Foreholte als verlamd Roodenburg zet traditie voort Sport WSB mag het nog een keer proberen UVS experimenteert SJC sluit af met zege Blauw Zwart is de klos Promotiewedstrijden Keytown Hitters krijgt een pak voor de broek T MAANDAG 4 MEI 1992 ACnt C VAN (CXftTUA Beslissingswedstrijd om de titel VOfTBAi_M£D€ WERKER Dc supporters en spelers van WSB dromden na afloop van de met 2-3 gewonnen wedstrijd samen bij de autotelefoon, die een directe verbinding met Lei den had. Toen daarvandaan het gelijkspel van de overgebleven concurrent Foreholte bekend werd. was er sprake van een tweeslachtige stemming. Enerzijds waren ze blij dat de titel nog niet was vergeven aan Foreholte. dat nu een beslis singswedstrijd moet spelen te gen WSB. Aan de andere kant hadden de meegereisde sup porters een tijdje uitzicht op het vieren van het kampioensschap. In de eerste helft klonk er na melijk gejuich op uit dat deel van het publiek. Niet omdat 'hun' WSB op voorsprong ge komen was. maar omdat Fore holte op achterstand was gezet. Daardoor was het voor de gas ten des te mooier als ze zelf zouden scoren, omdat dan WSB de titel zou pakken. Alleen lukte het scoren in de eerste helft maar niet. Het was wel degelijk verdiend geweest als WSB al in rust op rozen had gezeten. Hoewel, dat kun je ei genlijk nooit zeggen over de Noordwijkerhouters. Dat zou later in dit duel weer duidelijk worden, toen VEP nog terug kwam van 0-3 tot 2-3. Het onoplosbare probleem dat de gastheren de eerste 45 minuten hadden was het passe ren van de keeper van Soccer Boys. Wim Meijer toonde aan dat zijn ploeg veel aan hem zal hebben in de nacompetitie. Al vanaf de aftrap deden de zijn teamgenoten een beroep op hem. Er was bij WSB. dat het zonder de geblesseerde Theo Nulkes moest doen, niet één persoon, die zich schulidg hoef de te voelen over de improduk- tiviteit. Sander Warmerdam was enkele malen 'afmaker' of voor bereider en dat gold ook voor Robèr Marijnen en Theo Aan- hane. Maar steeds was daar hand of been van Meijer, als de bal het doel al niet miste. Van de thuisclub is bekend dat die er vanuit een gesloten verdediging op los countert. Dat de defensie niet waterdicht bleek, maar met de snelle uit vallen toonden ze hun sterkte. Het was namelijk zo dat Soccer Boys vooraf nog als outsider een kans had om de titel te grijpen. Deze kans was echter al snel in de tweède helft tot een mini mum gereduceerd. In een tijds bestek van een klein kwartier was de stand van 0-0 tol 0-3 omgebogen. Eerst scoorde San- der Warmerdam uit de re bound. nadat Meijer een schot van Paul Warmerdam loste. Daarna was het de beurt aan Aanhane om de score verder uit te breiden. Dat deed hij op schitterende wijze door een voorzet op maat van Marijnen met het 'verkeerde' been in het Soccer Boys doel te werken. Bij de derde treffer waren de rollen omgedraaid. Bij een snelle uit val via de sterk opererende rechterspits kwam de bal op het hoofd van Marijnen, die daar mee de uitkomende Meijer kansloos liet: 0-3. Soccer Boys wilde zich niet zo maar naar de slachtbank laten leiden en verliet de verdedigen de stellingen. Deze omzettingen bij de tegenstander en de wissel van Ton van Vondelen voor Sander Warmerdam deed de ploeg van Fokke van der Reijd niet goed. Een kwartier voor het einde verzwakte Bleiswijker Ban van Dijk de rooskleurige positie van WSB. Daarbij ging keeper Michel van Haren niet geheel vrijuit, want hij bukte voor een schot van René van de Bosch dat via de lat voor de voeten van Van Dijk viel. Deze speler schoot vervolgens van 16 meter via een WSB-hoofd een vrije trap binnen strafte zo de zenuwachtige houding van de Noordwijkerhouters af: 2-3. Een periode van totale chaos in de defensie van de gasten, leek elk moment te resulteren in de