Protest tegen bouwplan aan Van Alphenplein 'De kinderen leren hier echt wat' Regio Leiden Gemeente wil fabriek 'La Bamba' sluiten Parkeren 'Slag' duurder Opknapbeurt woonwijk Oegstgeest Warmond: 7,5 miljoen voor accommodaties Jongerencentrum niet aan rand dorp VRIJDAG 8 ME11992 19 m f - ,i f •vir -■ cb-a-a'. - s Ook Leiderdorpse woningbouwvereniging overweegt bezwaarschrift De omwonenden van het Leiderdorpse Van Alphenplein gaan een beroepsprocedure beginnen tegen het plan voor de bouw van 72 seniorenwoningen op deze plek. Wethouder H. Veldstra van ruimtelijke ordening is niet van plan het tot nog toe zwaar bekritiseerde ontwerp te wijzigen. „We blijven het ontwerp te massaal vinden", zo vat buurtbewoner F. van Limburg Brouwer de belangrijk ste grief samen. „Verder is er geen rekening gehouden met de parkeervoorzieningen." Het nieuwe plan toont twee verdiepingen met 66 apparte menten in de sociale huursector en een derde verdieping die iets terugwijkt. Daar zouden zes duurdere penthouse-apparte- menten moeten komen. Tussen het complex en de koopwonin gen aan de Coomhertdreef zijn bovendien vijf geschakelde se- mi-bungalows gepland. leiderdorp uesbeth buit1nk Wethouder Veldstra herzag de plannen eerder al omdat de omwonenden het plan veel te grootschalig vonden. Op de plaats van de basisscholen 'De Hobbit' en 'Samen Onderweg' zouden aanvankelijk 84 senio renflats in een flat van drie ver- diepeningen moeten komen. Nieuwe computers in Wassenaar Alle Wassenaarse scholen krijgen een nieuwe com puter van de gemeente. Wethouder M. van Rij (onderwijs) reikt ze uit op woensdag 13 mei. De bedoeling is dat scholen meer ge bruik van computers gaan maken, bijvoorbeeld bij de rekenles sen en bij het leren lezen. Een eenvoudige computer, een printer en verschillende onderwijsprogramma's zijn al een aantal jaren op de scholen in gebruik. De gemeente trok hieruit de conclusie dat nieuwe apparaten welkom zijn. Muziekdag in Voorschoten voorschoten De Nationale Muziekdag op 23 mei wordt ook in Voorschoten gevierd. De bedoeling is dat alle verenigingen - zang en muziek - meedoen. De hele dag zijn deuntjes en liede ren te horen in de muziektent op het Treubplein en in de dorps kerk. Voorschotenaren kunnen daarnaast deelnemen aan een prijsvraag waarbij zij moeten raden welke instrumenten zijn af gebeeld in winkeletalages in het dorp. Sierkersen worden gekapt oegstgeest De bewoners van de Oegstgeester Pieter Molijnlaan krijgen nog deze week een brief van de gemeente, waarin wordt aangekondigd dat een aantal Prunussen (sierkersen) in hun straat wordt gekapt. Dif kappen begint volgende week. Enkele bewoners klaagden al lange tijd over de grote bomen, die met hun zware bladerdek veel licht wegnemen. Volgens de gemeen- tevoorlichter is met het kappen gewacht tot na de bloei van de sierkersen, omdat die bloesems erg mooi zijn. Het is de bedoe ling dat één op de twee bomen in de straat wordt gekapt. Bezoek aan Zelden van Passé zoeterwoupe Liefhebbers van molens kunnen tijdens de natio nale Molendag zaterdag een bezoek brengen aan de Zoeter- woudse molen met de welluidende naam 'Zelden van Passé'. Het rondvaartbootje Barkas vaart zaterdag van 11.00-18.00 uur vanaf recreateigebied Vlietland naar de molen. Vertrekpunt: het paviljoen aan de steiger. Warmond maakt recreatienota De gemeente Warmond maakt dit jaar een milieubeleidsplan dat meer moet omvatten dan het gescheiden ophalen van huis vuil. Dat bleek gisteravond tijdens de raadscommissie financiën. Een aantal partijen wilde voor het milieuplan een bedrag reser veren in de gemeentebegroting voor 1993. Anderen maakten be zwaar tegen het jaarlijks besteden van 5000 gulden aan de Open Monumentendag. Dat geld wordt daarom voor dit jaar nog wel beschikbaar gesteld, maar volgend jaar wordt het besteed aan andere zaken. De gemeente onderzoekt ook of het dorp de om streden toeristenbelasting kan Oplossing voor verkeersoverlast voorschoten De bezoekers van autobedrijf Rodenburg aan de Hofweg in Voorschoten kunnen voortaan over het industrieter rein rijden, achter de garage. Dat voorstel werd gisteravond in de commissie openbare werken besproken. Op die manier wordt de verkeersoverlast voor de bewoners van de Hofweg tot het mi nimum