'Ik ben ook maar normale boer' Rtv show Talkshow Dieuwertje Blok op AT 5 'Vrienden voor het Leven' krijgt vervolg MEI 1992 Willem Duijn verrassende vervanger van Bennie Jolink De vele kapsels van Isa Hoes Ike avond is ze te zien in de se- ke aflevering heeft Isa een an- rie Goede Tijden, Slechte Tij- der, meestal bizar kapsel. In het den: actrice Isa Hoes als My- dagelijkse leven toont Isa zich springt het r der Pol. De haar haar draagt, het oog. El- ven) minder excentriek. (De fo- zijn gemaakt door Erik Ge- ZELHEM DOLF RUESINK „Een moeilijke en emotionele beslissing", noemt Bennie Jo link (46) het. ,,lk ga je niet imi teren, maar zal het op mijn ei gen manier doen", belooft Wil lem Duijn (55). Zo vond deze week in het kantoor van Nor maal een opmerkelijke wisse ling van de wacht plaats. 'Big Mouth' Willem Duijn verbond zich tot eind oktober aan de Achterhoekse rockgroep, die sinds een ernstig auto-ongeval van haar zanger niet meer bij Wat al een tijdje in de lucht hing werd dan toch waarheid: een infectie aan de onlangs ver brijzelde linkerelleboog noopte Bennie Jolink tot een rigoreuze stap. „Ik verdwijn een tijdje van het toneel, omdat ik de eerstko mende maanden zeker niet in staat zal zijn met Normaal een HILVERSUM GPD Dieuwertje Blok is sinds deze week mede-presentatrice van een talkshow van de Amster damse kabelzendcr AT5. De show, Station AT5 Live, wordt iedere werkdag uitgezonden en twee maal per week door Blok gepresenteerd. Blok raakte in oktober 1991 in onmin met RTL 4. De, leiding van het commerciële station schrapte haar talkshow 'Dieu wertje' omdat de resultaten zouden tegenvallen. Blok was goed optreden af te leveren. De fans, de zaalhouders en mijn collega's kan ik niet langer in onzekerheid laten. Omdat de gevolgen van het ongeval vrij ingrijpend zijn, moet ik absolu te rust nemen." De verrassend in beeld geko men Duijn hoort het met een mengeling van medelijden, be wondering, maar ook sporen van trappelend ongeduld aan. „Buugen of Basten" voort te zetten, spreekt Willem om meer dan één reden aan. „Normaal is een groep die het niet verdient uiteen te vallen. Hun stijl ligt me wel, ze houden net als ik van een flink feest en we heb ben beiden een hekel aan opge fokt gedoe. Wat dat betreft ben ik ook een normale boer." Het aantrekken van de rond borstige Twentse zanger, tegen woordig woonachtig op een steenworp afstand van het Her- het met die beslissing niet eens en stapte naar de rechter. Die besliste dat RTL 4 Blok een re delijk programma moest aan bieden of anders een schade vergoeding moest betalen. Het laatste gebeurde. Dieuwertje werd destijds mede geschrapt omdat Feike Salverda, in die tijd eindredacteur van het program ma, een vernietigend rapport over Blok schreef zonder dat zij daarvan wist. Salverda werd begin dit jaar tot programma-directeur bij AT5 benoemd Hij stapte na een acles-stadion in Almelo ("Ik schrik me altijd de pleuris van die voetbalherrie"), heeft nogal wat voeten in aarde gehad. Niet omdat Willem aarzelde, maar omdat de uiteindelijke beslis sing moeilijk was voor Normaal. „Moesten we maar blijven af wachten met het risico dat we door het uitblijven van inkom sten ons bedrijf naar de knop pen zagen gaan, of was het no dig en verantwoord met een al ternatief te komen?", stelt Jo link. Conditie Normaal koos voor een tijdelij ke uitbreiding