Sport Baltische reus valt over bultje Olympisch voetbalteam slaapwandelt i uvs-svw Katwijk! - WillemJL 24 ZATERDAG 23 MEI 1992 'E KONING ROB ONDERWATER ROB VAN DER ZANDEN Duitse zwemster voorlopig geschorst hamburg* De Duitse zwembond heeft de voormalige wereld kampioene Astrid Strauss voorlopig geschorst. De uitsluiting be tekent voor de zwemster dat ze niet kan deelnemen aan de Duit se kampioenschappen volgende week. De bond stelde Strauss voorlopig op non-actief omdat bij haar bij vier controles op do ping een abnormaal hoge testosteronspiegel werd vastgesteld. De 23-jarige zwemster uit Maagdenburg is het derde lid van de zwembond, dat betrapt werd op het gebruik van verboden mid delen. Herder reageerden Sven Hackman en Dirk Lange positief. Boskamp naar Kortrijk kortriik Johan Boskamp wordt de nieuwe trainer van het naar de Belgische tweede klasse gedegradeerde KV Kortrijk. De Ne derlandse oefenmeester tekende gisteren een éénjarig contract. Boskamp bracht zijn huidige club Beveren, die hij aan het eind van het seizoen verlaat, vorig jaar naar de hoogste afdeling. Bij Beveren verdwijnt ook Nico de Bree als keeperstrainer. Van Geel nog vier jaar bij Willem D tilburg Martin van Geel heeft met Willem II overeenkomst be reikt over een contract tot eind juni 1996. De 31-jarige spelbepa ler van de Tilburgse eredivisieclub had nog een verbintenis voor volgend seizoen. Dat contract werd opengebroken. Naast het voetballen zal de Brabander zich ook bezighouden met com merciële activiteiten voor de club. Transfer Vialli naar Juventus rond rome» Gianluca Vialli speelt het volgende seizoen voor Juventus. Paolo Mantovani, de voorzitter van Sampdoria, heeft de transfer bevestigd. Welke vergoedingssom aan de overgang is verbon den, werd niet bekend gemaakt Vier voorlopers Leidse marathon "leiden Het voorbeeld van Teun de Reede heeft navolging gekre gen. De Leidse speaker liep vorig jaar als eerste de marathon van Leiden, enkele dagen voor het officiële startschot werd gelost. Samen met de organisatoren Tjeerd Scheffer, Jan Karstens en Robert Laan waagt De Reede morgen om 8.30 opnieuw een po ging. Onder toezicht van trainer Frans Kortekaas en de politie leggen de vier lopers van het eerste uur, die op 'marathondag' (31 mei) aan de kant blijven, het officiële parcours af. De Spanjaard Angel Edo Alsine (rechts) wint de zevende etappe i Olympia's Ronde van Nederland. Vergeefse jacht van Schalkers ZALTBOMMEL Martin Schalkers blijft het pro beren. Toen gisteren tijdens de zevende etappe van Olympia's Tour de beslissende kopgroep ontstond, leek de Voorhouter aanvankelijk aan te pikken. Maar uiteindelijk kwam Schal kers, na een lange vergeefse jacht op de 18 koplopers, als 28ste in Zaltbommel aan. Toch kwam de ex-prof het eerste gedeelte van de dag een stuk beter door dan zijn ploeg genoten van Swift/Casba. Lau rens Koster leed als gevolg van eerdere valpartijen veel pijn en moest tot overmaat van ramp vanwege een lekke band van zijn fiets. Erik Boogaard (even eens lek) verging het niet veel beter. Alleen Mark Rasch, nummer 28 in het algemeen klassement, deelde niet in de malaise. Hij eindigde slechts één groep ach ter Schalkers. De overige Svvift- renners, dé Zeeuwen Vital Tim mermans en Peter Mol, eindig den met Koster en Boogaard in de achterhoede. Regio-atleten jagen op NK-ticket PÖRTPARK 'KIKKERPOLDER1 ZONDAG A S. AANVANG 14 00 UUR EERSTE KLASSE r Crab assurantiën BV, tel. 224700. Q Q Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Riinsburgersingel 61 Leiden Olympia's Tour is weer te rug bij af. Terug bij de tweestrijd waarmee de etappekoers begon: die tussen de nationale selectie en de Koga-ploeg van Eg- bert Koersen. zaltbommel govert van veen gpd-verslaggever Maar ging het een week geleden nog om twee keer zes renners, de strijd