Tamminga trots op De Zijl goed uit de startblokken Schakers LSG zitten op rozen Scylla toch in kampioenspoule Sport RVV en LUSV strijden om plaats in bekerfinale MAANDAG 4 MEI 1992 Van der Velde valt tegen op tienkamp alphen De tienkamp van Harry van der Velde in Alphen viel te gen door een slechte beurt op het polvstokspringen (3.20). Des ondanks blijft De Bataaf met 5b 14 punten verreweg de beste meerkamper uit de I^idse regio. Zijn resultaten: 100 meter 11,61, hoog 1,91. speer 41,52. Regina van Duyn liep in een man- nenrace over 2000 meter en eindigde als negende en eerste vrouw in 6.15,66. Holland-jeugd vierde in B-competitie delft* In de B-juniorencompetitie in Delft behaalden de jongens van AV Holland een knappe vierde plaats. De beste prestaties kwamen op naam van Casper Ong f 15,5 110 m horden), Bram I ijdhof (400 m in 52,1) en Bas van Kooperen (3,80, polsstok). Ba taal Kemi Zevenhuizen reikte met de polstok tot 3,70 m. De jon gens van De Spartaan behaalden een zesde plaats. De meisjes van De Bataven veroverden onder leiding van Elsemieke Kok- snoer de vierde plaats. Van der Veer wint Vredespaleisloop den haag Theo van der Veer (AV Holland) heeft na de Singel loop en de Vlaardingse Havenloop ook zijn derde wedstrijd in anderhalve week gewonnen. In de Vredespaleisloop won de Lei derdorper de tien kilometer De laatste drie kilometer liep Van der Veer alleen op kop en finishte hij in 30.12. Bataaf Kees van Klink kwam tot in 32.14 Beker gaat aan poloërs LZ voorbij BiLTHOVEN Als staartje van het seizoen stond het afgelopen weekeinde de finale van beker 2 op het programma. Het leidse 17. IH86 kon geen potten breken. In Biltnoven werd met 7-8 van Brandenburg verloren. Gisteren zette Brandenburg de kroon op hel werk door De («ouwe met 9-7 te verslaan. Bij de vrouwen was Rapido, dat Brandenburg met 9-5 terugwees, de sterkste. Kringkampioenschappen zwemmen katwijk nora bakker zwemmedewerker Zoals verwacht vielen er het af gelopen weekeinde tijdens de eerste ronde van de kringkam pioenschappen zwemmen wei nig indniKwekkende tijden te noteren. In het Aquamarbad in Katwijk kwamen de titels veelal terecht bij de vooraf als win naars getipte zwemmers van de Leidse verenigingen. Negen titels, zes voor De Zijl- /IXiB en drie voor LZ 1886. Zo wel de 4x100 meter wisselslag voor vrouwen (4.49,0) als de 4x200 meter vrije slag voor mannen (8.08,4) werd een over winning voor de kwartetten van De ZIJL Michael van Schaik (17) was niet te kloppen op de 400 meter vrije slag en veroverde de titel met een tijd van 6.08,1. Als tweede tikte zijn clubgenoot Mark Drenth aan in 6.30,6. Mar tin Kloos (6.34,3) van Noordwij- kerhout beklom als derde het erepodium. Sandra Bader, eveneens van Noordwijkerhout, tikte op de 400 meter vrije slag eerder aan dan streekgenote Joyce Over- vliet van Katwijk. Bader werd tweede in 6.27,8 en Overvliet derde in 6.38,0. Twee Leidse zwemmers behaalden een ere plaats op de 200 meter wissel slag. Ivette van Laar (Zijl) won het zilver (2.46,3) en Ingeborg Hoeks (17.) het brons (2.50,7). katwijker Mathieu Spros pakte de titel op de 200 meter wissel slag (2.50,4) en liet de titelkan- leiden cer renes RW en LUSV gaan uitmaken wie de finale van de strijd om de districtsbeker haalt. Zij plaatsten zich bij de mannen voor de halve eindstrijd. De vrouwen van NOVO en Leython overleefden eveneens de kwartfinales, maar het lot