ge lijkmaker. - Die bleef uit en daarmee wa ren de twee punten binnen. Maar als WSB wat beter was omgegaan met de kansen of verdedigend wat minder ze nuwachtig had opgetreden, hadden de Noordwijkerhouters in ieder geval een periodetitel gepakt, die nu door VEP werd opgeëist. Op doelsaldo: 17-11 voor WSB tegen 17-10 van VEP. Zo rond mei is het elk jaar feest op sportpark Noord. Dan heeft Roodenburg zich weer op het nippertje gehandhaafd en is er alle reden om stevig te klinken op het succes. Gisteren was het niet anders. De Kooiclub moest minimaal een punt halen tegen Quick en dat lukte. 2-1 Het lijkt wel alsof ze het erom doen. Op papier is er kwaliteit zat. maar de blauwzwarten gooien er nog wel eens met de pet naar. Pas als het écht nodig is worden de mouwen opge stroopt. Wie als trainer naar sportpark Noord komt wordt op die manier een nagelbijter. Zoals Wim Rijsbergen. die de instelling van Roodenburg meer dan eens hekelde. Zijn opvolger Jan Reurings moest tot zijn te leurstelling constateren dat de oud-international het bij het rechte eind had, zat wekelijks in dé rats en stapte op. Eelco Fielemon, die op zijn beurt roerganger wera bij Roodenburg, leek een ander verhaal. Die hoorde je nooit zeuren over zijn spelers en zat ogenschijnlijk onverstoorbaar op de bank. Maar gisteren was hij ineens geen kou we kikker meer Hij holde niet juichend het veld op na het laatste fluit signaal van scheidsrechter Knöps. Nee. Fielemon begroef secondenlang zijn gezicht in zijn handen. Om pas daarna zijn blik weer te richten op zijn feestvierende pupillen. Hij zag er hondsmoe uit. En dat was hij ook: ..Ik ben echt bekaf. Ik steek er de hele tijd al i Lugdunum heeft de bal panklaar gelegd Foreholte heeft gisteren in de Kikkerpolder kennis ge maakt met de druk van het moeten. Een andere verkla ring voor het feit dat de ploeg uit Voorhout zo slap speel de tegen Lugdunum kan er niet zijn. De wetenschap dat winst tegen de Leidenaars het kampioenschap zou ople veren had een verlammende werking op de anders zo ontspannen Foreholte-spelers. Het 1-1 gelijkspel tegen Lugdunum zorgde na afloop voor opluchting bij de ploeg van Mart de Groot. worp duidelijk aan Foreholte had toegekend, ging De Rooy op het advies van grensrechter Van Egmond af die, als echte clubman, de inworp aan de groenwitten wilde geven. De 't FLARDE - Haico Bouma heeft afgelopen zaterdag de eerste skee lermarathon van het seizoen gewonnen. De 21-jarige Fries reed in de laatste vijf ronden het peloton op tweehonderd meter. Nationaal kampioen René Ruitenberg eindigde als tweede. Bouma was vorig seizoen al winnaar van een van de twee lande lijke competitiereeksen op de wielschaats. De man uit Oldetrijne ontsnapte al na tien minuten. André Klompmaker en Jan Eise Krompkamp waren eveneens actief. Lijfsbehoud op de valreep Het gelijkspel leverde niet een titel op voor Foreholte, maar slechts een beslissingswedstrijd tegen WSB. En daar waren de Voorhouters erg gelukkig mee. Immers, het zag er lang naar uit dat Foreholte naar de titel mocht fluiten. Grote verliezer was Lugdunum dat op de val reep de kansen op de derde pe riodetitel in rook zag opgaan. Een moment van onachtzaam heid in de verdediging maake een einde aan de Leidse aspira ties en blies de kampioenskan sen van Foreholte weer leven in. De inmiddels voor routinier doorgaande Ton de Rooy, voor stopper van Lugdunum, ging tjiim twintig minuten voor tijd kinderlijk in de fout. Terwijl scheidsrechter Heijndijk een in- i Velthoven een gevecht om de bal aan, verloor dit, en liet in feite zijn verdediging in de steek. Van Velthoven wierp snel in, Uljee trok voor en Nico van Rijn knalde binnen: 1-1. En zo was de tweede kans voor Foreholte, in de eerste helft had Jan Homan op de