Unicum blijft aan de winnende hand De Algemene hogerop Reserves Dekker moeten oppassen Titelkansen van TOP wankelen Sport Bruguera stopt Costa Handbalsters Bollenstreek sluiten af met nederlaag MAANDAG 4 MEI 1992 19 Nederlagen Dekker en Hillegom Unicum blijft het goed doen in de eerste klasse van de tenniscompetitie. De Leidse ploeg won ook de derde wedstrijd (6-2) en draait volop mee in de strijd om het kampioenschap. Maar omdat de indrukwekkende titelfa- voriet Docshop uit Doesburg gisteren weer geen punt af stond (8-0 winst tegen Joy Mozaïek 2) komen de Leide- naars langzaamaan al op een behoorlijke achterstand te staan. Dekker en Hillegom verloren beide met 6-2. leiden erik v arendo schreurs Unicum behaalde gisteren op het eerste gezicht een goed re sultaat bij Racketeers. Er wer den echter wederom een paar punten vermorst, ditmaal tij dens de beide mixed-dubbels. Berry Janse was daar uitermate geïrriteerd over: „Tja, de mixen waren ronduit belabberd. Daar moet ik wel bij zeggen dat dat niet de schuld was van Marcel Wolfert. Hij moest de hele dag tegen een oefenmuurtje probe ren warm te blijven en dat is natuurlijk geen goede voorbe reiding. Nee, Pauline Mulder was verantwoordelijk voor de nederlaag in haar mix met Mar cel. Het is gewoon zo dat de da mes zich niet goed aan de af spraken houden en daar heb ben we het na de wedstrijd ook over gehad. Bij de singles zit het namelijk wel goed.'' Erik Bakker liet inderdaad zien dat men op hem kan reke nen. Tegen de nu 39-jarige ex- Nederlands kampioen Martin Koek kwam hij op 6-3, 5-3 en 40-15 achterstand, maar wist toch nog met de overwinning aan de haal te gaan. De overige singles werden eenvoudiger ge wonnen, net als de mannen- dubbel van Bakker en Michael van den Berg tegen de respec tievelijk 36- en 39-jarigen Bart Gerritsma en Martin Koek. Heerhugowaard - Dekker 6- 2 Via Brigitte Pardoel die van A2-speelster Anouschka van Exel won en Wim Thomas die Nico Appel versloeg haalde Dekker twee zwaar bevochten punten binnen. Met name Tho mas had veel tijd nodig: pas na twee uur kon hij met 7-6 en 6-2 van de baan af stappen. Toch was coach Richard van Rooy niet ontevreden over de wed strijd: „Ik denk dat de toeschou wers een leuke speeldag hebben gezien. Dat bleek ook wel, want er waren regelmatig 'oeh' en 'ah'-geluiden te horen. Het is al leen jammer dat we nu moeten blijven oppassen voor degrada tie. Bovendien moeten we het nog steeds zonder George Cos- ac stellen. Hij zou komen maar ik weet niet waar hij uithangt, en bellen naar Roemenië is niet zogemakkelijk..." Hillegom - Waranda 2-6 Na de singels was de stand nog in evenwicht. Marco van Trigt won zijn enkelspel in twee sets van Gert Nieuwboer (6-4,6- 2). Ook de tweede mannen- single werd in het voordeel van Hillegom beslist. Marcel Vink verloor de eerste set met 7-5, waarna hij in de opvolgende sets sterker bleek te zijn dan Tom Louwes (6-4,6-4). De vrouwen bleken echter de zwakke schakel te zijn. Beide singels gingen in een rap tempo naar Waranda. Ook in de mixed-dubbels bleek de sterkte van de vrouwen van Waranda, de eerste werd door hen gewon nen met 6-4, 6-4 en de tweede met 6-2, 6-2. Het sterke dubbel spel dat de mannen de afgelo pen speelronde hadden laten zien, kwam er gisteren totaal niet uit, zodat ook deze partij aan de ploeg uit Oosterhout moest worden gelaten „De vrouwen speelden niet op hun normale niveaualdus coach Harry Verdegaal. „Er zal in het verdere verloop hard aan gepoot moeten worden". TWEEDE KLASSE Beekhuizen - Zee en Duin 4- 4 Judith Verhoeff speelde een erg sterke enkelpartij. Na de eerste set met 6-0 te hebben verloren kwam zij in de daar opvolgende sets sterk terug (6- 