Alecto balanceert nog op het randje Engelsen verpesten afscheid 'Beer' Sport 'De koeien moeten een dagje wachten' Bernardus: géén KNVB Ook Meerburg mag naar nacompetitie MAANDAG 4 ME11992 Degradatiewedstrijden nodig tegen Zoetenneer De meeste regionale verenigingen kunnen nu de balans van dit hockeyseizoen opmaken. Opvallend is het feit dat er niemand definitief is gedegradeerd. Zowel de mannen van Alecto en Noordwijk als de vrouwen van Roomburg moeten echter nog twee degradatiewedstrijden spelen. LEIDEN jovq EMONS HOCKEYMEDEWERKSTER In de overgangsklasse B won IxHden overtuigend van het bo- venaanstaande Forward dat hard knokte voor het kam pioenschap. Dank zij de harde klap van Willem Keyser uit de strafcomer kwam Leiden vrij snel voor te staan. De felle op ponent zette hier een succesvol le strafcomer tegenover. Vlak voor de rust verzilverde Keyser nogmaals een strafcomer. De leiden aren hielden het hoofd koel in tegenstelling tot in eer der gespeelde wedstrijden. Ro nald Carpentier bevestigde ten slotte dit goede spel met een fraaie tip-in: 3-1. Als Leiden zo door blijft gaan kan het wellicht gevrijwaard blijven van degra datie. Roomburg, uitkomend in de eerste klasse A, sloot het seizoen met een overwinning op het technisch beter spelende Leus den. In de tweeae helft passte Michel Langezaal de bal naar Lukas van Schaik die, voor het eerst in de voorhoede spelend, winnend uithaalde. Rutger van Schaik verdubbelde de voor sprong na een solo over het middenveld:2-0. In de tweede klasse A boekte Forescate winst op Dopie. Geen van beide ploegen toonde veel interesse in een spannende par tij; de Voorschotenaren pro moveren, de Delftenaren degra deren. Wouter Eikenhout open de de score en verdubbelde de ze vlak erna. Invaller Reinout de Haas profiteerde van het slappe spel, nij sloeg de bal twee maal in de moeilijke rechter hoek (0- 4). Na een teleurstellende eerste helft van het seizoen heeft de Leidse Studenten zich knap weten op te werken naar de derde plaats in het eindklasse ment. In de strijd tegen HDS waren er geen prijzen meer te verdelen, dit bleek ook uit het saaie spel. Frans Otten maakte de eerste treffer voor de studen ten, de opponent maakte gelijk. In de slotfase pushte Bob-Jan Dietrich de bal hoog in de tou wen: 2-1. Alecto had gehoopt op een overwinning om gevrijwaard te blijven van degradatie. Er werd op het veld van Krimpen zeer gespannen en slordig gespeeld. De tegenstander kon de stress beter aan: 2-0 en behoudt daar mee zijn plaats in de tweede klasse. Doordat Rijswijk ook verloor mag Alecto de degrada tiewedstrijden tegen Zoeter- meer spelen. In de tweede klasse B won Noordwijk van Kraaien dankzij het sterke spel van Frank Hol ten. Hij verzilverde een strafbal en een strafcomer (2-0). Ook Noordwijk gaat de komende weken de degradatiewedstrij den spelen, tegen Weesp. In de vierde klasse A bleef Catwijck steken op een gelijk spel 1 -1tegen Alkemade. Hen drik Houwaard scoorde voor Catwijck. Maarten Segboer (2x), Jurri- aan Costers, Martijn Kestler, Pieter Diepeveen en Duncan Meeder zorgden voor de doel punten van Hisalis tegen Saxenburg (7-0). Vrouwen In de overgangsklasse A maakt Alecto zich nog steeds geen zor gen om de, inmiddels, zes ne derlagen op rij. Met nog twee wedstrijden te gaan lukt het Alecto nog steeds niet de opge bouwde aanvallen af