ver bond hen in de volgende ronde niet aan elkaar. LUSV Artstos 3-1 (15-6, 12- 15, 15-2, 15-9) De leidse studenten maken een succesvol seizoen door De kampioen van de eerste klasse was ruimschoots opgewassen t« gen promotieklasser Ariston. Alleen in de tweede set verslap te tie aandacht bij LUSV, dat in Wilco Saab en Marcel Aarnout se twee uitblinkers had. RW - Super Spanning 3-2 Bij RW ontbrak de grote vorm. Het was dat Kees van der Meent niet deelde in de malai se. anders was de beslissende vijfde set (15-8) niet zo gunstig voor de Rijnsburgers afgelopen SKC - Kcntokil 3 1-3 (15-2, 14 16,2 15,8-15) Eersteklasser SKC, dat de'pro- in. «deklassen V( S en Mon 'ovec al had uitgeschakeld, leek die stunts tegen Rentokil te herha len. Dankzij sprongservices van Martijn Manders wonnen de didaat Jeroen Sprinkhuizen (Zijl) niimschoots achter zich. Sprinkhuizen werd zelfs niet tweede, die plek was weggelegd voor zijn clubgenoot Milan Ver hoop (2.58,1). Voor de mannen en de vrou wen stond de 400 meter wissel slag op het programma, bij de vTouwen tot veertien jaar werd het een leidse aangelegenheid. Wendy Timmermans (Zijl) werd geflankeerd door Natasja Sierag (LZ) en clubgenote Jorien Kley wegt. Hun tijden waren 5.24,0, r. 28,Jra 5.33.9. Meur Bakkeren Bianca Hoeks, beiden van 17, eisten de eerste en tweede prijs op bij de vrouwen tot zestien jaar met de tijden van 5.19,2 en 5.33.8. Goud en zilver was er ook voor Radna Mulder en Wandy Kater van De Zijl bij de senio ren. Zij kwamen tot 5.14.0 en 5.24,0, maar waren tot ergernis van de organisatie niet aanwe zig bij de prijsuitreiking. jaar was Remco Singeling (L7) de snelste op de wisselslagdisci pline (5.13,6). Micha Prins (Zijl) en Stephan van Iterson (LZ) tik ten als tweede en derde aan en kwamen tot 5.19,6 en 5.29,4. Ti tels werden nog behaald door Rowin Timmermans bij de mannen tol zestien jaar (5.04,0), en door Robin Sprinkhuizen (/ijl) bi| de mannen tot achttien jaar (4.52,4). Zij werden door clubgenoten, Christian Fischer en Wouter Steller, gevolgd op de tweede plaats met tijden van 5.05,5 en 4.57,2. I-eidenaars de eerste set afgete kend. De inbreng van Patrick Booms en Arnold Kooistra zorg de er daarna bijna voor dat SKC op 2-0 kwam. Maar de kwetsba re verdediging stond verder suc ces in de weg. Leython 2 - Zovoc 2 2-3 Hoewel de Leiderdorpers de eerste twee sets met 15-6 won nen. konden zij Zovoc toch niet de baas blijven. De communi cat ie verliep de rest van de wed strijd minder goed Ook het jeugdige talent Marcel Hoge veen kon de nederlaag niet af wenden. Vrouwen Metal Radius 2 - Leython 1-3 (15-9, 9-15,2-15, 10-15) De Goudse vrouwen zetten l eython met hun opslag onder druk. Het inzetten van Co Pronk en Paula Fikkert betekende in de tweede en derde set een aan zienlijke versterking. Daama mocht de basis, zij het aarze lend. het karwei afmaken. Netwerk - NOVO 0-3 (5-15, 8 15, 9 15) NOVO had zelfs zonder Anita Brugman en Jolanda de long geen kind aan het uit de pro motiedivisie gedegradeerde Netwerk. Junior Lenny van Houten toonde drie sets haar kwaliteiten. Chris Tamminga was giste ren de trotse winnaar van de Ter Specke Bokaal. De polsstokspringer, eerste jaars A-junior, evenaarde met een sprong van 5,10 het nog verse Nederlandse juniorenrecord van Lau rens Looye. Bij de vrouwen ging de bokaal van de ope ningswedstrijd van het baanseizoen naar Jacque line Goormachtigh. usse