4,6-1). Jan-Willem Lugthart won zijn enkelspel in drie sets. De singles van Nelleke Weijermans en Leon Damen werden dik verlo ren zodat de balans na de en kelspelen al in evenwicht was. In de dubbelspelen werden de punten om en om verdeeld. De mannendubbel was voor Zee en Duin terwijl de vrouwendubbel aan Beekhuizen gelaten moest worden. Beide mixed-dubbels waren van een hoog niveau. De eerste werd door Jan-Willem Lugthart en Judith Verhoeff in een leuke partij gewonnen (6-2 in de derde set). De tweede mix weerspiegelde het geringe krachtsverschil tussen de beide ploegen, met 6-7, 7-5 en 5-7 werd deze door Beekhuizen ge wonnen. „Met nog een paar goede ploegen te gaan denk ik dat we boven de middenmoot moeten kunnen eindigenal dus Jan-Willem Lugthart. Wateringen - Merenwijk 3-5 Merenwijk heeft duidelijk problemen met de dubbels. Dit maal wérd daarin slechts één punt binnengehaald, door de vrouwen. Toch behaalden de bezoekers een overwinning door alle singles te winnen. Martijn Krans blijft daardoor optimistisch: We hebben best nog kampioenskansen, want we komen onze beide concurren ten Bastion Baselaar en Halfweg nog tegen." madrid In het ATP-toemooi van Madrid, waar 1,4 miljoen gulden op het spel stond, zegevierde afge lopen weekeinde de als vijfde geplaatste Spanjaard Sergi Bruguera (op de foto). Hij versloeg zijn land genoot Carlos Costa in drie sets: 7-6,6-2,6-2. Costa had zijn laatste twee ATP-toemooien ge- s de sensatie van de laatste maan den. Andre Agassi versloeg zijn landgenoot Pete Sampras in de finale van Atlanta. In twee sets was de eindstrijd beslist 7-5, 6-4. Steffi Graf hoeft, ze ker In Hamburg, niemand te vrezen. Op Rothen- baum boekte ze ten koste van Arantxa Sanchez- Vicario haar 63e toernooizege. In München kwam het wel een tot een Neder landse overwinning in het dubbelspel. Aan de zijde van de Australiër Adams was Menno Oosting In de finale sterker dan het Oostenrijks/Tsjechoslowaak- se koppel Limberger/Zdrazlla: 3-6, 7-5, 6-3. row fPA leiden er<* v Door de 0-8 nederlaag tegen Te an moeten de reserves van Dekker Warmond al vrezen voor degradatie uit de derde klasse De Alphenaren brachten Dekker de derde nederlaag op rij toe Alleen Talbert Boef was gisteren dicht bij een overwin ning. De tweede set van won hij met 6-0, maar in het vervolg moest hij het onderspit delven. Unicum 2 - Heerhugowaard 34 4 Tot aan de 'mixen' werden de punten soeDcltjes onder de bei de ploegen verdeeld. Unicum won vervolgens de eerste mix waarna de stand op 5-3 ge bracht leek te worden Echter op matchpoint voor Unicum rolde er een bal de baan op ter wijl het punt door de Leidcna- ren afgesmasht werd. De tegen stander werd een let toegewe zen en dit was het keerpunt in de wedstrijd waardoor er uitein delijk een gelijkspel uit de bus rolde „We stonden bijna gelijk met dit team aan de kop van de ranglijst, dus deze scheidsrech terlijke beslissing heeft grote in vloed. Ik denk echter niet dat we kansloos zijn voor het kam pioenschap." Unicum 3 - Dijkzicht 3-5 Mirjam Siemennk zorgde voor het enige verliespunt in de singles De wedstrijd werd uit eindelijk verloren door de Zee en Duin 2 - Halfweg 3 2- 6 „De dames lieten vandaag de punten liegen aldus Pieter Cuyt De bene par:ij wei de mannendubbel. Een 4-1 achter stand in de derde set werd uit eindeli|k in de tic break (7 1) rechtgetrokken. Zee en duin draait in de onderste helft van dr poule mee. Guyt: „We zullen dus punten moeten gaan halen om degradatie te ontlopen Nieuw Vennep - Amstelpark 5 5-3 „Nu wordt het pas leuk. want we hebben de twee sterkste te genstanders gehad", meldde Rose Manc Verdegaal na af loop. Zij bluft dus hoopvol, or danks het feit dat Nieuw