te maken. Het onderaanstaande HOD kon wel een kans benutten en scoorde uit een rebound van de strafcomer: 1 -0. Leiden eindigt op de tweede plaats in de eerste klasse A na dat het koploper Victoria een gelijk spel afdwong. Eugenie Du Moulin sloot het seizoen met een prachtig velddoelpunt af: 1- 1. In de derby tussen Forescate en Roomburg kwam laatstge noemde als winnaar uit de stnjd (0-1en won hierdoor de derde wedstrijd op rij. Dit was voor Roomburg van levensbelang om niet direct uit de tweede klasse C geknikkerd te worden. Alhoewel er voor de Voorscho- tensen niets meer op het spel stond gaven ze niets weg. In net laatste kwartier verzilverde Eve lien Abbekerk voor Roomburg een strafcomer. Forescate ein digt op de derde plaats, Room burg speelt degradatiewedstrij den tegen DSHC. Leidse Studenten had bijna het aantal doelpunten (16) ge maakt dat nodig was voor even tuele promotie in de derde klas se A. De Waele kreeg een elftal klappen te verwerken: Fleur Abas (2x), Ellekijn Lempers (6x uit de strafcomer), Yvonne Bol, Josien van der Feltz en Nicoline Klaren beek. In de derde klasse B eindigt Noordwijk als middenmoot Van Abcoude werd met 2-0 ver loren. Catwijck sloot de zegetocht van dit succesvolle seizoen in de vierde klasse B met een 5-0 overwinning op Bleiswijk. Auke- tien Dijkstra, Nicolet Verkade (2x) en Tessa Schmitz (2x) haal den uit. Hisalis blijft ondanks verlies in de vierde klasse. De aller laatste nederlaag werd geleden (7-3) tegen Bodegraven. Karin Hart (2x) en Debbie van Zeist redden voor Lisse de eer. Roomburgs' Muriëlle van Iperen (midden) gooit haar hele ziel en zaligheid in dit duel. Danielle van Engelen (links) en Diminique Verzijl van Forescate hebben het er maar moeilijk mee. FOTO HENK BOUWMAN MMO stort zich in het feestgedruis HOOGMADE MAARTEN WtCCERS VOETBALMEDEWERKER Het eerste deel van de hindernis naar de vierdeklasse was met goed gevolg genomen. Na ne gentig minuten voetbal had MMO twee punten binnenge haald door Stompwijkse Boys met 2-1 te verslaan. Het vervolg had men niet in eigen handen. Doorvoor wéren in elder geval nog een paar zenuwslopende minuten nodig. Maar dat onge duldige wachten werd even la ter ruimschoots vergoed. Op het moment dat namelijk bekend werd dat UDO Bemardus op een gelijkspel gelijkspel had ge houden, ging alles wat zich Hoogmade noemt door het lint. Voor Richard Bakker een gro te opluchting met vele emoties. De trainer, die tegen zijn zin de club moet verlaten, kreeg het beste afscheid wat hij zich kon wensen. Hij zag gisteren in zijn laatste echte wedstrijd hoe zijn pupillen zich nog één keer on der zijn leiding bewezen. De jongens, waarvan hij het over grote deel al onder zijn hoede had toen hij nog jeugdtrainer was, veroverden zich een plek in de KNVB. Ondanks een snelle achter- si. iikI door een doelpunt van Jos Oliehoek eisten zij in deze zeer ondermaatse wedstrijd toch de overwinning op. Beslis sende factoren hierbij waren, zoals zo vaak, de oplevingen van i 'i Bom In da 2?ste mi- nuut verschalkte 'Magie Ed' na een combinatie met Hans Dis seldorp keeper Ronald Ouds- hoom met een droge schuiver. Na rust bleek zijn hoofd weer goud waard, toen hij op maat bediend door Marcel Wolvers de bal binnen kopte. Voor de rest was het armoe troef. Duidelijk was gisteren dat de spelers van beide ploegen el kaar zeker niet