Curieuze rol Voorschoten Boot: 'Dit was pure intimidatie van het publiek' Sport Poloërs dichtbij Barcelona OPEN DAGEN Russisch ijshockeyteam naar huis DONDERDAG 7 MEI 1992 Jonk en Kreek in voorlopige selectie zeist» VVim Jonk en Michel Kreek zijn door bondscoach Rinus Michels opgenomen in de voorlopige selectie van het Neder lands elftal voor de eindronde om het Europees kampioenschap voetbal in Zweden. Michels heeft in totaal 25 namen bekend ge maakt. De definitieve groep van twintig zal op maandag 18 mei worden vrijgegeven en op maandag 25 mei in Noordwijk aan de voorbereiding op het EK beginnen. De 25 genomineerden zijn: Bergkamp, Blind, De Boer, Jonk, Kreek, Menzo, Roy, Van 't Schip, Winter (allen Ajax), Van Aerle, Van Breukelen, Kieft, Van Tiggelen (allen PSV), Bosz, De Goeij, Taument (allen Feyenoorcl), Van Basten, Gullit, Rijkaard (allen AC Milan), Ronald Koeman, Richard Witschge (beiden FC Bar celona), Huistra (Glasgow Rangers), Wouters (Bayem München), Van Vossen (Beveren) en Viscaal (AA Gent). Nationaal criterium op De Bult leiden Meer dan 100 B- amateurs gaan zaterdag op het wieler parcours De Bult van start voor een nationaal criterium. De in schrijving was zó groot dat organisator Swift/Casba een flink aantal renners heeft moeten weigeren. Om 12.00 uur gaan eerst de C- amateurs en dagkaarthouders van start. Voor die categorie is nog wel startgelegenheid. Bij de B- amateurs staat een groot aantal favorieten aan de start. De oud- kampioenen van Nederland Piet de Haas (Tiel), Henri IJzendoorn (Tiel) en Karei Teeuwen (De Zilk) zijn de te kloppen renners. Zij zullen veel tegenstand ondervinden van Gerrit Kleinveld (Lisse), Ton van Duyvenbode (Noordwijk), Ton Blom (Spaarndam), Johan Goes (Noorden), Herman de Jong (Zoeter- woude), Gerrit van der Plaats (Rotterdam), Jan Jansen (Voor schoten) en Jan van der Tang (Voorhout). Van Veenendaal vierde in Den Haag leiden In een wielercriterium in Den Haag (Capitol) toonde thuisrijder Marcel van de Vliet zich de sterkste. Frank van Veen endaal (4), Laurens Koster (6), Martin Schalkers (8) en Mark Var- kevisser (9) zetten de tegenaanval iets te laat in. De ploeg van Swift/Casba behaalde in Wervershoof de tweede ploegenprijs door de prestaties van Mark Rasch (2), Mare Faas (11), Erik Boogaard (13) en Niels van Stralen (26). De Leidse nieuweling Tijs Wilbrink debuteerde in Rotterdam verdienstelijk met een tweede plaats. Mart van der Linden overleden leiden Mart van der Linden, oud-voorzitter van LFC, is dinsdag avond overleden. Van der Linden was geruime tijd ernstig ziek. Hij is 68 jaar geworden. Van der Linden is ruim vijf jaar voorzit ter geweest van de Leidse vierdeklasser. Samaranch weerspreekt aantijgingen monte carlo Juan Antonio Samaranch heeft gisteren in Monte Carlo beschuldigingen dat de Olympische Beweging bol staat van corruptie tegengesproken. De voorzitter van het Internatio naal Olympisch Comité reageerde dp zware kritiek in het on langs in Groot-Brittannië verschenen boek: 'The Lords of the Rings', geschreven door Vyv Simson en Andrew Jennings, dat in ons land verscheen onder de titel 'In de Ban van de Ringen'. Vooral Samaranch wordt zwaar beschuldigd. „Ik denk dat de au teurs gemanipuleerd zijn door mensen die mij ten val willen brengen", zei Samaranch. Haarhuis en Krajicek ronde verder hamburg Richard Krajicek is bezig ook op gravel zijn naam waar te maken. Samen met Paul Haarhuis bereikte de Hagenaar gisteren de derde ronde van de open Duitse tenniskampioen schappen in Hamburg. Krajicek zegevierde in twee sets over Pe- rez-Roldan: 6-3 6-4. Paul Haarhuis toonde zich in de beslissende tiebreak de meerdere van de Oostenrijker Thomas Muster: 5-7 6-3 7-6 (7-1). calgary anp Het Nederlands waterpoloteam is bij het olympisch kwalificatie toernooi in Calgary heel dicht in de buurt van Barcelona geko