'Abdoe' houdt roer recht Afdeling luidt de noodklok Sport McEnroe trekpleister grastoernooi Rosmalen Polo-tickets voor Barcelona 'gestolen' Geen Franse bekerfinale VRIJDAG 8 ME11992 Rijnsburgse Boys uitgebekerd leiden Rijnsburgse Boys heeft de kwartfinales van om de districtsbeker niet overleefd. Op het veld van LFC in Lei den, waar de Rijnsburgers een week eerder winnaar werden van de Zilveren Molen, won Woerden gisteravond met 3-2 van de zaterdageersteklasser. Tegenover de Rijnsburgse doelpunten vai Leon Vonk en Martin de Louw stelde de zondag tweedeklasser drie treffers. Boete voor basketballers Den Bosch bunnik Basketbal-ploeg Pro Specs Den Bosch heeft van de bond een boete van 1000 gulden gekregen wegens de ongere geldheden in de slotminuut van het eerste duel om de nationale titel tegen landskampioen Den Bosch. Woensdag betraden in het eerste duel van de play-offs in Den Bosch toeschouwers tij dens de slotminuut het veld. Den Bosch zegevierde na een zin derende slotfase met 79-78. Volgens de NBB bracht het op veld staande publiek de veiligheid van de spelers en officials in ge vaar en werd een correct verloop van de wedstrijd bemoeilijkt. Amsterdam 717-toernooi met Roma Amsterdam AS Roma is als vierde deelnemer aangetrokken voor het komende Amsterdam 717-toemooi, dat op 7 en 9 au gustus in het Olympisch Stadion wordt afgewerkt. Naast de Itali aanse club komen in Amsterdam landskampioen PSV, Ajax en de Duitse club Borussia Dortmund in actie. Juventus neemt kleine voorsprong turun» Juventus heeft gisteravond met 1-0 gewonnen van Par ma in de eerste finale van de Italiaanse beker. Roberto Baggio zorgde halverwege de eerste helft voor het enige doelpunt. De international benutte een strafschop. Volgende week donderdag staat de return op het programma. Brit Walker in dienst van Sampdoria genua De Britse international Des Walker verhuist van Not tingham Forest naar de Italiaanse kampioen Sampdoria uit Ge nua. Met de transfer is 2,67 miljoen pond sterling (4,7 miljoen gulden) gemoeid. Het driejarig contract werd gisteren in Genua getekend. Naar verluidt gaat de Britse verdediger in Italië ander half miljoen gulden per jaar verdienen. Real Madrid laat Hugo Sanchez los madrid Hugo Sanchez mag Real Madrid met onmiddellijke in gang verlaten. De Mexicaanse aanvaller bereikte gisteren een ak koord met de Madrileense clubleiding over de voortijdige beëin diging van zijn tot 30 juni lopende contract en over de financiële gevolgen daarvan. Volgens Jose Manuel Sanz, de manager van Sanchez, wordt de overeenkomst vandaag getekend. Abdoesjaparov wint een sprint volgens het boekje. Raab en Van Poppel (links) leggen het hoofd Van Poppel 'niet goed genoeg' in elfde rit Vuelta Eén keer per jaar daveren er de stieren door de straten. Begin juli, tijdens de apotheose van de San Fermin-fees- ten, die Pamplona beroemd maakte over de hele wereld. Gisteren was het de beurt aan een meute losgeslagen snelheidsduivels op twee wielen, aan de sprinters van de Vuelta, met Abdoesjaparov en Jean-Paul van Poppel voorop. rosmalen anp/gpd John McEnroe is de pu bliekstrekker voor het derde grastoernooi van Rosmalen. Zijn markante kop staat op alle aanplakbiljetten. De handen in triomf geheven, de blik deson danks licht getergd. Aan de der de editie, van 8 tot en met 14 ju ni, neemt ook Jan Siemerink deel. De Rijnsburger staat ze vende op de plaatsingslijst. De plaatsingslijst ziet er als volgt uit: 1. Michael Stich (Dui), 2. Richard Krajicek, 3. Alexander Volkov (GOS), 4. Andrej Tsjesnokov (GOS), 5. John McEnroe (VSt), 6. Richey Re- neberg (VSt), 7. Jan Siemerink, 8. Markus Zoecke (Dui), 9. Mi- chiel Schapers, 10. Bryan Shelton (VSt), 11. Jim Grabb (VSt), 12. Simon Youl (Aus), 13. Jacco Eltingh, 14. Markus Nae- wie (Dui), 15. Christian Saceanu (Dui), 16. Jonathan Stark (VSt), 17. Pablo