blindelings wis ten te vinden. Om de haverklap werd er naar elkaar ge schreeuwd om de eigen bedoe lingen uit te leggen of die van een ander de grond in te boren. Maar al dat gehannes op veld was de toeschouwers om het even. Zij kwamen voor het feest. Hoewel de gebruikelijke spandoeken afwezig waren (wa ren de lakens in het dorp op?) hadden de ze de weg naar de Molen weten te vinden. En dat lieten ze horen ook. Vol zelfspot zongen zij massaal: „Wat zijn die boeren stil". Ook na afloop ging het gezang door. Het feest gedruis zou ook menig Hoog- madenaar zijn nachtrust kos ten. Of zoals elftalbegeleider John Elsgeest het stelde: "De koeien zullen maar een dagje moeten wachten". MMO Stompvrijksc Boys 2 1 (1-1). 4 Ol«et>oe* 0-1 27 Ed Borst 11 62 Ed Borst 2-1 van Tol), Wolvers, Mooren (Ere Meer, Ed Borst, Disseldorp. Stompwi|hie Boys: Oudshoorn, Bernardus moest winnen om in de strijd te blijven voor KNVB- voetbal. Zo ver kwam het niet, omdat UDO zich niet zonder stoot of slag gewonnen gaf. Met een 1-1 puntendeling kwam de Ha/erswoudse equipe nog re delijk weg. De thuisploeg stond vooral tijdens de openingsmi nuten stijf van de zenuwen. Dat bleek niet de meest ideale toe stand om tot prestaties te ko- Pas na rust vielen beide doel punten. Eerst was het de beurt aan de UDO. Het kwam op voorsprong door een afstands schot van Marco den Hollander op aangeven van invaller René Oudshoom. Bemardus vocht zich nog langszij dank zij een goal van Peter Oudshoom, maar verdere scoringsmogelijk- heden werden niet meer verzil verd Bemardus likt nu zijn wonden en is belust op beter re sultaat in het komend seizoen. ASSEN Egbert Streuer en Harry Hofsteenge hebben gisteren hun eerste prijs van het seizoen veroverd. Het zijspanduo zegevierde in de tweede race om het Nederlands kampioenschap. Ze bleven Van Kempen/De Haas ver voor. In de 125cc klasse rekende Ixiek Bode lier met de kritiek van de laatste weken af. Hij zegevierde overtui gend voor Bert Smit. De Nederlandse Grand Prix-rijders waren in Assen afwezig. petitie nog even goed gewassen. Ronald Jansen voegde twee goals aan zijn seizoentotaaal toe, terwijl Ronald Mink er ook ééntje meepikte. Daarmee staan zij allebei in de schaduw van Steef Roodakkers. Hij was gisteren driemaal op dreef, waardoor hij zich met 24 doel punten topscorer van de vierde klasse mag noemen. Randstad Sport had een excuus: het moest het stellen zonder de ver dedigende krachten Wilco Pen seel, Martin Kerkman, Fred Oudshoom en Frank Hogewo- ning. VTL - DOSR 2-2 Keeper Sebastiaan Janssen kwam voor de thee twee oog in oog de staan met z'n collega Ar no Schouten. De DOSR-doel- man benutte de eerste straf schop, maar zag zijn tweede in zet van elf meter op de paal be landen. Martin de Jong en Steef Pattiapon bogen de stand in de tweede helft om in 2-1 voor VTL Lesley van Es bepaalde de eindstand op 2-2. Om overdui delijke redenen werd er on danks de degradatie geen traan gelaten aan de Vliet. LFC - Docos 2-1 In het eïgen 'Kanariestadion' boekte LFC op de valreep nog een aansprekend resultaat. Ya- chya Farhane en Robert Drost schoten de geel-zwarten naar de overwinning. Voor Docos voegde Dennis Stuifzand nog een goal aan zijn produktie toe. Volgens Luc Kok zat Docos al met de nacompetitie in het hoofd. Zijn ploeg is daarin de huizenhoge favoriet. Kok pro beerde de