lat geschoten, genoeg voor een ge lijkspel. Een resultaat waar de Voorhouters eigenlijk niet meer in geloofden. Want de rood-wit- ten lieten in het geheel niet blij ken dat zij de nieuwe kampioen wilden worden. Voor rust bereikte het spel van de gasten gisteren een diep tepunt. Veel balverlies, geen kansen en vooral geen tempo. Het degelijke verdedigingsduo bestaande uit Ronald Verhart en Joost Deutekom haalde con sequent het gevaar van Forehol te. de snelheid van de spitsen Ton Arroyo en Van Rijn. uit de aanvalsopbouw door risicoloos de bal rond te spelen. Boven dien miste het een aanspeel punt op het middenveld. Dat zat in de dug-out. Pas na rust mocht Ronald van Velthoven opdraven en zijn aanwezigheid was ronduit een verbetering in het spel van Foreholte. De Groot liet Van Velthoven uit de basis omdat hij een bik kelaar wilde op het middenveld. Hierdoor kwam verdediger Pas cal Roffelsen centraal op het middenveld te staan, en dat pakte verkeerd uit. Roffelsen speelde na rust als rechtsback op een voor hem meer ver trouwde positie. De Groot had er echter geen spijt van dat hij Van Velthoven buiten de basis had gelaten. ..Ik had dit niet verwacht, dus heb ik er geen spijt van. Het was voor rust alle maal erg matig, er zat geen be weging in. En ze gingen te veel denken, in plaats van doen. Dat verbaasde me wel." Ook het ge brek aan coaching miste hij. „Het zijn simpele dingen, maar de jongens praten in het veld niet tegen elkaar. Kleine aanwij zingen kunnen een hoop fouten voorkomen." En lugdunum7 Dat had gis termiddag eigenlijk een 'mak kie'. De ploeg van trainer Ferry Nijhuis speelde rustig, slim. en kwam geheel verdiend op 1-0 (kopbal Albert Siera) en had zelfs kansen op 2-0. Uiteindelijk deden de leidenaars zichzelf de das om. Nijhuis accepteerde het feit dat de periodetitel naar VF.P ging, maar zal deze week toch herhaaldelijk aan de gemiste kans terug denken. Lugdunum moet het dus zon der nacompetitie stellen, maar de Leidenaars verloren gisteren ook grensrechter Chris van Tongeren. Na twintig minuten viel hij geblesseerd uit. Een zweepslag. i 1-1 Sche.(jvechtt» I 1100 «ndooffl; V»n Ai. Oei «n Tong mijn energie in, zij wachten weer tot het laatste moment. Dat is heel frustrerend voor me. Het is een wispelturige groep. Dat heeft vooral te maken met dc mentaliteit." Daar kwam hij tot zijn spijt na een paar weken al achter. Hij dacht dat ze voor hem het gras wilden consumeren, maar na een tijdje hadden ze hun buikje kogelrond gegeten en kwam de klad erin. „Het ging eerst lekker ja. maar dan sluipt ineens de mentaliteit er in van: we zijn er al. Treedt er weer verzadiging op. Dan kan je schelden, vloe ken, lief voor ze zijn, ze een aai geven, maar het helpt niet." Bovendien had Fielemon te maken met wat hij 'de erfenis van Reurings' noemt. „Niets ten nadele van die man, maar het had wel invloed. Hij had een ander inzicht, hij wilde een se lectie van 26 man voor één en twee. In de praktijk bleek dat te weinig te zijn. "We zaten op een gegeven moment met tien ge blesseerden. Volgend jaar moet het anders. Dan begin ik ge woon met dertig man." Met een mixture van routine en jeugd moet Roodenburg vol gend seizoen beslist hogere ogen kunnen gooien, is de stel lige overtuiging van Fielemon die over de doorbraak van enke le jeugdige spelers wel tevreden was. „Neem Ron van der Lin den. Da s toch een pikkie van achttien jaar. Ik wilde hem de boel laten organiseren. Ik heb gewoon gezegd: jij regelt dat maar. Dat heeft hij fantastisch gedaan. Net als Patrick Hey- Peter van Wan rooy van Roodenburg heeft Patrick Beurs (liggend op het gras) handig achter zich gelaten. Het volgende duel, met Quick-doelman Alex Gerbrandy. verliest hij echter, geen doelpunt foto mm bouwman mans die