'UVS interesseert me helemaal niets' Als u schop en hark nu even laat rusten... ^sintratuin Sport Winkel volgt Samson op bij Leiden Leden Ons Eiland steunen fusie met Zuiderkwartier Van Schie moet het zelf maar uitzoeken WOENSDAG 27 ME11992 26 LEIPEN Tiemen Winkel is de nieuwe trainer van de basketballers van Leiden. De oud-coach van Jum pers (vrouwen) en Lokomotief (mannen) volgt Bert Samson op. Winkel neemt bovendien oud-Leiden-speler Anthony van Eijck van Lokomotief mee naar Leiden. Van Eijck is een for ward. Esther van den Bosch, de oud-international die het alge lopen seizoen uitkwam voor Rotterdam Zuid, gaat weer bij Lisse basketballen. Lace Strong, die Voorburg verlaat, gaat naast de mannen ook de vrouwen van VDZ/Grasshoppers coachen. De eredivisiespelers Erik Huijbens (Eindhoven) en Henk- Jan Piket (DAS) gaan over naar Akrides Haarlem. Daan van Eg- mond (DAS) komt het volgend seizoen uit voor De Schiestreek Rotterdam. Warmerdam kan solo niet bekronen LEIPEN» Alex Jansen heeft de zevende rit van de Report Service competi tie op zijn naam geschreven. Hoewel Femad Warmerdam uit Koudekerk gisteravond op De Bult in Leiden lange tijd alleen voorop reed, eindigde de wiel renner slechts op de vierde plaats. Woubruggenaar René van der Salm en Ton van Dui venvoorde uit Lisse werden tweede en derde. Martin Steenvoorden: nu Blauw Witstraks Quick Boys UVS krijgt morgen op het EDO-terrein in Haarlem een hechte ploeg tegenover zich. Blauw Wit, de tegenstander van UVS in de promotiewedstrijd om een plaats in de hoofdklasse, heeft als groot voordeel dat het uitstekend op resultaat kan spelen. Iets wat UVS minder goed af gaat. De trekpleister van Blauw Wit is spits Martin Steen voorden, volgend seizoen uitkomend voor Quick Boys. Blauw Wit moest Martin Steen voorden (25) de eerste wedstrij den van het seizoen missen. De Amsterdammer, die eerder bij Sporting Zuid had gespeeld, had zien in een Italiaans avon tuur gestort. Bij een club uit Perugia, uitkomend in de Serie C2, hoopte de spits een contract te verdienen. „Het is anders ge lopen dan ik had verwacht, na de voorbereiding keerde ik weer terug naar Nederland." Met de terugkeer van Steen voorden, die dit seizoen zestien doelpunten scoorde, had Blauw Wit, als derde geëindigd in de eerste klasse A, al snel weer de stijgende lijn te pakken. Terug bij Blauw Wit. Hoe was dat? „Niet denderend. Het ging niet goed met het elftal, ik geloof dat we toen met 6-0 hadden verlo ren van UW. Maar we hebben goed gewerkt en later in het sei zoen stond er een homogene ploeg. Met slim voetbal hebben we goede resultaten geboekt. Ik denk dat veel Amsterdammers vreemd opgekeken hebben dat we met deze ploeg de nacom- petitie nog gehaald hebben. Vaak speelden we tegen een be tere tegenstander, maar op het juiste moment scoorden wij via de counter. Tegen AFC'34 in de nacompetitie was dat ook het geval. Zij hadden het betere veldspel, wij lieten ze komen en speelden gelijk. Dat is een beetje onze speelwijze gewor den. Overigens niet mijn favo rietespelletje." Vorig jaar kreeg je te maken met Frank Kramer als trainer. Hoe is het om met hem te werken? „Hij had het moeilijk. De hele groep stond achter Martin Kamminga, die het veld moest ruimen voor Kramer. Uiteinde lijk hebben we hem wel als trai ner geaccepteerd. Hij deed het op zijn manier en ik kan niet zeggen dat hij er niet alles aan heeft gedaan. We degradeerden toch. Het was voor hem een on dankbare taak, die inmiddels weer is overgenomen door Dick Fiene." Wat weet je van UVS? „Helemaal niets. Ik weet wel dat Alfons Groenendijk daar heeft gevoetbald en ik geloof dat we vorig jaar in de hoofdklasse nog tegen ze gespeeld hebben. Toen verloren we thuis met 0-6. Een dramatische wedstrijd waarin alles fout ging. Er staat me wel iets bij dat UVS een technische ploeg heeft, maar eigenlijk inte resseert het me helemaal niets. Ik vind dat we ons eigen spelle tje moeten spelen. Ik doe dat in elk geval altijd. Elke week spelen we tegen andere teams, ik kijk tegen geen enkele club op. Het is allemaal zo afhankelijk van allerlei factoren, dus je kunt dan toch beter je eigen spelletje spe len. Ik begin onbevangen aan die wedstrijd en ik vind het ei genlijk wel leuk dat UVS voor ons een onbeschreven blad is." Volgend seizoen speel je bij Quick Boys Waarom maak je die overstap? „Dat klopt, maar wat is daar zo raar aan?" Wat zoekt een Amsterdammer in Katwijk? Martin Steenvoorden dook dit seizoen regelmatig op voor het vijandelijke doel. Met succes. De Amsterdammer scoorde in deze competitie 16 keer voor Blauw Wit. foto marcel israel „Ik hoop me in de eerste plaats sportief te verbeteren. Niets ten nadele van Blauw Wit, maar ik kan me niet meer motiveren voor het spelletje dat ze spelen. Een andere Amsterdamse hoofdklasser zie ik ook niet zit ten. Maar