hooggespannen ver wachtingen iets te temperen: „Je moet niet vergeten dat Meerburg en Randstad Sport ook niet misselijk spelen." HBS-SVLV 1-0 Ben Ali liet het gisteren afwe ten. Volgens de KNVB-periodie ken zou hij de ontmoeting tus sen HBS en SVLV fluiten, maar op het uur U was hij in geen velden of wegen te bekennen. Het optrommelen van een ver vanger bleek een zware klus. Na een vertraging van een uur be gon de wedstrijd dan eindelijk met als man in 't zwart de heer Grootscholten, een scheidrech- ter uit de Haagse afdeling. On der zijn leiding was trof alleen Jelle Raap het net. Alleen was Rob Hannaart daar niet zo blij mee: het was een trefer in eigen doel. Eric-Jan Berendsen zal zich zijn afscheid van de internationale rugbyvelden aanmerkelijk waar diger hebben voorgesteld dan wat hem gisteren werd gegund. Helaas voor hem wenste Enge land onder de 21het equivalent van ons Jong-Oranje, op de na tionale rugbydag op geen enke le wijze medewerking te verle nen aan een ererondje. Op ei gen DIOK-veld en voor rugby- begrippen heel veel toeschou wers 1200) kreeg de Leidenaar een ontluisterende 48-12 neder laag door zijn strot geduwd. Dit dan als dank voor al die jaren van trouwe dienst. Waarin ver liezen hem trouwens altijd al slecht afging. Berendsen bleef helemaal niets bespaard tijdens deze zon nige middag op sportpark De Morsch. Wat hij namelijk niet wist was dat het Engelse coach- duo vooraf zijn taktiek bijna ge heel had afgestemd op het spel van de boomlange tweede rijer. Want wat dat aangaat hadden ze hun lesje van vorig jaar bij zonder goed geleerd. Toen, in Den Bosch, won de Engelse hoop voor de toekomst met maar twee schamele puntjes verschil van Oranje. Zo'n uitslag, of erger nog verlie zen, betekent aan de andere kant van het Kanaal, waar rugby een volkssport is, zwaar gezicht verlies lijden. Omdat Berend sen, met zijn lengte van 2.02 meter, zich vorig jaar in de line- out opwierp als een geduchte factor aan Hollandse zijde, ver wachtten de Engelsen opnieuw daar de nodige problemen. Tot zover strekt hem dat tot eer. Want als ze in Engeland op rugbygebied je naam kennen, betekent dat al heel wat; als ze dan óók nog eens rekening met je houden in het veld is dat toch in brede zin een erkenning van je capaciteiten. „Maar", sprak de Engelse coach vooraf grijn zend. „hij heeft naast goede ook een paar mindere kanten. Hij is, weten wij, vrij gemakkelijk uit zijn spel te halen en hij is bo vendien niet zo snel. Dus pro beren we hem vanmiddag maar eens flink te laten lopen". Berendsen is intussen 33 jaar, weegt 100 kilo plus nog wat en nam een week of drie geleden gas terug toen de competitie voor DIOK reeds was beslist. Goed gezien van de Engelse staf om het tempo van de wedstrijd zo hoog mogelijk op te schroe ven. Minder aardig, maar type rend voor de professionele aan pak van het rugby in het lanji van de vice-wereldkampioen, was de manier waarop men soms met drie, vier man tegelijk hem het springen in de line-out trachtte te belenen. Dat gebeur de dikwijls op onoirbare wijze. In zo'n geval moet je als 'slacht offer' steun krijgen van de refe ree. En dat kreeg hij van de Ier se arbiter Smith veel te weinig. Protesteren heeft bij rugby zoals bekend geen zin. Dat kost al leen maar extra meters. Lat but not least had Berend sen de pech dat dit Nederlandse team geen