wilmar kortleever atletiekmede werker Tamminga bezorgde zichzelf een mooi verjaarscadeau. De Alphenaar, op Koninginnedag achttien geworden, was de ge lukkigste atleet op de atletiek baan in Lisse. Vooral omdat de 1,70 meter grote atleet voldeed aan de limiet voor de wereld- jeugdkampioenschappen in september in Seoul. Dat hij de organisatie een (evenaring van een) nationaal record bezorgde, deed hem minder. „Dat record wordt dit jaar nog wel aange scherpt. Is het niet door mij, dan wel door Laurens Looye. Ik zelf ben nog lang niet in vorm; op de video zag de sprong er niet uit." De concurrentie om de bo kaal was dit jubileumjaar (het was de tiende Ter Specke). Naast Tamminga dongen ook Peter van Noort, Marcel Roosen en Regilio van der Vloot naar de hoofdprijs. Van Noort was ou derwets op dreef. Nederlands beste kogelslingeraar had al weer niets te duchten van zijn veel jongere concurrenten. De concurrentie heeft deze winter vanwege studie onvoldoende getraind. Van Noort: „Voor mij is het belangrijk dat ik nog steeds de zestig meter kan ha len De vele trainingsarbeid die nodig is voor de 68 meter (Van Noorts nationaal record be draagt 67,98, red.) kan ik niet meer opbrengen. Daarom ben ik twee jaar terug ook gaan af- Roosen (Holland Haarlem) won zelfs twee nummers. Op de 110 meter horden versloeg hij Nederlands kampioen Ruud van Maurik. De 51,03 op de 400 leiden* ron hoogendam tafeltennismedewerker Scylla heeft zich met de hakken over de sloot geplaatst voor de kampioenspoule. Ondanks het feit dat het leidse team afgelo pen zaterdag met 7-3 bij I empo Team verloor was dit resultaat toch voldoende. Pecos/Oegst geest nam de verre uitbeurt bij Odion voor lief en ging met 7-3 onderuit Van de vier ploegen Bartok. JCV, Odion en Pecos zijn de laatste twee voorname degradat iekand ida ten. Scylla heeft tegen Tempo Team de vierde plaats met ver ve verdedigd. In de laatste ron de koesterde de Leidse ploeg een voorsprong van vier pun ten. De doelstelling tegen TI - zonder Bettine Vriesekoop (va kantie) - was om het verlies zo beperkt mogelijk te houden, hetgeen in een boeiend treffen uitstekend lukte. Hiemiee hield Scylla met een punt verschil Bartok, dat zelf met 6-4 won meter met obstakels maakte echter nog meer indruk dan de door te veel wind begunstigde sprint (14,09). Favoriet Van der Vloot moest de winst op de 150 meter ver rassend laten aan Hans Veurink van Hellas (15,62 om 15.72). Van der Vloot nam op de dub bele afstand met een imposante eindsprint revanche in 33,83, net geen baanrecord. Speerwer- van JCV. achter zich op de vijfde plaats. In het eerste paar boden Me- rijn de Bruin en Michel de Boer international Danny Heister en Casper Mol goed tegenstand. I leister ondervond dat vooral in de parti| tegen De Bruin (21-18 in de derde game) en Mol profi teerde bij een 18-20 achterstand in de beslissende game van de onverwachte terugval van De Boer De punten moesten door Scylla's tweede paar worden verzameld. Mirjam Hooman won van stand-in Reinier Paetzel en verloor van Marco van Elferen. Martin Groenewold deed dat precies andersom. De Bruin en De Boer verschalkten in het dubbelspel het duo Heis ter en Van Elferen. Het leidse vlaggeschin mag zich gaan voorbereiden op het duel met De Blaeuwe Werelt, de torenho ge favoriet voor de landstitel Oegstgeest maakte kennis met mede-degradatiekandidaat per Jeroen van der Meer