beperkt. Wethouder J. van de Poel zegde toe dit voorstel mee te nemen in het overleg met de bedrijfsleider van de garage, C. van Schie. De bewoners, die een klacht hebben ingediend bij de gemeente, zullen in het overleg worden betrokken. Het parfum- en kaarsenfa briekje La Bamba aan de Veur- seweg in Voorschoten dreigt te verdwijnen. De gemeente heeft de eigenaar van het eenmans bedrijfje een brief geschreven waarin staat dat ze tot sluiting van l.a Bamba wil overgaan. Het fabriekje voldoet namelijk niet aan de door de gemeente afge geven hinderwet- en de lozings vergunning. Volgens een gemeente-amb tenaar van de afdeling milieu zijn er al verschillende klachten van omwonenden binnenko men over stankoverlast van I>a Bamba. „De eigenaar voldoet niet aan de voorschriften die gelden voor zijn bedrijf. We hebben hem bijvoorbeeld al verschillende keren gewaar schuwd omdat zijn vloer niet vloeistof-dicht is en omdat de hele inrichting sterk is vervuild. Bovendien zijn de chemische stoffen in het bedrijfje niet vol gens de voorschriften opgesla gen." „De eigenaar van La Bamba heeft voldoende tijd gekregen om deze zaken te herstellen maar hij weigert iets aan de si tuatie te verbeteren. Omwonen den hebben bij t over stankoverlast. Het is een heel ernstige zaak." De eigenaar van La Bamba krijgt nu nog een maand de tijd om tegen het besluit van de ge meente bezwaar te maken. Hij kan ook bij de Raad van State een voorlopige schorsing van het gemeentebesluit vragen. Als de voorzitter van de Raad van State meent dat La Bamba venredig veel (financieel) na deel ondervindt van de sluiting, kan hij die sluiting verhinderen. Gaat de eigenaar van La Bamba vervolgens in beroep bij de Raad van State tegen de ge meentebeslissing. dan kan de zaak jaren gaan duren. De eigenaar van La Bamba was niet bereikbaar voor com mentaar. Concessies De Algemene Woningbouwver eniging Leiderdorp (AWL) is het evenmin eens met de plannen. Volgens directeur G. Duiven voorden is alleen rekening ge houden met klachten van be woners van de koopwoningen aan de Coomhertdreef en de straten daar achter. De 178 AWL-huurders aan de Luycken- dreef zouden echter nog steeds uitkijken over een massaal complex, zo klaagde Duiven voorden onlangs bij de gemeen te. Als de wethouder geen verde re concessies aan de bezwaar makers wil doen, zal de AWL zich volgens Duivenvoorden dan ook zeker aansluiten bij een beroepsprocedure tegen het plan. „Formeel willen we met ons bezwaarschrift nog even wachten tot het moment dat de definitieve versie ter inzage ligt", aldus Duivenvoorden. Ook de AWL noemt de bouw plannen veel te massaal en vreest voor parkeeroverlast door de komst van zo veel nieuwe bewoners. Er is volgens Duiven voorden nog een argument om het ontwerp af te wijzen. Dege nen die tegenover het toekom stige complex wonen leveren namelijk een stukje privacy in. De gemeente wil het defini tieve plan 'op zeer korte ter mijn' ter inzage leggen. „Dan kunnen de mensen reageren en eventueel bezwaar maken", al dus een woordvoerder. t het Wasse- >or automobi- duur gewor- wassenaar verhoogd van drie naar zes gul den. Exploitant A. van Rijn van 'De Kuil' merkt duidelijk dat er minder klanten komen, hoewel hij geen cijfers kan noemen. De gemeente heeft dit jaar eveneens de pacht verhoogd van 30.000 gulden naar 90.000 gulden. Dit omdat de parkeer plaatsen 'goed zouden hebben gedraaid' de afgelopen vijf jaar. Dat is een van de twee redenen voor de tariefsverhoging. De an dere reden is dat de tarieven de afgelopen vijftien jaar nooit zijn bijgesteld. de Wasse- Een bezoekje aa naarse strand is v listen twee keer z den. Het tarief parkeerterreinen naarse Slag is namelijk met in gangvan 1 april verdubbeld. De twee parkeerterreinen zijn 'De Kuil' met 500 tot 700 plaat sen en het terrein bij de rotonde met 150 plekken. De prijs voor een plekje voor maximaal twee uur kost nu twee gulden en voor een langere periode is het tarief oegstgeest De slopershamer heeft afgelo pen dagen korte metten gemaakt met het ou de (nood)schoolgebouw aan de Oegstgeester Irislaan. Die sloop maakt deel uit van een to tale opknapbeurt van het gebiedje Clemati- slaan/lrislaan/Kamperfoelielaan. Op de nu vrijgekomen plek moet een groenstrook ko men en