastreu ze uitslagen. Op Wobum tik te Ballesteros net als de Ne derlandse debutant 72 slagen bijeen, goed voor de gedeel de 51ste plaats. Vorig jaar nestelde hij zich met 66 sla gen onaantastbaar aan de kop om in een ruk op de hoofdprijs van 330.000 gul den af te gaan. porto san elpidio anp De Italianen moeten het voorlo pig in hun Giro doen met een niet te stuiten Spanjaard. Mi guel Indurain reed de complete concurrentie woensdag in een individueel gevecht tegen de klok op grote achterstand en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. Gisteren waren de Italianen in de gelegenheid hun gram te halen. In de massasprint voel den ze zich helemaal thuis. Ma rio Cipollini won voor zijn land genoten Adriano Baffi en Massi mo Strazzer. Alle favorieten fi nishten in het peloton. Ook Claudio Chiappucci die na veer tig kilometer bij een valpartij betrokken was geweest, maar door zijn ploeggenoten op sleeptouw werd genomen. Gat Indurain was woensdag in de rit over 38 kilometer van Arezzo naar Sansepoicro veruit de bes te. De winnaar van de Ronde van Frankrijk in 1991 sloeg een gat van 32 en 34 seconden met de Fransen De las Cuevas en Bezault. De Italiaanse kansheb ber Claudio Chiappucci gaf als nummer vier meer dan een mi nuut prijs. Vroeg in de ronde stelde In durain daarmee zijn kandida tuur voor de eindzege. Na vier etappes heeft de Bask al een grote voorsprong op zijn riva len, van wie de Fransman Be zault als eerste achtervolger op 44 tellen staat. Allen tegen koning Indu rain". kopte de Italiaanse krant Tuttosport woensdagmorgen. Van een aanval op de Spaanse troonbezetter was in de chrono- rit echter niets te merken. Van een zwak moment bij Indurain ook niet. Als in zijn beste Tour- dagen werkte de Bask de tijdrit af. „Ik ben tevreden met het re sultaat en de verschillen die ik gerealiseerd heb", was het dui delijke commentaar van de 23 00-01 00 EURO T Bergen Chiappucci vond dat hij een voortreffelijke tijdrit had gere den, ondanks het verlies van 1.09. „Voor mij is dit bijna een overwinning. Dit is niet mijn sterkste onderdeel. Indurain heeft gesolliciteerd naar de eindzege, maar die wordt pas in de bergen vergeven." Vandaag maken de renners kennis met het Abruzzo-mas sief. In de rit naar Sulmona moet de 1652 meter hoge Mai ellatta, berg van de eerste cate gorie, worden bedwongen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 28