ik denk dat Quick Boys uniek is in het amateur voetbal. Er staat een hecht team, iedere speler staat op de juiste plek. Ten tweede spreekt de ambian ce van het zaterdagvoetbal me zeer aan. Ten derde ben ik ge vraagd door Hans van der Zee (volgend seizoen opnieuw trai ner van Quick Boys, red.). Hij had me vorig jaar al gevraagd om naar IJsselmeervogels te ko men. Daar had ik geen zin in. Maar Quick Boys kon ik niet af wijzen, die club heeft iets aparts." Nieuwe club komend seizoen al in actie LEIDEN BRAM V KORFBALMEDEWERKER Met grote meerderheid hebben de leden van Ons Eiland gister avond ingestemd met het voor stel een fusie aan te gaan met Zuiderkwartier. Op korte ter mijn komen de besturen van de twee korfbalclubs bijeen om een nadere invulling te geven aan het samengaan. Inzet is om alle noodzakelijke acties nog voor het volgend seizoen af te ronden, zodat gezamenlijk der i i de komende veldcompetitie kan worden begonnen. De ledenvergadering van Ons Eiland sprak daarnaast haar te leurstelling uit over de houding van De Algemene en Crescen do, die „kennelijk niet geïnte resseerd waren of de moet! niet hadden om een zusterclub de helpende hand te bieden", al dus een na afloop uitgegeven persverklaring. Fortuna Fortuna is met grote overmacht r geworden van het eer ste veldkorfbal bekertoernooi van de afdeling Rijndelfland. Op het terrein van Fides Pacta, voor de gelegenheid door de organi serende LKF voorzien van tribu nes, won de Delftse hoofdklas ser met 19-10 van ODO uit Maasland. Ging het in de beginfase nog ge lijk op (2-2), na 5-3 werd het uit de overgangsklasse gedegra deerde ODO volledig gedeklas- seerd. Halverwege was de stand 11-6. Loting In de rust van de finale vond de loting plaats voor het bekertoer nooi van volgend seizoen. Uit de Leidse regio komen op 9 september slechts vier ploegen in actie. De hoofd- en over gangsklassen, alsmede de eer steklassers zijn vrijgesteld, ter wijl de overige werden vrijge loot voor de eerste ronde, liet programma voor de Leidse' ploegen: Excelsior - Fluks, Fiks - DES, Velocitas - Olympiaan en GKV(Hg) - Madjoe. Schaatsbond ontbindt vrouwenkernploeg De schaatsbond heeft besloten de vrouwenkemploeg op te heffen. De vier vrouwen die begin deze maand werden aangewezen, moeten zich nu in gewestelijke formaties op het schaatsseizoen voorberei den. Het bestuur van de KNSB besloot tot opheffing nadat het de voordracht van Leen Pfrommer als vrouwencoach van de kernploeg had afgewe zen. Pfrommer blijft trainer van Jong Oranje. De schaatsbond gaat de zo mer in met vijf trainers: Ab Krook (mannen allround), Wopke de Vegt (sprint man nen en vrouwen), Arie Koops (conditietrainer mannen), Leen Pfrommer (Jong Oranje) en Gijs Rijnevcld (shorttrack). In vergelijking met vorig jaar zijn er twee wijzigingen. Koops combineerde in 1991/92 een haan als conditietrainer met die van vrouwencoach. Rijne- veld is de opvolger van Jan de Vries, die geen tijd meer had. De vier geselecteerde vrou wen, Ua van Schie, Carla Zijl stra, Sandra Voetelink en'An- ncmarie Thomas, mogen de zomert raining op gewestelijk niveau starten. Tnomas kwam rechtstreeks van long Oranje. Ua van Schie reageerde gis teravond ontgoocheld op het nieuws, dat de BCK haar tele fonisch overbracht. „Ik baal er van", zei de Stompwijkse. „Het is helemaal buiten ons om ge gaan. Hoe kun je nu nog de motivatie opbrengen om op hetzelfde niveau door te gaan? Als de beslissing van de JCNSB van kracht blijft, wordt Van Schie er in elk geval finan cieel slechter van. „Zoals ik be zig ben, kost het te veel om op eigen houtje verder te gaan. Ik moet dan een sponsor vinden. Maar over dat soort zaken heb ik nog niet nagedacht. Ik weet alleen dat het een hele vreem de zaak is." Selectie Begin deze maand maakte de schaatsbond bekend dat het vrouwen-kwartet nog met twee rijdsters zou worden aan gevuld. De begeleidingscom missie kernploegen had Pfrommer voorgesteld als vrouwencoach. Het bondsbe- stuur besloot dat hij beter lei der van Jong Oranje en coördi nator kan blijven. Na de Ne derlandse afstandskampioen schappen. die op 2 en 3 janua ri zijn vastgesteld, „zal tot een nadere selectie voor EK en WK worden overgegaan", meldde de schaatsbond gisteren. Om eens ouderwets te genieten van alles wat de natuur aan schoons te bieden heeft. We zien het al voor ons: u in uw tuinste 'magnifica', links van u een goed gevulde Wanderella of zo n uitbundig bloeiende kuipplant en voor u de knisperende barbecue. Misschien komen we wel even langs. Wanderella Hoogte 50 cm. Een koker vol decora tieve zomerplanten Maakt van uw schutting of een bloemenzee. Eenvoudig te bevestigen. Gevuld me' Begonia semperflorens of Impatiens (Vlijtig Liesje) in verschil lende kleuren Van 27.95 HET GROENE WARENHUIS

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 26