OUDSHOORN ruimte ken. Bel onze kunt afdeling. u parke Mitsubishi scoort goed in de ruimte Weg en wiel ANWB steekt 'boswachters' van top tot teen in het nieuw om een 100% jake groep autoliefheb- bers te berei- advertentie- Automobielbedrijf Lancia voltooit nieuwe Delta op Zweedse ijsbaan Oplossing parkeerproblemen: stapelen maar! DONDERDAG 14 MEI 1992 11 Taipei Om iets te doen aan het auto-overschot in grote steden kan men twee kanten op. Of men weert de automobilist door middel van een aantal drastische maatregelen, of men verzint iets waardoor de vele auto's toch terecht kunnen in het stadscentrum. In de Taiwanese hoofd stad Taipei heeft men voor het laatste gekozen. Teneinde meer parkeerruimte te creëren heeft men daar bedacht dat er maar gestapeld moet worden. En dus lijkt het nu of er in sommige straten een garagebedrijf actief is geworden want lange rijen hefbruggen bepalen het aanzicht Het is een oplossing, maar fraai is anders. «toto ap ROAC" Nieuwe trucks van het grootste belang voor DAF HANNOVER ANP De twee nieuwe trucks die vrachtautofabrikant DAF uit Eindhoven deze week introdu ceert op de grootste Europese bedrijfsvvagenbeurs in Hannnover, zijn „van immens belang" voor de onderneming. Dat zegt de scheidende voorzit ter van de raad van bestuur ing. A. van der Padt. DAF heeft ondanks de verliezen van de afgelopen jaren besloten de ontwikkeling van de nieuwe types DAF 75 en 85 voort te zet ten. Deze operatie vergde de af gelopen \icr jaar een investe ring van 550 miljoen gulden. Het beleid om door te gaan was volgens Van der Padt een moei lijke beslissing. Een vrachtwa genfabrikant met de omvang van DAF kan volgens hem ech ter alleen blijven bestaan als de produkten beter zijn dan die van de concurrentie Van der Padt benadrukt dat DAF alle mogelijkheden heeft .un w&Êttafi% ub bUfven voort bestaan. V oorwaarde daarbij is wel dat het eigen vermogen van de onderneming verbetert. De nieuwe 75- en 85-serie zijn speciaal bedoeld voor het zware distributievervoer op de korte en middellange afstand. Jaar lijks worden in West-Europa een kleine 120.000 tmeks met een totaalgevvicht vanaf 17 ton verkocht, ruim een derde van de hele truikmarkt I'M in dit segment een marktaan deel van rond 8 procent. Van der padt verwacht dat de twee nieuwe trucks dit marktaandeel zullen vergroten. Exotische Samurai Blue Lagoon Als opvolger van de Samurai Pepper heeft Suzuki momenteel de exotisch gekleurde Blue Lagoon in de aanbieding. Deze is afge leid van de Commercial, de zonnige cabriolet op grijs kenteken. De Blue Lagoon is voorzien van diverse extra's als een bull-bar, side-bars en brede lichtmetalen velgen. Het zachte dak heeft twee doorzichtige zonnedaken. Suzuki vraagt 25 mille voor dit actiemodel, hetgeen een meerprijs betekent van 2.350, terwijl het pakket extra's volgens de importeur een waarde vertegen woordigt van 7.130. Produktie Bentley's Coupé in volle gang Vorig jaar stelde Rolls-Royce Motor Cars de Bentley Continental R Coupé voor,-de eerste Bentley in veertig jaar die niet is afgeleid van een soortgelijke Rolls. 'De meest exclusieve en luxueuze vierzits coupé ter wereld' is inmiddels in produktie gegaan en wordt in een gelimiteerde oplage van 300 stuks per jaar ge bouwd, ondanks dat de vraag wereldwijd groter is. Iedere ge reedgekomen Continental R wordt voor de aflevering uitgebreid getest op de weg. Pas als de verantwoordelijke technici de wagen voor 100 procent hebben goedgekeurd, wordt hij per speciaal in gerichte vrachtauto naar zijn bestemming in Europa gebracht. Verder gelegen bestemmingen gaan per vliegtuig. 