Ven nep slechts zes punten bij el kaar heeft geslagen. Gisteren waren Marcel van Ri)n. Rose- Manc Verdegaal. het mannen dubbel en de mixed dubbels succesvol. Irldse Hout - Halfweg 4 2-6 Waldo lansen is van zijn 100% af. Hij zorgde wel voor de enige twee punten via zi)n en kelspel en de mannendubbel. maar in de mixed-dubbel moest zelfs hij capituleren. Popeye GS 4 - Munnlk 4-4 Remo Bouwman had niet zijn beste dag Zowel in zijn single als in zijn mix haalde hij name lijk geen game. De Munnlk is dan ook niet meer dan een grauwe middenmoter VIERDE KLASSE oi tc m ton mat en behoudt daardoor serieuze kampioenskansen Ditmaal was Castricum 3 slachtoffer van de Oegstgeestse dadendrang Fo- rescate cn Merenwijk 2 ever aarden deze prestatie look 6 2) door respectievelijk Dash'35 3 cn Vliegende Hollander een draai om de oren te geven en staan evemens gunstig op dc ranglijst Hillegom 2 scoorde ook een voldoende door Uit geest van de baan tc meppen, maar Sassenhelm (2-6). Zoet er - woude (3-5) en lisse (1-7) ble ven onder de maat De Munnlk 2 verloor thuis, vooral door toedoen van dc vrouwen van Martinus. met 5-3 Hillegom 3 won met 7-1 van Leeuwen hergh 3. Door deze overwinning heeft Hillegom nu 18 punten uit drie wedsinjden. waardoor zij favoriet voor het kampioenschap zijn De Boek horst behaalde uit bij Zand voort 4 een 6-2 overwinning, waarmee ook zij. met nog één zware wedstrijd te gaan, zich kandidaat stellrn De Boek horst 2 overwinning (6-2 tegen Oud- Beyadand) waardoor volgens wedstrijdleider Aartman dergTa- datie afgewend iv Unicum 4 won thuis tegen Phoenix in een goede wedstrijd met 7-1, waar M) itato di vrouwndubM werd verloren. Fides Pacta in de problemen leiden klaas bosman korfbalmedewerker In de korfbalcompetitie blijft Pemix de ranglijst aanvoeren na de 5-7 zege bij Snel Fides Pacta verloor van Sporting West (13- 9) en begint in de problemen te komen. Fiks was te sterk voor Oranje Wh 9 7 Dc Algemene promoveert na de 5-13 zege op KYR. Pernfcx bood Snel in Dordrecht weinig kansen om voor een stunt te zorgen. Op het door de hevige regen loodzwaar geworden veld dwong de Pcr- nix-defensie de Dordtenaren om steeds van ver aan te leggen wat telkenmale in een simpele onderschepping voor de oranje- kragen uitliep Erica Velden brak de spanning door 0 2 aan te laten tekenen en met de sco res van Lian Tieleman en André de Winter werd het betere spel van Pemix bekroond. Na de 2-4 ruststand had de titelpreten- dent moeite om dc kansen te verzilveren Robin Amoldus schoot 3-5 in en De Winter na een kwartier 3-6. Daar viel de Leidse produktic stil en dat gaf Snel voldoende tijd om nog in de buurt te komen 5-6. Pemix raakte niet in paniek en Amol dus bracht twee minuten voor het eindsignaal de eindstand op 5-7. Nelis Vaane van Fides Pacta wilde in het midden laten of de nederlaag tegen Sporting West te wijten was aan gebrek aan bezieling of concentratie. Sta hts fcnta van «Ier Steen en Patricia Gottmer scoorden tn het eerste deel van dc wedstrijd (5-2). „In het laatse deel van dc tweede helft toonden wr meer karakter", aldus Vaane. die na üen minuten (9-3) eigenlijk het bijltje er bij neer wilde gooien. Frank Peter en Sander ar Haas zorgden voor 9-5 en kort daarna leidde René van der Vooren een nissensprint in rottmer voor de 10-8. maar in die cruciale fa se liep SportinjP West echter weg naar 13-8 Sander de Haas bepaalde de eindstand op 13-9. Fides zal nu het duel van aan staande zaterdag tegen Altius moeten winnen om niet voor degradaüe in aanmerking te ko lt aaide Fiks vóór het zaalsei zoen slechts drie punten, in het tweede deel van de competitie werd uit vier duels het dubbele aantal geput. Dankzij een sterke