Katwijk stelt laat orde op zaken Sport Noordwijk komt op stip tot inkeer Bossche basketballers kopje onder in eigen Maaspoort Bert Samson bereikt akkoord met Haarlem WOENSDAG 13 MEI 1992 23 Den Haag test vorm tegen Katwijk katwijk Katwijk treedt aanstaande zaterdag op als gastheer van FC Den Haag. De aanvang van het duel op sportpark De Krom is 14.00 uur. Het is één van de vele oefenwedstrijden van de club uit de Residentie, die nog een paar weken moet wachten op de ontknoping. Pas begin juni staan de promotie-degradatiewedstrijden op het programma tegen de verliezer van de finale van de nacompetitie in de eerste divisie. Een week later, op zaterdag 23 mei, ontvangt Katwijk eredivisionist Willem II. Knappe tijd Tijdhof op 1000 meter lisse Het clubrecord van Bram Tijdhof op de 1000 meter was één van de weinige opvallende prestaties gisteren bij een door De Spartaan georganiseerde avondwedstrijd. In één lange solo snelde de B-junior van AV Holland in Lisse naar 2.36,7. Hiermee was hij slechts 3,2 seconden langzamer dan Spartaan Paul Straathof bij de senioren. Fred SÏuys (Bataven), Bert de Boer (AAV '36) en Cor Brandwijk (Holland) waren goed voor 2.35,2, 2.36,5 en 2.37,3. Andere goede prestaties leverde B-junior Edwin Kortekaas (De Spartaan) met de kogel (13,31) en de discus (44,94). Rene 'van der Salm tweede op De Bult leiden René van der Salm heeft zijn meerdere moeten erken nen in de Leidschendamse wielrenner Rob Verhagen. Op het Leidse wielerparcours De Bult eiste de Woubruggenaar gister avond de tweede plaats voor zich op. Bert van der Meer, Her man de Jong en Hans Wubben bezetten de volgende drie plaat sen van deze vijfde wedstrijd van de avondcompetitie. Stade de Reims krijgt amateur-status parus Stade de Reims, één van de grotere clubs uit de Franse voetbalgeschiedenis, gaat roemloos ten onder. De club uit de champagnestreek is voor de tweede keer binnen een jaar tijd failliet verklaard en daalt af naar het amateurvoetbal. Koevermans doet wat Krajicek nalaat rome Bij de Open Italiaanse tenniskampioenschappen lijkt de zer dagen de situatie van pakweg twee jaar geleden te zijn terug gekeerd. Koevermans door naar de tweede ronde en Krajicek bij zijn eerste optreden op het Foro Italico onderuit. Uwe Steeb schakelde hem uit met 6-4 5-7 6-2. Mark Koevermans won met 6-0 4-6 6-2 van de Italiaanse Davis Cup-speler Diego Nargiso. Goaltjesdief Bram Marbus probeert Walter van der Weiden van ARC te omspelen. Op de achtergrond kijkt Jan Wouters toe of de Noordwijk er In zijn opzet zal slagen. alphen aan den run martin hoekstra De penaltystip was gisteravond bijna onvindbaar op sportpark Zegersloot. Tijdens de beslis sende strafschoppenserie van de halve finale ARC - Noordwijk om de Leidsch Dagblad Cup moest het vlaggetje van de grensrechter dienst doen als stip. Noordwijk, dat eerder een 2-0 voorsprong had verspeeld (2-2), liet zich het minst van de wijs brengen door de provisori sche markeringen. Als beloning mag het op de Hemelvaartsdag terugkomen op hetzelfde Alp- hense sportpark voor de finale tegen Katwijk. Overigens hoe ven de clubs de organisatie wei nig te verwijten, want hun be nadering van het toernooi is ook niet al te serieus. Zo miste de Racing Arjan van der Laan, die met de beloftes van Sparta uitkwam tegen de toekomst van PSV. Ook