van de groep. Amateurmuzikant Robert Co lenbrander (23) uit Halle werd snel bereid gevonden voor de karakteristieke „pompende slaggitaar" te zorgen. Als vocale blikvanger durfde manager Martin Jansen slechts één oude bekende te benaderen: Big Mouth. „We denken dat het Normaal-publiek hem zal ac cepteren. Als hij hard aan z'n conditie werkt moet het lukken hem 's avonds een paar uur staande te houden." Volgend weekeinde moet het circus gaan draaien. Dat ge beurt onder het motto „Willem dut Normaal", ofwel Willem Duijn doet Normaal. Die slogan geeft al aan, dat het repertoire een mengeling zal zijn van Ach terhoekse roek-juweeltjes als nederlandstalige Duijn-krakers. „Nummers waar jij voor hon derd procent achter moet staan", roept de in trainingspak gestoken Big Mouth zijn voor beeld toe. Jolink - de gewonde arm in manchet gestoken - kondigt aan z'n vervanger op alle mogelijke manieren te helpen. „Maar op het podium kom ik niet. Licha melijk ben ik niet in orde en ook tussen de oren zit het me lang niet lekker. Met de kerst hoop ik weer de oude te zijn. Het is be slist niet mijn bedoeling defini tief te stoppen. Volgend jaar hoop ik weer van de partij te zijn." maand uitzenden op na on enigheid met de directie van AT5 over onder meer de finan ciering van de programma's. In zijn kielzog verliet ook presen tatrice Germaine Groenier de lokale zender. Na zijn vertrek werd de voor malige hoofdredacteur van het weekblad HP/De Tijd, Ad 's Gravesande, tot tijdelijk hoofd redacteur benoemd. Op zijn ini tiatief werd Dieuwertje Blok aangetrokken. SHIrt In tl«n v©r*chlll«ndo print* 3Sr ÏBLUEJIDCE] V-Gg£' OffwhH* Blu* Rldg« leans eor HILVERSUM PETER VAN DE KRAATS De Engelse makers hadden geen enkele aflevering van Vrienden voor het Leven, in Groot-Brittannië als The Two of Us uitgezonden, meer op de plank liggen. Dat was een pro bleem voor RTL 4, want de zen der wilde graag een vervolg op de eerste, zeer populaire, reeks van de serie. Speciaal voor Nederland schreef Alex Shearer, de schrij ver van The Two of Us, daarom in samenwerking met Peter Lusse en Joop van den Ende de storylines voor 26 nieuwe afle veringen. Het eerste nieuwe verhaal over de lotgevallen van de vrienden Mary-Lou van Steenis en Peter Lusse ver schijnt aan het einde van dit jaar op tv. De nieuwe serie wordt op een wat omslachtige manier ge maald. De door Shearer, Lusse en Van den Ende verzonnen verhalen gaan naar Engeland waar ze door een team van schrijvers verder worden uitge werkt. Vervolgens worden ze door Jan Simon Minkema en Peter Lusse vertaald en bewerkt. Omdat er geen 26 storylines zijn gemaakt, zullen Minkema en Lusse ook een paar complete afleveringen schrijven. „Ik denk dat de serie door de ze manier van werken nog Ne- derlandser wordt dan de vori ge", vertelt hoofdrolspeler Lus se. „We deden toch al meer dan vertalen, want de vorige 26 afle veringen zijn ook nog eens 'cul tureel omgezet', naar de Neder landse situatie toe geschreven. We voorzagen Vrienden voor het Leven dus al van een nieuw jasje en doen daar nu gewoon ook een paar bretels bij." Volgens Lusse is het echt noodzakelijk om de serie in En geland te laten schrijven. „De know-how van de Engelsen op het gebied van comedy ligt op een veel hoger niveau dan bij ons. Wij lenen nu dus een hoop van die kennis van ze. Want we kunnen het gewoon nog niet helemaal