men. Oranje won tot onuitspre kelijk genoegen en opluchting van bondscoach Ivo Trumbic („Ja, zo zie ik ze graag spelen") in het eerste duel van de tweede ronde met royale cijfers (13-7) van Tsjechoslowakije. Niet geflatteerd, niet te dan ken aan een Tsjechoslowaakse inzinking, niet cadeau gekre gen, maar goudeerlijk verdiend met inzet, initiatief, snelheid en concentratie; kortom met prima waterpolo. En moest er al eens een plooitje worden gladgestre ken, dan kon andermaal voor honderd procent worden ver trouwd op doelman Arie van de Bunt. Doordat het gelijkspel van Oranje tegen Australië (6-6) is Ben je geslaagd, start dan n september met een rijkserkende praktijkgerichte dagopleiding aan de |(§p|0 Eocademie voor éénjarige Toeristische, Marketing Interoffice en Hostessberoepen MÊM HEB JE INTERESSE KOM dan naar één van onze jiH^ voor Je kul!*tdVJ'JMS'U In het instituut aan de Molenvliet (bij de rotonde, 3 min. lopen v/h station). VRIJDAG 8 MEI van 19.00 - 22.00 uur ZATERDAG 9 MEI van 11.00 - 15.30 uur Ben je verhinderd v 01720-93914/74680 'oor een studiegids ot maak een afspraak voor een studieadviesgesprek. r^aalphens f ^studiecentrum Postbus 115,2400 AC Alphen a/d Rijn. 16 30-17 30 Sportnet Rugby: F 17.10-17.15 Did 2: Sport Heutr 19 30-20 30 Sportnet: Argent 20.50-21.00 Super: Supersports nev 22 15-22 30 Ned 3: Studio Sport Jt 00 00-01 00 EURO 1 01 00-01.30 EURO Eur 09 00-11 00 EURO; WK IJshockey 09 30-10 30 Sportnet: Volleybal Duits 10 30-11 30 Sportnet 1 13.00-17.00 Did 2: Sport Extra tennis Den Helder kookt over van woede Het zit Voorschoten in de nacompetitie die de kampioen van de zaterdag vierde klasse A moet opleveren niet mee. Tegen Honselersdijk werd afgelopen zaterdag in de laatste minuut met 1-0 verloren, en gisteravond werd de ploeg van Leo Holl tegen Loosduinen vlak voor tijd de winst 'ontnomen'. Voorschoten en Loosduinen kwamen gisteren niet verder dan 2-2. leiden gus van oosten De rol van Voorschoten en Loosduinen in de kampioens competitie is nu uitgespeeld, want beide clubs hebben slechts één punt behaald. SEV en Honselersdijk deelden giste ren de punten (1-1), en gaan sa men met drie uit twee aan de leiding. In theorie kunnen alle vier ploegen nog op drie punten komen, maar dan geeft het doelsaldo uit de reguliere com petitie de doorslag. SEV uit Leidschendam heeft van de vier ploegen het beste saldo. Voor Loosduinen rest nog de schrale troost dat het in het bezit een periodetitel, iets Voorschoten niet beschikt. Dit kleinood kan echter wel in Voorschotense handen komen indien SEV kampioen wordt. En dat is niet zo onwaarschijnlijk, omdat Voorschoten alle troeven in eigen hand heeft. Een zeer curieuze zaak. Immers, komen de zaterdag treft Voorschoten op het terrein van Voorburg SEV als tegenstander. Voorscho ten dient er slechts voor te zor- gen dat het van SEV verliest en de periodetitel is dan binnen. Geen al te zware opgave. In het geval SEV kampioen wordt neemt Voorschoten, als nummer twee op de ranglijst (op doelsaldo) van de reguliere competitie, de periodetitel vol gens de reglementen van SEV over. Grote verliezer is Honse lersdijk, dat aan het eind van de rit met lege handen staat. De ploeg uit het Westland heeft geen periodetitel en hoeft niet te rekenen op de steun van Voorschoten dat eigen belang waarschijnlijk laat prevaleren boven het vervullen van zijn sportieve plicht. Dat het sys teem van de nacompetitie niet deugt, zal Voorschoten een zorg zijn. Die sportieve plicht wilde de ploeg van Leo Holl gisteravond nog wel vervullen. Voorschoten dacht tegen Loosduinen in de slotminuut het winnende doel punt gescoord te hebben. Aan vankelijk werd deze treffer door zowel de scheidsrechter als door de (neutrale) grensrechter goedgekeurd. Echter de spelers van Loosduinen wisten de scheidsrechter te overreden zijn grensrechter te