Noordwijk had perso nele problemen. Rob van Dijk en Patrick Scheurwater ontbra ken. Scheidsrechter De Haan had het harde bekerduel totaal niet in de hand en verzuimde met boekingen te strooien. Met name Mart van Kins had han den en voeten nodig om de be hendige Rob Koster in bedwang te houden. Nu sloeg de vlam vlak voor rust in de pan. Joop Tegelaar brak op rechts door, maar hij liet de bal te ver van zijn voet springen, waardoor Roel Tur kenburg het leer voor Tegelaar weggriste. De Noordwijker sprong over de vertrekkende Racing-goalie heen, om vervol gens vol op Jan Wouters te be landen. De blonde voorstopper wilde Tegelaar nog overeind helpen, maar de rechtsbuiten van Noordwijk wilde een kop stoot uitdelen. Toesnellende spelers wisten dit opstootje in de kiem te smoren. Noordwijk leidde op dat mo ment terecht met 0-1, want in de vijfde minuut had Bram Marbus Turkenburg laten vis sen. ARC bakte er weinig van, zodat Noordwijk ook na de pau ze Noordwijk bleef domineren. Na een half uur stuurde Leo nard van Utrecht invaller Frank Dofferhof de diepte in, uit wiens voorzet Marbus hard raak kop te: 0-2. Nog geen minuut later had ARC de marge tot 1-2 te ruggebracht. Een door het mid den uitverdedigde bal schoot Lammers vanaf zestien meter hard langs Mark van Berkel in de touwen. Drie minuten voor tijd maak te de Racing nota bene gelijk. Koster werd op de rand van bui tenspel aangespeeld. Noordwijk hield In, want de grensrechter vlagde ook, maar De Haan liet doorspelen. Koster trok naar het midden, waarna hij Johan Boer in staat stelde gelijk te maken: 2-2. De Noordwijkers reageerden gebeten. De eerste overtreding na de gelijkmaker leidde op nieuw een opstootje in. Jacques Key en Tegelaar kregen eerst woorden. Er werd daarna gesla gen, getrapt en met spelers ge smeten. Van Kins verliet zelfs de bank om zijn ploeggenoten bij te staan. De Haan stond erbij en keek ernaar. Na enkele minuten bakkeleien werd de vrede weer getekend. Strafschoppen moes ten toen bepalen wie naar de eindstrijd mocht. Kees Zethof schoot over voor de Noordwij kers, maar Boer faalde eveneens met een slap rollertje. Na viif schutters was het 4-4. De vol gende strafschop van Paul Dijk man ging mis, waarna Gerard van Roon er voor zorgde dat Noordwijk opnieuw naar Alp hen mag komen. ARC - Noottwijk 2-2 (0-1) Noordwijk wint nj rtrahchoppen. S MarbusO-1.74 M»rbus0-2. •.f O MM- Boo* -e Van A.n» tSoadwj*) Tribune Bastia was prutswerk parus gpd De tribune in het stadion van de Corsicaanse voetbalclub Bastia was prutswerk. De noodtribune was zo slecht geconstrueerd dat hij wel moest instorten. Dat is de conclusie van de commissie die in opdracht van de Fran se regering een onderzoek heeft gedaan naar de oorza ken van de ramp die tot nu toe aan 13 mensen het leven heeft gekost. De commissie heeft het rapport gisteravond aan pre mier Pierre Bérégovoy aan geboden alvorens de conclu sies tijdens een persconfe rentie openbaar te maken. De hoofdschuldige aan het drama is de tribunebouwer, Sud Tribunes, zo oordeelt de commissie. Het bedrijf wordt 'professionele incompeten tie' verweten. De in amper vier dagen opgetrokken noodtribune die aan bijna 10.000 toeschouwers plaats bood, was ondeugdelijk en niet volgens de regels ge bouwd. De officier van justitie die het juridische onderzoek naar de