Arraya (Per), 18. Alex Antonitsch (Oos), 19. Andrej 01- hovskey (GOS), 20. Peter Lund- gren (Zwe), 21. Henrik Holm (Zwe), 22. Chuck Adams (VSt), 23. Gilad Bloom (Isr), 24. Danilo Macelino (Bra), 25. Marcos Ondruska (ZAf). Daarbij komen nog vier spelers uit het kwalifi catietoernooi en drie gelukkigen met een wild-card. pamplona peter ouwerkerk gpd-verslaggever Twee-twee was de stand tot gis teren in de 47ste Ronde van Spanje. Van Poppel leed giste ren in rit 11 een nederlaag en de cowboy uit Tasjkent gooide zijn lasso om een nu eens onberis pelijke overwinning. Doodstil op zijn fiets zal hij nooit zitten, maar er kwamen dit keer geen handen, ellebogen, of ordinaire zwiepers aan te pas, zoals laatst nog in Gent-Wevelgem, waar de snelste man uit de ploeg Carre- ra de zege moest inleveren bij Mario Cipollini. De rit door Navarra werd be heerst door PDM, maar dat is niet altijd genoeg voor de hoofdprijs. PDM riep het vluchtkwartet Uslamine, Bruy- neel, Scirea en Martinez Oliver (maximaal 3.50 minuten) tot de orde; PDM controleerde iedere ontsnapping van een vermetele solist of groep. Erik Breukink persoonlijk hield het tempo hoog in de laatste tien kilome ter, waarna het vooral de beurt was aan de opgevoerde motor van John Talen. De 'rooie' loodste Van Poppel naar voren, reed en passant ga ten dicht op Mauri en Skibby en werd door Van Poppel naar de absolute climax geschreeuwd. Maar, zo bleek achteraf, verbaal was 'Popeye' tot meer in staat dan met zijn benen. t Gutierrez ging op 350 meter de sprint aan, Abdoesjaparov glipte rechts van Talen in de slipstream, Van Poppel moest links vol in de wind langs zijn 'pacemaker', en viel stil toen Abdoe op 300 meter op volle snelheid geraakte. Onbegonnen zaak voor de Van Poppel. De vijfcle sprintzege op Spaans grondgebied (2x Valencia, 3x Vuelta) dit seizoen van Abdoe was een feit. Ploegleider Jan Gisbers: „Zo'n sprint hangt van heel veel facto ren af. Snelheid is voornaam, maar positie kiezen en positie krijgen nog veel belangrijker." Talen: „Ik denk dat Van Pop pel geklopt is doordat hij te laat aanging. Ik kon hem ook niet meer helpen, want ik kon dit maal geen meter sneller. Als dan een Abdoe als eerste aan gaat, kun je dat nooit meer goedmaken." Van Poppel was reëel over zijn nederlaag. „Ik was vandaag niet goed genoeg. Je hebt niet al te veel kansen in zo n ronde, maar dit was er één. Daarom heb ik ook aan Stephen Roche gevraagd of zijn Carrera's bereid waren het gat op die vluchters mede dicht te rijden. Dat ze de helft minder doen dan wij, komt wel meer voor. Ik had het zelf moeten afmaken." „Ik heb Talen geprobeerd te stimuleren door hem een paar keer toe te schreeuwen; daar gaat hij meestal nog harder van rijden. Maar ik was zelf niet fel genoeg. Zoals steeds trouwens, deze ronde. Ik heb steeds maar het gevoel, dat ik er te veel ach teraanloop." „Achteraf heb ik er spijt van, dat ik zelf niet ben begonnen. Ik was tóch slecht, dus dat maakt dan ook niets uit. Want je weet Koude douche voor Duitse ijshockeyers praag dpa/sid Versuft, verrast en uitgeteld. De Duitse ijshockeyploeg verliet gisteren compleet overdonderd de ijshal in Praag, waar Zwitser land na een overwinning van 3- 1 (1-00-1 2-0) verrassend de halve finales van de wereldtitel strijd voor A-landen binnen stapte. De Duitsers waren na hun goede prestaties in de groeps wedstrijden tweede achter het ongeslagen Finland al uitgegaan van een plaats bij de laatste vier. Met uitzicht op een medaille, dachten ze. Zwitser land, de nummer tien van de Olympische Spelen, net terug in de A-groep na jarenlang tussen de B- en C-categorie te hebben gependeld, bezorgde de favoriet echter een kater van jewelste. Titelverdediger Zweden is de volgende tegenstander. De Duitsers hadden in de groep dertig keer raak gescho ten. Alleen de scherpschutters van Finland