zich prima heeft inge past." Diezelfde Heymans ontbrak gisteren overigens tegen Quick wegens een knieblessure. Van der Linden was er wel bij en in derdaad ontpopte hij zich als de grote organisator achterin. Bo vendien speelde rechtsback Maurice Barends ook al zo n jong ventje draaitol Patrick Onck volledig uit de wedstrijd. Vooral op karakter, want daarvan stond Roodenburg gis teren bol. Zelfs Marcel van den betuigd, dat kwam hem in de tweede helft op een boeking te staan nadat hij Albert Spaans van achteren had neergesabeld. Op dat moment had Rooden burg de wedstrijd al lang in de knip'. Peter Kruit, na fraai voor bereidend werk van Barends en van Van Wan rooy, had enkele minuten na rust de openings treffer op het bord gebracht en Marcel van den Burg had een mooi aangesneden vrije trap van Fred Ouwerkerk achter Alex Gerbrandy geknikt: 2-0. Dat was volkomen verdiend, want Roodenburg kreeg de bes te kansen. Zo verscheen Van Wanrooy in de eerste helft tot twee maal toe vrij voor doel. maar miste de kracht om het af te maken Marcel van den Burg. nog stecdt licht geblesseerd aan de buikspieren, overkwam het zelfde vlak voor de openings goal van Kruit. Quick kon daar slechts wn kopbal van spits Da ve Jongejan op de lat tegenover stellen. Roodenburg speelde de zaak rustig uit en kon. ondanks het doelpunt van Spaans, een kwartier voor tijd. vervolgens aan een bescheiden feestje bou wen. Dat is zo langzamerhand traditie geworden M HAAG LAWS UUPCH VOCTBALMiDCWfWKBt De titel was theoretisch nog niet buiten bereik, maar men hield bij UVS geen rekening met een directe promotie naar de hoofd klasse Wel wilden de mannen van Ruud de Groot bij degra dant HMSH beiden punten pakken, om zodoende de twee de plaats veilig te stellen, die bij gelijk eindigen in de nacompe titie. zowel in punten als op doelsaldo, recht op promotie geeft Dat lukte 1 1 De wedstrijd van gisteren had veel gemeen met die van vorige week tegen Neptunus. Niet aJ leen moest UVS de strijd aan binden met een ploeg die al ze .v ker was van afdaling naar de tweede klasse, maar ook de ma nier. waarop de overwinning tot stand kwam. toonde veel gelij kenis. In de eerste helft kon het thuisspelende HMSH nog enigszins bijblijven, hetgeen in een 1-1 ruststand resulteerde. Hans van Leeuwen had na een combinatie met lohn van der Zwan dc score geopend, waarna Michel Ware man \ia een kop bal de ploegen weer op gelijke hoogte bracht Na de thee namen de sterkere Blauwwitten afstand van de gastheren Wederom was liet Van Leeuwen, nu in combinatie met Hans de Kruijs. die zijn ploeg op voorsprong zette Vijl entwintig minuten voor het ein de bracht Wout Hotverda de marge op twee treffers Invaller Walter de Kievit bepaalde uit eindelijk de stand op 14 in liet voordeel van U\"5. dat enigszins experimenteerde wat betreft de opstelling, want ook Peter Gal- lert was de rol van invaller toe bedeeld Voor de wedstnjd tegen 's Gravendeel in de nacompetitie heeft Ruud de Groot beschik king over een nagenoeg schor sing en blessurcvrije selectie. Alleen Gerrv lansen is door zijn hamstringblessure nog een vraagteken. Voor SJC en FC Lisse stond er gisteren in de derde klasse niets meer op het spel. Niettemin presteerden ze meer dan rede lijk. S|C - TOGB 2-1 TOGB dat met vijf punten 'stijf onderaan staat kwam op slag van rust onverwacht op voorsprong door een treffer van Matthijs Rotterveel SJC was sterker en dankte Kamil Yener voor zijn twee doelpunten, die de punten in Noordwijk hiel den. Het was duidelijk dat de Noordwijkers zou winnen, de vraag was alleen wanneer de doelpunten zouden vallen. In de laatste minuut dacht Wïlco Otte gescoord te hebben, maar PC Lisse NSV 2-2 Trainer lan Gieske was te spreken over zijn ploeg. Tegen NSV speelde Lisse