spitst zich in het slot- weekeinde toe tot die tussen de speerpunten van beide ploegen: Leon van Bon (nationale selec tie) en Servais Knaven (Koga). De laatste nam gisteravond, na de door Bart Voskamp gewon nen tijdrit, de leiding. Van Bon is de enige die hem nog kan bedreigen, al zal de achterstand van 22 seconden moeilijk meer zijn in te halen. Ploegleider Egbert Koersen lijkt met Servais Knaven regelrecht op een nieuwe triomf af te ste venen. Knaven gelooft nu zelf ook in de eindoverwinning. Hij was verbaasd over het verschil in de tijdrit. ,,Ik denk dat het voor Leon (Van Bon, red.) moei lijk was twee keer diep te gaan op één dag." Eigenlijk is het een klein won der dat Olympia's Tour toch nog Qp een Nederlandse twee strijd is uitgedraaid. Daarvoor moest een pact worden geslo ten tussen Koga en de nationale selectie, een samenwerking, die al een paar dagen eerder door assistent-bondscoach Nico van Hest was aangekondigd. Alleen dan zouden de sterke Litou wers, met algemeen leider Sta- kenas, nog kunnen worden aan gepakt. De bedoeling was dat nog voor de tijdrit in Zaltbommel te doen. Omdat van Stakenas be kend is dat deze ook een goede prestatie in de rit tegen de klok kan neerzetten. In die discipline versloeg de Litouwer al eens eerder de Nederlandse specia list Servais Knaven. Maar het lukte de afgelopen week maar niet om Stakenas uit de voorste waaier te krijgen. Niet naar Goor, niet naar Kla- zienaveen, niet naar Dieren. En op het moment dat weinigen er meer in geloofden, gebeurde het toch: op de weg naar Zalt bommel. Beter gezegd: bij de beklimming van een bultje, dat in de volksmond bekend staat als de Emma Piramide. De aanval van Van Bon en de zijnen, was niet toevallig. Ser vais Knaven: „Hij (Stakenas, red.) zat niet erg van voren, kendë waarschijnlijk het verra derlijke parcours niet. Wij wel en dat was ons voordeel. On deraan dat bultje merkten we dat we los waren en toen wilden we natuurlijk wel goed door trekken. Ook al zat ik aanvanke lijk alleen. John (Den Braber, red.) kwam er pas later bij. Maar het was nu of nooit, dat besefte iedereen, ook Van Bon." Het zou wel eens de belang rijkste ontsnapping uit Olympi a's Tour kunnen blijken te zijn. Belangrijker nog dan het tijds verschil dat in de Vlaamse Ar dennen bestond op weg naar hei Belgische Zottegem. Uitein delijk arriveerde Slakenas op meer dan vier minuten in Zalt bommel. Hij deed dat in een ge havend shirt, op een van zijn ploegmakker Klimavicius ge leende fiets, die hem was toege stoken na een valpartij. Want dat overkwam de Litouwer, in zijn achtervolging op de kop groep van achttien man, ook nog. Hij was geflikt, zei hij, geveld door de Nederlandse mama. Ze hadden hem gesard, tegenge houden en hem op de grond ge kwakt. Hij wilde niet eens star ten voor de tijdrit, maar vertrok uiteindelijk toch. Gedemorali seerd. Voor zijn doen viel de tijd dan ook tegen. De Baltische reus was geveld. Olympia's Tour was weer voor de Nederlanders. SCOREBORD VOETBAL WIELRENNEN alphen aan den run» Nol de Ruiter wenste gister avond nog geen openheid van zaken te geven omtrent de sa menstelling van de ploeg die morgen in Nieuw Galgenwaard in Utrecht de Olympische kwa lificatie ten koste van Australië moet afdwingen. De bonds coach van het Olympisch elftal, dat hoofdklasser Alphense Boys voor duizend toeschouwers 3-0 klopte, wacht daarmee tot morgenochtend. Hij kon op een uitstekende grasmat in Alphen aan den Rijn, op Ajacied Michel Kreek na, al zijn beschikbare spelers inzet ten. Kreek kampt met een on willige buikspier en wenste net als De Ruiter geen risico te ne- Tegen Alphense Boys had Oran je nog duidelijk last van de ver moeienissen van de lange reis van Sydney naar Amsterdam. Hoewel aanvoerder Arthur Nu- man stelde er zelf weinig last meer van te