won wel. maar zijn 72,22 viel tegen. Bij de vrouwen ging de beker traditiegetrouw naar een werp ster. De strijd tussen Goor machtigh en Deborah Dunant was spannend. Uiteindelijk gaf het behalen van de B-limiet (met 59,40) de doorslag voor de jury. Dunant kwam met een ko gelstoot van 17,83 overigens ook slechts zeven centimeter te- Odion. De ploeg uit de Achter hoek legde met een 7-3 over winning alvast de zwakke plek ken van de Oegstgeestenaren bloot. Want over een aantal we ken treffen beide ploegen elkaar opnieuw. Maar dan zal Oegst geest, dat de laatste plaats in de ereklasse inneemt, het achterste van zijn tong moeten laten zien. De slappe vertoning die het za terdag etaleerde heeft nog geen gevolgen, maar geeft wel dege lijk een indicatie voor wat be treft de motivatie. „Op Ron Schipaanboord (tweemaal winst, red.) na ontbrak bij ons de dwang en scherpte om te winnen. We waren niet alert ge noeg. Die speelzaal was ook niet echt in ons voordeel", zocht Fri- mend weekeinde zal de Oegst- geestcr ploeg tegen JCV uit een ander vaatje moeten tappen. De vrouwen van Docos waren tegen het gedegradeerde Olym pia niet meer in slaat een Rood resultaat neer te zetten (7-3 ver kort voor een limiet. Op de sprinttweekamp bij de junioren blonk Amsterdammer Niels Kruller uit. De B-junior bracht 10,77 (met rugwind) op de klokken. Hoewel Michel Pe- terse (PAC Rotterdam) de 200 meter won (22,20), won Kruller de sprinttweekamp. Fabian van den Barselaar (AV Holland) blesseerde zich op de 200 meter (na een goede 100 in 11,14). lies). Niettemin heeft Docos zich in de eerste divisie weten te handhaven De vertrekkende Petra Buitelaar vocht zich naar twee zeges, Marijn Olden lever de een winstpotje. Sylvia Laseroms sloot het seizoen af met slechts verliesbeurten. Het lot van de vrouwen van Rijnsoever ligt, na het niet ge ringe 8-2 verlies tegen ZTTC, in handen van kampioen Hoon horst dat nog moet uitkomen tegen Hotak. De Katwijksen staan slechts twee punten voor op Hotak. Tegen ZTTC waren de verliespartjen van Iris Sjaar- dema en Mariska de Haas een tegenvaller. Mirjam de Meij ver raste met een winstpartij haar teamgenoten die uiteindelijk wel de dubbel wonnen. De mannen van Rjjnsoevcr (6-4 verlies tegen Irene) zijn op een keurige tweede plaats ge ëindigd in de tweede divisie. De mannen van Docos (10-0 verlies tegen Combi) dalen af naar de derde divisie. Zijn clubgenote Bianca Ver mond onderscheidde zich met een vierde plaats (12,61 en 25,65). De 100 meter horden vrou wen ging naar Nelleke Koppe laar. Marian van Spronsen (AAV *36) kwam echter nog dichtbij. Uiteindelijk bedroeg het ver schil slechts drie tienden (14,33 om 14,62). Van Spronsen, terug van lang weggeweest, sprong leiden ruud dobbelaar schaakmedewerker Het de laatste jaren in versukke ling geraakte Leidse topcompe titieschaak weet zich volgend jaar in elk geval nog van twee eersteteams verzekerd. Na het verlies in de voorlaatste ronde van de landelijke competitie te gen stadsgenoot. Philidor werd gevreesd voor het lot van LSG. Dat tiental maakte zaterdag door een voorlopige 5-4 tegen mede-degradatierivaal Charloi- s/Europoort evenwel aan alle onzekerheid een einde. Het inmiddels vastliggende matchpunt bleek achteraf hard nodig, omdat Philidor met 57 - 47? onderuit ging bij het even eens op de wip zittende Krim pen aan den IJssel. Een ploeg die nu in de voetsporen van LSG de degradatiedans ten kos te van het Witte Paard 2 en Charlois lijkt te ontspringen. Het Haagse DD werd in deze eerste klase B kampioen dankzij een 4-6 winst bij het Zeeuwse Het Witte Paard 1. LSG 1 bleek de door Philidor uitgedeelde dreun (77.