schim meer is van de ploeg waarmee hij in de afgelo pen twee seizoenen bijna kwali ficatie voor het WK afdwong. Behalve het stoppen van steun pilaren als George de Vries, Mare Visser en Bernt Verhofstad kon bondscoach Snijders voor de gelegenheid evenmin reke- nen op een handvol geblesseer de basiskrachten 5s Robert Broers, Marcel van Loon, Eric van der Laan en Arno Sijbel, om er slechts een paar te noemen. Toen ploegmaat Yves Kummer al vrij snel met een blessure uit viel. keek 'Beer' maar eens ver twijfeld om zich heen. Hij her kende misschien nog een stuk of vijf ploeggenoten op het eer ste gezicht. Maar de rest..j\lleen maar onervaren jonkies. Geen wonder dat het vooral eenrichtingsverkeer was op de Morsch, waar Oranje nooit en te nimmer kon toekomen aan het leveren van een prestatie zoals vorig jaar in Den Bosch het ge val was geweest. Acht tries kreeg Nederland om de oren en stelde er daar. vlak voor tijd pas. uit eindelijk nog twee van Mare Michelsen en Nachtegaal tegen over met conversies van Gott fried Bos. De eerste try werd overigens keurig aangegeven door Eric-Jan Berendsen. Bijna scoorde hij die trouwens zelf. Maar geheel passend in het beeld van een toch al verpest af scheidsfeestje werd ook dat hem niet vergund. LEIDEN MAARTEN W1GGERS VOETBALMEDEWERKER De afsluitende ronde in de vier de klasse leverde Meerburg gis teren een plek op in de nacom petitie door een 2-0 zege op ROAC. De generale repetities van Docos (2-1 verlies bij LFC) en Randstad Sport (0-6 afslach ting tegen UDWS) waren heel wat minder. Alkmania - VNL 1 -1 Koos Schouten zag gisteren hoe zijn laatste wens als trainer van VNL vervuld werd: de club niet laten degraderen ondanks het al verzekerde vierde-klasse- verblijf van de fusieploeg VCL Met het doelpunt van Nico Wubbe (van richting veranderd schot van ruim twintig meter) voor rust haalde de Vlietploeg een gelijkspel binnen. Charles Hogenboom tekende voor Alk mania de gelijkmaker aan. Meerburg - ROAC'79 2-0 Een aanvallend ROAC leek nog in eigen kansen te geloven. Het nam achterin de nodige ri sico's om een kans te maken op de grote overwinning die het nodig had voor het binnenhalen van de laatste te vergeven plaats in de nacompetitie. Toch ging deze droom in rook op, omdat Meerburg de overwinning en daarmee de plek in de verleng de competitie voor zich opeiste. Martin van Zaanen en Ger van der Werff hielpen Meerburg met ieder één treffer aan een 2- 0 einduitslag. Het enige negatie ve nieuws was het uitvallen van Hans Boom. Hij speelde een te genspeler door de benen en werd vervolgens door diezelfde man op de enkels teruggepakt. Kickers'69 - SJZ 0-2 Zowel voor Kickers als voor SJZ stond er weinig meer op het spel. Vooral in de eerste helft werd dat duidelijk. Na de on derbreking verbrak SJZ de stilte. Binnen 14 seconden stond er 0-1 op het bord. Harry Berg ging er vanaf de aftrap vandoor en vond daarna het hoofd van Re né Rotteveel. Nog geen ander- •halve minuut later had Rotte veel ook nog de 0-2 op zijn schoen. Daarna was het welle tjes. De balans van het seizoen '91/'92 kon opgemaakt worden: een persoonlijk vierdeklassere- cord van 24 punten. Randstad Sport - UDWS 0-6 Het seizoen in stijl afmaken, heet zoiets. De oortjes van Randstad Sport werden zo vlak voor het begin van de nacom-

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16