stegen boven dit aantal uit. Duitsland had echter gewaarschuwd moeten zijn. In de andere poule snoepte Zwit serland het Gemenebest van Onafhankelijke Staten en Cana da een punt af. Alleen Tsjechos- lowakije bleek in die reeks te sterk. In de voorafgaande duels konden de Duitsers tegen Zwe den en de Verenigde Staten vanuit de verdediging hun slag slaan. Tegen Zwitserland moest de aanval worden gekozen. En dat ging het team van ex-inter national Gerd Truntschka slecht af. Plan voor opsplitsing afgewezen het nooit: het kan net zo goed ineens komen, zoals nu ook heel even, op 50 meter van de meet. Maar Abdoe was toen al te ver weg." De rol van Uwe Raab, ook PDM, finishend tussen Abdoe en Van Poppel als nummer twee? Van Poppel: „Hij zei dat hij ook slecht was. Maar dat zegt hij altijd. Ik vind het niet erg, dat hij er tussen meedraait. Als hij Abdoe had kunnen af houden, was het mij best ge weest. Twee kunnen meer dan één." Nog niet in topvorm, nog niet in Tourvorm? Van Poppel twij felt aan zijn selectie voor de Ronde van Frankrijk. Hij denkt dat Gisbers de voorkeur geeft aan een ploeg rond de klasse mentsrijders Breukink en Alca- la. Gisbers: „Als hij goed is, gaat hij mee. Maar we zullen eerst wel wat testen doen: bloed, conditie, vorm. Hoe komt MJ uit deze Vuelta, hoe rijdt hij de Dauphiné en de Ronde van Zwitserland? Deze Tour is heel lastig, er zijn niet veel geschikte aankomsten voor Van Poppel. Maar als hij vier of vijf kansen kan krijgen, dan moeten we het toch maar doen en moeten we hem maar meenemen. Als ne gende man." leipen herman joustra Voorzitter Diederik van der Veen Meerstadt had het al eer der laten weten. En de leden van de afdeling Leiden sloten zich gisteravond unaniem bij hem aan: de plannen om het aantal afdelingen terug te bren gen van twintig naar acht deu gen van geen kant. De KNVB wordt hiervan zo spoedig mo gelijk van in kennis gesteld. Dat was de belangrijkste uitkomst van de voorjaarsvergadering van de afdeling die werd gehou den in het Haagsche Schouw in Leiden. Van der Veen Meerstadt kreeg het antwoord dat hij vroeg In een bewogen openingsgrcde boorde hij de plannen van het onderzoeksbureau Andersson. Elffers en Felix, dat het onder zoek uitvoerde in opdracht van de sectie amateurvoetbal, nog maals de grond in. „Het is. om maar met de deur in huis te vallen, natuurlijk de vraag of de visie van het bureau ooit wordt gerealiseerd. Het be stuur amateurvoetbal omarmt, zonder dat overigens hardop te zeggen, de conclusies welis waar, maar het is in de demo cratische KNVB nut het In-stuur amateurvoetbal dat de dienst uitmaakt." Dat zijn namelijk de afdelin gen zelf. Het rapport, waarin wordt gepleit voor een efficiën tere en kostenbesparende be stuursvorm die het best kan worden verwezenlijkt met acht rayons, wordt op 23 mei offi cieel aangeboden aan de alge mene vergadering in Zeist. De afdelingen krijgen in augustus en september de gelegenheid zich erover uit te spreken. De definitieve besluitvorming heeft pas in oktober plaats. „Het hoeft dus niet zo te zijn dat de afdelingen VgWMfnen We kun nen daar met zijn allen, als we dat willen, nog veel aan doen", aldus Van der Veen Meerstadt. De leden reageerden zoals hij had gehoopt: fel en vol onbe- Vreugde in het Zwitserse kamp, met op de voorgrond Sven Leuenberger, De waterpolo-ers zijn de tickets voor Barcelona donderdag in het duel met Cuba kwijtgeraakt. De Cubanen mochten ze met medewerking van een Brazi- liaansre scheidsrechter stelen. Oranje zal, omdat het proces tegen de dader slechts een schijnoverwinning opleverde, in Calgary nog drie wedstrijden (tegen opnieuw Tsjechoslowa- kije, China en Mexico) moeten winnen om de Olympische Spe len te bereiken. Nederland had tegen Cuba genoeg aan een ge lijkspel voor een plaats in de halve finales, maar trof de ver keerde scheidsrechters