een speelterreintje voor het naastge legen kinderdagverblijf. Het terrein aan de kant van de Irislaan Is bestemd voor de bouw van 29 seniorenwo ningen. Dit in vier woonlagen uit te voeren nieuwbouwplan heeft niet of nauwelijks tot verzet bij omwonenden geleid. Evenmin bij de gebruiker zelf. de Joris de Witteschool. Deze school was er jarenlang gehuisvest en Is In 1990 al verkast naar een gloednieuw ge bouw in nieuwbouwwijk Haaswijk. Het kinderdagverblijf, dat daarna ruim een jaar in de nu afgebroken noodlokalen aan de Kamperfoelielaan trok, heeft een gedeelte van de voormalige school aan de kant van de Clematislaan gekocht en is daardoor ook uit de ruimteproblemen. De bouw van het seniorencomplex, ont worpen door de Haagse architecten Roelevetd en Sikkes, moet medio september/oktober beginnen. De huurprijs bedraagt volgens de woningbouwvereniging zo'n 680 gulden. fO Warmonds jeugdcircus Atleta heeft wachtlijst warmond miep de graaff Alle bij de Warmondse Jeugd raad aangesloten verenigingen presenteren zich zaterdag tij dens een 'open dag' in de oude gymzaal en 't Meerpunt in War mond. Jeugdcircus Atleta is waarschijnlijk de enige deelne mer die hoopt dat zich die dag geen nieuwe leden melden. Er zijn zó veel kinderen die als een heuse artiest een plaatsje in de piste willen bemachtigen, dat de leiding er tegenwoordig een wachtlijst op moet nahouden. „We hebben nu 37 kinderen, meer kunnen we er echt niet verwerken", aldus Jan Meershoek en Hella Zwet sloot, twee voormalige artiesten die daarvoor tegenwoordig 'te oud' zijn en nu als leidingge venden bij het jeugdcircus be trokken zijn. Beiden kunnen zich de run op Atleta goed voorstellen. „Het fenomeen jeugdcircus is alles behalve wijd verspreid: je hebt er in heel Nederland maar een stuk of elf, twaalf. En in War mond zelf zijn we niet meer weg te denken: we bestaan al 32 jaar. We hebben nu kinderen als lid van wie de ouders al bij Atle ta zaten." „Voor de kinderen is het heel afwisselend: per trainingsavond doen we vier, vijf verschillende dingen. Ze léren echt wat, vergis je niet, het duurt gemiddeld een jaar voordat een kind een be paald onderdeel onder de knie heeft. En die voorstellingen vormen natuurlijk ook een heel specifiek aspect. Dat je als kind echt op pad gaat, met een bus, naar al lerlei plaatsen om een voorstel ling te spelen, dat is natuurlijk prachtig." Het verloop bij Atleta is dan ook zeer klein. „De meeste kin deren komen als ze een jaar of acht zijn, om te blijven totdat ze echt te oud zijn, een jaar of 16, 17. Daama blijven ze vaak nog 'hangen' bij de leiding." De volwassen leden van het Warmondse circus houden zich bezig met perikelen over geld, materialen en de opslag daar van. Atleta kan zichzelf bedrui pen met de onkostenvergoedin gen voor optredens, de subsidie voor de zaalhuur en incidentele donaties. Zo heeft men onlangs 3500 gulden van het Anjerfonds ge kregen. Van dat geld kon een professionele lichtinstallatie worden aangeschaft. Meer zorg levert de opslag van circusattri buten en kostuums op. Mo menteel liggen die materialen her en der over Warmond ver spreid. Een eigen 'honk' is er niet. Het wachten is op de accom modatienota van de gemeente, die moet aangeven waar Atleta in de toekomst wordt gehuis vest. „We hopen dat er nu snel iets gebeurt. Het is allemaal passen en meten in de oude gymzaal, waar we nu zitten. Op trainingsavonden moet je eerst alle materialen wegslepen." Blikvangers Wat Atleta zaterdag demon streert, is een samenvatting van het uit veertien nummers be staande, anderhalf uur lange programma. Dat programma wordt tientallen keren per jaar vertoond op feestdagen, bij ju bilea, openingen van winkels, in tehuizen. Kortom: waar de War mondse club maar wordt ge vraagd, komt ze met slangen meisjes, acrobaten, evenwicht- kunstenaars, jongleurs* fakirs, zwevende dames en natuurlijk de clowns. Alleen nummers met dieren zal het publiek bij Atleta niet te zien krijgen. „Nee hoor, dat hebben we ooit wel gedaan, maar het vraagt zo vreselijk veel training voordat ze iets kunnen. En je moet die dieren elke dag weer verzorgen. Nee, de kinde ren zelf zijn de blikvangers. De open dag van de Jeugdraad speelt zich zaterdag af in de oude gvmzaal en 't Meerpunt, van 12.00 