consulteren, omdat er een buitenspelgeval aan het doelpunt vooraf zou zijn gegaan. Na enig overleg be sloot de arbiter het derde Voor schotense doelpunt te annule- Nadat voor rust door beide partijen niet was gescoord, opende Voorschoten via Cor van Veen uit een voorzet van Chris Morgenland met een kop bal de score (1-0). Loosduinen kwam via Ronald de Bruin en Leo Nieuwenhuizen op 1-2. Hein de Graaff scoorde vijf mi nuten voor tijd de gelijkmaker voor Voorschoten, een doelpunt dat de ploeg echter niet in de kampioensrace kon houden. Dus haakt Voorschoten aan in de promotierace. Een nederlaag tegen SEV en het seizoen is voor Voorschoten voorlopig gered. De winst kon landskampioen Den Helder gisteren in de eerste wedstrijd uit de finale van de playoffs niet ontgaan. Vijftig se conden. vijf punten voor en bal bezit. Het werden vijftig ramp zalige tellen voor Den Helder Een driepunter van Lott zette de Noordhollandse ploeg onder druk. Een driepunter van uit blinker Pollard zette De Maas poort op z'n kop, 79-78. Carna val voor 1800 toeschouwers. Coach Boot van Den Helder ontplofte zowat. Van kwaad heid. Op zijn spelers, op de scheidsrechters. Die hadden Den Helder bestolen. De klok stond na de treffer van Pollard op acht seconden. Bij de time out van Boot op vier. „Waar zijn die vier seconden gebleven?", \Toeg Boot z-ich af. „Acht of vier seconden. Dat is het verschil tussen winst en verlies. En wat deden de scheidsrechters aan die Bossche supporter, die bij de inworp op vier seconden in de lijn van de bal dook? Niets." Boot bleef boos. „Dit was pu re intimidatie van het publick", brieste hij. „Als een toeschou wer in Europa Cup voetbal op het veld komt, deelt de UEFA zware straffen uit. De basketbal- bond doet niets aan die idioot die voor ons de wedstrijd ver knalt. Doet niets aan de jury die de klok laat doorlopen van acht naar vier seconden, terwijl de wedstrijd dood ligt." De coach vreest dat de serie uit de hand zal lopen, als de bond niet de vinger aan de pols houdt. „Het is altijd rotzooi in Den Bosch. De laatste keer dat wc hier speelden, moesten we twee en een half uur wachten voor dat wc konden vertrekken. Dit publiek is hysterisch. Intimi deert de scheidsrechters. Als wij met een punt hadden gewon nen, had het publiek de scheidsrechters absoluut gemo lesteerd. Hadden mijn spelers moeten vluchten. Wat gebeurt er zaterdag in onze eerste thuis wedstrijd? Hoe reageert ons pu bliek? Kunnen wij het rustig houden?" Boot gooide alvast honderden liters olie op een vuur dat zater dag in de tweede wedstrijd nog aangestoken moet worden. Door de zege van Den Bosch kan de serie om drie gewonnen wedstrijden echt leuk worden. Door ae nederlaag moet Den Helder zaterdag voor eigen pu bliek winnen om de kansen in eigen handen te houden. Dal is de landskampioen wel toever trouwd. Vooral gezien de histo rie tussen beide ploegen. Het is de vijfde finale tussen beide ploegen Den Hektai won er drie van de vier en werd de laatste drie jaar vrij gemakkelijk kampioen. Gelijkwaardig Den Bosch - Den Helder was een duel tussen twee gelijk waardige ploegen. Aan beide kanten ontbrak een belangrijke speler. Kuipers bij Den Bosch door een rugblessure. Franke bij Den Helder door duizelingen. Den Helder speelde beter als ploeg, Den Bosch bezat het in dividuele talent In Brian Pol lard bijvoorbeeld. De bijna 30- jarigc Amerikaan compenseer de de losse flodders van afstand van Lott en Ardon. Werd top scorer met 22 punten tegen 88,88 procent schot. Plukte met zijn 1 meter acht rebounds en had vier steals achter zijn Desondanks controleerde Den Helder de wedstrijd, Den Bosch klampte aan en liet hel gat nooit groter worden dan acht punten (65-73). Op 4.16 voor het einde werd het duel ex plosief Tanno Pieters van Den Bosch raakte in en scrimmage onder het bord Okke te Velde van Den Helder* vol op hel