en haal de bovendien het begeerde ni veau van een dag eerder niet om daar tegenwicht aan te kun nen geven: 5-8 (1-1 1-1 1-3 2-3) Bondscoach Ivo Trumbic had voor aanvang al gewaarschuwd voor de 'pizza-connectie'. De wijze outfe heren van de inter nationale (waterpolo)bond kwamen voor de belangrijke confrontatie aandragen met de Spaanse scheidsrechter Geli en de Braziliaanse arbiter Patelli, in een geheime 'loting' aangewe zen als de geschikste niet-Euro- peaan. Vooral Patelli floot erger dan dubieus dubieus, hij floot tegen Nederland en loodste Cu ba in zijn eentje het Olympisch toernooi binnen. De opvallendste 'fout' beging Patelli in de derde periode toen het evenwicht nog niet of nau welijks was verstoord. Terwijl vriend en vijand kon zien en ook beaamde dat de Cubaanse midvoor Barbara Diaz de bal eerst onder water duwde en 'm vervolgens geheel legaal van de grip over de plannen. Bij monde van FC Lisse-voorzit ter Huite ma bijvoorbeeld, die met zijn vereniging door het onder zoeksbureau was betrokken bij een enquête waar de clubs hun wensen kenbaar konden ma ken: „Ik ben emstig teleurge steld over de wijze w aarop relw ning met ons is gehouden. We mochten ons zegje doen. maar in de notulen was daarvan niets terug te vinden. Wij pleiten voor de min of mm autonome be voegdheden die een afdeling heen. In Leiden werkt dat goed. SchMtaqpudiigr v>c .ifgc/im van de bureaucratie die er al leen maar erger op zal worden, zal die zal direct merkbaar zijn in de kas van de verenigingen. Leiden werkt tegen een zo laag mogelijke prijs." Voorzitter Guyt van Quick Boys behoorde niet tot de uit verkorenen die aan de enquête mochten meedoen. Deson danks had hij de hand weten te leggen op het voorlopige rap port. Zijn kritiek was vernieti gend: .Als je iets wilt verande ren. zul je de meerwaarde ervan moeten kunnen aantonen. Daarvan is hier geen sprake. Het doel en de doelstellingen zijn niet juist geformuleerd. Er is toegewerkt naar de gewenste uitkomst. Het is duidelijk dat de opdracht het een en ander heeft beïnvloed. Er is bovendien spra ke van onzorgvuldigheid. Som mige getallen wijken af of ont breken. Ik voel een gebrek aan .ilfmitnt DM hei VOflCM 1 -i.tr staan dat de boel goed is onder- Bocht HM Is een aknlMj rapport en 250.000 gulden (de kosten van het onderzoek, red.) zijn naar de knoppen." Van der Veen Meerstadt wilde ten slotte nog wel een 'verzach tend' feit aanvoeren. „Het is een concept-rappport. Maar de acta dendert O ZO snol voort, la ten we daarom een signaal ge V, n MD (te KW B dM «SB OU ernstig ongerust maken Ieder een sloot zich daarbij gaarne PARUS AFP/SID hand liet pakken door doelman Van de Bunt, werd Havekotte bestraft en mocht Barrera een strafworp benutten. Trumbic ontplofte bijna. De Kroaat gaf de Zuidamerikaanse arbiter met de comervlag aan hoever de bal onder water was geweest en werd prompt naar de tribune gestuurd. Het kwaad was echter al ge schied. Nederland kwam in net laatste kwari nog van 34 tot 5-6 terug maar werd in de hectische slotfase, waarin zoveel gebeurde dat niemand het meer kon vol gen, definitief onder water ge drukt. Vreugde op Cuba en dik ke sigaren in het Lindsay Park sportcomplex van Calgary. De Nederlandse delegatie diende na afloop een protest in tegen de arbitrage van Patelli, die zelfs van een cornipte jury geen voldoende had kunnen krijgen voor zijn valse akkoor den. „We hebben geprotesteerd tegen de uitslag van de wed strijd Cuba-Nederland", zei manager Feike de Vries. „We zijn van mening dat scheids rechter Patelli door ziin wijze van leiden het eindresultaat van de wedstrijd nadrukkelijk heeft beinvloed. We hebben verzocht dat aan de hand van de beoor deling te verifiëren en de wed strijd over te laten spelen, als zou blijken dat het inderdaad onacceptabel is geweest." respect voor de slachtoffers mag