1 al BLIKVANGERS WEGWERKZAAMHEDEN Overzicht van werkzaamheden waarbij vertraging kan optreden, samengesteld door ANWB, politie en Rijkswaterstaat. Wijzigingen te beluisteren via ANWB-infonummer: 06 - 9622 (50 ct/min) Den Bosch - Maastricht (A 2) Tussen Veldhoven en knooppunt de Hogt, in beide richtingen dag en nacht. Ter hoogte van knooppunt Leenderheide, in beide richtingen dag en nacht. Belgische grens - Rotterdam (A 16) Ter hoogte van de Moerdijkbrug, in beide richtingen, dag en nacht. Gouda - Hoek van Holland (A 20) Ter hoogte van Kleinpolderplein in beide richtingen, dag en nicht. Gorinchem richting Breda (A 27) Ter hoogte van Werkendam, dag en nacht. Zwolle - Amersfoort (.4 28) T.h.v. de Ilsselbrug bij Zwolle, beide richtingen, dag en nacht. Arnhem ric hting Den Bnsch (A 50) Ter hoogte van knooppunt Valburg, dag en nacht. Off. Mitsubishidealer voor Groot Leiden Touwbaan 5, Leiderdorp. Tel. 071-410141 Met de Space Runner heeft Mitsubishi vorig jaar zijn serie 'ruimtewagens' uitge breid. Was het lange tijd al leen de ruime en veelzijdi ge vervoerder Space Wa gon waarmee de Japanse fabrikant in de zogeheten MPV-markt goed scoorde, de compacte Runner blijkt een welkome aanvulling te zijn. SASSENHEIM GPD De Space Runner is leverbaar vanaf 43 mille en de Space Wa gon vanaf 47 mille. Dat prijsver schil vindt men terug in ruimte, gewicht en aankleding. De Wa gon meet 4,51 meter en de Run ner is 22 centimeter korter. We hebben met veel genoegen dit kleine en lichtvoetige model (hij weegt exact 100 kilo minder dan zijn grote broer) op een paar lange ritten beproefd. Het is een lekker vlotte en handel bare auto die weinig parkeer plek eist. Een automatische ver snellingsbak is aan te bevelen, zeker als men zich regelmatig in druk verkeer begeeft. De meer prijs daarvan bedraagt 3 mille waarmee 'onze' GLXi met 1.8 16V-motor op 48.595 komt. De Space Runner is geen forse bus die zich wat moeizaam laat sturen, maar een compact, veel zijdig, opvallend en vooral han delbaar model. Hij heeft duide lijk de Mitsubishi-stijl van een ruimte-auto, stuurt net zo mak kelijk als een normale midden klasser en omdat je een stuk ho ger zit, geeft dat door meer zicht een veiliger gevoel. Er is ook een versie met geblindeerde achter ste rijruiten en een enorme De Mitsubishi Space Runner met schuifdeur en losse achterbank. vlakke laadvloer goed voor 1.216 liter vracht. Zoals gezegd is de Space Wagon een grotere uitgave van de Run ner. Deze auto is al sinds '84 hier op de markt. Men krijgt voor 46.995 wezenlijk meer ruimte aangeboden. Ruimte die vooral wordt opgeslokt door de extra achterbank, zodat er een royale 7-persoons bus ontstaat. In de praktijk zijn de twee extra stoeltjes achterin meestal om geklapt, dan heb je tenminste een behoorlijke laadruimte. Normaal is er 128 liter te ver stouwen, met de achterste bank omgeklapt wordt dat 784 liter. De Space Wagon en de Runner zijn bijna 6 cm breder en hoger dan de vorige ruimte-auto van Mitsubishi, de eerste generatie Space Wagon. Een dergelijke ruimtewagen biedt vele mogelijkheden. Het is een uitstekende gezinsauto, maar men kan er ook een kam peer/slaapwagen van maken, een grote vrachtbus, een rij dend kantoor of een 'shuttle- service' voor hotels of lucht vaartmaatschappijen. De stoelleuningen en achter- bank(en) van Runner en Wagon zijn in de lengterichting verstel baar. In de Space Runner kan de achterbank daarbij in zijn geheel worden weggenomen. De toegankelijkheid van beide modellen voor de achterpassa giers varieert: een grote schuif deur rechts voor de Runner en twee portieren bij de Wagon. Twee schuifdeuren op beide modellen zöu echter nog pretti ger zijn. De nieuwe motor voor deze au to's is een moderne 1.8 liter 122 pk sterke 16-klepper, die meer trekkracht levert en met 180 km/u een hogere topsnelheid heeft dan de verdwenen tweeli- ter-versie. Ondanks dat is deze nieuwe multiklepper toch 10 procent zuiniger. Alleen de Wa gon kan ook nog met een 1.8 li ter 72 pk turbodiesel-motor 53.295) geleverd worden. BUK IN HET VERLEDEN Vermomd als Dedra rijdt da n Lancia Delta zijn testrondjes op hat jja. Lancia heeft het nieuwe model Delta vrijwel klaar en zal daar naar verwachting begin volgend jaar mee op de markt komen. De huidige Delta is in '79 gelan ceerd en heeft als rally-auto me nig (wereld)kampioenschap be haald. De nieuwe komt op een onderstel te staan dat ook ge bruikt wordt voor de Alfa 155, Fiat Tipo/Tempra en Lancia Dedra. Daarmee neemt de wiel basis toe van 2,48 naar 2,54 me ter, zodat de nu compacte Delta langer en ruimer zal worden. Er komt een driedeurs coupé en een vijfdeurs versie. Momenteel voert Lancia