ondervinden. Hij hoefde echter maar één helft te spelen, want De Ruiter bracht na rust acht nieuwe spelers in het veld. Zijn ploeg leidde toen met 2-0. Tegen het taaie en goed geconcentreerd spelende Alphense Boys kwam het Olym pisch elftal pas na 28 minuten aan de leiding. Ronald de Boer had al een keer de paal geraakt toen Dean Gorré een solo-actie met succes zag beloond. Zeven minuten later werd het 0-2 na dat de niet scherpe Twan Scheepers Marc Overmars in stelling had gebracht. Maar duidelijk was al dat de Stanley Macnack (rechts) afwerking van het Olympisch elftal te wensen overliet. De Ruiter: „De scherpte ontbrak. Dat was in Australië ook al zo. Het duurde te lang voor er be slissingen werden genomen. Om zondag goed voor de dag te Hedenmiddag 3 uur "npi op sportcomplex De Krom Avertentie aangeboden door Ton van Hirtum makelaardij b.v. Princestr. 1 Katwijk komen, zal dat aspect beter moeten worden verzorgd. De kansen zullen dan beter gecre- eerd en benut moeten worden." Zijn collega Bahlmann zag zijn ploeg met hetzelfde pro bleem worstelen en daardoor bleef de confrontatie onder warme weersomstandigheden beperkt tot goed combinatie spel. „We hebben volgens af spraak met De Ruiter alleen Ro bert van der Laan als midden velder op de hangende spits Ro nald de Boer gezet. Voor de rest -konden we onze gang gaan. Omdat ook aan onze kant de scherpte in de voorste linie ont brak, hebben we toch te weinig laten z Alphense Boys kreeg eigenlijk heel weinig mogelijkhe den om de score te veranderen. Dinsdag 02 juni T992 19.00 uur Sportpark Duinwetering NOORDWIJK - NEDERLANDS ELFTAL Zittribune Staanplaats Jongeren t/m 12 jaai ■BH V.V. Noordwijk. Giro Nutsspaarbank. 3946 Voorverkoop: Sig. mag. C. Barnhoorn, Piet Hein 48-50 Noordwijk Limieten en plaatsingsbewijzen staan voorop bij de districts kampioenschappen atletiek in Alphen aan aen Rijn. Terwijl nationale toppers als Frans MAM, su lla longmans en lac- queline Goormachtigh vandaag en morgen met een schuin oog naar de limiet voor Barcelona kijken, proberen atleten uit de Leidse regio zich op de kunst- stofbaan van AAV '36 te plaat sen voor de Nederlandse kam pioenschappen. Een districtsti- tel staat borg voor deelname aan het NL Kanshebbers uit de Leidse regio zijn Jan lansen (5000 meter), Peter van Noort (kogelslingeren), Yvonne van Dorp (200 en 400 meter), loost la Lau (800 meter) en de junio ren Blanca Vermond (200 en 400 meter). Saskia Engels (800 meter m Bram iijdhof (soo en 1500 meter). Zondog 24 rr>®i Beslissingswedstrijd perodetttei 4C S.V.L.V. - L E N S. Sportpork Mono van $lo»b»r Aanvang 14 00 Aöv&rtonhe oorgoOOÖer door Administratiekantoor J.J.M. Duindam Voorschoten. 071 760646 Haarhuis in eerste ronde tegen Chang Geluk had Paul Haarhuis giste ren niet bij de loting voor de eerste ronae, waarin hij werd gekoppeld aan de als vijfde ge plaatste Amerikaan Chang, die drie jaar geleden in Parijs als 'broekie' van zeventien de we- reld veroverde en de jongste van Roland Garros werd. Het fortuin lachte ook Mark Koevermans niet toe. De gravel ed tafisi nu PragKlifphoek treft ook gelijk een geplaatste (13) speler in de persoon van de Amerikaan Aaron Krickstein. De enige Nederlander met een be schermde status, Richard Kraii- rek, l>cgint tegen de lastige Spanjaard Francisco Clavet. De Hagenaar is als twaalfde ge plaatst. Jan Siemcrink uit Rijns- ian de N- Jacco 0- tingh tTcft de Australiër Wally Masur en Michiel Schapers komt eerst in actie tegen dc Ita liaan Renzo Furian. Spanje en 7 sjechoslowakiic komen morgen uit in de finale van het met 2,5 miljoen gulden gedoteerde tennistoernooi om de wereldbeker in iXisseldorf. A.s. Zondag Docos/Randstad Sport Aanvang 14 00 uw Advertentie -nngebod^n doo Van der Poel Venekeringen B. V.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 25