het bekertoernooi niet door gaan", aldus de Europese voet baller van het jaar jean-Pierre Papin. „Net als mijn ploeggeno ten ben ik diep geschokt. Ik zal nooit vergeten wat ik heb mee- nwri t Inmiddels hebben Franse ver zekeringsmaatschappijen een noodfonds gevormd, waaruit donderdag 40 miljoen frank (ruim 13 miljoen gulden) be schikbaar werd gesteld aan dc slachtoffers en nun familiele- De finale van de Franse beker competitie gaat niet door. Even min wordt er dit weekeinde op Corsica gevoetbald. In plaats daarvan komt er op 12 mei in het Parijse Pare des Princes een liefdadigheidswedstrijd tussen Olympique Marseille en AS Monaco, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de slachtoffers van de voetbalramp in Bastia. „In feite gaat het om de be kerfinale, Maar wij willen de ontmoeting plaatsen onder het teken van solidariteit met dc slachtoffers", aldus lean Four- net-Fayard, voorzitter van de Franse voetbalbond. Volgens de Fransman kwalifi ceert Monaco, verliezend fina list van het Europa Cup 2, zich hiermee automatisch voor het Europese toernooi voor beker winnaars. Marseille komt al uit in de Europa Cup vóór lands kampioen. Olympique Marseille en AS Monaco zijn volgens een com muniqué van de Franse voet balbond akkoord gegaan. Voor al bij de spelers van Marseille lag het duel emotioneel moei lijk. Zij hielpen bij de reddings werkzaamheden en werden op de meest directe wijze gecon fronteerd met de ramp, „Uit triering en reiskosten bezoek van dc gewonden op Corsica of het vasteland kan daarop een beroep worden ge daan Naar verluidt heeft dc SMA-BTP. de verzekeraar van de maatschappij die de tribune plaatste, tien miljoen frank bij gedragen. Gisteravond is in het zieken- huk l .in Baatte aan man overle den aan de verwondingen, die hij opliep toen de noodtnbunc van Bastia instortte. Het aantal slachtoffers van dc rranse voetr halramp van afgelopen dinsdag komt daarmee op twaalf VfQ de 526 gewonden die zijn opgc nomen in ziekenhui/en op Cor sica en in Frankrijk zelf. is de toestand van dertien kritiek en zijn er tachtig zwaargewond. Het protest werd afgewezen, maar Nederland werd vervol gens door woordvoerder Mont- yfy. M ruim ren uur verga deren wel veel succes gewenst tegen Tsjechoslowakije. dat zijn ster Polacik zaterdag mist om dat die naar zijn Italiaanse club terug moest voor de playoffs. De Kok nog in het ongewisse Voor Peter Ooms, dc bevlogen coach van Irene de Kok. waren het dc langste seconden van zijn leven, die pak weg dertig tellen waarin de scheidsrechters kozen tussen de Nederlandse judoka en Elena Besova Gaven ze de voorkeur aan de vertegen woordigster van het GOS, dan betekende dat voor De Kok een roemloze aftocht. Met dc staart tussen de benen weg uit het Stade de Coubertin, weg van de Europese judokampioenschap- pen zonder zelfs maar r en kokaatje te hebben gescoord. Een abrupt en onverbiddelijk einde ook aan een comeback die an derhalf jaar geleden begon en naar een medaille, liefst één van goud, in Olympisch Barcelona had moeten leiden Ooms vpmng een gat in de lucht toen zijn schietgebed werd verhoord. Eén van de twee hockrechtcrs hief dc blauwe vlag. ten teken dat hij Besova dc beste vond, de ander koos voor wit, voor De Kok dus, Omdat de hoofdschcidsrechter dat ook deed, mocht de voormalig wereldkampioene even later nóg een keer de mat op. tegen de Joegoslavische Dana Djurdjcvac ditmaal -— een partij die ze binnen twee minuten won Ooms, opgelucht: „nu weten wc dus nog niets." Er brak al snH weer een lacn door op het wit weggetrokken grzicht „Andethalf jaar judoën en zaterdag begint het pas Morgen moei I>e Kok nog één partij winnen (van dc Oostenrijkse Martina Zangrrl) om zeker te zijn van de vijfde plaats en daarmee van een startbewijs voor de Olympische Spelen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23