tot 15.00 uur. Deel nemers zijn: lil Sloepje, scou ting Anaconda, de gymnastiek club, jeugdcircus Atleta en de Kindervakantieweek. Afwisse lend worden demonstraties verzorgd en verstrekken de verenigingen informatie. Voor de oplossing van het ac commodatieprobleem in War mond kan de gemeente een be drag van 7.5 miljoen gulden uit trekken. De raadscommissie fi nanciën heeft dat uigangspunt voor de begroting van 1993 gis teravond onderschreven. Verschillende fracties wilden gisteravond ook inhoudelijk op het accommodatieplan' van B en W ingaan. Uit dit voorstel blijkt onder meer dat er in War mond een nieuw gebouw in de plaats van 't Trefpunt kan wor den gebouwd voor èlle sociaal- culturele instellingen, 't Meer punt zou dan worden verkocht aan een particulier die op de parterre een supermarkt kan bouwen en daarboven flats. Ook kan er een sporthal komen in Endepoel 3 en een biblio theek in de gemeenteljke gym zaal. Maar volgens wethouder J. Wassenaar was de inhoud van het plan nog niet aan de orde: hei 0ng vooral on hoi grid I uitwerking van het plan komt in een volgende commissie-ronde aan de orde: dan kan er nog aan worden geschaaft door de com missie- en raadsleden. Warmond wil voor de oplos - sing v.in liet .u commodatie- probleem ruim 7.5 mil|orn uit trekken, waarvan het grootste deel uit de reserves' moet ko men. Dat betekent wel dat de komende jaren weinig geld is voor nieuw beleid. Volgens wethouder Wasse naar wordt het 'accommodatie- plan' echter in fasen uitgevoerd en wordt per onderdeel beke ken of het financieel haalbaar is. Wat de totale begroting voor volgend jaar betreft, voelden het CDA en Progressief Warmond wel voor de mogelijkheid om de gemeenteijke belastingen te verhogen en aan te passen aan de inflatie. VVI)-fractievoorzit ter C. Sans voelde hier weinig voor. De commissie kwam over een dat met een definitief be sluit kan worden gewacht tot de bespreking van de begroting in oktober. Hella Zwetsloot 'n toekomstig circusartieste, digt. optreden v VOORSCHOTEN astrjd van den i Er komt geen jongerencentrum de rand van Voorschoten. Dit jongerencentrum had in de plaats kunnen komen van cen trum 'Onderdak' aan de Bem- hardlaan in Voorschoten Wet houder M. Breunesse vindt de rand van het dorp echter geen goed alternatief, ondanks de be zwaren van de omwonenden tegen de geluidsoverlast van 'Onderdak' op de huidige plek. De oplossing van het pro bleem wordt nu gezocht in een vergaande geluids)isolatie van de voormalige Dominee Vor stenschool. waar 'Onderdak' ge huisvest is. Maar eerst moeten de kosten van deze ingreep worden berekend. „Ie kunt jongeren niet weg sturen naar de rand van het dorp, met de mededeling dat er geen plaats voor hen is in de ge meente". aldus Breunesse. ..Ze moeten zich kunnen inpassen in de maatschappij. Ze moeten leren dat ze wel muziek mogen maken, maar dat ze daarbij re kening moeten houden met de omwonenden. Op die manier breng je ze maatschappelijk heid bij." Breunesse beseft dat de jon geren wel een ruimte moeten hebben waarin ze de muziekin stallatie iets harder kunnen zet ten. Het gebouw waar ze nu hun vrije tijd doorbrengen, zou dan ook geïsoleerd moeten worden. Maar hoeveel dat gaat kosten is nog niet bekend. Aanvankelijk had het ge meentebestuur een ton uitge trokken voor de verbouwing van het centrum. Dat bedrag kan niet alleen worden gebruikt voor isolatie, omdat ook andere aanpassingen van het gebouw noodzakelijk zijn. Zo moeten er nieuwe toiletten komen, één toiletruimte voor de meisjes en één voor de jongens. Ook moet er een kamer komen waar de medewerkers hun bureau kun nen neerzetten. Deze aanpas singen zijn nodig om de formele vergunningen voor een jonge rencentrum in de wacht te sle pen. „Op dit moment zijn er drie opties", vertelt Breunevse. „Of we verbouwen het centrum voor een ton en dan kan er nau welijks geïsoleerd worden. Of wc trekken extra geld uit om de verbouwing zo goed mogelijk te laten doen. Of wc moeten let terlijk een ander onderdak zien te vinden, maar dan wel mid denin het dorp Welke optie we kiezen, hangt af van de kosten van de isolatie De berekenm gen verwacht ik over een week of vijf l>an kunnen we »«en be slisungDem©n."

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19