verdediging moest ook Oranie Wit er aan geloven. Gedurende een kwartier voor en na rust (6- 4) kon het lengte overwicht van de Dordtse bezoekers goed om zeild worden en dat vormde de basis voor de zege Na 3-3 (Theo V roeken) brach ten Hendrik Hooiimeter en An- nemieke van der Gugten de eer ste marge aan. Matthijs de Vis ser en Hootjmeier zorgden bin nen vijf minuten na nist voor 8- 4 Pas twee minuten voor het einde (8-7) vid er weer een Ocgstgeester doelpunt te note ren De Visser zorgde voor de 9- 7 overwinning, die nog niet vol doende is voor lijfsbehoud. Het van belangen gespeende treffen tussen Dc Danaïden »*n Diamro was weinig opzienba rend. Eric Kromhout (3x) en Marcel Keyzer (2x) zorgden voor een 5-3 ruststand Dacht Dc Danaïden na rust het karwei simpel af te maken. Diamco kwam binnen twee minuten op Kromhout tilde zijn team tien minuten verder naar 8-6. waar bij de laatste score voortvloeide uit een prachtige aanvalscombi natie Via 9-7 (Heiko locher) kwam Diamco 9 9 loc her en Keyzer scoorden 11-9, waarna de produktic stokte en Diamco kans zag in de slotfase op 11-11 le komen Elf jaar grledm kwam De Al gemene voor hei laatst uit in de eerste klasse van de vrldkorfbai competitie Voleend seizoen mag het tram net wederom proberen De overtuigende 5 13 winst op K\H zorgde voor de tweede promotie binnen drie laar en een titel ligt binnen het bereik wanneer volgende week van De Tovers gewonnen kan worden. Op het Rijswijkse kunstgras startte het achttal van de jarige coach Ruud van Vliet voortva rend. Alfred en Amoud lam- booy scoorden ieder uit een strafwnrp en Ramond Terwiel zorgde met drie goals voor 1 5 Na nist volgde eenzelfde ope ntng. Diane Hoppenbmuwer en Marcel van Ihrwenbodr scho ten 3-8 op het storebord en was er sprake van een gelopen wed strijd. ..Het was onvoorstelbaar zo gemakkelijk als het ging. dit was toch een concurrent Wellicht zijn we in de zaalcompetitie volwassen er geworden na een een seizoen in de eerste klasse Nu gaan wr lekker ontspannen naar een eventueel kampioen schap aldus de triomferende Van Vliet Zuiderkwartier en De Ber men gaven elkaar veel ruimte In de aanval Drie doelpunten van Aldo Spadon en Martin Verho- rik hielden hun ploeg aan de aan de leiding IV Piket ploeg verzuimde center om door tr drukken In het laatstr kwartier Dl tarnmi n name het vrouwenkwartet van de opponenten was sterk en dat resulteerde in een II 15 eind stand. Het spel van Veioritaa vet toonde ook tegen Vrienden schaar (B) een opgaande lijn Het lukt de leider dorpers e* h ter niet dat een hele wedstrijd vast te houden Via een 2 4 ruststand werd een 8 5 voor sprong genomen mede door Rotan Ielg tan MeerburgOx) De degradant zag kans om tegen de verbom ding 8 8 uit de wac ht te slepen Bij Creacendo is het heilige vuur gedoofd Uitgeschakeld voor <V titH blijkt het seizoen plotsklaps te lang Ook tegen net zwakkere Rotterdam lukte het niet meer. Arno Kool« x». Henk en W)|nand Alberts zorg den voor een 3-3 ruststand liet tweede bedrijf wisten slechts Marlies Brouwer en Hone lepe laar de korf te vinden Lmd stand. 9- 5. korfbalmedewerker In het zicht van de hoofdklasse lijkt TOP alsnog te stranden. Na het domme puntverlies tegen Asko (8-8) volgde afgelopen za terdag in eigen huis een drama tische 7-10 nederlaag tegen concurrent Keizer Karei. Omdat gistermiddag ook koploper ZKC'16 onderuit ging zijn de Sassenheimers echter nog niet uitgeschakeld voor de titel. Of coach Theo Korporaal vol gend seizoen een volwaardige hoofdklasser binnen de lijnen kan brengen is na de laatste re sultaten wel uiterst twijfelach tig. „Over", aldus Theo Korpo raal na afloop. „En uit", voegde Cees Zuurmond toe, voor de ge legenheid