SU IE Weer John den Braber liclvz k BOLLEN Sport Schalkers valt ver terug 'N BEHOUDEN VAART De finale van 'Sneeuwwitje' pv WOENSDAG 20 MEI 1992 Olympisch elftal tegen Alphense Boys alphen aan den run Het olympisch voetbalelftal komt vrijdag avond om 19.30 uur op Sportpark De Bijlen in actie tegen Alp hense Boys. Het betreft de Laatste test voor het beslissende duel van zondag tegen Australië. Bij winst heeft Nederland zich ver zekerd van een plaats op de Olympische Spelen. In Australië werd het zaterdag 1 -1 23 Verkiezing nieuwe voorzitter LSF leiden Phil Verstraaten neemt maandag 25 mei afscheid als voorzitter van de Leidse Sportfederatie. Tijdens de jaarvergade ring in het clubgebouw van de Leidse zwem- en polovereniging De Zijl/LGB, die om 20.00 uur begint, wordt het bestuurslid Van der Moolen voorgedragen als opvolger van Verstraaten. Na af loop van de vergadering houdt adjunct-hoofredacteur Ruud Paauw van het Leidsch/Alphens Dagblad een lezing over Sport - bestuur in Leiden 1945-1992. Sjalimov voor 22,5 miljoen naar Inter milaan De Russische voetballer Igor Sjalimov verkast in Italië van Foggia naar Intemazionale uit Milaan. Volgens Italiaanse kranten is met de overgang een bedrag van 22,5 miljoen gulden gemoeid. De 23-jarige aanvallende middenvelder zou daarmee de op Roberto Baggio na duurste speler ter wereld zijn. Baggio verhuisde twee jaar geleden voor ruim 25 miljoen van Fiorentina naar Juventus. Zestien ploegen zeker van Tour parus Het organisatiecomité van de Ronde van Frankrijk heeft de namen van zestien wielerploegen bekendgemaakt die mogen meedoen aan de belangrijkste ronde van het jaar. Daaronder zijn de vier grote Nederlandse teams: Panasonic, Buckler, PDM en TVM. De Tour de France wordt gehouden van 4 tot 26 juli. Vrijwel alle kanshebbers op een hoge klassering zijn nu al zeker van deelneming: Indurain, Delgado, Bugno, LeMond, Rominger, Fondriest, Rooks, Breukink, Alcala, Mauri, Chioccioli, Chiap- pucci, Theunisse, Hampsten, Bauer en Leblanc. De Franse ploeg RMO, met kopman Charly Mottet, ontbreekt vooralsnog, als ne gentiende in het FICP-klassement. Becker niet op Roland Garros parus Boris Becker heeft zich teruggetrokken voor het toernooi om de open Franse tennistitels, dat maandag in Parijs begint. De drievoudige ex-Wimbledonkampioen heeft de organisatie giste ren laten weten wegens een spierblessure in het rechterdijbeen niet te kunnen spelen. De Duitser bezet momenteel op de we reldranglijst de vierde plaats. Vorig jaar haalde hij op Roland Garros de halve finales. Becker, die nog nooit in zijn loopbaan een graveltoernooi won, moest vorige week eveneens het toer nooi in Rome aan zich voorbij laten gaan. John den Braber passeert als eerste de finish in Goor. Of het nu Zoetermeer, Ossendrecht of Goor is: als er te sprinten valt, is John den Braber erbij. Gisteren, in Twen te, won hij zo zijn derde rit in Olympia's Ronde. Al was het dit keer de spurt van een heuse kopgroep van dertien man. Meedoen voor het algemeen ldassement kan hij niet meer, na die voor hem desastreuze rit door de Vlaamse Ardennen van maandag, dus offert John zich nu maar een beetje op. goor Martin Schalkers is verdwenen uit de voorste rijen van het amateurpeloton. In de vierde etappe van Olympia's Tour raakte de Voorhouter gisteren het spoor bijster. De ex-prof ar riveerde in Goor in een groep die negentien minuten moest toegeven op ritwinnaar John den Braber. Schalkers, aan het begin van de 175 kilometer lan ge rit met zijn 31ste plaats de beste coureur van Swift/Casba, duikelde daardoor enkele tien tallen plaatsen in het algemeen klassement. Ook zijn ploeggenoten kon den gisteren geen potten bre ken. Weliswaar liepen Laurens Koster (28ste), Mark Rasch (30ste) en Erik Boogaard (36ste) weinig achterstand op, maar zij misten in de slotfase de slag. Aan de finish moesten zij behal ve op Schalkers ook lang wach ten op de Swift-renners Peter Mol en Vital Timmermans en Sassenheimer Frank van Veen- endaal. Hoewel Swift na de terugval van Schalkers geen troef meer heeft voor het algemeen klasse ment, mikt de Leidse ploeg nog steeds op een dagsucces. In te genstelling tot vele collega's be schikt