ramp leidt, kwam eind vorige week al tot een zelfde conclusie. Hij stelde vrijdag een directeur van het bedrijf in staat van beschul diging wegens doodslag en het onopzettelijk toebrengen van ernstig lichamelijk letsel. De man is in verzekerde be waring gesteld. Gisteren zijn opnieuw twee verdachten in staat van be schuldiging gesteld. Het gaat om de secretaris van de Cor sicaanse voetbalbond en de directeur van een particulier veiligheidsbedrijf dat de tri bune had goedgekeurd. Ook hun is doodslag ten laste ge legd. Het rapport van de re geringscommissie neemt niet alleen de tribunebouwer genadeloos op de korrel. De voetbalclub Bastia heeft vol gens de commissie grof ge rommeld met de boekhou ding. De helft van de recette van de bekerwedstrijd Bas- tia-Olympique de Marseille (ruim een miljoen gulden) zou niet in de boeken terug 'e vinden zijn. Ernstiger zijn echter de beschuldigingen aan het adres van de Franse voet bal Wond, de lokale veilig heidsautoriteiten en de pre fect. Die zouden ieder afzon derlijk buitengewoon licht zinnig met de veiligheids aspecten zijn omgesprongen. De prefect (een soort Com missaris van de Koningin) zou wel veel aandacht heb ben besteedt aan het hand haven van de openbare orde rond de wedstrijd, maar zich lotaal niet met de tribune- bouw hebben bemoeid. UDWS verlost van 'probleem' op Hemelvaartsdag SCOREBORD WIELRENNEN Hoewel roet, het bespaarde Wil Sanders in elk geval een paar slapeloze nachten. In de rust vroeg de praeses van UDWS zich nog vertwijfeld af hoe dat toch moest. De B-junioren had den zich al geplaatst voor de fi nale van de LD Cup. Als het eer ste zich nou ook zou plaatsten en waarom niet, het stond per slot van rekening voor met 1-0 zou het eigen evenement aan de Boshuizerkade toch lang niet meer zo leuk zijn. En het zaakje uitstellen, dat ging niet, want per 1 juni zijn alle Leidse velden taboe voor de spelers. De kopstoot van Arie van Beele, acnt minuten voor tijd, maakte aan alle bespiegelingen een einde. Katwijk kwam op 2-1 en gaf die voorsprong niet meer uit handen. Verdiend was de overwinning voor de thuisploeg zeker, maar UDWS had alle reden om flink te balen. De spelers knokten voor elke meter, pakten kort voor rust een voorsprong (Steef Roodakkers was vanaf de eigen helft aan de haal gegaan en ko gelde de bal snoeihard achter Teun van Duyvenbode) en Kat wijk zat helemaal niet in de wedstrijd. Tot scheidsrechter Katwijker Pim Langeveld staat op het punt om de bal over het doel van Ron Sinteur (links) te schieten. De Graaf de helpende hand toe stak. Na ruim een kwartier in de tweede helft zette Marco de Ridder Peter Schouten onregle mentair opzij en stuurde Albert de Haas naar de achterlijn. UDWS verwachtte een fluitsig naal, maar dat kwam niet Kees Krayenoord tikte vervolgens de gelijkmaker achter Ron Sinteur. Er knakte iets bij de bezoe kers, dje desondanks op hun tandvlees toch de strafschop- penserie leken te halen. Henri Pouw voorkwam dat met een messcherpe voorzet waaruit Van Beele dus raak kopte. Het einde van een sprookje. De lo vende woorden van Katwijk- coach Arie Lagendijk en diens assistent Cees Guyt (,,een heel slim ploegje") vergoedden ech ter veel voor de leidcnaars. Op waardige wijze werd immers een prachtseizoen afgesloten. En al zou een heuse finale hele maal een schitterend slotstuk zijn geweest, een eigen toernooi is wel zo gezellig. katwijk - UDWS 2-1 (l-O). 