goed. alleen aan de afronding schortte het nogal eens. In de eerste helft zetten Leon Annokkee en Ro nald van Dijk de thuisploeg op een 2-0 voorsprong waarna Pe ter van der Star de spanning te rugbracht. Mak voor rust dacht Wim Bouckaert de 3-1 binnen geschoten te hebben, maar dc scheidsrechter keurde de goal na enige twijfel af De geelhem- den vergaten afstand te nemen, waardoor Peter van der Zwet namens \SY onverw.it hl de gi ll jkmaker produceerde. Blauw Zwart promoveerde vorig erbHjf duurde maar een jaar g H r de twreede klasse Het gisteren werd de degradatie defini tief De Wassenaarse ploeg had niets meer In eigen hand. want zelfs bij winst op VIOS was net afhankelijk van de concurrentie. I>e- ze liet geen steekjes vallen, hetgeen wel gold voor de mannen van trainer Roel den Hartog, die met 2-1 verloren. Het verzachtte de pijn iets. In de eerste helft kreeg Blauw Zwart wel vier opgelegde kansen, maar trof het niet dat dc VlOS-keeper, Peter Zuurmond, in goede vorm stak. „De improduktiviteit is al het hele seizoen onze handi cap. Vandaag legden zelfs sommigen uit dc angst om zelf te mis sen, in kansrijke postitie af." Na rust was Paul Roozen wel succesvol hetgeen de I I beteken de. Dc poging om met winst deze competitie af te sluiten had al leen het resultaat dat VIOS de volle winst pakte LUWN de derde klasse. De Voorschote naren beginnen met de uitwcd UVS opent de serie promotie stnjd bij BTC. Meerburg (vierde wedstrijden om een plaats in de klasse A) gaat zondag thuis van hoofdklasse aanstaande zondag start tegen Docov De verliezer met een uitbeurt tegen 's-Gra moet het opnemen tegen Rand vended. SVLV uit de vierde stad Sport >ok hier is de inzet klasse C vecht om een plekje in een plaats in de derde klasse Verlies Den Haag zonder gevolgen VtNtO»MO Den Haag speelt promotie/degradatie wedstrijden tegrn de verin zer van de finale van de na competitie De ploeg van interim trai ner Wotte verzekerde zich gisteren ondanks de nederlaag (1-2) bij VW van de zestiende plaats De Graafschap, dat kansloos hij PS\ verloor, vormde geen bedreiging VW - Den Haag, op last van de burgemeester van enk) zonder publiek gespeeld, had daardoor weinig om het lijf De Haagse con current De Graafschap werd al snel door PSV op achierstand gezet Adegeest kent een uitsteken de seizoenstan Na Raggers Th am en ging deze keer Storks 2 in zeven innings voor de bijl Ai na de tweede Inning kon er een 10-2 voorsprong genoteerd wor den Zowel aanvallend als ver dedigend was Adegeest on jonaak baar Hofstee en Vink sloegen ieder een homerun, ter wijl ook lobei en catcher Ter Haar weinig moeite hadden met de Haagse werper Dc Voorscbotenvr verdediging on der leiding van pitcher Spraak man (en later Kok), had alleen in de eerste inning enigr tegen stand te dulden Via een 114 stand in de vijfde inning werd al in de zevende inning de 15-5 eindstand bereikt. SV Wassenaar blijft met grote cijfers verhezen. Hoofddorp Pioniers was dit weekeinde op permachttg 12 I en 11 HONxaAiMforwtaw» De Keytown Hitters heeft giste ren tegen VUG een forse neder laag moeten slikken De eerste wedstrijd van het seizoen werd. binnen zeven innings, met 2-13 verloren Adegeest had weinig problemen met Storks 2 uit Den i lagg i Pitcher loppe van dcT Reyden van Keytown Hitters heeft dui delijk zijn draai nog niet gevon den. Door voornamelijk elf keer vier wijd bracht hij het Haagse VUC in stelling om binnen vijf innings een l-4> voorsprong op te houwen. In de zesoe inning werd Van der Rcvden op de heuvel vervangen ooor Franklin SwaJof Swalef startte sterk maar ging in de zevende inning ten onder in hel Haagse slaggeweld VIK liep uit naar 2 IV en be sliste de wedstnjd vroegtijdig

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15