ploegleider Cor Klooster man namelijk nog steeds over al zijn renners. Alleen mecanicien Frans van Veenendaal is na eni ge wrijving binnen de ploeg op gestapt. Assistent-ploegleider Jan Zwaan neemt zijn werk zaamheden over. goor covert van veen gpd-verslaggever Dus zei de lefgozer uit Rotter dam na de eindstreep in Goor ook met een stalen gezicht: „Het was niet eens de bedoeling dat ik zou winnen. Ik heb me opgeofferd voor Servais (Kna- ven, red). Twintig kilometer heb ik op kop gesleurd om voor hem een gat dicht te rijden. Mijn Tour zal pas helemaal af zijn, als hij (Knaven, réd) in Uit geest als eindwinnaar op het erepodium staat." Egbert Koersen hoorde het met een brede grijns aan. Voor af had de Koga-ploegleider de wens uitgesproken drie etappes of het eindklassement te willen winnen. Het zal de eerste optie wel worden, al houdt Knaven, met de tijdrit in Zaltbommel nog in het vooruitzicht, wel de gelijk zicht op de paarse lei derstrui. Die zit sinds gisteren nog stevig, zij het wel iets losser dan maandagavond, om de stoere schouders van de Litou wer Stakenas. En zo begint er langzamer hand meer duidelijkheid te ko men in Olympia's Tour. Koer sen heeft zijn Den Braber voor de etappes en Knaven voor het eindklassement, bondscoach Piet Kuys heeft zijn Voskamp en Van Bon in nog steeds kansrijke positie, de Litouwers hebben Stakenas en Rumsas... En de andere ploegen, de an dere 23 teams in deze ronde? Die hebben niets. Van de club teams kan je verwachten dat ze niet echt meespelen. Maar voor de grote sponsorformaties als Giant (Hassink, die nu manager is) en Europolis (Schür die nog steeds bekend is van ziin glorie tijd bij Van Aarle) is het bijna een regelrechte schande. Zoals het hele jaar eigenlijk al een afgang is voor de ploegen Europolis en Giant. Op de resul- tatenlijst komen zij er niet aan te pas, in de publiciteit dus ook niet. En Hassink, toch zelf af komstig uit deze omgeving, had hier nog zo graag willen win nen. Maar Giant, onder leiding van Jan van Dam, had helemaal niemand in de uiteindelijke kopgroep, na een etappe die woelig was om zijn valpartijen en aanvankelijke waaiers. En de overwinning van Den Braber maakte het toch al niet zo beste humeur van Hassink er niet beter op. De Giant-mana- gër: „Weet je dat die Den Braber voor ons had kunnen rijden. Hij belde mij op nadat Teleflex op hield met sponsoren. Ik zat net vol, had al zeventien man. Voor hem was geen plaats. En kijk nu, nu wint-ie drie ritten. Met hem erbij was onze Olympia's Tour nu voor elkaar geweest. Neemt niet weg dat het natuur lijk niet goed gaat. Ze wachten te veel af, laten Koga en de na tionale selectie het intiatief. Hier, maar ook in België. Die excuses? Ze kurinen me wat... Ze moeten koersen, dat is alles, is toch niet zo moeilijk?" Kennelijk wel. Giant is Olym pia's Tour begonnen met een vrij ervaren ploeg rond Remco Startman. Maar de aangewezen kopman faalt volledig, heeft het niet echt naar zijn zin en klaag de gisteren over een knieblessu- Klagen doet Frits Schür niet, al heeft de ploegleider van Eu ropolis daar alle aanleiding toe. Ook hij was gisteren gebrand op een dagsucces, had daar met de strijdlustige Rudi Kemna en met Wiljan van Riel en Harm Jansen in de laatste kopgroep ook alle kans op. Maar ook de twee Eu ropolis-renners wisten zich al verslagen toen ze met John den Braber naar de meet gingen. Schür zegt niet te treuren, zegt dat zijn ploeg in opbouw is en dat ze volgend jaar wel van hem zullen horen. „Ze vereen zelvigen me nog met de tijd bij Van Aarle, maar dat is niet meer. Toen was ik kanjerko ning, nu is Koersen dat. Dat kan eens een jaar gebeuren. Ik heb een bepaalde visie, werk graag met jongeren, heb er dit jaar vijf junioren bijgehaald toen jon- jansen (gestopt), Thebes (om 'disciplinaire' redenen wegge stuurd) en Vos vertrokken. Wie durft dat? En wie durft tegen de jongens te zeggen: nu gaan we twee maanden keihard stude ren? Wie durft dat? Ik, omdat ik er achter staat. Het is mijn visie. Ik kan ook moeilijk hard zijn te gen jongens die op een hotelka mer tegenover mij zitten janken omdat ze privé moeilijk zitten." MET EEN PLEZIERVAARTUIGVERZEKERING VAN DVZ Nederland