hoofd. Een klassieke knock-out la Mike Tyson Arbiter Herwij- er zag er een technische fout in. Het was de prikkel die het pu blick nodig had. Het ging als zesde man fungeren in dc Bos sche ploeg. De spelers van Den Helder hielden het hoofd koel Kwa men niet meer toe aan veld- doelpunten, maar hielden vanaf de vrije worplijn dc voorsprong op vijf punten. Tot vijftig tellen voor het einde. Die desastreuze laatste |j(Hg uilen blijven staan, moet Cuba, dat met 7-9 verloor van de Austra liërs en nog maar één punt heeft, vandaag wel erg ruim van Nederland winnen om Barcelo na te halen. Griekenland en Frankrijk slaagden daar dank zij de erg gunstige loting gisteren al in. Beide ploegen hadden in Calgary om zo ver te komen in totaal in respectievelijk vier en drie duels nog geen kwartier in ternationaal aanvaardbaar wa terpolo nodig. Trumbic zei alle vertrouwen te hebben in de confrontatie met de fysiek sterke en techisch zeer capabele, maar snel tot sië sta overgaande Cubanen. „Ik ben ervan overtuigd dat we die ook kunnen pakken. In vergelij king met Griekenland en Frank rijk in die andere groep hebben wij nu de halve finale al ge speeld. Tegen Cuba volgt de fi nale..." SPORT OP TV De Finnen Varvio en Hamalainen proberen de Canadese center Keith Action BADMINTON Finland en Zweden hebben gis teren bij het WK-ijshockey in Tsjechoslo waki je de halve fina les bereikt. Negentienvoudig ti telhouder Canada en olympisch kampioen Rusland werden uit geschakeld. Finland zorgde voor de eliminatie van Canada: 4-3. Titelhouder Zweden won met 2- 0 van Rusland, waardoor voor het eerst sinds het WK-debuut in 1954 een ploeg uit de (voor malige) Sovjetunie buiten de medailles valt. Canada, winnaar van de zil veren medaille bij de Winter spelen in Albertville en vorig jaar bij het WK tweede achter Zweden, kwam pas in de laatste periode (1-2) goed op gang. In de eerste (2-1) en tweede perio de (1-0) was Finland de betere ploeg. De derde treffer van de Canadese profs kwam te laat (elf seconden voor tijd) om dc gelijkmaker nog te kunnen af dwingen. De Finnen, vorig jaar in eigen land teleurstellend vijf- de, spelen in de halve eindstrijd tegen de winnaar van het duel tussen Tsjechoslowakije en Ver enigde Staten. In de andere halve finale werkte de Russische aanval niet naar behoren. Dc Zweedse counter-attack daarentegen wel. De Zweden, enige klassen beter dan bij het fiasco (2-5) van de voorronden tegen Duitsland, hadden al na twee perioden een beslissende voorsprong door treffers van Sundin (20) en Hansson (36). In de halve fina les neemt Zweden het op tegen de winnaar van Duitsland-Zwit- serland. Dc Polen nemen volgend jaar in Eindhoven aan het toernooi om het wereldkampioenschap voor B-landen deeL De Oost- eur^pcancn verloren gisteren in Praag de degradatiewedstrijd tegen Frankrijk met 1-3. Polen, dat in 1989 ook uit de A-groep was gedegradeerd, hield aan het toernooi in Tsjechoslowakije geen enkel punt over. TENNIS 7 6-3 7-6 <7 1> K-a,** <N*Vi;i FV#/ Wan lA-g) 6-3 5-4. Gapper*** <iui 1/7)7-6 6-2 Daiaitra(Ffa) mjnja(H/6)S- 7-6 6 1. FVsct*o 00 (It* X*- «T-'» >1)7 6 16 64 [Ibarg l?**]) ArW Ml 6 3 6-4. C*ang(VS») - Hawk»»» (GOS) 1 6 2 Cotla 'Sm) Agav. /SM 1)3-661 S' /MO.-Ti Staaft'DwO 6 3 6-2 JALA LUMPUR LEIDEN: Houtwerf Keukens Larnmenschansweg 130 tel. 071-769345. LISSE: Mieloo Bouwmaterialen Gasstraat 17 tel 02521-19119. WATERPOLO Loosduinen. Zaterdag moet rijn ploeg verliezen om te FOTO HENK BOUWM Hein de Graaff (midden), aanvoerder van Voorschoten, is ingesloten door drie spek Originele kijk op keuken-kleuren? AL NO inbouwkeukens z>|h er m talloze, meer of minder gewaagde kleuren ALNOPOP bqvoort>eekJ. is een echte trendy noviteit Nog veel méér kleurrijk nieuws staat u te wachten ais u bij de ALNO Select Dealer binnenstapt

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 31