-27 re delijk snel te boven en was in het sleutelduel tegen Charlois weer in normale doen. Captain Gerard Vink speelde daarbij zelfs al snel een op mentaal vlak gewonnen wedstrijd, door hard nekJtig niet in te gaan op het door de tegenpartij geplaatste aanbod tot 5-5. Een resultaat waarmee beide teams zouden zijn gered. Wel accepteerde de Leidse teamleider snelle remi ses van Henk van Putten en de in de eventuele tijdnoodfase al tijd onzekere Chris Roosendaal. Toen vervolgens kopman Leon Konings dank zij een superieure openingskennis fluitend over Vosselman was heengewalst. en de iets minder staande Dirk Sik kel een halfje in de schoot kreeg geworpen, zat LSG op rozen. Vink: „Dank zij die voor sprong en de betere posities hadden wij hen min of meer 'gesnookerd'. Ze zaten toen im mers volledig in de tang en wer den telkens nerveuzer." Dat beeld werd alleen nog maar ook nog 5,59 ver. De Haagse hinkstapspringster Ingrid van Lingen won hier met 5,82. Van de regio-atleten liep Mi chel Versteegen (Bataven) een snelle 1000 meter (2.28,65). Hiermee bleef hij Spartaan Paul Straathof nog net voor (2.28,86). Erik Bakker (Spartaan) kon op de 3000 meter winnaar Telgen vrij lang in het vizier houden; 8.39,75. rooskleuriger, toen Peter Passe- nier met een remise het zekere voor het onzekere nam en Ik Oei een overtuigende overwin ning tegen Van 't Hof op zijn conto schreef: 4-2. Weliswaar gleed Jan-Aart van der Steen nog even onverwacht als pijnlijk onderuit, maar Wim Heemskerk en Theunis Stelling hadden geen enkele moeite om tot de benodigde puntendelin- gen te komen. Resultaten die hun"ploeg veilig stelden. Jan To- lenaar brak af in een eindspel dat hij praktisch niet kan verlie zen en LSG zelfs aan de eindze ge zafl helpen. Het inmiddels al veilige Phili dor 1 ging tegen Krimpen op de experimentele toer. door drie man van de talentvolle jeugd op de kopborden te plaatsen. Het geen jn die top goed uitpakte dank zij een regelmatige zege van Fred Slingerland (tegen Glissenaar) en een geslaagd partijtje blufpoker van Machiel de Heer (tegen Karstan). Ook Edwin van Haastert leek op het eerste bord op weg naar een verrassend resultaat, maar hij toverde een goede stelling tegen Brus in één klap alsnog in een verliezende om. Dankzij die verrassende score van twee uit drie leek de Leidse taktiek volle dig geslaagd, ware het niet dat de voormalige kopmannen het op de borden onder de top juist even onverwacht lieten afweten. Nico Kuijf en Henk van Maar- en namen genoegen met snelle remises, terwijl Rag de Graaff een volledig misplaatst torenof fer lanceerde en al snel daarna capituleerde. Omdat daarvoor al Gert-Michiel de Niet in goede stelling door zijn vlag was ge gaan, zat Philidor alsnog in de problemen Een snelle winst van invaller Joop Rommets en een zwaarbevochten halfje van de eveneens invallende Bas Doelman deden daar niets meer aan af: 4/-4/ Herman van Halderen kon het tij nog altijd ten goede keren, om echter in betere stelling de kluts kwijt te raken. Het verlies van de Ieidc naar bezegelde ook de neder laag van Philidor: 5 h-4 HJlU'HtNK bVt

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18