waterland. Steeds meer mensen zoeken ontspanning op het water. Surfen, zeilen of de rivieren op met een motorjacht - watersport is populair. Omdat het steeds drukker wordt op het water is het raadzaam surfplank, zeilboot of motorjacht goed te verzekeren. Dat kan uitstekend met de speciale recreatieverzekeringen van DVZ Verzekeringen: of het nu gaat om een surfplankverzekering of een pleziervaartuigverzekering, DVZ verzekert op maat. DVZ kent u natuurlijk van de flexibele combinatiepakketten: u combineert de verzekeringen waar u niet buiten kunt in één pakket waarvoor u maandelijks een vast premiebedrag betaalt. DVZ biedt u bovendien altijd de scherpste premie voor de ruimste dekking. Meer weten? Vraag dan het gratis informatiepakket aan. Stuur onderstaande bon aan DVZ Verzekeringen in Katwijken u ontvangt het pakket per omgaande thuis. Bellen mag natuurlijk ook: het telefoonnummer van DVZ Verzekeringen is: 01718-29881. genua jurriaan van wessem r~ Ja, ik wil meer welen over de combinatieverzekeringen van DVZ Stuur mij per omgaande uw informatiepakket. I cl, UI r 1Ö-Z3ÖÖI gpd-verslaggever Eindstation Wembley. Voor Sampdoria zal de Eu ropa-Cupfinale tegen Barcelona vanavond de apotheose zijn van een voor de Genuese club on vergetelijk tijdperk. Ongeacht de uitslag, zal het na vanavond nooit meer worden zoals net is ge weest. Wembley is het laatste avontuur van een vriendengroep, die binnenkort uit elkaar gaat. „Dit wordt alle spelers de belangrijkste wedstrijd uit hun leven", zegt trainer Vujadin Boskov over zijn ploeg. Een druilerige novembermiddag in 1984 aan de Middellandse Zee. Zes talentvolle spelers van Sampdoria komen bijeen in een strandtent aan de zee. Vialli, Pari, Mancini, Mannini. Vierchow- od en Salsano verklaren op een papieren servetje dat ze pas uit elkaar gaan, wanneer ze hun club aan het eerste kampioenschap of andere hoofd prijzen hebben geholpen. De erelijst van Samp doria is od die dae nog blanco. De spelers noe men het pact 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen'. De zevende dwerg is de eigenaar van de pizzeria omdat hij getuige is. De ludieke actie krijgt een merkwaardig vervolg. De spelers nemen lucratie ve aanbiedingen van topclubs voor lief en betrek ken ook nieuwelingen bij hun afspraak. Van avond betreedt de vriendengroep het heilige gras van Wembley voor de Europa-Cupfinale tegen Barcelona, waar Richard Witschge gisteren nog een vraagteken was vanwege een spierblessure. Het staat zo goed als vast dat er een einde komt aan het pact van de sportieve saamhorigheid. Voorzitter Mantovani wil de toekomst van de club veilig stellen door een paar spelers te verkopen. Een transfer van Gianluca Vialli levert zó veel geld op, dat Sampdoria voor een paar seizoenen fi nancieel uit de zorgen blijft. Met het uiteenvallen van de huidige spelers groep raakt het Europese voetbal een bijzonder team kwijt. Sampdoria speelde vanaf de zomer van 1988 de meeste wedstrijden in de Europa Cup toernooien, bereikte telkens de kwartfinale «n honfrfnrifc OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT De schrik slóeg ASC, organisator van de vriendschappelijke wedstrijd van het Nederlands Elftal, om het hart. Na de ramp in het voetbalstadion van Bastia besloot de wereld voetbalbond voortaan het ge bruik van noodtribunes te ver bieden. Daarmee kwam de 100-jarige in een zeer lastig parket. Op 1 juni is het veld van ASC aan de De Kempenaerstraat om zoomd met noodtribunes. Ruim 3000 kaarten waren reeds aan de man gebracht. Begrijpelijk dus dat binnen het ASC bestuur de paniek toe sloeg. „Dat u>as even een probleem, relativeert voorzitter Fred Kuijers de situatie van vorige week. Voor de goede orde: ASC mag gebruik maken van de nood tribunes. maar voordat daar voor definitief toestemming werd gegeven, beleefden de Oegstgeestenaren enige be nauwde uurtjes. Het bestuur legde onmiddel lijk contact met de KNVB. die op haar beurt de veiligheids commissie van de FIFA con sulteerde. Uiteindelijk kwam het verlossende woord: toe stemming. Fred Kuijers, opgelucht: „Het grote verschil met de tri bune van Bastia, is dat die 20 meter hoog was. Die van ons is hooguit drie meter hoog. Dus veel