op de bank bij TOP omdat coach Korporaal een straf van drie wedstrijden uit moest zitten. Ijsberend langs de achterlijn had de Hagenaar het duel gadegeslagen, zich als van ouds luidruchtig bemoeiend met de gang van zaken binnen de lijnen. Het spel van zijn pu pillen kon hem maar matig be koren. Datzelfde gold ook voor de leiding. „Het hele uur ging het maar door", mopperde hij „wat Tim (van der Horst, BvG) te verdu ren kreeg is toch ongelooflijk. Hij kreeg de vrije ballen nog te gen ook". Manmoedig stak Kor poraal ook de hand in eigen boezem. „Tegen zon ploeg moet je een heel uur knokken." Schutter Gerco Langelaan had nauwelijks richtingsgevoel en de geblesseerde Frank Nijen- huis werd node gemist. Toen Aad Wiegerink voor de eerste TOP-treffer tekende was de eer ste helft al op drie minuten na voorbij. Ook het duel was ge zien de 1 -5 tussenstand in feite al gelopen. Geprikkeld Na rust (1-6) kwam TOP nog opmerkelijk snel terug, waarbij een geprikkelde Tim van der Horst en de als altijd verbeten knokkende Aad Wiegerink de ploeg op sleeptouw namen. Jac queline Winter en Ron van der Willik zorgden voor 3-6, waarna Gerco langelaan vanaf de stip 4-7 scoorde. De sfeer binnen de lijnen werd daarop beduidend grimmiger. Na twee treffers van Aad Wiegerink (6-8) leek een ommekeer mogelijk. Maar ter wijl TOP-wissel Egbert Dijkstra zich warmliep langs de lijn maakte Keizer Karei aan alle il lusies een eind. Kort daarop volgde ook de tiende treffer, waarna de 7-10 van uitblinker Aad Wiegerink er weinig meer toe deed. Horst (rechts) lijkt als over winnaar uit dit luchtduel te komen. Keizer Karei trok echter na (rechts) kijkt gelegen- Reids-coach Cees Zuur mond toe. fOTO»D*CK HOGtWONING laden frank bonte handbalmedewerker De wedstrijd in de playoffs om het kampioenschap van Neder land tussen Hellas en Noorlan- drr/Bollenstreek 19-13 (rust 6-5) was uiteraard een wed strijd om des keizers baard. Dat «mt aan het sj>el van beide ploegen ook te merken. Na vijftien minuten was het 3-3. Hellas toonde zich na rust gretiger en nam door de Hon gaarse Eva Fekete een 11-7 voorsprong. Hellas had meer sprongkracht en het aanspelen van de cirkelspeelsters was ook beter. Bij Bollenstreek was Ger- rie van Jaarsveld de meest sue-, cesvolle schutter met Nici Bori- ceanu als tweede. Bij het vertoon van Bollen- strr. k wm er toch een licht puntje. De tweede garnituur scoort vandaag ook en cirkel speelster Ingnd Besseling laat zich steeds meer gelden. Het wachten is nu op de nieuwe be manning en vooral de schipper van het Bollenstreek. Voor Bol lenstreek scoorden Genie van Jaarsveld 4. Nici Boriceanu 3, Ingrid Besseling 2 en Claudia de Jong, Nicole Donner. Astrid Groen en Esther van der Ploeg In de veldhandbalcompetitie bleef Saturn us bij de mannen simpel aan de kop van de regio nale eerste klasse door in Rijs wijk Animo met 10-19. rust 4-9, kansloos te laten. Animo kon de nederlaag moeilijk verkroppen en weet eigen onkunde aan de arbiter. Die liet zich niet onbe tuigd en terwijl Saturnus steeds gemakkelijker ging spelen en telkens weer met goede combi naties de cirkelspeler vond mocht Animo oefenen in verde digen met een man mindeT. Voor Saturnus scoorden Nico Mooren en Andre van Es 5. Hans Blansjaar. Dirk Wok. An dre van Leeuwen 2 en Arnold Nieuwenhuis. Winfred van Bo- heemen en Wim van Leeuwen In de tweede klasse verfoor MSV eervol van de favoriet voor het kampioenschap Snehsiek: 22 16. rust 10 10 De Noordwij- kers haakten in de tweede helft af door conditiegebrek. Voor MSV scoorden Maarten de Groot en Erik Schepers 4. Peter Gordijn en Iron Knijncnburg 3 en Kees Halvemaan 2.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19