de laatste wintertesten uit in Zwe den om de Delta in optimale conditie te krijgen. Het uiterlijk blijft nog even geheim. Op het ijs valt dan ook alleen een op het oog gewone Dedra te signa leren, waaronder echter alle techniek en uitrusting van de nieuwe Delta schuilt. Veel fabrikanten kiezen Noord- •fotolanu* Europa als testgebied voor barre winterse omstandigheden. Daar is het driekwart van het jaar mogelijk om permanent bevro ren testbanen uit te zetten. Lancia heeft twee gebieden elk jaar weer in gebruik: Kiruna. in Zweeds Lapland, voor duurtes ten en Arvidsjaur voor ontwik kelingswerk. Op het circuit van Arvidsjaur worden met laser-meettechniek elk testseizoen weer exact de zelfde banen uitgezet. Zo kun nen meetgegevens met tussen pozen betrouwbaar worden ver geleken. Overigens zijn ook de andere le den van de Fiat-groep met test programma's actief in het Hoge Noorden. Alfa is bij voorbeeld op dit moment bezig een nieuw vierwiel-aandrijvingssysteem te vervolmaken en Fiat Auto sa men met Lancia en Bosch wer ken aan een goedkoop anti- blokkeer remsystecm voor klei ne auto's. Vandaar dat ook de Fiat Uno, de Lancia Ypsilon en zelfs de splinternieuwe Fiat Cin- quecento(500)a quecento (500) aanwezig zijn ir het gebied boven de Poolcirkel. De Tsjechische autofabrikant Ta tra hervatte na de Tweede Wereldoorlog de produktie met deze fraaie li mousine 603. In het begin van de jaren vijftig was men met het ontwerpen begonnen en vijf jaar later re den er voor het eerst enkele prototypes rond. Pas In 1957 ging de 603 In een beperkte oplage van rood 300 exemplaren per jaar In produktie. Net ah zijn vooroorlogse voorgangers beschikte de 603 over een luchtgekoetde achtcilinder motor achterin, met een Inhoud van 2,5 liter en een vermogen van rond de honderd paardek ra cht en Vrijwel alle exemplaren die van de band rolden werden ingezet voor het ver voer van Tsjechisch overheidspersoneel. •AAoerrroro De Wegenwacht hoeft niet bang meer te zijn te wor den aangezien voor boswachter of mili tair, want sinds 1 mei beschikt deze ANWB-hulpdienst over nieuwe, eigen tijdse kleding. Het bekende klas siek ogende groene uniform werd aan de wilgen gehan gen en verwisseld voor een sportieve en functionele gar derobe in de vrolij ke kleuren blauw en oranje. Kleding met een filosofie, zegt de ANWB. Vol gens de bond moet niet het uniform domineren, maar de dienstbaarheid van de persoon die de kleding draagt. Net na de oorlog liep de Wegen wacht in khaki. Khaki was de be- vrijdingskleding en de enige stof die men in 1946 kon bemachtigen. Eind zestiger jaren kreeg de groene kleur gaandeweg de overhand. Hier aan lag geen uitgebreide filoso fie ten grondslag, het gebeurde gewoon. Zeven jaar geleden nam de ANWB twee experts in de arm' Het strenge uniform heeft plaats gemaakt voor eigen tijdse sportieve kleding »foto anwb die eerder succes hadden ge oogst met een nieuwe kleding lijn voor het personeel van de Nederlandse Spoorwegen. Het resultaat werd goedgekeurd, maar de begroting stond op dat moment geen grootschalige verkleedpartij toe. Drie jaar ge leden kwamen de ontwerpen weer uit de la en ble ken toen nog hoogst actueel te zijn. De nieuwe collectie bestaat uit 24 onder delen van hoge kwali teit. Het draagcomfort is aanzienlijk verbe terd, er zijn nu veel meer combinatiemo gelijkheden, het is veel lichter en makke lijker wasbaar. De Wegenwacht oogt nu vriendelijker, het 'strenge' karakter is eraf. Styling en kleu ren springen dusda nig in het oog dat de automobilist met pech onderweg de Wegenwacht direct herkent. Dat komt voornamelijk door de gekozen veiligheids- kleur' oranje. De kleur lichtblauw lag voor de hand omdat dat een belangrijke kleur in de ANWB-huisstijl is. In combinatie met don kerblauw straalt het daarbij toch genoeg gezag uit, aldus de ANWB. Immers, ook al heeft de Wegenwacht een dienstverlenende functie, in veel gevallen moet als autoriteit worden opgetreden, bij voor beeld als 'voorloper' van de po litie bij een ongeval. Men wilde dus blijkbaar niet helemaal van dat 'strenge' uiterlijk af.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 11