40 Roodakker* 0-I FOTO HENK BOUWMAN 6 2 Krayenoord 11. 82 Van 2-1 ScneidvKMer O Graat Boringen rir Roo~ Van Polanen (UDWS) Tcwv. nouwp". Katwijk: Van Duyrenbodt. De Kroon, Pouw, Van Zeist Kwestro, Langevek) (Leen Guyt). Van Bee 'e Verhoogt, Krayenoord. De Haas (Leo Guyt). DeRidder BASKETBAL KORFBAL SPORTPRUSVRAGEN TENNIS SPORT OP TV VOETBAL ATLETIEK BADMINTON Het eerste van UDWS neemt op Hemelvaartsdag gewoon deel aan het eigen huistoemooi. Zij het met een tikkeltje tegenzin. De spelers van het Leidse cluppie waren die dag lie ver naar Alphen afgereisd voor de LD Cup-finale. Daar zag het gisteravond ook lange tijd naar uit, maar Katwijk gooide uit eindelijk toch roet in het eten: 2-1. De strijd om het landskampioenschap basketbal is nog niet beslist. Den Bosch liet gisteravond voor eigen publiek in de Maaspoort-hal de kans onbenut om de play-offs tegen Den Helder win nend af te sluiten. De regerend landskampioen won na een turbulente slotfase met 75-67. Mor gen wacht beide teams in de Helderse sporthal De Slenk hun vierde achtereenvolgende ontmoe ting. Den Bosch leidt in de best-of-five serie met 2-1. Den Bosch won de eerste twee wedstrijden, maar faalde toen de titel in zicht leek. Bij rust leidde de thuisclub nog met 36-35. Carl Lott, die op een totaal van 31 punten uitkwam, was de grote man aan Bossche zijde. In de tweede helft zagen de 3800 toeschouwers in de uitverkochte sporthal hoe Den Bosch het te vaak in individua listische acties zocht. Den Helder dankte Okke te Velde die vier driepunters op rij raak schoot en daarmee voor de ommekeer zorgde Op dat mo ment speelde Den Helder al zonder John Jerome. De Amerikaan kreeg zes minuten voor de pauze zijn vierde persoonlijke fout aangerekend. Coach Ton Boot hield Jerome daarna veelal langs de kant, maar werd door de blessure-sores van de Noordhollandse ploeg beperkt in zijn mogelijkhe den. Eigenlijk had Den Helder slechts vijf vol waardige eredivisie-spelers ter beschikking. Fran ke, Worrell en De YVaard' staan momenteel op non-actief. Met nog één minuut en vijftig secon den te gaan stond Den Helder vijf punten los bij 70-65. Scheidsrechter Zegwaard werd toen bijna geraakt door een stoel die vanaf de tribunes werd gegooid. Daarop werd de wedstrijd voor drie ml nuten gestaakt. Toen de spelers weer uit de kleed kamers terugkwamen, bleek Den Bosch het meest geschrokken. De ploeg forceerde en Den Helder kon de wedstrijd controleren. Zeven teains in eredivisie Bert Samson, het afgelopen seizoen coach van de basketballers van Luba leiden, zit komende competitie op de bank hij eredivi sionist Haarlem. De 37-jange Haarlemmer, die eerder onder meer Leiderdorp onder zijn hoede had, bereikte gisteren over eenstemming. Haarlem schreef eerder deze week in voor de eredivisie, maar zal vermoedelijk geen rol van betekenis spelen Er is geen hoofdsponsor, hetgeen tot gevolg had dat coach- van-het-jaar Jan Willem lansen zijn biezen pakte en ovrrsiapte naar Canadians in Amsterdam. Ook een aantal spelers keert niet terug. Behalve Haarlem en Amsterdam schreven nog slechts vijf teams in voor de geminisoerde eredivisie Den Helder. Den Bosch. Donar, Meppol en Weert.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23