zelf, en op deze ma nier hóeven we het ook nog niet helemaal alleen te doen." De rest van de cast van Vrien den voor het Leven is gelijk ge bleven. Naast Mary-Lou van Steenis als Ellen en Peter Lusse als Eddie keren hej komende seizoen dus ook Maria Stiegelis (Eddie's moeder), Gaston van Erven (z'n vader), Sander de Heer (collega Paul) en Edmond Classen ('Oop') weer terug op het scherm. De acteurs zijn op dit moment in de TV Studio Aalsmeer druk bezig met de op namen van de nieuwe afleverin gen van Vrienden voor het Le ven. ZOGEZEGD ,,Mijn fantasie kan ik alleen kwijt in de gesprekjes met de kandida ten. Verder moet je bij het Rad van Fortuin maar afwachten hoe het spelverloop is. Soms is het heel saai en gebeurt er ook met mij helemaal niets. En natuurlijk heb ik ook wel eens een pesthu- meur: op die momenten val ik te rug op mijn acteertalent. Ik kan op routine presenteren (Hans van der Togt in VARA TV-Magazi- ne) ,,Mijn moeder hoopte altijd dat ik een man van gewicht zou wor den. Ik schijn dat verkeerd te hebben begrepen. In mijn hele leven heb ik alle 80 diëten en al le 8.000 varianten daarop uitge probeerd. Seth Gaaikema schreef eens over me: 'De mees te Nederlanders komen in hun leven eten tegen, maar Han zoekt het op.' (Han Peekei in Re- •vu) Het ouder worden is moeilijker dan ik had gedacht. Al heb ik er nooit een probleem van gemaakt. Alleen de menopauze. Dat was een klap in mijn gezicht. Ik dacht dat het een opvliegertje hier en daar was en een beetje lachen. Maar ik was volledig van mijn sokkel af. (Willeke van Ammel- rooy in Story) „Het enige dat helpt als ik het even niet meer zie zitten, is heel hard schreeuwen, of uitbarsten in een heerlijke, opluchtende huilbui. Maar als ik echt in de stress zit, heb ik ook wel eens de neiging te gaan giechelen." (Ti neke de Nooy in Privé) „Elke keer als ik een aantal maanden niets te doen heb, denk ik: oh jee, nu komt er toch niets meer op mijn weg. Uiteindelijk gebeurt er altijd wel iets, maar ik ga toch steeds weer door die pijn. Ook al heb ik dan zoveel mooie rollen gespeeld, die angst blijft aanwezig. Die heb ik mijn hele leven al." (Renée Soutendijk in VARA TV-Magazine) „Soms krijg ik zo'n raar gevoel in mijn hoofd. Alsof mijn gedachten worden geblokkeerd. Het lijkt op zo'n moment of het harde werken en het gezeur er omheen, me in eens fataal wordt. Ik maak lange dagen en doe veel verschillende dingen. Maar ik zou er wel eens intens van willen genieten. Het oppervlakkige van mijn bestaan nekt me nog eens." (Jaques d'An- cona in Story) „Ik ben een pure exhibitioniste, ik wens in het middelpunt van de belangstelling te staan en ik deins voor weinig terug om die te krijgen." (Fotomodel Izabella in Veronica) „Je kan niet alles meer spelen als je ouder wordt. Ik ga niet meer een sketch spelen met een meisje van zeventien. Dat zou mijn eigen kind kunnen zijn. Dan krijg je dat mensen denken: wat een ouwe vieze man is dat." (Piet Bambergen in VARA TV-Magazine) „In Europa doen mensen vrij nuchter over een miss, maar in het Verre Oosten bijvoorbeeld gaat het er heel wat hectischer aan toe. In zülke landen vallen mensen soms flauw als ze een miss zien. Ook probeerden ze eens lok uit mijn haar te knip pen. Waanzinnige toestanden waren dat." (Ex-miss Universe, Angela Visser in Story)

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 10