veiliger. De tribunes zijn overigens gekeurd door de dienst bouw en woningtoezicht. ASC ver wacht ongeveer 5000 toe schouwers. De Sloterplas heeft toch maar afge zien van gerechte lijke stappen tegen de KNVB. De Amsterdamse eersteklas ser, die de naam vanwege het dubieuze Imago in Zwarte Schapen wil veranderen, was van oordeel dat Hilversum in een onderlinge confrontatie een ongerechtigde speler heeft opgesteld. Destijds eindigde het duel in 1 -1Indien de Am sterdammers hadden gewon nen, waren ze periodekam pioen geworden. Daarom eiste De Sloterplas overspelen van de wedstrijd. Het tafereel speelde zich af op een mo ment dat de nacompetitie tus sen Blauw Wit, AFC '43 en Vi tesse '32 al lang oen breed was gestart. Maar één dag voor het kort geding haalde de club bakzeil. Voorzitter Richard Smith: „Omdat andere clubs de dupe zouden worden. De nacompe titie was reeds gestart en het is ongepast om die resultaten on geldig te verklaren, als wij in net gelijk waren gesteld. De KNvB heeft de taak vmdm in onderzoek en zal Hilversum bestraffen als blijkt dat ze fout zijn geweest Blauw Wit en AFC '34 spelen komend weekeinde nu toch hun beslissende wedstrijd. De winnaar speelt tegen mogelijk UVS voor een plaats in de hoofdklasse. Bij Dekker Tennis wachten ze nog steeds met smart op de komst van Georee Cos- ac. De jonge, talentvolle Roe meense tennisser zou dit jaar het eeTste gemengde team van de Warmonders versterken. Maar de tenniscompctitie na dert haar einde en Cosac heeft nog geen bal geslagen voor de eersteklasser. De Dekker-leiding faxte en belde half Roemenië door, maar de mooie 'Sjors' was niet te traceren. Een speler van Dekker reisde zelfs per auto naar het Balkanland om hem thuis op te zoeken, maar ook dat leverde niet het gewenste resultaat op. Ze begonnen zich langzamerhand zorgen te ma- ken in Warmond. Maar de be zorgdheid over de toestand van dc speler was niet nodig. George Cosac is niet dood, hij leeft! Alleen hebben ze daar bij Dekker niet zo veel Mil gBhtd, tot nog toe althans. Vorig jaar had Dekker ook al de nodige problemen met Cosac. Soms arriveerde hij te laat of helemaal niet voor een competitiewedstrijd. Voor dit seizoen was dat ook allemaal ingecalculeerd. „Hij stelde zich beschikbaar voor dit seizoen, maar gaf niet de garantie dat hij elke ueek kon komen. We konden hern ook niet verplichten, want een contract met hem hebben we zelf verbroken na vorig sei zen c Dekki coach Carel de Bnxijn van „Niettemin hadden u>egehoopt dat hij enkele wedstrijden zou spelen. Dat blijkt moeilijk. Hij speelt veel toernooien, komt daarin var an gaat oo k naar da Olympische Spelen voor Hoe menie. Daarom kan hij zich moeilijk vrijmaken voor ons. Maar we hebben hem inmid- neem ik vooralsnog met een korreltje zout, maar het zou wel goed uitkomen. We zitten in degradatienood en George zorgt natuurlijk voorde nodige punten." Volgens De Bruijn is het alles zins de moeite om hem over te laten komen. duizend gulden Maar r ons kunnen handhaven in de eerste klasse is dat niet te vecL Ik ken clubs die voor handha ving heel wat meergeld uit moeten trekken. kat in dc zak. eVlaardingse M amateurvoetbal- 1 club Zwaluwen is door een grote erfenis een ver- enigtng in boms «worden Dezer dagen werd bekend dat dc broers laap en Wim Roodenburg, die zich tiental len jaren hebben ingezet voor de jeugd van Zwaluwen, hun gehele vermogen van 550.000 gulden aan de club hebben nagelatep. Voor secretaris Van der Mist kwam dc erfenis op zich niet helemaal als een verrassing: „We hadden in december, toen Jaap Roodenburg vier jaar na zUn brom ovtrimd, bmoptn, dat er wat zat aan te komen. Maar dat het zó veel zou ivor- den hadden we in de verste verte niet gedacht Dc broers waren bij Zwaluwen altijd met dc jeugd in de weer. .ui da VDM „Ze deden alles ioor de jon gens Iedereen kende ze Het was hun grote hobby om alles naar urns te maken voor onze jeugd. Ze stonden altijd voor hen klaar. Dc club is van plan een stich ting op te richten, die het geld gaat l>eheren. Het is niet oe bedoeling dat de erfenis worddt gebruikt voor de ex ploitatie van de dub. J rvro 74MTWM

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23